Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) MaddeNNNN válasza BeZol (#79988) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

én vígan youtube-ozok mellette kb. 1 mhs veszteséggel, nem üti ki.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#80002) krepp válasza mZoleee (#80000) üzenetére


krepp
tag

NEM feltétlenül, mert a durvitó kártya több utastás készletet ismer mint az integrált, szoftvere válogatja..

A te eseted ritka szerintem, egyedileg kell ki tesztelned, hogy ki vagy be kapcsolva(HW gyorsítás)mit mutat a miner progi... .

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#80003) krepp válasza MaddeNNNN (#80001) üzenetére


krepp
tag

igen, igen gondolom közben el is mosogat...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#80004) MaddeNNNN válasza krepp (#80003) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Azt sajnos nem, de sikerult megtanitanom arra, hogy valaszoljon a mindig mindent mindenkinel jobban tudok hozzaszolasara.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#80005) echterion válasza krepp (#80003) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam se dobja az új T-rex az LHR-t (stabilan tartja a 79% körüli értéket), pedig most telepítés is volt az egyik gépemnél, töltöttem le a WoW-ot, Valhalla-t, Division-t és semmi megbicsaklás. Pedig ezek launcher-ei igencsak csilivili foskupacok, használnak egy csomó erőforrást a szarjaikkal.

**********

(#80006) krepp válasza echterion (#80005) üzenetére


krepp
tag

Nekem az vált be, ha kicsit több kakaót adok a gpu-ra akkor esik a legkevesebbet, pár W árán.
Nem is kell hozzá csilivili game launcher, alaplap utility program is használhatja a vga, csak nem tudom minek..

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#80007) koko52 válasza echterion (#80005) üzenetére


koko52
veterán

kb 24 órája nekem is stabil, pont mióta yettel helyre rakta a netet :D .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#80008) demmer123 válasza krepp (#80006) üzenetére


demmer123
őstag

Nekem is állandóan lhr detectelt, power limitet vissza raktam gyári értékre 100-ra és msi afterburnba lockoltam a feszültséget, így stabil egyenlőre

(#80009) krepp válasza demmer123 (#80008) üzenetére


krepp
tag

Az lhr és kártyákkal nem szabad power limitet használni.
Csak fix cclock ot.

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#80010) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok!
Binance-n freezelve lett 352 dollárom p2p miatt. Egyszerűen ki akartam volna venni a pénzem és folyamat ezt dobálta fel. Hogyan tudom feloldani freeze alól?
Járt valaki hasonlóan?

(#80011) echterion válasza krepp (#80009) üzenetére


echterion
nagyúr

És egy 3080-ast hol érdemes meghúzni, milyen órajel/freki-n?

**********

(#80012) , válasza demmer123 (#80008) üzenetére


,
addikt

Próbáld ki az Nbminert. Ott nyugodtan visszaveheted a power limitet is, meg azt csinálsz a gépen, amit akarsz (pl. netezés, filmnézés, stb.), nem lesz semmi problémád.

(#80013) demmer123 válasza , (#80012) üzenetére


demmer123
őstag

Előszőr azt használtam de a 73-74% lhr ment ott csak és a mostani trex 79-81 között. ott csak 40 mh/s volt itt meg 47-48...

(#80014) krepp válasza echterion (#80011) üzenetére


krepp
tag

1200 körül, de nekem már egy ideje nincs 3080as-om...

Scorp
nbminer felejtős, most t-rex, vagy lol-t kell használni ETH-ra..

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#80015) , válasza krepp (#80014) üzenetére


,
addikt

Legújabb T-Rex-et most kipróbáltam, jobb valamennyivel. Nekem 3060 van a gépben, annál kb 2-3 MH/s-el tud többet, mint az Nbminer.

(#80016) syIex


syIex
veterán

Ez a táp ki tud hajtani kényelmesen két 3090 (Strix)-et bányában? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80017) Frozen válasza syIex (#80016) üzenetére


Frozen
őstag

nem

nagoyn határeset, 2x vesz fel a kártya bánya alatt kb 320 -340w környékét +még ha azt nézzük a riser és esetleg még a cpu és lap, ha elszáll az oc akkor meg közel 800w körül is bekérhet a 2 kártya én legalább egy 1000 néznék a helyedben és gondolnék a következő kártyákra is mekkora lesz az éhségük

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#80018) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok!
Elég összetett kérdésem lenne, előre is elnézést ha nem teljesen ontopic.
A téma Cardano (ADA) staking
Nemrég vettem egy szatyor ADA-t eToron kicsivel 1,2 alatt... (tudom hülye voltam de ez most mind1)
Mivel úgy néz ki nem mostanában fogok belőle pluszban kiszállni, gondoltam mi lenne ha addig is generálna némi plusz ADA-t stakingen keresztül.

