Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) Enter65 válasza gipszklipsz (#37599) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ha ujjra rakod, akkor DDU-val csináld, és akkor már az Adrenalint rakd fel.

(#37602) gipszklipsz válasza Enter65 (#37601) üzenetére


gipszklipsz
csendes tag

Na most megy. DDU-val töröltem, de aztán első próbálkozásra a blockchain driver ment vissza, atikmdag patch után már jó, gpuz is pipálja az opencl-t. Ezek szerint a win10 frissthetett valamit a driveren (bár gpuz blockchain drivert írt), pedig DWS_Lite.exe-vel kikapcsoltam a win frisstéseket.

(#37603) Stanlee


Stanlee
őstag

December kozepen a marketing buksza a cegnel meselte, hogy vett befektetesi jelleggel BTC-t, mert nyereseges. Ebbol akarta a nyaralast kitermelni. Szerintem most nem utazik sehova, hanem marad otthon :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#37604) Janou


Janou
őstag

Srácok

Én valami olyat tapasztaltam amit nem hiszek el... Solo ETH bányászásban 30Mh körül tudtak a kártyáim... Dualban kb 29-el mentek miközben kaparták az LBC-t 500 Mh-val. Most az LBC eléggé nem megérős gondoltam átállok a Pascal-ra ETH mellett. Belőttem és az ETH megy 184 Mh-t miközben megy mellette a Pascal 900 Mh-val. Ez hogy lehet?

(#37605) Danex válasza Janou (#37604) üzenetére


Danex
addikt

A lényeg hogy ne nyulj hozzá :D

(#37606) Janou válasza Danex (#37605) üzenetére


Janou
őstag

Jaja. Még a Teamview-ert is kilőttem nehogy megzavarja. :D

(#37607) Tilos az Á válasza Stanlee (#37603) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Messze van még a nyár. Ha nem száll ki akkor lehet nyáron világ körüli útra megy nyaraláskép..

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37608) rebb válasza Janou (#37606) üzenetére


rebb
tag

Szia,

Küldtem PÜ-t. :R

(#37609) Janou válasza rebb (#37608) üzenetére


Janou
őstag

Ment válasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#37610) haxiboy válasza gipszklipsz (#37602) üzenetére


haxiboy
veterán

blockchain driverben 3 meghajtó is van, a 08.08 az ami működik, de van mellette 09.22 is azt hanyagoljátok, általában azt szokta behúzni a win

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#37611) Vincent-Vega válasza Janou (#37604) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Ott valamit félrenéztél,vagy rosszul írja ki. Azért nézd meg poolnál hogy mennyire írja a hashrate-t,az tuti pontos.

(#37612) Janou válasza Vincent-Vega (#37611) üzenetére


Janou
őstag

A claymore tuti ezt írja. Többször megnéztem mert nem hittem el. Na, majd ellenőrzöm a poolnál.

(#37613) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kirpóbáltam Nicehashre bányászni starkal, de időközönként ledobja a kapcsolatot. Másnál ez működik rendesen?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37614) Dexar007


Dexar007
veterán

Szoval akkor mar nem panikolunk. Ez is egy jo nap volt. :DDD

Give me your cum,bull!

(#37615) Janou válasza Dexar007 (#37614) üzenetére


Janou
őstag

Én kicsit azért igen. Sikerült jó s*arul tradelni... :(

(#37616) fuze válasza fogtunder (#37594) üzenetére


fuze
őstag

Én meg vettem volna 800 alatt, de tapasztalatlan voltam és nem tudtam, hogy ekkora macera lesz (tranzakciós idő) Csoda ha holnap utánra átmegy az euró coinbase-re :O Kicsit mehetne megint lefelé.

adms.hu | UI Designer

(#37617) Tilos az Á válasza fuze (#37616) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Majd veszel a következő beszakadásnál. Amikor majd február végén beszakad 100 000 dollárról 40 000-re...

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37618) Dexar007 válasza Tilos az Á (#37617) üzenetére


Dexar007
veterán

Jaja most mar keso..el lehet felejteni hosszu honapokra a 10 ezer alatti btc arat. ;]

Give me your cum,bull!

(#37619) DNReNTi válasza Tilos az Á (#37617) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ugy legyen, amen! :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#37620) Tilos az Á


Tilos az Á
junior tag

Örökre. Most már elszabadult s földi halandó többé már nem lesz képes bekapcsolódni. Ez volt az utolsó olyan korrekció amikor még be lehetett szállni. Majd jönnek az ufók s hoznak sok tonna aranyat, akkor azért talán kapnak egy kevéske bitcoint.

