Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) q765 válasza xabolcs (#70998) üzenetére


q765
tag

Már mindent próbáltam. 2006os driverek is felmentek a laphoz, de nem hozott megoldást.
Letiltottam mindent amit lehetett biosban. Egyedül a Sata maradt, meg a USB.
Sakto: Most két elosztóval szuperál az öt kártya. Nem látok hibát a működésében.
Driver szoftverek egyáltalán nem mennek fel rá ( megfagy ha elindítom, vagy nem találja a hardwert). A kártya megjelenik, afterburnerrel állítható, kapál.

Már lassan 3 napja szenvedek ezzel a lappal.. Van tippetek melyik a legolcsóbb lap+ cpu kombó mostanság?

(#71002) q765 válasza q765 (#71001) üzenetére


q765
tag

(#71003) sittes79


sittes79
addikt

[link]

Just HODL guys :DDD

(#71004) Frozen


Frozen
őstag

ez kb olyan mint év végére a 10k :W

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#71005) travix válasza sittes79 (#71003) üzenetére


travix
aktív tag

50 év múlva simán meglehet

(#71006) shteer válasza sittes79 (#71003) üzenetére


shteer
titán

2025 😎

..szerintem jónak tűnik

(#71007) F_Balazs válasza sittes79 (#71003) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Kb. ha a gazdagok elkezdenék a pénzüket innentől csak kriptoba önteni, és még úgy is több évtized lenne.

(#71008) Beantech


Beantech
tag

Sziasztok,

Találkoztatok már olyannal hogy a vga nem ad képet bios alatt de a Windowsban már minden ok vele? Van egy Gigabyte 1070 G1-em ami a bányászgépben volt de egyik napról a másikra nem látta a gép. (X1 riserrel volt használva) Azóta már mindent megpróbáltam ezzel a vga-val de riserrel sehogyan sem látja a gép csak akkor ha közvetlen a lapon van, és akkor sem ad képet a bios-ban csak akkor amikor már betöltött a windows. (Másik vga-val tökéletes a bios is.) Van rá valami ötlet?

(#71009) Frozen válasza F_Balazs (#71007) üzenetére


Frozen
őstag

én semmi jövőt nem láttok az eth ban max akkor ha tényleg lesz a pos és eth 2.0 akkor talán lesz belőle valami évek alatt, de úgy láttom még mindig az egész piacot a btc mozgatja és leginkább ez van a többire is hatással, nem véletlen ebbe fektet nagyon sok pénzt rengeteg cég és milliomos

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#71010) q765 válasza q765 (#71001) üzenetére


q765
tag

Semmi ötlet? :F

(#71011) Laraxior válasza q765 (#71010) üzenetére


Laraxior
titán

Van egy ilyenem, adok mellé ingyen CPU-t ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#71012) Lendova


Lendova
őstag

Régóta 900mV-on bányászott az 5700XT-m, nem tudom, hogy miért nem próbáltam meg kevesebben eddig.
750mV:

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#71013) rasotamas


rasotamas
veterán

RTX3070 mellé berakhatok egy GT630-at?
Korábban kipróbáltam, át tudtam állítani a Windowst, hogy egy játékot energiatakarékosan a másik VGA-n futtassa, így tudott bánya mellett a másik vga-n futni egy egyszerűbb játék vagy minimál grafikán. Ez Intel IGP-vel ment, dedikált vga-val nem tudom megy-e, mert most F-es procim van. Win10 megoldja a driver dolgokat?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#71014) SzlobiG válasza Lendova (#71012) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az egyik 5700 nekem is ennyivel megy, de az ugye tiszta sor, hogy a falból ez többet jelent? :)

(#71015) q765 válasza Laraxior (#71011) üzenetére


q765
tag

Valami egyszerűbb nincs? :C
Valami ennél is egyszerűbb.

