Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Ferdzsoo válasza NoX (#37949) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A riser-es VGA-at átraknám az alaplapba.. Ha ott így meghal akkor tudod melyik VGA a ludas. Ha nem akkor meg kipróbálnám mindegyik karit a lapban. majd kizárólag a riser-ban. Így kiszűrted a karikat meg a risert is hogy hibás legyen.
Persze egyszerre csak 1 kártyát tesztelj a többit vedd ki.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37952) eTrade válasza NoX (#37949) üzenetére


eTrade
tag

VGA driver? (csak egy gyenge tipp) :)

(#37953) subaruwrc válasza NoX (#37949) üzenetére


subaruwrc
félisten

Talán bga hiba ?
Egyszer kétszer rá indítasz talán megmelegedés után jó lesz.

(#37954) Dr. Romano válasza NoX (#37949) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mi volt az a belepiszkálás miután ezt dobta?

fogtunder
Ahh köszi, így már akkor nincs is ezzel gond :DDD de tényleg vicc a helyzet

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37955) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

erről a bitmain partnerről mert valaki rendelni?
vennék egy antminer-t de bitmainon hónapok óta nem lehet kapni

(#37956) NoX válasza NoX (#37949) üzenetére


NoX
senior tag

Megvan a megoldás: valami driver probléma lehetett, mert az eszközkezelőben volt 2db letiltott eszköz (valószínűleg a 2db nem működő kártyáé): High Definition Audio Bus. Ezeket korábban enabled-eltem, és akkor eltűntek, de később mindig visszajöttek.

Végső elkeseredésemben ráengedtem az egészre egy driver frissítő programot, konkrétan a Auslogics Driver Updater-t. Ez aztán csomó mindent lefrissített, többek közt a fenti eszközt is. Persze el is baszott néhány dolgot, amiket rollback-elni kellett...

Amit látok, hogy az AMD High Definition Audio Device-t 10.0.1.5-ről (2017.10.30.) 10.0.1.6-ra (2017.11.16.) frissített, amitől már nem volt letiltva a High Definition Audio Bus.

Nem tudom honnan jött az eredeti verzió, de biztosan nem a Blockchain driver-ből, mert az 2017. augusztus 23-ai kiadású. Úgy sejtem, hogy ezzel a verziójú AMD Chipset Driver-el érkezhetett: 17.40 (1/16/2018)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, szerencsére nem hardver hiba. (#37952) eTrade volt a legközelebb, így kérlek jelentkezz privátban egy kis jutalomért.

(#37957) Dr. Romano válasza NoX (#37956) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem itt nem a különféle jutalmak miatt segítünk egymásnak ;)

De ha én nyertem volna, cserébe inkább a vegát szerettem volna megkapni ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37958) NoX válasza Dr. Romano (#37957) üzenetére


NoX
senior tag

Tudom, de egyébként nem lenne hülyeség bevezetni valami ilyesmit: hozzászólások mellett lenne egy donate gomb, és akinek úgy gondolod megérdemli, annak tudnál valamit valahogyan küldeni.

Már majdnem ott tartottam, hogy eladom a francba az egészet :DDD Kell a ráknak ez VEGA-s szarakodás. Rohadt béta Blockchain driver, csak a gond van vele. Állandó hashrate eldobás, emiatt állandó monitorozás, újraindítások, stb. NVIDIA-val egyszerűbb az élet :)

Már TeamViewer-ezni se mertem a gépre, mert akkor is sokszor elhagyta magát az egyik kártya.

[ Szerkesztve ]

(#37959) Danex válasza fogtunder (#37948) üzenetére


Danex
addikt

Én is agyaltam rajta de nem éri meg. Most nyernél rajta 400ezret azon a gépen amit decemberben összeraktál.

De azt kb 2,5-3 hónap alatt kitermeled, 2,5-3 hónap meg nem biztos, hogy elég lesz ahhoz, hogy a VGA árak visszamenjenek a decemberi árakra és akkor máris minuszban vagy :N

(#37960) Zoli986


Zoli986
tag

Sziasztok!

