Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) bbarna válasza jézusom (#27000) üzenetére


bbarna
tag

Itt csak € -val vehetsz. Ellenben ha van BTC-d(krakenen XBT), akkor keresd meg a Dash-XBT párost (balra fent lenyíló menü) és ott tudsz vásárolni.

(#27002) Smithy87


Smithy87
senior tag

Egy kérdés valahol olvastam valamit az ETH és ETC dag filejáról. Hogy közös vagy mi? Vagyis a 3 gigás karik ETC-nél is ki fognak futni jövő tavaszra a memóriából?

(#27003) jézusom válasza bbarna (#27001) üzenetére


jézusom
addikt

Oké!

Most van ilyen, hogy DASH X XBT = XBT Mondjuk 0,005xbt-t szeretnék költeni. Ezt hogyan hova írjam?

(#27004) bbarna válasza jézusom (#27003) üzenetére


bbarna
tag

azon a képen amit előzőleg linkeltél jobbra most XBT van - oda beírod a 0,005(vessző helyett pontot használj
tizedes jelzőnek), középen adod meg, hogy mennyiért vennéd meg, balra automatikusan megjelenik a vásárolni kívánt coin mennyisége!

(#27005) jézusom válasza bbarna (#27004) üzenetére


jézusom
addikt

Most az árat is én szabom meg?? Én csak azt szeretném megadni mennyi bitcoint költsön dashra. Mi ez hogy én szabom meg az árat? :W

(#27006) tom_tol válasza jézusom (#27005) üzenetére


tom_tol
addikt

Vannak bajok így vasárnap délelőtt.

#26997 Kraken rendben nálam.

[ Szerkesztve ]

(#27007) bbarna válasza jézusom (#27005) üzenetére


bbarna
tag

Igen, Te szabod meg! Ám, ha sokat ígérsz érte - rosszul vásárolsz, ha keveset - nem lesz eladó annyiért.
Logika barátom és önállóság ettől kezdve...

(#27008) jézusom válasza bbarna (#27007) üzenetére


jézusom
addikt

Nem hinném, hogy barátok vagyunk, amúgy meg nem zsák krumplit szeretnék vásárolni...

(#27009) bbarna válasza jézusom (#27008) üzenetére


bbarna
tag

Szívesen....

(#27010) deadwing válasza bbarna (#27009) üzenetére


deadwing
addikt

Hát ez elég kemény ami most itt megy... :(((

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#27011) bbarna válasza deadwing (#27010) üzenetére


bbarna
tag

Sajnos ez van...

(#27012) Yany válasza tom_tol (#27006) üzenetére


Yany
addikt

Hajnali 1-től kb 6-ig nem működött. 3-kor írtam a supportjuknak, visszaszóltak, hogy dolgoznak rajta. 6-kor írtak, hogy megoldották.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27013) tom_tol


tom_tol
addikt

Akinek Bittrex-en van BTC-je [link]

(#27014) LLam válasza jézusom (#27008) üzenetére


LLam
senior tag

En meg nem hiszem, hogy nulla tudassal kereskedni kene.

Azt biztosan tudom, hogy igy segiteni sem szabad az ennyire kezdoknek/tudatlanoknak, mert a vegen a segito lesz a hibas, ha a kezdo elhibaz valamit. Igenis tessek egyedul megtanulni ertelmezni a kereskedo platform feluletet, es miutan az megy lehet kerdezni.

Stay hungry!

(#27015) kugli81 válasza tom_tol (#27013) üzenetére


kugli81
aktív tag

Akkor ezek szerint egy jó ideig nem lehet hozzájutni a btc-hez bittrex-en?
Status Network Token-en szórakozok nyomják bele a btc-t hátha megindul felfele :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#27016) tom_tol válasza kugli81 (#27015) üzenetére


tom_tol
addikt

Akár két-három hét is lehet. Majd elválik mi lesz.

Szerintetek Kraken-en maradhat BTC ?

(#27017) Yany válasza tom_tol (#27016) üzenetére


Yany
addikt

Ez engem is érdekelne, bár ezek alapján csak sejteni lehet, tudni egyelőre nem:

Asszem én bitcoin core-ba walletbe lehúzom, tuti ami ziher.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27018) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Sziasztok!

