Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) koko52 válasza llacee (#74985) üzenetére


koko52
veterán

Természetesen végsőkig. Ott lesz egy kártya ár zuhanás ahol be kell vásárolni (észszerű keretek között) majd szépen rendeződik a cripto piac, jönnek új szereplők, nagy bálnák felkapnak valamit és mehet tovább.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#75002) lacusht


lacusht
tag

Sziasztok. Jövő hónapba szeretnék 7. Kártyának egy 80Ti. Honnan érdemes beszerezni?

(#75003) koko52 válasza varmi2 (#74998) üzenetére


koko52
veterán

Ezt toltad már év elején is. Nincs jósgömböd, nem tudod mi lesz. Nyárig a VGA árának nagy része visszajön, főleg ha árfolyam emelkedésre számítunk.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#75004) syIex válasza lacusht (#75002) üzenetére


syIex
veterán

Ahol legolcsóbban meg tudod venni. :P
Aprón is érdemes nézelődni, de külföld általában még mindig olcsóbb.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#75005) koko52 válasza lacusht (#75002) üzenetére


koko52
veterán

Külföld. Ott szegénység van, olcsóbb a kártya.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#75006) lacusht válasza koko52 (#75005) üzenetére


lacusht
tag

Igen, olvastam itt hogy 1-2 kint élő kolléga segítségemre lehetne :)

(#75007) krepp válasza Pietrosz (#74999) üzenetére


krepp
tag

Két kártyával megy nálam is a tesztüzem, a gondom hogy nem találok oc beállításokat a neten, és elég lassan haladok a finomhangolassal, teljesen máshogy viselkednek a kártyák...
3060ti lhr
3080ti lhr

Pedig annyira nem mások....

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#75008) Pietrosz válasza krepp (#75007) üzenetére


Pietrosz
addikt

48- 49 körül tud a 3060ti lhr elvileg. Pl kb 80% ram a max amit bír. Kiindulasnak ez jó a legtöbb algohoz.

(#75009) Emperor_ válasza Immy (#74986) üzenetére


Emperor_
addikt

1. Intel 1200 (5 PCIe + 2 M.2 van a választott lapon.)
(Új belépő vagyok, idén februárban. Barátomnak több gépe van nála a 2-es preferált. Kivéve egy CPU bányászatra is használt. MOBO-t, mert azon csak 3 db PCIe csati van.)

Egy részt nem igazán volt megfelelő CPU+MOBO (használtan sem, azok árai is az egekben voltak) 2021. februárban, meg a jó lesz az még az asztali gépbe alapon :D mentem erre felé .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#75010) Frozen válasza Pietrosz (#75008) üzenetére


Frozen
őstag

a mostani 3060 ti tényleg tud ennyit? vagy ezek még csak az első generáciosok amiken a softwer volt korlátozva?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#75011) krepp válasza Pietrosz (#75008) üzenetére


krepp
tag

Akkor jó helyen tapogatózok, 51el megy most cc+0, mc+500, pl77(184W)

Nekem úgy tűnik hogy sokkal kevésbé érzékeny arra hogy a ramot hogy húzot(vagy nem).
Az viszont inkább, hogy mennyi kakaót adsz neki. ETH-nál ugye egy bizonyos szint fölött nemhogy gyorsulna még lassul is a kártya (a hőterhelés miatt gondolom)
Ez meg menne 55-el is ha adok neki 200+w-ot...

..de legalább a vramot nem főzi meg...