(#71016) MPowerPH válasza q765 (#71015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Apro dugig van banyasz lapokkal. :U

Don't Tread On Me

(#71017) EQMontoya válasza Lendova (#71012) üzenetére


EQMontoya
veterán

Yep, nekem is ennyit eszik a Sapphire Nitro, meg kicsit kevesebbet is.

Same rules apply!

(#71018) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Frozen:
Az NFT piac jelenleg 90%-ban ETH-ra épül, ami miatt az emberek eth-ban tartják a megtakarításaikat. Ez azért elég erős jövő, tekintve, hogy az NFT-k világa óriási robbanás előtt áll.
Én emiatt azt mondanám, hogy az ETH jó ideig tartani fogja a piaci második helyett a BTC mögött. Hasznosságában meg természetesen lenyomja.

[ Szerkesztve ]

(#71019) koko52 válasza Lendova (#71012) üzenetére


koko52
veterán

Nekem itt gyakori volt a crash, persze 6 kártyával. Ha egy hibázott dőlt a buli. 850mV-on atomstabil hetekig.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71020) EQMontoya válasza koko52 (#71019) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az fura, nekem 750-en is beton stabilak.

Same rules apply!

(#71021) Danex válasza phanzetomox (#71018) üzenetére


Danex
addikt

Plusz ahogy majd egyre több és több ember parkoltatja majd a pénzét lockolva ETH2-ben és megy az égetés szép tempóban úgy a kínálat is megcsappanhat. A nagyobb váltóknál tárolt összegek eléggé zuhannak.

(#71022) Frozen válasza phanzetomox (#71018) üzenetére


Frozen
őstag

egy szóval nem mondtam azt,hogy elbukja amásodik helyet cska anynit ,hogy a btc mozgatja az egész piacot nem cska az eth-de atöbbi altot is ez ha megszalad akkor megy utánna minden ha beesik akkor minden esik.. Jó idén volt egy független eth kitörés ,de ez után ugyan ugy vissza állt a rend. Lehet a pos után más lesz bár a btc is fogy.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#71023) aradebil2 válasza Frozen (#70992) üzenetére


aradebil2
senior tag

még mindig a gastól függ elsősorban a kibányászot ETH mennyisége, nem a difficultytől...erről is kéne egy havi reminder :W

[ Szerkesztve ]

(#71024) Frozen válasza aradebil2 (#71023) üzenetére


Frozen
őstag

én meg ugy vettem észre ,hogy az árfolyam befolyásolja a gáz meg a többivel nem foglalkoztam és öszintén nem is érdekel annyit lehetne olvasni a sok erről arról ,hogy tök felesleges időtőltés, ha az árfolyma bezuhan sokkal jobban jön a bányából ha meg felmegy az árfolyam kevesebb ezen kivül meg mind1 mennyi jön mert ugy sem lehet vele semmit csinálni ennyi és kész max ha veszél még több kártyát :))

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#71026) echterion válasza Frozen (#71024) üzenetére


echterion
nagyúr

Igazad van, a napi ide írt tippmix-tippjeid nem felesleges időtöltések, hanem hasznos tevékenység, iránymutatás az egész topiknak. Köszönjük, Emese. ;]

**********

(#71027) Frozen válasza echterion (#71026) üzenetére


Frozen
őstag

nem szoktam tipmixelni és árakba sem jósolgatni annyit mondtam korábban ha jól emlékszek idő kérdése,hogy alacsony árakat lássunk a piacon ezt még mindig tartom és igaz is.Mások azok akik spekulálnak hogy 30 meg 100 ezer meg 300 ezer és a többit mikor érjük el....

