Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

No, most hogy van már magyar pool, kellene pár olyan ember aki C++-ban programozik, ráfekszik a BTC-re, Litecoin-ra, átnézi a programot és megtanulja forkolni, új érmét csinálni, esetleg egyik coinból a jó részeket (pos, tranzakciós üzenet, stb.) át tudná tenni a másik érme forkjába. Ezek azok a kívánalmak amikkel jó sok pénzt lehet keresni, én személy szerint nem értem, hogy a magyarok miért nem álltak már régen rá erre, külföldön a 16éves programozó kölykök ebből vesznek maguknak autót, lakást! Én speciel szívesen vállalom, hogy a megfelelő programozó tudással rendelkező embert "menedzselem", hogy sok sok pénzt keressen! (sajnos én nem vagyok programozó, ha az lennék már most milliárdos lennék! Nem tévedés, milliárdos!!!) Szóval akit érdekel az jelentkezzen, megbeszéljük!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#22002) deadwing válasza Mesterlovesz (#22001) üzenetére


deadwing
addikt

"külföldön a 16éves programozó kölykök ebből vesznek maguknak autót, lakást!"

Konkrétan miből? Engem csak az zavar, hogy akármiből is, mivel nincs értékteremtés a legtöbb coinnál, az a pénz valahonnan hiányzik, ergo valaki megszívja. Mindig.
Vagy rosszul gondolom? :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22003) htc07 válasza Mesterlovesz (#22001) üzenetére


htc07
addikt

nem neked volt régen valami goldreserve coinod anno 2014 körül? amire mondtad mekkora durranás lesz, mert néhány gramm arany van fedezetnek. :N még egy custom poolt is csinált neked valaki.

egyébként ha milliárdos lennél belőle vágj bele szerintem, nem olyan nehéz a C++, egy lazább tanfolyamon leadják.

de ha gondolod dobj meg néhány rongyos tízmillióval és kiképzem magam, aztán állok rendelkezésedre. ;] tök jó befektetés lenne mindkettőnknek.

[ Szerkesztve ]

(#22004) D@reeo


D@reeo
aktív tag

(#22005) Elbandi válasza deadwing (#22002) üzenetére


Elbandi
aktív tag

icoval: premineben eladtak egy vagon shitcoin btc-ert: https://yobit.net/en/ico/ valogass. a maxos 80 btc az cikra 23M Huf-ot kaszalat, abbol mar kijon par par auto es egy lakas....

(#22006) Parano1d válasza Elbandi (#22005) üzenetére


Parano1d
aktív tag

De mi a nyavaja van amúgy? Minden kriptovaluta szárnyal. A 20 legnagyobból csak a Litecoin gyengült. Kezd gyanús lenni a dolog.

UI nem válsz akart lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#22007) deadwing válasza Elbandi (#22005) üzenetére


deadwing
addikt

Igen, erre gondoltam én is... nemtom... én viszolygok kicsit mindentől ami ICO.

(#22006) Parano1d: én annak örülök hogy a btc áttörte az 1000 eurós árfolyamot. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22008) rolko válasza westlake (#22000) üzenetére


rolko
őstag

Én is ezért írtam, hogy tényleg egy árban vannak. Nem másért :B Ezek sima nettó kisker árak, és ha már tényleg egy áron vannak akkor kipróbálok egy 1070-et, és megosztom a tapasztalatot vele :)

(#22009) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Hali, van bárkinek 7950 és 290X -es kártyája 9.3 al? 172 / 270 at mennek, de nekem ez kevésnek tűnik. Legjob amit kihoztam az a 192 / 284

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#22010) Xpredi01 válasza deadwing (#22002) üzenetére


Xpredi01
tag

Honnan van a pénz?

Azoktól, akik "Igazi" pénzért vesznek gyagyicoint.*

Amúgy szerintetek nincs egy kicsit piramisjáték jellege az egésznek? Aki régóta benne van nagy hardverparkkal az már jól járt vagy valószínűleg jól fog járni, aki pedig később kezdte vagy kezdi egyre kevésbé valószínű, hogy jól fog járni.

*A hardver gyártók pedig már biztosan érzékelik a kereslet változást (nekik 1-2% is óriásit számít). Egyáltalán nem kizárható a gondolat, hogy ők is visszacsorgatnak valamennyi pénzt a coinok pumpálására..

