Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) tipuka válasza demmer123 (#36300) üzenetére


tipuka
addikt

azért a procinál számold ki mennyit fogyaszt és mennyit termel, ha nem ingyen van az áram, mert kevés az a 0,44$/nap

(#36302) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Mi alapján jelenik meg az adott kiszámolt összeg ezen az oldalon? Tudom összefüggésben áll az árfolyammal és a diffel, de valaki letudná nekem írni matematikai nyelven kisebb magyarázással, még miért ennyi az annyi? Napi szinten látom változni, pl pár napja még ez az érték 460 körül mozgott most csak 400.

Itt pedig a diffet lehet megtalálni. De egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért pont ennyi a megkeresett összeg ilyen mh/s mellett. :R

(#36303) haxiboy válasza zsolti_20 (#36302) üzenetére


haxiboy
veterán

Mert adott diff mellett X coint szedsz ideális esetben minden poolon. A luck faktort most zárjuk ki.
Magasabb diff -> kevesebb coin

Az adott coin ára - részben - mindentől független, ezt főleg a traderek mozgatják. Persze hogy a profitabilitás ne változzon túlságosan úgy a diffet nagyrészt követni szokta.
Sőt az adott coin váltónkénti árfolyama is más.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36304) Yany


Yany
addikt

Valaki bányászik ezzel a kártyával?
Gigabyte GTX 1070 Ti

Ha igen, érdekelne, mennyire elégedett.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36305) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Krakennel kapcsolatos infók itt olvashatók.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#36306) Melorin


Melorin
addikt

Próbálgatom a Nicehash-t bányászni de vannak dolgok amik nem szimpatikusak.
Pl nem tudom belőni a leghatékonyabbra a GTX 1080 órajelét és fogyasztását mivel folyton változtatja az algoritmust.
Az equihash pl alig tekeri a gpu-t, ott inkább a ramot kell húzni. Így találtam egy 140w fogyasztású 59 gpu hőmérsékletű beállítást ami hoz kb 540 sol-t erre a következő pillanatban átvált egy másik algoritmusra ami hirtelen puff felnyomja a hőmérsékletet 72 fokra és elszáll a fogyasztás mert ezerrel pörgeti a Gpu-t. Persze a ram órajelét kb leszarja hogy agyon van húzva, az csak a fogyasztást növeli. :W
És így váltogatja az algoritmusokat...
Emiatt fagyott már le a gépem mert a másik algonak kevés volt a gpu-nak beállított feszültség értéke.
Az auto start-stop sem működik benne.

Nincs valami módja annak, hogy lefixáljam equihash bányászásra?
Vagy ha nincs, mit ajánlanátok a nicehash kiváltására?

[ Szerkesztve ]

(#36307) Danex válasza Melorin (#36306) üzenetére


Danex
addikt

Én fixen a megszokott és bekonfigolt mineremmel bányászok a nicehashre. Szimplán meg kell adni az adott algo nicehash címet és megy is.

Így elesek a dinamikus algo banyaszattol, de 1 hónapja kb végig Cryptonight a lrgprofitalobb a kartyamnak.

(#36308) vizimento válasza fogtunder (#35853) üzenetére


vizimento
senior tag

Milyen beállításokkal, milyen sebességet, és milyen fogyasztást sikerült elérned?
Nekem most a 6os RX570 rig felvesz 900W-ot a falból, cserébe mind megy 29,6-29,7 MH/s.
SMOS: 2050/1200 , 900mV , 4es pwr.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#36309) Danex válasza vizimento (#36308) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem keress egy takarékosabb beállítást is. Valamelyik nap írtam, hogy nálam 4% plusz teljesítményhez már 20% plusz áram kellett, ilyen 0.5-0.75$ert szerintem nem éri meg szethajtani.

