Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) bobalazs válasza Janou (#36248) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

bányászik a fejlesztőnek arra az időben mikor ezt írja.
-nofee 1 -el kikapcsolhatod, de a hashrate alacsonyabb lesz picit.

(#36252) shteer válasza Janou (#36248) üzenetére


shteer
titán

Ilyet a korábbiakban is láthattál volna ha nézed :)

..szerintem jónak tűnik

(#36253) Janou válasza shteer (#36252) üzenetére


Janou
őstag

Eddig nem futottam bele... :)
Kérdés melyikkel járok jobban.A fee-vel vagy az alacsonyabb hashrate-el.

[ Szerkesztve ]

(#36254) subaruwrc válasza Janou (#36248) üzenetére


subaruwrc
félisten

azért az ilyen kommentekből lesüt hogy tényleg boldog boldogtalan bányászik ...

(#36255) Reggie0 válasza subaruwrc (#36254) üzenetére


Reggie0
félisten

En mar 4 eve is ezt mondtam... ;]

(#36256) AAntii válasza Reggie0 (#36255) üzenetére


AAntii
őstag

Aki nem volt benne az első blokk kibányászásában vagy nem látta a saját szemével az eleve wannabe aranyásó.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36257) Janou válasza Janou (#36248) üzenetére


Janou
őstag

Kár volt megkérdeznem...

[ Szerkesztve ]

(#36258) bobalazs válasza Janou (#36248) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem helyénvaló a kérdésed, ez így konkrétan itt még nem hangzott el.
Keresőbe néztem, senki nem kérdezte még mi a devfee.

(#36259) Reggie0 válasza AAntii (#36256) üzenetére


Reggie0
félisten

Emlekszem amikor anno kockasfuzetben gyertyafenynel szamoltuk. Regen a regen is jobb volt :D

(#36260) subaruwrc válasza Reggie0 (#36255) üzenetére


subaruwrc
félisten

most semmi személyeskedés dehát a read-me-ben meg az összefoglalóban lévő dolgokra kérdezünk rá napi ötször ...

(#36261) AAntii válasza Reggie0 (#36259) üzenetére


AAntii
őstag

Füzet?.. A homokba karcoltuk bele a számokat egy megkövesedett kutyagumival és imádkoztunk, hogy ne fújjon a szél...

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36262) Reggie0 válasza bobalazs (#36258) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol ezen nincs mit magyarazni, le van irva a progik readmejeben. x%-at a hashratednek a fejleszto kapja, amit konkretan ugy valosit meg, hogy sok percbol nehanyat a fejleszto pooljan vagy proxyjan banyaszik. Tehat csatlakozaskor az elejen a valos teljes hashratedet kell latnod a poolon, neha lesznek parperces szunetek a grafikonban. Egyes programokban ez fix, nem lehet levenni, illetve nezik, hogy trukkozni probalsz-e es ha valami gyanusat eszlel, akkor leall a banyaszas.

[ Szerkesztve ]

(#36263) bobalazs válasza subaruwrc (#36260) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyobb gond hogy Magyarországon rengetegen nem beszélnek, értenek angolul, és magyarul sok minden nincs leírva, vagy eldugott helyen van az információ.

(#36264) shteer


shteer
titán

eeemberek!

ezt az 1000W-os tápot nézte már valaki?

FSP 1000W Gold (FSP1000-50AAG)

80+ gold, 83A szimpla ágról, full moduláris, relatíve olcsó

csak 4db 6+2pin PCI-e kábele van gyárilag és "Schuko" C19 tápkábel kell hozzá

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36265) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

nicehashen vájárkodik valaki?

mintha valami nem stimmelne a rendszerükkel.

először a next payout-ra írta ki két napja, hogy unknown, és úgy is maradt, pedig mennek szépen a bányák

aztán a eltűnt alulról a payment historyból az eddigi kifizetés

most meg a miner nem írja ki usd-ben az értékeket.

Nem nagy dolgok, de nem tetszenek.
Tud esetleg valaki valamit, hogy mi történik a háttérben?

(#36266) Kripke válasza Zlcsi (#36265) üzenetére


Kripke
tag

A fejlesztők Hawaii-n szürcsölik a koktélokat a lopott pénzből, nincs idő az ilyen apróságokra ;]

(#36267) bobalazs válasza Zlcsi (#36265) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

twitteren írják hogy: a btc-fiat váltó API jelenleg offline, nemsokára vissza kapcsolódik.

(#36268) AAntii válasza Kripke (#36266) üzenetére


AAntii
őstag

Kíváncsian várom január 31-ét, szerintem a következő kanyart akkor fogják megcsinálni, kevés volt az ellopott coin.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36269) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Poloniex-en az ETH-et ideiglenesen letiltották... Ez sűrűn előfordul? :F

(#36270) V!ck válasza Zlcsi (#36265) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nálam normálisan mutat mindent, nincs vele gond.
Néha mondjuk a minerben beragad a balance, de egy idő múlva rendbe jön és frissül.

