Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) Mr.Pentele válasza |AP| (#87449) üzenetére


Mr.Pentele
tag

A posta.hu tájékoztatása szerint:

" GM-el kezdődő küldeményazonosítóval rendelkezem, a nyomkövetés szerint már beérkezett a küldeményem az országba, mégsem kaptam meg. Mit tudok tenni?

Ezek a küldemények Magyarországon belül sajnos nem nyomon követhetőek. Ha megérkezik, levélszekrény útján kézbesítjük."

(#87452) |AP| válasza Mr.Pentele (#87451) üzenetére


|AP|
veterán

tehát ezek szerint a postánál van... Nem vagyok benne biztos, hogy megpróbálták kézbesíteni... :(
Viszont akkor talán a cím szerint illetékes letéti postán talán átvehető.

[ Szerkesztve ]

(#87453) Mr.Pentele válasza |AP| (#87452) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nekem még nem volt ilyen csomagom, azért idéztem a posta álláspontját a gy.i.k-ből. Szerintem is kérdezz rá a címedhez tartozó postán. Bár, ha nem valódi registered akkor a bejegyzések sem nagyon irányadóak.

Szerk.: Milyen nagy a csomag? Ha a postaládába befér akkor benne lesz, ha nem akkor pedig csak egy értesítő szelvény pont olyan mint amit az ajánlott küldemény értesítéséhez használnak.

[ Szerkesztve ]

(#87454) |AP| válasza Mr.Pentele (#87453) üzenetére


|AP|
veterán

munkahelyre kértem, de valószínűleg nem írták rá a cégnevet, csak az enyém, ezért szerintem még ha tényleg volt is kint a postás, akkor a recepciós nem tudta hogy kinek szóljon.
Volt már hasonló csomagom (egyébként kis méret, boríték), akkor írtak rá cégnevet és simán otthagyta a kézbesítő a recepción. Rákérdezek a postánál, remélhetőleg náluk van

(#87455) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Venni szeretnék egy műszaki cikket Németországból, kb 200 euró értékben. Van-e arra lehetőség, hogy bemegyek valamelyik bankba és leperkálom az adott összeget forintban majd azt átutalják euróban? Mivel jelenleg nem rendelkezem bankszámlával, paypalomon meg nincs ennyi pénz.

Ha igen melyik bankba érdemes menni?

[ Szerkesztve ]

(#87456) Mr.Csizmás válasza Atomantiii (#87455) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyszerűbb, ha egy megbízható ismerőssel leboltolod, hogy rendelje meg neked, és odaadod az árát.

(amúgy WTF, hogy kapsz fizetést, meg ilyen semmilyen apróságok? :F)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87457) Atomantiii válasza Mr.Csizmás (#87456) üzenetére


Atomantiii
őstag

"amúgy WTF, hogy kapsz fizetést, meg ilyen semmilyen apróságok"

Amennyire én tudom, jogod van hozzá, hogy készpénzben kaphass fizetést, na úgy.

(#87458) Zeki válasza Atomantiii (#87455) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem hiszem, hogy bármelyik német áruház előlegbekérő számlát állítana ki neked, hogy majd azt kifizetve elküldjék neked a cuccot.
Olyan meg nincs, hogy te valahogy utalsz nekik pénzt. Vagy online fizetsz, vagy helyben.

(#87459) Atomantiii válasza Zeki (#87458) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem biztos, supporton keresztül menne a dolog, elromlott termék miatt adnának kedvezményes árat egy másikra, csak olyat már nem kapni ami elromlott, na meg ugye nincs is rá garancia már.

De elvileg adnak egy 10-15% kedvezményt a másik termék árából, szóval a válaszomra várnak, hogy akarok-e kedvezményes terméket csak még árat nem adtak meg pontosan, illetve más részletet sem.

Na de mindegy, akkor megoldom valaki máson keresztül ha máshogy nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#87460) Zeki válasza Atomantiii (#87459) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor levelezd le velük a fizetés módját is.

(#87461) Mr.Csizmás válasza Atomantiii (#87457) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok, ezt tudom, de kényelmesebb azért számláról intézni elektronikusan a dolgokat. /off

szóval a paypal-t is fel tudod tölteni számlaátutalással, ami jelen esetben a bankba befizetéssel történő átutalás lesz.

A PayPal számla feltöltése:

Bejelentkezés után válassza ki a Top Up Account menüpontot.

A betöltődött oldal jobb oldali részében láthatja az átutaláshoz szükséges adatokat, melyek segítségével a hazai bankszámlaszámáról fel tudja tölteni a PayPal számláját.
Beneficiary Name: a PayPal teljes neve: PayPal PTE LTD.

