Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) shteer válasza koko52 (#46997) üzenetére


shteer
titán

az 1000db-ja ért 200-at, nem darabja

..szerintem jónak tűnik

(#47002) koko52 válasza shteer (#47001) üzenetére


koko52
veterán

Közben rájöttem

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#47003) Slukkica válasza Iginotus (#46990) üzenetére


Slukkica
őstag

A nem megy rendesen, hirtelen arra gondoltam hogy egyáltalán.
Értékek op rendszer miatt eltérhetnek.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#47004) NoX


NoX
senior tag

Na és kinek hogy sikerült a Bitcoin-Gold fork utáni állapotok meglovaglása?
Kb. éjfélkor történt meg, és szerintem kivételesen jövedelmező eddig; 12 óra alatt 12 dollár egy 3x 1070 Ti, 3x 1080 Ti RIG-el. Ez a gép már egy ideje olyan 8-10 dollárt hozott 24 óra alatt (ETH-et bányászva)!

A difficulty azóta megtízszereződött (12000-re esett le egyből a fork után automatikusan, és most 110000). A fork előtti utolsó blokk pedig 100x nagyobb volt a mostani diff-hez képest.

Az új equihash 144,5/BgoldPoW algóval nekem a következő értékekkel hash-ít:
- 1070 Ti (75%/+200/+700) ~40-42 Sol/s
- 1080 (65%/+100/+500) ~40 Sol/s
- 1080 Ti (75%/+150/+500) - ~53-55 Sol/S

Fura ilyen alacsony értékeket látni, de az új algoritmust 15x nehezebb a videokártyának számolni.

[ Szerkesztve ]

(#47005) Dr. Romano válasza NoX (#46996) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja én is már csak ebben bízok :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47006) Emperor_ válasza Eclips21 (#46995) üzenetére


Emperor_
addikt

A compute módot kihagytam, az is lényeges 😀.

Akkor most minden oké.

A venti vezérlés nekem problémás volt. A claymore plusz 10 %-ot mutatott, a gpu-z hez képest.
A ndrivetoolsal nekem nem jött össze, ezért a trix.et használom e célra.
Rx560 és RX570 vegyes rig.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47007) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Sziasztok!

Kb 7hónapja abbahagytam a banyaszast, 6db 1080ti es 6db 1060 3gb rigem volt. Az erdekelne hogy erdemes e most beszallni ? Teszt keppen lefuttattam egy (a maradek) 1060-as kartyat es a nicehash (sose hasznaltam csak most gyorsan kiszamoltattam) kiirta nekem hogy 132ft-ot termel naponta. Ez most mennyire realis ? Ha beszallnatok most, valami low budget kartyakat vennetek vagy par nagyobbat ? Cirka ~600k-bol.

Koszonom a segitsegeteket.

ui: talan mikor kiszalltam valahol 10k btc es 800 dollar volt az eth..

Szep estet! :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#47008) AAntii válasza Fiddlestick (#47007) üzenetére


AAntii
őstag

Sajnos reális. Ha ilyen kondíciók mellett neked megéri, akkor pattanj vissza, ha nem, akkor ne. Rx 570-ekből építkeznék vagy 6 gigás 1060-akból, mivel a kutyának nem kell semmilyen hadver, így jó áron hozzájuk lehet jutni.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#47009) BandiT85 válasza Fiddlestick (#47007) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Nekem csak egy kérdésem lenne!

Hogy a bánatban szálltál ki? Mármint hogy szabadultál meg 40+ kártyáról? Én hónapokig árultam 6 db 1070-et, úgy hogy fele ismerősi körben ment el. A Hardveraprón vért izzadva, áron alul, nagyon nehezen mentek el, jó, akkor már nagyjából lefutott a banyászláz. 1080ti eladás szempontjából még rosszabb szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#47010) default.


default.
őstag

Szervusztok,

OC programként elég kizárólag az MSI Afterburner-t használni Claymore-hoz?
Úgy értem, lehet csak és kizárólag Afterburner-t futtatva (a claymore mellett) megoldani az OC-t?
Ha igen, melyik verzió a legajánlottabb stabilitás, megbízhatóság szempontjából?

