Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) tomazin


tomazin
veterán

Megprobalom itt is, hatha itt tobb kartya forog es nagyobb a tapasztalat:
Asus kartyat magadnak mennyire agyverzes rmaztatni?
(Valaszthatok,h egy osztrak kiskeres kartyam lesz, aki a sajat honlapjan is arra buzdit,h kuldd egybol a gyartonak, vagy nemetbol megrendelem, de akkor varok (mondjuk nem tudom mennyit), h legyen kartyam, viszont akkor casekinges garim lesz)
Elore is koszi a gondolatokat!

(#73002) -Gabesz- válasza MPowerPH (#72998) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ment nálam is éjjel a dolog.
4,2Ghz all core, nem nagyon érdemes magasabb órajelen járatni, sokkal többet sem hoz, meg fogyaszt.
Sajnos hiába írja ki hogy 90% folyamatosan a total cpu usage, gyakorlatilag alig dolgoztatja a procit. Az idő nagy részében 3000-4000h/s alatt dolgozik és nem sok minden történik, 45-50 fok között vannak a magok. Aztán néha kap olyan feladatot ami megy 8-10 Kh/s-el, ilyenkor megy fel 50 fok fölé a hőfok, ilyenkor dolgozik kicsit jobban. Így kellene mennie folyamatosan....

Ezzel így óránként kb.15 Rtm jön átlagosan a walletbe, néha több, néha kevesebb.

(#73003) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ejjel eleg szepen termelt, volt, hogy egy ora alatt 70 rtm-et kaptam.

Same rules apply!

(#73004) Pietrosz válasza -Gabesz- (#73002) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ez ilyen mindenkinek sajnos, jó lenne utána nézni miért így működik. Eleve minek ennyi algot váltogatni futás közben mi értelme.
Esetleg megnezheted az srbminert is azzal is lehet gr algot futtatni

(#73005) EQMontoya válasza Pietrosz (#73004) üzenetére


EQMontoya
veterán

Cserébe igy a fogyasztás is kisebb.
Amit nem bánok, ha a 4db 6380-as Opteron nem 100%-at használja ki a tdp-nek :D

Same rules apply!

(#73006) Danex válasza Pietrosz (#73004) üzenetére


Danex
addikt

Asic miatt szerintem

(#73007) Pietrosz válasza EQMontoya (#73005) üzenetére


Pietrosz
addikt

Mire kellett otthonra 64 mag? :DDD Valami korábbi bánya projekt?

(#73008) 2018 válasza Pietrosz (#73007) üzenetére


2018
aktív tag

Biztos poreszt vág a kollega. ;]

(#73009) cyberdog


cyberdog
tag

RTM túrás.... ez a WINRING0x64.sys ez mi? kell ez nekem? A cpu miner induláskor hibát dob, hogy nem találja, a proci nem túl acélos, ryzen 1500X eddig pár órát ment 30RTM volt a termés, proci hőfok 45 körűl fogyasztás kb 50W. Foglalkozzak a hiányzó fájlal, számit valamit a profitban?

[ Szerkesztve ]

(#73010) Frozen válasza -Gabesz- (#73002) üzenetére


Frozen
őstag

az nem valami sok én egy laptoppal hozom kb ugyan ezt negyed gázon 10-13rtm/ora ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73011) torma1981 válasza Frozen (#73010) üzenetére


torma1981
veterán

Milyen laptop ez? Nekem az Intel 10700f hozott kb 1 nap alatt 100-at. Mindenki amd-vel nyomja?

(#73012) 2018 válasza torma1981 (#73011) üzenetére


2018
aktív tag

Én még beállítok még egy 10300 h-s procis lapost is majd cpu bányába. Így 23 core fog melózni 4 gépre elosztva. ;]

(#73013) EQMontoya válasza Pietrosz (#73007) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy Dell R815 rack szerver, compile célokat szolgált régebben. Az elmúlt 1-2 évben leginkább a port fogta. Most pont jol jön :)

Same rules apply!

(#73014) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok tud valaki segíteni? Eth-át akartam küldeni Binance-tol Coinbase-ra és azt írja elment viszont nem jött meg! Ezt most el buktam vagy valahogy vissza lehet szerezni?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#73015) EQMontoya válasza Bazijoe73 (#73014) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mennyi idő telt el a ketto között?

Illetve azonos networkon (erc20) küldted?

Same rules apply!