[ Szerkesztve ]

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#75012) Zizi123


Zizi123
senior tag

Az en Asus 3060TI TUF-om tuti, hogy nem 1 tuning kiraly, a mem-et is csak +920-al tudom huzni stabilan, de meg a parnapos NBMiner 39.7-el, a T-Rex 0.24.6 vagy a 2.71-es Gminer-el sem tudom 44MHs fole vinni.
Elegge hihetetlennek tunik a 48-49Mhs.

update:
@krepp: hat akkor megis nalam van a hiba...

update 2: Akkor jol beneztem :W :W

[ Szerkesztve ]

(#75013) krepp válasza Zizi123 (#75012) üzenetére


krepp
tag

Mi a Flux bányászatról beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#75014) shteer válasza Frozen (#75010) üzenetére


shteer
titán

Az első gen 3060Ti nem korlátozott

..szerintem jónak tűnik

(#75015) Frozen válasza shteer (#75014) üzenetére


Frozen
őstag

jaj tényleg igen össze kevertem a sima 60 as kártyával meg az uj titánokkal amik lhresek, mindent értek így köszi :R

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#75016) echterion válasza koko52 (#75003) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor ne adjam el az enyém? Erősen hezitálok, beesett néány 800ezres ajánlat a 3080-asomra. Nagyon nem tudok dönteni. Rendeltem egy 3070ti-t, hogy ha megy, legyen valami helyette, de ha tényleg megy nyárig, akkor akár azt a 3070ti-t is megtarthatnám, ki tudnám a két kártyával szedni adig az árát bőven, úgyis megy az árfolyam még felfelé, ahogy közeledik a pos.

**********

(#75017) rumkola válasza krepp (#75011) üzenetére


rumkola
veterán

Nálam a memória OC nem hoz semmit, ahogy nézem ennek GPU kell, de hiába engedem el attól sem növekszik értelmesen a SOL. 3080 GDDR6x.
Úgyhogy PL 80%, memória pedig alapon.
Így 270W/83 SOL
Viszont ha nincs meg a 100 SOL akkor hiába minden, nincs bónusz?

Lehet sima DDR6-nál számít a memória OC.

(#75018) demmer123 válasza varmi2 (#74998) üzenetére


demmer123
őstag

Simán benne van a pakliban hogy Februárba élesítik eth 2.0-t :)

(#75019) F e Z o válasza demmer123 (#75018) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha Nostradamus élne sem tudná megjósolni mikor mit és mit nem lehet majd bányászni... :)

H2O über alles!

(#75020) krepp válasza rumkola (#75017) üzenetére


krepp
tag

Ha jól értelmezem a bónusz annak is jár aki 100 alatt termel, csak aranyositjak. A lényeg hogy ne álljon a bánya le, kb csak pisi szünetre... :)

Az is a gond hogy lassan reagál a stat, a változtatásokra, és így nehéz tuningolni.

Discordon találtam pár tippet, ha bejön megosztom itt is ..

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#75021) Frozen válasza demmer123 (#75018) üzenetére


Frozen
őstag

én olvastam egy cikket ahol azt írták jövő év végéig biztos lehet bányászni akkor is ha jön a pos,lehet én értettem félre valamit ,de az tuti hogy nyárig lehet. addig emg még most is egy kártya kitermeli az árát csak olcson kell hozzájutni.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#75022) HyP3b0y válasza Frozen (#75021) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nincs olyan hogy POS és bányászat együtt. Nem lesz fork, amint éles a POS jön a diffbomb és kész.

szerk.: ja most látom hogy frozen...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#75023) Frozen válasza HyP3b0y (#75022) üzenetére


Frozen
őstag

a decemberi diffbomb még mindig nincs hivatalosan eltolva, mellé meg a bányászat még menni fog. Hogy a pos mikor lesz aktív ahogy fent is írták senki nem tudja volt már szó márciusról és juniusról simán lehet ez még eltolják még egy évvel vagy többel.Főleg ha beüt a tél a piacon és összerogyik minden árfolyam...

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#75024) shteer válasza Frozen (#75021) üzenetére


shteer
titán

1500€ fölött én már nem vennék 3090-et..

;]

..szerintem jónak tűnik

(#75025) pn4hvq válasza shteer (#75024) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ha jönni fognak azok a hozzászólások és bizonygatások, hogy 1300-ért zsákszámra vehetőek Németországban, akkor szét leszel csavarozva, te autobot :D

(#75026) Frozen válasza shteer (#75024) üzenetére


Frozen
őstag

egy picit felette van bontatlan uj 1 héten belül nálam lesz ha minden igaz :)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#75027) Shkiz0 válasza Frozen (#75026) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ember nem akarod már a faszságaidat befejezni? Olyanokat mondasz amit a kutya se hisz már el. Elröhögtünk rajtad 1-2-3 alkalommal, de ez már szánalmas amit művelsz, és feleslegesen kelted a falmet az ilyen hozzászólásaiddal.
1500-ért 3090....

