Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) Tamás9x válasza ryke1 (#36749) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igazad van javítva: :R

Fogyaztás kalkulátor: [link]

deadwing: Illetve vannak a szervízesek akik tudják mit lehet hajtani és mit nem :P Beszarik, mindenem van hozzá, pót GPU is :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36752) ryke1 válasza Fiddlestick (#36694) üzenetére


ryke1
tag

"nalam kb 0.3"
Masoknal is ilyen kicsi a kulonbseg a 3GB es a 6GB memorias 1060-as kartyaknal, vagy megis megeri a 6Gb-s a felarat?

[ Szerkesztve ]

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#36753) bobalazs válasza ryke1 (#36752) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

10%al több az Streaming Multiprocessor + Texture Mapping Unit benne ez = 64 CUDA maggal.
Innen ered az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#36754) ryke1 válasza bobalazs (#36753) üzenetére


ryke1
tag

Akkor ha jol ertem ca. 10%-al jobban teljesit a 6GB-s

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#36755) Cheesy válasza st3v3np3t3r (#36720) üzenetére


Cheesy
őstag

Ne kell ide 200 ezres kártya.
Az a GPU ami decemberben még 80k volt, az most 113k. (RX 570 4G OC Expedition)
Ma 3 kártyától kezd el laposodni a megtérülési görbe, ami a konfig teljes beker árát érinti.
Én ETC+LBC dual bányászok egy 4 kártyás konfiggal, a ma érvényes árfolyam alapján 4,38 hónap alatt hozza be az árát. Ha ma venném a konfigot, 5,51 hónap.
Persze ez a számítás annyiban nem igaz, hogy nem konstans a bányászott coinok árfolyama, így a megtérülésről még nem tudok nyilatkozni. Idáig amit kitermelt coinok mennyiségét és mai árfolyamát figyelembe véve az árának 15%-át hozta vissza 3 hét működés alatt.
Nem állítom, hogy 1 kártyával nem profitábilis, mert az. De ott most 11 hónapba telne mire visszahozza az árát.

Inkább azt kell eldönteni összesen mennyi "játszópénze" van az embernek, amit jó esetben csak fél évig kell nélkülöznie.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#36756) AAntii válasza Tamás9x (#36746) üzenetére


AAntii
őstag

"ehelyett a lelkes,, kevés tudással rendelkezők fonak már csak válaszolni a kérdéseidre, a bölcsek csendben maradnak, és hagynak szenvedni "

Egyszerre fényezni magunkat és a válaszolókat is leszólni, ez a teljesítmény kolléga! :R

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36757) Tamás9x válasza AAntii (#36756) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hazudhatunk is neki, hogy a legprofibbak adnak tanácsot, és minden készpénz. De ahogy visszaolvasom, azok eltűntek tisztelet 1-2 kivételnek. Akik már a hetek múlásával ugyanúgy egyre kevesebb lelkesedéssel válaszolnak.
Minden fórumban ugyan az a tendencia, felesleges ezzel hadakozni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36758) m4rc!


m4rc!
őstag

3GB-os 1060-al tényleg nem megy az ETH bányászat? Azt olvasom, hogy a DAG file egy idő után nem fér el...

We are analog players in a digital world

(#36759) varmi2 válasza m4rc! (#36758) üzenetére


varmi2
nagyúr

Még elfér, de a jövőben nem fog elférni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36760) Enter65 válasza Tamás9x (#36757) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Erre meg tök egyszerű a magyarázat, átadták a tudásukat az ujjaknak, és most ők adják tovább az ujjaknak, és így tovább... Te most melyik fázisban vagy? :F

Inkább segítsük a jelenlegi összefoglalót rendbe hozni, hogy a jövőben aki ide betér, azt elolvasva már sokkal informativab legyen ezzel a témával kapcsolatban. Így teljesülhet némely tagunk kívánsága is.... (akinek nem inge nem veszi magára... :K )

Szóval akinek + javaslata, kézzel fogható működő beállításai vagy egyéb infója van, az ne restelje megosztani a mostani topik gazdival!! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#36761) Danex válasza varmi2 (#36759) üzenetére


Danex
addikt

Haverom erre azt mondta, hogy nagyon nem is kéne számolni már az ETH bányászásával a jövőben, hiszen lassan bármelyik Fork-kal válthat PoS-ra. (nem?)