(#73016) Bazijoe73 válasza EQMontoya (#73015) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Szia kb. 1 órája és csak rányomtam egyre mint a multkór tehát fogalmam sincs de szerintem Bep2 volt! Ezt elkurtam mi?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#73017) Frozen válasza torma1981 (#73011) üzenetére


Frozen
őstag

11800h
(leirásomba pontos tipus)

[kép]

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73018) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

És a bsc scan azt mutatja, hogy sucess.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#73019) Zoli-bácsi válasza Bazijoe73 (#73018) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Az etherscannek kelleni mutatni...

(#73020) Frozen válasza Bazijoe73 (#73018) üzenetére


Frozen
őstag

Eth erc20 hálozatot használja

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73021) Bazijoe73 válasza Frozen (#73020) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Ok és most vissza lehet hozni valahogy?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#73022) Zoli-bácsi válasza Bazijoe73 (#73021) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem

(#73023) Bazijoe73 válasza Zoli-bácsi (#73019) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Az meg nem látja.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#73024) tupacamaru válasza Bazijoe73 (#73016) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az elveszett.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#73025) -Gabesz- válasza Frozen (#73010) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Szerintem nem jól van optimalizálva Hedt-re. Avx512-vel kellene mennie leírás alapján, de valamiért automatikusan az avx2 algo indul el.

(#73026) Frozen válasza -Gabesz- (#73025) üzenetére


Frozen
őstag

én ezt avx512-sha-vaes használom ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73027) -Gabesz- válasza Frozen (#73026) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Én is az avx512-est indítom el, ki is írja hogy a proci tudná, de valamiért az algo már csak avx2-vel indul.

Ha sikerülne az avx512-vel indítani valószínűleg gyorsabb lenne.

(#73028) Frozen válasza -Gabesz- (#73027) üzenetére


Frozen
őstag

ott van hogy a tunet le klel tolja 2 óra addig nem banyaszik de utana meg automatan elindul meg kell hogy csinalja aconfigot magának

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73029) -Gabesz- válasza Frozen (#73028) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ez egy régi kép, tune már többször lefutott klb. órajeleken is.
Csak azt akartam szemléltetni, hogy avx512 .bat lett indítva, tudja a proci és a szoftver és mégis átáll avx2-re amikor elindul a progi.

(#73030) rumkola válasza -Gabesz- (#73029) üzenetére


rumkola
veterán

rossz a batch file-d

(#73031) Frozen válasza -Gabesz- (#73029) üzenetére


Frozen
őstag

mi az hogy átál? minden egyes *.batnak egyedi az inditó exeje valamit megváltoztattál vagy elírtál a filban másold be hogy tudjunk segíteni jobban jársz

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73032) Hohocali válasza Frozen (#73017) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Mennyi a CPU/laptop fogyasztása eközben?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#73033) blue eyes válasza EQMontoya (#73003) üzenetére


blue eyes
tag

cpu?

(#73034) Hohocali válasza Bazijoe73 (#73014) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nézd meg a coinbase-en, hogy ismeri-e az ETH token-t. Ha igen, akkor ott van, keresd meg, és utald vissza ugyanazon a hálózaton, amin oda utaltad. Ha nem ismeri, akkor passz.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#73035) Pietrosz válasza Frozen (#73031) üzenetére


Pietrosz
addikt

Mégis mit írt el mikor csak annyi a teendő hogy elindít egy filet?
Az a probléma hogy elindítja a bat filet ami meghívja a hozzá tartozó exe-t és a miner mégse azt használja.
Starting miner with avx512.. valami ilyesmit kellene kiírnia gondolom. Inkább te mutass egy képet, hogy tényleg ezt írja-e ki induláskor vagy neked is sima avx2. Különben csak elbeszéltek egymás mellett. :)

(#73036) Frozen válasza Pietrosz (#73035) üzenetére


Frozen
őstag

@setlocal enableextensions
@cd /d "%~dp0"
:loop
cpuminer-avx512-sha-vaes.exe -a gr -o stratum+tcp://stratum-eu.rplant.xyz:7056 -u RAHV8GKJ5xF6eu1EtVnpGXQXmr4s8dgdkR.i4
timeout 5 > NUL
goto loop
pause

itt egy bat file
Ha az exe más néven van mást fog futtatni.
(minden egyes battot le kell szerkeszteni)
#73032
45w ra van visszahuzva hogy az eth bányát ne zavarja a hő,

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73037) Pietrosz válasza Frozen (#73036) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem ez volt a kérdés, amúgy is alapból ez van a cpuminer-avx512-sha-vaes.bat fileban nincs mit rajta elrontani. Az lenne a lényeg, hogy mit ír ki neked indításkor..
Amúgy még az is lehet, hogy nem írja ki külön , de mégis használja azt az utasításkészletet.
Gabesznak kellene egy benchmarkot futtatni a sima avx2-es bat-al meg az 512-essel és megnézni hogy ugyannyit hoz-e.

