Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) Enter65 válasza btomi9 (#36396) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nem a RISER-re való kötés volt a gond, hanem a 8 vagy 6 Pin átalakításról. Azt NE mOlex vagy Sata-ról ted meg!

(#36402) Danex


Danex
addikt

Szerintem a bányászatot tiszteljük meg annyival, hogy ha nem értünk hozzá akkor ne heggesszünk mindenféle dolgokat össze.

Mikor ilyet csinál az ember ott általában kevés a pénz, nem kéne azt a keveset is elfüstöltetni.

Véleményem szerint csinálja az ember rendesen vagy inkább sehogy. El lehet kezdeni aránylag "kevés" pénzből is és majd módjával bővítgeti az ember, de ha az alapra nincs pénz, vagy csak kétes megbízhatóságú eszközeink vannak szerintem jobb várni vagy hagyni,

Egy tákolt tápot nem szívesen hagynék otthon nagy terhelés alatt 24/7

(#36403) Enter65 válasza Danex (#36402) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Egyet értek!

A tápcsatlakozóknak is meg van a maga feladatuk! Na akarjuk a molex vagy satára rákötni a VGA 6 valamint a 8 pines csatikat, még ha van is olyan átalakító, mert nem arra lettek tervezve, hogy folyamatosan legyen maxon terhelve! (Itt most bányász oldalról nézem, nem általános felhasz.-ról)

Molex, Sata = Riser tápolására van!
6+2, 8 pin = VGA tápcsatira van!
CPU 8 pin= ALAPLAPRA van!!

Ha osztani szretnél, akkor már a VGA csatikat oszd meg, és a minél közelebbit a táphoz! Egy kábelre max egy osztott használj!

[ Szerkesztve ]

(#36404) zsolti_20 válasza btomi9 (#36396) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Gondolom erről a riserről beszélsz. Valóban sok helyen olvastam hogy a sata nem ajánlott hozzá, inkább molex. Nekem is sikerült belefutnom ebbe, hogy sata csatis riserből rendeltem 6db-ot, de ha lesz időm megnézem pontosan milyen csatlakozású ez a 6pin, mert ebay-en pl lehet rendelni hozzá olyat átalakítót ami 6 pinből csinál molex,et. Csak ugye ehhez kellene molexes csatlakozós tápegység is.

Igen közben Enter65 leírta a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#36405) Yany válasza NoX (#36353) üzenetére


Yany
addikt

Köszi a reportot. Miért, ez ugyanaz a kártya?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36406) deadwing válasza bobalazs (#36366) üzenetére


deadwing
addikt

Fú baszki, van ám arc, nem kicsi!
Én meg tőled nem vártam volna ezt, pláne hogy privátban is segítettem neked, egész szép kis levelezést folytattunk le.

Még egyszer leírom. Ez előtt nem volt ezzel problémám, 65% limittel hajtottam őket és nem voltak melegek. Semmi nem indokolta ezt a hibát. 100% limit, na hagyjál már :)
De nyilván egyszerűbb köpködni, de hogy pont rám... na ez kicsit erős.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36407) bobalazs válasza deadwing (#36406) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem veszekedést akarok(tam) elindítani, ha több hónapos előre olvasással indultál bele a bányászatba, hogy a lótúróba futtathatod auto-n a vga-t?

(#36408) BRIKLY


BRIKLY
veterán

6/8 pines csatira én se ajánlok átalakítózást. Én is úgy voltam vele, hogy ETN-t bányászni jó lesz az úgy az alulfeszelt 470-nek. 2 napig jó is volt, aztán megállt a gép,megyek be a szobába, érzem az olvadt műanyag szagot. Nem is a Sata, hanem a molex olvadt el.. (Sata-molex-6pin átalakítás volt).
Molex csati levág, tápról a Sata leszed, összeforraszt, leszigetel, na most olvadj el a q. Anyád :DDD

(#36409) zsolti_20 válasza BRIKLY (#36408) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Brutális :D Ugyan ezt tettem volna. A forrasztás tuti jobban tart mint az a kis sata csati pár szál vékony pinnel. :C
Direkt nem javasoltam forrasztást, mert két szóért lefejezik az embert itt nem, hogy ilyen dolgokért. :DDD