Napi szinten nézek angol oldalakat, ahol mindig vannak új hírek, de sajnos nekem nem tiszta ez az átállásos, variálásos dolog.

Valaki össze tudná foglalni tömören és röviden a jelenlegi és várható helyzetet?

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#27019) Yany válasza ScrapUnit (#27018) üzenetére


Yany
addikt

Ennél közérthetőbben és tömörebben senki nem fogja megírni: [link]

Az egész cikk meglehetősen jóra sikerült, de az "áll a bál"-ra rákeresve kapod a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27020) ScrapUnit válasza Yany (#27019) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Köszi! :R

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#27021) jézusom válasza LLam (#27014) üzenetére


jézusom
addikt

Neked nem kell hinned semmit, ha nem tudod a választ, nem kell írni. A kereskedői múltamról nem tudsz semmit. Nem oltogatni kell másokat, ez a fórum pont azért lenne, hogy segítsünk.És ez vonatkozok mindenkire.

[ Szerkesztve ]

(#27022) LLam válasza jézusom (#27021) üzenetére


LLam
senior tag

Te mit adtál hozzá ehhez a fórum támához az arrogáns viselkedéseden kívül? Volt valaki aki próbált segíteni, te meg leoltottad. Ez nagy eredmény. :C

Nem véletlenül nem szóltam hozzá a kérdésedhez, sem mások akik igen sokaknak segítettek itt. Süt belőle a hogy fogalmad nincs mit is csinálsz. Aztán miután erre rámutattunk elkezdesz hepciáskodni. :W

Itt van a vége, hogy egyáltalán elolvasom amit firkálsz. Felőlem szerencsétlenkedhetsz tovább, csak a fröcsögésed bántja a pupillámat.

Mindenkinek:
Hova tűnt az elrejt gomb, hogy ne is lássam a béna kérdéseit?? Lejárt az előfizetésem :D

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#27023) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Gondolkodok, hogy elkezdek én is bányászni. Elsőre (kisérlet képpen, hogy mennyire is megy nekem ez) egy RX460 2gb-os kártyával kezdeném.
30 körül vannak és ha jól számolgattam 100 nap körül vissza hozza az árát.
Mit gondoltok jó vásár lenne egy 460-as bányászásra? Vagy javasoltabb lenne többet bele tolni, és drágább kártyát venni?
Köszönöm!

(#27024) Smithy87 válasza jubilleum (#27023) üzenetére


Smithy87
senior tag

A 2 Gb-s az általános vélemény szerint nem javallott. Ha csak ki akarod próbálni használd a meglévő kártyád ha van. A jobb kártyák még mindig túlárazottak. A 2 Gb-s nem javallott. A 460 meg különösen.

(#27025) bbarna válasza jubilleum (#27023) üzenetére


bbarna
tag

Szerintem kísérletezni - próbálkozni megfelel a kártya, elsősorban friss alt coinok bányászására
SOIL, SIGT most indultak. Vegán honlapján tudsz több infót szerezni.

(#27026) subaruwrc válasza jubilleum (#27023) üzenetére


subaruwrc
félisten

460 2gb-tal eth-zni nem tudsz.3gb a minimum követelmény.
ha nem az volt tervben akkor nem szóltam.

(#27027) jubilleum válasza subaruwrc (#27026) üzenetére


jubilleum
senior tag

Igen, ETH is volt tat tervben. Rendben akkor még nem vagyok elég tájékozott.
Milyen kártyát lenne akkor most érdemes venni? és honnan? mert mindenhol elvannak szállva..

(#27028) shteer válasza jubilleum (#27027) üzenetére


shteer
titán

hát boltban vagy az aprón :) RX460 4GB > RX580, nV oldalon 1050Ti > 1080Ti. olvasgass kicsit a kérdések előtt

..szerintem jónak tűnik

(#27029) Dexar007 válasza LLam (#27022) üzenetére


Dexar007
veterán

A pofa ne jarjon,csak a csakany! ;]

Give me your cum,bull!