(#36762) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

köszönöm az infókat... természetesen tudom mi a difi a gf210 és a 1070 kötött, csak példaként írtam.. a számítástechnikában nem vagyok laikus ;) csak kíváncsi vagyok hogy mekkora rádordítás kell ahhoz megérje a bányászósdi...sokan úgy vannak vele,a laikusok hogy olyan hamar lehet meggazdagodni belőle, ami persze nem igaz,illetve akkor igaz ha valaki vesz 2 gépet 6-6 gtx1080-al, csak ahhoz is kell legalább 5milla az induláshoz hogy fél év alatt visszatermelje a gép árát...elméletben... egyenlőre kísérletezek, de inkább én cpu bányászat felé orientálódnék hogy azon az irányon miként lehet elindulni,meg mennyit termelne vissza

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36763) Tamás9x válasza Enter65 (#36760) üzenetére


Tamás9x
őstag

írtam a gazdának, nem válaszolt, már felvetettem rengetegszer, de semmi :) A tápos esetben leírtam, figyelmeztettem, x hsz előtt mást, erre még 1 égett kábel ;]
Nem az a kérdés én hol vagyok hanem hogy, egyedül fogok csak károgni, vagy a többiek is rábrednek, hogy ezt már építeni kell, és gyűjteni az infót, vagy maradunk ott ahol. Ki kell nőni a gyerekbetegségeket.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36764) varmi2 válasza Danex (#36761) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem.
Lehet lesz pos rendszer, sőt ez a terv, de ez ebben az évben nem lesz, illetve max addig érhetünk el ebben az évben, hogy egyszerre lesz pow és pos rendszer. De már évek óta ígérgetik a pos-t még sem megy még mindig.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36765) AAntii válasza Tamás9x (#36763) üzenetére


AAntii
őstag

Ha valaki megírja az összefoglalót, előbb-utóbb tuti bekerül a topikba is, addig amíg nem, pedig csak be kell linkelni vagy másolni ide. Azon amúgy nem csodálkozom, hogy nem tapossák egymás sarkát az emberek hogy ők jegyezhessék az összefoglalót, ha nem tökéletesre sikerülne az utóbbi hetek tapasztalatai alapján kapná a savat rendesen, amit az ember a társadalmi munkáért a legkevésbé sem szeret kapni.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36766) Enter65 válasza varmi2 (#36764) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Milyen szépen tudsz káromkodni... :DDD pow meg pos meg fos, jaaa az más, bocsi.... ;]

(#36767) varmi2 válasza Enter65 (#36766) üzenetére


varmi2
nagyúr

pow: Proof of Work ez a bányászós rendszer
pos: Proof of Stake ez nem bányászható, ez a masternode rendszer

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36768) Danex válasza st3v3np3t3r (#36762) üzenetére


Danex
addikt

Bocsi, de az utolsó mondatoddal árultad el azt, hogy abszolút azt sem tudod merre vagy arccal előre a bányászással kapcsolatban. :( :(((

(#36764) varmi2
Hmm, amiket olvastam ott előző év vége, idei év elejéket irkáltak. Bár az 570-eseim cryptonight-ban erősek, de így már 110%, hogy 3GB-os 1060-am se lesz a jövőben(bár azt nem néztem meg más coinra mennyire használhatóak).

[ Szerkesztve ]

(#36769) Janou válasza Cheesy (#36755) üzenetére


Janou
őstag

Aki ETC-t bányászik az milyen megfontolásból teszi? Csak mert az ETH mindig többet hoz és az is alkalmas Dualra...

(#36770) tisn


tisn
addikt

ZCL-t banyaszok, ket palit 1060-al meg ket msi gaming 1060-al, mindegyik hynix, tulhajtas + power limit uagyanaz

viszont az msi gaming-ek tobb sol/s-el mennek, viszont a w/sol mutatojuk rosszabb

meri valahogy a kartya a fogyasztast?

