Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) chungey9 válasza tisn (#44998) üzenetére


chungey9
tag

Azt hiszem mindenképp feljelentem őket, csak jobb lenne szerveződni csoportos feljelentést tenni akkor lehetne ügyvédet fogadni esetleg, most 66k-ért nem ruházok be 2-300k perköltséget, ha összevonnák a dolgot meg már több milliós a tétel.

(#45002) tisn válasza chungey9 (#45001) üzenetére


tisn
addikt

a rendorsegi feljelentes ingyen van, az mindenkepp fontos, meg ha a penzt le is irod vesztesegnek

(#45003) Vigilante


Vigilante
őstag

50.000-et meg is haladja az okozott kár szóval mindenképp érdemes feljelenteni a szarháziakat. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#45004) madpapa válasza chungey9 (#45001) üzenetére


madpapa
senior tag

A rendőrségen össze fogják majd fésülni az ügyeket, nyugi. Ott már lehet van néhány feljelentés és a tied is berakják a többi közé. Nekem is volt anno egy ilyen ügyem. A rendőrségen már tudták hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#45005) AAntii válasza chungey9 (#45001) üzenetére


AAntii
őstag

Ha esetleg feljelentést akarsz tenni és ismersz más károsultat akkor kérd meg őket, hogy a feljelentéskor kapott ügyszámot adják meg neked, akkor a rendőrégnek is könnyebb dolga lesz. A büntetőeljáráshoz neked, mint sértettnek abszolút felesleges ügyvédet fogadni, fizetési meghagyást lehetne kérni, kb. 10k a végrehajtói díj ebben az esetben, de mivel már rég nincs a cég mögött senki élő és elérhető, vagyonnal rendelkező ember, pénzkidobás lenne az is. Igazából a rendőrségi feljelentés is időpazarlás, mert ha már a honlapra, cég létrehozásra rááldozta az energiát tuti valami fiktív vagy elérhetetlen hajléktalan nevére csinálták az egészet. Ha magánszemély lenne az elkövető, akkor talán lenne értelme.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#45006) vizimento válasza vizimento (#44972) üzenetére


vizimento
senior tag

Sikerült monitort rákötni és figyelni:
azért nem indul el a rendszer, mert egyből belép bios-ba.
Van valami bios beállítás amivel ezt ki lehet védeni?

Ha nincs, akkor watchdog ajánlásokat várnék, de olyat amihez nem kell drivert meg programokat telepíteni, mert nem win-es gépre menne.

Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#45007) Zoli986 válasza AAntii (#45005) üzenetére


Zoli986
tag

Nem akarom senkinek elvenni a kedvét,de ebben az országban a rendőri intézkedés a nullát közelíti ilyen ügyekben.
Sajnos volt alkalmam megtapasztalni ezelőtt 2 évvel amikor beidéztek,hogy a szabadidőmben felvegyék a vallomásom egy átveréssel kapcsolatban.
Én ugyan nem tettem feljelentést,de az elkövető számlájára beérkező utalások alapján megtaláltak engem is.
A helyi kapitányságon a nyomozó felvett egy jegyzőkönyvet,és megkérdezte akarok e tárgyalásra járni az ország másik végére. Kérem e hogy kártalanítsanak amennyiben arra van lehetőség,ebben az esetben mindenképp tárgyalásra kell járnom.
Itt jegyezném meg,hogy nem a nyomozó úr munkáját kritizálom,mert korrekten tájékoztatott,a bajom az,hogy ezt nevezzük igazságszolgáltatásnak?
Ha viszont szeretném látni a pénzem utazzak 400km-re tárgyalásokra,holott a levelezésből és az utalásból ami alapján megtaláltak egyértelmű,hogy át lettem verve.
De ez még csak a kisebbik gond. A nagyobbik az,hogy ha a csalást elkövető egyén kártalanítani tud mindenkit aki kártérítési igényt nyújtott be szabadon távozhat és még csak egy felfüggesztett büntetést sem kap,ugyanolyan erkölcsi bizonyítványt állítanak ki neki mint aki soha semmilyen törvény ellen nem vétett.
Feltételezem így fordulhatott elő az,hogy a csaló nevére keresve a jelentsd a csalót topikban 2009-óta folyamatosan ott szerepelt a neve az illetőnek és több bejegyzés szólt arról,hogy eljárás van folyamatban ellene..
Így sajnos az az elmélet is megdől,hogy feljelentem ha nem is kapom vissza a pénzem mert legalább bezárják a csalót...

