Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) mZoleee válasza subaruwrc (#37848) üzenetére


mZoleee
senior tag

nekem rx580 dual o4g 29,5 -nél többet nem tud solo-ban , dualban meg 28 ..
ellenben az rx580 rog-strix o8g 32 soloban és 30,5 dualban.. (mondjuk a két kártya fogyasztása között van 25-30W különbség)

[ Szerkesztve ]

(#37852) czpitti válasza shteer (#37850) üzenetére


czpitti
senior tag

Haggyad már.Most tényleg belemégy ebbe?

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#37853) shteer válasza czpitti (#37852) üzenetére


shteer
titán

csak addig míg kiderül mi a célja ezzel a flame-mel

..szerintem jónak tűnik

(#37854) fireman123 válasza varmi2 (#37794) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infókat :) .

(#37855) tisn válasza shteer (#37843) üzenetére


tisn
addikt

pedig ez tenyleg eleg egyszeru: ha elegendo mennyisegu ilyen asic miner elerheto, akkor a vidkaris banyaszas azon a piacon befellegzett
ha a bitmain par havonta kihozza mindegyik algoritmushoz a mineret (nem tudom van-e ennek technikai akadalya), akkor bezar a vidkari bazar

ez az A3 meg csak par napja jott ki, meg nem ette meg a SC piacot, de szvsz nem kell sok ido

(#37856) czpitti válasza tisn (#37855) üzenetére


czpitti
senior tag

Mert ugye mást nem is lehet bányászni vga-val?

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#37857) subaruwrc válasza mZoleee (#37851) üzenetére


subaruwrc
félisten

ok
tehát?
példány és tuning ( meg memória chip ) függő melyik mit megy
csak általános számokkal segítettem a kollégát

(#37858) tisn válasza czpitti (#37856) üzenetére


tisn
addikt

ertelmezd amit irtam

(#37859) mZoleee válasza subaruwrc (#37857) üzenetére


mZoleee
senior tag

értem-értem, nem is kötekedésként írtam csak "segítségként" :) (amúgy az egyik Elpida a másik Hynix)

[ Szerkesztve ]

(#37860) czpitti válasza tisn (#37858) üzenetére


czpitti
senior tag

Értelmeztem a párhavonta dolgot.Mindig van olyan coin amit éppen lehet turni.Amit MA MEG HOLNAP lehet turni és nem honapokban beszélunk.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#37861) subaruwrc válasza mZoleee (#37859) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja oks.
sose baj a plusz info.

(#37862) Reggie0 válasza shteer (#37843) üzenetére


Reggie0
félisten

Tok mindegy, hogy hasznaltad, az a lenyeg, hogy a vevok mit hisznek. Marpedig ha az a kozvelekedes, hogy szennehajtva, akkor annyit adnak erte, mint egy szennehajtott kartyaert. Hasonlo pelda a nagyfeszultsegu tavvezetek vagy mobil bazisallomas es az ingatlanok kapcsolata.

[ Szerkesztve ]

(#37863) eTrade válasza tisn (#37812) üzenetére


eTrade
tag

Ha szabad kérdezni, honnan sikerült ilyen olcsón szerezni?
Szerk.: Köszi az Infot! :R

[ Szerkesztve ]

(#37864) tisn válasza eTrade (#37863) üzenetére


tisn
addikt

amazon.de + eus adoszam
szerk: szallitassal egyutt, az atvaltasi eur arfolyammal, a pontos osszeg 66.5k/db

[ Szerkesztve ]

(#37865) fogtunder válasza ShiberMonkey (#37845) üzenetére


fogtunder
nagyúr

OK, de ezt a VGA-kkal is meg lehet csinálni, ha jön valami új Ethash, Equihash, vagy CryptoNight alapú cucc. a kérdés az, hogy melyikkel mennyit buksz. megtérülni mindkettő megtérül, de ugye nem azért csináljuk, hanem hogy legyen profit is.
rövid ideig gondolkodtam én is egy ilyen gépen, de aztán inkább maradtam az ismerős terepen.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37866) koxx válasza shteer (#37820) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De nincs rákötve monitor :) HDMI dummyt rendeltem, az segít ha rádugom az alaplapra?

