Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ismét "elmés" kérdéssel jelentkezem: Ha letöltök valamit .gz - ben, azt hogyan tudom telepiteni, avagy nem kell, de akkor mit kell vele csinányi?:B
Jelen esetben az MC-ről van szó,mert a GNOME-Commander valahogy nem lopta be magát a szivembe...:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5652) VladimirR válasza fastleslie (#5648) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ms virtual pc 16 bit szinmelysegre kepes vga-t emulal, ezen sok linux megfekszik, ezert a csikos kepernyo
xorg.conf-ban mondd meg, hogy a max szinmelyseg 16 bit (nem 24, vagy 32, ami alapbol ott van), ekkor menni fog
nalam ment igy az ubuntu (8.04), gentoo, debian is
a masik hibara nincs otletem

(#5653) rtom válasza Nyugdíjas (#5651) üzenetére


rtom
senior tag

A gz-t még ki kéne csomagolni meg valszeg utána configure - make- make install, ha forrást szedtél le, de a repókból tudsz MC-t telepíteni, csak már nem emlékszem milyen néven van fent. Synapticban rákeresel az MC vagy midnight szavakra, és meglesz, megkímélve magadat a forrásból történő installtól.

Szerk.: szégyen-nem szégyen én van hogy wine+TC-t használok :B

[ Szerkesztve ]

(#5654) dr_strange válasza Nyugdíjas (#5651) üzenetére


dr_strange
senior tag

nem létezik, hogy mc ne legyen csomagban bármelyik disztribhez...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#5655) Nyugdíjas válasza dr_strange (#5654) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is igy gondoltam,de akkor valamit nagyon nem tudok leirni már 5x-re sem a keresőben:U

rtom: Szégyen-nem szégyen, lehet az lesz,mert elég sokszor kell fileokat rendezgetnem, és pl. a jobb gombbal kijelölés nagyon hiányzik...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5656) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#5655) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Itt jön képe az újabb kérdés: Hogy a rákba telepitek win-es programot...:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5657) dr_strange válasza Nyugdíjas (#5656) üzenetére


dr_strange
senior tag

indítsd el a telepítőjét Wine-nal:

wine setup.exe

vagy

wine akarmilyenprogram.exe

feltéve persze, hogy a wine telepítve van

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#5658) Nyugdíjas válasza dr_strange (#5657) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

konsole-ban, avagy hol teszem ezt?

nyugdijas@ubuntu:~$ wine tcmd7pb1.exe
preloader: Warning: failed to reserve range 00000000-60000000
preloader: Warning: failed to reserve range 00000000-60000000
err:dosmem:setup_dos_mem Cannot use first megabyte for DOS address space, please report
preloader: Warning: failed to reserve range 00000000-60000000
err:dosmem:setup_dos_mem Cannot use first megabyte for DOS address space, please report
wine: could not load L"C:\\windows\\system32\\tcmd7pb1.exe": Module not found
nyugdijas@ubuntu:~$ preloader: Warning: failed to reserve range 00000000-60000000
err:dosmem:setup_dos_mem Cannot use first megabyte for DOS address space, please report

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5659) Jag válasza Nyugdíjas (#5658) üzenetére


Jag
senior tag

Ezzel a wine cuccal nekem is meggyűlt a bajom.
Még egy progit sem sikerült telepítenem. :DDD

(#5660) Nyugdíjas válasza Jag (#5659) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezek szerint egy cipőben járunk:D
Bár én még remélek;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5661) dr_strange válasza Nyugdíjas (#5658) üzenetére


dr_strange
senior tag

winehq.org szerint TC gyakorlatilag tökéletesen fut wine alatt, úgyhogy talán a wine beállításaival lesz a hiba - kérdezz Ubuntusokat, hátha találkoztak a hibajelenséggel, vagy guglizz rá a hibaüzenetre

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#5662) Nyugdíjas válasza dr_strange (#5661) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Másik kérdés: (van ám sok:D)
Ugye azt irta valaki, hogy lecsatolt meghajtóra érdemes a GParted-et ráereszteni. Találtam a site-ján egy boot-CD-t. Van vele tapasztalat? Megbizható?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5663) rtom válasza Nyugdíjas (#5662) üzenetére


rtom
senior tag

A Gparted-et az Ubuntu LiveCD-ről használtam.