(#45008) Reggie0 válasza Zoli986 (#45007) üzenetére


Reggie0
félisten

A 400km-et utadat kifizetik, ha tanu vagy, igazolast adnak. Azert azt nem lehet elvarni, hogy ha 10 helyen vannak aldozatok, akkor 10 helyen tartsanak meghallgatast es targyalast. Rendorsegnel/ugyeszsegnel lehet kerni, hogy a kerdeseket tovabbitsak a helyi kapitanysagra es ott hallgassanak meg, de a birosagi targyalast nem nagyon lehet mashogy megoldani.

(#45009) Janou


Janou
őstag

Amúgy most megint a Monero a nyerő... Nálam pl. napi 1$-al hoz többet most mint az ETH.

(#45010) Eclips21


Eclips21
őstag

Ismeri valaki a Zalman ZM850-ARX tápot? Jelenleg ezt használom ~100%on 860W(télen 840watt volt csak) konnektorból mérve, de úgy vettem észre hogy meg egyezik a Zalman ZM1000-ARX táppal, mert volt hogy nem érvényesültek a beállítások a vga-kon és kirántott 970wattot míg észre nem vettem. Azóta nem aggódok hogy kevés lenne a táp. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

(#45011) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Fellegvár a szakadék szélén

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#45012) mepet válasza Ciccuka (#45011) üzenetére


mepet
addikt

Válaszoljon már valaki az egyetlen hsz-ra a cikk alatt, akinek van disqusa! :D

(#45013) mZoleee válasza Janou (#45009) üzenetére


mZoleee
senior tag

nálam is hasonló a szitu.. annak ellenére, hogy az egyik kártya (GPU0) folyamatosan dobálja az incorrect share-kat.. :(

(#45014) Dexar007 válasza mepet (#45012) üzenetére


Dexar007
veterán

:DDD 1000 doge = anal coin.

Give me your cum,bull!

(#45015) Ciccuka válasza Dexar007 (#45014) üzenetére


Ciccuka
veterán

az szép :D

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#45016) Kripke válasza mepet (#45012) üzenetére


Kripke
tag

Válaszoltam neki :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#45017) tom120514 válasza Kripke (#45016) üzenetére


tom120514
őstag

Inkább nyomtattál volna 1 BTC-t és odaadtad volna fizetségnek utána :))

Never go full retard.

(#45018) Kripke válasza tom120514 (#45017) üzenetére


Kripke
tag

Ki tudja mi nyitná ki az ajtót, ha meglátogatnám :DD

(#45019) Shkiz0 válasza mZoleee (#45013) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem megoldodott.
Tul alacsony volt a gpu fesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45020) mZoleee válasza Shkiz0 (#45019) üzenetére


mZoleee
senior tag

és akkor az alap ROM-on félre van nyomva gyárilag az alap fesz? :F
nem nagyon tudok mit csinálni, mondjuk 10% alatt vagyok.. olyan 6-7 körül.. ennyi "talán" belefér :)

(#45021) AAntii


AAntii
őstag

Eth-ra jön fork az asicok miatt, vagy majd csak akkor mikor kereskedelmi forgalomban is megjelennek?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#45022) golya87 válasza AAntii (#45021) üzenetére


golya87
őstag

Szigoruan imo, nem fog jönni ASIC proof algo fork ETH-ra. Vitalikék szerintem már a PoS-ra készülnek, így nem nagyon érdekük, hogy PoW-val foglalkozzanak. ETC-n és társain esetleg el tudok ilyesmit képzelni.

(#45023) Bathalsar válasza golya87 (#45022) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

PoS lehet, hogy "közel van", de ugye fokozatosan kerül majd bevezetésre a PoW kárára.

