Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) tisn válasza CoDWaW07 (#37998) üzenetére


tisn
addikt

persze, elmeletileg hetfon jon meg mind
sikerult raktari rx570-et talalni?

(#38002) alienpapa válasza subaruwrc (#38000) üzenetére


alienpapa
senior tag

Akkor szerinted ez reális?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#38003) szazbolha válasza ShiberMonkey (#37871) üzenetére


szazbolha
addikt

Én nem ismerek itt senkit. Illetve egy tagot, de ö meg nem tudja hogy ismertem
Aztán az is lehet, hogy engem is ismernek páran, de arról meg én nem tudok.
És az sem valószínűtlen, hogy van pár tag aki ismer engem, de nem tudja hogy ezen a nicken én nyomom.

Egy biztos.. olyat egyet sem ismerek aki Antminer A3-al bányászna és valószínűleg senki sincs aki Antminer A3-al bányászna és ismer engem.

Ez így stimmt? Vagy tovább kéne tisztázni?

(#38004) AAntii válasza szazbolha (#37997) üzenetére


AAntii
őstag

Lehet nem erre gondolt a kolléga, de kiindulási alapnak szerintem ez is jó: mining biossal rendelkező lapok a gigától

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#38005) subaruwrc válasza alienpapa (#38002) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát ha zec-et számol akkor ja
ha ethzik akkor sok.

(#38006) golya87


golya87
őstag

Volt már korábban róla szó, hogy Ethereum hálózaton hogy nézhet ki majd a Proof of Stake "bányászat". Szerintem valahogy így, van a címeden X ETH, amiből Y db Z ETH értékig "skálázódó" csatornát nyithatsz. A rajtad keresztül lebonyolított tranzakciókért pedig GAS-t kapsz és gyarapodsz.

Kinek mi a véleménye?

(#38007) alienpapa válasza subaruwrc (#38005) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nicehash pörög, általában neoscrypt és equihash megy.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#38008) szazbolha válasza lafaty80 (#37937) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezt az infót nagyon várom!!! A D1800M alaplap+CPU máris bányászatra alkalmassá válna,

(#38009) Krix válasza tisn (#37985) üzenetére


Krix
őstag

Nálam is volt ilyen szívás az elején. Aztán pontosan ahogy írod, egyszercsak elindult mind a 6 kártya és azóta jó. És nekem 1709 van rajta, szóval azzal sem lehetetlen.

If it is not broken then don't fix it!

(#38010) btomi9 válasza observer (#37962) üzenetére


btomi9
aktív tag

Én csináltam VPN-t és rdp-vel megyek HDMI dummyval.

(#38011) btomi9 válasza NoX (#37983) üzenetére


btomi9
aktív tag

Hohó, ezt ki fogom próbálni, köszi! :R alapvetően a 1stminingrig leírásait használtam és tök jók, de erre nem gondoltam. Amíg az alaplap nálam is tök görbe, mármint az egyik majdnem negyede ívesen felhajlik, a proci leszorító is gyárilag fura volt, pedig én bontottak ki a gyári csomagolást. Bányagép, nem szépségverseny, na de akkor is 🙃

(#38012) lafaty80 válasza Bossp (#37970) üzenetére


lafaty80
őstag

Esetleg virtuális memória beállítást nézd, ha kevés, adj neki jó nagyot... hátha.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#38013) Bossp válasza lafaty80 (#38012) üzenetére


Bossp
addikt

Azzal már próbálkoztam adtam 50 GB-ot! :(

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#38014) szazbolha válasza Smithy87 (#37942) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, winminer tudd több algót kezelni AMD és NV családonként

De egy 1050 meg egy 1060-on csak ugyanaz futhat.

(#38015) fogtunder válasza Janou (#37993) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na jó, de kettő? az alaplappal egyszer se volt gond, hacsak nem nevezzük annak, hogy beszerelés előtt elfelejtettem visszaállítani IGP defaultra a BIOS-t és utána szedhettem ki és rakhattam be újra, mert sehol nem adott képet, amíg nem kapott riser nélkül egy VGAt magának. ezt senki ne csinálja utánam otthon.

a hibaüzenetet így nem értettem. először lehúztam a ventiket, még mindig írja. utána két külön kábelről adtam nekik tápot, akkor is írta. aztán meguntam, kinyomtam, azóta is megy.

