Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Djuree válasza bobafett (#11649) üzenetére


Djuree
félisten

az a baj ahogy nézem vegyes szinek, nekem meg ezüst/szürke kéne csak, 8db. marad a darabonként vásárlás.

Gabir: nem bántásnak szántam, csak megjegyeztem. én próbálgattam aztán rájöttem magamtól.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11652) Throme válasza PR0JECTNR56 (#11636) üzenetére


Throme
veterán

Ha van egy szett (mondjuk egy speed racer járgány), amit - úgymond - megépítek LLD-ben és kilistázom az alkatrészeket, akkor ezt a listát egy az egyben tudom rendelni hazai, vagy külföldi - pl bricklink - oldalakról?

Bocs ha láma a kérdés!

(#11653) PR0JECTNR56 válasza Throme (#11652) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az alkatrészlistát az építés végén megkapod, ha csinálsz html fájlt az LDD-n belül az adott modellből. A listán lévő elemeket egyelőre manuálisan kell összevadászni a különböző boltokból (egyedi jármű esetén viszonylag ritka, hogy egyetlen üzletből mindent be tudsz szerezni).

Vagy alternatívaként itt a Stud.io. Ebbe elvileg tudsz .lxf formátumú terveket importálni (LDD által használt alap kiterjesztés), bejelentkezni a programon keresztül a Bricklink fiókodba, majd a beimportált terv alkatrészlistája alapján a Bricklink kikeresi neked azt a boltot, ahonnan a legolcsóbban és a legtöbb elemet egyszerre megtudod venni (a beállítások persze finomhangolhatóak, új vagy használt elemek, honnan rendeljen stb).

[ Szerkesztve ]

(#11654) r.levente75 válasza PR0JECTNR56 (#11653) üzenetére


r.levente75
addikt

Megnézném egyszer a gyűjteményed, eddig milyenek vannak. :K

(#11655) PR0JECTNR56 válasza r.levente75 (#11654) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Egyszer szerintem csinálok majd egy fotózást, ahol az eddigiek mind rajta lesznek, csak majd össze kell szednem őket, mert jelenleg két különböző helyen vannak kitéve. :)

(#11656) r.levente75 válasza PR0JECTNR56 (#11655) üzenetére


r.levente75
addikt

Hu, előre is köszi. :R

(#11657) bozig


bozig
tag

Sziasztok!

Ígértem, hogy összedobok egy cikket a BMW motorról, ha elkészül, íme.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#11658) LÁZ válasza bozig (#11657) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11659) r.levente75 válasza bozig (#11657) üzenetére


r.levente75
addikt

Nagyon jó a cikk, köszönjük. :C :R

(#11660) Grillo válasza bozig (#11657) üzenetére


Grillo
senior tag

Faszányos, egyre jobban győzködöm magam. Van egyébként ehhez gyári B modell? Vagy a BMW miatt itt ezzel nem foglalkoztak? Nekem a 42036-ból is a B tetszik jobban, aként is van a polcomra állítva.

(#11661) bozig válasza Grillo (#11660) üzenetére


bozig
tag

Van B modellje, de az eddigiekkel ellentétben az nem motor, hanem valami sikló izé :)

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#11662) Grillo válasza bozig (#11661) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez viszont eléggé gyök.

(#11663) Throme válasza bozig (#11657) üzenetére


Throme
veterán

Jó lett az írás, és nem azért mert megemlítettél :B !
Az egyhangúsággal nem értek egyet, az eddig modelleket illetően. Valóban hasonló a séma, de egy motoron olyan sok eltérés nem lesz, mert 2 kerék, lánc, dugattyúk, váz és némi takaró elem, kormány.
Viszont részleteiben különböznek. Vízhűtéses, léghűtéses, v blokk, keresztben soros blokk.... stb
Ott vannak a speed champions verdák, amiknek az alapja tök ugyanaz az "alváz", mégis van bennük egyedi kialakítás, ami hajaz az eredetire.

