Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) mexel


mexel
veterán

Ha elindítom a guiminert és egy oldalon regisztrálok akkor honnan tudom meg hogy történt-e valami? :D Szépen ketyeg a guiminer, mindenféle szép számlálók mennek az oldalon ahová regisztráltem, de nem tudom mit kell nézni :)
Mennyi khash/s-nek kellene lennie hogy menjen is a dolog? Most éppen 68-at ír a guiminer. :DDD

( nem komolyan akarom csinálni, csak kíváncsi vagyok hogyan működik. Illetve csinálni sem akarom csak ki akarom próbálni hogy lássam mi történik)

(#8002) mexel


mexel
veterán

Pontosan ami érdekelne hogy mit jelent:
Pool valid
Your valid
Pool invalid
Your invalid

Azt hogy mit jelent magyarul az rendben van, de konkrétanit mit jelentenek, vagy mit kellene néznem, és mikor kell örülni? :D

(#8003) deadwing válasza Dexar007 (#8000) üzenetére


deadwing
addikt

A coinwarz hülyeséget ír, és általában többet. Ezért írtam, amit. :)

(#8002) mexel: a workereked nézzed a poolban. Akkor lehet örülni ha az invalid alacsonyabb mint 1%. Ha sokkal több, akkor vagy nálad, vagy a poolban van valami probléma. Nálad a minerben ne legyen HW ez a lényeg. De guiminer nem tudom hogy jelzi ki ezt.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#8004) flashx10 válasza Mesterlovesz (#7995) üzenetére


flashx10
tag

az address coinedup-nal nem fix, tehat mindig valtozok, frissits ra.

48 Pozitív és 0 Negatív értékelés

(#8005) flashx10 válasza Dexar007 (#7992) üzenetére


flashx10
tag

nem kell atvaltani doge-ra, es meg kell varni meg 4 vagy 5 lesz az ltc arfolyam ;)

48 Pozitív és 0 Negatív értékelés

(#8006) deadwing válasza flashx10 (#8004) üzenetére


deadwing
addikt

Neeee.... akkor ezért nem jönnek a depositok mióta itthon is beléptem??? Ez mi a franc? Ez így áááááá. mi az hogy nem jegyzi meg a régit? Most minden belépéskor állítsam át a poolban az addresst?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#8007) flashx10 válasza deadwing (#8006) üzenetére


flashx10
tag

en walletet toltottem le, arra kuldi ki, es arrol 2naponta lekuldom coinedupra majd varok, es valtom.

[ Szerkesztve ]

48 Pozitív és 0 Negatív értékelés

(#8008) deadwing


deadwing
addikt

Na mégsem így van ez. Megváltozik ugyan, de a régi is marad, mint pl mtgoxon. Kicsit most belém raktad az ideget azért :) De csak mert az oldal nem frissített walletet... szal minden OK.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#8009) flashx10 válasza deadwing (#8008) üzenetére


flashx10
tag

jah rendben.. tehat azt mondod en is batran stressz nelkul irjam be a coinedup walletjet az auto. payouthoz? :DDD

48 Pozitív és 0 Negatív értékelés

(#8010) mexel válasza deadwing (#8003) üzenetére


mexel
veterán

Na mire megírtam volna a választ frissült az egész és így nincs invalid. Előtte 1,78% volt de most nulla.
Talán egyszerűbb ha belinkelem a képet. Az első volt indítás óta, a második frissítés után. Közben a Transactions fül is frissült, de ott is annyi érték van hogy fogalmam sincs mim micsoda.

Ez az első kép frissítés előtt, itt volt invalid:

Prop Stats 1

Ez volt frissítés után:

Prop Stats 2

Ez pedig a transaction History. Itt mi mit jelent?

Transaction History

Közben annyi változott, hogy már újból kb 2%-on van a Pool invalid. A Your invalid az 0%.

Bocs a sok kérdésért de ezekről sehol nem találok semmit magyarul, ezt csak kitapasztalni lehet.

(#8011) doku77


doku77
csendes tag

Valaki probált már mobilnettel bányászni?
Hogyan befolyásolja az internetkapcsolat sebessége a bányászást??

(#8012) gcsordas


gcsordas
csendes tag

Ez igen! a 42coin/BTC 399 BTC-re felugrott.

De már zuhan :)

(#8013) siemenss65 válasza doku77 (#8011) üzenetére


siemenss65
tag

Én mobilnettel bányászok.
A leggyatrább gprs is alkalmas a célra.

