Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Reggie0 válasza mike99.hu (#15997) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem hozza a kiirt mennyiseget.

(#16002) Janou válasza Zizi123 (#15996) üzenetére


Janou
őstag

Nekem is rendben van. A Payment és a Total összeadva hozza a várhatót... (R9 290X + HD 6970)

[ Szerkesztve ]

(#16003) mzs2 válasza Zlcsi (#15992) üzenetére


mzs2
csendes tag

200w ot eszik..

(#16004) GG888 válasza mzs2 (#16003) üzenetére


GG888
senior tag

anandtechen meg pár ilyen helyen körbenézel, akkor láthatod, hogy a 300hoz van közelebb.
Meg hát ugye powetune nem tudjuk befigyel-e a kollégánál ;]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#16005) echo001 válasza Zlcsi (#15990) üzenetére


echo001
aktív tag

udv
nem akarlak elkeseriteni de egy forexes kolegaval neztuk es ő kb 200 e -re lotte be az aljat az arfolyamnak .
amugy meg most folyamatosan sortoljak es eleg nagy gep-pek vannak benne de utanna meglatjuk.
udv

Echo

(#16006) Petyus1 válasza Jimbo75 (#16000) üzenetére


Petyus1
tag

OKpay?

(#16007) GG888 válasza Petyus1 (#16006) üzenetére


GG888
senior tag

Mondjuk arról még nem sok pozitívumot hallottam ...

[ Szerkesztve ]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#16008) akrobet


akrobet
tag

Helló!

Próbált már valaki Gigabyte 7970/280x kártyán BIOS-t flashelni, sikeresen, hogy aztán lehesseg feszültséget állítani rajta? Már elég sokat keresgéltem, de több helyen írják, hogy Gigabyte kártyákat nem lehet unlockolni, máshol viszont azt írják VBE7-tel lehet az eredeti bios-t módosítani..
Csak érdekelne, mik a tapasztalatok, érdemes-e belevágni a kicsit rizikós műveletbe :)

(#16009) barika81 válasza akrobet (#16008) üzenetére


barika81
csendes tag

Szia!

Nekem igaz GV-R-270OC-2GD - k vannak és meg érte a próbát a biosz móka mert az 1.206v ról le tudtuk tornázni 1.v-ra a kártyákat így egy kicsit esett a teljesítmény 450khs-ről 440-re de kb 30W-al kevesebb kártyánként 3 kártya plusz a gép falból 650w edig 750w körül ugrált a falból. Szóval csak ügyesen.

Amúgy nem tudom coinfu eléggé érdekesen számol nekem 1320khs-re adott tegnap 0.006375-öt ő azt mondja 0.005962 az elműlt 24 re de ez nálam csak 0.0049
most 4x440khs- reggel 7től 0.006018 biztos én vagyok a rossz matekos...

[ Szerkesztve ]

(#16010) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ennek mintha vége lenne, legalábbis közeledik hozzá... 380€

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16011) ZolaMan válasza akrobet (#16008) üzenetére


ZolaMan
tag

Igen, VBE7-tel lehet feszt állítani.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#16012) almafa42 válasza Vikthor (#16010) üzenetére


almafa42
aktív tag

Azért vége nem lesz, de elég nagy cumi azoknak akik nyakig benne vannak. Pl nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#16013) AAntii


AAntii
őstag

Pár napra felmehetne még az árfolyam, egy utolsó nagy kiárusítás erejéig.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#16014) Vikthor válasza almafa42 (#16012) üzenetére


Vikthor
nagyúr

el sem hiszed, hogy egy telefon választott el a majdnem bő félmilliós konfig beruházásától.... de jó h nem tettem meg, most már tudom. De egész január közepéig viszont megérte ez a biznisz, most már a rezsit se hozza be...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16015) janos666 válasza Vikthor (#16014) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"de jó h nem tettem meg, most már tudom"

Honnan tudod? :U
Lelki szemeiddel most már előre látod a következő 10 hónap árfolyamgörbéit? :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16016) HSM válasza AAntii (#16013) üzenetére


HSM
félisten

Épp ez tartja vissza az árfolyamot szvsz. ;)

(#16017) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Cryptorush-t használ valaki? Nem tudom kiküldeni a BTC-m a tárcámba.
"withdrawal failed. Failed to send withdrawal to specified account. Please try again later"
Remélem nem halt be ez is...

