Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) DeathAdder


DeathAdder
veterán

3080 suprim x -ek általában tudják win10en a 100+ t?

Van egy csereajánlatom a rog 3080ti-mre, meg még pénzt is fizetnének rá.

Nem tudom belemenjek-e, nekem ez a 84-86-ot tudja (ha van YT akkor inkább 80), meg használat közben gyakran beüt az LHR, ha meg nem piszkálom a gépet, akkor 90-91 trexben.

(#76002) krepp válasza DeathAdder (#76001) üzenetére


krepp
tag

102

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#76003) koxx válasza krepp (#76002) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az már eléggé határon van, de optimális beállítással simán viszi a 100-at a suprim/strix/ftw3 trió.

(#76004) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

3060 ti lhr-nél mi a maximum mh/s,és az átlag ami kihozható?
Ez a 47,és 46 ha minden igaz?
Vagy vannak ennél jobb példányok?

(#76005) TechRobot válasza nagyonjjo (#76004) üzenetére


TechRobot
aktív tag

egyik kollégám eth-t farmol giga 3060ti eagle-el. neki 46-48

Dikk egy százas...

(#76006) BoC1ka válasza TechRobot (#75999) üzenetére


BoC1ka
senior tag

felezd meg a MEM-t. 4400 az nagyon sok. Még a 2200 is sok szerintem, de ezzel kezdj.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#76007) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, befektetek egy komolyabb bányász cuccba. Viszont kezdő vagyok. Etherium bányászatra szeretnék ráállni.
Kérdésem van e valami oldal, ahol a különböző kártyák teljesítmény/fogyasztás paraméterei fent vannak? Érdemes-e előreösszerakott gépet venni, vagy mindenképpen magamnak építsek? Illetve szívesen vennék tanácsokat milyen kártyával érdemes nekiállni.

Áramfogyasztás ha nagyon megugrik a szolgáltató átrak-e egy lakást lakosságiról üzleti csomagba? Van erről tapasztalat? Itt most havi 100+k HUF számláról beszélek.

Illetve mennyire hangos? Lakásban lenne üzemeltetve, amiben nem lakik senki, de nem lenne baj, ha a szomszédok is tudnának aludni :)

Köszönöm előre is.

(#76008) varmi2 válasza Dikri (#76007) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vegyél inkább coint, mondjuk eth-t. Hamarabb lesz profitod, mintha bányásznál. És plusz költség sem keletkezik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76009) Dikri válasza varmi2 (#76008) üzenetére


Dikri
tag

Kösz a tanácsot! De mint írtam a döntés megszületett.

(#76010) echterion válasza Dikri (#76009) üzenetére


echterion
nagyúr

Bátor (?) dolog úgy dönteni valamiről, hogy ennyire nem ismered a részleteket. Javaslom, hogy nézz utána alaposan mind az ETH mind a bányászat jelenének-jövőjének, és utána hozd meg a döntésed.

**********

(#76011) SzlobiG válasza DeathAdder (#76001) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyanebbe a cipőbe voltam, én maradtam a Rog TI-nál, lévén hogy gaming is megy jobb választásnak tartottam.

(#76012) RealTedMosby válasza Dikri (#76007) üzenetére


RealTedMosby
tag

Én ezt a listát használtam, nagyjából okés, bár nálam pl a 1070-esek kevesebbet tudnak:
https://www.tomshardware.com/best-picks/best-mining-gpus-benchmarked-and-ranked

Nem nagy kunszt építeni, a fő gond nyilván a VGA-k beszerzése: azokat aranyárban mérik, és folyamatosan drágulnak, miközben pont hogy olcsóbbnak kéne lenniük, ahogy közeledik az ETH bányászat vége.

Áramról nem tudok nyilatkozni, hátha mások igen.

Hangosnak azért hangos, és meleg is, szóval 15-20 kártyánál már meg kell gondolni, mit csinálsz mellette. De a szomszédok nem fogják hallani, azzal nem lesz gond :) .

(#76013) lockdown90 válasza echterion (#76010) üzenetére


lockdown90
senior tag

egyébként az ETH 2.0 után mi várható ha optimisták vagyunk? Mindenki átáll a következő legprofitálibisabb coinra? fel tudnak-e szívni ennyi bányászt ezek a coinok?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#76014) SzlobiG válasza lockdown90 (#76013) üzenetére


SzlobiG
félisten

A jelenlegi árfolyam mellett, ha ez a hatalmas erőforrás átmegy egy másik coinra azonnal kinyírja a diff és még az áramszámla se lesz meg szvsz. Csak úgy lenne jó, ha eloszalana az erőforrás, de ugye mindenki a legprofitálisabb coint akarja majd, így viszont csak az árfolyam drasztikus emelkedése hozhat valamit. Persze ezek is feltevések, senki nem tudja mi lesz pontosan, viszont én számítok arra, hogy az ETH helyét átveszi egy hasonló coin amit majd megéri bányászni.

