Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

mi történt, hogy megint nem lehet kapni kb semmilyen video kártyát?
miért épít megint mindenki bányát?

(#36552) htc07 válasza Zlcsi (#36551) üzenetére


htc07
addikt

bányászatra, szerintem ez elég kézenfekvő válasz ebben a topikban. :D

szerintem hozzájárul az is, hogy jelenleg ilyen 2-3 hónapos ROI van a kártyákra (legalábbis nálam)

[ Szerkesztve ]

(#36553) lafaty80 válasza Dr. Romano (#36549) üzenetére


lafaty80
őstag

:)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36554) shteer válasza Zlcsi (#36551) üzenetére


shteer
titán

a bányák folyamatosan épülnek. de ha a nagykerek leállnak hetekre, ez történik

..szerintem jónak tűnik

(#36555) Ferdzsoo válasza Zlcsi (#36551) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem szívesen lennék most gamer... :N
Gtx 1050ti pl 50 nap megtérülés... kemény...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#36556) Fiddlestick válasza Ferdzsoo (#36555) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

50nap ? Mirol beszelunk ? Hol kapsz te 23ert 1050ti-t ? Mert 50napra szamolva lb 86dolalrt keresel vele... :) Azert ne rugaszkodjunk el a valosagtol... :R

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36557) Enter65


Enter65
Topikgazda

Ha valakit erint beindult a Karken! Nemi frissitessel, par ujdonsaggal... gondolom aki regisztralt, az kapot ertesitest rola.

(#36558) fogtunder válasza Ferdzsoo (#36555) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Arra a számításra kíváncsi lennék, ahol egy komplett 1050Ti gép 50 nap alatt kitermeli magát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36559) Sondi1986 válasza Enter65 (#36557) üzenetére


Sondi1986
addikt

Na már nálam is megy de ahol ki kell venni a pénzt ott ezt írja: Feature Disabled :F

[ Szerkesztve ]

(#36560) Enter65 válasza Sondi1986 (#36559) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Volt rola szo, hogy emelik a kivetelnel a verifikaciot, most nem tudom, hogy megcsinaltak vagy sem, de lehet hogy mas lesz a baj. Irni kell a supportnak hogy ez a hibad, aztan megnezik...

(#36561) Sondi1986 válasza Enter65 (#36560) üzenetére


Sondi1986
addikt

Mért neked működik?

(#36562) attila206


attila206
tag

Sziasztok!

Szakmai segítséget szeretnék kérni tőletek. A haverom gépét kellene optimalizálni ETH-ra.
A vas építőelemei:
Alaplap: B250-HD3P
Proci: G4400
Ram: 1db 4GB Crucial DDR4
VGA: 3db Gigabyte RX 570 Gaming 4GB (Hynix)
Táp: FSP Hydro G 750W
Oprendszer: Win 10
Bányászprogram: Claymore's Dual Miner

A probléma a következő volna: vga bios frissítések után a tuninggal lenne problémám (blockchain driverrel és sima amd 17.12 - Adrenaline driverrel is fennáll a hiba).
Jelenség:
1. alaplapi HDMI portba dugva a monitort: nem lehet a VGA-kat "eredményesen" tuningolni. Sikerül, de csak negatív hatása lesz. Afterburnerrel próbálkozok, de ha a ramok alap frekvenciáját 1750MH-ről emelem, akkor csökken a hash rate (24,5MH/secről 24-re, majd 23,7-re /minél jobban emelem a ramfrekit/).
2. amennyiben a HDMI kábelt egy RX 570-be dugom (onnan hajtva a monitort): Afterburnerrel az éppen monitort meghajtó kártyát fel tudom húzni 28MH/secre. Ez mind szép és jó, de ha a többire is ezeket a beállításokat alkalmazom, akkor azok az 1-es ponthoz hasonlóan 23,7MH/s környékére menne vissza. Hogyan lehetne megadni azt, hogy mindegyik kártya felmenjen 28MH/secre, hasonlóan az éppen "bedugotthoz"?
A biosban is próbáltam állítani az ITT leírtaknak megfelelően, de nem volt hatása.
Mitől van ez szerintetek, hogyan tudnám orvosolni? Előre is elnézést kérek, ha már korábban érintve volt ez a dolog, de visszaolvasva nem találtam hasonló esetet.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#36563) Enter65 válasza Sondi1986 (#36561) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nincs ott most semmim, ezert nem neztem, de hazaerek, valamikor, es megnezem...