Köszönöm!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#47011) shteer válasza BandiT85 (#47009) üzenetére


shteer
titán

árazás kérdése
mennyi volt az a 1070, áron alul?

de az a 40+ az az én olvasatomban 12db volt amiből még maradt is 1060-ja

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#47012) AAntii válasza shteer (#47011) üzenetére


AAntii
őstag

7 hónappal ezelőtt még drágábban el tudta adni, mint amennyiért vette, az árazás ebben az esetben pont nem számított. Ha jelenlegi árak mellett 100 ezerért tennél fel 1070-et mondjuk 20 db-ot akkor is művészet lenne eladni. A bányászat olyan amilyen, komplett konzol áron, pedig egyre kevesebben vesznek videokártyát, vagy pedig nem használtan teszik, mert annyira nem számít nekik.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#47013) tom120514 válasza default. (#47010) üzenetére


tom120514
őstag

Win alatt csak azt használtam, működött, Claymore-t sosem használtam ilyesmire.

Never go full retard.

(#47014) tom120514 válasza Fiddlestick (#47007) üzenetére


tom120514
őstag

Whattomine szerint 360 Mhs Ethash-en napi 13 USD bevétel. Mínusz áram, nettó kb. havi 50k HUF marad.

Never go full retard.

(#47015) melkah válasza BandiT85 (#47009) üzenetére


melkah
tag

Ahogy elottem is irta "(#47011) shteer" kollega, ha nem horibilis vicc aron arulod a cuccaidat, akkor van ra vevo. Ertelmes aron en szivesen megveszek most is ertelmes riget, viszont akik most is 2-3 millio kozotti aron akarnak eladni 7-8 kartyas 1080ti rigeket, azokat csak kinevetni tudom.

En is ugy ertelmeztem, hogy 12kartyarol beszelt.

(#47016) melkah válasza Fiddlestick (#47007) üzenetére


melkah
tag

Ha van folosleges riged, akkor mineolj, ha nincs akkor a roi kb most 18-24 honap.
whattomine.com segit, hogy milyen kartyaval mennyit profitalsz!

(#47017) Fiddlestick válasza BandiT85 (#47009) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

En ha hiszed ha nem 2 het alatt kiarultam, pont jokor, akkor meg kartya hiany volt, es kb minden kartyan "huztam" egy huszast. De amugy nem volt 40+, ha visszaolvasol csak 6+6 ;]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#47018) Fiddlestick válasza tom120514 (#47014) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Ezt mire szamoltad kollega ? :)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#47019) shteer válasza AAntii (#47012) üzenetére


shteer
titán

100-ért szvsz simán most is, csak egyszerre kell eladni

..szerintem jónak tűnik

(#47020) tom120514 válasza Fiddlestick (#47018) üzenetére


tom120514
őstag

A sajátomra, bízom benned, hogy arányosan ku tudod számolni :K

Never go full retard.

(#47021) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! 1000 wattos szerver táp esetén a forrasztásos módszer mellett a breakout board is megbízható csatlakoztatási módszer? Nem okozhat problémát ,ha a szervertáp folyamat megy és pl lekapcsol a rig? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#47022) mepet válasza Darthforce92 (#47021) üzenetére


mepet
addikt

Breakout board: csak kivezetés, hogy könnyebb legyen szerelned. Ellenőrizd le, hogy nincs-e benne rövidzár, vagy más hiba, ha nincs és jól kötöd be, ugyanolyan, mint ha forrasztanál (leszámítva a minimális plusz ellenállást).

