Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Omli85 válasza RECSKA (#28998) üzenetére


Omli85
őstag

Nagyobb power limit érték illetve HBM feszültség bios szinten magasabb így nagyobb órajelre lehet húzni nálam konkrétan 800-ról 1100-ra. Nem bányászni vettem a kártyát amúgy szóval relatíve nem izgat a bányász teljesítménye ami amúgy simán driver vagy bios szinten vissza van fogva ez kb egyértelmű.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#29002) janos666 válasza Omli85 (#29001) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jajajaaa... ahogy a játékos teljesítménye is vissza van fogva, nehogy csődbe menjen az nVidia. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29003) Omli85 válasza janos666 (#29002) üzenetére


Omli85
őstag

32-33MHs-t kihoztam a 390-ből is még "elfogadható" fogyasztással szóval nekem erősen sántít ez a 35-36 de valamilyen szinten nem is baj így is körülményes beszerezni ha még a bányászok is rárabolnának csak nagyobb szívás lenne (mondjuk szerintem így is volt jó pár 56-os ami a bányába került az első nap).

Amúgy is eléggé szép gödörben van a vga piac jelenleg nem lesz ennek jó vége a gyártókra vetítve se ha visszaborul a használt piacra a kártyák nagy része.. majd ugyan az lesz mint a 290-es érában... fasza lesz...

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#29004) shteer válasza Omli85 (#29003) üzenetére


shteer
titán

miféle gödörre gondolsz tulajdonképpen?

..szerintem jónak tűnik

(#29005) Omli85 válasza shteer (#29004) üzenetére


Omli85
őstag

Hát arra a gödörre amiben jelenleg van a piac mert én ezt annak tekintem. Kínálat, készletek, árazás mind igencsak messze vannak a normálistól akárhogy is nézzük. Persze itt közrejátszik még az értékesítő rétek trükközése árazása a nagyobb haszon reményében ez is tény. Gyártók esetében főként AMD esetén meg megy a fejvakarás mi legyen mert egyszer már belefutottak a 200-as szériával, hogy tolták kifelé a kártyákat vitték is a bányászok aztán borult a móka meg jöttek a célhardverek és annyi használt cucc lett a piacon hogy jóformán zéró új kártyát tudtak eladni. Igaz pár éve volt már de azért szerintem akkor belefutott egy szép pofonba amibe most szerintem nem szeretnének mert a hirtelen nagy haszon jónak tűnhet de hosszú távon kamatostól jöhet vissza a saller.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#29006) shteer válasza Omli85 (#29005) üzenetére


shteer
titán

jah, értem. arra a 200-as szériára gondolsz amit újra kiadtak 300-as névvel? nincs itt semmiféle gödör..

..szerintem jónak tűnik

(#29007) Omli85 válasza shteer (#29006) üzenetére


Omli85
őstag

Hát ha szerinted jó az és normális ami jelenleg a vga piacon van akkor igencsak különbözik az értékrendünk :) a 120K ért átult 570-ek és társai minden csak nem normális piaci helyzet szerintem és én ezt gödörnek tekintem mert hosszú távon senkinek nem lesz jó de nem offolok tovább ez nem ide való.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#29008) shteer válasza Omli85 (#29007) üzenetére


shteer
titán

Nem azt írtam, hogy normális. Ezek szerint másképp értelmezzük a gödröt :) Mert a te értékrended szerint nem a vga piac van gödörben hanem a vásárlók.

..szerintem jónak tűnik

(#29009) mepet válasza shteer (#29008) üzenetére


mepet
addikt

Én is ezen agyaltam, hol a gödör a csúcs áron történő csúcs darabszámok mellett? :B

(#29010) deadwing válasza ff-thomas (#28957) üzenetére


deadwing
addikt

Hozom a jó híreket!
Amikor a Deák úti EUR automatát használtam, domestic tranzakciónak számított!
:DD

Nem vonták a 3% fee-t!

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29011) Omli85 válasza shteer (#29008) üzenetére


Omli85
őstag

Igen ha szó szerint értelmezed a gödröt de én sem úgy értettem, hogy itt az a gödör, hogy jó áron megy el a hardver mert ez a gyártóknak jó dől a lóvé megy el a hardver DE a piac nagy részének baromira nem oké ez a helyzet és cirka 3 hónapja malmozik a vásárlók nagy többsége mert kibaszott vele a piac.
És hosszú távon ez nagyon nem lesz egészséges. Mert oké, hogy szépen fel van töltve most ez a gödör és úszkálnak a tetején és süt a nap minden szuper dől a lé meg minden de majd mikor elkezd apadni a víz szar lesz ám ebből kimászni.
No de tényleg dobom a témát mert nagyon belelendültünk az off-ba aztán jön mindjárt egy modi és megyünk a sarokba :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#29012) cuko válasza Omli85 (#29007) üzenetére


cuko
aktív tag

Mi köze az értékrendedhez, az értékrendjéhez a vga piacnak? :F
Kereslet-kínálat van - az eddig megszokott "normális" piaci helyzet kereslet oldala átalakul.