[ Szerkesztve ]

(#8014) Dexar007 válasza flashx10 (#8005) üzenetére


Dexar007
veterán

Per pill felment annyira,de kutyanak se kell. ;]

Give me your cum,bull!

(#8015) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Beindult az "új" vga-m. A cgminer 310kh/s-t ír, stabilan, a give-me-coins.com viszont csak 7kh/s-t. Kb 40 perce megy a miner. Ez a két érték viszont zavar, nem kéne ezeknek összhangban lenni?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8016) janos666 válasza Dexar007 (#8014) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ez a baj, hanem ahogy a Crypsy küszködik a szokatlan számokkal.
Emiatt most teljesen kiszámíthatatlan, hogy hol áll majd meg.

Nézd meg, van vételi szándék kétszeres árfolyamon az odaragadt eladási árhoz képest. De nyilván nem tudjuk, hogy az manipuláció szeretne lenni, vagy csak idegesít valakit, hogy nem teljesül megrendelése, és így kis tételekkel nagy árakkal is nekifut tesztképp (akár egy Cryptsy-s programozó).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8017) doku77 válasza siemenss65 (#8013) üzenetére


doku77
csendes tag

Köszi megpróbálom akkor mobilnettel is:)

(#8018) Dexar007 válasza janos666 (#8016) üzenetére


Dexar007
veterán

Ott fent sincs a fed. :DDD

Give me your cum,bull!

(#8019) doku77 válasza Victoryus (#8015) üzenetére


doku77
csendes tag

Melyik pool ba vagy?

Én kipróbáltam pár ltc poolt és az ltcrabbit.com jött be eddíg a legjobban.
Szinte 1-2 percen belül frissíti a kh/s mutatód,kraken utalás kb 2-5perc.
És minden órában jóváírják az ltc ket.
Egy bajom van csak vele kicsit nagy a fee:(:(

(#8020) gcsordas válasza Dexar007 (#8014) üzenetére


gcsordas
csendes tag

A Cryptsy Market trade history szerint valakinek csak kell... :)

(#8021) janos666 válasza Dexar007 (#8018) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, azt hittem a 42-ről van szó, mint két hozzászólással előtte. :B

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8022) mexel


mexel
veterán

Lehet hogy nem is jó oldalon regisztráltam? :D
Nem inkább itt kellett volna?

Hova érdemes most leginkább menni?

[ Szerkesztve ]

(#8023) Victoryus válasza doku77 (#8019) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Itt: stratum+tcp://stratum.give-me-ltc.com:3333 Tegnap mikor a 6850-nel a másik gépen bányásztam, akkor jól mutatta.
Konfigom az 5850-hez:
color 02
cgminer --scrypt -o stratum+tcp://stratum.give-me-ltc.com:3333 -u xxxx -p xxxx --shaders 1440 --intensity 18 --worksize 256 -g 1

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8024) deadwing válasza mexel (#8022) üzenetére


deadwing
addikt

Hát én nem tudom mit akarsz bányászni :)
Ha fedorát, akkor ezt javasolnám, ez a legnagyobb pool.
Közvetlenül ltc-t nem javaslom.
Tranzakciós história meg egyszerű. Azokat a kiutalásokat látod ott, amiket a talált blokkokért kapsz a pooltól. Az összeg a te share-eiddel arányos. Ezek a coinok az illető poolon lévő walletedben landolnak, addig amíg ki nem utalod őket egy váltóra.

(#8009) flashx10: igen, én így csinálom...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#8025) siemenss65 válasza Victoryus (#8023) üzenetére


siemenss65
tag

stratum+tcp://ltc-eu.give-me-coins.com:3333
próbáld ki ezzel szerintem

(#8026) mexel válasza deadwing (#8024) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, közben rájöttem rossz oldalon voltam az elején :) Akkor ez az oldal nem annyira ajánlott?

Az általad linkeltet megnézem, kipróbálom. Közben olvastam csaba951 74-es hsz-ét és abból kiindulva is próbáltam pár dolgot értelmezni.

Köben elindítottam itt a bányászkodást, kicsit gyorsabban mint az előbb de még mindig csak 120khash-al. Most ez a kép fogad adahboard-on. Akkor itt 1 block jelent 1LTC-t?

(#8027) Dexar007


Dexar007
veterán

Szoval a dogehouse biztos nem huz le? Mert akkor visszaallok. :)

Give me your cum,bull!