[ Szerkesztve ]

(#22011) deadwing


deadwing
addikt

dwarfon lehet bányászni közvetlenül krakenes címre?
Ott is kipróbálnám és nem akarom összekeverni.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22012) deadwing válasza deadwing (#22011) üzenetére


deadwing
addikt

Mindegy már, nem is akarok, de kellene segítség, a dwarf a weboldalon a címem invalidnak mondja, közben megy a bánya... A címem a mymoneron van, 44W2RwtKRsGDZSkGF9Tz2g2jNfb2Ew4nvdUQGrzayCDyZQ41XM1odARbHjmbvo3Gxqcgxq35NrZPq4ezbyZTe9mfCBwzgci

Start.bat: NsGpuCNMiner -o stratum+tcp://xmr-eu.dwarfpool.com:8100 -u 44W2RwtKRsGDZSkGF9Tz2g2jNfb2Ew4nvdUQGrzayCDyZQ41XM1odARbHjmbvo3Gxqcgxq35NrZPq4ezbyZTe9mfCBwzgci -p x -a 4

Mit rontok el?

Szerk: megjött... csak nemtom miért kellett 1 órát várnom rá

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22013) deadwing


deadwing
addikt

Még mindig keresek monero nvidia minert, valami újat... eddig kevés sikerrel.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22014) Mesterlovesz válasza htc07 (#22003) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Köszönöm a kérdést, az érdeklődést és a teljesen értelmetlen hozzászólást (@htc07). Először is, amit én tudok az egy legális pénzkereseti lehetőség, nem kell átverni senkit hozzá, az, hogy minden részét nem ismeritek a krypto világnak az még nem jelenti azt, hogy csak átveréssel lehet pénz keresni benne.
@htc07, a megjegyzésedből következik, hogy fogalmad sincs, hogy az érmém miről szólt volna, ha akkor lett volna rá kereslet (csak hogy értesítselek, azóta elég sok érme kijött aranyfedezettel és eléggé népszerűek). A custom pool is egészen másról szólt, semmi köze nem volt az érmémhez.
Lehet, hogy egy lazább tanfolyamon leadják a C++-t de utána meséld már el nekem, hogy hogyan fogom magamat bitcoin protokollból mesterré csiszolni, szerinted hány év kell hozzá? És neked mennyi kellene, hogy kiképezd magad? És ha tudnál rendesen olvasni, akkor értenéd, hogy azt írtam, hogy egy programozásban jártas emberrel együtt, most, nem 10 év múlva, van arra lehetőség, hogy jó pénzt lehessen keresni, egy szóval sem írtam, hogy milliomos vagyok, nem is értem, hogy ezt honnan vetted?

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#22015) westlake válasza deadwing (#22013) üzenetére


westlake
félisten

NINCS normális (értsd: optimalizált) cryptonight CUDA miner. Ennél nem találtam jobbat. Ha mindenképp NVIDIA, akkor bányássz EQM minerrel (NiceHash) ZEC-et. Annyival nem jobb (most) a Monero, mint amennyit elbuksz a miner-en!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#22016) deadwing válasza westlake (#22015) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi!
Elgondolkodtam ezen én is... A nicehash most a 2 980 Ti-vel kis tuninggal 825-öt nyomat.
Az semmiképp sem nevezhető rossznak. Kérdés, hogy mennyi a lenyúlás, de má elegem van ezeket számolni. :)

(#22014) Mesterlovesz:

"Először is, amit én tudok az egy legális pénzkereseti lehetőség, nem kell átverni senkit hozzá, az, hogy minden részét nem ismeritek a krypto világnak az még nem jelenti azt, hogy csak átveréssel lehet pénz keresni benne."

Márpedig igen, ha nincs mögötte semmi. Illetve inkább úgy mondanám, hogy nyilván nem te vered át szó szerint a balekokat, de akárhogy is szépítem, ha nincs értékképződés, a te bevételed sok, éppen belefogó hozzá nem értő ember zsebéből jön ki.
Attól, hogy valaki bukik ezen pénzt, még lehet legális :)

Nem is értem, miért írtam ezt le, ezt te is tudod.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22017) Overlocker válasza deadwing (#22013) üzenetére


Overlocker
veterán

Nvidia-ra ZEC jobb!

(#22018) Dexar007


Dexar007
veterán

1100$-on a BTC..valamiert ez a szam jutott eszembe: [link] :DDD

Give me your cum,bull!

