Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) torma1981 válasza kenwood (#84000) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. Inkább a pénzt most tőzsdézze az ember. Most nagyon nem éri meg otthon csak úgy bányászni.

(#84002) JohnyBlue válasza kenwood (#84000) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Eddig nagyon szépen leköveti a diff robbanást az árfolyam. És igen itt is igaz az, hogy ki korán kell coint lel :D ( és sok manit )

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#84003) EQMontoya válasza JohnyBlue (#83996) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez meg az altalam epitett vizes gep? :)

Same rules apply!

(#84004) JohnyBlue válasza EQMontoya (#84003) üzenetére


JohnyBlue
őstag

igen az. szépen temperálja a konyhát :D ( apósomnak nagyon tetszik )

tavasszal megyunk megint majd feletek. 1-2 lada sorert a karikat ki tudnad szervanyozni es vissza levegositeni ? :D ( mennenek vissza szerószobába a karik )

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#84005) lenox válasza EQMontoya (#83992) üzenetére


lenox
veterán

votma.

[ Szerkesztve ]

(#84006) chungey9


chungey9
tag

A 4000-es széria bányászteljesítménye egyezik a 3000-es szériával kb.?
Furcsállom az árakat ha a 4070Ti 340k újan a 3090 3 évesen 350k, pedig játékban gyengébb? A bányában mit mutatnak vajon?

(#84007) koko52 válasza chungey9 (#84006) üzenetére


koko52
veterán

GDDR6X van a 4xxx-en is csak magasabb frekin, ergo még forrób lesz a már 100C+ hoz képest. Szóval vissza kell szabályozni. Szerintem. Fogyiban lehet jobb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84008) Frozen válasza chungey9 (#84006) üzenetére


Frozen
őstag

Nem vagyis de attól függ mire kell

Hiába van rajta gddr6x es memoria a memoria sebessége lassabb és kevesebb bites is.
itt egy élő példa itt jól megmutatják,hogy hiába van több memoria a sebesség és a memoria lassabb.

A kártyán elhelyezett cuda magokat gyorsították ,de ez önmagában sokat nem ér, csak akkor hogyha olyan algoritmuson bányászol ahova kell a gpu órajele is. (általában ezek sokkal többet is fogyasztanak)Régen az etheriumnál szinte csontra le lehetett tolni a gpu órajelét hiszen ennek nem volt szerepe az adott bányász algoritmuson.( Volt egy szint ami alá ha behúztad már akkor vissza eset a teljesítmény hiába volt a memoria bárhova rántva na kb mindenki vagyis nagyon sokan ez felett járatták egy optimális tartományt megkeresve a gpu magjára és a memoria kombora ,hogy stabil legyen és így fogyasztott a legjobban)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#84009) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!

Van valami coin amit érdemes már bányászni?
Egyszerű mezei embernek. :D

(#84010) Frozen válasza Winchester95 (#84009) üzenetére


Frozen
őstag

Nincs, és ha felmegy az árfolyam sem nagyon lesz ,mert akkora a diff mindenen ,hogy kb 0 ra vagy centekre fog kijönni a kereslet.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#84011) xzeebyt válasza Winchester95 (#84009) üzenetére


xzeebyt
tag

Ingyen áram mellett, több eséllyel találsz. :DDD

Kriptot is elfogadok!

(#84012) ffodi válasza koko52 (#84007) üzenetére


ffodi
veterán

Igazából az a helyzet, hogy a 4xxx-es kártyákon általában rendesen meg van csinálva a VRAM hűtés gyárilag (plusz jó nagy a borda), valamint eleve gyorsabbak a memóriák, így 120+ MH/s ETH-ban 50 °C-os memória hőmérséklet mellett sima ügy. ;] Fogyasztásban kb. mint egy 3080, és a memóriában van még tartalék.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#84013) EQMontoya válasza ffodi (#84012) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez jól nez ki amúgy, de a 240w az nem annyira kevés. Mármint a 3090-ekhez képest jó, de AMD-nem már az 5000 és a 6000 széria is volt ilyen hatékony (illetve jól beállítva a Radeon VII is), kiváncsi leszek, ott mi lesz 5nm-en.

Same rules apply!

