Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) demmer123 válasza Danex (#39991) üzenetére


demmer123
őstag

De még így is jobban megéri mint a WinMiner napi 1.5USD-al.

KB 0.002 BTC az 5000-HUF nem?

(#40002) nandi17 válasza demmer123 (#40001) üzenetére


nandi17
tag

nicehash-ről coinbase melyik BTC re utalod van ott kettő Wallet-Vault

(#40003) demmer123 válasza nandi17 (#40002) üzenetére


demmer123
őstag

Ma utaltam át 5200HUF-ot Nicehashon be írtam a coinbase emailem és át is ment egyből.Wallet-re szerintem.

(#40004) Danex válasza Mosqu!to (#39992) üzenetére


Danex
addikt

Mennyivel kevesebb a hash? fogyasztást néztél?

(#40005) Mosqu!to válasza Danex (#40004) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Fogyasztást nem néztem, a hash kb 3-4%-kal esett vissza.

(#39996) Plasticbomb: Ezt szeretném én is megtudni, mert egyelőre arra se tudom rávenni a gépet win alatt, hogy ne csinálja állandóan ezt. Próbálkoztam overdriventoolban tiltani a P0 P1 stateket, de így is visszakorrigál folyamatosan, ráadásul alapórajelen is. SMOS működik egyedül, vagyis azt még nem néztem, hogy adrenalinnal menne-e, de ott meg hányingerem van a folyamatos kártyánkénti compute módba rakás macerájától (driver indít - barmi nagy várakozásokkal végre bekapcs, driver újraindít, és ezt minden egyes kártyánál...)

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#40006) Yany válasza tome0001 (#39963) üzenetére


Yany
addikt

Te figyu, itt mikor kéne látnom a gyűlő ZCL-eket? Mert 6-7 órája már lapátolok, de még semmi nem látszik, csak a hashrate, amit szépen hozok, de nincs ZCL. Ez frankó?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40007) tisn válasza Yany (#40006) üzenetére


tisn
addikt

miningpoolhub miert nem jo?
en ott gyujtom a zcl-t

(#40008) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

decred-re van ajánlott pool?
én a coinmine.pl -en kezdtem el, de egyszerűen nem látom, hogy milyen időközönként vagy mennyiségenként van kiutalás

(#40009) bobalazs válasza Yany (#40006) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már ne haragudj, de feltételezem tudsz annyit hogy megnézed a poolt mielőtt rámész. Jelen pill.ban nagy hébe hóba ha beesik egy blokk. Ebből így nem sok minden lesz.

szerk. hogy valami hasznosat is mondjak, zcl.suprnova folyamatosan van blokk.
Ha folyamatosan nyomod, azt hiszem, kiegyenlítődik a nyereség hullámzása, és nem fogod úgy érezni hogy csalnak.

decred is van suprnovan.

[ Szerkesztve ]

(#40010) dvogabi válasza Zoli986 (#39972) üzenetére


dvogabi
tag

A Vegán féle biztos nem jó, mert csak manuálisra állítja ami annyit tesz sztem, hogy a fontos frissítéseket felrakja pl: cpu spectra.Csak ki kell rakni az asztalra az Ez a számítógépet vagy a vezérlőpultot.Ez a szgépről jobbklikk menüben vezérlés/szolgéltatások/win update itt letiltod, és leállítod a folyamatot.Minden megvan mind win7-en csak erőltetik az egyszerű ostoba kezelőfelületet.