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#71028) echterion válasza Frozen (#71027) üzenetére


echterion
nagyúr

Dehogynem, mást se csinálsz, csak tippelgetsz itt össze vissza, most meg aki megpróbál mögé nézni, háttérinfókat gyűjteni, azt kb. lehülyézted. Ami nekem végülis mindegy, csak gondoltam, szólok, hogy ezt csinálod, de ha ez ennyire nem zavar téged, akkor hajrá, a karakterek sosem fogynak el. :))

**********

(#71029) Nimrod


Nimrod
addikt

CPUCoin-ról tud valaki valamit? Lassan egy hónapja megy, BOINC is megy mellette, de eddig egy vasat sem láttam ProBit walletemben. Scam? :F

(#71030) q765 válasza Frozen (#71027) üzenetére


q765
tag

Mi az az alacsony ár neked? 10 centtel olcsóbb? Én a büdös életbe nem tudok olcsón semmit.. Mostis itt stresszelek egy lambón, amit nem adnak csak "10 centtel" olcsóbban.

3090 nincs LHR-be, vagy? Asus ROG egy 1000EUR? Minden doboza, papírja megvan (Új fóliás). .

[ Szerkesztve ]

(#71031) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Allitolag a vegakkal eleg jovedelmezo most Ergot turni. Csinal ilyet valaki?

Same rules apply!

(#71032) Pietrosz válasza EQMontoya (#71031) üzenetére


Pietrosz
addikt

Vegaval pont nem, de 3060Ti LHR-el fasza. RAven mégjobb csak nem vagyok kibékülve a hőtermeléssel :D Sima 3060-al meg kb naponta többször változik hogy mi éri meg.
Ezért akarom most kipróbálni a minerstat profit switch funkcióját. Papíron jól hangzik mert megadod a poolokat meg a mh/s értékeket és az alapján megy. Tehát ha úgy van akkor direktbe túrsz de akár átvált nicehash poolra vagy bármire ami megéri az értékek alapján.

(#71033) viharhozo válasza Pietrosz (#71032) üzenetére


viharhozo
addikt

A whattomine meg mindig azt hozza, h 30%-kal jobb az ETH, mint barmi mas sima 3060-nal (az egy hetes profitabilitast neztem). Akkor most mi az igaz?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#71034) DanielLong válasza Pietrosz (#71032) üzenetére


DanielLong
senior tag

3060Ti LHR miért olyan jó? Ahogy nézem, 130MHs ERGO alatt, míg a non-LHR tud akár 170-et is. Árban sem annyira olcsó sajnos...

(#71035) Pietrosz válasza viharhozo (#71033) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ha megadod a pontos értékeket akkor már nem így van.

DanielLong: ha nem jutok hozzá jó áron akkor nem sokat ér. Még így is a 3060Ti hoz most legjobban nekem pedig ez volt a legolcsóbb a korábbi kártyákhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#71036) Zizi123 válasza viharhozo (#71033) üzenetére


Zizi123
senior tag

3060-al az emberek 99.9%-a ETH-t banyaszik. Nyilvan azert mert az a gazdasagos.
3060 Ti-vel pedig mar az ERGO jobb.

(#71037) DanielLong válasza Pietrosz (#71035) üzenetére


DanielLong
senior tag

Mondjuk ha az elmúlt 24 óra difficultijával számolsz, akkor már sajnos sokkal rosszabb lesz a kép.

(#71038) Pietrosz válasza DanielLong (#71037) üzenetére


Pietrosz
addikt

Persze de nem az a lényeg hanem hogy szinte bármikor változhat ez eddig nagyon nem így volt. Erre lenne jó egy megoldás hogy mindig a lehető legtöbbet hozza adott pillanatban. Kíváncsi vagyok a minerstatra be tudom-e lőni hogy működjön.

(#71039) Danex válasza Pietrosz (#71038) üzenetére


Danex
addikt

ez rig függő is. Most mert pl a whattomine is és szinte minden ilyen algo figyelembe veszi mi a jelenlegi árfolyam. Ha az ergo hullámzik egyet és az a jó akkor azt fogja bányászni, de most ha csak ilyen néhány órákra áll át az ember ergo- bányászni akkor lehet mire eléri a kifizetési limitet már teljesen máshol lesz az árfolyam. (nem tudom mi ergo-nál az átlagos kifizetési limit)

Nicehash ilyen szempontból előnyösebb, mert ott szinte azonnal meg is kapod a kiugró érték utáni bevételt. Ellenben ha nincsen kiugró érték akkor a normál bányászás alatt hoz.