(#36410) sanzi89 válasza deadwing (#36406) üzenetére


sanzi89
addikt

Az a baj, hogy a VRM hőmérsékletét nem lehet monitorozni, ezért ajánlott a ventilátoroknak magasabb fordulatszámot beállítani, mint ami a GPU hűtés miatt indokolt lenne. Mivel konstans terhelést jelent a bányászat, így szerintem is jobb döntés egy kikísérletezett fix fordulatszám beállítása, amin biztosan hűvös a GPU.
Lehet, hogy a másik bányász program jobban meghajtja a VGA-át, emiatt ér el ugye magasabb hashrate-et, ez plusz hőtermeléssel is jár, ami magyarázat lehet arra, miért most folyt ki a lé a hűtés alól. Eddig a szakadék szélén volt, most leesett...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36411) Yany válasza bobalazs (#36407) üzenetére


Yany
addikt

Nem akarok állást foglalni egyik oldalon sem, de szerintem igen felületes dolog egyből az auto ventivezérlésre fogni a szitut, miközben egy csomó részlet nem is derült még ki. Szerintem ezt a kártyatönkremenős témát vagy tereljétek vissza konstruktív mederbe, vagy zárjátok le. Mindannyiunk érdekében kérem. Köszi. :R

ps.: Egy custom profilú, de automatikus ventivezérlést még mindig SOKKAL biztonságosabbnak tartok, mint egy konstans fordulatszámú beállítást, ugyanis az képes idomulni a változó helyzetre, amire nem feltétlen tudsz felkészülni. Persze a 100%-osnál nem biztonságosabb, hacsak olyan szempontból nem, hogy élettartamra nyilván jobb lesz az auto, mint a folyton maxon prögő.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36412) Enter65


Enter65
Topikgazda

Ha meg már annyi VGA van, hogy nincsen helyed a tápodon, és véletlenül, Moduláris tápod van, akkor az aprón van egy srác aki kiváló minőségű kábeleket gyárt, harisnyáz! Keresd meg, és mond meg neki, hogy milyen kábelre lenne szükséged és legyártja! Pl: kell neked 3 db PCIe végű csati de csak 2 Db van rajta. Szólsz neki, hogy moduláris táphoz kellene 3 db PCIe végű, és megcsinálja. Sőt még a színek és kábelek közt is válogathatsz!

Amúgy meg, sima átalakítókat, toldókat is csinál!

Nem kell kontárkodni!! Nem éri meg!

(#36413) Enter65 válasza zsolti_20 (#36409) üzenetére


Enter65
Topikgazda

:W :O khmm... nem mindenkinek van forrasztója otthon...

[ Szerkesztve ]

(#36414) bobalazs válasza Yany (#36411) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Roger.
Kiváncsi lennék azonban a kártya bios profiljára, milyen hőhöz milyen hőmérséklet görbét állít be.
Mivel volt 3 x MSI 270 mindegyik 80 fokon kezdte felpörgetni a ventit.
Gondolom hogy egy rakás hasonlóan gyárilag rossz görbéjű ventiprofil létezik.

(#36415) BRIKLY válasza zsolti_20 (#36409) üzenetére


BRIKLY
veterán

Jó, ezt egy régebbi kis FSP táppal játszottam meg. Nyilván egy új, 50-70 ezres táppal nem csinálnék ilyet. (bár.. A SATA csati vissza szerelhető ha ügyesen szedi le az ember)

(#36416) Yany


Yany
addikt

Gyerekek, ennek a kártyának igen szimpi az ára. Vajon jó is?
Sapphire RX 570 Pulse

Azta, most nézem, hogy közben kedvenc cryptoalaplapom ára is nagyon baráti lett:
MSI Z270-A-Pro

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36417) deadwing válasza bobalazs (#36407) üzenetére


deadwing
addikt

Anno amdket nem úgy futtattam. Illetve úgy, de saját ventiprofillal. Hidd el, oda szoktam figyelni.
Ezt meg az nvidia kártyák nem indokolták, mert nem voltak melegek egyáltalán... gondoltam így a ventik is jól járnak. Több sziszegős és kiszáradt ventihez volt szerencsém a múltban, mint ahány tönkrement gpuhoz. Kártya nálam még nem halt meg 1 sem.
Egyébként még azt sem tudjuk, hogy pontosan mi is okozhatta ezt a problémát... de sztem nem is fogunk rájönni. A hétvégén újra felélesztem őket, aztán ennyi.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36418) Smithy87


Smithy87
senior tag

fölös 1060 valakinél? :D

(#36419) AAntii


AAntii
őstag

A custom ventiprofil is autonak számít, ha nem fixen állítom be a ventit? Csak hogy kiderüljön mennyire vagyok gyökér és a hozzászólásaimat tudjam töröltetni innen inkompetencia miatt.
( A kárörvendő és a megmondtam én hozzáállás nagyon nem szimpatikus).