(#40011) Yany válasza bobalazs (#40009) üzenetére


Yany
addikt

:Đ Nem ma kezdtem, csak fura volt, hogy a pool már 2x jattolt, amióta bányászok, de nekem még semmit nem számolt pénzben, csak a share-t. Azóta megjelent egy kisebb összeg, szóval menni fog ez, csak lassan indult be az osztozkodás...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40012) Plasticbomb válasza Mosqu!to (#40005) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nekem most sikerült kipofozni belőle (kop-kop-kop), egy régóta esedékes windows újratelepités, illetve szétszedtem, és újra felraktam a hűtőt amit reggel tettem fel rá, (helyesen tettem, a gpu 20%ka valami oknál fogva nem kapott pasztát, sejtésem szerint mert nem feküdt a borda fel megfelelően), igy most működik, de azt hiszem ez a hűtő nem elég jó.... A VEGAn a Morpheus II iszonyat jól teljesit, stabilan áll a freki mint a cövek, 250-260W fogyasztással 50 fok GPUval, a 480on meg ez a hűtő nem képes 80 fok alatt tartani turbó órajelen... és ráadásul látszólag jobban átfújja a bordát a 3 venti, plusz ott a backplate heatsink is... Azt hiszem, egy Morphra le is fogom cserélni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#40013) Yany válasza Plasticbomb (#40012) üzenetére


Yany
addikt

Amazonon sokkal jobb a megítélése az Acceleronak, mint a Morpheusnak, bár mindegyik elég drabális állat. Hogy-hogy a Rajinteknél kötöttél ki, pedig ha jól látom ahhoz gyári venti sem jár?

@tisn: csak, mert amikor rákérdeztem, hogy hol érdemes, ez az egy tipp jött, de egyébként nagyon tetszik, letisztult és jók a hash rate-ek, meglátjuk 1-2 hét múlva mit mutatnak a számok.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40014) Plasticbomb válasza Yany (#40013) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Amikor keresgéltem, ez tűnt a legjobbnak, és a mellékelt példa ezt támasztja alá. Hogy nem volt mellé venti? Annál jobb, Akasa Apache-ok kerültek rá, szal a kártya megy maxon, és éppen csak hallom... Viszont ez nem mondható el az Accelero-ról, nem vészes, de na, hallani.

Aztán lehet az a baja most a cuccnak, hogy idő kell neki, mig elkezd igazán dolgozni, minden együtt, de elvileg a Thermal Grizzly Kryonautnak elvileg nincs "érési" ideje...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#40015) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Vivo (NeoScrypt)-hez tudok ajánlani poolt, illetve bányász progit? Van erről valakinek tapasztalata? :R

(#40016) Adams15 válasza Adams15 (#40015) üzenetére


Adams15
aktív tag

tudtok*?

(#40017) Tamás9x válasza Adams15 (#40016) üzenetére


Tamás9x
őstag

[link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#40018) Iginotus


Iginotus
őstag

Van valahol egy GPU hesrate/watt táblázat?

Plug and Pray... :)

(#40019) btomi9 válasza Zlcsi (#40008) üzenetére


btomi9
aktív tag

Én is ott vagyok. Csináltam regisztrációt, így a dashboardon minden látszik. Kb 0.95-önként jön a fizu, gondolom 1-ez utalnak mínusz a tx díj vagy valami.

(#40020) Ezekiell válasza Iginotus (#40018) üzenetére


Ezekiell
veterán

whattomine.com / https://www.buriedone.com/hashrates.html

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40021) Sondi1986 válasza Ezekiell (#40020) üzenetére


Sondi1986
addikt

Itt az a gáz hogy AMD kártyák bios moddal még jobban gyorsul ETH/Monero-ban.
Na meg a 1060-as samsung ramos értéket írnak. :B

(#40022) Iginotus válasza Ezekiell (#40020) üzenetére


Iginotus
őstag

Sajna egyik helyen sem látom az r9 es sorozatot. Ennyire sokat eszik? :)

Plug and Pray... :)

(#40023) varmi2 válasza Iginotus (#40022) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40024) Dr. Romano válasza Iginotus (#40022) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Sokat bizony. Nálam a 290X-es gépem 250W körül van cryptonight-ban, ami több mint 2db RX570-es fejadagja.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40025) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

Mit gondoltok? Össze van rakva a gép, be vannak dugva a riserek az alaplapba, és meg vannak tápolva (SATA-6pin). De VGA kártyák még nincsenek a rendszerben. Bekapcsol ható a gép vagy a riserek zokon veszik, hogy áramot igen, de fogyasztót nem kaptak? (Bocs, ha elektronikai alapismereteket feszeget a téma.)