Szerintem illendő lenne nekik egy hard fork. A közösség is többségében támogatja.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#45024) AAntii válasza Bathalsar (#45023) üzenetére


AAntii
őstag

Nagyon kíváncsi lennék mennyivel esne vissza hirtelen a nethashrate.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#45025) Tjoke


Tjoke
tag

Remélem a holdra megyünk most. :))

(#45026) Danex válasza Bathalsar (#45023) üzenetére


Danex
addikt

Ami gépeket eddig láttunk egyik sem rendelkezik hűha teljesítménnyel, egyedül az áruk az ami baráti (volt), így én sem tekintenem nagy fenyegetésnek őket.

Illetve egy másik kérdés, hogy mekkora mennyiségben képes gyártani azt a Bitmain

(#45027) Bathalsar válasza Danex (#45026) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Szerintem sem olyan jó vétel, mint a többi ASIC, de - ahogy te is írod - a darabszám a kérdés. Asszem Vitalik volt, aki azt nyilatkozta, hogy 'nem gond az ASIC téma, mert a legrosszabb esetben is egy kis időre bizonyos emberek/vállaltok köré centralizálódik az Ethereum; míg be nem vezetik a PoS-t'.

Lehet tényleg tojnak rá. Vagy spekulálnak ők is. :D

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#45028) AAntii válasza Bathalsar (#45027) üzenetére


AAntii
őstag

Vagy kapott egy kis költőpénzt hogy ne bolygassa a dolgot.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#45029) Vigilante


Vigilante
őstag

Ezt elnézve azért nem a PoS eljövetelét látom. :DD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#45030) rolko válasza Tamás9x (#44965) üzenetére


rolko
őstag

Mindig csak a kifogás.... :D Ki kell fúrni az ablaktokot és a homlokzaton le kell dobni a 16os zöldsárgát ;] A Sólyom utcán meg úgysincsnek túl magas épületek ;]

(#45031) aleister


aleister
veterán

Valaki használt itt Asus B250 Mining Expert lapot?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#45032) Shkiz0 válasza aleister (#45031) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jelen. Mi a kerdes?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45033) Robcsa


Robcsa
tag

Szia!

Igen en használok Asus b250-es alaplapot. Mi a kérdés ?

[ Szerkesztve ]

Robcsa

(#45034) aleister válasza Shkiz0 (#45032) üzenetére


aleister
veterán

...és (#45033) Robcsa:

Húdejó! :)

Nálam alapból, ha engedélyezve van BIOS-ban a Mining Mode, akkor nem bootol a lap. Érzékeli a rácsatlakoztatott SATA eszközöket, de a Boot menüben az szerepel, hogy nem talált bootolható eszközt. Próbálkoztam az UEFI mód kapcsolgatással, Windows és Other OS opciókkal, stb, de semmi nem oldotta meg a problémát. Egyre tudok még gondolni, hogy esetleg ilyenkor csak USB-ről lehet bootolni, de ez csak később jutott az eszembe, így még nem teszteltem.

Ha kikapcsolom a Mining Mode-ot, akkor tökéletesen működik minden.

Tapasztaltatok Ti is hasonlót? Ha igen, rájöttetek, hogy mi okozza a gondot?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#45035) Tamás9x válasza rolko (#45030) üzenetére


Tamás9x
őstag

;]

A kifogások kifogyhatatlanok, de am sok hasznos info :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#45036) Shkiz0 válasza aleister (#45034) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nalam a mining mode on, de nagyjabol sejtem mirol beszelsz de mas parameter a hunyo.
Holnap ralesek neked melyik opcio miatt volt nekem, hogy nem latta az ssd-t.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45037) aleister válasza Shkiz0 (#45036) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#45038) V!ck válasza Vigilante (#45029) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ezt az ETH diff csökkenést mi okozhatja? :F Hullanak ki a 3GB-os 1060-ak? Más ötletem nincs.... de érdekelne.

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#45039) Dexar007 válasza V!ck (#45038) üzenetére


Dexar007
veterán

Sok noob eladta az ajjan a rigeket.Lelemenyes gamer pedig szetszedte,es egyesevel arulta utana a kartyakat. :(

Give me your cum,bull!