(#36310) fogtunder válasza vizimento (#36308) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Most 168MHs éppen a rig, 850W, 1100-2050, 900mV, 3as pwr. Ha ennél lejjebb megyek, akkor két kártya elkezd fagyni. Még lehetne a többivel játszani, de aludni és dolgozni is kellett. Sajnos nem a legjobb kártyákat fogtam ki, de ez van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36311) szazbolha válasza Danex (#36307) üzenetére


szazbolha
addikt

Így tulajdonképp egy szimpla pool-ként használod a nicehasht. Ha jól értelmezem.
Jelent ez előnyt más pool-okal szemben?

(#36312) AAntii válasza szazbolha (#36311) üzenetére


AAntii
őstag

Azokkal szemben amik a bányászat után eleve btc-t vagy eth-t adnak szerintem nem, a többivel szemben pedig pont ez az előny. Ha valaki napi szinten adja el a coinokat, hogy visszajöjjön a pénze ne adj isten fejlesszen, annak ideális lehet, hogy nem kell tartania a coinok beesésétől, mondjuk az emelkedés múltra visszatekintő kedvező hatásaitól is kimarad.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36313) Melorin


Melorin
addikt

Regisztráltam a coinbase-re. Elfogadta kb 10 perc alatt a jogsimat és elvileg már lehetne is használni.
Credit card-ot regisztráltam nem bankszámlaszámot. Ez ugye nem baj? 750 EUR a heti limit ha jól látom. Egy darab 1080-nal nem igen fogok még egy fél év alatt sem termelni ennyit :D

A következő lépés mi? Arra gondoltam, hogy a Nicehash belső wallet-e helyett inkább ezt használnám.
Ezt csak a nicehash kliensben tudom beírni valahová? Lehet automatizálni az átutalást valahogy? Sok a kérdésem :)

(#36314) shteer válasza Melorin (#36313) üzenetére


shteer
titán

Ez ugye nem baj?

az attól függ mit szeretnél és a kártyád 3D secure e

..szerintem jónak tűnik

(#36315) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok nicehash után, most elkezdtem nanopool-ra bányászni, szeretném eggyel nagyobb léptékben csinálni az egészet, és gondolom hosszútávon ez jobban megéri.

Kérdésem, nanopool esetén van olyan graph, mint nicehash-nél ahol látom a workoreket, vélt profitot, számitási kapacitást stb? Vagy használjak ehhez 3rd party appot.

Make things work

(#36316) fogtunder válasza AAntii (#36294) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ja, a gyerek szerintem sírógörcsöt kapott volna, ha beáldozom a szánkót erre. Meg amúgy jó csinálni, élvezem. Azt mondjuk kibírtam röhögés nélkül, mikor 11-kor lemerült az akku a fúróban...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36317) tisn válasza tisn (#36249) üzenetére


tisn
addikt

kicsereltem a #2 kartya riseret, most jonak nez ki
viszont az alaplap feldobja az elejen a kepet, hogy az 5V-os dugok legyenek bedugva a lapba. be vannak, miert figyelmeztet?

(#36318) tisn válasza X Factor (#36315) üzenetére


tisn
addikt

nanopool alul van kalkulator ful, ott mutatja a varhato napi/heti/havi profitot, mutatja a workereket, meg a szamitasi teljesitmenyt is

(#36319) Danex válasza szazbolha (#36311) üzenetére


Danex
addikt

Pl most elég jól hoz, tehát amit a WhatToMine ír az elég pontos, most bányászhatnék ETN-t is, kb hasonló mennyiségű pénzért, de ott ugye váltogasson az ember, illetve eléggé mozgolódó tud lenni a sok kicsi coin.

Itt meg napi szinten megvan a kiutalás 5 kártyával is. Persze ha a coinbase-es kiutalás megszűnne és még nem lenne altcoin akkor nem tolnám úgy, hogy több heti termés van náluk raktározva.

(#36320) X Factor válasza tisn (#36318) üzenetére


X Factor
addikt

Kösz, meglett :)

Make things work

(#36321) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Megjött a MSI GTX 1060 Geming X videókártyám.

