Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) Hack3er


Hack3er
őstag

Szerintetek mennyire jó eredmény egy Palit GTX 1060 3gb-től ? (samu memós)
Így a stabil 22 megvan, néha alá droppol de vissza szokott álni.

[ Szerkesztve ]

(#36702) Fiddlestick válasza Hack3er (#36701) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Nalam a palitok (meg minden mas is) 24,2-n mennek stabilan

62
83
0
800
55

:R

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36703) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Mitől lehet az ha az egyik kártya ETH alatt fogja és lesik a hesrét 2-re és végig azon megy?
Már cseréltem alatta risert de még mindig csinálja.

Olvastam tavaly valaki írta hogy ilyen problémája volt, de nem találtam meg. :W

(#36704) B4l!nt válasza Hack3er (#36701) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Szia. Gpu -400MHz, ramnak amennyi megy, samsungos 900fölött menni fog.

(#36705) Hack3er válasza Fiddlestick (#36702) üzenetére


Hack3er
őstag

Beállítottam ezeket és viszi a 24-et.

(#36704) B4l!nt 900 fölött hosszabb távon megéri hajtani, nincsen hűtés a memórián.
Bár eddig nem panaszkodok hogy melegszik a 10 fokos teraszon.

(#36706) Sondi1986 válasza Hack3er (#36705) üzenetére


Sondi1986
addikt

Emeld a venti fordulatot hogy a bordákon átmenő levegő hűtse a ramokat.

[ Szerkesztve ]

(#36707) Adams15 válasza bobalazs (#36671) üzenetére


Adams15
aktív tag

Igazából mégsem tudom, hogy mi van. Amit délelőtt bányásztam, pedig elvileg nem volt blokk 5 órája, most ott van az accountomon!

Szerk.: A tranzakcióknál egyszer csak ilyen 2 perces különbséggel megjelent több mint 20 confirmed tranzakció.

[ Szerkesztve ]

(#36708) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Szevasztok!

EVGA GTX970SC ACX2.0-ra milyen beállítást javasoltok afterburnerre?

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#36709) bobalazs válasza Sondi1986 (#36703) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

power limit.

(#36707) Adams15

Talán le volt hallva a statisztika oldala, és voltak mégis blokkok?
Rejtélyes.

[ Szerkesztve ]

(#36710) Adams15 válasza bobalazs (#36709) üzenetére


Adams15
aktív tag

Úgy tűnik. Fura, igen. De ha nem a zcl-en belül néztem a blokkokat, hanem a főoldalon, ott ugye azt írta, h 8 perce volt blokk. Lehet az volt a reális, nem tudom.

Amúgy írja mindenki, hogy pesten venné ki a lét automatákból, milyen automatákból? :D btc?

(#36711) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Ha valaki eth-t banyaszik 1060-al meg tudna mondani hogy mekkora hashrate a vege oc-val? Youtubon lattam 25 mh/s-ot is tudnak bios moddal, de ez lehetseges? Vagy marad a 20-22 amit tudnak?

[ Szerkesztve ]

(#36712) shteer válasza jozsef8 (#36711) üzenetére


shteer
titán

melyik 1060?

..szerintem jónak tűnik

(#36713) subaruwrc válasza jozsef8 (#36711) üzenetére


subaruwrc
félisten

5hsz-szel feljebb vannak értékek...

milyen vege oc ?

(#36714) jozsef8 válasza shteer (#36712) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Gondolom a memoriaktol sok fugg. Asus strixet lattam 25 mh-en.

(#36715) Enter65 válasza jozsef8 (#36714) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Neked milyen 1060-od van?

(#36716) jozsef8 válasza Enter65 (#36715) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Hat meg semmilyen most akarok majd venni :D De eloszor csak 1-et teszt erejeig utana pedig tobbet. Persze csak ha valahol kapni majd :D

(#36717) Dexar007


Dexar007
veterán

6x Giga Rx570 ~ 29.5 = 177 MH -->730W falbol. Lehet be lehetne vinni 700 ala.

Give me your cum,bull!