Wine téma: van pár megoldás a neten, de különböző eredményességgel, ami működhet:
- wine leszed, home/"user"/.wine könyvtár törlése, wine újratelepítése
- indítás root-ként (sudo-val)
- wine upgrade / másik verzió
- winecfg állítgatása

(#5664) VaZso válasza rtom (#5647) üzenetére


VaZso
senior tag

Hmm... most, hogy mondod... lsusb nem látja (nem USB-s a blue, csak az újlenyomat olvasó :) - az viszont nincs fenn).
lspci-ben firewire, kártyaolvasót látja (ezeket Linux alól még nem próbáltam használni), de bluetooth sehol... még megnézem win alól, ott hogyan kezeli. Nem tudom, miképpen lehet jelen a rendszeren... :(

Egyébként a billentyűkiosztás / mute és hangerő gombok most működnek, mert kiolvastam az alap értékeket, összeolvasztottam az általam kreált kiosztáshoz és xmodmap-pal visszaírtam. Így egyedi kiosztásom és mute/hangerő gombjaim is vannak.

Azt nem lehetne esetleg, hogy az óra mellett megjelenő kiosztásokat változtatja meg az ember?

Azt tudom, az xmodmap-pal bejelentkezéskor betölthető a kiosztás... de ha közben váltani is szeretnék? Jó lenne, ha ezek a kiosztások is hasonló formátumban megtalálhatók lennének, vagy vissza leehetne írni őket valamilyen néven ebbe a billentyűkiosztás-kezelőbe... remélem, megoldható a dolog.

(#5665) Nyugdíjas válasza rtom (#5663) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Namostaztán valami lett:U

De nem az igazi... Particionálásig el sem jutottam,de most az OS úgy nem nagyon indul:U
minden OK, de itt megáll:

Running local boot scripts (/etc/rc.local).................OK

De innen aztán setovább:U
Remélem javitható,mert az éppen belakott kis rendszeremet ugy nem nagyon szeretném újratelepiteni:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5666) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5655) üzenetére


Tuschke
tag

Krusader a válasz a problémádra :)
Bár ha van valami azonosság a fájlnevekben, akkor a konzol + joker karaktereknél gyorsabb nemigen akad.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5667) Nyugdíjas válasza Tuschke (#5666) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jájjj, ez nekem még mindig bonyolult:D
Sorry, de lehetne, hogy átmegyünk szájbarágósdiba?:B

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5668) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5645) üzenetére


Tuschke
tag

Ami azt illeti, szokás a "rencert" is szétdobni néhány partícióra.
Ha van két merevlemez, akkor ez még gyorsíthat is rendszeren, + noexec, ro opciókkal biztonságosabb is lehet. Hátulütője viszont, hogy nehéz eltalálni a particiók méretét.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5669) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#5667) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jajó, aszittem ez a boot problémámra a megoldás:D

Most egyelőre azt kellene megoldani,mert amig nem indul az OS, addig baxhatom a filekezelőmet.

BTW: Nagyon köszönöm, ez jónak tűnik leirás alapján;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5670) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5667) üzenetére


Tuschke
tag

Rövid példa
Joker karakterek: * bármennyi, bármilyen karakter
? egy bármilyen karakter
Namost ha van egy könyvtárban egy rahedli fájl, mondjuk képek, amiknek a neve pl tartalmazza a dátumát, ahogy egy telefon elnevezheti a képfájlokat, pár paranccsal szét lehet öket szórni.
egyszerüsítve: van 0506 -os képekből pár darab, 0406-osból, 0505-ősből, a dátumok mögött sorszámokkal.pl.: 050613254378.jpg
§mkdir 0506
§mv 0506* 0506
ez az összes május hatodikai képet berakja a 0506 könyvtárba.
ha az április és május hatodikait szeretném beleszórni:
§mv ??06* 0506

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5671) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5669) üzenetére


Tuschke
tag

Mi is a boot-probléma?