Ha lekapcsol az alaplap a kis táppal, de a 12V-os táp megy tovább, az nem gáz. (Azon, hogy ilyenkor a cpu cooler felpörög maxra, azon majd először jól meglepődsz [a franc tudja, honnan folyik oda az áram], de bajt nem csinál.)
[szerk: saját tapasztalatok alapján, H81PROBTC és H97anniversary lapokkal próbálva, én eladtam a szervertápomat, mert a szomszédok erősen csodálkoztak a 0-24 porszívózáson. :) ]

[ Szerkesztve ]

(#47023) BandiT85 válasza Fiddlestick (#47017) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Jah, úgy olvastam hogy 6 db 1080ti riged... :DDD

Amúgy gondoltam hogy még a Nagy Videokártya Éhségben adtad el, jól csináltad... :C
Amúgy 110-115 között mentek el a karik, dobozzal, két év garral. Sok darabot egyszerre tényleg csak 100 körül lehetne gyorsan eladni...

ROI meg más kérdés: tesóm is sír, hogy mikor kezdte, 3 hónapja, akkor ennyit meg annyit hozott, most meg a felét.
Kapcsolgatja ki-be a gépeket. Viszont az a coin, amit kibányászik most, az lehet hogy 2 hónap múlva a két- háromszorosát fogja érni. Akkor még azért sír majd, hogy miért kapcsolta ki... :U

(#47024) melkah válasza BandiT85 (#47023) üzenetére


melkah
tag

.... de miert kapcsolja ki ? :DDD

(#47025) Bossp


Bossp
addikt

Krypripian mennyire veszelyes coinikat tárolni? Az ottani wallett címeket be lehet közvetlenül állítani a bányász progikba?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47026) golya87 válasza Bossp (#47025) üzenetére


golya87
őstag

Ha a Cryptopia-ra gondolsz, akkor szvsz nem veszélyesebb, mint bármelyik másik. Nagy pénzt csak akkor tartanék ott, ha sok ETN-em lenne és szeretnék tőle mihamarabb megszabadulni. (sajna ez a helyzet)
2FA erősen ajánlott!
Ha oda akarsz bányászni, ETN, XMR és társainál nem elég a címet beírni a miner-be!

(#47027) Bossp válasza golya87 (#47026) üzenetére


Bossp
addikt

Igen arra gondoltam nem értem miért javította erre a telóm xd. Hogy tudnék oda bányászni direktbe? nincs sok ETN-m csak úgy 8-9k.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47028) NoX válasza Bossp (#47027) üzenetére


NoX
senior tag

Az régen sokat ért :DDD

Hogyha egyből exchange-re szeretnél bányászni, akkor így kell megadnod a bányász progiban:
ADDRESS.PAYMENT-ID.WORKER

Tudj róla, hogy az a cím, amit Cryptopián látsz ETN cím, az nem a tiéd. Az mindenkié, és a PAYMENT-ID-val mondod meg, hogy azt majd neked könyveljék el.

Figyelj arra is, hogy nem minden pool támogatja ezt!

(#47029) Bossp válasza NoX (#47028) üzenetére


Bossp
addikt

Monerot turok. Bohemian poolon:D annyi hogy exchangre 0,5 a minimum walletre 0,1. Köszi Köszi! felesleges a wallett ha amúgy is megy Cryptopiara nem?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47030) NoX válasza Bossp (#47029) üzenetére


NoX
senior tag

XMR címet feltétlen meg kell adnod a kifizetéshez, és utána általában ponttal elválasztva a PAYMENT-ID. Ezt a pool-on tudod megnézni, hogy támogatják-e, és ha igen akkor hogyan.

Az ok amit írtam. Az XMR címed Cryptopián nem a tiéd, a PAYMENT-ID-val mondod meg, hogy azt majd neked könyveljék el.

Tehát nehogy az esetleges papír wallet-ed címét add meg a PAYMENT-ID-vel, hanem a Cryptopiás XMR címet.