(#16018) janos666 válasza RAMBÓ (#16017) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pár napja nekem egy twitter doboz jött be az oldaluk helyett. Én már ott le is mondtam arról a pár tized-század BTC értékű kacatról, ami ott van kilátástalanul meghirdetve eladásra. Ott írtak valamit arról, hogy milyen problémák vannak, de nem olvastam végig. Esetleg keresd meg a twitter-en és nézd át.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16019) Zlcsi válasza Vikthor (#16014) üzenetére


Zlcsi
senior tag

ez azért nem igaz mert egészen pár nappal ezelőttig még jövedelmező volt...
és most is a határon táncol, és a rossz btc/euro árfolyam miatt nullszaldós most, persze nem olyan mit régen volt...

(#16020) almafa42 válasza Vikthor (#16014) üzenetére


almafa42
aktív tag

Ha csak ennyi forogna kockán nem lennék morcos :D De jól tetted szvsz, hogy most nem ruháztál be - ha most közvetlen bevásárolnál coinokból akkor a befektetésed várható értéke sztem jóval magasabb lenne, mint a gépnek.

A nagy esés ellenére én kicsit hosszabb távon nézve már bizakodó vagyok. A sok negatív hír mellett azért egyre inkább komolyan veszik az emberek a kriptopénzeket, én még nem temetnék itt semmit.

(#16021) Mesterlovesz válasza almafa42 (#16020) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Jelenleg két hír húzza le a Bitcoin árfolyamát! 1. Kínából jött a meg nem erősített hír, hogy április 15-ig megszüntetik azoknak a bankszámláját akik Bitcoinnal kereskednek. A kínai hatóságok több újság megkeresésére sem reagáltak, tehát se nem cáfolták, se meg nem erősítették a hírt!

2. Amerikában végre? elintézték, hogy szabályozzák a Bitcoint mégpedig rendelet született a Bitcoin adóztatásáról, ami sajnos nem kedvező formában, hanem megfejős stílusban lett meghatározva, mivel a Bitcoint még mindig nem fogadták el pénzként, ezért Vagyontárgyként definiálták és az erre vonatkozó adózási szabályokat húzták rá. Valamint a bányászokat is már előre! megadóztatják, már a Bitcoin kibányászásakor adó keletkezik a hatóságok szerint, tehát nem lehet azzal trükközni elvileg, hogy még nem váltottam át ezért nem is adózom!
Ehhez tartozik hozzá még az is, hogy a bitcoinnal történő kifizetéseket a magánszemélyeknek nyilván kell tartaniuk és tételesen be kell vallaniuk az adóbevallásukba. (természetesen ez valami olyasmi amit a FIDESZ akart 4-8 évvel ezelőtt, amikor kitalálták, hogy MINDEN számlát meg kell őriznie a magánszemélyeknek amit kapnak és ha esetleg jön egy ellenőrzés akkor azt be kell mutatniuk. Ezt persze aztán visszaszívták, de akkor is, miiiiiiivaaannn????hehehe)

Ahogy viszont elnézem, az 500 USD-s határt elég szépen tartja a BTC, remélem hogy ez így is fog maradni, mert az azt jelenti, hogy elértük a mélypontot és innen lehet majd felfelé törni!