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5672) Nyugdíjas válasza Tuschke (#5671) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

[link]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5673) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5672) üzenetére


Tuschke
tag

Ja igen, azt láttam. De mi nem indul? :) a gparted cd, vagy az ubi?
Mit csináltál vele?

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5674) Nyugdíjas válasza Tuschke (#5673) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A GParted CD-t ki sem próbáltam az ubi Live CD "csinálta" ezt. Bár nemtom, hogyan...
Nem látom az összefüggést,de ez lett:B

Tehát gyakorlatilag az Ubuntu nem indul...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5675) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5674) üzenetére


Tuschke
tag

Felcsatoltad valamelyik particiót? Aszem az ubi live magátol nem mountol.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5676) dr_strange válasza Nyugdíjas (#5674) üzenetére


dr_strange
senior tag

de a telepített rendszered elindul, mint azelőtt? mert akkor simán vágs a sutba a liveCDt és próbálkozz mással, pl. a gparted cdvel, ha csak particionálni akarsz...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#5677) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Asszem kicsit kuszán fogalmaztam.
A telepitett rendszerem nem indul!:Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5678) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

és még 2x is ment... Katasztrófa ez a nap:DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5679) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Felmérgelem magam és újraparticonálom az egészet ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5680) sonar


sonar
addikt

Bocs ezt nem tudtam kihagyni
Fedora

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5681) greatchaos


greatchaos
addikt

hali

megjegyzem már az elején, nagyon láma vagyok a dologhoz. ubuntut tettem fel a gépre, amolyan próba cseresznyeként...

mms (winamp klón) - t szeretnék telepíteni, de megállta tudomány. ugyanis lejött egy 4 megás tömörített könyvtár... hogyan tovább? - hogy tudom telepíteni?

szerk: az alaplapra nincs cooler csatlakoztatva. pár perc után kifagyott a linux, xp nem vacakolt vele. külön 5v-ról kapja a cooler a tápot. visszatettem alaplapra, most nem fagy. valszínű ez volt. ezt ki lehet kapcsolni, mert így felettébb hangos

[ Szerkesztve ]

(#5682) Nyugdíjas válasza greatchaos (#5681) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csomagkezelőben nincsen benne?
Menüben programok telepitése és eltávolitás cimszó alatt fut, ha magyarul van az OS...

Onnan automatikusan települ, nem kell vele esmmit vacakolni...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5683) greatchaos válasza Nyugdíjas (#5682) üzenetére


greatchaos
addikt

eddig nem megy, mert a prog telepít és hozzáadásánál nincs ott...

ill még egy kérdés, valami használható betűtípus? - amik vannak benne, azzl ph nagyon rosszul olvasható

(#5684) Nyugdíjas válasza greatchaos (#5683) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is pár napja vagyok belemászva szintén a bubuntuba,de ha találsz valami korrekt betütipust, szólhatsz:D Én odáig még nem jutottam el... De nekem sem a "legbejövősebb", ami van alapból. Mondjuk már hozzászoktam...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5685) greatchaos válasza Nyugdíjas (#5684) üzenetére


greatchaos
addikt

a nice most talán...

telepíteni továbbra sem sikerült...

szerk: természetesen ati control center sem működik... látványjavítókat sem engedi... vannak gondjaim...:D

[ Szerkesztve ]

(#5686) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Közben jövök én is:

Eldöntöttem, újratelepitem a cókmókot,de mostmár volna pár előzetek kérdés:
1. Előre csináljak a win-nek particiót, vagy majd utólag(jobb szeretném előre, akkor biztos nem csúszik be semmi bibi:B)
2. home könyvtárat hogyan tegyem külön particióra? Valahogy nem tűnik logikusnak, hogy csak úgy átmásolom a másik particióra. Vagy igen?:U
3. Ubuntu, vagy Kubuntu? Vagy egykutya? Van valami előnye a Gnome-nak/Ubuntu-nak? Most kubuntu volt fent, de ugy néztem elég jól testreszabhatóak, szóval annyiminden nem függ a kinézet terén a Gnome/KDE dolgon...
4. Volt szó arról, hogy "vékonyabb ablakkezelő" kellene nekem, mert nem valami erőgép ez a kis noti. Hogyan, és mit?

Nah, ma sem fogtok tőlem unatkozni;] De előbb utóbb beletanulok ám:B

greatchaos: Nekem is voltak az elején.(Most is vannak:DDD;]) De korábbi linuxos próbálkozásaimhoz képest meglepően kevés... Kis kitartás és jobb lesz hamar, mint a win;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5687) valóságépítő válasza greatchaos (#5685) üzenetére


valóságépítő
tag

monkeyblog
alapolvasmány ;)

+1 pszichomacsek

[ Szerkesztve ]

valóságépítő technikum

(#5688) greatchaos válasza valóságépítő (#5687) üzenetére


greatchaos
addikt

1000 hála és köszönet:R

(#5689) valóságépítő


valóságépítő
tag

bocsánat lejárt a modidőm:

nálam a home külön van, de nekem az az adatparticióm is, igy esetleges újratelepítés vagy disztroupgrade esetén ezt meg tudom tartani. Ha jól tudom, a home csak a programokhoz tartozó configurációs fájlokat tárolja, ezek meg elég kicsik.

ubu kubu: azt hiszem a gnome meg a kde kb egyformán vastogok. esetleg érdemes a xubuntun gondolkozni. De ha már megvan a cd-d és nem akarsz egy újabbat is lehúzni, ablakkezelőt már meglévő másik alól is lehet telepíteni.

nyugdíjas: a windows-t is újra rakod? azt hiszem azt érdemes előbb telepíteni, és akkor nem kell a grubbal utólag vacakolni

[ Szerkesztve ]

valóságépítő technikum

(#5690) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5686) üzenetére


Tuschke
tag

"2. home könyvtárat hogyan tegyem külön particióra? Valahogy nem tűnik logikusnak, hogy csak úgy átmásolom a másik particióra. Vagy igen?"
Attól függ, van-e rajta adat. Illetve attól sem függ. csatolási pontnak beírod, hogy /home, és hogy formázás nélkül csatolja fel.

"4. Volt szó arról, hogy "vékonyabb ablakkezelő" kellene nekem, mert nem valami erőgép ez a kis noti. Hogyan, és mit?"

xfce. csomagok telepítésekor ezt jelölöd be. Általában, ámde nem ubinál :)
ubiéknál vagy szöveges módban telepitesz, és utólag felteszed, vagy letöltöd a xubuntu cd-t.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5691) Tuschke válasza valóságépítő (#5689) üzenetére


Tuschke
tag

"Ha jól tudom, a home csak a programokhoz tartozó configurációs fájlokat tárolja."
Nem. A juzerspecifikus beállitásokat tárolja. Egyébként a config állományok a /etc-ben vannak, a juzer beállitásai vannak a /home/user-ben.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5692) Nyugdíjas válasza valóságépítő (#5689) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

"nálam a home külön van, de nekem az az adatparticióm is, igy esetleges újratelepítés vagy disztroupgrade esetén ezt meg tudom tartani"
Ez jó, nálam is ez a cél:K Igy leszen...

Xubuntu-t letöltöm, mostmár nem xarakodok, nem akarok több gondot. Egy cd-nyi cucc lejön pikkpakk, szerencsére jó helyen vagyok épp, otthon roszabb lenne a helyzet net-ügyileg;)

win-t nem rakom újra(most nincsen fent), hanem fel akarom dobni az Xubuntu mellé egy minimális particióra, csak azért, hogy tudjak néha egy kicsit gamelni. Ilyen esetben mi a sorrend?