Üde színfolt mégis ez a BMW, mert kardános a hajtás, és az első felfüggesztés is különbözik az elődöktől. Ja és persze most nevesítve van, hogy mely motor makettjéről van szó.
Ráadásul kicsit felöltöztették, gondolok itt a dobozokra, amiknek van funkciójuk, nem pedig csak kockák azt' csókolom.
Első olyan moci, ami igazán túramotor, mert nem cross felépítésű, mégis "traktor kerekes".
Viszont a kormány elég sivár lett. se egy fékkar, se egy visszapillantó.
Hogy matricázni kell, azt már megszoktuk. Így azért biztos olcsóbb, mint egyedi festésű, egyébként szokványos alkatrészekkel lenne.

Én is bezsákolom ezt a szettet, aztán "csak" 2-3 év, és lesz megint egy motor :).
Mindig örülök egy technics motornak, azért abban igazat kell adjak, hogy egyhangú lesz, ha megint egy szokványos utcai/cross típussal rukkolnak elő. Egy régi motor, vagy oldalkocsis, vagy egy A modellként megalkotott chopper is felbukkanhatna már. De ott van Frantisek féle csillagmotorral szerelt bike, vagy akár egy ural, ami szintén kardános.... szóval van lehetőség még cifrázásra, a viszonylag egyszerű - kormány, motor, 2 kerék - felépítmény ellenére is...

szvsz

(#11662) Grillo: itt valószínűleg nem tudtak kardános choppert fabrikálni a tervezők, és lett egy ilyen izé a B modell. :K

[ Szerkesztve ]

(#11664) EGOKA


EGOKA
tag

Sziasztok!

Régen volt itt egy >> lego-t vennék/cserélnék << topic, amit azóta jól bezártak. Van most vmi hasonló, a kereső nem volt a barátom.

Saját legújabb LEGOm, csak, hogy ne legyek nagyon off, a 10252-es Bogár. Nagyon ott van, a benzintank a kedvencem, de a csomagtartója elég ingatag. A rajta lévő deszka folyton leesik.

Magamtól nem vagyok elég kreatív, de az IDEASon az Addams Familys ház fejleményeire nagyon kíváncsi vagyok. :)

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#11665) Peathee válasza Jim-X (#11640) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nekem tőlük van a GBC golyó.

(#11666) LÁZ válasza EGOKA (#11664) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

üdv,

adokveszekcserebere nincs, ide hordtuk össze magunkat :DDD , [moderálva]

ps. bogár nekem is megvan, nagy nehezen/hosszú idő után/ sikerült összerakni, de adja nagyon.

[ Módosította: radi8tor ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11667) Throme válasza EGOKA (#11664) üzenetére


Throme
veterán

"A rajta lévő deszka folyton leesik"
Úgy érted a szélén lévő lapolt darab, ami felfekszik lecsukáskor?

(#11668) Jim-X válasza Throme (#11667) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem a szorfdeszkara gondolt :K :B

A játék az nem játék!

(#11669) LÁZ válasza EGOKA (#11664) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a szörfdeszka miatt vannak a csomagtartón a gumi elemek, az tartja fixen a deszkát :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11670) Throme válasza Jim-X (#11668) üzenetére


Throme
veterán

Áh :W

tényleg! nem esett le :B

(#11671) thesound


thesound
őstag

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#11672) Throme válasza thesound (#11671) üzenetére


Throme
veterán

Szépen kipörgeted ezt a szettet.
:K

(#11673) EGOKA válasza LÁZ (#11669) üzenetére


EGOKA
tag

Jah, elvileg. Gyakorlatilag nem sokat fog...

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#11674) xedos válasza thesound (#11671) üzenetére


xedos
addikt

Gratula! Ez már az 5. változat? Nem semmi!!!

