Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) koko52 válasza varmi2 (#54997) üzenetére


koko52
veterán

Azt be is kell bizonyítania, hogy mire használtam. És hol írja, hogy a bányászat nem rendeltetésszerű használat?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55002) Albigator válasza Kiskokó (#54996) üzenetére


Albigator
őstag

Shkiz0 írta pár napja, linkkel alátámasztva h elvileg GDDR6X jobban bírja mint az elődök. Tehát 105-110C-ig még talán okés lehet.

Én 100 fok felett nem jártam még, de ehhez voltam közelebb. Most viszont a 90-hez 91.6 fokos átlagommal úgy hogy a hűtés sincs azért túl tolva de le van véve az oldallap:

Ja és én is akarok venni még +7 év garit, azaz 10 évre kiterjeszteni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#55003) varmi2 válasza koko52 (#55001) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kötekedni akarok, csak rávilágítani, hogy ha ez hosszútávon még is káros, akkor az össszes ilyen kártya, egy bizonyos módon fog meghibásodni, mivel a memória más használat közben nincs ilyen módon kihasználva, így ha azon az egy bizonyos módon hibásodik meg. Akkor a gyártó tudni fogja, hogy bányásztak vele, és özönlenek vissza a hibás kártyák, akkor a gyártó húzni fog egy vonalat, és azt mondja, hogy ennyi. A bánya nem üzemszerű használat. Az nv sosem támogatta ezt, míg az amd igen. Hiszen kadott annak idején külön bányászdrivert, majd direkt beépített a driverbe egy kapcsolót a bányászoknak, ami mai napig is megtalálható azon kártyáknál, ahol van ennek szerepe.Míg az nv sosem mutatott semmi támogatás ehez. Így ha baj lesz, akkor nem szabad számítani a segítségére.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55004) Powerer válasza koko52 (#55001) üzenetére


Powerer
tag

https://www.evga.com/warranty/graphics-cards/

"Any damages to the components, hardware and/or assembly of the Products including but not limited to damages caused as a result of neglect, abuse, accidents, misuse, or unusual physical, electrical or electromechanical stress (including due to uninterrupted use of the Products, or use of the Products for blockchain processing, cryptocurrency mining, or similar purposes)."

"EVGA PRODUCTS ARE NOT DESIGNED, MANUFACTURED OR INTENDED FOR (I) UNINTERRUPTED USE, OR (II) USE IN CONNECTION WITH BLOCKCHAIN PROCESSING, CRYPTOCURRENCY MINING OR SIMILAR PURPOSES."

(#55005) Albigator válasza TBMC (#54998) üzenetére


Albigator
őstag

Akkor tényleg -300 a MEM OC nálad hozzám képest. És így is 98 MH/s-t hoz? :Y

[ Szerkesztve ]

(#55006) Powerer válasza varmi2 (#55003) üzenetére


Powerer
tag

Támogatást nem mutatott ehhez? Kifejezetten bányászatra való VGA-kat gyártott, pl. P106 és társai.

(#55007) varmi2 válasza Powerer (#55006) üzenetére


varmi2
nagyúr

De az direkt arra készült széria, a normál szériákra gondolok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55008) bassus167


bassus167
csendes tag

Üdv.

Összejött némi bitcoin és szeretném átváltani és elutalni magamnak.
A coinbase-re regisztráltam de 2 hete csak verifying-ol és semmi nem történik. Próbáltam még 2 profillal azok dettó ugyan ezt csinálják. Valami ötlet esetleg? :/

(#55009) TBMC válasza 2thletme2day (#55000) üzenetére


TBMC
addikt

gw

Albigator: igen - kikapcsolt monitorral, redukált háttérben futó programokkal - nem használom ezt a gépet, - csak játékra, esetenként.

bassus167: jogsi+bankszámlakivonatot töltöttél?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#55010) Frozen válasza Powerer (#55004) üzenetére