(#36718) shteer válasza jozsef8 (#36714) üzenetére


shteer
titán

az mehet annyit

..szerintem jónak tűnik

(#36719) Fiddlestick válasza jozsef8 (#36711) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

1060 bios moddal ? :N

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36720) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

üdv... szerintem sokakat érdekelne ez fajta "pénzkereseti lehetőség" viszont ahogy észre vettem,aki csinálja és van tapasztalata benne az mind-mind magaskategóriás GPU-kal csinálja. Persze egyértelmű, de ugye vegyük számításba hogy egy 150-200ezres kártyát nem mindenki tud megvenni, főleg nem kettőt... jó lenne ha lenne vagy lennének olyan emberkék akik meg tudnák határozni hogy mekkora/milyen az a konfig amivel megérné elkezdeni illetve mennyibe is kerülne... szép és jó hogy van köztetek tehetősebb aki bemegy a boltba és zsebből vesz 2 ütős GPU-t,viszont akad szerintem aki meg nem... viszont egy alap kezdő konfiggal meg tudná tenni hogy elkezdi, és az összegyűjtött coinból vesz jobb cuccokat...ahogy elnézem a topik összefoglaló sem frissült szeptember óta...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36721) Fiddlestick válasza st3v3np3t3r (#36720) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

1050ti rx460 560.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36722) st3v3np3t3r válasza Fiddlestick (#36721) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

na, az RX460-ra mondható azt hogy kezdésnek jó, 38ezertől írja az árukereső...a másik kettő amit írtál 100felett van

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36723) Fiddlestick válasza st3v3np3t3r (#36722) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Valamit nagyon elneztel akkor, csunya lenne ha 100felett lenne az 560, hasznald ugyesebben a keresot :U :C

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36724) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Kezdődik újra és újra és újra, Frissítse már valaki az első HSZ-t hogy ne keljen az alapoktól újra végigolvasnia mindenkinek egy ember szenvedését.. és ugyan azokat a kérdéseket 100000000000X is...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36725) st3v3np3t3r válasza Fiddlestick (#36723) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

bocs, én írtam el :D 560 helyett 570et írtam... az 560 44ezertől írja...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36726) st3v3np3t3r válasza Tamás9x (#36724) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

elhiszem hogy idegesítő...meg is értem...ha ideges vagy a kérdésem miatt...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36727) gbela válasza st3v3np3t3r (#36720) üzenetére


gbela
senior tag

A baj ezzel az, hogy kisebb kártyákkal egyáltalán nem éri meg. igazából 1050ti meg rx560 a legalja, egy gtx660 pl áramot sem nagyon hozza ki.
Hidd el nem tehetős itt mindenki, ha igazán az lenne nem gpu-kat vásárolna. A havi bérünkből vesszük szerintem nagyrészt (persze biztos vannak kivételek), és befektetésként tekintünk rá. Más lakást vesz hogy kiadja, ha tehetném én is azt vennék, de csak gpu-ra futotta:)

(#36728) Danex válasza st3v3np3t3r (#36720) üzenetére


Danex
addikt

Mindenki olyannal kezdje el amit megengedhet magának. Csak is olyan pénzt öljön ebbe ami nem fogja a falhoz vágni, ha esetleg elszáll az egész.

A probléma azzal, hogy kevés pénzből akarunk sokat, hogy az emberek általában nem türelmesek, ezért inkább ott spórolnak ahol pont nem kéne.

Pl pincéből felhozott gépbe belerakom a 1050Ti -t mert ennyi fért bele az összespórolt pénzemből, majd a szar alapok miatt instabil / esetleg leég akkor oda minden félretett pénz.

A probléma a pici budge buildekkel, hogy ha rendesen akarod csinálni akkor legalább 100-110ezer az alap konfig amihez még videokártyát sem vettél, ha ehhez veszel valami olcsó 30-40ezres kártyát ami termel napi 2$-t akkor az a életbe se fogja visszatermelni az alap konfig költségeit, nem hogy a kártya árát illetve a bővítést.

Másik gond, hogy kitudja meddig van ez a gazdag jó világ, hogy ilyen magasak a bevételek, az előbb említett példánál minimum 10 hónap alatt kapod vissza azt a pénzt amit beleköltöttél, de teszem azt egy 600ezres gép (most már inkább 700ezres), viszont 4-5-6 hónapon belül már megtérül.