Nekem most olyan világ kezdete hangulatom van.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37621) Dr. Romano válasza Tilos az Á (#37617) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem fog. Az ázsiai ünnepek után ismét egy bull runt várnak. Csak a szokásos körforgás.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37622) NoX válasza Dr. Romano (#37613) üzenetére


NoX
senior tag

Mi az a stark? Tony Stark? :) Ha esetleg XMR-Stak-ra gondoltál, és CPU-val/nagyon gyenge GPU-val bányásztál CryptoNight-ot NiceHash-re, akkor ez normális. Olyan esetben fordulhat elő, ha nem tudsz 10 percen belül share-t küldeni.
A teljesítményedet nem befolyásolja.

(#37623) Dr. Romano válasza NoX (#37622) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen ezt olvastam én is az oldalukon, de 4db 570-nél úgy gondolom nem ez a dolog áll fent. Legalább is nem kéne....
Ha más helyre bányászok, space, nano ott nincs ilyen problem, nh viszont folyamatosan szivat. Egészen pontosan socket errorozik ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37624) NoX válasza Dr. Romano (#37623) üzenetére


NoX
senior tag

Neked akkor Ethash algot kéne bányásznod NiceHash-re, nem?

Egyébként én sem vagyok elégedett NiceHash CryptoNight szerverével; folyamatos job not found és invalid nonce hibaüzenetek jönnek, de csak oda. Máshova semmi gond.

Nálam csak CPU-val bányászva jönnek a SOCKET ERROR-ok.

[ Szerkesztve ]

(#37625) Tilos az Á válasza NoX (#37624) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Jaj jaj jaj megint zuhanni kezdett a bitcoin. Korrekció volt megint 11314 dollárról 10772-re...

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37626) Dr. Romano válasza NoX (#37624) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi az infót.
Igen, de leragadtam az ETN-nél, az is jól hoz (persze nem most) és kevesebbet is eszik/melegszik, de akkor "örömmel látom" hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. :(

Majd holnap jobban körbekeresgélek a neten hátha van valami megoldás. Mondjuk inkább csak kíváncsiságból próbáltam volna ki, megvagyok nh nélkül is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37627) Plasticbomb válasza Tilos az Á (#37625) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Le kell szokni a nézegetéséről.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37628) Tilos az Á válasza Plasticbomb (#37627) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Azért valami élvezet nekem is kell. :O :O :O

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37629) Dr. Romano válasza Tilos az Á (#37628) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ma néztem ahogy 8500-on kereskedtek vele, viszont olcsó vga-t még így sem találtam :(

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37630) Tilos az Á válasza Dr. Romano (#37629) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Dupla vagy semmi? Ad el a kártyádat s vegyél belőle bitcoint. Február végén ad el 100 000 dolláros árfolyamon s akkor vehetsz egy normális új kártyát. Vagy ha nem jön be akkor veszel egy tetrist.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37631) Dr. Romano válasza Tilos az Á (#37630) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Tetriszem már van, ha kettő lenne az már paradoxon. Úgyhogy marad a február végi 100k.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37632) Plasticbomb válasza Tilos az Á (#37628) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Amikor meg zuhan, akkor meg kapkodni akarod a levegőt? HM... Szóval te alul szereted?XD

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37633) DNReNTi válasza Tilos az Á (#37630) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kivancsi vagyok mire alapozod a 100k-s joslatot. Eloszor azt hittem szarkazmus, de mivel mar sokadjara irod nem tudom eldonteni. Persze ha ugy lesz, en boldog leszek. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#37634) szabog4


szabog4
aktív tag

Újabb problémám akadt a monero bányászattal kapcsolatban.

Alapértelmezetten a C-re akarja menteni magát, ezt nem engedi átállítani. (Azt a ~30gb szinkronizációs állományt.) CMD-be megadtam neki, hogy a D-re rakja. Ezt több órája végezte is, (12~) megvolt a 3/4-e, erre most jött 1 áramszünet. Gondoltam újraindítom, de azt írja, hogy:

Cryptonote protocol stopped succesfully és nem csinál semmit.

illetve a sorok között még olvasható 1 ilyen:
Uncaught exception! Attempt to get block from height 919489 (<- ennyi jött le eddig) failed -- block not in db

Most mit tudok csinálni? Kezdjem előröl? Megint tizen+ óra? :W :W

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#37635) Tilos az Á válasza DNReNTi (#37633) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Szarkazmus. De attól még lehet, hogy igaz lesz...