(#37867) varmi2 válasza koxx (#37866) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne a lapba dugd, hanem az egyik kariba, am az x16 soltba van dugva, akkor is ha riserrel. De csak amd kariknál kell hdmi dummy, nv oldalon nem kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37868) koxx válasza varmi2 (#37867) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ok úgy lesz, köszi az infót.

(#37869) Dr. Romano válasza tisn (#37864) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Melyik RX-eket vetted. Pulse?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37870) tisn válasza Dr. Romano (#37869) üzenetére


tisn
addikt

aha

(#37871) ShiberMonkey


ShiberMonkey
senior tag

Tisztázzuk, mert tudom hogy itt van egy közösség ahol mindenki ismer mindenkit ès kialakultak a klikkek.
Írtam hogy mi értelme milliós riget építeni vgakból ? És mit bányásztok vele.
Mondtam hogy az A3 meg az L3+ sokkal jobb. Erre meg az egyik félisten rangú admin írja hogy Dash meg Bitcoin bányász gépekkel mit akarok itt ? :D Ami köztudottan a Baikal (dashez) S9 (Bitcoinhoz) gépek.
Majd írják szintén offenzíven hogy TAPASZTALATból ìrják ezeket amiket (nyílván nem veszek gépeket csak random írom hogy jók). Majd jön hogy mióta vannak nekem ilyen gépeim ?
Most komolyan ez flame ? Hogy megkérdőjelezem azt egy technológiával foglalkozó oldalon (azon belül bányászattal foglalkozó topikban) hogy van-e értelme ugyan olyan árú rigeket készíteni ?
Gondoltam találok olyan embert aki max profitot akar bányászni, de ha az elején azt mondják hogy hobby bányászat vagy flashből bányászunk akkor az mondom pardon elnéztem a házszámot. Csak a cím az Alternatív kriptopénzek és bányaszatát írta. Én is ástam Doget flashből vidkarival meg hasonlókat, de ha itt profitra is megy a dolog akkor komoly gépek kellenek.
És úgy néz ki a bitmain kisajátítja ezt a piacot és aki bányászott/bányászik az tudja hogy az elején kell beszálni ezekbe vagy lemaradsz.
Szerintem nem az ördögtől való dolog hogy idővel az összes kódra legyen egy ilyen gép. És igen ezek a gépek olyanok hogy megveszed az elején és kitermeled a profitot majd vagy kuka vagy másik coin (ami nem profitál) de nézzétek meg a specifikációkat:
S9 (TUDOM bitcoin)
13,5 Th 1400 watt
Melyik Rig tudja ezt 3Kért ?
Antminer A3: 815Gh
1200-1400 watt.
Szintén 3K.
És a számokkal nehéz vitatkozni. Persze aki szentimentalitásból tolja így azzal nincs semmi baj.
Nekem is van olyan altcoinom ami bukóban van, de kedvelem a projektet és nem is veszem ki a pénzt belőle.

[ Szerkesztve ]

(#37872) Danex válasza tisn (#37855) üzenetére


Danex
addikt

Csak ha jól tudom azért akad nem egy direkt olyan algó amit nem lehet ASIC-al bányászni, mert úgy van megírva.

(#37873) Hack3er válasza tisn (#37855) üzenetére


Hack3er
őstag

Van olyan coin ami "ASIC RESISTANT" pl a Pirl vagy is nem lehet asic gépekkel bányászni.

(#37874) CoDWaW07 válasza tisn (#37870) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Lehet még kapni, vagy az összeset elvitték olyan áron?

SZERK: Gondolom erről van szó, ami most már 350 euro:

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#37875) X Factor válasza ShiberMonkey (#37871) üzenetére


X Factor
addikt

Úgy érzem, te is tisztában vagy vele, csak nem akarod elfogadni, sőt elkesztél most bevásárolni és önigazolni szeretnél.

Ha kihoznak ASIC-ot, akkor majd hoznak más algo-t, amit lehet vga-val pörgetni. Egyszerűen ez is akkora iparág lett, h. mind a szereplőknek mind a gyártóknak érdeke, h. ne szünjön meg.