(#36771) Enter65 válasza varmi2 (#36767) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Köszi, :R de remélem más is figyelt ide, aki esetleg nem tudta volna...(nem miattam, kérdeztem.. :U)

(#36772) Darthforce92 válasza varmi2 (#36767) üzenetére


Darthforce92
tag

Mi ez a pos rendszer pontosabban? Valami magyar leírás róla esetleg? Előre is köszi!

(#36773) Enter65 válasza tisn (#36770) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ezt hogy érted? Saját magának méri-e a fogyasztását az adott kártya? Amúgy méri a GPU-Z is kiírja nagyjából mennyi az éppen aktuális felvett teljesítményed(W). Ha erre voltál kíváncsi..

(#36774) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Vlaki aki jobban benne van 3GB-os 1060-at merjek még ajánlani, vagy 6GB a jobb hosszútávra? ETH.
Fél éve szajkózzák, hogy nem fog 3GB-al menni, de még azóta sincs változás.. egyáltalán ennél az algonál mennyit használ?
16db kártyáról lenne szó, nem akarom hogy hiáztasson ha bejön a váltás. :O

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36775) deadwing válasza Tamás9x (#36763) üzenetére


deadwing
addikt

Tisztázzunk már valamit.
Tudom, hogy fáj neked, de nem a satás vége égett meg, hanem a tápba menő vége az összterhelés miatt.
Több mint fél éve használok ilyen risereket -akkor még csak ilyet kaptam-, semmi bajom velük, pedig sokallom azt a 6A-t egy satás csatinak.
Nyilván nem ilyet vennék már, ha kellene most, de ez van és ezt használom.

Másik dolog. Hihetetlen mi megy már ebben a topicban. Elbasztam 1 dolgot, igen, így van. Nem néztem meg, hogy a táp gyári csatija mennyi összterhelést bír el. De közzétettem a hülyeségemet, más nehogy így járjon. Erre mi megy itt? Nagyokosozás, meg prózás, tele szájjal a másikon röhögés, én megmondtam melldöngetéssel.
Komolyan, nem értem itt néhány ember viselkedését... :((

(#36765) AAntii: ezzel sajnos maximálisan egyet kell értsek...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36776) tisn válasza Enter65 (#36773) üzenetére


tisn
addikt

igen, egyreszt azt, masreszt meg hogy hogy lehet fogyasztas/sol termeles kulonbseg ket ugyanolyan orajelen jaratott kartya kozott

(#36777) varmi2 válasza Darthforce92 (#36772) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt egy magyar video:itt
Elkezdtem én is, de még kérdéses, hogy mindent jól csináltam-e. Jóval nehezebb elindítani, mint a bányát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36778) (jan)


(jan)
őstag

Urak! Rx460/2gb kartyaval lehetne zec-et kaparni? Hogy alakul a zec memoriaigenye?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#36779) Enter65 válasza tisn (#36776) üzenetére


Enter65
Topikgazda

memória chip diferencia, risered más, esetleg azon belül az alkatrészek, lehet egy pár dolog ami miat az egyik kártyán jobban megy, míg a másikon nem, és ez gyártón belül is igaz. Pl: 2 rx 480 8 gb gaming x, mindkettő MSI, samsungos. az egyiket engedte 1500-on módolni és ment is, a másikat csak 1625-ön volt hajlandó rendben üzemelni... pedig ua. De tegyem hozzá, nem nagy diffivel.

(#36780) Tamás9x válasza deadwing (#36775) üzenetére


Tamás9x
őstag

2 dolog volt kiemelve a sata csatlakozó keresztmetszete, illetve a 12V-os ágak száma, csak vissza kell olvasni és értelmezni.
Képek