(#37994) AAntii: telefonban se vagyok oda igazán az ívelt kijelzőkért...

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38016) szazbolha válasza Dr. Romano (#37961) üzenetére


szazbolha
addikt

Windowsra lehet rdp-vel belépni androidról. Jól műxik.

(#38004) AAntii Köszönöm! Mentettem!

[ Szerkesztve ]

(#38017) btomi9


btomi9
aktív tag

Amúgy azért olyan szívesen kiírnám egy hirdetésbe, hogy ugye most, hogy felére esett az árfolyam, az elvakult áraitoknak is a feléért kéne hirdetni..

Amúgy a 4gigás Rx-ek mega 3gigás 1060-akból van több eladó, talán nem véletlenül?

(#38018) btomi9 válasza szazbolha (#38016) üzenetére


btomi9
aktív tag

iPadről is, tök viccesen néz ki 🙂

(#38019) szazbolha válasza szazbolha (#38016) üzenetére


szazbolha
addikt

WinMinerben új finomhangolási lehetőséget fedeztem fel: Benchmark / Predefinied
Itt a teljes rig hasítása adható meg. Előnye: Nem futtat bencheket, az algók priorizálhatók az által, hogy a valósnál több/kevesebb hasítást adunk meg. Pl. a nagy fogyasztásúnak +5%. Ezzel a magasabb áramdíj kompenzálható. Vagyis a bevétel szemléletű algováltás eltolható a profit szemléletű felé.

(#38018) btomi9 Mac laptopról melyik rdp kliens működik jól? Tipp? Az MS-t nem sikerült beüzemelni.

[ Szerkesztve ]

(#38020) AAntii válasza btomi9 (#38017) üzenetére


AAntii
őstag

30%-kal alacsonyabb a bevétel jelenleg, mint amennyi egy héttel ezelőtt volt. Szóval a leesett felére enyhe túlzás, az egy-két napos ath-jal számolni meg nem lenne fair. Amúgy ha most kellene eladnom rx 570-et, én is 100-110 között próbálnám eladni, ha van ennyiért is kereslet rá, akkor hülye lennék olcsóbban. Hogy vennék is 110-ért? Nem valószínű, de csak azért nem, mert nem 2 évre tervezek a bányászattal, de ha nagyobb kifutási idővel tekintenék a dologra, akkor szívnám a fogam, de vennék, mert mást sem tudok olcsóbban helyette.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#38021) shteer válasza szazbolha (#37997) üzenetére


shteer
titán

https://www.gigabyte.com/microsite/462/mining.html

..szerintem jónak tűnik

(#38022) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Tápról lenne pár kérdésem. Összesen hány 8 pines csatlakozóra van szükségem VGA-nként?
Külön kell a riserbe és a kártyába is, tehát 6 VGA esetén 12 PCI-e csatlakozó kellene legyen a tápon? Milyen egyéb kábel kellhet még, ami nincs a táphoz csomagolva? Mi ez a SATA meg molex átalakító, amit nem ajánl senki, de valamiért mégis szükség van rá?

Mivel kb. ez a legdrágább eleme a rig-nek kártyák után a, nem akarok olyat venni, ami használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#38023) Dr. Romano válasza szazbolha (#38016) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi ezt nem tudtam.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38024) szazbolha válasza KilgoreTrout (#38022) üzenetére


szazbolha
addikt

A riserekhez 6 pines tápkábel kell. A VGA-khoz 6 vagy 8pines.
A tápokon általában 6+2 pines van. Ebből átlag tápon 2, 4, 6, vagy max. 8. De ezek is általában duplán vannak egy kötegen, szóval nem egyszerű a helyzet.
Ha ez kevés akkor a peiféria (SATA, Molex) ágról kell átalakítnai, vagy Pcie 6pines elosztót alkalmazni

A riser max 75W-ot fog felvenni, gyakorlatban kevesebbet, ezért a kiskínai Sata/6pin adapterrel szállítja. Működik is a legtöbb esetben, de a SATA csatlakozó a leggyengébb láncszem. Majd a molex és a 6pines. A vezeték vastagsága is számít, de véleményem szerint a melegedések nem a vékony vezeték miatt keletkeznek, hanem az csatlakozok megnövekedett átvezetőképessége miatt.