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36420) Danex válasza Yany (#36416) üzenetére


Danex
addikt

Főleg ha az m2-be belemegy a 7. kártya :U Kár, hogy globálisan 0 VGA van mindenhol, külföldön is. Elmentek karácsonyozni a gyárba és nem indultak azóta újra?

(#36421) shteer válasza Smithy87 (#36418) üzenetére


shteer
titán

150-ért van ;]

..szerintem jónak tűnik

(#36422) X Factor válasza subaruwrc (#36348) üzenetére


X Factor
addikt

Igen, de akkor ezek szerint már túrhatom is az optimalizáltat.

Make things work

(#36423) deadwing válasza sanzi89 (#36410) üzenetére


deadwing
addikt

Pont ez az, nem volt látható + GPU hőtermelés.
Nem is lehetett 65% limiten.
Ezért furcsa az egész. Valami megpumpálta vagy a vram-ot vagy a vrm-et, de hogy mi?

Én még mindig Yany kollégával értek egyet, mindenképp az egyedi venti profil a legjobb megoldás, ahol mondjuk 80 fokra már van egy 100% érték. Fix és nem 100%-os fix, könnyebben bajt okozhat.

Mondjuk az is igaz, hogy jelen esetben semmire se mentem volna az egyedi ventiprofillal, mert a gpu nem rottyant...
Ez az egész egy jó kis X akta.
De be is fejezem, mert már nekem is unalmas a téma :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36424) Enter65 válasza shteer (#36421) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ha 3 db adsz annyiért, jöhet... ;] :K

(#36425) subaruwrc válasza X Factor (#36422) üzenetére


subaruwrc
félisten

igen.
gyári biossal a memória órajel emelés általában negatív ( jobb esetben semmilyen ) hatással van az eth hashrate-re.

(#36426) X Factor válasza subaruwrc (#36425) üzenetére


X Factor
addikt

Rendben, köszi, nézem a pontos tipust és keresem a csere biost.

Make things work

(#36427) Smithy87 válasza shteer (#36421) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ja az kimaradt hogy 3 Gb apreferált. De annyiért 2-t kérek.

(#36428) subaruwrc válasza X Factor (#36426) üzenetére


subaruwrc
félisten

moddold meg a sajátját.
az a legtisztább.

(#36429) tisn válasza Yany (#36416) üzenetére


tisn
addikt

uton van ketto es elorendeltem meg kettot

(#36430) tisn válasza Smithy87 (#36418) üzenetére


tisn
addikt

van 4db, egy-ket napig hasznalt
de most szolok, hogy hynixes, ha kell, irj privit

(#36431) AAntii válasza Danex (#36420) üzenetére


AAntii
őstag

Minden januárban ez van, korlátozott készlet, ha megy a bányászat akkor pedig február közepéig nagyjából semmi.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36432) NoX válasza Yany (#36405) üzenetére


NoX
senior tag

Nem, a képen egy 1080 G1 Gaming van, de az is Gigabyte, és hasonló felépítésű.

(#36433) gbela válasza Yany (#36416) üzenetére


gbela
senior tag

Tegnap még volt raktáron is, be is raktam kosárba de nem vettem meg végül, pedig utánaolvastam és jó kártya. Sima 2 ventis nitronál minimálisan kisebb a teljesítménye, ETH-t 28-al hashel, van aki vitte 30 fölé is.
Én most nvdiara hajtok csak ezért nem vettem meg, mostmeg már nincs ugye csak preorder.

(#36434) X Factor válasza subaruwrc (#36428) üzenetére


X Factor
addikt

Igen, sajna Hynix memóriás, azt csináltam végül. De, ha az 1625-ős értéket másolom 1750 és 2000-hez, vagy csak az 1750-et a 2000-hez, mindkét esetben reboot utána code43 fogad. Def biossal rendben van.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#36435) Darthforce92 válasza X Factor (#36434) üzenetére


Darthforce92
tag

Nekem hynixos 1060-m van és szerintem zcash-re bőven jó.

(#36436) subaruwrc válasza X Factor (#36434) üzenetére


subaruwrc
félisten

ajánlom figyelmedbe az amd clock patcher toolt ......

több ilyet nem fogok senkinek a szájába rágni azt már tudom.

moddolt bios lényege hogy elveszik az AMD által adott digitális aláírás ezért 43-as kódot dob a windows.

második lecke kb..

(#36437) CoDWaW07 válasza tisn (#36429) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Ha Amazonon veszed és betojik, akkor hogy megy a garanciáztatás? Lehetséges egyáltalán?