Érdekes év lesz a 2022 az már biztos. :))

(#76015) llacee válasza lockdown90 (#76013) üzenetére


llacee
őstag

nem tudja senki
egy darabig lesznek kisebb nagyobb időre profitábilisabb cuccok és népvándorlás lesz a diff növekedés/bevétel visszaesés függvényében, amig valami meg nem állapodik.
szerintem olyan nem lesz, hogy valamit nem lehet túrni, csak kárdés, hogy ki mennyire bírja türelemmel az álladó váltást szemben a mostani bekapcsolod és nézed az árfolyamot stílusról.
persze ez akkor jó, ha már a cuccaid megtérültek és nem a "0"ra hajt az ember.

én azon is elgondolkodtam, hogy nem eladom, hanem vennék kártyát, mikor szabadulnak az emberek től, ahogy májusban is voltak jó áron

[ Szerkesztve ]

(#76016) varmi2 válasza lockdown90 (#76013) üzenetére


varmi2
nagyúr

Senki nem tudja, hogy mi lesz. Lehet vége a GPU bányának. Hiszen jelenleg is az eth a jövedelmező coin. Ha ez a potenciál átkerül bármi más coinra, vagy coinokra, akkor akkora dif. növekedés lesz, hogy senkinek nem lesz értelme banyaszni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76017) k1raly válasza Dikri (#76007) üzenetére


k1raly
tag

[link] itt látsz adatok melyik kártya mennyi hoz most adott árfolyamon. :)

(#76018) echterion válasza lockdown90 (#76013) üzenetére


echterion
nagyúr

Ahogy fentebb írták többen, nem nagyon lehet tudni, mi lesz.
Én sztem veszek valami facántos kártyát, ha leesik az áruk. Ha meg nem, az azt jelenti, megy még a túrás, akkor meg azért veszek valamit. :))

**********

(#76019) TechRobot válasza BoC1ka (#76006) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Igazából én szertnék még többet kisajtolni belőlük. Nem baj ha tönkre megy, ott a gari.

Dikk egy százas...

(#76020) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Kiutaltam xpolinate-ról 202 USDT BSC számlára ,de valamiért a pollygonos addresst rakta be. Vissza lehet valahogyan szerezni a pénzem? Tehát az utalás polygonról ment véletlenül a polygonos címemre de BSC protokolt használva. Időközben hozzáadtam a BSC-t a metamaskhoz ,de usdt nem tudtam. Az esetleg megoldaná a dolgot vagy reménytelen az ügy?

Közben rájöttem hogyan kell. Szerencsére a metamaskos cím BSC-n is le volt ha jól értelmezem akkor "foglalva" a számomra. Amint létrehoztam és rámentem a váltásra feltünteti az összeget. Polygonnal érdemes vigyázni mert picit fáradtabb az ember nagyon nagyot lehet szívni.

[ Szerkesztve ]

(#76021) 5teve válasza TechRobot (#76019) üzenetére


5teve
senior tag

nem tudsz többet kisajtolni.
sőt így kevesebbet termelsz, mert rengeteg a rontott megosztásod.
nyisd meg a "popular presets"-t és onnan válassz. addig is minimum felezd a MEM-et.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#76022) Darthforce92


Darthforce92
tag

Valaki esetleg árul itt BNB-t metamaskra? Nem tudom kivenni a pénzem mivel nincs BNB-m :D

(#76023) Albigator válasza TechRobot (#76019) üzenetére


Albigator
őstag

Pedig erre elvileg pont nem vonatkozik a gari... Én azért nem is nyüstölöm szét a kártyáimat.. Hiába van valamire 10 év is...

Sima LHR V2-es 3060-al tapasztalatok innen?
Senki? Van már saját beállításom, csak kíváncsi vagyok másokra is összehasonlítás miatt..

[ Szerkesztve ]

(#76024) aradebil2 válasza Darthforce92 (#76022) üzenetére


aradebil2
senior tag

A Metamask egy app, ami tudja kezelni (többek közt) az EVM kompatibilis tárcákat, így a BSC és a Polygon addresseket is. Nincs olyan hogy Metamaskos cím, BSC-s címed van (ami EVM tehát ez a Polygon Eth stb címed is).