(#22019) Overlocker válasza Dexar007 (#22018) üzenetére


Overlocker
veterán

:R Mondtam hogy volt egy álmom 1400 usd-ről, de hogy melyik évben lesz annyi, talán idén tavasz :DDD

(#22020) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

ki mekkora tápot használ? 4db rx 470hez éne, a 650w az kevés. nyilván a 12 voltos ág a fontos hogy hány ampert tud...

:R

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22021) htc07 válasza Mesterlovesz (#22014) üzenetére


htc07
addikt

Rendben, közben megtaláltam a bitcointalkos topikot, gondoltam csak megnézem már hol tartasz vele ha már érdeklődtem iránta. Szerintem nem a legjobb hozzáállás az "ismerősöm projektjében segítek aztán foglalkozok majd ezzel a coinnal" hozzáállás, de biztosan csak én nem értek a milliárdossá váláshoz, neked sok sikert kívánok hozzá :K

De csak hogy kerek legyen a sztori, akkoriban is lett volna rá kereslet, csak nem akartad kifizetni a váltóknak a bekerülési költséget.
A sok tizenévesnek meg biztos volt rá rengeteg éve hogy mestere legyen a bitcoin protokollnak, azért vesznek belőle lakást meg kocsit (talán már oviban is Tux volt a jelük?).

(#22022) mepet válasza neil_mullen (#22020) üzenetére


mepet
addikt

hsz20997 [szerk]mondjuk lehet ez még korábbi dualminerrel volt, azzal kevéssé zabálta az ampert

[ Szerkesztve ]

(#22023) westlake


westlake
félisten

Claymore's CryptoNote GPU Miner v9.7

Van changelog rendesen. ;)

Play nice!

(#22024) Mesterlovesz válasza htc07 (#22021) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Csak hogy kerek legyen a sztori, már akkor a Bittrex 3 BTC-t kért azért, hogy feltegyen a váltóra, pontosan nem emlékszem, de kb. 600-800 ezer Ft volt akkor 3 BTC. Biztos én vagyok a hülye, hogy nem akartam vagy nem tudtam ekkora összeget arra áldozni, hogy egy olyan projektet ami nem úgy indult ahogy vártam még erre is megfinanszírozzak. Valamint már akkor sem találtam egy megbízható (én hülye magyar embert kerestem volna) programozót, aki ért hozzá és segített volna a fejlesztésben, igen, először csak puszira, de kapott volna érmét rendesen, aminek az értéke szépen felment volna, hogyha a fejemben lévő fejlesztéseket valaki meg tudja csinálni.
Hát ennyi. És igen, tudom, hogy hogyan kell milliárdossá válni, a 2016. évemet erre tettem fel, remélhetőleg a 2017. évben meg is valósul, hogy először milliomos, majd rövid időn belül milliárdos legyek.
Persze én hülye még mindig azt hiszem, hogy érdemes megosztani a felgyülemlett tudásomat és másnak is jót csinálni, de egyre jobban megértem azokat akik azt mondják, hogy a magyar emberek csak visszahúzzák a másikat és olvasva a te és néhány hasonló hozzászólást, csak az derül ki, hogy ez így van.

( csak hogy értsd, anélkül, hogy BÁRMILYEN konkrétumot tudtál volna arról, mit szeretnék csinálni, te úgy érezted, hogy bele kell kötnöd és viccet kell csinálnod a hozzászólásomból. Hát ezért.)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#22025) D@reeo válasza Mesterlovesz (#22024) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Bocsi, hogy beleszólok, de ha már így szóba jött, az XGR-rel akkor most mi a terved?
1 váltón van fent, bitcointalkon nem osztasz meg semmilyen infót, már nem látszik semmilyen szándék mögötte, legalábbis nem publikálod sehol, hogy bármi várható-e még belőle.
Ha eldobtad az érmét, akkor ismerd be, legalább tudjunk róla. Ha vannak még komoly terveid vele, akkor hajrá, lehet pont ez lenne a kulcsa a milliárdjaidnak :)

Komolyan kíváncsi vagyok, mert az alapkoncepció annak idején új volt.