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#36438) fogtunder válasza CoDWaW07 (#36437) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, kiküldöd nekik, intézik. az Amazontól félnék legkevésbé garis ügyekben, anno a Kindlet gariztattam náluk, konkrétan lefostam a bokámat, mikor küldték az újat és csak akkor kellett a régit visszaküldeni...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36439) X Factor válasza subaruwrc (#36436) üzenetére


X Factor
addikt

16.9.2. óta tudtommal eleve ki is vették h. ne legyen bios verifikáció. Ettől függetlenül megpróbálom és köszi.

Make things work

(#36440) fogtunder válasza X Factor (#36439) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a friss adrenalin drivert patchelni kellett, hogy menjenek a moddolt RX 570-ek...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36441) Dr. Romano válasza fogtunder (#36440) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Itt is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36442) X Factor válasza fogtunder (#36440) üzenetére


X Factor
addikt

Jah, rosszul emlékeztem 16.12.1-el meg vissza is hozták. Mármint ezt a részt elfelejtettem.

Make things work

(#36443) Danex válasza AAntii (#36431) üzenetére


Danex
addikt

Szomorú, mert lassan megvan a keret a 6. kártyának a rigbe, szeretnék egy 6. 570-et, de ha csak februárban lesz újra normális kártya lehet valami nagyobb megy bele, ki kell még számolni.

(#36444) golya87


golya87
őstag

Hello

Ennél itt hol kellene látnom, hogy mennyi a garancia?

Sapphire RX580 Pulse 4GB 259EUR

(#36445) AAntii válasza golya87 (#36444) üzenetére


AAntii
őstag

Ráér később is? Mert jelenleg nem elérhető. Az unióban a két év a minimum, és tudtommal a sapphire is annyit ad.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36446) golya87 válasza AAntii (#36445) üzenetére


golya87
őstag

80-ért nem hiszem, hogy egyhamar lesz itthon új RX580 (4GB).

(#36447) melkah


melkah
tag

Mostanaban egyre tobbszor tunnek fel amazonon olyan NEM amazon dealerek, akik mindenfele akciora hivatkozva akar 50-80%os aron aruljak a vga-kat.
Mostansag nagyon atveres gyanus az ilyen, foleg mikor sehol nem lehet vga-kat vasarolni.
Mai napon konkretan 9db 1080ti-je volt egy eladonak, akinek a legregebbi review-je 2017 oktoberi (volt neki kb 15-20db azota) es "WINTER "Rabatt"-UP to -50 %* Warnung *"descriptionnel arulta az emlitett kartyakat ~450euro koruli aron.
Probalt mar valaha valamelyikotok ilyet vasarolni? Erkezett meg ebbol valaha kartya valakinek, vagy egy ujabb gyonyoru peldaja az atb@szas esetenek ?

(#36448) high-tech válasza melkah (#36447) üzenetére


high-tech
csendes tag

Igen, nekem volt már egyszer szerencsém kifogni egy ilyet. Még egy kamu tracking numbert is küldött az ember, egy EVGA 1080 FTW lett volna, persze sosem érkezett meg, a kamu tracking meg teljsen más országba/címre érkezett (feladott egy levelet egy random címre gondolom). Szóval ezzel vigyázni kell, más kérdés, h a pénzt az Amazontól persze visszakaptam, csak a csaló használta 3-4 hétig.

Üdv, HT

(#36449) btomi9 válasza shteer (#36398) üzenetére


btomi9
aktív tag

Szóval: amíg nem jönnek meg a tápjaim, addig használom az aurum gold 500-ast, jelenleg erről megy az alaplap, vinyó, két riser (molexes mindegyik), két RX580 a 8 pines csatival. Van egy 1000W Delta tápom de ott a 12V ágak külön vannak választva. Add2PSU indítja a szervertápot (tudom, jobb fordítva, de az Aurumon van billenőkapcsoló, a Deltán meg nincs) a Deltára egyelőre egy RX580. Ezen a tápon van az, hogy SATA tápom vannak rajta, és az egyiken egy SATA->molex, erről megy most az a riser, amiben lévő kártya 8-as csatija szintén a Deltáról kapja a feszültséget. A kérdésem az, hogy így nem lesz-e olyan bajom, hogy a riser tul sok ampert vesz fel és szétolvad a Sata csatlakozó. Ezen a Delta tápon van egy másik ág, vagy legalábbis másik vezeték, amik szintén Saták, azon még egyre, merhetek Sata-molex átalakítóval még egy Risert kötni? A Deltának is van még egy 8–asa a következő kártyának.

(#36450) btomi9 válasza Enter65 (#36401) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.