Coinbase-ről hogy tudok bitpay-re pénzt küldeni a legolcsóbban?
Egyáltalán ez a coinbase jó egyáltalán valamire?
Úgy értem bitpay-re szeretnék pénzt rakni,de nem fogadja el a coinbase-t.Fel van sorolva több wallet.Letöltöttem az electrumot. 10 euro-nyi bitcoint átmozgatnának nekem electrumra 9,8euro fee-vel.
Lehet jobb lett volna eleve külső walletbe gyűjteni?
Ez így elég érdekes dolog,hogy van egy csomó bitcoin wallet de nem fogadja az egyik a másik utalását.
Valaki aki nem sepa-val dolgozik leírhatná mégis hogyan érdemes.Automata továbbra sem megoldható a távolság miatt.

(#37961) Dr. Romano válasza NoX (#37958) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Teamviewer nálam képes az egész minert leküldeni idlebe ha épp lecsatlakozom róla. Jelenleg a VNC-vel kísérletezgetek, annak is van fasza mobil appja.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37962) observer válasza Dr. Romano (#37961) üzenetére


observer
tag

Ezek szerint nem csak nálam esik a hashrates Teamviewer alatt

(#37963) Zoli986 válasza observer (#37962) üzenetére


Zoli986
tag

Mindkét gépen teamviewer fut,d eén nem érzem,hogy bármi bajt csinálna.

(#37964) Zoli986 válasza szazbolha (#35872) üzenetére


Zoli986
tag

1070 itx-ről van tapasztalat?

(#37965) Janou


Janou
őstag

(#37966) Enter65 válasza Janou (#37965) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Mar rendeltem 4db.... :Y :D

(#37967) btomi9 válasza btomi9 (#37825) üzenetére


btomi9
aktív tag

Úgy néz ki, alaplaphiba :W :W Kicseréltem a Delta tápot az Aurum holdra, de ugyanez. Egyszerűen akármilyen kombinációban próbáltam az utolsó két PCIe x1 slotot használni, az oda dugott kártyát nem látja. Cseréltem a Riserek alaplapi felét, USB kábelt, és a többi 4 kártya bárhova dugva megy, kivéve ezt a kettőt. Más kombinációban az utsó két kártya is megy, ha nem ebbe a két slotba megy bele.

H81 Pro BTC v2.0 Még azt is megpróbáltam, hogy adok 2 molex tápot az alaplapnak, ez a nem tápos riserekhez kellene elvileg, de nem segített.

Alaplapi BIOS verziót nem néztem, próbáljam azt frissíteni? Illetve már nem emlékszem, hogy a chipset drivereket felraktam-e, de fel szoktam, az az első.

[ Szerkesztve ]

(#37968) Enter65 válasza btomi9 (#37967) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ne aggodj, nalam az a jelenseg, hogy 2 kartya eseten(rx480/8-rx580/8), hogy amint elindul a Clay azonnal ujraindul a gep. Barhova rakom a kartyakat. Ha egyedul van akkor minden jo, de amint melle kerul meg egy kartya, eldob mindent es indul ujra. Tap jo, riserek jok, memoriak jok, Vga-k jok! ASRock H81 BTC pro!

(#37969) Dr. Romano válasza Janou (#37965) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Elmennek már az anyjukba.... Legyen már akkor 500, ne szarozzanak már :D
Egyébként amit én linkeltem az jobb áron van ;]

observer
Próbáld ki a vnc-t ott felhő alapú a számítás Teamv.-ben van pici hash csökkenés ha fent vagyok, VNC-n nincs cserébe a megjelenítés egy picit talán lassabb.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37970) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

A 1070-es csoportban már kérdeztem de sajna nem jött rá jó ötlet. Adott 2 db Msi gamign X 1070. Eth-t túrok vele. Ha 9000 Mhz-en megy mindkettő Ramja akkor nicns semmi gond viszont ha mindkettőt +600-ra állítom (9200 Mhz) egy idő után a windows totál belassul. 9100-nál is csak jóval tovább bírja. a kártyák elvileg bírnak 9400 sőt akár 9600-9700-en is menni elvileg és nicns semmi pixel hiba ami a VGA Ram hibájára utalna. Találkozott már vele valaki? esetleg vmi új Win 10 Feature? még csak 1 hetes a config. (Egyébkén ha bezárom a bányát és 10 perc alatt nagynehezen visszaállítom az órajeleket ugyanúgy lassú a windows de valami brutál mód.)