(#76025) demmer123 válasza echterion (#76018) üzenetére


demmer123
őstag

Szerintem már nagyon nem is érdemes venni vga-t eth farm-ra erre a pár hónapra.

Én is megvárom hogy eth 2.0 után alakuljanak az árak szerintem 3060 ti simán lehet 250-vagy alá bemegy.

(#76026) Darthforce92 válasza demmer123 (#76025) üzenetére


Darthforce92
tag

Miért lenne pár hónapon belül eth 2.0? Korábban évekig húzták. Szerintem év végére lesz belőle valami komolyabb dolog.

[ Szerkesztve ]

(#76027) k1raly válasza Darthforce92 (#76026) üzenetére


k1raly
tag

(#76028) aradebil2 válasza k1raly (#76027) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ja, és ez hányadik halasztás már? Ebből annyi derül ki , hogy ki hogy nyárig még biztosan lehet túrni.

(#76029) k1raly válasza aradebil2 (#76028) üzenetére


k1raly
tag

Igen, de ez legalább fix, nem az van hogy fogalma sincsen az embernek hogy meddig tart a móka. :)
Lehet lesz halasztás, de nyárig jók vagyunk.

(#76030) BeZol válasza Albigator (#76023) üzenetére


BeZol
őstag

Gigabyte Gaming OC RTX 3060 (LHR)
HiveOS alatt T-REX-el:
1500-as gpu clock (= 1500-as absolute clock)
2600-as memória (= windowsban +1300)
-->
100-110W közötti fogyasztás (átlag 103-105W)
35-36,7 MH/s közötti termelés (átlag 35,5-35,8 MH/s-nek mondanám)
LHR 72,5-re állt be a kártya.

Windows alatt ha netezgetsz(főleg youtube esetén)/játszol, akkor mindig lockolnak az LHR-es kártyák szóval kb. olyankor használhatatlanok és ha végeztél a dolgoddal akkor újra el kell indítani a minerprogit, mert már lehet LHR 22 alatt jár :U

(#76031) TechRobot válasza k1raly (#76027) üzenetére


TechRobot
aktív tag

most csak én látom úgy a helyzetet, hogy egyrészt szerintem ezt is kitolják másrészt ha mégsem akkor is van még rengeteg coin ami húzható.. lehet nem profitábilisak annyira mint ETH de lesz is előrelépés ha sokan elkezdenec huzni mást.

Dikk egy százas...

(#76032) llacee válasza TechRobot (#76031) üzenetére


llacee
őstag

A. verzió, amit rászánsz veszel coint és vársz/kereskedsz
B. verzió, veszel annyi cuccot, amit szeretnél és bízol benne, hogy eth-ból vagy másból utána legalább megtérül a beruházás esetleg kersel is
Mind a két verzió rizikós
A kitolás már azért nem nyerő, mert egy két coin a fejére nőtt az ethnak sebességben vagy költségben, már égetőbb az átállás.

[ Szerkesztve ]

(#76033) Albigator válasza BeZol (#76030) üzenetére


Albigator
őstag

Na végre valaki, köszi. :R

Nálam sima 2 ventis Asus Dual van. Elég pici kártya. :B
Win10.

+1000 MEM-el megy (7300-->8300 MHz) most, 1492 MHz 0.8V-ra belőve (valójában 1522 MHz-en ketyeg), szintén ~103W körüli fogyasztás.
Így produkál 33.7-34.2 MH/s-t.
Mivel nincs mellette IGPU-s proci a megjelenítés is levesz kicsit, elég bármit is csinálni. Ahogy említetted, ezért nyilván nincs még YT sem. :D
LHR mode 74-el nem volt jó végeredményben, mindig visszadobta 72-72.5-re. Ezért LHR 73 modeban fut.

Hőfokok nálad hogy alakulnak? Nekem 80% (~2140 RPM) fannal:
Avg/Max GPU 53/55 fok Hotspot 64/67 fok.
De ugye itt nem látni a Memory Junction Temperaturet, mint a GDDR6X-el szerelt NV vagy AMD-s kártyáknál.
Ezért kicsit vakon is vagyok jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#76034) podcast válasza Dikri (#76007) üzenetére


podcast
tag

A lenti kérdések engem is érdekelnének.

+ áramszolgáltató átrak lakosságiról üzleti csomagba, ha durván megugrik a fogyasztás?
+ előre összerakott gép vagy saját építés a preferált?
+ mennyire hangos?