Frozen
őstag

Sztem ezt utolag senki nem tudja bebizonyítani. Föleg ugy hogy már a gamer gapekben is ez megy. Szoval aki vasarolt 1 db kartyat es nem 10 et egy helyről arra hiaba mutogatnak majd hogy bányázott. És ha ezek a hőfokok tényleg gondot jelentenek akkor elobb utobb mindenkinel ki fog utni a dolog akar annal is aki sokat gamel. ( Mert amit itt linkeltel tulajdonkepen azt is irja hogy nem jatszahtsz 0-24 be 😅) :W

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55011) varmi2 válasza Frozen (#55010) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak játék közben nem megy fel a memoria hőfok ennyire, ráadásul nem 0-24-ben.
A gyártók jobban ismerik a saját kártyájukat, mint mi a sajátunkat. Ha akarnak találnak okot a garancia elutasítására.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55012) GAbre válasza warcat (#54964) üzenetére


GAbre
veterán

Az létezik,hogy eltűnt egyenlegem?
Volt már vagy fél euróm.Megnéztem mit csinál a kifizitésre,mit lehet,most meg ahogy nézem.(De ez is vagy fél órája volt legalább)
Most kb 0-án vagyok.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#55013) Powerer válasza varmi2 (#55011) üzenetére


Powerer
tag

Ezen cikk alapján márpedig felmegy ugyanúgy 104 fokra is akár 30 perc 4K Witcher 3-tól:
https://www.tomshardware.com/news/report-why-the-geforce-rtx-3080s-gddr6x-memory-is-clocked-at-19-gbps
És ez még nem a mostani HWinfo-s sensor mérésből származó adat, hanem tavaly szeptemberi.

(#55014) bassus167 válasza TBMC (#55009) üzenetére


bassus167
csendes tag

Igen az első alkalommal el is fogadták de nem tudok továbbmenni az ,,Add payment method"-ra mert ezt írja
,,Account under review
Your account is currently being reviewed and we need some time to verify your info. During this review, you won't be able to use Coinbase. Reviews generally take a few days, so sign in every day or two to check your status."

Azt írja a settings/account limits-nél a Level 1 és a Level 2 verified és ki van pipálva.

[ Szerkesztve ]

(#55015) Powerer válasza Powerer (#55013) üzenetére


Powerer
tag

Itt az eredeti cikk, amire a fenti hivatkozik.

(#55016) demmer123 válasza varmi2 (#55011) üzenetére


demmer123
őstag

Játék sokkal jobban terheli a kártyát, nincs állandó hőfokon, sok hőingazodás miatt előbb fog meghalni a kártya mint bányászat során. Bányászat során ventik lesznek előbb csapágyasak, de aliexpressen 2-3k között kapni vadi újat :K

(#55017) varmi2 válasza demmer123 (#55016) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez mind igaz is amit írsz, én is ezen a véleményen vagyok. De eddig nem volt szó arról hogy a memóriák 100C körül mennek. Ez azért némileg módosít a dolgon. Az eddigi években nem volt erre példa, hogy bánya közben ilyen hőfokon mennyen hosszú távon a vgák bármelyik része is. De igazábol ez nem az én gondom, én amd kártyákkal túrok, 80C sem közelit meg semmi hőfokban, így ha nektek enm káros, akkor nekem főleg nem az. :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55018) ffodi válasza varmi2 (#55003) üzenetére


ffodi
veterán

Egy ilyen termék esetén mi számít (vagy épp nem számít) üzemszerű használatnak? :)
Mert szerintem az üzemszerű használat, hogy futtatok rajt egy CUDA-ra írt algoritmust...ugyan így renderelhetnék vagy konvertálhatnék videókat is 24/7-ben, a vga szemszögéből a különbség egész pontosan 0.