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40026) Ezekiell válasza Sondi1986 (#40021) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát mivel amíg volt kínálat, mindenki inkább visszaküldte a Hynix/Micron RAMos 1060akat, így mindenkinek Samsung RAMos volt :)

Bathalsar: nyugodtan bekapcsolhatod, teljesen normális az úgy.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40027) fogtunder válasza Ezekiell (#40026) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kivéve, aki céges számlára vette, mert ott nem nagyon van 14 napos elállás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40028) gaben86


gaben86
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

MSI b250 pc mate lap az alapja a bányász rignek, egyelőre 4db gtx1060 kerül bele,de nem sikerül a vga-k telepítése. (008 s usb riserekkel vannak rákötve; pentium g4400 proci; 4gb 2400mhz ram; 850w gold táp)
Egyszer már sikerült 3 kártyát telepíteni, de a negyediket nem látta sehogy.
Esetleg tudnátok segíteni, hogy kellene pontosan csinálni, vagy hol tudok utána nézni a telepítés menetének?

Előre is köszönöm! :R

(#40029) varmi2 válasza gaben86 (#40028) üzenetére


varmi2
nagyúr

Idézek a lap leírásából:
• 2 x PCIe 3.0 x16 slots (supports x16/x4 mode)*
• 3 x PCIe 3.0 x1 slots**
• 1 x PCI slot

* The PCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 PCIe SSD module has been installed in the M.2_2 slot.
** The PCI_E2/ PCI_E5 slot will be unavailable when an expansion card has been installed in the PCI_E3/ PCI1 slot.

3pcie slot tud egyszerre üzemelni, nem 5db

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40030) Yutani válasza Dr. Romano (#40024) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nálam teljes gép 2 db RX 570-nel eszik 270W-ot cryptonight alatt.

#tarcsad

(#40031) Dr. Romano válasza Yutani (#40030) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem a 4db RX 570 + gép volt a falból 450W cryptonight-ban.

De ebből is látható hogy nagyon sokat zabál egy R9 (ráadásul úgy hogy -50mv van a GPU-ra állítva).

varmi2
A vega már csak ilyen; kevesebbeknek van mint RX 570 ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40032) varmi2 válasza Dr. Romano (#40024) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nálam egy vega56 64 biossal, cryptonigth alatt 100-110w fogyival teker 1200h/s-on.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40033) tisn válasza fogtunder (#40027) üzenetére


tisn
addikt

alza hu most terit vissza ket notiramot (en hulye 2x rosszat rendeltem a rigbe)
de bestmarkt is visszavette volna a inno gtx1060-okat, szerencsere nem kuldtem vissza

(#40034) gaben86 válasza varmi2 (#40029) üzenetére


gaben86
csendes tag

Szia!

Csak még egy kérdés, akkor egy elosztó az x16 ba jó megoldás lehet?
4db usb van rajta, olyanra gondolok, akkor ezzel a lappal lehetne 6 kártyás a rendszer

Köszönöm!

(#40035) varmi2 válasza gaben86 (#40034) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezek az elosztók általában csak amd karikkal működnek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40036) SeezJear


SeezJear
csendes tag

Sziasztok,

Nemreg raktam ossze egy kisebb gepet banyaszatra, es lenne par kerdesem hozzatok, hatha valaki tudna segiteni.
A gepben 3db Sapphire Nitro+ Rx580-as van 8Gb-os (Micron Ram).
Olvastam neten par osszefoglalt hogy hogy kene beallitani a legoptimalisabban a rendszert, de a mai napig nem sikerult tokeletesiteni.
A gepen Win10 van, Linuxhoz nemigen ertek, szoval nem tervezem felrakni max a Win10-et esetleg Win7-et tudom kezelni. Claymore minerrel megy a banyaszat par hete.
Elso korben felraktam az legfrisebb Radeon drivereket, es atkapcsoltam mind3 kartyat Compute-ra. majd pedig a claymore-ban a kovetkezo config sort irtam:
-tstop 85 -tt 65 -fanmin 60 -fanmax 100 -cclock 1130 -mclock 2150 -cvddc 850 -mvddc 850
namost eszrevettem hogy neha leallnak a ventik par masodperce, majd pedig ujraindulnak, ez nemtudom mennyire normalis.
A jelenlegi hashrate claymore szerint 29MH kartyankent, de a pool szerint inkabb 27.