(#84014) koko52 válasza ffodi (#84012) üzenetére


koko52
veterán

wow. Érkezik 4080 hozzám, akkor megtartom. Már ha ram igényes lesz következő algo. Grat a 4090-hez! Bányára vetted?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84015) ffodi válasza koko52 (#84014) üzenetére


ffodi
veterán

Nem, általános használatra, de ha lesz valami jó coin, akkor dolgozni fog. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#84016) echterion


echterion
nagyúr

Most amúgy melyik kártyát lenne érdemes 1440p-re venni? Vettem egy asztali 3070-et, de WD Legion alatt ultrán + med RT kifekszik, elfogy a vram. :(((

**********

(#84017) koko52 válasza echterion (#84016) üzenetére


koko52
veterán

4080 ha 120-144Hz a moncsi.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84018) echterion válasza koko52 (#84017) üzenetére


echterion
nagyúr

Pff...annyit nem költök vga-ra sztem. De szerencsére én folyamatosnak látom rajta a 60 fps-t is, így nekem arra kellene kártya, hogy ezt hozza, arra akor egy 6900 vagy 4070ti is elég lehet, nem?

**********

(#84019) koko52 válasza echterion (#84018) üzenetére


koko52
veterán

Igen

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84020) EQMontoya válasza echterion (#84018) üzenetére


EQMontoya
veterán

Boven, szerintem meg egy 6800 xt is.

Same rules apply!

(#84021) Frozen válasza ffodi (#84012) üzenetére


Frozen
őstag

Ez igaz a 4090 es kártyára, több bit és nagyobb sávszéleségen futnaka memoriák.
A 4080 esetében már nem ez a helyzet és gondolom alatta is hasonló eltérések elsznek.
memory bus width és a bandwidth mindent elmond az adatlapokról.
A memoria igényes bányászathoz ez kell. Ha valaki nem ezt túrja akkor a gpu algorítmus alapból gyorsabb hiszen fejlödött maga a gpu , a cuda száma és az órajelek is.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#84022) echterion


echterion
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. :R

**********

(#84023) Wolf Rambo válasza JohnyBlue (#84002) üzenetére


Wolf Rambo
kezdő

Csaó! Hol találtad a Coint? Én jelenleg Ravencoint túrok lévén, hogy fűtenem kell a pincét és van napelemem.

(#84024) JohnyBlue válasza Wolf Rambo (#84023) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szörfölgettem a netes fórumukon, yt csatikatat nézegettem. kb így :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#84025) madpapa


madpapa
senior tag

(#84026) Raymond válasza madpapa (#84025) üzenetére


Raymond
félisten

Megy lassan vissza 16K-ra? Mert egyelore eleg szepen alakul a "head and shoulders" forma:

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#84027) shteer válasza Raymond (#84026) üzenetére


shteer
titán

csakis kizárólag attól függ eladok-e ;]

..szerintem jónak tűnik

(#84028) Raymond válasza shteer (#84027) üzenetére


Raymond
félisten

Let's go!!! :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#84029) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv, próbálkozott valaki szünetmentes tápegységet kötni rigre? Aminek ráadásul kisebb a teljesítménye mint a szükséges? :DDD
Nem az a cél, hogy folyamatosan menjen a bánya, hanem hogy ne induljon újra a gép pillanatnyi áramszünet esetén, mert fut még rajta más is ahova konzollal kell bejelentkezni amit nem tudok automatizalni. Mivel a router nem lenne rá kötve így az az elmélet, hogy ahogy elmegy a net a gép is visszaáll idle fogyasztásra. Kérdés hogy ez mennyi idő alatt történik meg és lekezeli e a szünetmentes a pillanatnyi túlterhelést.

(#84030) berzebub válasza Pietrosz (#84029) üzenetére


berzebub
aktív tag

Nem fog működni,le fog kapcsolni. De hive siman visszaáll , alaplapon be kell állítani,hogy ac loss esetén kapcsoljon be automatikusan és kész. Win alatt pedig csak hozzá kell adni a miner progit az automatikus indulashoz és kész.Mi az amit nem tudsz automatizálni?

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#84031) Pietrosz válasza berzebub (#84030) üzenetére


Pietrosz
addikt

Elindul egy konzolos program ami kér egy jelszót. Két taprol megy a gép még esetleg azt meg lehet próbálni hogy csak az alaplap+sallangok legyenek biztosítva csak nem tudom mit szól hozzá a Windows ha eltunik a vga majd megint kap áramot :D

(#84032) kenwood válasza Pietrosz (#84031) üzenetére


kenwood
veterán

Minek jelszo a konzolnak, ha ugyis csak belso halorol erheto el ? kolis vagy ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84033) rolko válasza Pietrosz (#84029) üzenetére


rolko
őstag

Én FSP Champ 3K-t (3000VA/2700W) használtam 2400W-vel, switch nálam sem volt szünetmentesen.