(#45040) Robcsa válasza aleister (#45034) üzenetére


Robcsa
tag

Szia!

Nekem nem volt ilyen problémám szerencsére vele. De ha az vigasztal, az enyém egyszer már elszállt és gariban javítani kellet :)

[ Szerkesztve ]

Robcsa

(#45041) aleister válasza Robcsa (#45040) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#45042) Robcsa válasza V!ck (#45038) üzenetére


Robcsa
tag

Nem gondolnám hogy hullanak ki. Rosszabb esetben Windows csere és mehet tovább, de nekem a régi nvidia driver segített Windows 10 esetében. Tökéletesen megy az összes kártya régebbi claymore-al is. Sőt meg az eres is vissza van állítva 2-re és így is remekül muzsikálnak a régi driver-el:)

Robcsa

(#45043) Robcsa válasza aleister (#45041) üzenetére


Robcsa
tag

Szia!

Meg annyi, hogy a secure boot-ot allitsd disable-re és a boot mode/uefi mode (most nincs előttem melyik van) állítsd át legacy-ra. Ez lehet segít a problémádon.

Robcsa

(#45044) V!ck válasza Dexar007 (#45039) üzenetére


V!ck
aktív tag

A többi coinnál nem látok diff csökkenést... mondjuk lassan egy hónapja csak ETH-t túrok MPH-n, az a legjövedelmezőbb és 600W helyett elketyegek 460W-ból...

a tőled vett 1070Ti pl szépen, nyugdíjas tempóban kapargat 32,5MH-sel

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#45045) aleister válasza Robcsa (#45043) üzenetére


aleister
veterán

Igen, az elsőt kikapcsoltam, a boot mode meg tán alapból Legacy-n volt, de mindjárt nekiállok megint.

Köszi az ötleteket! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#45046) Robcsa válasza aleister (#45045) üzenetére


Robcsa
tag

Illetve meg egy tipp: CSM (Compatibility Support Module). enable-re kell rakni, ha nem azon van. Bár elvileg ez a pendrive-os booton segítene

[ Szerkesztve ]

Robcsa

(#45047) aleister válasza Robcsa (#45046) üzenetére


aleister
veterán

Na azt ég megnézem.
Egyébként amikor kikapcsolom a Mining Mode-ot, akkor egy ablakban megjelenik, hogy pontosan milyen funkciók megváltozását vonta maga után. Azokon végigmegyek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#45048) Shkiz0 válasza aleister (#45047) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Közbe rálestem, a secure boot volt a ludas.
Default esetén enabled-en van így meg nem látszik az SSD.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45049) AAntii válasza V!ck (#45038) üzenetére


AAntii
őstag

Az okozza, hogy a monero ***rva jól fizet. Az asicok kiestek, az árfolyam közel jár hozzá, hogy a fork óta duplázzon, így a hashkapacitás egy része átment oda. A gamer piac kb. halott, nem amiatt csökken a diff mert akkora igény lenne videokártyákra.

szerk: Még egy kicsit erőlködik az árfolyam és kiürül a ph rx 570 részlege. Az árfolyammal való találgatás pedig egyre biztosabb, hogy a varázsgömb kategória, egy bő hete még 3000 körül keresték a quadraalját az árfolyamnak, most pedig lassan 9k-nál jár a btc.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#45050) aleister válasza Shkiz0 (#45048) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
Én is megtaláltam a hiba okát. Ahogy Robcsa kolléga említette a CMS volt a ludas. Nem volt elég enabled-re tenni, hanem a Legacy mode is kellett neki. Első körben e második beállítás felett siklottam át..

Hogy ne legyen egyszerá az életkém, most más gubanc van. W7 x64 install megkezdésekor, mikor felmásolja az SSD-re a fájlokat a telepítő, és bejön az első menü (nyelvválaszt), akkor elmennek az usb-s beviteli eszközök. Vagy merevre fagy. Ezt nem tudtam megállapítani, tekintve, hogy se egér, se bili. A billentyűzeten még szépen ki is alszik a numlock led.
-
Kipróbáltam más PC-n, notin, azokon jól fut a telepítő. Ez egy hosszú nap lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.