(#11675) thesound válasza xedos (#11674) üzenetére


thesound
őstag

Igen, ez az 5. (a hivatalos A,B-vel együtt). Pedig még három biztos van amit meg szeretnék építeni, a kamion, az F1-es autó és még van egy másik sport car. Lehet félre kellene tennem kicsit, de hát építhetnékem van. Kell az új szett :DDD Ami a pénztárcámnak nagyobb baj, hogy elkezdett igencsak tetszeni az UCS Slave 1. :N

Egyébként a buggy-t egész jó volt építeni, kicsit más mint a többi autó (boxer motor, a kormány kormányoz valamint a felfüggesztés is más kicsit) és persze a szörfdeszka az über :D

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#11676) Jim-X válasza thesound (#11675) üzenetére


Jim-X
őstag

Bakker most nezem, hogy ott figyel az anyosulesen a deszka :DDD Nagykiralysag :C

Szerk.: Igy ebbol a szogbol nagyon passzol ez a kerek a buggyhoz :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#11677) Freddy76 válasza thesound (#11675) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem az UCS Slave I. az abszolút kedvenc készletem, pedig elég sokat raktam az utóbbi időben (köztük más UCS Star Wars legokat, modularokat, flagship technic-eket.

Szóval nem tudlak lebeszélni :N

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11678) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#11679) Djuree válasza DeckardCain (#11678) üzenetére


Djuree
félisten

megépülnek a jelenlegi projektek és kezdem ezt, már egy ideje van szó róla hogy lesz hozzá ldd fájl ha elkészül vele a csóka.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11680) Lipton


Lipton
őstag

Szerintetek melyik "jobb" keszlet, 42043 arocs vagy 42055 kotro?
A kotrorol olvastam, hogy van benne itt-ott tervezesi/meretezesi hiba.

(#11681) Frenky89 válasza Djuree (#11679) üzenetére


Frenky89
őstag

Bárcsak úgy lenne. Ez nekem is a bakancslistán van. Megosztod itt, ha találsz hozzá LDD-t?

(#11682) hulp01 válasza Lipton (#11680) üzenetére


hulp01
senior tag

Kicsit almát a körtével eset. Az Arocs egy létező jármű másolata, ami kinézetre is nagyon ott van, és szerintem a működésébe se nagyon lehet belekötni. Van benne pneumatika, ráadásul egy kompresszorral (ennek minden előnyével és hátrányával). Nagyon jó a felfüggesztése, az első kerék kormányzás is nagyon tetszik nekem. Kapsz 10 kereket és egy zsák panelt is. Az egyik legjobb flagship modell (ha nem a legjobb). Nagyon jól lehet vele játszani is, ha ez szempont.
Ezzel szemben a bányagép egy ordenáré nagy dög. Ha ez fontos, akkor elég jó alkatrészbánya. Nem a legszebb (bár nekem azért tetszik), de eléggé lenyűgöző a mérete. Sajnos igen, ez már lehet hogy túl nagy a Lego teherbírásához. Bár a szerkezet mérete miatti deformálódást nem találtam benne, szóval ettől nem kell félni. De játszani nem lehet vele, mert a markolókanál a legkisebb ellenállásra is leáll, sőt sokszor még az se kell hozzá. Elég a saját súlya, hogy elforogjanak a kuplungkerekek.
Ha csak egyre van keret, akkor én az Arocsot választanám.
Amúgy a kettő jól összeillik méretben, mert az Arocs platójára frankón tudja kitermelni az anyagot a bányagép. Unokaöcséim jól letesztelték kukoricával. Csak sajnos elég sokszor elakadt miatta a bányagép, mert a kukorica olyan helyre került, ahol megakasztotta a futószalagot.

thesound plusz egy a Slave-re. Nagyon szép készlet.

[ Szerkesztve ]

(#11683) Lipton válasza hulp01 (#11682) üzenetére


Lipton
őstag

Alma-korte, persze, de kb egy arban vannak. Nem alkatresznek kell, maradna egyben.
Pont ilyen leirast vartam.
Arocs:
- mi a baj a(z egy) kompresszorral?
Banyagep:
- pont ezt a nyeklest hallani rola es hogy gyenge a motor bele viszont a merete es komplexitasa kiraly

Mindegyik kell kategoria de egyben sok lenne.