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#75028) warcat válasza pn4hvq (#75025) üzenetére


warcat
veterán

Amazon épp az előbb listázta a sima Giga Gaming Oc 3090-et 3000 euró felett (3166-3600 között, változó) (az összes aloldalán)
Ugyanez szeptemberben még 21xx volt.
De legalább ingyenes a szállítás ;]

EA: It's in the crate!

(#75029) pn4hvq válasza shteer (#75024) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nos, shteer, ezt gyorsan elintézte frozen:
[link]
;]

(#75030) Frozen válasza Shkiz0 (#75027) üzenetére


Frozen
őstag

én egy szóval nem mondtam ilyet , de nyugodtan olvas vissza én annyit mondtam ,hogy ha valaki jó áron tud venni kártyát akkor még nem rossz a beszállóra.
egyébként ezt itt is megerösítették #75003
Szóval hogy ki mennyiért gondolja és veszi szerintem mindenki döntse el saját maga.

#75028
2450 euro volt tegnap vadi uj strix oc 3090 (fehér)
[link] 1 db / lakás de elvitték 1 óra alatt összesed a fekete az 50 euroval többe volt.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#75031) Pietrosz válasza krepp (#75020) üzenetére


Pietrosz
addikt

Az a loyality bónusz de pont az a legkevésbé érdekes, a parallel asset a lényeg az dobja meg a profitot.

(#75032) madpapa


madpapa
senior tag

(#75033) rumkola válasza krepp (#75020) üzenetére


rumkola
veterán

Próbálgattam mindent, FLUX -hoz 3080 LHR -hez ez a legjobb nálam:

Power limit 80%, GPU +200Mhz, memória alapon. Így 270watt ~80 Sol.
Ha rommá húzok mindent akkor 360watt ~90 Sol és melegszik mint az állat.

(#75034) rumkola válasza Pietrosz (#75031) üzenetére


rumkola
veterán

Ezt tudod valamennyire számszerűsíteni? :R

[ Szerkesztve ]

(#75035) krepp válasza Pietrosz (#75031) üzenetére


krepp
tag

igen igen, de eddig arról volt szó, azt egy hét után kapjuk.

A paralelt meg ha jól láttam kéthetente írják jóvá, de igazából még el se olvastam rendesen, úgyhogy mindenben IS igazad lehet. :))

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#75036) HyP3b0y válasza Frozen (#75023) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Te mégis miről beszélsz? Nem lehet decemberi diffbomb és júniusban POS. Vagy úgy gondoltad a network pihen fél évet? A két esemény egy időben kell legyen mert különben vagy fork lesz vagy lehal a network és addig nincs ETH illetve semmilyen ERC-20 token mozgás.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#75037) Frozen válasza HyP3b0y (#75036) üzenetére


Frozen
őstag

én ezt olvastam mint mondtam, hogy mit fognak csinálni és hogyan nem tudom ,türelmesen kivárjuk és láttni fogjuk.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#75038) GabeE3e válasza Frozen (#75030) üzenetére


GabeE3e
tag

Proshopnál vannak jó árak, viszont legtöbbször 1db elérhető ezekből a kártyákból, mondjuk amúgy is csak 1-et engednek vásárolni, viszont eddig 8x nem sikerült vennem semmit náluk úgy, hogy 14:00-kor engedi kosárba tenni, végig ott voltam, 14:00-kor F5 és már el is fogyott, még a kosárig sem jutottam, sőt ma 3060ti volt jó áron, elvileg 15db, körülbelül 5 másodperc alatt tűnt el mind.