Ezért az én véleményem és nem nagyképűségből, hogy szerintem nem éri meg "aprópénzzel" beszállni ebbe, de mindenkinek magának kell tudnia mérlegelnie, hisz mindenki a saját pénzért felel, neten azért elég sok infó megtalálható, de igazából itt is elég 1-1 napot visszaolvasni ahhoz, hogy el tudjon kezdeni az ember magának számolgatni.

---------------

Amúgy nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem nem zavar az, ha kérdeznek az emberek, amennyiben látom rajta, hogy legalább már egy picit is utánaolvasott a témának és már egy konkrét elképzeléssel jön ide.

De az, hogy 3 óránként mindig jön egy kérdés, hogy na akkor fogjátok a kezemet és rendeljétek már meg nekem a lakcímemre már összeszerelve... ez olyan mint egy vállalkozás, azért úgy tegyünk bele pénzt, hogy tudjuk is, hogy mibe tesszük azt.

[ Szerkesztve ]

(#36729) Plasticbomb válasza st3v3np3t3r (#36720) üzenetére


Plasticbomb
addikt

1, nagyon benézted, van itt minden, 1050Ti, RX460-470-480-500asok, Persze, akadnak itt VEGA56-64ek, 1080Tik is. Én még a TitanV-t sem vetném el, legalább egyet be kéne szerezni, és elszórakozni vele, mégis mit tud. Másik dolog, hogy még nincs keretem rá, illetve van egyébb projekt is a kezeim között, amire szintén kell pénz. Pl egy egyedi cpu hűtő foglalathoz kell valami lefogatást kitalálnom, hogy rá tudjak tenni egy normális teljesitményű hűtőt.

2, Meghatározni nehéz, mindenkinek maga kell az egyéni lehetőségeit mérlegelni, figyelembe venni, szal én hiába mondanám, hogy nekem kb bármi megérni, ha neked kb csak a leghatékonyabbak érnék meg, mert mondjuk drága az áram, vagy nem tudod jól elhelyezni mindet.

3, Erős általánosítás, hogy bemegy a boltba, és vesz 2 szuper GPU-t, legtöbbször nem a csúcsot veszi itt mindenki, inkább a középkategóriát, de... Legnagyobb akadály, hogy a jó GPUkat kb már felvásárolták, és ha néha akad valahol, az pillanatok alatt el is fogyott. És azért neki ugyanúgy meg kellett dolgozni, akár törődni a rigeivel, vagy minden nap be kell menjen 10+ órákat melózni a munkahelyére, amit vagy szeret, vagy utál.

Hogy mik a jó kezdő lépések? Whattomine jó kezdésnek, megnézed milyen GPU-k elérhetőek a számodra, rákeresel az adott GPUk teljesítményére adott algoritmusok alatt, és szépen bepötyögöd a kapott eredményeket. Áramdij, stb is számolj, plusz hadj fent keretet amortizációra, esetleges leállásokra, illetve, ha ezeket mind elkerülöd, akkor bővítésre, majd a fennmaradót kuporgathatod.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36730) st3v3np3t3r válasza Danex (#36728) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem arra gondoltam hogy a leges legolcsóbb konfigot kritizálja valaki, hanem mi az az alap konfig amitől megéri egyáltalán ezt űzni...

sokaknak akik annyira nincsenek a témában hogy a bányaszathoz kell legalább 2 GPU... persze... oké... de gondolja ő, vesz 2 GF210-et 20ezerbe és megvan a bányászgép...persze, csak az kiskakas lesz a dobtetőn ami kapirgálni fog csak...

mellesleg ezzel még kevesebb gond van mint egy albérlettel...mert egy 10millás lakásból havi szinten 80-120ezer vehető ki, 4db 1millás gépből kb. jó esetben fél milla... 10millából 80-120ezer, vagy 4millából fél milla, 8nál már talán 1milla,havonta,elméletben,ha jól számolok...

az albérlettel sok a nyűg,ezzel 90% nyűgöt spórol az ember...