Hogy reklámozzák hogy válogatott GPU-at kap de memóriából meg Hynix hogy csesze meg az MSI!
Nekem nagyon nincs szerencsém VGA memória fronton. :(((

(#36322) tisn válasza Sondi1986 (#36321) üzenetére


tisn
addikt

ne mar, nekem ma jon :(

(#36323) Sondi1986 válasza tisn (#36322) üzenetére


Sondi1986
addikt

Gondlom vissza se tudod küldeni.

(#36324) tisn válasza Sondi1986 (#36323) üzenetére


tisn
addikt

bestmarkt/hardverker azt irta visszakuldhetem
szerintem hetfon nagy postazast tartok :P (ezek is mennek akkor majd vissza)

(#36325) Dr. Romano válasza tisn (#36324) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Céges a számlád, de engedik hogy visszaküld?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36326) tisn válasza Dr. Romano (#36325) üzenetére


tisn
addikt

igen. en is csodalkoztam.

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Nem vagyok elégedett a 2018/199330 rendelésszámra érkezett termékekkel. A megfelelő űrlapjukat kitöltve, a megfelelő dokumentumokat mellékelve visszaküldhetem-e?

Kedves Gábor

Természetesen a rendelés átvételét követő 14 napon belül van lehetősége elállni a rendelt termékektől. További információ:
https://www.bestmarkt.hu/elallas

Üdvözlettel: BESTMARKT ügyfélszolgálat

(#36327) Danex


Danex
addikt

Volt téma, hogy ki hogyan rögzíti az alaplapját.

Én a gyors kötöző + plusz szivacs combót használtam, kb atomstabil a rögzítés.

(#36326) tisn
Lehet azt nem nézte már meg, hogy cégre van vásárolva, így azért erre is felkészülnék, amennyiben a linkelt elállás részben nincs a számodra kedvező esetről szó.

[ Szerkesztve ]

(#36328) Dr. Romano válasza tisn (#36326) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor innen rendelünk (ha valóban összejön) :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36329) deadwing


deadwing
addikt

Az ez idáig probléma mentesen futó 1080-as rigem, 1 hét dstm után ma reggel ilyet produkált, köszönöm szépen :W
Gyanús, hogy az a sebesség többlet amivel gyorsabb az ewbf-hez képest, iszonyat nyírja a vrmeket, különös tekintettel a vram vrmre, mert ugye gpu fogyasztáson nem látszott a plusz teljesítmény... Ezek csak tippek, de majd utána megyek jobban ennek. A gépem egyébként csontra volt fagyva reggel, restart után minden kártya elindult, de nem hagytam otthon egymagában mert iszonyat égett műanyag szagot kezdett árasztani magából.
Hálistennek nem gyulladt ki semmi, de ez akkor is nonszensz. Kurva mérges vagyok most. Azt is ki kéne deríteni, hogy ilyenkor mi folyik ki és honnan is pontosan...

A képek:

Szerk.: nem is a a vrm-ek környékén jön az izzadás, így gondolom a panelból jön ki valami szar... szét fogom kapni az egyik karit aztán meglesem közelebbről... már ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36330) Zoz válasza Danex (#36327) üzenetére


Zoz
őstag

Pici lukak előfúrva a fába, abba meg bele a szokásos alaplap tartó rézpöckök.

(#36331) Krix válasza tisn (#36317) üzenetére


Krix
őstag

Nálam is ilyen, én letiltottam az üzenetet. Hónapok óta megy.

If it is not broken then don't fix it!

(#36332) subaruwrc válasza deadwing (#36329) üzenetére


subaruwrc
félisten

vrm-ek feletti gap-padból nyomódik ki ez az anyag.

amúgy mire vagy dühös?
hogy a bányászat nyírja a kártyádat?

its your problem

nem erre lettek tervezve ....

(#36333) Dexar007 válasza deadwing (#36329) üzenetére


Dexar007
veterán

:(
Garis legalabb? Mondjuk necces lesz elintezni.

Give me your cum,bull!

(#36334) tisn válasza Krix (#36331) üzenetére


tisn
addikt

thx

(#36335) subaruwrc válasza deadwing (#36329) üzenetére


subaruwrc
félisten

milyen beállításokon sütötted meg?
auto venti ? :DDD

(#36336) Janou válasza deadwing (#36329) üzenetére


Janou
őstag

Mennyi idős volt a kártya?