Szóval ha lehet kerüld a SATA-sat, de ha nincs más akkor riserhez használd. VGA betáphoz vagy dupla molexet, pcie ápcsati osztót.
Spec táp az aminek 12 Pcie csatija van. Javaslok olcsóbb moduláris tápot amihez készíttetsz Pcie6 csatikat (lásd apró). Talán ez a legjobb megoldás a problémádra.

(#38025) tisn válasza Krix (#38009) üzenetére


tisn
addikt

nekem jo a w7 is, konzervativ vagyok :)

(#38026) demmer123


demmer123
őstag

WinMiner--->Paypal utalás mennyit von le?

pl ha 20USD utalok Paypalra akkor is von le?Vagy csak akkor von le ha paypalon keresztül bankártyára akarom utalni?

(#38027) Yany


Yany
addikt

Gondoltam hátha érdekel valakit: NVIDIA vs. miners

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38028) Ferdzsoo válasza Yany (#38027) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Összességébe véve teljesen igazuk van, és ez egy igen korrekt hozzáállás.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38029) tisn


tisn
addikt

basszus, rig lefagyott (tmvw nem erte el), ujrainditas utan az egyik gpu nem latszik az eszkozkezeloben. mi a pelo van ilyenkor?

(#38030) fogtunder válasza tisn (#38029) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én először a tápellátást és a risert ellenőrizném.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38031) #74018560


#74018560
törölt tag

Mai árfolyamok mellett egy 1070 GTX mennyi idő alatt termel ki 100.000 HUF-t? :U

(#38032) subaruwrc válasza #74018560 (#38031) üzenetére


subaruwrc
félisten

4 hónap

(#38033) subaruwrc válasza Yany (#38027) üzenetére


subaruwrc
félisten

én ezt demagógnak érzem.
amilyen lehúzósak amúgy is,most így maguk ellen beszélni.
a bevétel nekik is bevétel

a gamer meg mindig is lojális fog maradni mert nincs más választása...
nem tud elmenni egy másik gyártó termékét megvenni

amd nem annyira acélos mostanában hogy jelentős tömegeket átvonzana,ami ki is jön architektúrájuk az meg full out of stock állandóan

(#38034) Janou válasza Ferdzsoo (#38028) üzenetére


Janou
őstag

Szerintem is teljesen korrekt, ellenben simán kijátszható az 1 személy/ 2 kártya rendszer.

(#38035) tisn válasza tisn (#38029) üzenetére


tisn
addikt

Köszi

(#38036) travix válasza Yany (#38027) üzenetére


travix
aktív tag

Az lesz a vége bevezetik szépen hogy személyenként 1-2db-ot lehet venni. A gyártónak most lehet megéri ennyit gyártani, de ha hirtelen csökkenne a vásárlók száma akkor nagyon ráfáznának, mert az új beruházások mehetnének a kukába :K

(#38037) szazbolha válasza demmer123 (#38026) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, minden esetben 7-8% az "össz" fee winmineren. Akkor is ha BTC-t vagy LTCt utalsz BTC-nél extra magas a tranzakciós díj. Példák: [link]

(#38027) Yany Ez a marketing része, de azt elhiszem, hogy tartanak attól a pillanattól, amikor milliónyi használt VGA kerül a piacra. Lesz egy nagy bevétel kiesésük, akkor is ha mostantól bányász nem vehetne egyetlen NVDIA gpu-t sem. De ezen csak úgy lehet segíteni, ha a bányászipar fennmarad és állandó vásárló erő marad. Vagyis a megtérülést lejjebb kell szorítani, hogy ne minden 3. ember akarjon bányászni.

Vagy az NV is szálljon be az ASIC iparba.... és / vagy gyártson céleszközt olcsón az anti ASIC coinocra is.
A piac korlátozása általában nem működő dolog, ha van kereslet. Ezért is gondolom, hogy csak marketing szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#38038) tisn válasza tisn (#38035) üzenetére


tisn
addikt

na visszajott kerdojellel:

Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)
Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt.

hat kezdek megbolondulni (nem csak ezert :P)

(#38039) Reggie0 válasza Yany (#38027) üzenetére


Reggie0
félisten

Sok ertelme nincs. Majd megveszik a minerek viszonteladokent es jol nem adjak el viszont.