(#76035) BeZol válasza Albigator (#76033) üzenetére


BeZol
őstag

Hűtés-összehasonlításra bedobnám, hogy 3dMark Time Spy alatt mit produkált szobahőmérsékleten (25fokos szoba) gyári beállításokkal (0 rpm-ről indulva): (jobb klikk, kép megnyitása új lapon)
Ha egy ilyen benchet lefuttatsz, akkor ami hőfokkülönbség lesz hozzám képest, akkor arányaiban bánya alatt is ennyi lehet a különbség.

Nálam nem szobahőmérsékleten van a kártya, így nem tudok nyilatkozni, de tippre 8-10fokkal kevesebbet mondanék, de nálam 0% a rejected.

(#76036) Albigator válasza BeZol (#76035) üzenetére


Albigator
őstag

Hát igen, 11 fok különbség ennél a benchnél és jóval kevesebb pont.
Itt még fent volt a ház oldala is, azóta levettem, így azért jóval hűvősebb.
De azért a tied komolyabb hűtéssel szerelt VGA látszik bőven. :K

Mondjuk sokkal okosabb azért nem lettem mert bányába azért nem hiszem h ennyi lenne a különbség már, de a memória hőmérsékletekről (MJT) ugyanúgy fogalmunk sincs továbbra se, az a baj. Az egyébként minél magasabb MEM OC-től megy egyre feljebb és feljebb. Meg az idő elteltével amúgy is.

Nicehasnél "természetes" a sima reject. Valaki azt mondja azt még így +ba lenyúlja magának az NH. ;]
1% alatt az teljesen rendben van.
A 3. rublika a fontos: incorrect share / invalid share. Nálam az mindig 0. Szóval nincs gond a kártyáimmal, nem azok hibáznak.

[ Szerkesztve ]

(#76037) szokeherceg válasza podcast (#76034) üzenetére


szokeherceg
tag

Miért raknának át? Üzleti csomag teljesen máshogy működik, egy évre előre le kell szerződnöd az áram árára.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#76038) Agyrák666 válasza aradebil2 (#76028) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Pont par napja olvasgattam, hogy igazabol mar kb 2017 ota beszelnek rola. :DDD

2016: [link]

[ Szerkesztve ]

(#76039) Emperor_ válasza podcast (#76034) üzenetére


Emperor_
addikt

- Miért tenne ilyet? Nálam annyi történt, hogy az elszámoló számlában kihoztak 50 e Ft-ot, amit be kellett fizetni. Illetve megemelték a havi átalány díjat.
Nem volt viszont egyértelmű, hogy a csak a bányagép okozott volna ekkora többlet fogyasztást, Lett új számítógép és más áram fogyasztó is a családban, plusz a lezárások miatti HO.
- Erre nehéz egy mondatban válaszolni. Ha összerakást kérsz, akkor olyannal érdemes, aki ad támogatást is a későbbiekben. Ha meg magad rakod össze, akkor fel kell készülni a kalandokra vagy nagyon alaposan utána kell olvasni és YT videókat nézni. Vagy segítséget kérni egy tapasztalt bányásztól. Van aki erre lusta vagy az új generáció tagja, akik hozzá szoktak az igények azonnali kielégítéséhez ;] . Ezt kérem NE vedd magadra, de ez a szitu :) !
- Minden attól függ mennyi VGA-d van (és azokon mennyi csendes a hűtés) és mennyi ventid van. 3-4 VGA még elmegy a nappaliban, de e fölött már lehet hangos. Ha minőségi ventiket veszel, az bizony plusz költség...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#76040) Hurkaleves válasza Emperor_ (#75989) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Ma néztem vagy 10 miner progit, de sajnos egyikkel sem jobb a helyzet. Nem komálja ezt a 8 kártyás felállást... Marad a stabil 6 kártya, a másik 2 eladó sorba kerül. :O

(#76041) Emperor_ válasza Hurkaleves (#76040) üzenetére


Emperor_
addikt

Hát akkor ez az alaplap hibája lesz szerintem...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#76042) Dikri


Dikri
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Áramszámla kérdéshez még hozzájön ez :

"Ki minősül lakossági felhasználónak?
- aki saját háztartása (lakóépület, lakás, üdülő vagy garázs) fogyasztása céljára vásárol villamos energiát, vagy
- ha a lakóépületben a műszakilag megosztott, önálló lakások száma meghaladja az épületben lévő önálló nem lakás céljára szolgáló helyiségek számát, a lakóépületet, mint felhasználót a közös fogyasztás vonatkozásában úgy kell tekinteni, hogy saját háztartás céljára vételez
- és az így vásárolt villamos energiával nem folytat jövedelemszerzés céljából gazdasági tevékenységet."