Mikor varhato a kivezetesuk?

(#11684) DeckardCain válasza Frenky89 (#11681) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nagyon jó lenne. Az újabb verzióról amit linkeltem van egy videó, ott annyit ír csak:
"I don't have instructions for this MOC. Still learning to use LDD."

(#11685) Jim-X válasza Lipton (#11683) üzenetére


Jim-X
őstag

Ha csak az egyik keszlet, akkor egyertelmuen a 42043, nekem is megvan es az egyik legjobb technic szett! Elegge bonyolult, dugig fogaskerekekkel es meretre sem kicsi!

A 42055 kotroban nem a motor a gyenge, hanem az egesz felepitmeny, amit mozgatnia kell tul nehez es a kuplungkerekek (amik azert vannak, hogy ne torjenek az alkatreszek) elforognak a terheles alatt! Gyakorlatilag ha egy kicsit is surlodik valamivel, mar meg is all az egesz!

Egy szo, mint szaz! 42043 a te "embered" ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#11686) tvamos válasza Lipton (#11683) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Volvo (42030) szerintem jobb mint a Merci. Az megvan már?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11687) hulp01 válasza tvamos (#11686) üzenetére


hulp01
senior tag

Attól függ kinek mi a fontos egy Technic készletben. Nekem a jó sok fogaskerék. :)
A Volvo is nagyon jó készlet, de csak azért mert teljesen távirányítható, van benne négy motor. De akkor már szerintem a 8043. Persze az nem játszik, mert már nem kapható. Szerintem az Arocs jobb, mint a Volvo. Nálam most a legjobb készlet címéért holtverseny lenne az Arocs és a 42009 daru között. Ezek között győztest választani kemény dió lenne.
A kompresszorral nekem az a bajom, hogy nincs egy tartály, amibe pumpálja a levegőt, és egy bizonyos nyomás elérése után leállna. Bár ha nem kapcsolod le, és már túlnyomás lenne, akkor is elengedi valahol a levegőt, szóval szerintem nem károsodik a szerkezet. Nem is annyira a kompresszorral van gondom, hanem az egész pneumatikával. Mondjuk egy darukart szépen emel felfelé, ahogy emelkedik a nyomás. Viszont lefelé ereszteni nem lehet szépen, csak ha nagyon érzéssel picit nyitod a szelepet. Ellenkező esetben csúnyán lecsapja az egészet. Ezért én jobban szeretem a linear actuatorokat, mert azok mozgása sokkal élethűbb. (És még távirányíthatóak is, lásd a Volvo, vagy a 8043.) Ettől függetlenül a valóságban használt hidraulikus munkahengerek működése sokkal közelebb áll a Lego féle pneumatikához.

Jim-X: amúgy a kuplungkerekek simán kicserélhetők normál fogaskerékre, és akkor nincs gond. Csak figyelni kell, hogy semmi ne ne akadályozza a szerkezeti elemek szabad mozgását. Nálunk ezért volt gond, hogy a kukorica beszorult a futószalagba és megállította azt.

[ Szerkesztve ]

(#11688) Lipton


Lipton
őstag

Koszi mindenkinek, huzok az arocs fele. A banyagep meg aranylag frissebb modell?
A volvo meg dragabb...

(#11689) LÁZ válasza Lipton (#11688) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

aranyszabály, mindig a régebbi készlet a jobb választás, mert a bányagép elég friss, még fogják árulni, de az arocs-ot meg ha hirtelen visszavonultatják, akkor meg az egekben lesz az ára pikk pakk.

szóval én , mint 'teknik amatőr' a régebbire szavaznék ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11690) hulp01 válasza LÁZ (#11689) üzenetére


hulp01
senior tag

Főleg, hogy amúgy is az a jobb szerintünk. :)

Amúgy szerintem indokolatlanul rövid életűek ezek a készletek. Főleg, hogy amik mondjuk megjelennek új alkatrészként egy-egy készletben, azokat utána zsákszámra adják a következőkben. Szóval még ez sem igazán indokolja a dolgot. De persze biztos megvan rá a jó okuk legoéknál (profitmaximalizálás).