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37636) DNReNTi válasza Tilos az Á (#37635) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egyebkent epp ma olvastam egy olyan elemzest ETH-val kapcsolatban, ami azt vetitette elore hogy ~800$-ra fog beesni az arfolyam, majd korrigal ~1000-1100-ig (lass csodat, megtortent), majd ismet bezuhan 400 kore, kis korrekcio utan pedig 200$-ig, majd innen all fel ~10k$-ra. Ha ez igy lenne akkor a BTC is valahol 100k korul lenne.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#37637) Tilos az Á válasza DNReNTi (#37636) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Én is olvastam hasonlót, s vettem is bitcoint jó párszor karácsony óta, tegnap is, ma is, de egyenlőre azon gondolkozom, kérvényezzem e hogy legyen mostantól bikacsapda a nevem...

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37638) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, még csak most ismerkedem a bányászattal, szóval ha hülyeséget irok, kérdezek tudjátok be ennek :)
Első kérdésem az építeni vagy kész gépet érdemes venni? Nem vagyok teljesen hülye a pc építéshez, de ahogy itt nézelődtem az én jelenlegi képességeimet meghaladja. Ezért lehet jobban jönnék ki mondjuk egy ilyen konfiggal ami már kulcsra kész:

Ezt pont itt talaltam ph-n.
Antminer S7
Ideal Hash Rate: 4.86 TH/s
1210W

Na most találtam egy oldalt ahol tudok elvileg kalálni, hogy mit termelne ez így jelen állapotban.

BTC:

ETH:

Mondjuk itt irreálisan nagy szám jött ki szerintem valamiért, a BTC nél reális lehet a kb 100dollar jelenlegi árfolyamon?

Ez a gép 350e, ha magam raknám össze ebből ebböl az összegből milyen teljesítményű gépet lehetne összedobi szerintetek?
Fogyasztás számítana, mert otthon termelne.
Esetleg ha tudnátok linkelni egy oldalt ahol az alapoktól le van írva az építéssel kapcsolatban minden azt meg köszönném.

[ Szerkesztve ]

(#37639) tom120514 válasza Sakab (#37638) üzenetére


tom120514
őstag

Igen, hülyeséget kérdeztél.

Légyszi minimum értelmezd a topic címét ("Alternatív kriptopénzek (altcoin-ok) és bányászatuk") és az összefoglaló első mondatát ("Ebben a topikban a bitcoin-tól (BTC-től) eltérő kriptopénzekkel (az alternatív kriptopénzekkel, ún. "altcoin"-okkal) és azok bányászatával foglalkozunk").

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#37640) shteer válasza Sakab (#37638) üzenetére


shteer
titán

ETH-ra nem alkalmas az Antminer, azt GPU-val tudod kaparni

..szerintem jónak tűnik

(#37641) subaruwrc válasza Dr. Romano (#37629) üzenetére


subaruwrc
félisten

Rögtön az olcsó vga.
Meglepő lenne ha a ph apró is lekövetné a percenkénti árfolyam és ár változást. Olcsó vga majd akkor lesz ha lesz egyáltalán

(#37642) Janou


Janou
őstag

Pascal hozta a kalkulátor szerinti értéket... Napi 1$ :DDD

(#37643) shteer válasza Janou (#37642) üzenetére


shteer
titán

a villanyszámlába besegít :)

..szerintem jónak tűnik

(#37644) htc07 válasza shteer (#37643) üzenetére


htc07
addikt

szerintem többet eszik :D

(#37645) Tilos az Á válasza htc07 (#37644) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Sziasztok! A Ripple itt offtopic, vagy altcoin?
Mert azt látom, kezdenek magukhoz térni a kriptovaluták, s a Ripple a legjobban, annál 50%-os növekedés is van, attól függően honnan nézzük. Érdemes vajon mindent abba áttolni?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#37646) X Factor


X Factor
addikt

Valakinek tippje, h. itthon hol kapok dual psu adaptert?

Make things work

(#37647) AAntii válasza X Factor (#37646) üzenetére


AAntii
őstag

Itt lehet akad

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37648) golya87 válasza Tilos az Á (#37645) üzenetére


golya87
őstag

Tartozhatna ide, de mivel nem bányászható, ezért nagy valószínüséggel csak a kereskedésével kapcsolatban merül fel kérdés, ezért azt inkább ide.

(#37649) golya87 válasza AAntii (#37647) üzenetére


golya87
őstag

Ha nem találsz, írj rám, van egy feleslegbe.

(#37650) Dr. Romano válasza subaruwrc (#37641) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egyértelmű, csak egy kis fricska volt a másik topicban lévő gamer újjongásra, akik az remélik hogy majd emiatt mindenki eladja olcsón a vga-it. ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.