(#36337) deadwing válasza subaruwrc (#36332) üzenetére


deadwing
addikt

My problem, kösz. Eddig kutya baja se volt, ez a bajom, meg az hogy nem tudom az okát.
A cucc kilökődés pedig konkrétan mai. Ha megnézed nem volt ideje még koszt sem felszedni.
Ez a bajom. Ami változott, az csak a másik miner progi.

(#36335) subaruwr: igen, auto venti. Ha a gpu 65 fok, a vrm mennyivel lehet több? Ha mondjuk 30 fokkal, még azt is el kéne bírják.

(#36336) Janou: fél évesek kb. 4 db csinálta ezt egyszerre és 1 napon. Ugye milyen érdekes!

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36338) subaruwrc válasza deadwing (#36337) üzenetére


subaruwrc
félisten

de az auto venti elég mindenre :C

vrm mennyi lehet ? tippem sincs.
de ha megpusztult akkor 125-130 környéke.
1 hónapig az elég sok.
főleg ha vram intenzív algot nyomtál és a vram vrm sült meg előbb....

de minek tépem a számat,auto venti jó mindenre :))

(#36339) tisn válasza subaruwrc (#36338) üzenetére


tisn
addikt

akkor erdemes az auto ventinel kicsit meredekebbre venni a grafikont (hamarabb kapcsoljon magasabb fordulatszamra)

(#36340) deadwing válasza subaruwrc (#36338) üzenetére


deadwing
addikt

Nem pusztultak meg a kártyák.
Működnek, csak kicsit büdösek :)
Leállítottam őket egyelőre.

Kérdés, hogy most újra padozzam-e őket?
Ja még valami. A kártya elején jött a több trutyi, ott meg nincs vrm... Meg ha megnézed a gpu egyik csavarjánál is. Mondjuk ha felrottyant a panel, akkor a vram padról is jöhetett. Ezért utálom a backplate-s kártyákat, nem látni semmit. Ráadásul a G1-nél le kell szedni az egész hűtést, hogy leszedhessem a hátlapot.
Lesz hétvégén dolgom, azt hiszem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36341) Janou válasza deadwing (#36337) üzenetére


Janou
őstag

Milyen progiról váltottál és mire? Amúgy múltkor kérdeztem a vrm hőmérsékletet hogy mivel lehet ellenőrizni.

(#36342) subaruwrc válasza deadwing (#36340) üzenetére


subaruwrc
félisten

vram vrm elöl van.

(#36343) X Factor


X Factor
addikt

rx 470 4g, 17.12.1, 1250/1900, +50 pwr limit, megy fullon, calymore eth,de 16mh/s-t tol, mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#36344) deadwing válasza Janou (#36341) üzenetére


deadwing
addikt

ewbf-ről dstm-re.

(#36342) subaruwrc: nem látok ott padot... csak a 2 vram csipen.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36345) Danex válasza Janou (#36341) üzenetére


Danex
addikt

hwinfo64

(#36346) deadwing válasza Janou (#36341) üzenetére


deadwing
addikt

Nem válaszoltam. A vrm hőfokot nem lehet nézni nvidiánál sajnos. Régi amd-nél lehetett, azt tudom. Azt viszont nem, hogy az új kártyáknál megtartotta-e az amd ezt a jó szokását?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36347) Plasticbomb válasza deadwing (#36346) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Megtartotta. VEGAnal sajnos a HWInfo64 hajlamost összeomlásba kergetni a VRM adatok lekérdezésénél a drivert. Az újabb HWInfo verziókban ki van kapcsolva alapértelmezésben, de vissza lehet nyomni bármikor.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36348) subaruwrc válasza X Factor (#36343) üzenetére


subaruwrc
félisten

alap bios gondolom.

(#36349) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Coinbaseval érdemes kiutaltatni a pénzt? Vagy van ennél jobb váltó is?

(#36350) Enter65 válasza zsolti_20 (#36349) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nézd meg a Krakent...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.