(#27030) LLam válasza Dexar007 (#27029) üzenetére


LLam
senior tag

:Y :R

Stay hungry!

(#27031) vizimento


vizimento
senior tag

Játszadoztam ma a dual mininggal.
Az alany: 4db RX470-es rig.
Csak eth-t bányászva kb 100-at hashel.
Dualba kb 86 eth + 1200 dcr.
A fogyasztáskülönbséget nem néztem, csak ezekkel az adatokkal számolgattam whattomine-on, de az jött ki, hogy anyagilag jobban megéri csak eth-t csákányolni, mint mindkettőt.

Valamit elrontottam, vagy más is ilyen eredményre jutott?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#27032) LLam válasza vizimento (#27031) üzenetére


LLam
senior tag

-dcri értékkel kell játszani, addig levenni amíg mondjuk 97-98 MHs marad az eth-en. Mivel ez (a másodlagos bányászás) a GPU-t terheli elsősorban, ezért ha megemeled az eth miatt levett órajelet,akkor sokkal jobb értékeket lehet elérni, persze a fogyasztás nőni fog (így nyáron talán a hőtermelés növekedése sem elhanyagolható különbség..).

Stay hungry!

(#27033) vizimento válasza LLam (#27032) üzenetére


vizimento
senior tag

dcri-t már levettem 14re (nem tudom hol, de ezt olvastam, ezt ajánlották)...
gpu gyári értéken, csak a memória van megemelve ugye az eth miatt.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#27034) LLam válasza vizimento (#27033) üzenetére


LLam
senior tag

vedd le 4-re, miközben fut claymore miner a + - gombokkal tudod szabályozni

Stay hungry!

(#27035) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Legyen szíves valaki elárulni, hogy hogy tudom claymore's-ban leállítani a monitorra kötött VGA-t, hogy közben a másik folytassa a munkát?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#27036) bobalazs válasza s7evcsenko (#27035) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

megnyomod a 0 gombot, vagy az 1-et.

(#27037) Yany


Yany
addikt

Skacok, aki szív azzal, hogy irgalmatlan lassú a Bitcoin Core wallet, annak itt egy újabb írásom (angol): Speed up your Bitcoin Core

(közben rájöttem, hogy a bitcoinnak van külön topikja, úgyhogy ha kéritek, kinullázom a hsz-t)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27038) s7evcsenko válasza bobalazs (#27036) üzenetére


s7evcsenko
addikt

na lol... :B
köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#27039) Smithy87


Smithy87
senior tag

Ha nicehashre dual miningolok akkor hogy tudom az általuk adott bat ba a -dci t be szerkeszteni hogy működjön is?

(#27040) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Jezusom mi van itt? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27041) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

Jó hír a Polaris-os bányászoknak (Ethash/DaggerHashimoto algohoz), Claymore postolta pár napja: "The DAG epoch issue: it seems AMD fixed it for Vega in drivers and now they are working on Polaris. New drivers will be available soon, may be in two weeks or so."

find a way or make one..

(#27042) mepet válasza ff-thomas (#27041) üzenetére


mepet
addikt

Megtaláltam, de nem derült ki sajnos mi volt ez az issue. Bugos volt valamelyik driver? (Már sok hónapja nem nyúltam a driverekhez és nálam minden rendben...)

(#27043) ff-thomas válasza mepet (#27042) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

A DAG file méret növekedésével a Polaris-os kártyák hashrate-je jelentősen csökken, próbáld ki a Claymore Dual Miner-ben a benchmark-ot. Erre keresnek megoldást az AMD-nél.

Vagy itt egy cikk hozzá mérésekkel: http://1stminingrig.com/amd-radeon-rx-400-rx-500-will-be-no-longer-profitable-for-ethereum-mining/

De nem is kell benchmark hozzá, csak nézd meg, milyen hashrate-tel termelt 2 hónapja egy RX470 az ETH hálózatán és most mennyivel csákányozik. Kb. 1-1,5MH/s-et csökkent, tuningtól/optimalizálástól/RAM-tól,stb. függően.

find a way or make one..

