Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Janou válasza BRIKLY (#18000) üzenetére


Janou
őstag

örülj neki. Nekem csak 1.4-et sikerült eddig. Milyen paraméterekkel nyomod vele?

(#18002) BRIKLY válasza Janou (#18001) üzenetére


BRIKLY
veterán

"intensity" : "20",
"worksize" : "128",
"algorithm" : "darkcoin-mod",
"lookup-gap" : "2",
"thread-concurrency" : "8193",
"shaders" : "1536",
"gpu-threads" : "1",
"gpu-engine" : "980",
"gpu-fan" : "0-0",
"gpu-memclock" : "1450",
"gpu-memdiff" : "0",
"gpu-powertune" : "0",
"gpu-vddc" : "0.000",
"temp-cutoff" : "95",
"temp-overheat" : "85",
"temp-target" : "75",
"api-mcast-port" : "4028",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"failover-switch-delay" : "60",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"no-client-reconnect" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"tcp-keepalive" : "30",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",

[ Szerkesztve ]

(#18003) Janou válasza BRIKLY (#18002) üzenetére


Janou
őstag

Ahhhhh nekem 880 / 1350 nél beadja a kulcsot... Nem megy többet

(#18004) BRIKLY válasza Janou (#18003) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nekem is csak fesz emeléssel megy ennyit. konkrétan 1.210V-on

(#18005) Janou válasza BRIKLY (#18004) üzenetére


Janou
őstag

Jah, akkor nem mondtam semmit... :C :R

(#18006) BRIKLY válasza Janou (#18005) üzenetére


BRIKLY
veterán

Bírja a hűtés! ;]
60 fokot nem éri el X11 alatt, pedig a hűtőn a venti 1000RPM

(#18007) Janou válasza BRIKLY (#18006) üzenetére


Janou
őstag

Elég fickós... :C Nekem 70 fok körül megy 70%-os fordulaton. Összehasonlítva hogy Scrypt N-be mit művel a kártya... 100%-on nem tudom lehűteni és folyamatosan 82 fok körül akarna menni... :(

(#18008) BRIKLY válasza Janou (#18007) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem bírtam a hangját a ref hűtőnek,na meg nálam scrypt alatt nyaldosta a 100 fokot :D

Most már csendben van, intel gyári hűtője hangosabb mint a 6970 :DDD

(#18009) Janou válasza BRIKLY (#18008) üzenetére


Janou
őstag

Én ebből a szempontból szerencsés vagyok... duplaventis így 100%-on sem hallod nagyon a hangját.

(#18010) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van-e értelme egyáltalán egy ilyen vasal - Intel® Core™ i7-4770K, Kingston 8GB DDR3 2400MHz Kit(2x4GB) HyperX XMP Predator Series,Sapphire ATi Radeon HD6950 2Gb (11188-05-20G) - neki állni bármit is bányászni ? Ha igen akkor hogyan és mit, mert neki álltam olvasni, de nem fogytak a kérdések hanem egyre több lett :DDD ha egyáltalán van értelme neki állni, akkor jöne a többi kérdésem :)

Előre is köszi.

üdv: Maarki

(#18011) Janou válasza Maarki (#18010) üzenetére


Janou
őstag

i7 mellett semmiképp, mert elég sokat fogyaszt. A 6950 pedig már nem egy erőmű és sajnos fogyasztás teljesítmény mutatóban nem jeleskedik. De ha nem zavar hogy több az áramfogyasztásod mint amennyit megtermelsz és csak hobbiként fogod fel akkor megérheti bányászni.

[ Szerkesztve ]

(#18012) HSM válasza BRIKLY (#18008) üzenetére


HSM
félisten

Az a VRM hűtés... :Y Meg a hűtő rögzítés. :Y Ötletes lett nagyon a mod, meg kell hagyni, szép munka. :K

(#18013) BRIKLY válasza HSM (#18012) üzenetére


BRIKLY
veterán

VRM hőtést csak így tudtam megoldani. RAM sünik, keresztbe szigetelt acél drót,az meg műanyag kötöző dróttal feszítve a NYÁK felé. :D [link]
A hűtőt nagyon jól sikerült az AMD féle merevítő kereszttel lefogatni. :K

(#18014) HSM válasza BRIKLY (#18013) üzenetére


HSM
félisten

Ügyes! :K :R

(#18015) BRIKLY válasza HSM (#18014) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszi. :D

Lenne még mit javítani rajta, VRAM-ra is csak rá vannak dobálva hűtők az egyik sorra pasztával,a másikra GAP PAD-al, de elvan ez itt így fekve(Azóta felkerült a földről az egész a házimozi hangfal tetejére,a monitorom dobozára :D ),inkább nem piszkálom,teszi a dolgát. :))

