Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) Tamás9x válasza Dexar007 (#36650) üzenetére


Tamás9x
őstag

390-es volt a driver? mert engem megszivatott 2 napja, 5-ös rigben ugyan ez.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36652) Dexar007 válasza Tamás9x (#36651) üzenetére


Dexar007
veterán

Az a legujabb? Mert akkor nem. Ezen a gepen nem frissitettem meg.

Give me your cum,bull!

(#36653) Dexar007


Dexar007
veterán

Pulse Rx 570 (elpida) : [link]

Hashit ez is. :K

Give me your cum,bull!

(#36654) lafaty80 válasza Dexar007 (#36653) üzenetére


lafaty80
őstag

És így mennyit fogyaszt?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36655) Dexar007 válasza lafaty80 (#36654) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem mertem meg ki.

Give me your cum,bull!

(#36656) shteer válasza Dexar007 (#36650) üzenetére


shteer
titán

Honnan van neked 1070-ed? Pláne 4 ;]

..szerintem jónak tűnik

(#36657) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

JÓl értelmezem, hogy minin pool hubon nem %os, hanem egy fix díja van ethereum kiutalásnak? Azt írja, hogy 0.0022 ethert kell fizetni on demand kiutalásért. Tehát ezek szerint ha átutalom mondjuk coinbase-re, akkor mindig kb egy olyan 800-1000 Ft-ot fog levonni, akkor is, ha 0.1 ethert utalok, akkor is 3-at?

(#36658) lafaty80 válasza Adams15 (#36657) üzenetére


lafaty80
őstag

Kraken-esek, eddig ha beutaltál mondjuk eth-et a kraken-es wallet-edre akkor mennyi volt a fee?
Esetemben én a progriban a kraken-es wallet van beadva (ethermine.org).

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36659) shteer válasza Adams15 (#36657) üzenetére


shteer
titán

igen, általában így működik de a nagyobb/népszerűbb/jobb poolokon ingyenes, pl ethermine / nano

..szerintem jónak tűnik

(#36660) Adams15 válasza shteer (#36659) üzenetére


Adams15
aktív tag

Értem, hát perpill azért ezt választottuk, mert itt ZCL-t bányásznánk 2 1060-nal, és egyből át is váltja etherre. Ezt utalnánk ki és akkor USD-->HUF

Szerk.:
Vagy van ZCL-re jobb pool/lehetőség? Ahonnan jobban megéri forintig váltogatni?

[ Szerkesztve ]

(#36661) Fiddlestick válasza Fiddlestick (#36646) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

:F

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36662) Zoli986


Zoli986
tag

Sziasztok!

Pénz kikéréshez milyen kártyát ajánlanátok?
A Budapesti automata és a folyószámlára kiutalás esélytelen.
A cryptopay-re keresve azt látom,hogy először dicsértétek itt a fórumon,majd nem annyira.Megszűnt bebukott a dolog,vagy érdemes még vele foglalkozni?
Esetleg moneybookers-en egyenlegfeltöltés után levásárolható prepaid kártyával a coin,vagy a netellerhez hasonlóan nem engedik ők sem?

Másik kérdés.
A nicehash oldala mennyire megbízható a kibányászott összeg USD előrejelzését illetően?

[ Szerkesztve ]

(#36663) bobalazs válasza Adams15 (#36657) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

mindegy hogy mennyit küldesz fix díja van.

(#36664) V!ck válasza Zoli986 (#36662) üzenetére


V!ck
aktív tag

Mi a gond a budapesti automatával?

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#36665) Zoli986 válasza V!ck (#36664) üzenetére


Zoli986
tag

az oda-vissza 500km,valamint az,hogy jobb szeretem számlán tartani a pénzt.