de vissza a témához... de akkor máshogy teszem fel a kérdést...
melyik az a GPU amivel megéri bányászni és átlag ember pénztárcája ki tudja fizetni...mondjuk aki havi 160-200ezer között keres,megveszi a kártyát és nem küszöböt rágja 1hónapig...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36731) shteer válasza st3v3np3t3r (#36730) üzenetére


shteer
titán

Szvsz több nyűg van ezekkel mint egy kiadott albival :)

Le lett írva mely kártyák alkalmasak, olvasgass vissza néhány oldalt és minden info le van írva

Csak annyi pénzt szabad beletenni amit nem sajnálsz, ha nem jön össze

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36732) AAntii válasza st3v3np3t3r (#36730) üzenetére


AAntii
őstag

Lakni mindig fognak az emberek, bányászni 14-15 centes áramdíj mellett videokártyákkal nem. Ha lehetne egy fix összeggel kalkulálni, akkor kb. senki nem dolgozna, vagy max addig, míg összespórol 2 milliót és utána csak bányászna.
Ha valaki nem tudja mi a különbség egy gf 210 és egy gtx 1070 között, az bele se kezdjen, mert nem atomfizika a bányászélet, de azért adódhatnak olyan problémák, amiket nem árt ha az ember meg tud oldani, ami szükségeltetik némi it érdeklődés. Legalább alapszinten.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36733) Danex válasza st3v3np3t3r (#36730) üzenetére


Danex
addikt

Csak a lakás 20 év múlva is annyit fog érni, ha nem többet, itt meg ha beüt a crach akkor max fűtésre használhatod a gépet.

Honnan kéne tudnunk, hogy valakinek havi 160-200 ezerből mennyi az ami még nem fáj és mennyit tud abból félrerakni?

(#36734) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kissé off kérdés, de mégiscsak ide tartozik:

hogy tudom megakadályozni, hogy weblapok bányászásra használják a gépemet?
Egyre jobban elerjednek az olyan kis "extrák" a különböző site-okon, amik bányászásra használják a gépedet, amig rajta vagy.
Ezt hogy tudom megakadályozni?- nyilván nem arra a megoldásra vagyok kíváncs, hogy nem megyek többet az adott oldalra.

Előre is kösz,
Nándi

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#36735) Yany


Yany
addikt

Hej,

NiceHash-előket kérdeznék, elsősorban Neoscrypt-eseket: van, aki a NiceHash által elindított miner paramétereit valamilyen módon módosította a jobb hatékonyság érdekében?

Csak mert azt gondolom, hogy a NiceHash futtatáskor valamiféle alapbeállításokkal fut és az ilyen "intensity" meg hasonló teljesítmény-befolyásoló paramétereket lehetne még finomhangolni. Bele lehet egyáltalán valahogy nyúlni, hogy a CryptoNote, NeoScrypt és társai okosabban fussanak? (mert ugye egy RX570 és egy 1070 jó eséllyel pl. nem ugyanazokat az intensity paramétereket szereti más minerben sem)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36736) AAntii válasza NandorHUN (#36734) üzenetére


AAntii
őstag

Az adblock megfogja.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36737) Danex válasza Yany (#36735) üzenetére


Danex
addikt

Ahogy néztem a nicehash mappájában megtalálhatóak voltak a bányászprogik és a config fájlok módosíthatóak azt hiszem.

(#36738) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
kicsit több hülye kérdésem lenne

valaki bányászik 1x GTX 960
próbáltam ethereumot a Claymore's Dual de csak 2-3 Mh/s tud ez reális ? :U

az lenne a kérdés h vennék még egy 960 menyire érné meg kezdésnek ?
idővel bővitteném kártyákat
melyik altcoin éri meg most bányászni ?

(#36739) subaruwrc válasza nandi17 (#36738) üzenetére


subaruwrc
félisten

zec-elj inkább
eth-ra felejtős.