Mellesleg most épitettunk 6db rx 570-ből álló rigeket pont kb 3k usd-ért. 170mh/s-el pont kb annyit hoz, mint az s9. Jelenlegi árfolyamon.

Make things work

(#37876) Danex válasza ShiberMonkey (#37871) üzenetére


Danex
addikt

Aztán majd jön ki egy új verziós ASIC és az eddig megvett összes gép mehet a kukára, meg silingeket bányászik. Kilépési lehetőség nincs, mert senkinek sem kell.

(#37877) tisn válasza ShiberMonkey (#37871) üzenetére


tisn
addikt

varhatoan ebbol is egy d3 szeru tortenet lesz
aki az elejen beszerzi, az jol jar
a vga-k meg kiarazodnak errol a piacrol

(#37878) tisn válasza CoDWaW07 (#37874) üzenetére


tisn
addikt

elorendeltem
elorendelhetobol van 300 ejro kornyeken eleg sok

ebbol van osztrak cegnel raktaron ha jol latom

Asus 90YV0AI0-M0NA00 4GB Grafikkarte schwarz

[ Szerkesztve ]

(#37879) ShiberMonkey válasza X Factor (#37875) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Mármint a Litecoint bányászol ? Mert akkor igen jelenlegi árfolyamon a BTC bányászat nem a legjobb de ezért megy 2 gép BCH-ra 3 BTC-re. Meg várok a Lightning Networkre ami megdobja majd az árfolyamot. Ezeket most a "jövőnek" bányászom. Az altokat meg rövid távra :)

(#37880) ShiberMonkey válasza tisn (#37877) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Így van :) Insta profit aztán ennyi volt az A3 de meglátjuk mi lesz :)

(#37881) observer válasza ShiberMonkey (#37880) üzenetére


observer
tag

Mennyi idő alatt szállítanak ki egy ilyen gépet?

(#37882) ShiberMonkey válasza Danex (#37876) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Ezért kell utána olvasni, D3-mat nem is mertem venni. az A3-ban meg az első batchből tudtam szerezni így mindenkivel együtt kezdek így a gép ára+ pici profit is jó lesz ha 2-3K-t kihozok már jól jártam bőven.

(#37883) ShiberMonkey válasza observer (#37881) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

A3 10 nap garantálva.
S9-re februárt mondtak nekem erre január 2.-án jöttek a gépek meg a tápok :)

(#37884) observer válasza ShiberMonkey (#37883) üzenetére


observer
tag

Ha jól tudom ETH-t csak VGA-val lehet kaparni

(#37885) Franklin válasza tisn (#37812) üzenetére


Franklin
addikt

"lehet egy 100k-ert feldobom darabjat"

De előtte lécci várd meg míg eladom az enyémet 110-ért, köszi! ;]

(#37886) lenox válasza ShiberMonkey (#37871) üzenetére


lenox
veterán

S9 (TUDOM bitcoin)
13,5 Th 1400 watt
Melyik Rig tudja ezt 3Kért ?

Most epp fent van a gpuk ara, de nekem kb. netto 2k-ba kerultek a 1060-as rigek (kicsit kevesebbe), szoval aranyaiban ugyanaz a profitabilitasa, amennyire en szamolom.

(#37887) tom120514 válasza ShiberMonkey (#37883) üzenetére


tom120514
őstag

Nincs itt semmi baj, fura volt a belépő de azért már látszik hogy nem trollkodni ugrottál be, peace :)
Szerintem aki VGA-t vesz, abban bízik hogy mindig lesz nyereségesen bányászható altcoin, ha meg nem akkor még mindig eladható, mert ugyanúgy videokártya lesz akkor is. Asicnál meg attól tart hogy a célhardver fél év múlva megy az apróra ötezerért, mint ipari emlék.

Never go full retard.

(#37888) Plasticbomb válasza ShiberMonkey (#37871) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Te összekevered a cseresznyét és a meggyet. Tudod, mindkettő gyümölcs, de mindkettő más ízű. Te ASIC bányászol, mi meg sokan GPU bányászunk. Mindkettő ugyanannak az éremnek a két oldala.