(#36564) Fiddlestick válasza fogtunder (#36558) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

En is, remelem megvalaszolja mert lehet valamit nagyon rosszul csinalunk :K :W :W

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36565) fogtunder válasza attila206 (#36562) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem az AB nem is látta a kártyákat, esetleg a Sapphire Trixxet próbáld meg, az működött. Viszont nekem annyi bajom volt windows alatt, hogy hagytam a csába, Linuxon sokkal egyszerűbb az élet.
Ha van hozzá affinitásod, akkor Ubuntu server, pár óra alatt össze lehet hozni mindennel együtt. Én fizetek havi 2$-t a Simplemining OS-ért, mert ezt csak kiírod egy pendrive-ra és kész, utána böngészőn tudod menedzselni az egészet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36566) Vigilante válasza code1005 (#36499) üzenetére


Vigilante
őstag

Köszi, NVIDIA-knál, így érdemes a feszt belőni: https://www.youtube.com/watch?v=PYAeiDxq77U

GTX 1070-nél, pl egy 1500 MHz-et kell biztosítani 0,8V mellett. :K Én spec így már a Power limitet nem is buzerálom. :N

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#36567) Janou


Janou
őstag

1050 Ti-vel milyen algot érdemes amúgy tolni?

(#36568) Sondi1986 válasza Janou (#36567) üzenetére


Sondi1986
addikt

1050ti minden algóra jó.

(#36569) attila206 válasza fogtunder (#36565) üzenetére


attila206
tag

Köszi a tippet, megnézem a Sapphire Trixxel mi a helyzet. Nem az volt a gondod, hogy nem patch-elted vga bios mod után a drivert? Ilyenkor tényleg nem lát semmit sem. Tegnap ezzel szívtam rendesen.
Simplemining OS-en RX 570 mennyit tudna vajon? Ott is lehet tuningolni? Nem ismerem, hogy mi fán terem. Ellenben néztem egy komolyabb rigtulajt, ő linuxról épp váltott windows-ra (video link), ezért gondoltam, hogy windowson kellene próbálkozni. 1 kártyával minden jól ment, de bezavar a rendszerbe a másik 2 kártya. Lehet esetleg az gond, hogy 1db riser card-ot használok, a másik 2 meg az alaplapi PCIe slotban van?

[ Szerkesztve ]

(#36570) Plasticbomb válasza X Factor (#36442) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Na, szal egy dolog, hogy patchelni kell a drivert, de az már bosszantóbbnak tűnik, hogy UEFI módból BIOS módba vált a kártya a BIOS hekkelés miatt...

"Important: You need to disable SecureBoot / Activate CSM in your
Motherboard UEFI because the modification will make
the cryptographic signature invalid."

S Hogy miért bosszantóbb? Hackintos miatt a gépem direkt UEFI módban van, még le is van tiltva a CSM.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36571) fogtunder válasza attila206 (#36569) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hynix RAM, 6db RX570 tud 167MHs-t 1100/2050-en. Tuningolni lehet, alulfeszelni is.
Nem a driver patch volt a gond, mivel minden netet leírás kitér rá, nem futottak stabilan a bányászprogramok, pár óránként kilépett minden, pedig hardveres gond nem volt, se melegedés.
Én minden kártyát riserben használok, szóval erre nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36572) ryke1


ryke1
tag

Szerintetek ez jo vetel:

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#36573) attila206 válasza fogtunder (#36571) üzenetére


attila206
tag

VGA bios mod kell linuxhoz, vagy SimpleMining OS-hez amúgy?