Gödörnek hívni meg pláne hülyeség szerintem, főleg "hosszú távon senkinek nem lesz jó" érveléssel.
Kinek nem lesz jó hosszútávon?

I.) Bányász
RT/HT: megtérülés meglegyen és kész (ebben kisebb súllyal benne van a gép újraeladási értéke is)

II.) Átlag user
RT: nem kap jó áron új/használt kártyát - rossz
HT: az "aranyláz" lejjebb hagyásával mérséklődnek az árak és a használt piacon meg fognak jelenni jó áron a bányász kártyák (ha bezuhan a bányászat, akkor dömping)

III.) Gyártó
RT: sok kártyát ad el, jó.
HT: telítődik a piac, használt bányászatra használt kártyák ha piacra kerülnek, lenyomják a keresletet az új vidkarikra (avagy mekkora részesedést kannibalizál el magától a mostani dömpinggel?). Rossz? Nem egyértelmű szerintem, túl sok mindentől függ.

(#29013) ff-thomas válasza deadwing (#29010) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

ollé!! :C

find a way or make one..

(#29014) madpapa válasza golya87 (#28983) üzenetére


madpapa
senior tag

Lehet. LeDDUztam az nVidiát, majd a legújabbat feltettem és azóta szépen megy.

(#29015) madpapa válasza Yuhfej (#28984) üzenetére


madpapa
senior tag

A net miatt nem szokás fagyni elvileg. A fagyás az a túlhúzás miatt van többnyire. Létezik olyan USB-s watchdog, hogy ha beleáll a rendszer, akkor egy előre programozott idő után újraindítja a gépet.

(#29016) mepet válasza cuko (#29012) üzenetére


mepet
addikt

Ez meg miféle szleng? Részvénytársaság vs. Hyper Threading? Mi az az RT/HT? :F

(#29017) energy4ever válasza sugrath (#28866) üzenetére


energy4ever
addikt

"elméletileg közvetlenül váltóból is tudsz fizetni."

Jo, akkor Poloniexen a Zec-emet bevalltom BTC-re, utana kapok egy qr kodot, meg egy cimet, es azt a cimet hova kell beirjam Poloniexen?
Illetve pontosabban hogyan tudok penznemet valltani? Annak is van valami koltsege?

(#29018) cuko válasza mepet (#29016) üzenetére


cuko
aktív tag

rövidtáv/hosszútáv :))
kontextusból azt hittem, egyértelmű lesz.

(#29019) mepet válasza cuko (#29018) üzenetére


mepet
addikt

Köszi, én sosem fejtettem volna meg, az tuti. :D

(#29020) aleister válasza golya87 (#28992) üzenetére


aleister
veterán

Ígértem tegnap, hogy beszámolok az új Polaris BIOS editorrol, pontosabban annak is a One click tuning funkciójáról.
Nos, kezdeném azzal, hog már az elején közölte, hogy a Giga RX 560 nincs a támogatott kjártyák között. Ettől függetlenül szépen dolgozott vele. Ami fura, hogy a max mem frekvenciát nem állította át 2000-ről 2200-re.Tán pont az előbbiek miatt. Első körben ezért restart után 2000 MHz-n próbálkoztam. Ami meglepő volt, hogy jobb eredményt hozott ezen a sebességen, mint a korábbi BIOS moddal 2135-ön. Nálam eddig bírják a stabilan a ramok a húzást.
Eddig az ajánlott móódszert, a, 1750-től felmásolt időzítéseket használtam. Az új Polaris nem így működik. Már korábbról (tán 1300 MHz környékéről) elkezdte felmásolni az időzítéseket, az utolsó két sávba kerülnek csak más értékek. Minket ugyebár leginkább ezek izgatnak. Jó lenne tudni, hogy egész pontosan mit jelentenek ezek a hexa stringek.

Szóval nekem első nekifutásra szimpatikus még úgy is, hogy a kártyámat nem támogatja. Így Dual miningban (ETH+Decred) megvan a 12,8 MH/s. Nem tudom, hogy ez single ETH-ban mennyit adna.