Persze nyilván nehéz bizonyítani, de ha nagyon megukrik egy helyen a fogyasztás az mindenképpen gyanús. És volt már, hogy ment ki a TEK kápszertermesztés gyanuja miatt, de csak bányászgépeket találtak :)

Még egy kérdés. Épített gép mellé vennék egy ASIC minert is. Viszont ahogy nézem eléggé hiánycikk. Ahol meg van eléggé kamugyanus. Ennyi sok kamuoldal lenne? Pl: https://ackminer.com/
Elég jó árak vannak fent (gyanusan jó árak)

(#76043) Bec válasza Dikri (#76042) üzenetére


Bec
tag

"Persze nyilván nehéz bizonyítani, de ha nagyon megukrik egy helyen a fogyasztás az mindenképpen gyanús." fél éve a szomszéd kapott egy céges plug-in hybrid kocsit minden éjjel rajta van 2.5kW töltő,még nem jöttek ki hozzá.. Mennyi lehet a gyanús? :F

(#76044) koko52 válasza Bec (#76043) üzenetére


koko52
veterán

Klímás fűtés a napelem bumm után, több ezer helyre mehetnének.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76045) Dikri válasza koko52 (#76044) üzenetére


Dikri
tag

Nyilván aki "hobbiként" csinálja annak nem nő drasztikusan a számlája, de egy 6kw-8kw gép az már havi 200k villanyszámla, azért az már feltünő és nem mindegy hogy 38Ft/kw vagy 85Ft/Kw. De nincs tapasztalatom, csak hangosan gondolkodom.

(#76046) koko52 válasza Dikri (#76045) üzenetére


koko52
veterán

Ha rám szállnának ilyennel vennék pár olajradiátort bemutatásra

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76047) Dare2Live válasza Dikri (#76042) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akinek új mérőórája van ott ha akarnak mindent meg tudnak mondani. Mikor kapcsolnak be fogyasztók, mennyit mennek még cosfi is logolva van. A bánya 7/24, fix magas fogyasztás fix cosfi. Még aki légkondival fűt az is drasztikusan más terhelés, egy elektromos autó meg főleg.
évi 1320kWhnál ugrik egyet a tarifa. eon évi 4000-5000kwhig eddig fixen leszarta. Most lehet, hogy érdekelni fogja mert baromi drága az áram nem nagy biznosz 3* annyiért venni mint eladni és ld felül nem nagy dolog bizonyítani. Az nem életszerű, hogy lakosságnak vkinél 7/24ben 1.5kwhs fogyisja van adott cosfivel.

@koko ha bíróságig megy eon elöhuzza a logolt fogy adatokat és onnan fix bukás van. Vmi olyat kell keresni aminek a cosfije kb egyezik a bányáéval, hasonlóan fogyaszt mint bánya tehát 7/24ben megy tavasszal, télen, nyáron és persze rá lehet fogni, hogy lakossági fogyasztás. Nem jut eszembe hirtelen semmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76048) szuwise


szuwise
csendes tag

helló

tudnátok abban segíteni, h winreinstall után ezt hogyan lehet megoldani??
előre is köszönöm
üdv

(#76049) k1raly válasza Dare2Live (#76047) üzenetére


k1raly
tag

Ez tök jó meg minden, de most akkor tényleg mindenkinek rettegnie kell aki akar egy kis plusz pénzt csinálni? Vagy az áramszolgáltatótól vagy az adózás miatt ha van egy kis profitod és vennél valamit az asszonynak vagy a gyerekeknek.
Az crypto pénz adózás csoportban is mindenki full be van feszülve mindentől, lehet én kezelem ezt ilyen lazán, de én nem fogok virrasztani éjjel hogy a nav vagy más rúgja rám az ajtót egy kis bányászat miatt.
Aki ezektől retteg az el se kezdje szerintem, mert tuti akik összerezzennek 3-5% árfolyam csökkenésre azok minden mástól is félnek.
Nem lennék a helyükben. :)

(#76050) Dikri válasza k1raly (#76049) üzenetére


Dikri
tag

Rettegni nem kell.
Bemegyek ünnepek után a szolgáltatóhoz és kérek egy állásfoglalást.
Legrosszabb esetben kifizettetik a különbözetet, ha lakosságival tolod.

Adózásnál, ha bányászol kell egy offsore cég és rendben lesz minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.