(#36740) Plasticbomb válasza st3v3np3t3r (#36730) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Legegyszerűbb válasz a kérdésedre: LINK

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36741) AAntii válasza nandi17 (#36738) üzenetére


AAntii
őstag

A régi driverekkel szerintem kb. 10 mh/s kihozható belőlük, de ki kell tesztelni, melyikkel megy ennyit és természetesen találni hozzá egy régi minert is, ami nem kéri az új drivert. Venni hozzá pedig végképp nem vennék ilyet, akkor már egy rx 560-at (a jelenlegi helyett is). A gtx 960/970/980/980 ti pedig eleve inkább zcashre (volt) jó.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36742) nandi17 válasza subaruwrc (#36739) üzenetére


nandi17
tag

van rá külön program ?
minergate-en próbáltam 140sol/s
nézegettem havonta menyit hozna de fura összeg jött ki
tudom egy kártya nem hoz sokat
nicehast csinálom ott 1,50-2,3 eur között mozog naponta

(#36743) sanzi89 válasza nandi17 (#36738) üzenetére


sanzi89
addikt

ZEC-re volt nálam GTX 950-es, olyan 200 sol-t tudott. Aztán visszaadtam és vettem 1060-ast. :D

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36744) tisn válasza Fiddlestick (#36702) üzenetére


tisn
addikt

csak nekem van ilyen sz@r hynixes palitom? :(

(#36745) tisn válasza Danex (#36728) üzenetére


tisn
addikt

A probléma a pici budge buildekkel, hogy ha rendesen akarod csinálni akkor legalább 100-110ezer az alap konfig amihez még videokártyát sem vettél, ha ehhez veszel valami olcsó 30-40ezres kártyát ami termel napi 2$-t akkor az a életbe se fogja visszatermelni az alap konfig költségeit, nem hogy a kártya árát illetve a bővítést.

en ugy kezdtem, hogy a letezo gepembe vettem ket 1060-at (legolcsobb, manil, mazlifaktor hogy samu ramos)
ez volt netto 100k-bol

a teszthonap alatt kb. kitermelodott az egyik kartya ara

ezzel vegigszivtam mindent, itt-ott eltunt par $ (winminer, nicehash), de megtanultam nagyjabol hogy kell csinalni, vegigszivtam a walletek, poolok, coinbase, cryptopia, stb. szajtokat, es egy honap tapasztalatszerzes utan raszantam 400k korul az elso rigre

(#36746) Tamás9x válasza st3v3np3t3r (#36726) üzenetére


Tamás9x
őstag

Félre ne értsd, én örülök, hogy + 1 ember akinek bejöhet, csak az zavar, hogy megmenthetnénk 1 adag felesleges szenvedéstől, ha lenne valami rendszer, ami útján tudsz menni, ehelyett a lelkes,, kevés tudással rendelkezők fonak már csak válaszolni a kérdéseidre, a bölcsek csendben maradnak, és hagynak szenvedni mert már nincs se kedvük se idejük 10000* is leírni ugyan azt.

Belebuk a miylen alaplapot dologba, mert kapsz egy pár noname fos ebayes no supportos linket, miylen tápot vegyek-be mert sok kisokos szerint jó az olcsó is, miylen risert vegyekbe mert rengeteg kis butus esküszik a sata csatlakozósra, és a tuning, amikor kiderül, hogy auto profillal használják a nagyokosok, mikor köztudottan, ez kinyírja a kártyákat :) Aztán jön a váltó ahol beajánljék neked a Krakent- ahol ha szeretnél sem tudsz kereskedni normálisan mert fapados, és megbízhatatlan... Rem érted :)

Coin besorolás: [link]
Sac/kb áramfogyasztás kalkulátor [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36747) deadwing válasza nandi17 (#36738) üzenetére


deadwing
addikt

Az a baj, hogy ezek a régebbi gpu-k megeszik a nyereséget villanyból :(
Nekem volt 980 Ti, ami annyit, vagy kicsivel többet ment mint egy 1070, de több mint 2-szer annyit zabált :(

1060 vagy 1050 Ti kezdésnek jó lehet.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36748) Dr. Romano válasza deadwing (#36747) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem a PC-ben R9 290X van, játékra tökéletes, eszembe nem jutna bedobni a bányagépbe, pedig még mindig jó számokat hessel, de a fogyasztás rettenet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36749) ryke1 válasza Tamás9x (#36746) üzenetére


ryke1
tag

Bocsi 2x ugyan az a link :)

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#36750) deadwing válasza Tamás9x (#36746) üzenetére


deadwing
addikt

Meg vannak a gyilkosok, akik 120% power limittel 100% ventivel hajtják a kártyákat.

;] ;]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.