Valaki valami ötlet? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#37971) btomi9 válasza Enter65 (#37968) üzenetére


btomi9
aktív tag

Együtt tudok veled érezni. Én nem voltam nagy gépépítő, inkább mindig csak Excel én rakosgattam össze a konfigokat, de nem véletlen szidják az asrockot. Mondjuk máshol meg overclock versenyeken szerepel jól, hát van ilyen. Viszem gariztatni, neked is ezt ajánlom.

(#37972) Janou válasza Dr. Romano (#37969) üzenetére


Janou
őstag

Ez csak arról szól, hogy a raktárkészlet utolsó darabjait szeretnék 300%-os haszonnal eladni... Gusztustalan...

(#37973) fogtunder válasza Enter65 (#37968) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Alaplapon a két Molex csatit bedugtad?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37974) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

Cooler Master V850-ről hallottatok jót? Egyes tesztek szerint Seasonic belseje van. 70A-t tud a 12V-os ágán, 6 db PCI Express csatija van. Hat darab RX 560-hoz lenne. Szerintetek?

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#37975) Enter65 válasza fogtunder (#37973) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Csak az egyiket, ami kozel van a procihoz. A masik elmeletileg a 2.dik PSU hoz van. Meg 3 kartya felet kellene csak hasznalni... :F

(#37976) fogtunder válasza Enter65 (#37975) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én azért megpróbálnám úgy is, hogy mindkettő be van dugva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37977) tisn válasza Enter65 (#37975) üzenetére


tisn
addikt

mindkettot bedugtam, de igy is kajabalt a bios, hogy dugjam be :D
de krix olvtars azt mondta, hogy ne torodjek vele, most negy gtx1060-al szepen megyeget

(#37978) subaruwrc válasza Bathalsar (#37974) üzenetére


subaruwrc
félisten

bőség 560 asokhoz

(#37979) Enter65 válasza fogtunder (#37976) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Le lett tesztelve egy masik konfigon, ott egy molex volt bedugva es hibatlanul hozza mind a ketto kartya a hash-t. Nem akadt, nem indult ujjra azonnal. Itt meg nalam akar hova rakom a masik risert, felismeri, banya prg indit, es buummm. Restart! Lassan 3 napja varialok mindent mindennel. Megadtam magat a lapnak valamilye...

(#37980) Bathalsar válasza subaruwrc (#37978) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Köszönöm, én is így gondolom. Idővel egy-két 560-ast biztos, hogy nagyobbra cserélnék, de akkor majd újra számolgatok. Cserélni viszont nem kell majd. :K :K

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#37981) Sondi1986 válasza Bossp (#37970) üzenetére


Sondi1986
addikt

Vegyél vissza a memória órajelből vagy növelj a venti fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#37982) observer válasza Dr. Romano (#37969) üzenetére


observer
tag

Köszi, kipróbálom!

(#37983) NoX válasza btomi9 (#37967) üzenetére


NoX
senior tag

Én is szívtam ezzel az alaplappal, mert először nem akart minden kártyát felismerni. Megjelentek az eszközkezelőben, de felkiáltójellel, miszerint nincs elég erőforrásuk.

Mindenféle béta BIOS, meg registry hekkelés helyett nekem egy korábbi Windows 10 verzió telepítése oldotta meg a problémát. 1709 helyett 1703, amivel már egyből mindent jól felismert. Ez után be kellett állítani, hogy főbb frissítést ne telepítsen (el lehet halasztani 365 napig).