Nincs kivel vitatkozni :R

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36781) LógaGéza válasza Danex (#36768) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért ez nem feltétlen igaz, Cryptonight algók akár még CPUn is mehetnek jól :)
Az más kérdés, hogy ár/értékben jobban jár ha VGAval indul neki.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#36782) tisn válasza Enter65 (#36779) üzenetére


tisn
addikt

koszi, riser ugyanaz

vegul is mindegy, inkabb erdekesseg

(#36783) deadwing válasza Tamás9x (#36780) üzenetére


deadwing
addikt

Értelmezés...
Mi közöm nekem a sata csati elégésekhez? :F
Egyébként arról, hogy 1 ágra hány riser a max, elvétve volt csak szó, azt lehet nem is olvastam... Folyton az égett satáról ment a szövegelés.
Egyébként ha még mindig itt tartunk, szerintem nem moduláris táp esetén mehetne rá bármennyi... a probléma a moduláris csatlakozóval volt. Nem a kábel, nem a táp terhelhetősége, hanem a csatlakozó. De ezt te is tudod.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36784) B4l!nt válasza tisn (#36776) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Szia. A két kártyának azonos tdp mellett más a fogyasztása, teljesítménye.
MSI Gaming x 50% tdp-n 95-100w, nem is lehet lejjebb vinni, míg pl. a giga oc 80% tdp mellett hozza ugyan azokat az értékeket mind fogyasztás mind sebességben. Nálad valószínű a palit jóval kevesebbet vesz fel ugyanolyan beállítással és ezért is lassabb.

(#36785) st3v3np3t3r válasza Danex (#36768) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

inkább nem értetted mire céloztam az utolsó mondattal...

nagyjából értem a dolgokat, nem állítottam hogy profi vagyok benne,1)

2) mint írtam kísérleti jelleggel orientálódok jelenleg a CPU-s bányászat felé...pusztán kíváncsiságból,hisz ugye felugrott a hír hogy ez meg az oldal látogatáskor bányászik. mivel ezzel BTC-t nem lehet, leginkább arra vagyok kíváncsi hogy 1 adott userből mennyi hasznot(csúnyaszám,csúnyaszám), profitot(hú,ez is csúnyaszám)... támogatást tudnak kipréselni,mondjuk 2-3óra alatt... illetve mennyi idő alatt lehet x ¢-et(esetemben forintot) összekaparni.... már lassan 1 hónapja tesztelek...itthon is, meg melóban is, itthon van egy core2duo-s laptopom,a cégnél vagy egy DualCore meg egy i3+2*HD5450... jelenlegi állás alapján amit már tudok,hogy a i C2D T7200 max.28H/s-re képes, a i DC 20-21H/s-re(pedig modernebb és újabb), az i3 50H/s(4maggal), a HD5450 25-30H/s/db ... mind Normál feletti prioritáson Monero bányászással...1 hónap alatt szakasos kaparással 0.00026XMR-t kapart össze...1hónap alatt, az újabb tesztet ma csináltam,1perc alatt 0,000000097475XMR-t bányászott ki a procim Normál feletti prioritással MineGate-el... hm... a következő teszt a legkisebb prioritással fogom kipróbálni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36786) Tamás9x válasza st3v3np3t3r (#36785) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tapasztalatom szerint procival nem nagyon érdemes felfelé kúszó coint bányászni, én inkább BTCZ, vagy ETN-refognám be azokat a herdvereket, ami később fellendülhet.
Ha itt körülnézel: [link] kialakul benned egy adott látás mik állnak nagyjából úgy hogy begugorhatnak.

Számolni nem tudsz! Miért? Mert vannak trendek, a coinok időegység szerint termelődnek, ha 1 ember bányássza őket ha 100.000. percenként/óránkként akkor is ugyanannyi coin fog létrejönni. így, ha megnő az érdeklődés egy adott coin után, akkor 1 coinon több ember osztozik, így te kevesebbet kapsz. (ekkor mondjuk, hogy a difficulty növekszik, azaz a bányászási nehészség ) ezt befolyásolja a Tőzsde is. ha felmegy az ára mindenki elkezdi bányászni, ha lemegy az ára akkor mindenki áttér valami másra, kivéve azok akik meg vannak győződve arról, hogy még felmehet az ára ...