(#84034) Pietrosz válasza kenwood (#84032) üzenetére


Pietrosz
addikt

Egy wallethez kell bejelentkezéshez, így már talán érthető :D
rolko, köszi, ennyit sajnos nem ér a dolog nekem

(#84035) GAbre


GAbre
veterán

Nicehash-en kivettem binance btc címre a kis bitcoinom.
Fél órája kb.Mennyi időbe telhet,mire beérkezik?
Coinbase-ről is elég a btc binance címet megadni?
Most először veszek ki/küldök pénzt :)

Avatar

(#84036) q765 válasza GAbre (#84035) üzenetére


q765
tag

Most néztem, hogy fél éve müködik e a harware wallett. Ne vedd ki.
Kb 4 hónapja nem néztem errea forumra. Az egész bánya nálam meg van állva.

A maradék két darab 3080, meg egy 3060TI. Épp most töröm a fejem , hogy valahol van még PAD hozzájuk. Lehet szétdobom őket, és újra padezem.

Ebből adódva visszaolvastam pár oldalt. Néztem az aliexpressen ajánlatokat akkumulátorokra. Lehet szerválok egy nagy akkut, amit minden helyen feltöltök ahol nyitott konnektor van. Jó ötletnek tünne, hogy ahol van konnektor ott feltöltöm az akkut, és hazacipelem.

Már régóta nem megy nálam a bánya. Gondolkodtam, hogy -hogy tudnám újra előhozni.
Itt a tavasz, dagad a

Lehet, láttam egy reklámot amit nem fogtam fel. Szerintem igy kezdődött két éve is minden. Éreztük valamit ami miatt sok VGA megvásároltunk, mint amatőrök.
Az elején mikor belekezdtem, elmentem egy 4Tb festplatte vásárolni, mert valahol olvastam hogy az egész Bitcoin alternativát le kelél töltenem. Tölktöttem egy hétig, mire letöltöttem...

No, kéne egy UPS, amit cipelhetek feltölteni. 500-1000 Eur akku. Inwerter, meg egy Türkentüte Ladegerät.

Üdv, Zoli

(#84037) q765 válasza GAbre (#84035) üzenetére


q765
tag

Próbálta valemelyikőtök a NiceHash BTC lotto?
Fél éve mikor kezdett a gatyamadzag szorulni, a nicehash bedobta a lottó opciót. Valaki járt itt sikerrel? Mondom ezt úgy hogy tényleg nem néztem fél éve a BTC felé.

(#84038) kenwood válasza q765 (#84036) üzenetére


kenwood
veterán

:F :R :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84039) jovás válasza q765 (#84036) üzenetére


jovás
aktív tag

Már megbocsáss, de te magyar anyanyelvű vagy? 2 x elolvastam amit írtál, de alig bírtam kisilabizálni, mit akartál írni. :D

(#84040) koko52 válasza jovás (#84039) üzenetére


koko52
veterán

[link] :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84041) jovás válasza koko52 (#84040) üzenetére


jovás
aktív tag

Akasszák a hóhért. :D

(#84042) Frozen válasza koko52 (#84040) üzenetére


Frozen
őstag

Szerintem egy külföldi billenytyűzetes géppel senki nem fog szarakodni mindig a nyelv állítással. Mert lehet hogy ide magyarul ír vagy probál írni ,de lehet a masik oldalon már másik nyelven ír...Semmi köze a tisztelethez egyébként , sőt aki nem tud szöveget olvasni így ott szerintem a toronyban valami baj lehet, mert normális ember ránéz és ugyan ugy olvassa mint ékezettel.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#84043) koko52 válasza Frozen (#84042) üzenetére


koko52
veterán

Nem is te voltál a lényeg, ha nem jöttél rá akkor azzal is baj van.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84044) jovás válasza koko52 (#84043) üzenetére


jovás
aktív tag

+1 :DDD

(#84045) Reggie0 válasza jovás (#84039) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig nem volt nehez, csak neked nem ment konnyen.

(#84046) s7evcsenko válasza Reggie0 (#84045) üzenetére


s7evcsenko
addikt

+1 :C

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#84047) EasyLife válasza koko52 (#84043) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Próbáljátok már meg ups-el a hónotok alatt helyesen írni :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84048) -Skylake- válasza EasyLife (#84047) üzenetére


-Skylake-
addikt

csak a hodl.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84049) koko52 válasza -Skylake- (#84048) üzenetére


koko52
veterán

4200-on adtam el utoljára. Azóta várom a 10k Eth-t. :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84050) syIex válasza koko52 (#84049) üzenetére


syIex
veterán

Én meg 55k vettem a BTC és várom a 100-at egy ideje... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.