(#71040) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Urak!

Van egy RX470-em. Ravent túr. Gondoltam kipróbálom, hogy ha a kép integráltról megy és nem a vga-ról. Így viszont az addigi 13-11 Mh/s visszaesett 8-9 közé. Normális ez így? Beállítások ugyanazok.

[ Szerkesztve ]

(#71041) q765 válasza Tomi0703 (#71040) üzenetére


q765
tag

Nem normális. Ne nézd annyit, és akkor nem tűnnek fel a kis kiugrások.
Átdugtad a csatit, akkor valószínű a driver visszaugrott az alap értékre.

[ Szerkesztve ]

(#71042) Tomi0703 válasza q765 (#71041) üzenetére


Tomi0703
őstag

De mikor VGA-ról megy a kép nincsenek ilyen kiugrások. A gépen nézem (a parancssort), nem a 2miners oldalán. Stabilan 11-13 között megy, integrálttal meg ugye a 8-9 között. Van egy elmentett profilom, ezt töltöm be minden indulás után, így az sem lehet gond. :F

(#71043) q765 válasza Tomi0703 (#71042) üzenetére


q765
tag

Megjegyezném, hogy én marhára nem értek ehhez. Olyan amit mondassz , mintha az integrált VGA a PCIe GPUt használná.
De én tényleg ehhez messze vagyok, mint Makó Jeruzsálemtől.
Csak szeretek ide írni szabadidőmben.

(#71044) Krisz:85


Krisz:85
csendes tag

Pár napja a hálózat egy ipv6-os címet osztott ki nekem, ezen a címen megy a rig is. Szerettem volna kiutalni magamnak ethermine-ról pár nappal a 0.1-es határ előtt, de nem tudtam, hiába adtam be neki ezt az ipv6-os címet (pedig a pool is ezt látja, írja a beállításokban). Korábban nem volt gond, akkor ipv4-es (klasszik) ip címem volt, simán tudtam kiutalni és beállításokat is menteni, most egyik se.
Ötlet? Min múlik?

(#71045) Pietrosz válasza Danex (#71039) üzenetére


Pietrosz
addikt

Lefőttem mire beállítottam mindent, de sikerült :DD
Hogy mire lesz jó majd elválik.

(#71046) Laraxior válasza Pietrosz (#71045) üzenetére


Laraxior
titán

Úgy látom ez még a régi 3060-as :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#71047) Frozen válasza Pietrosz (#71045) üzenetére


Frozen
őstag

ezt az appot hogy lehet előhozni? belőni?

Juj bocsi ezt nagyon benéztem rossz topik

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#71048) Pietrosz válasza Laraxior (#71046) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem lenne ez rossz, csak vegyes riget nem igazán kezel rendesen. Ha meg külön indítom az amd-s minert akkor algo váltásnál bezárja azt is ;]
Egyedül a nanominert nem bántja mert az rendes program nem holmi bat file.

(#71049) Hohocali válasza Pietrosz (#71048) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Jó dolog ez a Minerstat, már használom egy ideje, de sajna nem támogat több miner programot egy rigen. Így most az mmpos.eu-t próbálgatom. Ez modjuk nem támogat profit switch-et, de ilyet nem használok.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#71050) Tomi0703 válasza q765 (#71043) üzenetére


Tomi0703
őstag

No, lehet nem fogalmaztam érthetően. Mikor a vga adja a képet és a csákányol is: [kép]
Valamint amikor a képet az integrált vga adja és a 470 csak bányászik: [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.