Azért jó hírek is vannak csak elvesznek a negatív tengerben, mégpedig, hogy egy vállalkozó kicsit egyszerűbben akarja megoldani a BTC befektetési alapját mint a "nagyok". Ezért első körben nyárra szeretne elindítani egy olyan váltót, amit több bank is támogat (Amerikában él a figura), a tárgyalások elég jól haladnak, véleménye szerint a bankok igencsak komolyan veszik a Bitcoint. Ez után pedig év végén szeretné a másodlagos tőzsdére (OTC, kisebb törzstőkével rendelkező értékpapírok piaca) bevezetni a Bitcoin befektetési alapját. Mivel ezen a tőzsdén nem olyan szigorúak a belépési feltételek nagy eséllyel meg fogja kapni a szükséges engedélyeket!

Szóval kitartás elvtársak!! 8)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#16022) siemenss65 válasza RAMBÓ (#16017) üzenetére


siemenss65
tag

A hírek szerint nincs btc-jük.
Pár user viszont még át tudta váltani az ott nyilvántartott btcjét más alt-ra a site-on belül és azt ki tudta utalni magának. Érdemes azt megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#16023) GG888


GG888
senior tag

Ezen a gyönyörű szombati napon úgy döntöttem nekiállok feszegetni a 6950@6970 képességeit:

Ez egyelőre az első stádium:
500khs
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-03/29/55559_dekbqhnavgbxjdv3_6970_500.png

Powertune 20%
engine 935
memclock 1350
intensity 18

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#16024) schawo válasza GG888 (#16023) üzenetére


schawo
titán

Fogyasztásmérő is van? Mert as húzással általában aránytalanul rohamosan nő a fogyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16025) GG888 válasza schawo (#16024) üzenetére


GG888
senior tag

Az nincs, de jelenleg az nem is szempont. Egy vacak 450es Chieftec iArena tekeri most.
Nagyon úgy fest, hogy ez a vége, 950/1375-ön mindössze 8 extra kilohash-t nyúz ki magából.

Azt tartom még furának, hogy egy AM3-as lapban i20at is viszi vígan, igaz ennyit se tud ott, míg most egy FM2+ lapban i19-en sem stabil.
Biztos többen észrevettétek már, hogy terhelés alatt a venti fordulatszáma ha nem is sokkal, de ref hűtés esetén főleg, hallhatóan alacsonyabb. i19-en azt csinálja a venti, mintha "túráztatnám" a motort. Vagyis folyamatosan ingadozik a terhelés :/
Mondjuk lehet a táp kevés neki, de egykártyás rendszerről révén szó, elégnek kéne lennie.

Mindjárt meglesem egy 750es raiderrel, hogy úgy mit produkál.

Ja amúgy i20-on meg el se indul a bat, képernyőillesztő hibát kapok :)

Most míg ezt írom azt veszem észre, hogy ezen a kicsit magasabb beállításon be-be dropol úgy 2-3 percenként. 460ig visszazuhan, aztán visszamászik 500ra.
Amíg overlocker kolléga ide nem ér, addig a feszültséghez nem nyúok :D

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#16026) GG888 válasza GG888 (#16025) üzenetére


GG888
senior tag

Ápdét:

Intensity: 18
Powertune: +20
Engine: 980 ;]
Memclock:1375 (1400on brutálmód dropol)

kH/s: 523

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#16027) Mesterlovesz válasza GG888 (#16023) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

A helyzet az, hogy azon a képen amit mutattál nem az első, hanem a 2. Szám a valós, tehát nem 500 csak 469 khs a sebesség! A 6970nek 880-900 az alap órajele és 1375 a memória órajele. Nálam a 6970ek mennek 930/1375ön és úgy tudnak 490khst average. Hosszú távon nem hiszem hogy 20-30 khs-ért érdemes a kártya élettartamát ennyire lecsökkenteni.

De haneked jó, akkor hajrá! 8)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#16028) GG888 válasza Mesterlovesz (#16027) üzenetére


GG888
senior tag

A második nem az átlag?
Hiszen azért is alacsonyabb, mert alacsonyabb órajelekkel indítottam és szép lassan lépdeltem fel.
Azóta volt egy restart már, tervezett, nem hiba miatt. Azóta szög 520/520, batból indítottam az emelt értékekkel...
mod: ez bioskapcsolós 6950 :)

#16029 Ez nem az :)
Majd annak is kihajtom a belét :)

[ Szerkesztve ]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#16029) oleslie válasza Mesterlovesz (#16027) üzenetére


oleslie
aktív tag

pontosítanék.
Az első szám az elmúlt 5mp átlaga, a második a program indításának kezdetétől számolt átlag. Idővel utóléri ;)

@GG: ez "az" a kártya?