(#36666) Dr. Romano válasza V!ck (#36664) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A legfőbb gond a BP-i automatával a távolság.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36667) V!ck válasza Zoli986 (#36665) üzenetére


V!ck
aktív tag

és (#36666) Dr. Romano:

Oooops, pont a legevidensebb dologra nem gondoltam :B
Ennyiből nekem szerencsém van, oda-vissza max 170km és ketten vagyunk rá...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#36668) Adams15 válasza Adams15 (#36660) üzenetére


Adams15
aktív tag

És Mining pool hubon ha már órák óta bányászgatok, de még unconfirmed tranzakció sem jelent meg, az csak egy oldal frissítési probléma? Azt látja az oldal, hogy dolgozok, ott vagyok aktív státuszban, de tranzakcióknál órák óta semmi új.

(#36669) bobalazs válasza Adams15 (#36668) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Time Since Last Block 5 hours 11 minutes 30 seconds
Azóta nincs blokk. Semmi értelme bányásznod, amig nincs blokk addig nem jönnek újabb tranzakciók.
Kapsz egy blokkért majd valamit, ha megtalálja következő blokkot. De nem sokat. Én ha látom hogy sokáig nincs blokk, le szoktam lépni.

(#36670) Adams15 válasza bobalazs (#36669) üzenetére


Adams15
aktív tag

Hopp, köszi! :R Illetve most látom, hogy last block 8 mins ago, akkor marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#36671) bobalazs válasza Adams15 (#36670) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Valamit elnéztél.

Time Since Last Block 5 hours 18 minutes 5 seconds

LAST 20 BLOCKS FOUNDnál is láthatod hogy
4/01 05:35:15 (UTC)

[ Szerkesztve ]

(#36672) Adams15 válasza bobalazs (#36671) üzenetére


Adams15
aktív tag

Valóban, valami mást néztem, ahol ezt írta. HÁt ez szívás. Köszi a segítséget! :R

(#36673) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre. Nem rég elkezdtem bányászni a Minergate segítségével XMR-t. Úgy tervezem, ha havonta bányászgatok 10$ körüli összeget már jó, el lehetne szórni ilyen Ebay-es hülyeségekre. A gondom viszont az, hogy nem egészen tiszta, hogy fog ez az összeg a bankszámlámra jutni. Azt tudom, hogy szükség van valami virtuális számlára (pl Poloniex), de ebből se tudom nekem melyik kéne. Arról még vannak tutorial-ok, hogy Paypal-ra hogyan kerül, de hogy egy sima OTP-s számlára hogyan jut el a kibányászott pénz, az nem világos :B

(#36674) Fiddlestick válasza Zsírkrétamen (#36673) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

ha jol tudom a winminer (bar sosem ahsznaltam) az kikuldi paypal-re a lovet.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36675) deadwing válasza deadwing (#36423) üzenetére


deadwing
addikt

Jelentem, minden kártya jól van.
A problémát a moduláris vezeték tápba menő csatlakozásának beégése okozta.
Nagyon rohadék módon égett ez be, ugyanis kívülről nem látszott, sőt, a kártyák tesztelése előtt még rá is mértem az ágakra, mindent rendben találtam. Akkor derült ki minden, mikor kihúztam a dugókat.
Nagyon furcsa ez még mindig.
3 db 1080 volt 1 ágon. Mégis mi az isten zabál a riseren keresztül ennyi áramot? VRAM?? Jó, láttam már elégett riser csatikat, de hogy ennyit zabálna a vram, hát eléggé meglepődtem most... Meg az FSP miért ilyen gyenge csatikat használ a kábeleken 74 ezerért? Ez egy régebbi 1200-as táp, de van ebből egy majdnem vadi új, ott is ugyan ilyen kis szar dugaszok vannak a végén, ja és... MÁS LÁBKIOSZTÁSSAL. Ez is mi már? Még véletlenül sem tudtam felhasználni az új tápom kimaradt kábeleiből egyet sem :)
Majd ha időm engedi, csinálok egy árammérést ezeken a csatikon, mert roppant mód érdekel hány amper az annyi.

Konklúzió: moduláris tápoknál nem árt beiktatni egy preventív átnézést a csatik környékén akár 2-3 hetente...