(#11691) Pötyi válasza hulp01 (#11690) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát izé... a Lego cég mostanában csak két évig tart gyártásban minden készletet. Viszont a két év letelte után nem a Lego cég profitál abból, hogy a készlet többé hivatalosan nem kapható, hanem a spekulánsok, akik bespájzoltak belőle, a magunkfajta balekokra játszva. Ezek a maszek kereskedők, vaterás árusok azok, akik a gyártás hivatalos bejezése után felverik az árat. Nem tudsz mit tenni, brand store-okban, vagy játékboltokban már nem kapható az áhított készlet, ők meg annyiért adják, amennyiért akarják.

:DDD

Egy olyan bő tíz évvel ezelőtt magam is kiakadtam olyanon, amikor szembetalálkoztam egy vállalkozó szellemű vatera-kereskedővel, aki megvásárolta az akkoriban kiadott Halálcsillag II. készletet. Akkortájt, amikor 2005-ben kijött, olyan hetven-nyolcvan ropi környéki áron lehetett kapni, ha jól emlékszem. Szóval megvette, szétválogatta az alkatrészeket és kiárulta darabra. Akkoriban jött ki a két új szürke szín, a LightBluishGrey és a DarkBluishGrey, a DS II. meg már pont olyan alkatrészekből állt, sok érdeklődő volt, aki rárabolt az ilyen színű kockákra. A kereskedő egy alkatrészként kiárult készleten fogott kábé másfélszer annyit, mint a készlet eredeti vételára. (Azidőtájt már volt BrickLink, bár itthon közel sem volt annyira ismert, mint manapság.) A jószág egy Örs Vezér tér közeli panellakást csak arra tartott fenn, hogy ott tárolja, bontsa a készleteket és szortírozza az elemeket.

Értem én, hogy kereslet-kínálat, adás-vétel, kapitalizmus farkastörvényei, de én személy szerint azon akadtam ki, hogy ezzel a szétbontással egy SW rajongót fosztott meg attól, hogy legyen neki egy Halálcsillag kettője, mert így eggyel kevesebb lett a készletből a piacon.

Mostanában sokan ráéreztek arra, hogy a Lego jobb nyereséget hoz, mint a svájci frank. Sok magánszemély vásárol befektetési céllal Lego készleteket és elteszik. Befejeződik az adott készlet gyártása, várnak egy picit és aztán előveszik. A kifutott készletek árai felmásznak az egekbe. Sok hozzánk hasonló fanatikus van, akinek mondjuk hullámzik a sorsa. Lehet, hogy tetszik nekünk egy készlet, de amikor kapható, akkor pont rosszul megy, vagy másra kell a pénz, ezért a Lego beszerzése háttérbe szorul. Aztán a készlet kifut. Összeszedjük magunkat anyagilag, fut a szekér, de addigra meg már másfélszer, kétszer olyan drágán lehet megvenni a nepperektől. Szóval úgy van, ahogy Láz kolléga javasolta. Mindig a régebbi, még hivatalosan kapható modellt kell megvenni.

QNX is cool!

(#11692) Djuree válasza Frenky89 (#11681) üzenetére


Djuree
félisten

persze, szólok ha van valami az ügyben. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11693) Djuree


Djuree
félisten

na kész lett a hoth bázis, már csak hely kéne neki vhol. :DDD
jön a 2. ikeás vitrinem, abba lesz majd a végső nyughelye, csak az még soká kerül hozzám...

van rendes belseje is, csak azt nem fotóztam már le késő este. elhúzható a nagy kapu is. 1800 alkatrész kb. kiadhatták volna simán ezt is ucs hoth bázisként, megvettem volna. :U
bocs a minőségért. :B

kövi projekt majd jason allemann aka jk brickworks trebuchetje lesz...ha sikerül előbb ldd-ben megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11694) Throme válasza Pötyi (#11691) üzenetére


Throme
veterán

Ezért lenne jó, ha a lego mondjuk 5 évente újra kiadna felkapott szetteket, vagy olyanokat, amik egy sorozatot képeznek.
Gondolom sorozaton belül van jópár ismétlődő kocka. Ebből a szempontból a matricázás is jó megoldás (bármennyire is szívatós dolog néha).