(#36574) Krix válasza Janou (#36567) üzenetére


Krix
őstag

Attól függ milyen ramos.

If it is not broken then don't fix it!

(#36575) Janou válasza Krix (#36574) üzenetére


Janou
őstag

Micron. Az itthoni jatszós gépben van és gondoltam befogom kicsit a nicehash-re. Csak kérdés melyik algora érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#36576) htc07 válasza Janou (#36575) üzenetére


htc07
addikt

én nicehash legacy minerrel túrok most nist5 algo-t minden nvidia kártyával amihez van hozzáférésem, jól hoz. :D

(#36577) Hack3er


Hack3er
őstag

Az lenne a kérdésem hogy érdemes e ETH mellé claymor dual minerrel decredet is bányászni egy 1060-as kártyával?

(#36578) shteer válasza Hack3er (#36577) üzenetére


shteer
titán

nem

..szerintem jónak tűnik

(#36579) Krix válasza Janou (#36575) üzenetére


Krix
őstag

Nézd meg meddig húzható. Az jó lehet ETH-ra.

If it is not broken then don't fix it!

(#36580) Janou válasza Krix (#36579) üzenetére


Janou
őstag

Lehet kicsit meghajtom, de nem akarom maxra járatni... :) Köszi

(#36581) tisn válasza lafaty80 (#36547) üzenetére


tisn
addikt

ceg, katas vagy evas bevetel (kata foallas mellett fix havi 25k), eva tan 30% ado (reg voltam evas)

(#36582) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

coinbasenél a sellnél is a Withdraw-nál kér 2FA kódot?
Sajnos a telefonomról eltűnt az összes google autentikárotom. :O

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#36583) Fiddlestick válasza Krix (#36579) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Micron 20 korul megy ! :K

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36584) Dexar007


Dexar007
veterán

Aztarohadt milyen betyaros kartya ez az 1050ti.:

[link] Pedig tapcsati sincs rajta. :DDD

Give me your cum,bull!

(#36585) subaruwrc válasza Dexar007 (#36584) üzenetére


subaruwrc
félisten

15.7?
Nem látni rendesen ( mobilon )

(#36586) PowerBuldog válasza subaruwrc (#36585) üzenetére


PowerBuldog
veterán

annyi

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#36587) szazbolha válasza attila206 (#36562) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez a bios beállítás pont az ellenjkezője, ami eddig elterjedt volt (pl asrock H81 BTC-nél)
Giga - IGP = ENABLED, Pcie GEN=2
Asrock - IGP = Disapled, Pcie GEN=1

fura.

(#36588) subaruwrc válasza PowerBuldog (#36586) üzenetére


subaruwrc
félisten

Baráti. Enyém is annyit ment

(#36589) Fiddlestick válasza Dexar007 (#36584) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

+1000mem ? Ne lesz hosszu eletu ! Milyen ramos ? 800-on mennyit hoz ?

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36590) X Factor válasza Plasticbomb (#36570) üzenetére


X Factor
addikt

De a VEGA esetén miért kéne a bios-t piszkálni ?:) Sima uv-vel, és kitolt hbm-el a legdurább hashrate-t nyomja.

Vagy ezt most a 480-asoddal kapcsolatban Írod?

Make things work

(#36591) Dexar007 válasza Fiddlestick (#36589) üzenetére


Dexar007
veterán

Miert? Homerseklet szamit csak szerintem.