Tuschke: "Attól függ, van-e rajta adat. Illetve attól sem függ. csatolási pontnak beírod, hogy /home, és hogy formázás nélkül csatolja fel."
Vesszek meg, nem értem:D Kinai nekem ez a linux-nyelv még egy kicsit...
Amugy nincsen adat. Most készülök épp menteni mindet. Vagy azt sem kell?:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5693) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5692) üzenetére


Tuschke
tag

"Vesszek meg, nem értem Kinai nekem ez a linux-nyelv még egy kicsit...
Amugy nincsen adat. Most készülök épp menteni mindet. Vagy azt sem kell?"
Ha nincs adat, mit mentenél? Rakd újra az egészet.
A telepítővel töröld a particiókat, hozd őket létre, és be kell írni a csatolási pontot. A particíó csatolási pontját. /, /home, stb.

Nálam spec 10 particíón, és két winyón van egy debian lenny.

[ Szerkesztve ]

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5694) Nyugdíjas válasza Tuschke (#5693) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó, az kicsit pontatlan volt, hogy nincsen adat. Igazából semmi létfontosságút nem tettem még rá, de tagnap készitettem pár fotót, azok kellenek csak. De már mentés in progress, csak kellett találnom programot,amivel látom win alól a HDD-t,mert már csak win-es gélp maradt itthon:D

Jah, és köszi a tippet. Nézegetem az Xubuntu-s képeket, és hát ez lesz az én vizuális világomnak legmegfelelőbb. Köszi;):R

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5695) valóságépítő


valóságépítő
tag

igen, ahogy Tuschke mondja home-ban a userspec beállítások vannak.

és a windowst rakd előbb, sokkal egyszerűbb lesz utána a xubuntut mint fordítva

valóságépítő technikum

(#5696) Nyugdíjas válasza valóságépítő (#5695) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

már késő;] Sebaj, win legyen a legnagyobb bajom:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5697) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nah, megjöttem:D Xubuntu on the board:D

Van amugy linuxokban valami "gyomlálnivaló"? Úgy értem, hogy szeretném, ha minél kevesebb erőforrást használna a rendszer...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5698) valóságépítő


valóságépítő
tag

na ez gyors volt
a magas labda: gyomlálni a wines berögződéseket kell :DDD
én 3 hónapja tolom, de ez lassan megy az x év win után

standard ubin én a startupnál a trackert azt mindig kilövöm, az egy ilyen indexelő valami.
a sessions-nél nézz körül mik indulnak

valóságépítő technikum

(#5699) Nyugdíjas válasza valóságépítő (#5698) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

a magas labda: gyomlálni a wines berögződéseket kell

Ezt tudtam eddigis:DDD Majdcsak idővel;)
De ez az Xubuntu abszolút tetszik,maximálisan elnyerte a tetszésemet:C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5700) Tuschke válasza Nyugdíjas (#5697) üzenetére


Tuschke
tag

Elég sok minden :)
Az indexelő cuccokkal lehet kezdeni.
Annyira nem ismerem az ubit, de biztos vagyok benne, hogy van telepített apache.
Nem kell. telnet, ftp-szerver, ssh-szerver (elég a kliens), nyomtatószerver, stb.
Általában a csak javasolt vagy ajánlott csomagokat le lehet szedni. Ez nagyjából a rendszernek több, mint a fele. dev-csomagok. Nemigen kell 5 böngésző, 8-féle videolejátszó, egytucat zenelejátszó, és húsz képnézegető sem.
Ezzel el leszel pár napig, mert nem egykönnyen akar lejönni némelyik. Eltávolításkor figyelni kell arra, mit vinnének magukkal, pl.ablakkezelő, ezt persze nem kell hagyni.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.