Új Trex minimálisan jobbnak tűnik, mint Nbminer LHR kártyákra, nekem 1% teljesítmény növekedés ugyanazokkal a beállításokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#75039) mokus1


mokus1
addikt

Kiutalásról tudtok nekem adni egy hasznos leírást.

ethermine-t használok és binance walletet. Most szeretnék majd kiutalni először, jelenleg egy ethereum van beállítva, nyilván azt még nem értem el.

Mit jelent a Gas fee?

(#75040) Frozen válasza GabeE3e (#75038) üzenetére


Frozen
őstag

nekem a 3090 esek vagy fél órán keresztül ott voltak a fehér és a fekete is, de ma láttam mediamarkban is strixet 2500 ban de mire rányomtam már nem volt ,a saturnban is ennyi de nézegetni kell. Minden esetre aki figyelgeti a dolgokat hivatalosan boltból is elcsíphet olcsón kártyát.De hogy mennyire éri meg beszálni most már mindenkinek a saját döntése.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#75041) MaddeNNNN válasza mokus1 (#75039) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ebben a témában én is szívesen elfogadok tanácsot. Szintén ethermine, csak mellette metamask van nekem.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#75042) MaddeNNNN válasza MaddeNNNN (#75041) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Vagyis inkább úgy tenném fel a kérdést, nekünk kisembereknek mi a legkevesebb + költséggel járó pénzkivételi eljárás? Nekem az idő annyira nem tényező, ha havi 1x tudom kivenni az is teljesen jó. Csak pl. a havi 100 eurobol ne vonja le a felét ha kiveszem.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#75043) krepp válasza rumkola (#75017) üzenetére


krepp
tag

Az megvan hogy én hol rontottam el, és miért ment ilyen nyögvenyelősen a Flux oc.
Gminer helyett miniZ-t raktam fel, ugyanazzal az oc-vel
3060Ti- 50-->55 Sol/s 167W
3080Ti- 81-->10 Sol/s 286W
clk és mclk ami a csövön kifér, pl-el meg megfogni..

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#75044) Pietrosz válasza rumkola (#75034) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ez egy random miner wallete. [link] Ebből minden látszik szerintem. Van a sima flux amit kapsz ennek 5 a min payoutja. Erre jön rá a többi, amit hetente egyszer utalnak(32%)-a az alap profitodnak és az eth része ami 7% azt 2 hetente. Flux-ban kapsz mindent arra konvertálnak.

(#75045) varmi2 válasza MaddeNNNN (#75042) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én váltok között xlm-ben utálok. Filléres tétel az utalás. És coinbasre küldöm a coint. Ott átváltom euróra. És azt még ki tudom küldeni ingyen paypalra, onnan számlára. Vagy a paypalt kihagyva, egyből számlára.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75046) koko52 válasza varmi2 (#75045) üzenetére


koko52
veterán

Euróra coinbase pro-ban kell váltani, sokkal olcsóbb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#75047) koko52 válasza mokus1 (#75039) üzenetére


koko52
veterán

120Mh-el nem fogod elérni az 1ETH-t POS-ig.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#75048) llacee válasza MaddeNNNN (#75042) üzenetére


llacee
őstag

Coinbase Pro Eth-EUR(van díja) -> Revolut Eur->Huf(free) -> Bankkártya(free)

(#75049) koko52 válasza llacee (#75048) üzenetére


koko52
veterán

+1 nálam is ez az útvonal csak a bankkártyát is kihagyom.
CB wallet-> CB pro (euróra váltás)-> revolut -> költés :D

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#75050) Hohocali válasza MaddeNNNN (#75042) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Egy módszer: egyszerűen elköltöd a váltó bankkártyáját használva. Binance esetén kb. 1%-os költség a coin->eur->huf váltás (középárfolyam, mint Revolut esetén), ami automatikusan történik csak arra a mennyiségre, amiért épp vásárolsz. Ha tartasz BNB-t, akkor visszatérítések is járnak. Pl. 1 BNB egyenleg esetén 2%. Ez esetben ők fizetnek neked még 1%-ot, hogy elköltötted a coin-okat, amit ingyen váltottak.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.