(#22026) Mesterlovesz válasza D@reeo (#22025) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Most egy olyan projekten dolgozom tanácsadóként, ahonnan sok pénzt várok, valamint szeretném felhasználni annak az ötletnek egy részét a saját érmémbe. Ez nem 100%, lehet nem is valosulhat meg, ezért nem publikáltam sehol. Ha a pénzt megkapom a projektből, akkor lesz lehetőségem a saját érmémet fejleszteni. Ha nem fogom tudni felhasználni az ötlet egy részét akkor mást kell kitalálnom, amire van ötletem, de a másik ötlet klasszisokkal jobb. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#22027) Elbandi válasza Mesterlovesz (#22024) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ha sajnaltad a 3 btc a valtora keruleshez, akkor mibol gondolod hogy fogsz talalni egy jo kodert olcsobbert?

csak egy kis tampont: egy custom algos (random x11 hashekbol epitett) cpuminert most 0.2-0.3btc arert csinalunk, a gpuminereket meg 0.5-1btc koruli osszegert. es ez meg nem is bonyolult munka.

ha nem csak a getnextwork meg getblockvalue fuggvenyeket akarok atirni, hanem valami ertelmes es egyedi dolgot is belekodolni, akkor az nem fog megallni 3btc alatt, de tippre meg 10btc alatt sem...

de hajra, mindenki probal valahogy boldogulni, ki igy-ki ugy

[ Szerkesztve ]

(#22028) Mesterlovesz válasza Elbandi (#22027) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Aha, hát látod, most mondtad meg a frankót és pl. Magyarországon ezért nem virágzik a kryptovaluta üzletág, ezért nincsen olyan programozó aki keni vágja a bitcoin protokoll-t. "óh, ez nagyon drága, sokat kell neked fizetned, hogy ezt megcsináljam!", "áh, úgysem fog ez sikerülni, mit képzelsz ki vagy te? Mert volt egy érméd..." stb, stb.
Külföldön meg összejön két normális ember, az egyiknek ötlete van a másiknak szaktudása és ketten pl. összehoznak egy pénzkereseti lehetőséget, amiért lehet, hogy ez elején nem kapnak pénzt, de amikor beindul a dolog, akkor nagyot kaszálnak.
Ezt hívják úgy, hogy pozitív gondolkodás, ezt tanítják a különböző vezetői tréningeken. "Gyerünk, csináljuk!" Mert nem sajnálják rá az extra időt, mert lehet, hogy a végén jó pénzt fognak keresni belőle! És ha nem? Akkor sem dől össze a világ, főleg, hogy tanultak is közben valamit akár mindketten.

Ja, és mielőtt kijönne valakiből, hogy ja, majd ingyen dolgozok és hasonló cifrázás, én találtam egy olyan embert aki más platformon (ethereum token) meg tudná csinálni amit szeretnék, ingyen, részesedésért cserébe, de akkor fel kellene adnom ezt az érmét és valahogy átkonvertálni a jelenleg közkézen forgó érméket, ami kicsit bonyolultá teszi a dolgot.

És igen, mindenki próbál boldogulni, csak egy olyan országban nehéz, ahol az az általános vélekedés, hogy úgysem fog ez menni, menj el dolgozni...!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#22029) Elbandi válasza Mesterlovesz (#22028) üzenetére


Elbandi
aktív tag

felreerted, nem azt mondom hogy ne csinald, hanem azt hogy ne ugy ahogy akarod. mert ugy nem fog menni.

kulfoldon persze megy a "gyerunk, csinaljuk", de mellette nincs fillerbaszas, hanem szo nelkul kifizetik a valtonak a 3btc-t (utana ugyis megkeresik az arat a dumpbol), fizetnek twitter/facebook/bitcointalk kampanyokat (az se ki penz), giveawayt, stb.

Ha nincs penz ilyenekre, akkor eloszor csatlakozz valamelyik shitcoinhoz (van boven, gombamod szaporodnak naponta) valami alneven, ott szerzel tapasztalatot is, hogy kell JOL csinalni, meg mellette kapsz is par btc-t. aztan abbol mar tudod finanszirozni a sajat coint.

a kis pattanasos gyerkocoknek sem elsore lett autojuk/lakasuk btcbol. jopar arc van aki mar a sokadik (van aki 6. !!!) shitcoinjat csinalja.

[ Szerkesztve ]

(#22030) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Hatalmasat zuhant a BTC, persze ahhoz képest most hogy ívelt fel. ~ -150-200USD

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#22031) D@reeo válasza CocooN-z (#22030) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Nem zuhant, csak pár perc alatt hatalmas mennyiségben adtak el market price áron. Kúszik már vissza

(#22032) ff-thomas válasza CocooN-z (#22030) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

és hogy rántotta magával az összes többit :Y

find a way or make one..