A gyártó szerint (Micron) 0...+95 °C között van a GDDR6X memóriák (mindegy hogy 19 Gbps vagy 21 Gbps) üzemi hőmérséklet-tartománya (nincs megjegyezve külön, de ez jó eséllyel a külső/felületi hőmérsékletet - szokásosan Tcase - jelöli...), valamint a chipek rendelkeznek integrált hőmérővel is, ami a chip belső hőmérsékletét méri. A legújabb HWInfo a memóriachipek belső hőmérsékletét jelzi ki, egész pontosan az összes chip közül a legmelegebbet mutatja "Memory Junction Temperature" néven. A max. junction temp. (Tj) nincs megadva az adatlapon (legalábbis azon, ami mindenki számára hozzáférhető), de ez általában (és minden bizonnyal itt is) a max. Tcase-nél magasabb 10-20 °C-kal. Utóbbit mi sem bizonyítja jobban, minthogy a gyakorlatban kb. 105-110 °C "Memory Junction Temperature"-nél kezdenek a szóban forgó kártyák throttlingolni.

Ha a HWInfo által mutatott érték 90 °C körül (<=95 °C) van, akkor szerintem nincs mitől félni. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#55019) 2thletme2day válasza varmi2 (#55017) üzenetére


2thletme2day
őstag

nVidianál ez az első, hogy memory junciton hőfokot látsz. Lehet, hogy korábbi modellek is 100 körüli fokon mennek évek óta bányában csak nem tudsz róla mert nem mutatja semmilyen program. :U

(#55020) varmi2 válasza 2thletme2day (#55019) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért azt nem hiszem, hogy egy olyan vag kártyán, ami mondjuk 24Mh-t tudott, ugye 1060, vagy 1070ti picivel 30 fölött Mh-ben, meg azok a kártyáék amik 100Mh körül tejesítenek, a hőfokuk azonos.......
Egyébként van reális összevetés ám. Az rx 5700xt kártyáknál, ahol nincs a memóriákon közvetlenül hűtés(az olcsóbb verziók) ott szintén 100C körüli ez a Tj hőfok. Míg egy jó hűtésű verzión, sapphire nitro+: 72-74C körül tetőzik bánya közben. És ugye 52-60Mh-t tudnak.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55021) Albigator válasza ffodi (#55018) üzenetére


Albigator
őstag

Főleg azért érdekes ez még mert EVGA rakott memória szenzorokat a GDDR6X-es kártyáiba amik a kezdetektől fogva láthatóak.
Míg a junction temp 90-92 fok addig a VRAM a többi szenzor szerint:
MEM1 55 fok
MEM2 55 fok
MEM3 60 fok

(#55023) Reggie0 válasza varmi2 (#55020) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha kevesbe voltak tekintettel a memoriak hutesere akkor siman lehet. Ugyszolvan barmi felmegy 100 fokra ha berakod a paplan ala :)

(#55024) aleister válasza Kiskokó (#54979) üzenetére


aleister
veterán

+1
Teljesen egyetértek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55025) kzkz


kzkz
őstag

HiveOS-on mi a jó API cím? Telepítéskor a gyári beállítás (api.hiveos.farm) nem jó.

(#55026) varmi2


varmi2
nagyúr

Ezt nézzétek, hogy mit ki lehet hozni egy rx 5700xt-ből. Milyen alacsony fogyasztás mellet, 52Mh/s fölött hoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55027) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Érdemes a kitúrt ETH-et megtartani vagy inkább váltsam BTC-be? Ti miben valutában tartjátok a pénzetek?

(#55028) varmi2 válasza 2thletme2day (#55027) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az eth és a btc is jó megoldás hosszabban tartani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55029) madpapa válasza 2thletme2day (#55027) üzenetére


madpapa
senior tag

Én kb. felesben tartom.

(#55030) Reggie0 válasza 2thletme2day (#55027) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, ETH is jo lehet, ha surun figyeled mi lesz vele, de en annyira nem bizok benne, foleg, hogy meg sosem volt ilyen magas es itt lebeg a PoS a levegoben amitol akar zuhanhat is. De en inkabb BTC, illetve fiat, amig magasan van a BTC, mert szerintem most lesz egy visszaeses es akkor vissza lehet majd vasarolni meg tobb BTC-t.