(#18016) janos666 válasza BRIKLY (#18000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan nem emlékszem, de darkcoin kernellel R9 290-el összemérve Scrypt teljesítményviszonyaikhoz képest meglepően sokat, x11mod és x11modold kernelekkel talán kicsit árnyaltabb már a kép. De már Scrypt-ben is meglepően jó az 5850, ha csak azt nézzük mennyibe kerül, milyen régi és hány shader-es, fogyasztásban már nem olyan jó.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18017) GG888 válasza BRIKLY (#18008) üzenetére


GG888
senior tag

Azt a sufnituningos mindenedet :DDD

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#18018) HSM válasza BRIKLY (#18015) üzenetére


HSM
félisten

Pont ez a kreativitás tetszik a munkádban a legjobban, milyen ötletesen használtad fel a rendelkezésre álló eszközöket. :R

(#18019) GG888 válasza HSM (#18018) üzenetére


GG888
senior tag

Én a gridseedeimhez alaplapi távtartóból építettem állványt :D

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#18020) Gabreszo


Gabreszo
újonc

Sziasztok
Még eléggé új vagyok ebben a kriptovaluta világban, és lenne néhány kérdésem. (Igen, elolvastam az első hsz-t és több napja olvasom már a dolgokat)

A POS-szal kapcsolatban szeretnék kérdezni, mert ellenmondásos infókat találtam.
Tehát, ha egy coin belép a POS időszakba, akkor a tárcában tárolt coinok után elméletileg kap még valamennyit bizonyos időközönként. A kérdésem az lenne, hogy a tárcát folyamatosan nyitva kell hagyni (futtatni az appot a gépen), vagy elég naponta 1x megnyitni 10 percre, esetleg nem is kell nyitva hagyni a tárcát, csak legyenek benne a coinok? Vagy ez altcoin függő?
Köszönöm szépen!

(#18021) janos666 válasza Gabreszo (#18020) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nyitni mindenképp meg kell néha.
Elvileg számítható lenne, hogy milyen időközönként érdemes megnyit, míg stake-el (minimum coin age, ami a stake-eléshez kell, valamint az összes létező stake-mature coin, ami ténylegesen stake-elni akar majd abban az időszakban, blokkidő, stb, -> igazából csak akkor számítható viszonylag pontosan, ha folyamatosan fut nálad egy full node és írsz egy programot, ami elemzi a blokkláncot; hacsak valaki más el nem lát ezzel az információval, pl. egy fejlett block explorer egy API-val, de még akkor is lesz benne némi véletlenszerűség).
Ez inkább bányászatra hasonlít (lényegében az is), mint kamatozásra. Ha amúgy is van géped, ami sűrűn üzemel online és nem zavaró a tárca erőforrás igénye, akkor egyszerűbb folyamatosan nyitva hagyni.
Leginkább pedig talán érdemesebb néhány rendhagyó kivételtől eltekintve egyáltalán nem kínlódni a stake-eléssel (vagy ennek más bőrbe bújtatott változataival).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18022) Gabreszo válasza janos666 (#18021) üzenetére


Gabreszo
újonc

Köszönöm szépen!

(#18023) Reggie0 válasza BRIKLY (#18000) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor mar 750Ti. Kb. 2MH/s jon ki belole X11 eseten, de fogyaszt melle kb. 30W-ot. A venti is csak minimumon megy es nem eri el az 55 fokot.

(#18024) BRIKLY válasza Reggie0 (#18023) üzenetére


BRIKLY
veterán

Eddig oké,csak hogy az 35k alatt beszerezhetetlen.

(#18025) Reggie0 válasza BRIKLY (#18024) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igaz. De 5xxx es 6xxx kartyakkal mar nem igazan tudsz hasznot termelni, mert elviszi a villanyszamla. Legfeljebb ha shitcoinozol es szerencsed van.

(#18026) BRIKLY válasza Reggie0 (#18025) üzenetére


BRIKLY
veterán

3 lehetőség közt vacilálok.

Lenne most egy 5850 19k-ért postával (bár még nem 100%)
Gridseed 460kh/s scrypt asic 26-ért,
vagy a harmadik variáció,hogy elpasszolom a 6970-et, és veszek egy 7970-et.

Szerintetek?

(#18027) janos666 válasza BRIKLY (#18026) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Negyedik variáció: elpasszolsz mindent és veszel exchange-en BTC-t, míg lefelé megy.