Nem csak anyagi helyzet függő, hanem életkor is. Egy mai fiatal, ha beindul a lego-ra, és a család nem volt megszállott korábban, akkor csak sóvároghat, hogy a többi - régi - szettet honnan tudná megszerezni.
Értem én, hogy a lego nem győzi kapacitással, de szerintem 1-2-5-10 új gépsor beállítása visszahozná a befektetést. Lefogadom, hogy reális áron sokkal több régi szett fogyna, mint így hogy aranyáron van és ritka.
Régi szetteknél sem dizájn költségre, sem tesztelési költségre, sem komolyabb marketingre nincs szükség, és a fiataloknak úgymond minden vicc új, nekik egy 199x, 200x kiadású lego újnak hat....

De nagyon úgy fest ezzel lego-ék nem foglalkoznak....

szvsz

#11693) Djuree

Melyiket veszed? Most nem tudom a nevét, de az a kb 160cm magas, körben üvegfalú, kb 43 cm széles és kb 4 üvegpolcos (jól körbeírtam...) "torony"?

[ Szerkesztve ]

(#11695) Throme válasza Djuree (#11693) üzenetére


Throme
veterán

... lejárt a szerkesztés ....

telefonomon találtam képet. Szóval a "DETOLF" fedőnevű?

Vagy amit korábban egyik fórumtárs linkelt, szekrény üvegajtókkal?

(#11696) LÁZ válasza Throme (#11694) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nekünk az 1el masszívabb van vitrinből /fabrikor/,

sztem nála a detolf, vagy a tockarp lesz

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11697) Djuree válasza Throme (#11695) üzenetére


Djuree
félisten

azaz, detolf. sajnos a mérete nem a legjobb, de nincs jobb, főleg ennyiért. jó lenne ha lehetne variálni a polcokat, de végülis így se rossz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11698) Throme válasza Djuree (#11697) üzenetére


Throme
veterán

Teljesen egyezik a véleményünk. Én is ezt néztem ki. Neten bámészkodtam, de olyan - amúgy faszányos - vitrinek vannak, amiknek az ára brutál!! 6 számjegyű, vagy közel a 100k.hoz... vicc.

Ebbe lehet led világítást is szerkeszteni, bár az ikeás megoldások nem a legolcsóbbak, legalább passzolnak egymáshoz a termékek.

#11696) LÁZ :
Ezt én is néztem, de élőben, kicsit 60-as évek "fílingje' van, viszont tény, hogy masszívabb.

Az a bajom ezekkel, hogy helyhiány miatt egy polcra több tételt kéne tenni, de az már úgy nem mutat igazán. Vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#11699) Gabir válasza Throme (#11698) üzenetére


Gabir
aktív tag

Persze, mert nincs az a vitrin, ami elég lenne..
Előbb utóbb kicsi lesz :)
(tapasztalat)

(#11700) Pötyi válasza Throme (#11694) üzenetére


Pötyi
őstag

Van még egy szűkítő elem a folyamatban. A többnyire filmalapú licenszelt témák szerződései általában tíz évre szólnak.

A licensz a gyártás kezdetétől számított tíz év után lejár, utána már a Lego sem gyárthatja. Például a Karib tenger kalózai témájú készleteket 2011-ben kezdték gyártani. Ha nem hosszabbítják meg a szerződést Jerry Bruckheimerrel, akkor 2020. után nem gyárthatnak ilyen készleteket.

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.