Lenne egy kérdésem is ennek kapcsán. Ha csak ETH szeretnék most bányászni, akkor keressek valami dedikált ETH miner Claymore-t, agy teljesen ugyanazt az erdményt fogja adni a Dual mining Claymore, ha nem töltöm ki a Decred-re vonatkozó részeket a batch fájlban?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29021) madpapa válasza aleister (#29020) üzenetére


madpapa
senior tag

Ugyanaz a Claymore bányássza azt is. Kiveszed a Decredes részt belőle és ennyi. A fogyasztás is csökkenni fog.

(#29022) energy4ever


energy4ever
addikt

A Coinbase mennyire biztonsagos?
Csak mert nem csak szemelyit ker, hanem meg kartyaadatokat is... :((

(#29023) golya87 válasza aleister (#29020) üzenetére


golya87
őstag

Itt, AMD timing decoding.

(#29024) aleister válasza golya87 (#29023) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! Ez hasznos.
Első nekifutásra nem találtam meg minden szükséges infót, de este mélyebben beleásom magam.

(#29021) madpapa:
Én is így csináltam, viszont nem növekedett annyira a hashrate, mint gondoltam volna. Köszönöm a megerősítést!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29025) melkah


melkah
tag

Ez milyen cuki lap.
Kar, hogy nincs nagyobb hely hagyva a kartyak kozott a jo szellozesert.

(#29026) JohnyBlue válasza melkah (#29025) üzenetére


JohnyBlue
őstag

minden masodikba dobjál és akkor négy kényelmesen elporog benne ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29027) JohnyBlue válasza JohnyBlue (#29026) üzenetére


JohnyBlue
őstag

amugy az a rengeteg 8as csatlakozo minek van rajta? ilketve a klasszik tapcsatit hova kell dugni?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29028) aleister válasza melkah (#29025) üzenetére


aleister
veterán

Csak szerintem öngól egy Colorful(f) nevű gyártónak egy tök szürke alaplapot kiadni? :)
Legalább a műanyag foglalatok lehettek volna színesek. Sokkal jobban megy a munka a bányában, ha vidám a környezet. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29029) Zsopa


Zsopa
tag

plz help kedves szakik! :R
Gondoltam spekulálok kicsit Ethbit-re... egy hét alatt 60 000 azaz hatvanezer százalékot ugrott, mondom veszek próbaképp pár ezer forintért... ethereum walletembe próbáltam volna utalni paypal-ról de közölte hogy magyarország bekaphatja...
Ha tudnátok egy részletes leírást, hogy paypal és wallet közt hogy lehet gördülékenyen gyorsan biztonságosan oda vissza utalgatni, illetve hogy mennek a váltások, nem világos számomra hogy az ethereum wallet most támogat minden létező kriptodevizát, tehát elég ez az egy wallet?

(#29030) golya87


golya87
őstag

Claymore 10 eth miner-hez AMD Blockchain driver-t, vagy 17.9.1-et ajánlanátok?

(#29031) energy4ever


energy4ever
addikt

Van egy regebbi tartalek gepem itthon. Van benne egy xeon proci, meg egy HD 5850-es kartya is.
Mivel a Zec-hez valo miner nem indult el, kerdeztem mit lehet banyaszni ezzel, es ajanlotattok a PascalCoinMinert. Nos, felraktam, beallitottam, elinditom, erre a procival akar turni... :DDD
Hogyan lehet ravenni, hogy a kartyaval turjon inkabb? :)

(#29032) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Colorful Intros a Non-standard Motherboard with Eight PCIe x16 Slots

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#29033) P3Dr0 válasza janos666 (#28996) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Ez nekem is igy volt. Nehezen valtam meg toluk........ :DDD

(#29034) shteer válasza Ciccuka (#29032) üzenetére


shteer
titán

Nekem még mindig olyan mint egy április 1-i tréfa :)

..szerintem jónak tűnik

(#29035) ff-thomas válasza Ciccuka (#29032) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

végre valami értelmes :) de most komolyan.. 19db PCI-E slot 1 lapon, én azt baromságnak tartom. ezt jobban értékelem. biztos majd lehet kapni a sarki pc boltban nálunk is :)

find a way or make one..

(#29036) Vigilante


Vigilante
őstag

http://www.origo.hu/techbazis/20170912-micro-center-kriptobanyasz.html

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#29037) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ezekkel vajon mit lehet bányásznyi?


Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#29038) P3Dr0 válasza Ciccuka (#29037) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Szenet , bauxitot :DDD

(#29039) RECSKA válasza Ciccuka (#29037) üzenetére


RECSKA
veterán

Villanyt...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#29040) cuko válasza Vigilante (#29036) üzenetére


cuko
aktív tag

Eh, mindent az 5 perc hírnév miatt. :)

"Harcol egy informatikai bolt a kriptobányászok ellen
A Micro Centernek elege lett, hogy a gamerek nem kapnak náluk videokártyát.