- Az eToron van ADA staking, ami nagyjából évi kicsit több min 4%-ra jön ki tehát ha nem csinálok semmit akkor jön valamicske de nem sok.
- Jelenleg az eTororól ki lehet tenni az ADA-t eToro tárcába én onnan elviekben el tudom 'utalni' egy Daedalus tárcába (nem ebbe már nem is vagyok biztos hogy ez működik-e)
- Ha ez járható út, mennyivel jövedelmezőbb közvetlenül egy staking poolba tenni az ADA-át mintha csak ott hagyom eToron?
- Viszonylag kihasználatlanul hever itthon egy 8 gb-s PI4 ami már most is 24/7-be megy mint torrent/DLNA server. Lehet-e/érdemes-e privát staking pool-t csinálni rá?
- Van-e egyáltalán ARM verziója a Deadalusnak? (nem nagyon találtam neten erről infót)
- Az eTorora nem lehet jelenleg kriptót visszatenni, tudom-e egyáltalán később pénzzé tenni az ADA-mat ha ilyen módon elmozgatom az eTororól?

Előre is köszi ha valaki tud ezekben segíteni.

(#80019) koxx válasza syIex (#80016) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Otthoni tuzijatekot akarsz? :DDD 1000W alatt nem probalkoznek. Marmint ha nem akarod nagyon hataron jaratni a tapod.

(#80020) syIex válasza koxx (#80019) üzenetére


syIex
veterán

Egy már befürdött, nem kellene még egynek baja legyen tehát akkor lehet skippelem.. :DDD
Bár az előző elbírt anno két 3090-et és egy 3080-at is egyszerre pár napig! ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80021) Frozen válasza syIex (#80020) üzenetére


Frozen
őstag

enged el az asus vonalat vegyél egy corsairt vagy valami más megbízható márkát 1000 ben vagy felette és nem lesz gondod. ahogy fent is írtam 1200 vagy felette vegyél ha veszel és hosszú távon jó lesz.(meg legyen rajta uj generiációs csati is ,hogy az érkező uj gpu fronton is megállja a helyét.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#80022) sebkri25 válasza syIex (#80020) üzenetére


sebkri25
tag

Ajanlom [ezt] a topikot

(#80023) Kaci84 válasza syIex (#80016) üzenetére


Kaci84
őstag

A táp 50% körüli terhelésen optimàlis, de el lehet menni 70%-ig ha muszáj. Nem a táp márkája számít hanem milyen elektronikával van. Nem rossz a ROG széria, de túlárazott és a Seasonictól veszi az elektronikát. 1000W vennék amihez adnak 8 PCI csatlakozót.
Alzánál 10 év garival ajanlott
EVGA 1000 G6, P6 Sea1300 Prime, vagy Corsair RMX, HX.

(#80024) syIex válasza Kaci84 (#80023) üzenetére


syIex
veterán

Estére megyek a Sea1300 Primért! :D
Köszi az infót btw! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80025) varmi2 válasza O_L_I (#80018) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ada-t küld be binancs-ra 90 napos lekötésre kamatozik évi 11.23%-ot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80026) sanzi89 válasza syIex (#80024) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak kíváncsiságból. Megéri a dupla árat egy Seasonic Prime 1300 W Platinum két darab FSP 700W Hydro M Pro 700 képest? 7-8%-al dolgozik jobb hatásfokon a Platinum, mint a Silver. Az árkülönbség durván 1250 kWh, amit ha veszünk a 7% veszteségnek, akkor összesen 17857 kWh-nak kell átfolyni a tápegységen, hogy nullán legyen. Ez kb. 572 nap 100%-on járatás esetén nullázódik le.

Az FSP nem egy Seasonic, ez nem kérdés, de nem is a gagyi kategória, évek óta, több tucat ilyen tápegység megfordult nálam, és egy darabbal se volt gond.

Persze, ahova csak egy tápegység fér, ott nem kérdés, de rigekbe 2, 3 tápot is simán össze lehet dugdosni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#80027) Frozen válasza sanzi89 (#80026) üzenetére


Frozen
őstag

ajánlom én is ezt a topikot............................

[link]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#80028) Kaci84 válasza sanzi89 (#80026) üzenetére


Kaci84
őstag

Nekem az a tapasztalatom és véleményem, hogy Gold alá nem szabad menni bányában és sajnos az FSP hiába egész jó táp az árkategóriájában, bányászati igénybevételre nem ideális. Na meg a jótállás itt igencsak számít. 10 év jótállásos modellek küzül éri meg legjobban bányára választani. Nem csak a fogyasztás a különbség egy silver és egy platinum táp között.
Az az 572 nap nem valami sok ha 10+ év időtartammal számolunk.

Abban valóban igazad van, hogy két kisebb táp mindig gazdaságosabb. Viszont a kisebb tápban is inkább valami jobbfélét választanék. Elég jó ár-érték arányal van a Fractal Ion+750 vagy a korábban felsorolt modellek 850-es változatát.