Én szerintem el fogom adni a kártyáim pár héten belül. A legutóbbi BTC áremelkedés szerintem megmutatta, hogy nincs már túl sok értelme altcoin-t bányászni. Érdemben jövedelmezően csak intuícióra alapozva bányászhatsz olyat, aminek később talán felmegy az ára, de ha megvan ez az intuíciós képességed, akkor vehetsz is ahelyett, hogy bányásznád. Gyorsabb, egyszerűbb, könnyebben likvidálható tőkével, kevesebb munkával, valószínűleg nagyobb profittal...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18028) BRIKLY válasza janos666 (#18027) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hát ez valóban jó ötlet lehet,csak én úgy vagyok vele,hogy inkább morzsákat gyűjtögetek,mint hogy tőzsdézzek. Sajnos volt alkalmam megtanulni,hogy ez nekem nem megy. Amivel nekiálltam kereskedni,minddel bebuktam. Nem túl rég a GRS, aztán DRK, CINNI, ma GHS.. Mindig van szerencsém egy csúcson venni valamit,aztán mikor elkezd esni gyorsan eladom bukóval.. Persze aztán általában jön egy újabb emelkedés..

(#18029) janos666 válasza BRIKLY (#18028) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én mostanában így próbálom szemlélni a dolgokat, ha van rá mód: [link]
Ezen most "idealista menekülő"-nek neveztem el saját magam, azzal, hogy az utolsó pillanatig vártam a meneküléssel, mikor már rég lógott a dolog a levegőben (plusz amúgy is extra óvatosan bántam a Kraken Tier-jeivel is és inkább megvártam a 3-as besorolást, mielőtt beküldtem a cuccot).
Szólj, ha feltűnik valami a görbék kapcsán. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18030) BRIKLY válasza janos666 (#18029) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hát ezen én ott lennék alul! :DDD "Elfoglalt" eléggé igaz is sajnos. Tény és való,hogy nem sokat ücsörgök a gép előtt,így egyáltalán nem olvasom a BTC-s híreket,infókat..Fogalmam nincs arról sem,hogy most miét esik megint az árfolyam,és arról sem,hogy mi lesz ezután.Tudom biztosat senki nem tud a jövőről,de valami alapja csak van a dolgoknak amiből lehet számolgatni.
Én most mikor 600 dollár felett volt,majdnem nekiálltam menekíteni a kis 0.053 BTC-met...

(#18031) Reggie0 válasza BRIKLY (#18030) üzenetére


Reggie0
félisten

En is ezert adtam el mindent. Meg a GPU-k mennek, amig 0-nal tobbre jovok ki. Egyszerubb tradelni, ha megnezed a BTC grafikonjat, akkor havonta van egy 20%-os pump/dump, amit kb. barki meg tud lovagolni.

[ Szerkesztve ]

(#18032) bazsyka


bazsyka
tag

Sziasztok!
Kérdesem az hogy mennyire lehet hinni ezeknek a mining profit kalkulátoroknak?
Valakinek mutatott valamelyik kalkulátor annyit amennyit ténylegesen ki is bányászott?

(#18033) Reggie0 válasza bazsyka (#18032) üzenetére


Reggie0
félisten

Tobbnyire stimmel. Persze tudni kell ertelmezni a kapott adatokat.

(#18034) mike99.hu


mike99.hu
csendes tag

Keresek megvételre Gridseed Scrypt Asic bányászgépet.

Akár több db is érdekelhet.

Az ebay-en 40-55 euro közt zárnak a licitek. Ebben a masasságban tudok érte fizetni. Egy Volt-modos tuningolt példányért esetleg picit többet.

Az ajánlatokat privátban várom.

(#18035) BRIKLY válasza mike99.hu (#18034) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na annyiért én is veszek! :D

(#18036) mike99.hu válasza BRIKLY (#18035) üzenetére


mike99.hu
csendes tag

Ennyit adnak érte...
Megnéztem több mint 10 db-ot és ennyiért zárt mind.

7x euroért van voltmodos 500-at tudo Sofort Kauf-al.

Másik weboldalon (megbízható eladótól) 10 db új 640 $, de ennyit nem akarok venni.

(#18037) BRIKLY válasza mike99.hu (#18036) üzenetére


BRIKLY
veterán

Küldtem pü-t inkább,nem offolok itt.

(#18038) szinope


szinope
csendes tag

Ebay-on wooli ,....-al vigyázzatok inkább mást keressetek

(#18039) akrobet


akrobet
tag

Valaki megnyitotta mostanaban a BTC walletjet? Nekem nem akar 305244-es blocktol tovabb szinkronizalni..
4 days behind... 9 nodehoz van csatlakozva.

(#18040) bazsyka


bazsyka
tag

Bányászik itt valaki cryptonight algot,melyik címet kell használni kifizetésnél a poolban,a payment id-t vagy a base addresst?
Tegnap óta még egy fillér sem jött és azt írják hogy 3 óránként fizetnek itt

[ Szerkesztve ]

(#18041) Csabipici válasza mike99.hu (#18036) üzenetére


Csabipici
aktív tag

Ezeket már én is nézegettem.
Neked Kb. mennyi fogyaszt és mennyire melegszik / hangos?