+1 tennivaló: meg kell nézzem, hogy a power limit tekergetése milyen módon befolyásolja a VRAM intenzitást és ezzel a riseren felvett áramot.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36676) Melorin válasza deadwing (#36675) üzenetére


Melorin
addikt

Én figyelem a VRAM-ok terhelését mining közben a 1080-nál és úgy vettem észre, hogy alig dolgoznak, szerintem nincs értelme a VRAM tuningnak. +400 és -400 között kb 1Mh/s különbséget mértem, én emiatt nem nem fogom agyonjáratni őket :N
Egyedül Equihash közben járnak a RAM-ok 90% környékén és számít is az órajel, igaz nem sokat ott sem.

[ Szerkesztve ]

(#36677) deadwing válasza Melorin (#36676) üzenetére


deadwing
addikt

Számít az, de kérdés, hogy megéri-e?
Megnéztem most és forróak a csatiknál a kábelek.
Azt hiszem a vram tuningot el lehet felejteni... Vagy beforrasztom direktbe a kábeleket.
Ráadásul csak +300 van nálam most a vramon... ennél sokkal durvább tuningokat látok egyeseknél.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36678) szazbolha válasza deadwing (#36675) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezeken a periféria kábeleken (molex csatikon) általában 1 db 12V-os vezeték van. A keresztmetszetből kiindulva max 15A-ral terhelhetők (de inkább csak 10A ha óvatosak vagyunk). A riseren, meg 6A -is mehet memó igényes algónál. Te 3db -ot kötöttél rá, ami elérhette a 18A-t is.

De azt gondolom nem ez okozta a problémát, hanem a csati volt oxidálódva / szennyeződve és az így keletkezett ellenálláson alakult ki hőleadás, ami megolvasztotta és/vagy tovább rontotta a a csati vezetőképességét.
A moduláris tápokon 1-el több lehet az érintkezési probléma. Nem is tudom, hogy lehetne megpucolni azokat a csatikat.

Egyébként én egy periféria ágra max 2 risert kötök. Ha lehet azt is molexxel és keresztbe kötve a másikkal ággal. (molex/6pin csatin 2db molex van)

[ Szerkesztve ]

(#36679) deadwing válasza szazbolha (#36678) üzenetére


deadwing
addikt

Most 2 van 1 ágon és így is forró.
Tesztelem még, ewbf vs zm.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36680) Zsírkrétamen válasza Fiddlestick (#36674) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Megnézem ezt is, de továbbra is él a kérdés, mert Minergate-val már kibányásztam 7 dollárt, és jó lenne kivenni.

(#36681) szazbolha válasza deadwing (#36679) üzenetére


szazbolha
addikt

Valahogy meg kéne pucolni a csati érintkezőit. Foglmam sincs hogyan.
Vagy kivenni és direktbe beleforrasztani a vezetéket.

Mondjuk ez a probléma nem magyarázza meg hogy mi és miért folyt ki a VGA-idból. Én is a gappad-ekre tippelnék. De szerintem a két jelenség párhuzamosan keletkezett a memók nagy áramfelvétele miatt. Nem egymás ok okozatai.

(#36680) Zsírkrétamen É úgy gondolom számtalan ember jár úgy mint te. Pár dollárt poolon vagy pénztárcán hagynak (én is jéártam így). Aztán ezek a acc-ok vagy pénztárcák "megszűnnek" és a bennük lévő coin vagy usd az üzemeltetőt gazdagítja áttételesen.
Ez is a rendszer része.

Kétlem hogy 7 USD-t értelmes módon ki tudnál onnan szedni, talán akkor jársz a legjobban ha valakinek átutalod (ha lehet alacsony fee-vel), az átváltja és utal neked 4-5 USD-t. Nade... ki fog 1000 Ft-al foglalkozni????