(#55031) mZoleee


mZoleee
senior tag

Használja itt valaki a STORJ -t rajtam kívül? :)

(#55032) kzkz


kzkz
őstag

Nálam miért nem jelenik meg a junction hőmérséklet? Mi a trükkje?

(#55033) Reggie0 válasza mZoleee (#55031) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem tudom, a backblaze olcsobbnak tunik.

#55032 kzkz: Szerintem az, hogy GDDR6X kene hozza.

#55034 Kiskokó: 3090 is mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#55034) Kiskokó válasza kzkz (#55032) üzenetére


Kiskokó
veterán

AZ hogy csak a 3080 mutatja. (ha jól tudom)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#55035) mZoleee válasza Reggie0 (#55033) üzenetére


mZoleee
senior tag

Ja nem is azért kérdezem, hogy vegyek.. hanem mert én is futtatok egy storj node-t és hogy mennyire profitáló a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#55036) GAbre válasza GAbre (#55012) üzenetére


GAbre
veterán

Mert így,ha random eltűnik az egyenleg,vagy csak azért mert rámentem a továbbításra és nem fejeztem be,és úgy tűnik felesleges csinálni...
Reggie: [link]

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#55037) varmi2 válasza GAbre (#55036) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én 2017-óta nh-ra bányászok, nem tűnik csak úgyel. Egyszer volt, hogy kifosztottákőket, de ezen az egy eseten kívül nem tünik el a kibányászott coin.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55038) Reggie0 válasza GAbre (#55036) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyaltalan hova banyasztal?

(#55039) koxx


koxx
MODERÁTOR

Akinek esetleg van Trezorja, ha a phoenix minerben megadom az eth wallet addressét akkor vajon át tudom konvertálni közvetlenül btc-be vagy mindenképp igénybe kell vennem a coinbaset?

(#55040) Reggie0 válasza koxx (#55039) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, ez csak egy wallet. A trezot model T-hez van vmi szolgaltatas hogy hw-bol inditva tudjon konvertalni, de autoconvert nincs, banyaszas kozbne nem fog neked konvertalni. Ha autoconvertet szeretnel, akkor miningpoolhubon banyasszal es ott allitsd be az ETH-t autoconvertre a kifizetesi cimet meg a trezoros cimre. De draga a kiutalas, 0.6mBTC, mig 1mBTC a kiutalasi limit, szoval ha surun akarsz kiutalni annak nagy szazaleka pocsekba megy.
Vagy nicehash hasonloan, de annak nem tudom fejbol a dijait, limitjeit.

[ Szerkesztve ]

(#55041) GAbre válasza Reggie0 (#55038) üzenetére


GAbre
veterán

Nah,most így jópár óra után,meg géprestart után 20 percel,mintha "visszakaptam" volna.

Kérdés:
Ha walett details akarok,akkor igazolnom kéne ki vagyok.
Ez szükséges?
Warcat írta:told ki coinbasere hetente és amikor jó az árfolyam, eladod, túlbonyolítod a dolgokat.
https://www.coinbase.com/-ra kéne kiraknom?
Vagy ez mit takar?
Illetve most bitcoint bányászok?
Nem találom sehol,hol tudok eth-t állítani.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#55042) varmi2 válasza GAbre (#55041) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem btc-t banyaszol. De btc-ben fizet az nh.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55043) Frozen


Frozen
őstag

Észre vettem egy pici különbséget ,volt hogy valaki kiprobálta a trexet és írta hogy picit gyorsabb lehet hogy ez azért van mert 11,1 es cuda van rajta a phonixen meg meg csak 11,0nál járnak (0,6-~1 közt lehet nincs is különbség)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55044) koxx válasza Reggie0 (#55040) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A picsbe. Akkor marad az, hogy CB-n gyűjtöm az eth-t, convert btc-re majd onnan kiutalom trezorra.