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#36271) Kripke válasza AAntii (#36268) üzenetére


Kripke
tag

Habár engem személyesen nem érint, mert nem volt bent pénzem, azért kíváncsi vagyok hogy mi lesz a vége.

(#36272) Reggie0 válasza Gaboo007 (#36269) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ha karbantartanak, uj wallet jon, stb.. Megesik mindenfele coinnal. Van, hogy fork van es napokig nem elerheto az adott coin, mert verifikaljak a programkodot.

[ Szerkesztve ]

(#36273) szazbolha válasza Gaboo007 (#36269) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem tudom, de ma nem lehetett winminerről kiutalni (LTC-t próbáltam egész délután)

(#36274) Gaboo007 válasza szazbolha (#36273) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Úgy néz ki tényleg Wallet-et kell váltani.

(#36275) Zlcsi válasza bobalazs (#36267) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm a választ :)

(#36276) ff-thomas válasza shteer (#36264) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

@shteer: én vettem ilyenből 1200W-osat. ha be tudod szerezni a C19-es csatis kábelt, akkor teljesen jó. viszont az 1000-esre normál esetben csak 4db kártyát tudsz kötni. (nézd meg a PDF-ben a leírást, 4 db 6+2 -es vezeték van, mindegyiken 1-1 csatlakozó)

find a way or make one..

(#36277) fogtunder válasza Reggie0 (#36262) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, csak nem tudom én mondjuk konkrétan elolvastam volna-e, ha nem szívok stabilitási gondokkal közel egy hétig, ott a végére aztán már elolvastam mindent, amit találtam. és ha megy a gép rendesen, akkor azért annyira nem könnyű elcsípni, mikor bányászik a devnek, hiszen ez a nap 1-2%-a, rengeteget figyeltem, miközben futott, de egyszer emlékszem csak, hogy konkrétan elkaptam a devfee váltást.
tudomtudom, nem véletlenül readme a neve, de már én is leszoktam róla, pedig a 90-es években tényleg komolyan vettem és olvastam mindig.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36278) szazbolha válasza ff-thomas (#36276) üzenetére


szazbolha
addikt

C19-es kábel 3000 Ft-ért kapható bestmarktban.
A pcie kábelekre lehet tenni Y elosztót és máris 4+4 VGA csatlakoztatható. (ha a kábel elég vastag nem fog melegedni)

(#36280) Hack3er


Hack3er
őstag

Ha minden jól megy akkor elkezdek bányászni (egyenlőre) egy darab 1060-al.
Az lenne a kérdésem hogy mit lenne érdemes bányásznom így első nekifutásra?
Én az ETH és az ETC között gondolkozok.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#36281) fogtunder válasza Hack3er (#36280) üzenetére


fogtunder
nagyúr

whattomine.com

NV vonalon amúgy általában az equihash cuccok szoktak jól menni, mint a Zcash és társai, most éppen ELLA, MUSIC és PEARL menetelés van, de ki tudja, meddig fog tartani, én vagy Zclassicot tolnék most, vagy ETH-t.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36282) Danex


Danex
addikt

Azt vettem észre, hogy az Afterburnerben hiába állítom a feszültséget csak egy picit változtat rajta. OverdriveNtool-al viszont, aránylag egész jól lehet állítani, így sikerült az 5K H/s -t kihozni 720W helyett 580-600W-ból.

Érdekessége a dolognak, ha valamiért a miner leáll / pihen mert elvesztette a kapcsolatot a pool-lal akkor visszaáll az "Afterburneres" feszültségre a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#36283) shteer válasza ff-thomas (#36276) üzenetére


shteer
titán

nem kell néznem, írtam is a negatívumok között :)

hangja milyen az 1200-asnak?

..szerintem jónak tűnik

(#36284) shteer válasza Tamás9x (#36279) üzenetére


shteer
titán

fórumon tilos. ez is az.

..szerintem jónak tűnik

(#36285) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Visszatértem én is a bányászatba.
Anno még mikor megérte 7970-es kártyával bitcoint bányászni csináltam pár hétig, de abbahagytam és mikor 500usd körül volt pár éve az árfolyam el is adtam én hülye. :W :O

Azóta ugyan az a 7970-es videókártyám van és most újra megéri bányászni vele. Meg is lepődtem.
Jelenleg 8700K- procim XMR-t bányászik napi 2,1-2,2 USD-ért a 7970 kártyám meg ZEC-et napi 3,3-3,4USD-ért.
Mindezt Nicehash-el az egyszerűsége miatt, de olvaslak titeket és hogy mi történt, hát remélem nem lesz gond vele. Mindenesetre nem fogok nagy összeget tárolni ott, ahogy lehet küldöm is ki coinbase-re.
Vajon meddig marad ingyenes coinbase-ra a btc átvezetés?