[ Szerkesztve ]

(#36682) deadwing válasza szazbolha (#36681) üzenetére


deadwing
addikt

Nyilván amiatt folyt meg a pad. Ezen már nem is agyalok. Bajuk nem lett, ez a lényeg.
Most új kábel van bedugva eddig nem használt aljzatba, kizárt hogy oxidált legyen. Ez a csati ennyit tud, kész.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36683) Fiddlestick válasza Zsírkrétamen (#36680) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

7 dollart akarsz kivenni ? Egy sepa utaltatas 3500ft. Megeri erte 1800ot forgatni ? Ilyen piti osszegekkel kar foglalkozni, mert nem eri meg. szvsz

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36684) Zsírkrétamen válasza Fiddlestick (#36683) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ezért irtam, hogy nem értek hozzá, kéne segítség. Sosem hallottam még ezt a szót, hogy sepa utalás :U Mellesleg nem most akartam volna kivenni, hanem hónap végén, addigra kicsit több gyűlt volna.
De mindegy, akkor az veszett ügy, használom a Winminert, és gyűjtögetek Paypal-ra.

[ Szerkesztve ]

(#36685) Fiddlestick válasza Zsírkrétamen (#36684) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Mas biztos tud benne tanacsod adni, aki hasznalja. :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36686) Plasticbomb válasza Zsírkrétamen (#36680) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Van paypalod?

Paypal FAQ

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36687) Danex válasza deadwing (#36675) üzenetére


Danex
addikt

hm, nekem FSP Auruom PT 1200W van, mikor nézegettem a kábeleket nem éreztem melegnek őket, bár én csak a risernél néztem. Mivel adtak hozzá kábelt bőven emiatt 1 kábelre 2 kártyát kötöttem max. Remélem nem fognak megsülni a kábelek vagy legalább a védelem időben leold, ha baj van.

(#36688) Zsírkrétamen válasza szazbolha (#36681) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Rendben, akkor mindegy. Így jártam, kérdezhettem volna előbb is. Akkor hol érdemes bányászni (program/oldal), ahonnan aztán ki lehet Paypal-ra utalni?
Megnéztem ezt a Winminer-t, nem is lenne rossz, viszont ahogy látom olyan hőfokokat generál a gép, amit eddig nem. Lassan egy hete megy és 68 fok fölé nem ment (pedig elvileg ugyan úgy 100%-os terhelés volt), ezzel pedig már 2 perc alatt 70 foknál tartunk.
Van valami kevésbé gyilkoló?

Plasticbomb: Van, és sejtettem hogy ez lesz, de azt hittem van egyszerűbb/más módszer. Ha már Paypalon van, onnan nem veszem le, csak gondolktam van olyan, ahol nem kell Paypal-t használni.

[ Szerkesztve ]

(#36689) deadwing válasza Danex (#36687) üzenetére


deadwing
addikt

A másik tápom nekem is olyan, az nem melegszik, csak a régebbi FSP.
Lehet javítottak a csatik minőségén.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36690) Dr. Romano válasza Danex (#36687) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nálam szerencsére sem a táp felől sem a risereknél nincs melegedés. Egyelőre. Ez később változhat.
Jártam úgy hogy ~1 évig hajtottam egy +12V hosszabbítót mindenféle probléma nélkül, majd egyszer csak gondolt egyet és elolvadt, pedig a konifig nem változott.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36691) bobalazs válasza deadwing (#36675) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Még egyszer bocsi a genyózásért. :R

(#36692) Enter65


Enter65
Topikgazda

Es akkor vissza a csatikhoz! (Nem neked szol deadwing)
Nem szabad molex, sata xsatikra 6+2-es atalakitokkal VGA-t hajtani!!
Azok mint mar mondtuk a RISER-ek tapoloasara van, es ott is agankent max 3-at hasznaljunk! Ha nagyobb a kartyan etvagya, akkor menjunk biztosra, es 2-t hasznaljunk. Ugye ez nagyobb tapoknal nem gond, jobban terhelhetok, (1000--> felettiek) a kisebbek pedig inkabb osztott terhelest hasznaljunk.

Lehet hogy inkabb csinalok egy kimerito osszefoglaloba valot es berakjuk. Hatha valakit erint majd a jovoben is!

(#36693) Enter65


Enter65
Topikgazda

Egy gyors kerdes mas tema. A 1060-nal mennyi a difi a 3 ill 6 GB kozt MH/s teren.