(#22033) subset


subset
senior tag

Fizikailag különálló ether bányászgépek teljesítményét lehet valahogy összevonni ? Minta egy egészet képeznének ?

Használj Te is szabad szoftvert !

(#22034) Elbandi válasza subset (#22033) üzenetére


Elbandi
aktív tag

igen, van egy ether proxy nevu cucc, azt futtatod valahol.

de amugy ennek nincs sok ertelme, hacsak nem cpuval akarsz banyaszni

(#22035) deadwing


deadwing
addikt

llam poolról hullanak az emberek :(

Hash Rate: 63.51 KH/sec

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22036) janos666 válasza deadwing (#22035) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez mind megtörtént már egyszer és meg fog újra. Ez az egész crypto és beleértve a bányászata egy emberi léptékkel is jól követhető fraktál (de nyilván ez keveseket érdekel, mert ha mindenki így nézne rá, az "megzavarná" és megszűnne így létezni, már akár az előtt, hogy elkezdődik :D). :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22037) deadwing válasza janos666 (#22036) üzenetére


deadwing
addikt

Fraktál mi?!
Nesze akkor :P

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22038) headway válasza deadwing (#22037) üzenetére


headway
csendes tag

Ez most jó volt :D

(#22039) Mesterlovesz válasza Elbandi (#22029) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Nézd, az ötlet megvan, a pénz is meglesz, mostmár egyre biztosabb. Amint ez összeáll, máris megcsinálom úgy ahogy azt az elején elterveztem, persze a mostani kiegészítéssel.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#22040) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

fogyasztasra optimalizált biost használ valaki? mennyit csökkenhet a fogyasztas?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22041) Parano1d válasza neil_mullen (#22040) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Nem kell hozzá bios, elég egy watt tool, vagy más külső program. Hogy mennyit csökkenthető a fogyasztás, az függ a kártya típusától, és az ASIC qualitytől. Sőt a bányászott coin típusától is.
De jelentős fogyasztás csökkenés érhető el, főleg a régebbi többet fogyasztó kártyákkal.

(#22042) neil_mullen válasza Parano1d (#22041) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

rx 470-em van. feszeket vagy power limitet kell csökkenteni? power limitet már probaltam, de sok eredeméyne nem volt (afterburner)...

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22043) Parano1d válasza neil_mullen (#22042) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Feszültséggel elsősorban. rx 470 nekem -90mv-al megy mind a gyári 1226mhz-en. Ha stabil, csökkenthetsz még rajta kicsit, ha nem akkor emelj picit, de jellemzően ennyit még bírnak.
Power limitet nem kell piszkálni, csak tuningnál van jelentősége.
Kártyánként kb 10w-ot tudsz így spórolni vele.

[ Szerkesztve ]

(#22044) neil_mullen válasza Parano1d (#22043) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

és akkor jol ertem csak a felso lepcsonek vetted le a feszét? ha nem stabil akkor a gpu frekvencia levétel stabilizálódik?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22045) Parano1d válasza neil_mullen (#22044) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Igen, bár én másik progrit használok erre.
Vagy a frekit veszed vissza, vagy a feszültséget növeled picit.

(#22046) Overlocker válasza neil_mullen (#22044) üzenetére


Overlocker
veterán

Ez egy régebbi settingem épp nem vagyok otthon.. Azóta 1175 / 1950 beállításokkal, végig 900mv feszekkel (gpu voltage offset -2) nálam stabil. Így gpu-z 60W körül (valós 110W) esznek a kártyák, monero alatt. ZEC-nél olyan +10-15W.

[ Szerkesztve ]

(#22047) neil_mullen válasza Overlocker (#22046) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

ha nem stabil akkor neked mit szokott? kifagy?

Parano1d: megkérdezhetem hogy mit használsz és miért?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22048) Parano1d válasza neil_mullen (#22047) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Trixx-et használom, megszokásból.
Az újabb verziók már nem annyira tetszenek, a régiek meg nem ismerik a polarisokat, ezért ajánlottam a watttoolt inkább.
Ha nem stabil azt észre fogod venni, változatos hibajelenségek lehetnek, fagyás, progi összeomlás, gép újraindulás ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#22049) Overlocker válasza neil_mullen (#22047) üzenetére


Overlocker
veterán

rejected share vagy fagyás ahogy Parano1d is írta.

[ Szerkesztve ]

(#22050) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Bitcoin ma is megroskadt eléggé :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.