(#80029) sebkri25 válasza sanzi89 (#80026) üzenetére


sebkri25
tag

En is a tobb kisebb vagy szervertap iranyba mennek

(#80030) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Ha már táp, egy kis Coolermaster MWE 2 bronze tapasztalat. A hátsó (kimenő oldalon) rácson lévő lyukak elég kicsik, a beszívott por belülről szép porcicákká áll össze, emiatt a táp kb kétszer olyan hangos volt, mint normál állapotban :D Kívülről fogdosva sehol sem volt meleg, de mégis hangos volt, vagy belül melegedett valami jobban, vagy csak a megváltozott levegő iránya miatt ezt nem tudom.

(#80031) PROHARDVER! válasza Frozen (#80027) üzenetére


PROHARDVER!

Így van, mi is ezt a topikot ajánljuk, nem kell több OFF :)

(#80032) trek81 válasza PROHARDVER! (#80031) üzenetére


trek81
senior tag

[link]
Itt is kellene szólni, mert nincs más mint a csodálatos ház téma, nem fér be... :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#80033) sanzi89 válasza PROHARDVER! (#80031) üzenetére


sanzi89
addikt

Kriptobányász topikba nem fér bele, hogy milyen tápegység ajánlott/nem ajálott a bányászathoz? Komolyan? VGA-ról, szoftverekről lehet még beszélni? Mindegy... :F

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#80034) krepp válasza sanzi89 (#80033) üzenetére


krepp
tag

Egyetértek! Amúgy meg, ha például most átmennek oda és bányászat hoz kérném javasolt tápot, mennyire lenne releváns a válasz? Úgy hogy nagy eséllyel ott nem bányászott senki, soha. Csak gemerpistike jönne hogy a köcsög bányász... :))

Gondolom az atyauristen úgy talált ide, hogy Frozen megtalálta a "jelentés" gombot..
Ha ez így történt, Köszönjük... :((

[ Szerkesztve ]

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#80035) sanzi89 válasza krepp (#80034) üzenetére


sanzi89
addikt

A bányásat leginkább a videókártyákat veszi igénybe, így azok hűtése, a különböző gyártók húzhatósága, stb. kifejezetten fontos és lényeges téma. Másodiknak ott van szerintem a tápegység. Folyamatosan, nagy terhelést kapnak, adott esetben 6-8-10 VGA-val, ilyen típusú igénybevéfelt egy átlagos felhasználónál egy átlagos tápegység nem szokott kapni. Ezért lenne fontos, hogy erről is meg tudjuk osztani a fórumban a téma speficikus tapasztalatokat.
Ha már a többi komponenst említitek. Az alaplapokat például hogy lehetne kihagyni? Hány PCI-E sáv, hogy van bekötve az M2, bír-e külön VGA-t, minden PCI-E slot, BIOS beállítások fontossága és még sorolhatnám. Ezek hogy a fenébe ne lennének bányász specifikus kérdések? Ezzel is gondolom el kellene menni az alaplapos topikba...
A CPU, ram, háttértár kérdés talán nem annyira kritikus egyedül, de a fenti három határozottan az.

Nagyrészt csak olvasom a topikot, de megyek is vissza readonly-ba, azt még talán szabad. :(((

Ja, az összefoglalóból is jó lenne akkor kivenni a tápegységre vonatkozó instukciókat, és elég lenne egy link a tápegység topikba.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#80036) Kami11 válasza sanzi89 (#80035) üzenetére


Kami11
őstag

+1

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#80037) #65537792 válasza krepp (#80034) üzenetére


#65537792
törölt tag

Trek a ludas. Nvidia topikban is tolja a faszságát. Kikéne erőszakolni belőle egy jó nagy banánt.
De az a baj, hogy Frozen már kitágította neki szóval meg sem érezné.

Két kis cuki pár. Mindig együtt jár.

(#80038) koko52 válasza PROHARDVER! (#80031) üzenetére


koko52
veterán

Mióta OFF egy bányász topikban a táp? A 2. fő komponens???? Jesszus hova süllyedünk már? Bestbuy topikban meg 100/99 OFF mire valaki végre odatéved. Nevetséges!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#80039) #65537792 válasza koko52 (#80038) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nyilván nagyon benne van a témában az a modi aki ezt ide beírta.

(#80040) koko52 válasza #65537792 (#80039) üzenetére


koko52
veterán

PH eleve erősen bányász ellenes, szóval ez a topik is csoda ennyi erővel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#80041) sebkri25 válasza sanzi89 (#80033) üzenetére


sebkri25
tag

Pont ezert ajanlottam en az osszefoglalo reszt, ahol van egy taplazat az ajanlott tapegysegekrol minden kategoriaba, nem a teljes topikot

(#80042) koxx válasza koko52 (#80040) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

PH =/= az ide írogató userekkel akik több okból utálhatják a bányászokat. Nem kaptak olcsón vga-t és/vagy tápot ill kimaradtak a jóból és ez fáj nekik.

(#80043) koko52 válasza koxx (#80042) üzenetére


koko52
veterán

Nem egészen. Ez látszik a cikkek hangvételén/stílusán. Te vagy az egyetlen kivétel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#80044) SzlobiG válasza MaddeNNNN (#80001) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem se szokta kiütni simán netezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.