(#36694) Fiddlestick válasza Enter65 (#36693) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

nalam kb 0.3

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36695) Plasticbomb válasza Zsírkrétamen (#36688) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vagy használod a nicehash / winminer / minergate féle opciókat, és többet adsz nekik, mintha magad csinálnád végig a procedúrát, vagy végig mész a rendes miner progi - wallet-exchange/váltás-utalás kombón. Én az utóbbit fogom, de jelenleg inkább tartogatom, had nőjön az arányszám, hogy a végén többet kapjak érte. Egyik sem a legegyszerűbb, és valahol mindenképpen "foglalkoznod" kell vele. Illetve mentsvár opció, hogy találsz olyan helyet, ahol elfogadják az adott coint. Ez lenne az a pont, ahol az egész cryptocurrency témának baromira erősiteni kéne, hogy legyen értelme is.

A fent emlitett hármas mindig a szerintük legtöbbet érő coint fogják bányászáni a gépen, ez sokszor más más algoritmust jelent, és minden algoritmus másképp terheli a gépet.
Ha magad állitod be a gépet, akkor eleve kiválasztod, hogy milyen minert használsz, és igy, hogy milyen algoritmus fog futni, és igy magad is szabályozod a lehetséges kihasználtságot=hőfokokat.

Főgg algoritmusok: Ethash, Equihash, Cryptonight. Az Ethash pl az egyik leg memória intenzívebb, oda sokszor brutálisan le lehet fojtani a GPU-t, mert nincs rá szükség annyira, a CryptoNight meg ez is, az is, és egyik sem, Kell neki GPU és VRAM is, de egyiket sem fogja kiakasztani, ellentétben az Ethashel, ami pl a RX480mon kiakasztja a Memory Controllert...:D (CryptoNight meg 40% körül tartja) Hőfokban az Ethash valamivel jobban tud fűteni, míg a CryptoNight az alacsonyabb kihasználtság okán elég lazán hajtja a gépet.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36696) KerekesLevi


KerekesLevi
tag

Sziasztok!

Egy nagyon rendes fórumtárs segítségével (köszi, Golya87) beüzemeltem 2 db riget. Az egyik egy 6 db nvidia 1070-es gép, a másik egy 6 db nvidia 1060 ast tartalmazó masina. Lehet szeretnék egy 3.-at is.
Zcashre vannak belőve, az egyik kb 2500 SOL-t, a másik kb 1800-at termel.
A zcash.flypoolban ásnak, kb 2 dollár/órával.

A kérdésem: szerintetek ha kb. hetente szeretném kivenni a pénzt, akkor hogyan csináljam?
Forintot szeretnék belőle csinálni, csak nem tudom, hogy milyen módon. A Poloniexbe be vagyok jelentkezve, és jelenleg oda utal a flypool 0,1 Zcash-enként.

Szerintetek hogy érdemes beállítani úgy, hogy akár Pesten készpénzben, akár utalásban (Erste) a kártyámra kolbászoljon a pénz?

Előre is köszi: Levi

(#36697) deadwing válasza bobalazs (#36691) üzenetére


deadwing
addikt

Nem gond.
Amúgy is tanultam az esetből, nem akarok több fehérfolyást, így visszatértem a jól bevált saját ventiprofilhoz.
Ezzel most kb 15-20%-al jobban pörögnek a ventik.
Noha tudtam, hogy az equihash szereti hajtani a vramot, de hogy ennyire... na azt nem hittem volna.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36698) subaruwrc válasza deadwing (#36675) üzenetére


subaruwrc
félisten

3db 1080 / ág nem csodálom hogy elégette azt az 1 szál 12v-os kábelt.

1080-nál én 1db / kábelnél maradnék,nagyon maximum kettő.

(#36699) Fiddlestick válasza subaruwrc (#36698) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

+1, en is tamogatom az 1kabel/gpu parost

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36700) deadwing válasza subaruwrc (#36698) üzenetére


deadwing
addikt

Most 2 megy egyről, vram tuning nélkül. Így OK.
Ebbe a rigbe amúgy sem tervezek már 6 kártyát -csak a szilveszteri móka miatt volt benne ennyi kari, át kellett rendezni mindent-, 1080-nál szűkös a hely a kártyánként 150W-nak.
4 az még oké, úgy érzem most.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.