70-es powerlimit mellett is tudja ugyanezt.Venti maradt 50%-on,igy 57 fokrol 44-re esett a homerseklet..es ugyanugy 15.7-tel hasit. :K

+800-on : 14.8

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#36592) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Üdv
6-8 kártyás rig építését tervezem. Melyik kártyát ajánljátok ár/teljesítmény arányban? Milyen alaplap, táp, processzor lenne hozzá a legjobb? Esetleg van erről valami leírás vagy videó? Köszi

(#36593) Fiddlestick válasza jozsef8 (#36592) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Forum olvasasa ? Ja hogy kimaradt ? Akkor egyiket se.... :R :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36594) Darthforce92 válasza jozsef8 (#36592) üzenetére


Darthforce92
tag

Amilyen van ;]

(Sajnos szinte semmilyen kártya nincs jó áron. Illetve nincs egyáltalán. )

(#36595) Fiddlestick válasza Dexar007 (#36591) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Es milyen ramos ? ;]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36596) Dexar007 válasza Fiddlestick (#36595) üzenetére


Dexar007
veterán

VIP. ;]

Micron

Az ilyen kartyakat szeretem.Powerlimit csuszka le a "csba, memory csuszka fel a ...ba. Kesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#36597) Danex válasza jozsef8 (#36592) üzenetére


Danex
addikt

Leírásként az előző 3 oldalt lehet olvasgatni mint naponta visszatérő kérdés, de december elején kezdtem el utánaolvasás után irkálni ide mit akarok építeni, kb mindenről írtam a tapasztalatokat stb. :U

Melyik a legjobb? Hát őm 570, ja nem lehet kapni, 1060, azt se nagyon, ja igen... nem, abból sincs készleten.

Topicnyitó első mondata lehetne, hogy készletek hiánya illetve a kártyák árának irracionális magassága miatt napról napra mást lenne értelmes építeni.

WhatToMine oldal ad egy alap becslést melyik kártyáknak mi a teljesítménye, onnantól meg lehet becsülgetni.

De azt sem szabad elfelejteni, hogy egyiknap az nvidiás kártyával fogsz 30$-t keresni, másik nap az AMD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#36598) Plasticbomb válasza X Factor (#36590) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Normál PC, csak a main kártya egy VEGA64. Betettem mellé csak bányászni az RX480, ne áljon addig sem,amíg majd tovább megy a családban/valahova. VEGAhoz nem kell piszkálni a drivert, de RX480hoz kell a BIOS modhoz, illetve mivel ez a gép alapban egy hackintosh is, ezért a kevesebb probléma végett kikapcsoltam pl a CSM-et, hogy csak UEFI módban fusson a gép. Az idő java részét win10en töltöm, a bányászat is itt folyik. Most beaktiváltam az IGP-t is a prociban, szal a két kártya bánya idő alatt csak a bánya által van használva. (Érdekesség, hogyha a VEGA aktiv és használom pl böngészek rajta, akkor cryptonight algo alatt 6-7GB VRAm "tele", mig ha az IGP az aktiv kijelző, akkor 4 GB alatt van a VRAM használat.) Az IGP bőven elég a mindennapi használatomra, youtube, böngészés, UDEMY tanulás, zongorázni tanuláshoz, szal optimálisabb a jövőre, és nem nagy kunszt átkapcsolni VEGA-ra, ha játékról van szó (másik dolog, hogy nincs hangom valamiért az IGP-n, de fene tudja, lehet átdugom majd az optikai kábelt az alaplapra a TVből.).. Szal a VEGA miatt szeretném a lehető legkevesebbet abajgatni a drivert, de nem bánnám, ha menne a 480 többet. (Plusz fejtörés, hogy a 480 most épp szarik a fejemre, és be van bugolva 1750MHzes VRAM sebességre, majd kifilózom. Lehet kevés a fesz a GPUnak most.)

A VEGA hashratet nekem nem kell mondani, itt nyomul 47,5 MH/s-el 950 MHz GPU 1200MHz HBM beállitáson. És a fene essen bele, de a két kártya sem fűti a szobámat. Tegnap itthagytam őket 12+órára, és 0.2 fokot emelkedett a szoba hőmérséklete, bejöttem, és fáztam.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36599) Volu válasza Dexar007 (#36584) üzenetére


Volu
tag

Szia!

Ez pontosan melyik modell? Van értelme 1050TI-ből tápcsatisat venni?

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.