(#47031) AAntii válasza BandiT85 (#47023) üzenetére


AAntii
őstag

"Kapcsolgatja ki-be a gépeket. Viszont az a coin, amit kibányászik most, az lehet hogy 2 hónap múlva a két- háromszorosát fogja érni. "

Meg az is lehet, hogy fél óra múlva a felét, harmadát.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#47032) BandiT85 válasza AAntii (#47031) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Áhh ennél már nincs lejjebb... :DDD Akkor már mi fizetünk, hogy bányászhassunk! Tényleg, olyankor ki kap pénzt? ;]

(#47033) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Olyan szomorúan olvasom azokat akiknek még nem térült meg ;]
Lambooooo Ö bocs SAAB :D

a Shit coinokat se feledjátek.. volt egyszer egy HUSH 25 usd-n..:D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#47034) Tamás9x válasza Tamás9x (#47033) üzenetére


Tamás9x
őstag

[link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#47035) totya1980 válasza Iginotus (#46990) üzenetére


totya1980
tag

Szia xmr stak-nál elég átálitani az algot cryptonight_v7-ről sima criptonigthre-re? Vagy mást is kell modositani ETN bányászathoz? Mert kb 600Hashel megy a progi de a pending balance 0.5 etn-t növekedett fél nap alatt :-(
Az electroneum.spacce-en vagyok! Tud valaki segiteni mit is kell pontosan csinálni? Szép napot! :R

(#47036) Danex válasza totya1980 (#47035) üzenetére


Danex
addikt

Azt, hogy keress mást bányászni, visszamódosították az ETN kódot és így megint tudnak az ASIC-ok is bányászni, tehát semmi esetre sem éri meg.

(De kalkulátorokat nem néztek?? :F )

[ Szerkesztve ]

(#47037) Bossp válasza Danex (#47036) üzenetére


Bossp
addikt

Akkor eddig tolni kellett volna mert ezzel meg az ára fog vissza menni :/ (bár nem sokkal)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47038) Janou


Janou
őstag

Na srácok.

A kezdeti lelkesedésemnek annyi a Phoenixminer-el... Mint írtam minimálisan gyorsabb a Claymore-nál, viszont NÁLAM több incorrect share-t produkál. Számokban kifejezve:

Phoenixminer: 5000/36/41

Claymore: 2800/2

Ugyanazokkal a beállításokkal, ugyanoda bányászva. Mint írtam ez nálam van így, ezért kéretik fenntartásokkal kezelni az információt. :)

[ Szerkesztve ]

(#47039) Dexar007 válasza melkah (#47016) üzenetére


Dexar007
veterán

Mostani arfolyamon! Pedig meg el se kezdodott a golden cum.

Give me your cum,bull!

(#47040) Relaxing válasza Janou (#47038) üzenetére


Relaxing
tag

A Te "javaslatodra" álltam át én is Phoenixre. Valóban gyorsabb lett minden rig, de nálam nem produkálja az incorrect share-t. Igaz, egy hangyányit vissza vettem minden OC-ból a stabilitás érdekében.

Nálam most 1152/0/0 19 óra működés után..

Bakker - micsoda gubanc!

(#47041) NoX válasza Janou (#47038) üzenetére


NoX
senior tag

Nálam ~12 óra után 1 incorrect share van PhoenixMiner 3.0c-vel:

*** 12:13 *** 7/6 10:48 **************************************
Eth: Mining ETH on europe.ethash-hub.miningpoolhub.com:17020 for 12:13
Eth: Accepted shares 2683 (0 stales), rejected shares 0 (0 stales)
Eth: Incorrect shares 1 (0.04%), est. stales percentage 0.00%
Eth: Maximum difficulty of found share: 24.9 TH (!!!)
Eth: Average speed (5 min): 261.971 MH/s
Eth: Effective speed: 263.46 MH/s; at pool: 263.46 MH/s

Én arra jöttem rá, hogyha menet közben basztatom az OC-t, akkor hajlamosabb utána többször hibázni. Viszont ha már a bevált beállításokkal indítom, akkor onnantól minden rendben van.
Lehet ez a 1080 Ti-s pirula miatt van, mert csak azok a kártyák kezdenek el hibázni, ha futás közben állítgatok rajtuk.