(#8028) janos666 válasza Dexar007 (#8027) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Előtted a TIPS és a 42, de pont most mész vissza kutyát sétáltatni? :C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8029) flashx10 válasza janos666 (#8028) üzenetére


flashx10
tag

:C

48 Pozitív és 0 Negatív értékelés

(#8030) Dexar007 válasza janos666 (#8028) üzenetére


Dexar007
veterán

A tips egy vicc. Nem veszik meg coinedup-on 4-es ltc arfolyamon.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#8031) janos666 válasza Dexar007 (#8030) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy valóban nem mindegy az sem, hogy mennyit akarsz eladni. Minél többet, annál nehezebb átcsúszni vele a rostán magas áron. Főleg ha kicsi a piaca.

A 42 töredékeimet talán el sem adom. Tök jó poén lenne birtokolni belőle kicsit. Bár nem akkora, hogy ha sokan kezdenek így gondolkozni, akkor egyszercsak ne csúsznak ki mégis a kezemből. :D

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8032) Geller72


Geller72
veterán

Nem igazán egyértelmű nekem ez a fedorás buli..

egyik pillanatban a net hash annyi, mint az egyik pool össz hashrate-ja, másik pillanatban 100 mh-el több. A diffről nem is beszélve. 3 és 7 közt ingadozik, de valami brutális fluktációval. Nem látok benne logikát, ahogy a kalkulációjukban sem.
egyszerűen vicc kategória, hogy 10 Mh/s-re napi 3 BTC-t "jósol". Valami van itt a háttérbe, amit mi nem látunk. Valaki, aki jobban belelát, elmagyarázhatná..

(#8033) Dexar007 válasza Geller72 (#8032) üzenetére


Dexar007
veterán

En leirtam mar,es sehogy sem jon ki.Ha szerencsed van,annyid lesz mintha kutyat banyasznal.

Give me your cum,bull!

(#8034) Geller72 válasza Dexar007 (#8033) üzenetére


Geller72
veterán

Ezt a napot még rászánom..;).

(#8035) janos666 válasza Geller72 (#8032) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 42-nél nekem néha úgy tűnik, mint ha az a pool lenne a hálózat 99%-a, amiben épp bányászom, aztán engem ledob (a pool web része megy tovább, de nem frissülne az értékek, a cgminer-em átáll middlecoin-ra), mire visszalép a cgminer és frissül a webes kijelző, már többszöröse a hálózati sebesség (tehát valaki bányászott) a korábbinak, de kisebb a pool sebessége (de nem ez a pool), aztán valamikor fokozatosan visszaáll a pool sebesség, de megint eltűnik a net speed és újra ledob engem is.

Most, hogy ezt így leírom, még valami olyat is el tudnék képzelni emögé, hogy egy szép nagy farm (vagy egy middlecoin féleség) belép szólóban (avagy poolként), ezzel párhuzamosan DDoS-olja a legnagyobb pool(oka)t, kitol pár blokkot, aztán elereszti a pool(oka)t és kicsit pihenteti a bányászást (legalább is ezen a coin-on).

Még annak is lenne értelme, ha több ilyen coin közt lépked coin-ról coin-ra, hogy mindegyiken moderáltan tartsa a difficulty-t (a pool DDoS is ezt segíthetné, hogy kvázi kiváltsa, ne megnövelje a hálózati sebességet).

Kár, hogy nincsenek meg rá a forrásaim, hogy valóra váltsam ezt a szörnyet, amit most a fejemben megalkottam. Pedig becézhetném Skynet-nek, amiért uralomra tör. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8036) Geller72 válasza janos666 (#8035) üzenetére


Geller72
veterán

Dosolgatásnak előbb-utóbb következményei lennének, főleg ilyen rendszeresség mellett. Nem gondolom, hogy ezt bárki bevállalná.

(#8037) Dexar007 válasza Geller72 (#8034) üzenetére


Dexar007
veterán

En sem alltam meg at.: 2 gep fed 2 gep doge. Aztan majd meglatjuk mi lesz 24 ora mulva. Elvileg 0.3 btc kb. :DDD

Give me your cum,bull!

(#8038) Geller72 válasza Dexar007 (#8037) üzenetére


Geller72
veterán

Mondjuk most elég érdekes dolgot láttam. A pool hashrate nagyobb volt, mint a net. Ilyen is van :F .