A két molex-et én bedugva használom az alaplapba.

(#37984) Yany válasza Dr. Romano (#37961) üzenetére


Yany
addikt

Lehet, hogy már kérdeztem, de mi a gond a remote desktoppal?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37985) tisn válasza NoX (#37983) üzenetére


tisn
addikt

en is szivtam vele par orat, nekem nem ismerte fel a 3./4. kartyat
azt hittem hibas a riser, mert azt kicserelve jo lett, de tegnap vegigteszteltem, azok is jok

x-akta, egyszer csak elkezdett mukodni :(

(#37986) Dr. Romano válasza Yany (#37984) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nálam semmi, csak más szoftvert használok :)

Janou
Sajnos ez így van :(

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37987) Bossp válasza Sondi1986 (#37981) üzenetére


Bossp
addikt

Azt mondod hőmérséklet gond lesz? A GPU-k alul feszelve 50% os fix venti fordulat mellett az alsó hűvösebbik 50 C a felső 60 C. És kipróbáltam hogy csak az alsót rakom 600-ra így se bírta sokáig. Talán azért mert kapja a forró levegőt a felső karitól és felhevíti a Blackplatet az meg a Ramokat? ram hőt tudok valamivel nézni? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#37988) Vigilante


Vigilante
őstag

Nagy mókamesterek ezek a fiúk a bluechip-nél. ;] ;] ;]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#37989) Janou válasza tisn (#37985) üzenetére


Janou
őstag

Nekem csak az a bajom ezzel a lappal, hogyha áramszünet van ahogy visszajön az áram nem kapcsol be automatikusan pedig biosban beállítottam. Manuálisan kell ráindítani.

(#37990) observer válasza Vigilante (#37988) üzenetére


observer
tag

Szegény gamerek :)

(#37991) fogtunder válasza Janou (#37989) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem az is megy simán, csak a hibaüzenet jött, hogy nincs bedugva a Molex, pedig be volt, kinyomtam, minden más hibátlan. Meg persze nálam is hajlított nyák van mindkettő alatt, de azt már pláne leszarom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37992) fogtunder válasza observer (#37990) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A szegény gamerek vegyék meg az én VGA-mat, teljesen baráti áron adom ahhoz képest, ami kiskerben megy...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37993) Janou válasza fogtunder (#37991) üzenetére


Janou
őstag

Akkor neked van a legjobb lapod! :C Hibaüzenet nekem is volt de skipeltem.

(#37994) AAntii válasza fogtunder (#37991) üzenetére


AAntii
őstag

A hajlított nyák nem hiba, hanem feature, a mobilpiac is a hajlított kijelzők felé halad! :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37995) szazbolha válasza ShiberMonkey (#37790) üzenetére


szazbolha
addikt

Akkor Antminer A3-mat kel venni!

(#37996) Yany


Yany
addikt

Igaz, hogy csak preorder, de árban egész korrekt: Zotac 1060 3GB Mini @ €255,-

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37997) szazbolha válasza shteer (#37818) üzenetére


szazbolha
addikt

"Gigánál pl van lista, melyik lapjuk tud 4+ kártyát kezelni"

A lista linkjét meg tudnád adni?

(#37998) CoDWaW07 válasza observer (#37990) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Nyugi, úgy is mindjárt összeomlik a bányászipar és lesz egy rakás VGA-juk ;] :DDD

(#37878) tisn : Köszönöm :R
Majd meg tudnád írni hogy hogyan muzsikálnak az 1 ventis Pulse-ok?

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#37999) alienpapa


alienpapa
senior tag

Tettem ma még 1070-et a másik mellé egy riserrel. A fogyasztás 180 wattal nőtt. Mi a f@sz?
Valaki tapasztalt már ilyet?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#38000) subaruwrc válasza alienpapa (#37999) üzenetére


subaruwrc
félisten

Mi a kérdés ? 150w tdps kártya plusz táp hatásfok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.