Felvilágosított 1-2 részt amit írtam?

deadwing:
Nem a kocsim a hülye ha indítás után padlógázzal közlekedek a városban... az egy szabvány csatlakozó.. ugyan oylan mint minden más tápban, a Foxconn gyártja legtöbb esetben. Ha teleaggatod szarokkal és leterheled feleslegesen mind ki fog égni. Nekem nem ég ki, mert tudom meddig szabad, 1db 12V-os ágra CSAK 1db riser. Aki jobban simeri a gépét rá mer tenni 2-őt... de annak már nagyobb a tudása, és utánna járt, nem csak olvasta a fórunmon és rádobta, nekem 1080TI-bel 2 már elfüstöli a kábelt és csatit is. 1db nem.
Szóval ne haragudj nincs kivel vitatkoznom, és szeretnék segíteni és támaszkodom a 15 éves szakmai múltamra, hogy más ne bukja be amit én, de ha nem megy.

Én végig néztem ahogy a nagyok szétverték a hardvereket, 7300GT től 8800GT-n keresztül, tanúltam minden nap, és amikor rám került a sor akkor neme stem azokba a hibákba, de itt mások hibáiból sem tanulunk amit nem értek, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36787) shteer válasza Tamás9x (#36774) üzenetére


shteer
titán

jelenleg vizionált 3GB DAG size: 28/MAY/2019

..szerintem jónak tűnik

(#36788) Hack3er


Hack3er
őstag

Nektek is ennyire ingadozik a sebesség?

(#36789) lafaty80 válasza shteer (#36787) üzenetére


lafaty80
őstag

Ebbe akkor még beleférne a 3gb-os kártya, vagy már nem?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36790) st3v3np3t3r válasza Tamás9x (#36786) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

értem én, nem ezzel van a baj,csak hajt a kíváncsiság az amkt te leírtál,nem vitatom,igaz lehet...a jövőben... tudom hogy usereken keresztül bányászott(kapirgált) coin,nagyban a függ a procitól is, meg hát a scripttől is amivel bányásznak, nyilván 1maggal kevesebbet lehet kaparni,mint 2vel vagy 4gyel,ami ugye növeli a kapart coin mennyiségét, ETH-t nem nagyon érdemes procival bányászi, leolvad a mag mind csernobil mire 1ETH-t kibányászik...XMR-t könnyebb több forrásból, mert arra még okostelefont is lehet rendszeresíteni, akinek van pár porosodó, azt 1 alkalmazással csokorba fokhatja...mondjuk... de még mindig az izgat, hogy egy usertől mégis mennyit,úgy átlagban...nekem mondjuk 10éves laptopom van,talán régebbi, Esprimo 5515 T7200as C2D procival, ez most nálam a kiindulópont :)

meg ahogy elnézem... szinte mindegyik coin értéke sokat zuhant...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36791) Tamás9x válasza shteer (#36787) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ebbe akkor még bőven belefér ahogy nézem Köszönöm :R

st3v3np3t3r:
Prociknál kicsit másabb a helyzet mint GPU-nál, más a túlhajhatósága, nem fekszik meg oylan hamar, de alacsonyabb is a W/Sol aránya azaz 1W-ra kivetítve kevesebbet fog neked keresni, 1-2 kivétellel i7M es széria nagyon szépen számol, de az árából veszel 1 VGA-t ami 2x-3x többet tud.
CPU-nak nincs akkora hőingása, állandóan használatban van a vga ezzel szemben képes szobahőmérsékletre hülni, így jobban degradálódik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36792) Hack3er válasza lafaty80 (#36789) üzenetére


Hack3er
őstag

Nég bele, nekem 2,5gb-ot használ a claymore.

(#36793) Enter65 válasza lafaty80 (#36789) üzenetére


Enter65
Topikgazda

még 1 év és már mehet eladásra.... addig kell kitermelje a saját árát. aztán a többi már a profit...