Erdekelne hogy ti mit es hogyan javitanatok ezen a konfigon. Jelenlegi fogyasztas 460W korul van, maga a gep 55-60w-ot eszik videokartyak nelkul. ASrock H81 lap es egy G3255-os proci es 1db 4gb-os ram.
Arra is gondoltam hogy a procit esetleg lehetne lejjebb venni, errol is varnek esetleg tapasztalatokat.
Koszi elore is, es bocsi ha nagyon kezdo kerdeseket tettem fel.

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#40037) fogtunder válasza tisn (#40033) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor tulajdonképpen visszavihettem volna, csak nem tudtam volna mire cserélni már január 10-én.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40038) Danex válasza Dr. Romano (#40031) üzenetére


Danex
addikt

570-ek milyen órajelen / hashrate / feszültségen mennek nálad?

Végre tudom távolról is restelni a RIG-et, most szép lassan próbálom majd levinni a feszkót.

1325/2000 @ 962mV / ~950H/s -el kb atomstabil.

most
1325/2000 @ 937mV -ot nézem.

(#40039) gaben86 válasza varmi2 (#40029) üzenetére


gaben86
csendes tag

Illetve az M2_1 re nem ír semmit, esetleg ha oda kerül egy átalakító, akkor lehet belőle 7 kártyás?

(#40040) Dr. Romano válasza Danex (#40038) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem 1300/2020 GPU és VRAM is 960mv-on.
Nekem 960mv alatt random bemerevedett a miner miután lecsatlakozom róla táveléréssel (kb 10-ből 4szer)

Hynix az összes, de 900hs-t így is hoznak... de át fogok menni ETH-ra, mert a night már nem olyan fasza.
Te milyen beállításokat találtál ETH-ra és hány W-ot fogyaszt 6 karival?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40041) gaben86 válasza varmi2 (#40035) üzenetére


gaben86
csendes tag

Nem pcie x1 eket tartalmazóra gondoltam, hanem, olyanra amin usb-k vannak 4db, ilyet láttam üzemelni 4db 1050ti-vel

(#40042) varmi2 válasza gaben86 (#40041) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az mindegy, maga ez az elosztós téma amd-vel működik. Olvastam olyat, hogy nvidiaval is, de az lutri.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40043) gaben86


gaben86
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#40044) Danex válasza Dr. Romano (#40040) üzenetére


Danex
addikt

Hm, sajna nem találtam, most még a Display-em az egyik kártyán van, és össze vissza ugrándoztak hash-ek. Lehet ki fogok próbálni valami linux alapú rendszert, mert ez az önálló élet nem tetszik.

(#40045) Krix válasza gaben86 (#40041) üzenetére


Krix
őstag

Nekem volt ilyenem és nem ment 1050 Ti-vel. :(

If it is not broken then don't fix it!

(#40046) Hack3er válasza Krix (#40045) üzenetére


Hack3er
őstag

Youtuben van olyan videó ugyanilyen átalakítót használ és meg 4 1050-el és 1060-al is.

(#40047) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Eddig Electrum-ot használtam a napi pc-n, de most csinálnék egy cold storage-ot raspberry pi3-ból (ez volt itthon). Igazából már tutorialok alapján fel is tettem, net megszüntetve, de ott elakadtam, hogy legenerálom az offline private key-t, abból maser key-t generálok, arra már küldhető is a btc? Netezős gépen meg read onlyban látni fogom?

Valahogy nem áll össze a fejemben a dolog. A cold storage csak a generáláshoz kellett? (ha azt nézzük hogy nem akarok kifele küldeni, csak ráülni egy időre)

Előre is köszönöm :K

[ Szerkesztve ]

(#40048) Krix válasza Hack3er (#40046) üzenetére


Krix
őstag

1070-el sem ment nálam, szóval lutri.

If it is not broken then don't fix it!

(#40049) Danex


Danex
addikt

Újra 0.002 a kiutalási limit Nicehash-en.

(#40050) demmer123 válasza Danex (#40049) üzenetére


demmer123
őstag

Ez nagyon jó.Remélem így is marad. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.