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#16030) GG888 válasza oleslie (#16029) üzenetére


GG888
senior tag

"azt" a kártyát most beraktam, ugyanebbe a konfigba egy kis teszt erejéig, egyelőre 960/1350 - 470khs

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#16031) echo001


echo001
aktív tag

Udv
Az lenne a kérdésem hogy poolbol lehet e közvetlenül a váltó serverre utalni? Mivel a wallet egyszerűen nem syncel es nem is tudom megcsinálni. Koszi

Echo

(#16032) bazsyka


bazsyka
tag

Middlecoin-on hol tudok saját statot nézni,értem azon hogy ne kelljen az összes user statjában kikeresnem magam

(#16033) Zizi123 válasza bazsyka (#16032) üzenetére


Zizi123
senior tag

http://middlestats.circlestorm.org/

(#16034) RAMBÓ válasza siemenss65 (#16022) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Kimenekítettem DOGE-ban. Bár így buktam rajta 10%-ot kb, de legalább nem veszett oda mind.
Cryptorush-t ne használjátok, BTC-t nem tudnak kiutalni!!

(#16035) janos666 válasza RAMBÓ (#16034) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem biztos, most meg fel a DOGE Cryptsy-n is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16036) janos666 válasza echo001 (#16031) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pofon egyszerűen. A másik váltótól kapott deposit címet adod meg a pool kiutalási címénél.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16037) csaba951 válasza echo001 (#16031) üzenetére


csaba951
veterán

Ez nem annyira jó ötlet! Pár hete több váltónál is kifejezetten tiltva volt.

(#16038) Mesterlovesz válasza GG888 (#16028) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Oleslie kolléga megelőzött, én is így tudom. Nekem az average az ami többet mond mert hosszabb távon mutatja az átlag értéket, tehát jóval valósabb az a szám mint az 5 mp-es érték!

Nekem is van egy bios kapcsolós 6950-em, az elsőn van a gyári bios a másodikon egy 6970-es. Sajnos azonban abban az állásban 90 fokos a kártya, akármit csinálok is vele. Mondjuk a shadert nem sikerült 6970-re feltornászni a bios-al, de a többi érték 6970-esé!
Én visszatettem a gyári állásba és úgy húztam egy kicsit rajta. Mivel nem garis a kártya azért én vigyázok rá! 8)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#16039) janos666 válasza csaba951 (#16037) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem! A váltók azt tiltják, hogy közvetlenül oda bányássz, ami teljesen más, mint egy a hagyományos mpos pool tárcából történő átutalás!

Közvetlenül oda bányászni úgy tudsz, hogy importálod a public key-t egy tárcába, elindítod a wallet-et szerverként és nyomod a bányászatot. Ilyenkor minden blokk reward úgy kerül be a blokkláncba, hogy az a te nyilvános kulcsodhoz tartozik. Ez az, amit alapvetően nem feltétlenül tud neked jóváírni egy exchange, mert ez nem a szokásos txid-s tranzakció, amire fel van készítve a rendszerük.

A másik, amit utalnák az exchange oldalak, ha egy p2pool-nak adod meg a public key-t, mert azok a pool-ok azonnal felosztanak és kiutalnak minden block reward-ot, amit kibányásznak. Szóval viszonylag nagyon pici és nagyon sűrű tranzakciókat generálnak, ami feleslegesen terheli az ő szerverüket (és amúgy hizlalja a blokkláncot is).