(#36794) shteer válasza lafaty80 (#36789) üzenetére


shteer
titán

a kiírt dátumig még jók :K de ez nem fix dátum

..szerintem jónak tűnik

(#36795) tisn válasza B4l!nt (#36784) üzenetére


tisn
addikt

köszi

(#36796) Danex válasza st3v3np3t3r (#36785) üzenetére


Danex
addikt

(#36781) LógaGéza

CPU bányászatnak még egy jobb modernebb procival is elég rossz a teljesítmény / watt értéke, és még drága is. Talán arra jó lehet, hogy egy AMD-s lapba belerakni így mondhatni plusz egység számol, de egy ilyen procit már nem tennék bele egy 20ezer Ft-os alaplapba 3 CPU VRM mellé. Ha otthon gamer PC-ben akad akkor okés, de szerintem zsákutca és amiket mondott példának hát főleg.

-----------

De sajnos értettem, processzorral bányászni kb a legújabb felsőkategóriás Ryzennekkel érheti meg, talán néhány i5-i7es procival, de egyszerűen olyan keveset termelnek / sokat fogyasztanak, hogy inkább csak hőt termelsz vele.

Jelenlegi állás szerint sok régi évtizedét múlt eszközöket próbáltál amik még az áramot se termelnék ki, vegyük például a C2D T7200-at, 30W-ból kihoz 30H/s-t, egy RX 570 nekem 100W-ból kihöz 1000H/s -t, lehet számolni mennyire éri meg.

Ha utánaolvastál volna akkor nem pazarolnád az idődet, a másik ,hogy a Minergate egy nagy lehúzás.

(#36797) nandi17


nandi17
tag

én itt számoltam ez menyire lehet reális érték ? :F
nicehash-en bányászok

(#36798) Ferdzsoo válasza nandi17 (#36797) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem a legjobb, ezekhez az értékekhez szénné kell húznod a VGA-dat. ha egyáltalán el is éred. Inkább whattomine.com

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#36799) st3v3np3t3r válasza Danex (#36796) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

azért tesztelek hogy tudjam melyik a legjobb...olvastam amúgy... az időm megy a tesztekkel nem a tiéd :) engem hajt a kíváncsiság, téged nem :) ebben
mi a rossz?
amúgy igen,a eddigi tapasztalatok is azt mutatják hogy eléggé sok idő a CPU-s bányászat...
de még nem értem a végére, hisz csak 1,5hónapja kezdtem az egészet...mellesleg, ezt nem értem a tapasztaltabb emberekben hogy miért bánnak úgy a kezdőkkel mint ha full hülyék lennének... persze van aki full 0 info tudással szeretne neki állni bányászni, aki azt se tudja miaz hogy CPU,GPU... mondjuk ez rám nem igaz :DDD sokan vannak más témában akik a "miért"-re keresik a választ, lehet megtalálják, lehet nem... na,én ugyan ebben vagyok...keresem a "miért" éri meg az oldalaknak az cpu bányászatot kérdésre a választ... az addig tiszta hogy ingyen jött pénz...az addig oké... de ha mint üzletpolitikát nézem akkor eléggé rossz stratégia. Miért? ez egyszerű... sok vírusvédelem márt a miner scripteket kártevőnek látja, ha egy oldalt 1nap 10millióan néztek... abból legyen 1millió bányászott coin(példaként) 1coin = 0,01¢ ,az 10.000¢=100$ 1nap... ha jól számolok... nos, mivel sok AV kártevőnek látja,és letiltja, ebből a 10millió látogatóból idővel lesz 100.000 látogató, ami napi 1$-t fog termelni,ha termel...persze ez durva általános példa... de még mindig az a kérdés számomra hogy még is miért éri meg, mekkora az az összeg amit esetleg nyerhetnek/tek/ vele... ugyen többek között ami kibukott oldal, a moviee.cc meg a filmezz.eu, ezt mára már nem titok...az utóbbi kedvelt oldalam volt...de az hogy az avast félpercenként durrog hogy Cryptonight TRJ... és még kikapcsolni se tudom rendszergazda jelszó miatt, így 3perc alatt megutáltam az oldalt...de ez már nem a topik témához tartozik

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36800) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ma egész nap csak esett, "egyedül" az ETC állta a sarat (sajnálom is hogy tegnap nem ezt hanem ZEC-et vettem). Remélem holnap már menetelés lesz felfelé.

Bazze, tessék lehet venni RX 570-eket :(

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.