(...)

amennyiben egy vásárló ugyanabból a videokártyából kettőnél többet tesz be a kosarába, akkor a Micro Center a harmadiktól kezdve darabonként 10 ezer dollárt kér az újabb és újabb kártyákért."

Az már érdekesebb lenne, ha mondjuk számlázási névre/címre korlátoznána - max 1db/rendelést láthattunk már azért nem kevés oldalon (pl amazon.de, alza.hu), ez azokhoz képest későn érő lófütty. De azért egy buksisimi így is kijár a marketingesüknek (főleg, ha ő intézte a pcgameres cikket :) ).

(#29041) Omli85 válasza cuko (#29040) üzenetére


Omli85
őstag

Ezt már hónapok óta csinálja a Micro Center meg több amcsi bolt is szal nem annyira újkeletű a dolog.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#29042) melkah válasza Omli85 (#29041) üzenetére


melkah
tag

Engem mondjuk erdekelne, hogy egy profitorientalt boltnak miert eri meg gyokernek lenni ? Miert nem teljesen mindegy nekik, hogy 10 ember vesz meg 10 kartyat, vagy 1ember 10 kartyat ?

(#29043) LLam válasza melkah (#29042) üzenetére


LLam
senior tag

A valasz: reklam. Beszelnek rola, azaz reklamozzak.

Stay hungry!

(#29044) ricshard444


ricshard444
veterán

Valaki használ BitPay-t? Regisztrációnál szimplán kiválasztom a Bitpay Card Account-t, regelek, levon 15 dollárt és utána mehet is a vásárlás vagy ez teljesen más?

Telefonra leszedtem az alkalmazást, de ott semmit nem kért és elméletileg van fiókom vagy nem valid? :B

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29045) Omli85 válasza melkah (#29042) üzenetére


Omli85
őstag

Ez inkább csak "színház" :) meg ingyen reklám, hogy ők milyen jó fejek. Aztán mellette valójában ki tudja, hogy adnak e el kártyákat tízesével vagy nem ? Senki :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#29046) melkah válasza Omli85 (#29045) üzenetére


melkah
tag

Jojo, naluk szinhaz, de mi a helyzet pl az amazonnal, vagy akarki masnal, aki ezt nem reklamozza ?

(#29047) cuko válasza melkah (#29046) üzenetére


cuko
aktív tag

"Miert nem teljesen mindegy nekik, hogy 10 ember vesz meg 10 kartyat, vagy 1ember 10 kartyat ?"

Több oka is lehet, például:

PR/reklám. Alapból az átlag fogyasztónak szimpatikus lehet ez a hozzáállás, ami miatt inkább ezt a boltot választja. Valamint nagyobb eséllyel fognak beszélni róla.

Ha csak a kártyákkal üzletelnének, akkor az lenne az érdekük, hogy egyben megvegyenek tőlük minél többet. De nem ez a helyzet és erre nehéz azért hosszútávú üzleti modellt felhúzni.

Minél több elégedett vevő = nagyobb számú/arányú visszatérő vásárló.

Garanciás ügyintézés arányaiban kevésbé merül fel nem-bányászoknál - amennyiben ezzel a boltnak van bármi tennivalója, úgy spórolhat így is.

(#29048) energy4ever


energy4ever
addikt

Regi Radeon tulajok! Kinek van meg letoltve az SDK 2.2 ami Open CL-hez valo?
Tobbe is megkerestek mar ezzel kapcsolatban, es nekem is jol jonne ez az aprosag, amit eltavolitottak mar az AMD hivatalos oldalarol.

(#29049) shteer válasza cuko (#29047) üzenetére


shteer
titán

"Garanciás ügyintézés arányaiban kevésbé merül fel nem-bányászoknál"

Személyes véleményeden kívül ezt alá is tudod támasztani valamivel?

..szerintem jónak tűnik

(#29050) janos666 válasza shteer (#29049) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Logikus, hogy akinek ~10x annyi VGA-ja van, mint az átlagos vevőnek, annak átlagosan ~10x annyi garanciás ügyintézés fut majd át a nevén. Illetve ugyan így, minél több kártyád van, annál biztosabb, hogy >0 ilyen ügyed lesz (míg akinek kevés kártyája van, annak van esélye megúszni egy-egy kiskernél és/vagy két kártyavásárlás közt bármi bonyodalmat). Persze ez nem azt jelenti, amit itt ki akarnak hozni belőle...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.