Mellesleg a stilusod magas ló stilus. Kb beköpted ide, hogy mekkora gyökerek vagyunk, hogy nem TH/s ASIC gépeket veszünk, hanem 150-300 MH/s PC gépeket épitünk. Megnézném, hogy az ASIC gépeddel nekiállsz pl ETHASH.t bányászni...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37889) X Factor válasza ShiberMonkey (#37879) üzenetére


X Factor
addikt

ETH-t bányászunk.

Make things work

(#37890) btomi9


btomi9
aktív tag

1060 -as kártyákból ha vennék 6 darabot, mit érdemes most leginkább bányászni velük, illetve 6 gigásból melyik a legjobban termelő / ajánlott fajta?

(#37891) subaruwrc válasza btomi9 (#37890) üzenetére


subaruwrc
félisten

ami samsung ramos ..... ( fél perc a keresővel )

eth-t és zec-et ( másik fél perc )

(#37892) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Mit rontok el, ha Claymore CryptoNote CPU Miner v3.8 - POOL-t használok a következő paraméterekkel:
NsCpuCNMiner64.exe -o stratum+ssl://xmr-eu1.nanopool.org:14433 -u Bittrex_wallet_cime.Bittrex_Paypent_ID.worker_neve -p z
Ha megnézem a https://xmr.nanopool.org/account/Bittrex_wallet_cime-t, akkor az én workerem nem is szerepel a felsorolásban több, mint fél óra futás után sem, pedig a CPU-m számol.
Ha valaki használja hasonlóan, akkor hogyan (és mikor) lesz utalás az én walletemre? Mert ha jól értelmezem, ugyanazt a walletet használjuk többen, csak mindenki kap egy saját paypent_id-t, amire az utalás majd megtörténik.
Egyáltalán csak CPU-val bányászva (első körben XMR-t, de nyitott vagyok minden egyéb "termékre" is), mi az ajánlott?
Köszönöm.

(#37893) mepet válasza ShiberMonkey (#37871) üzenetére


mepet
addikt

bitcoin mining profitability. Egyből látszik, hogy a bányászat jövedelmezősége most kb fele lenne, ha nem kavarnak be a nagyok a BCH-val. Kérdés, hogy SHA alapú cuccoknál menniyre lesz még ilyen a jövőben majd, vagy a profitabilitás csak csökken majd folyamatosan, mint rendesen.

(#37894) Raggie


Raggie
őstag

Srácok neketek sem szinronizál le az Ethereum Wallet? Elmegy mindig majdnem a legvégéig és kb amikor már csak 100 vagy 120 blokk van hátra beáll mint a szög és nem moccan.
Hogyan van ez?

Ki mit használ offline walletnek?

Clint Eastwood FTW

(#37895) ShiberMonkey válasza tom120514 (#37887) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Lehet picit offenzív volt, de annyira furcsa volt hogy meglepődésből írtam inkább :D

(#37896) fogtunder válasza Raggie (#37894) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én egyelőre Jaxxet használok, hosszú távon, ha több pénzt tartasz rajta, érdemes egy Ledger Nano S-t beszerezni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37897) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Amúgy ha van ASIC, mért éri meg még mindig/ennyire GPUval ETHt bányászni? Nem jobb ASIC perf/watt mutatója vagy ASIC ár/perf mutatója a szar? (Vagy mindkettő?)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37898) PowerBuldog válasza Dare2Live (#37897) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mert ASIC-al nem lehet ETH-t.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#37899) Raggie válasza fogtunder (#37896) üzenetére


Raggie
őstag

Hmm... az legalább leszinkronizál rendesen?! :D
Lehet ha haza értem lerántom azt és teszek egy próbát.
Egyelőre semennyi nincs még rajta mert most szeretném elkezdeni a hobbibányát de így nehéz, hogy a blockchain le sem akar jönni a gépemre! :D

Clint Eastwood FTW

(#37900) fogtunder válasza Raggie (#37899) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt a szinkronizásciós izét csak a gyári wallet csinálja, a Jaxx-nél ha létrehozol fiókot, akkor ott lesz a wallet, lehet használni. csak írd fel a visszaállító kódot, bár erre az appa azért elég erőszakosan figyelmeztet szerencsére.
több ETH tranzakcióm is volt már rajta, rendben ment minden.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.