(#38040) Dexar007 válasza tisn (#38038) üzenetére


Dexar007
veterán

Tiltsd le a hangoket felelos dolgokat eszkozkezeloben. Onboard audio,amd high definition audio stb majd restart.

Give me your cum,bull!

(#38041) tisn válasza Dexar007 (#38040) üzenetére


tisn
addikt

eltunt megint
risert atdugtam masik satara, meg a harmadik pcie slotba, igy most visszajon
csak ha tele lesz a rig ez eleg macera lesz igy :(

szerk: csak nekem ilyen lotyogosek a kis pcie-be valo riser kartyak?

[ Szerkesztve ]

(#38042) eTrade válasza Dexar007 (#38040) üzenetére


eTrade
tag

Vagy ha az sem segít, akkor érdemes az enegriasémát módosítani... hátha segít.

(#38043) Enter65 válasza tisn (#38041) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Azért annyira nem vészesek. Elég hosszú illetve mélyre megy az.

(#38044) tisn válasza eTrade (#38042) üzenetére


tisn
addikt

kiszedtem, most a padlon van masik riserben, igy megy

(#38045) demmer123


demmer123
őstag

3db 1060 3gb Mennyit hozz naponta? WinMinerel futtatnám őket.

(#38046) Darthforce92 válasza demmer123 (#38045) üzenetére


Darthforce92
tag

Rossz esetben 300ft/ kártya/ nap. Jó esetben 500-800 ft/kártya/nap.

(#38047) NoX


NoX
senior tag

Pro tipp rig újratelepítés után: kapcsold ki a default 30 perces tétlenség utáni elalvást.
A power settings-el kezdtem, de akkor még csak a képernyő kikapcsolás időzítője volt ott. Valamikor később került be a sleep opció. Valószínűleg a chipset telepítése után, így ez nálam kimaradt, és nagyon csodálkoztam, hogy miért kapcsolt ki a gép... Persze nem rendesen sleep-elt valamiért, és nem állt vissza bekapcsolás után.

(#38048) szazbolha válasza demmer123 (#38045) üzenetére


szazbolha
addikt

Jelenleg 1400-1500 Ft.

(#38049) Dare2Live válasza subaruwrc (#38033) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a gamer meg mindig is lojális fog maradni mert nincs más választása...
nem tud elmenni egy másik gyártó termékét megvenni

Videójáték piac. Már hogyne tudna. Vesz egy PS4 PROt 99ért.

NV és AMDnek is ez a baj. Aki egyszer elment konzolra annak a 90%a nem jön vissza. Az 1170et már nem veszi meg 1-2év múlva.

VGA sokszor nincs is. Nincs miből összerakni konfigot. RAM és VGA árak csúnyán elmentek, CPU... se lett olcsobb. SSDt újabban már muszáj HDD mellé rakni mert különben 3perces töltés idők vannak, kör végén meg el lehet menni kvzni.

Egy hete adtam el a desktopom, vgam. 1070el 350Kért. Használtan. Újonnan lenne 450+. Maradt a céges leselejtezett T430 itthon. Gamen kivül nekem mindenre elég. Ha játszhatnékom lesz veszek egy egy Ps4PROt újonnan 99ért. Nem 450értgamer konfig.
NV 20év után a következő 20évre elvesztett.
És ez NV és AMDnek már baj. Jelenleg persze nincs probléma hisz minerek. de lesz miner piac termékekre is igény a köv 20évben? Mert videojatek piac az lesz. És ha még lesz is akkor is video jatek piac elvesztése fájdalmas lesz.
Ezért baj ez NVnek és AMNnek is.

off: Nekem amúgy baromi jól jött ez az egész, többért adtam el a gépem mint amennyiért anno vettem. Ilyen se volt még. Durva.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38050) tisn válasza eTrade (#38042) üzenetére


tisn
addikt

koszi, azt anno modositottam, mert elaludt :)
de most atraktam siman teljesitmenycentrikusra, hatha az a gond (de mar kb. egy hete rendben futott a rig. tegnap mondjuk atkoltozott a gyerekszobabol a nappaliba, lehet akkor megmocorgott valami. (de meg azutan rendben ment egy ideig)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.