A váltónak egy rossz szava sem lehet és igazából észre sem veszi (hacsak nem direkt szűri ki detektívmunkával, de erre nincs semmi oka, csak értelmetlenül ad felesleges munkát magának), ha egy hagyományos pool-ból oda utalgatod ki a pénzt naponta néhányszor. Főleg, ha nem is automatikusan, csak egyszer-egyszer néhány naponta. Ez teljesen hagyományos tranzakció két cím közt és nem terheli számottevő mértékben a szerverüket.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16040) htc07 válasza janos666 (#16039) üzenetére


htc07
addikt

Én mindig a váltókra bányásztam az altokat, a 20-ik alt wallet után meguntam a letöltögetést. :DDD

Soha nem volt vele bajom se cryptsyn, se coinexen, p2poolokat meg nem használok. Maximum 5-6 óránként utalgatta kifele a pool cryptsyre pl., ott pedig ment el autosellel.

(#16041) janos666 válasza htc07 (#16040) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szó szerint váltó címre bányásztál, vagy végig sem olvastad, amire válaszoltál? ;] :P

A következő bekezdésed pedig meg is adja a választ: NEM
Te egy pool címére bányásztál, majd a pool átutalt a váltónak coin-okat.
(Most nekem sem ártott volna az egész hsz-t végigolvasni, mielőtt válaszolok. :DDD)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16042) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Wow, kripcin megjelent az USD market. Következő héten lehet verifikálni az accountot.

BTC, LTC, Doge, FTC

(#16043) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

vazeg folyamatosan esik ez a nyomorult btc

(#16044) bandito1 válasza Zlcsi (#16043) üzenetére


bandito1
csendes tag

Igen. Van valami szutyok hír megint? Ügyes elemzők szerint hol lesz az alja az esésnek?

(#16045) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, segítene nekem valaki Dogecoint átváltani BTC-re? Már abbahagytam a bányászást egy ideje, mert 1 db HD6950 kártyát már fölösleges járatni ezért a "profitért". Nem sok doge-om van, de azért nem szeretném, ha elveszne (a BTC árfolyama majd csak felmegy megint). Egyenlőre pool-ban van, onnan utalnám, vagy csinálnék wallet-et, ha muszáj.

Itt találtam egy listát a topicban a váltókról, de nem tudom, melyikhez érdemes menni.

Ha valaki megírná (privátban is jó), hol tudom, hol érdemes átváltani, azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#16046) hanki válasza Memora (#16045) üzenetére


hanki
csendes tag

https://www.cryptsy.com/ itt biztosan át tudod váltani, nekem még nem volt gondom vele, bár nem is használtam túl sokat.

BTC-t vennék! PM!/

(#16047) #99464704 válasza Memora (#16045) üzenetére


#99464704
törölt tag

Cryptsy-t és Mintpalt mondanám talán a két legmegbízhatóbb váltó

(#16048) Zizi123 válasza hanki (#16046) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ti miben tartjatok a penzeteket ezekben a szukos idokben (pl a Kraken-en).
1. Devizaban, igy nem izgat, hogy esik a BTC (persze, hogy izgat, de a mar kibanyaszott BTC-n nem buktok)
vagy
2. BTC-ben
3. Aki nem multin nyomja, az abban, ami banyaszott

(#16049) janos666 válasza Zizi123 (#16048) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mióta vészesen közelít az autosell bányászati profit a nullához, azóta inkább abban, amit kibányászok, és az már nem mindenféle friss dolgot, csak VTC, DRK és DOGE közül azt, amelyiknek éppen lefelé ível a difficulti görbéje.

A többit BTC-ben. Ha nem is pánikszerűen, de igyekeztem minden korábbi kacatot elsózni masszívan a várt ár alatt is. Amit pedig korábban még átraktam EUR-ba, mint amolyan "zsebpénz", azt visszatettem BTC-be, mikor meglódult lefelé.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16050) Memora válasza hanki (#16046) üzenetére


Memora
senior tag

hanki és bdannnn: köszi, ez volt a lista elején is, amit geomin hozzászólásában találtam. Remélem nem túl bonyolult az átváltás, mert még nem csináltam ilyet :DDD

Fancy quote placeholder

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.