(#8039) janos666 válasza Geller72 (#8036) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig teljesen belepasszolna a képbe, amit látok. Mindig nagyot ugrik felfelé a network speed, miután egy ideig alszik a legnagyobb pool (mire újra frissülnek a számlálók, 500-ról 100 lesz a pool, 1500-ról 5000 a network, de utóbbi hamar visszaesik 1500-ra) És ezek a ciklusok igazodnak a diff váltási ciklusokhoz is.

De tényleg nem ártana indítanom egy wallet-et, mert ha fagy a stratum, akkor szarakodhat a tárcájuk is, és írhat ki hülyeségeket a pool webes része.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8040) mexel


mexel
veterán

A net hashrate nekem is pirosba fordult, 104%-ot mutatott. :)

Próbálgatom ezt a fedorat de valahogy nem nagyon tetszik. Ha jól látom elég sokat kell váltogatni mire abból lesz valami, és a váltási arányokat nézve igencsak érdekesnek tűnik. Hol érdemes leginkább túrni most? Váltáshoz van oylan oldal ami mindig jó, vagy azokat is cserélgetni kell?

(#8041) Geller72


Geller72
veterán

Eléggé vicc, hogy a majd 5870-es (~25k) kategóriájú 270-es vga-kat a nagykerek lassan 65k-ért kínálgatják. :Y

(#8042) mexel válasza Geller72 (#8041) üzenetére


mexel
veterán

Sok vagy kevés? 270-es kártya van már 47-ért is.

Doge-s oldalból melyiket érdemes használni? Honnan tudhatom hogy melyik oldal jó vagynem jó? A fedora-nál érdekes, hogy nekem a guiminer kiír kb 250khash-t a fedora oldala meg folyamatosan 70-et. Ez nem gond? Másik oldal az normálisabban írja ki.

(#8043) a2580


a2580
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?
Asrock Extreme4 alap, 2db r9 280x-el tökéletes, amikor berakom a 3.at akkor a cgminer letiltja, és csak 2 működik, ez mitől lehet?

(#8044) Geller72 válasza a2580 (#8043) üzenetére


Geller72
veterán

Először is ilyenkor be szoktuk másolni a miner szkrínshotját, a konfig-fájlt, aztán megemlítjük, milyen a komplett konfig. Milyen operációs rendszert használunk és az amd drivert hogyan, milyen verzióban, mikor raktuk fel. Aztán jöhet a kérdés.

(#8045) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jesus! 1000 BTC fölé ment a 42 darabja. :Y
Nekem meg persze, hogy most nem volt kéznél "játszós BTC" :W
Pedig volt egy ingerem, hogy eladom a CAT-et hatalmas bukóval és betolom a BTC fialását 42-be (300-500 körüli árfolyamnál), hogy azon nyerjem vissza a kiesett részt, de azt azért úgy mégsem mertem megjátszani. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8046) Geller72 válasza janos666 (#8045) üzenetére


Geller72
veterán

Én már akkor is vakargattam a fejem, amikor épphogy tudtam frankó nyereséggel szabadulni a moontól, valaki meg akkor shoppingolt be belőle 11 BTC-ért. :Y Olyan coinnal szemben meg még nagyobb a szkepticizmusom, aminek még a jövője sem tisztázott. A nagyon, de nagyon rövidtávú jövője...

(#8047) janos666 válasza Geller72 (#8046) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, de én egyik bukott spekulációt tettem volna át a másik rizikóba, nem tiszta BTC-t, szóval ilyen "szarabb már nem lehet" alapon.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8048) HSM válasza janos666 (#8047) üzenetére


HSM
félisten

Szarabb már nem lehet.... Erről a moon jutott eszembe, mikor napokig vegetált ilyen 0,0000001 BTC-s vásárlási árfolyamon, gondoltam, szarabb már úgyse lehet, erre 2-3 nap vergődés után már az a 0,0...01 is átvándorolt a sell oldalra, buy meg üres azóta is. :C Persze, tudom, bármikor jöhet valaki, akinek minden pénzt megér a holdcoin, és felvásárolja az összeset, de erre így elég kevés esélyt látok... :DDD

(#8049) Geller72 válasza HSM (#8048) üzenetére


Geller72
veterán

Pedig a coinexen kereskednek vele most is. Nem azt mondom, hogy olyan hatalmas volumenben, de kereskednek.

(#8050) HSM válasza Geller72 (#8049) üzenetére


HSM
félisten

Igen, 3 napja az azóta lassan, de biztosan 10BTC-s nagyságrendűre hízott 0,0...01-es sell ordert csipegetik, akik látnak benne fantáziát. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.