(#27044) mepet válasza ff-thomas (#27043) üzenetére


mepet
addikt

Jaaa, persze, mindenhol ez volt a téma... Köszi!
Kíváncsi leszek...

(#27045) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kérdeznék: meg tudná nekem mondani valaki, hogy a Groestl bányászata mennyire terheli meg, pusztítja a VGA-t?
Milyet érdemes hozzá venni?

Köszi előre is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27046) haxiboy válasza ff-thomas (#27043) üzenetére


haxiboy
veterán

Teljesen mindegy mert nemsokára POS algora váltanak és nem lesz érdemes a csákányozás (nem lesz block reward). Egyébként szinte minden kártyán van hashrate drop, nem nagyon oszt-szoroz mert mindenkinek egyszerre van hashrate csökkenés a DAG-al együtt tehát ha a difficulty-t nem nézzük a reward ugyanannyi marad(na).

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27047) Parano1d válasza haxiboy (#27046) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Az a "nemsokára" az nem idén lesz valószínű (max nagyon az év végén), és a probléma az ETC-t is érinti, ami tudtommal nem lesz POS. De a többi ethashre épülő algot is, csak azoknak még nem olyan nagy a dag file-uk.
Amúgy az Nvidia kártyákat meg nem érinti a dolog, tehát nem marad ugyanannyi a reward.

[ Szerkesztve ]

(#27048) cuko válasza ff-thomas (#27043) üzenetére


cuko
aktív tag

Azért ez a cikk is megér egy misét.

"AMD RADEON RX 400 / RX 500 WILL BE NO LONGER PROFITABLE FOR ETHEREUM MINING?"
vs.
" The real issue is that a great drop in Ethereum hashrate is expected for Radeon RX 400 / RX 500 series in the next couple of months (...) up to ~30% hashrate drop, which will increase gradually."

Ami érdekesebb szerintem az ez a komment a cikk alatt:
"Ed Stewart • a month ago
This is not such good news for many of us but thanks for the detailed discussion Ciprian. One of the things that had bothered me is when my 3gig 1060s will no longer run due to DAG size growth so I did a review of DAG growth and found out 3gig cards are ok until Oct/Nov 2018 and more than likely we will already be on pos by then. If you would like to view my data here is the table that shows growth over time.

https://goo.gl/YHM7HY"

Valaki meg tudja erősíteni, hogy jó a számítása? Amikor nézegettem a 3 gigás kártyákat, sehol sem láttam konkrét számításokat, csak vészmadárkodást, hogy "túl nagy lesz a DAG és használhatatlan lesz ETH-ra", illetve a konszolidáltabb 'nagyobb RAM-os modell jobban tartja az árát / tovább lesz használható' álláspontot, amikre alapozva én is 4/6/8 gigás kártyákat vettem csak.

(#27049) ff-thomas válasza cuko (#27048) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

@cuko: A cikkről nem tudok nyilatkozni, csak a grafikonok/mérések eredményei miatt linkeltem, ezt dobta ki elsőnek a gugli a témával kapcsolatban (arra a kifejezésre, amire rákerestem).

@haxiboy, Parano1d: A PoW->PoS váltás előkészítése már folyamatban az ETH hálózatán, a core dev-ek nemrég megállapotak az átállás menetében (https://www.youtube.com/watch?v=hRQg_lHEKl4&t=757s), ha jól értelmeztem, folyamatosan "kivéreztetik" a bányászokat: diff-et növelik, block time-ot lassítják, block reward-ot csökkentik. Párhuzamosan futni fog majd a PoS és PoW, míg a PoW teljesen elhal.

De a DAG epoch ill. a fileméret növekedéssel kapcsolatos probléma érinti a többi ugyanilyen algot használó coint is. Másrészt nem minden kártyának arányosan csökken a teljesítménye, nézd meg a teszteket. A Polaris alapú kártyák különösen érintettek az ügyben, míg az NVidia 10xx és AMD R9-es széria kevésbé.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#27050) RECSKA válasza cuko (#27048) üzenetére


RECSKA
veterán

Jelenleg 2180mbot foglal nalam az eth a 1060 3gbon... Mikor beuzemeltem majus vegen, akkor is ekkorul volt...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.