(#18042) GG888 válasza Csabipici (#18041) üzenetére


GG888
senior tag

voltmodolt olyan 15W körül fogyaszt,
ventiből meg 8 centis való rá,
a gyári az 12V - 0.25A, tehát elég combos, én személy szerint úgy csinálom meg a modot, hogy inkább az USB-ről veszek le hozzá 5V-ot.

Vagy beruházol valami csendes 8cm-es ventire (coolink swif-801 mondjuk) és úgy 12v-ról is mehet.

hőfokot nem tudok mondani, mert nincs lézeres hőmérőn, alapból meg nincs szenzor ezekben, de az enyém szobahőmérsékleten kezemnél alig melegebb és én 2 gridseedet fújatok alulról egy ilyen ventivel.

Remélem tudtam segiteni, meg valamennyire érthető is voltam :P

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#18043) Noroo válasza Csabipici (#18041) üzenetére


Noroo
tag

G888 kollégához hasonlóan vagyok, bár nekem voltmod nélkül mászik 2db (egy db CM silent ventivel felülről hűtve a kettőt) éshát ha 6W-ot nyihognak itt egy db GS-re, ebből a gyári ventije tuti 3 vagy 4W. :-) mostmár megmérem mennyit "eszik" 100-on :D

szal nem rossz... ha van belőle 20-30db-od, akkor egészen jó XD ha nincs, akkor meg kieg-nek besegít :)

(#18044) Elbandi válasza GG888 (#18042) üzenetére


Elbandi
aktív tag

Hat a a 15W eleg keves egy moddolt gs-hez. Reggie valami 30W-os fogyasztast mert a tuningolt gs-nel.

Meresnel arra vigyazzatok, hogy az olcso merok, kis wattokat pontatlanul merik. Tegyel be egy fix fogyasztot (pl 60W-os lampa) is azzal merd: lemered a fogyasztot magaban (X watt), lemered gs-sel a fogyasztot (Y watt), a ketto kulonbsege lesz a gs fogyasztasa.

(#18045) mike99.hu válasza Csabipici (#18041) üzenetére


mike99.hu
csendes tag

Még nincs meg. Csak rendeltem tegnap 2 db-ot németországból.

Az eladó 25W-ot adott meg 1200 MHz-en járatva. Akkor 500-510 kH/s-ot tud.
Ezek a voltmodolt darabok már csak scrypt-ben mennek,
Az alapdarabokra 7-10W-ot adnak meg LTC-re és 60-70 W-ot BTC-re.

Elvileg hétvégére nálam van. Akkor beszámolok. Most épp megfelelő bányász rendszer keresek Raspberry Pi-re ami kezeli majd őket.

(#18046) Reggie0 válasza GG888 (#18042) üzenetére


Reggie0
félisten

Eszik az 28W-ot is, ha szeretnel 1200...1250MHz-t. Viszont a homerseklettel vigyazni kell, nekem 30..32 fok koruli szobahomersekleten USB 5V-ra kotve a ventit hat darab halalozott el egyszerre, mig dolgozni voltam.

[ Szerkesztve ]

(#18047) GG888 válasza mike99.hu (#18045) üzenetére


GG888
senior tag

hashra-nak azt hiszem van az oldalán letölthető, talán még minereunak is, de abban nem vagyok biztos, lehet nekik csak blade-hez van.
nálam 1175MHz-n hoznak kereken 500at

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#18048) mike99.hu válasza GG888 (#18047) üzenetére


mike99.hu
csendes tag

A Hashra-t meg a Scripta-t néztem és töltöttem le. Ezek elvileg kezelik.
Majd akkor próbálom ki mindkettőt ha meglesznek az eszközök. Addig néhány Antminer U2 lóg a Raspberry-n Minepeon oprendszerrel

(#18049) GG888


GG888
senior tag

Asus R9 290 DirectCU2 OC

"xintensity" : "330",
"worksize" : "128",
"algorithm" : "darkcoin-mod",
"gpu-threads" : "4",
"gpu-engine" : "1150",
"thread-concurrency" : "30720",
"gpu-fan" : "55",
"gpu-memclock" : "1350",
"gpu-powertune" : "12",
"expiry" : "120",
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"temp-hysteresis" : "3",
"device" : "0",
"remove-disabled" : true,
"kernel-path" : "/usr/local/bin"

4.15 - 4.2 Mh/s

off: 21% emelés van a gpu-engine-n, nem is rossz :)

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#18050) bazsyka


bazsyka
tag

Kihalt ez a topic :(
Valaki bányászik cryptonight algot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.