Az ismerkedés elején lehet szintén a fenti okból többször meg is halt a progi all CUDA-capable devices are busy or unavailable hibákkal.
Először arra gyanakodtam, és az is derült ki a log-okból, hogy DAG váltás után történt ez, mikor elkezdett devfee-t bányászni. MPH-ra nem direktbe ETH-et bányászok, és gondoltam nem tudta kitalálni milyen DAG is kéne akkor most a devfee-hez.

[ Szerkesztve ]

(#47042) Bossp válasza NoX (#47041) üzenetére


Bossp
addikt

mennyivel kapar többel? 5%?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47043) golya87 válasza Bossp (#47042) üzenetére


golya87
őstag

JCE miner GPU részével van valakinek tapasztalata?

Sry, nem válasz akart lenni!

[ Szerkesztve ]

(#47044) NoX válasza Bossp (#47042) üzenetére


NoX
senior tag

A töredékekből összejön +3 Mh/s Claymore-hoz képest, ami ~1% javulás, ráadásul PhoenixMiner-nek csak 0,65%-os dev fee-je van, ami 0,35%-al kevesebb, mint Claymore-é. Tehát összességben elvileg ~1,35%-al gyorsabb.

(#47045) Relaxing válasza NoX (#47044) üzenetére


Relaxing
tag

Nekem is pont ennyivel hoz többet a 1080Ti. Viszont a Claymore-ban ki lehet kapcsolni a defeet ;) igaz..akkor meg 3%-al lassabban csákányol..

Bakker - micsoda gubanc!

(#47046) Bossp válasza Relaxing (#47045) üzenetére


Bossp
addikt

jobb mint a 27,5% xd megerdemli a keszito!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47047) Janou válasza Relaxing (#47040) üzenetére


Janou
őstag

(#47040) Relaxing & (#47041) NoX1

Én a már bevált órajelekkel indítottam. Lehet kipróbálom ha minimálisan visszaveszem akkor mit produkál. Nálam összesen 1 MH-el lett több a sebesség, ami elenyésző. De ha ugyanazt amit a Claymore-al tud, be lehetne lőni akkor a kicsit kisebb fee-vel még mindig jobb lennék. Majd lehet próbálkozom még vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#47048) Relaxing válasza Janou (#47047) üzenetére


Relaxing
tag

Nálad is az lesz a megoldás. Egy picit ba...ni kell az OC beállításokkal és a Phoenix jobb lesz mint a Claymore.
Tegnap 15:50 óta stabilan megy minden kártyám. Ilyen se volt Claymorral soha, mindig kellett valamivel szórakozni. Egyedüli hátrány eddig a Phoenixxel szemben,hogy a 1080Ti jobban melegszik, ugyanakkor ez érthető is hiszen gyorsabban is dolgozik. 4-5 fokról van szó.

Bakker - micsoda gubanc!

(#47049) Janou válasza Relaxing (#47048) üzenetére


Janou
őstag

Nekem a hőfokok ugyanazok. Viszont a kártyák RX570-ek. Claymore-al simán elmentek hetekig. Lehet megnézem majd hogy mit szólna - 50 MHz-hez. Csak az a kérdés hogy így mennyire lesz a tempó.
Jelenleg Claymore alatt 3773/3 NH-ra bányászva. Viszont érdekes hogyha Nanora bányászok ETH-t akkor nincs rejected share.

[ Szerkesztve ]

(#47050) Yany válasza NoX (#47044) üzenetére


Yany
addikt

És mennyire stabil? A Claymore-ban nekem nagyon bevált, hogy egyrészt van androidos monitorozója, másrészt gyakorlatilag hónapokig ment megszakítás és újraindítás nélkül és nem is ingadozott a teljesítménye eközben. Meg hát ugyebár a 630W / 192 MH/s hatékonysági mutatót is vele hoztam ki a 1070Ti rigen. Mivel már nincs meg a Harvester 2-es, nem tudom letesztelni, de érdekelne, hogy ilyen tekintetben mennyire frankó ez a phoenix.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.