(#55045) 0021666


0021666
tag

Hali,
egy XFX RX 580 8gb-ot szétszedtem újrapasztázni, +10 fokkal lett melegebb mint előtte.. A paszta amit használok a 470-eken szépen lentebb vitte 5 fokkal a hőfokot, coolermaster v1-gyel pasztáztam. Valószínűleg ezek a szilikonszerű hővezető matricák vannak "megkopva", és ahogy szétszedtem, már nem zárja annyira jól a kontaktot a memóriachipek és a borda között. Van valakinek ilyen ragacs beszerzésére ötlete belföldön, nem 2 hónapos kínai postával? 68 fokon megy a kártya, míg a tökre ugyanilyen kártyám 55-ön..

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#55046) Reggie0 válasza 0021666 (#55045) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezek hovezeto terkitoltok, foleg ha vastagok, elveszitik a rugalmassagukat es masodikra mar nem olyan jol passzolnak. Viszont ez jellemzoen csak a memoriaknal es a tapnal fordulnak elo, ha neked a GPU lett melegebb, akkor szerelesi/paszta problema lesz.

#55041 GAbre: Ilyen kis osszeghez nem erdemes hozzanyulni, mert a tranzakcios koltsegek nagysagrenddel nagyobbak. Majd akkor kezd nezni, ha 100x tobb lesz.

(#55047) GAbre válasza Reggie0 (#55046) üzenetére


GAbre
veterán

Nem is most akarok,csak mivel most vágok bele,jó lenne tudni a végét.Az okés,hogy itt is át tudom küldeni számlaszámra elvileg.
Gondolom itt is levon valamennyit,meg talán bankba érkezéskor is.
De amit kollega írt az jobb megoldás kriptovalutának?

Avatar

(#55048) warcat válasza GAbre (#55041) üzenetére


warcat
veterán

Jelenleg nem bányászol magadnak semmit amennyiben nicehasht használod, csak bérbeadod a számolási kapacitásod.
Nem veszik el semmi ha normálisan be vagy regelve, azonban nem élőben kapod a fizetséget, hanem időnként, ahogy elérsz egy bizonyos leadott teljesítményt.
Ez olyan mintha a melósod reggel fél óra falfestés után jönne hozzád hogy ugyan fizesd már ki amit eddig ledolgozott.

Nicehashnak van egy jó adag anyaga ami legalább az alapokat megérteti, erről pl ez : [link]

EA: It's in the crate!

(#55049) Shkiz0 válasza varmi2 (#54984) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Bányába nem is lesz, de asztaliba nem 55 fok körül lesz a hotspot.
Másik, hogy aki fél az akkor ne bányásszon, én úgy gondolom a mérnökök sem hülyék, ha meg beszarik akkor beszarik, majd gariztatom. Sőt ha megdöglene 2-3 hónapon belül talán még szerencsém is lenne és már TI-t kapnék helyette :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#55050) Reggie0 válasza GAbre (#55047) üzenetére


Reggie0
félisten

NH-tol nem kell felni, alapvetoen a legnagyobb baj ami erhet az, hogy azonositanod kell magad, vagy nem optimalisan banyaszol, de eltunni nem fog a penzed, ha nem utalgatsz felelotlenul.
Nem tudom, hogy NH mennyit von le regisztralt accountnal, de biztosan irja mielott veglegesited a tranzakciot, majd ez alapjan tudod eldonteni, hogy megeri-e neked. Coinbase fog szedni szazalekot a valtasert es tranzakcios koltseget a deviza atutalasert is, azt ott tudod majd megnezni. Szerintem ilyen kis osszegeknel nem eri meg kikuldened magadnak a penzt, sot az en velemenyem szerint 100kHUF alatt nem is szabad kivenni, majd megy feljebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.