(#73038) Frozen


Frozen
őstag



Igen ez van benne ahogy írod ,de ha pl a sima 512 be ezt másolod be kompletten akkor az a sima 512 fog futni..

ennek a bechnek semmi értelme szerintem én csak 1x csináltam meg 2 órát melozik valakinek ingyért ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73039) -Gabesz- válasza Frozen (#73031) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

nincs elírva.
próbáltam a többivel is. indul minden más, sse2, ss4, avx, avx2, avx512-->avx2 és próbáltam az sha indítókat is, arra kiírja hogy nem tudja a procim és nem indul el.

szóval bat file a fenti képhez amit beraktam:
@setlocal enableextensions
@cd /d "%~dp0"
:loop
cpuminer-avx512.exe -a gr -o stratum+tcps://stratum-eu.rplant.xyz:7056 -u RCcyfPNgpG6LU8SxfBksGWgUoodgaJcRD.Bolk18
timeout 5 > NUL
goto loop
pause

Frozen: ezek szerint a sima 512-es .exe a hibás? Nekem pont a sima 512-es kellene.

[ Szerkesztve ]

(#73040) Danex


Danex
addikt

A raptorueum ghostrider algoritmust használ, fent a nagyobb szöveges részben olvasható, hogy a Ghostrider az SSE@AVX2 algoritmuson alapszik.

Amit ti néztek az szerintem szimplán annyi, hogy kiírja mit tud a hardver, mit tud a szoftver és ,hogy az algo mit használ.

(#73041) -Gabesz- válasza Danex (#73040) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

igazad lehet, milyen figyelmes vagy.
Ezek szerint talán a multi algo tud 512-öt is.
Majd kutakodok.

(#73042) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Azt hogyan lehet megoldani, hogy a raptoreum benchmark végén ne zárja be az ablakot?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#73043) MPowerPH válasza Hohocali (#73042) üzenetére


MPowerPH
félisten

be kell neki adni, hany masodpercig hagyja.

Don't Tread On Me

(#73044) Hohocali válasza MPowerPH (#73043) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Igen a kérdés pont ez. Hogyan? :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#73045) laychi


laychi
veterán

Hogy tudnám elmagyarázni egy 1DIÓT4 hirdetőnek, aki úgy hirdeti a 3080Ti-t, mint non LHR, hogy minden 3080 Ti LHR?
Tesztelni nem hajlandó. Mert "akkor nem írnék igazat, hogy nem volt bányászva vele és át kellene írnom a hirdetést"
Elküldtem neki a nichehash oldalát, ahol tesztelni lehet a teljesítményt.
Írtam neki, hogy 5 perc teszt nem bányászat, ha hónapokat 0-24 -ben megy, akkor azt már annak hívják.
Erre a válasza, hogy már az is bányászat lenne, ha kipróbálná és károsítaná a hardware-t.

Jobbat nem tudtam, így a hirdetőoldal üzemeltetőjénél jelentettem.

Írhatnátok ti is neki, [link]

(#73046) -Skylake- válasza laychi (#73045) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azért neked elég sok időd van...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#73047) Frozen válasza -Skylake- (#73046) üzenetére


Frozen
őstag

eltartja a bánya ;]
egyébként számolgattam én is kicsit kb jelenleg 2 napja megy kisebb nagyobb kieséssel,mert volt hogy gameltem vagy mást csináltam a laptopon
2,1usd/nap a 11800h procival
3,6usd/nap a 3070 mobil eth turása (kicsit vissza van véve 64mh ről 58 ra)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73048) 2018 válasza Frozen (#73047) üzenetére


2018
aktív tag

Veszel még 100 db olyan laptopot és téged is eltart majd a bánya. ;]

(#73049) laychi válasza Frozen (#73047) üzenetére


laychi
veterán

"eltartja a bánya ;]"
Vagy csak szimplán vasárnap van és megnéztem mi a szitu a hardware piacon itt és ráakadtam erre...
De te már csak tudod, hogy nálam mi folyik a 4 fal közt, mert itt élsz velem...Ja nem...

(#73050) , válasza laychi (#73045) üzenetére


,
addikt

Pontosan tudja ő is, hogy LHR-es, szándékos átverésre játszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.