Holnap ha minden igaz jön egy Gainward Phoenix GTX1080-as kártya amit szintén befogok.
Illetve egy dilemmába vagyok. Ugye nem volt biztos ez a Gainward kártya így amíg elérhető volt rendeltem egy másik boltból is egy MSI GTX1080 Aero-t amit hétfőre ígértek.
Gondolkodtam, hogy megvegyem-e ezt is vagy visszamondjam, de nem tudtam eldönteni, késő gondolkodtam mert utóbbi 1-2 évbe nem nagyon követtem a vga piacot és nem igazán tudtam a különbségeket, de ez az MSI referencia hűtős 180W-os TDP kerettel, hangos és meleg is lehet és szobába mégis gond lenne mert aludni is akarnék. :))
Van valakinek ilyen refhűtős GTX1080-ról tapasztalata milyen hangos és mennyivel kevesebbet termel mint egy magyasabb TDP-s hűvösebb custom 1080-as? Egyébként 180k lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36286) Tamás9x válasza shteer (#36284) üzenetére


Tamás9x
őstag

:R

:B

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36287) bobalazs válasza Hack3er (#36280) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

1 db-al, zencash-t.

(#36288) AAntii válasza Tamás9x (#36286) üzenetére


AAntii
őstag

Amíg nem kel el az áru addig a matematika tanár küldd nyugdíjba az aláírásodban! :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36289) subaruwrc válasza Danex (#36282) üzenetére


subaruwrc
félisten

Bios feszültségre áll vissza a kártya vagy afterburner 0-ra.

(#36290) demmer123


demmer123
őstag

Délután küldtem regisztrációt Winminer oldalra de nem jött vissza igazoló email valaki esetleg ötlet?

(#36291) fogtunder válasza demmer123 (#36290) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ne használj winminert, akkor már inkább NiceHash.

Amúgy kész a második rig keret, ez már olyan lett, amilyennek az első kellett volna, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36292) demmer123 válasza fogtunder (#36291) üzenetére


demmer123
őstag

És ott hogy működik?Mivel Winminer nekem egyszerűbbnek tűnik hogy ott nem kell semmitse váltogatnom 5 helyre,és egyből az összeget tudom paypalra utalni.

(#36293) fogtunder válasza demmer123 (#36292) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ott BTC walletra tudsz kiutalni, akár váltóra is, aztán azt tudod átutalni magadnak SEPA transzferrel. nem a legegyszerűbb, de a winminer elég nagy sarcot húz, mind a kifizetett összegben, mind a kiutalásoknál, én tegnapelőtt küldtem ki a bent maradt 14$-t ETH-ban, hát nem örültem, mikor láttam, mennyi ment át belőle.
amúgy a szoftver ugyanolyan kattintgatós cucc, de ha gyorsan akarsz valós pénzt látni belőle, akkor nem annyira rossz a winminer. egy 6 kártyás rignél már nagyon sokat buksz rajtuk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36294) AAntii válasza fogtunder (#36291) üzenetére


AAntii
őstag

Ááá, felesleges volt barkácsolni, a jobb oldalon lévő szánkóra legalább egy tucat videokártya elfért volna, vagy a bal oldalon lévő hűtőrácsra. :N

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36295) Dictator^ válasza Tamás9x (#36037) üzenetére


Dictator^
veterán

Én egyelőre gyári OC beállításon tolom, viszont így megeszik majdnem vagy 300W-ot (66fok)

ZEC-et utalt valaki mostanában SEPA-val?
Anycoindirect már 3 hete szünetelteti az új regisztrációt, pedig a freewalletról rajtuk keresztül szerettem volna kiutalni majd a meglévő ZEC-et.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#36296) Dexar007 válasza AAntii (#36294) üzenetére


Dexar007
veterán

Vagy csak siman lefektetve a gep melle .Jovanah! ;]

Give me your cum,bull!

(#36297) szazbolha válasza demmer123 (#36290) üzenetére


szazbolha
addikt

Délután és este be volt halva a winnminer levélküldője. Most indult meg. Azonnal jött a visszaigazolást kérő mail, sikerült LTC-t meg USD-t is utalnom.

(#36298) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kraken team még mindig dolgozik. :N

(#36299) Plasticbomb válasza bobalazs (#36298) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nembaj, legalább ott nem dobja mindenki bagóért el a coinokat... HODL.:D Poloniexen, Cryptopian egy két fecskétől eltekintve minden mínuszban. Jobban nézett ki, amikor a meglévő coinjaimért már tudtam volna venni egy komplett gépet... Mostmár nem jut a PC házra...

Ráadásul onnan indult az egész, hogy a market capon kivették a dél koreai tőzsdéket???

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36300) demmer123 válasza fogtunder (#36293) üzenetére


demmer123
őstag

1 1070+6600k progival bányászok jelenleg.Csak akkor futtatom amikor nem játszom,de gondolom ez is hozni fog egy kis lóvét havonta.


[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.