Bank: a PayPal magyarországi számlavezető bankjának neve: Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
Bankszámlaszám: a PayPal bankszámlaszáma: 10918001-00000001-15050684
Your Transfer ID: az Ön átutalási azonosító száma, ennek a segítségével tudják Önt beazonosítani az átutalást követően, tehát az átutalás alkalmával a közlemény rovatba pontosan adja meg ezt a számsort.
forrás

Tehát a lépések: Paypal accountodban TOP UP menüpont, ott kapsz egy Transfer ID-t és egy magyar Unicredites számlaszámot ami a Paypalé, arra átutalod a pénzt, ügyelve a közlemény rovat helyes kitöltésére. A bankszámla amiről utalsz, ugyanazon a néven kell legyen, minr a Paypal accountodban regisztrált név. forrás

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87462) daara


daara
aktív tag

sziasztok

Ebayen redneltem két boxert május 30.-án
"Estimated delivery Jun 14, 2018 - Jul 24, 2018" de nem érkezett meg tegnap lejárt a határ idő,írtam a sellernek de nem irt még,mit tudok csinálni? Paypallal fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#87463) Mr.Csizmás válasza daara (#87462) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

paypal 180 napig véd. (05.30. +180)

ha nem jutsz vele dűlőre, paypalen kérj refundot.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87464) daara válasza Mr.Csizmás (#87463) üzenetére


daara
aktív tag

hmm,köszönöm a gyors válaszodat!
Akkor várom hátha válaszol az eladó..

[ Szerkesztve ]

(#87465) Chaser válasza daara (#87462) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen esetben azonnali refundot kerek, ha ebayhez kell fordulni negativot kap, ha megis befutna az aru kesobb, kifizetem, mindegyik belement, ha nemi noszogatas utan is ( : volt olyan h kesobb befutott az aru, biztos elkevertek par kontenert, kifizettem es a tag lesett nagyon:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87466) daara válasza Chaser (#87465) üzenetére


daara
aktív tag

hol kérjek refundot? ebayen,paypallon?

(#87467) Chaser válasza daara (#87466) üzenetére


Chaser
titán

Az eladotol kozvetlen, ha ebayhez kell fordulni az neki nem jo, neked sem ha sokszor
Ha nem reagal akkor ebay

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87468) Xes


Xes
csendes tag

Hali SF-expresst itthon ki hozza ki vagy hol lehet nyomonkövetni?

http://www.sf-express.com/cn/en/dynamic_function/waybill/

itt elfogadja a 12 db számot de ezek az utolsó infok, azóta semmi:

2018-07-13 Friday
18:00:00 Shipment loaded at 【Cross-border service point in Budapest】, prepare to send to next station

2018-07-11 Wednesday
11:55:00 Customs clearance in progress
09:13:07 Shipment arrive at 【Cross border service point in Frankfurt, Germany】

(#87469) Chaser válasza Krogoth (#87448) üzenetére


Chaser
titán

Akkor keresel valakit hatha foglalkozik erre valaki ilyennel, nyilvan nem ingyen csinalja, ha az se jon ossze akkor nyilvan nem fogod megvenni - raigerhetsz meg egy kis osszeget, hatha ugy megno a postazasi hajlandosag -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87470) ggurga


ggurga
csendes tag

Sziasztok!

Az összefoglalóban olvastam, hogy telefonra és tabletre nincs vámtarifa. Okosórára van? Rendeltem egy órát kb 160 dollárért, de valamit elrontottam. Úgy látszik nem eu expressre kértem, mert sms-t kaptam a postától a vám-mal kapcsolatban.

Ha kell vám-ot fizetnem, akkor honnan tudhatom meg, hogy mennyit?
Ha a vám+áfa nagyon sok lenne, akkor paypal fizetés esetén vissza tudom kérni a pénzem, ha haggyom lejárni a 20 napot? (azt olvastam a posta oldalán, hogy 20 nap után visszaküldik a csomagot)

(#87471) cubix válasza ggurga (#87470) üzenetére


cubix
tag

Visszakérni elméletileg vissza tudod, gyakorlatilag nem lenne indokolt, hisz az eladó feladta a csomagot, meg is érkezett magyarországra, tehát ez nem teremt indokot a visszatérítésre... A 160$ pedig mindössze 136€, ami a 150€ vámhatár alatt van, tehát te (termék ára+szállítás)*0.27+3000 fogsz fizetni. Szépen töltsd ki a vámkezelési megbízást, valós adatokkal és mellékeld a paypal igazolást.

[ Szerkesztve ]

「시작이 반이다」

(#87472) maj-viktor válasza vasi89 (#87443) üzenetére


maj-viktor
őstag

nálam olyan történt, hogy olvashatatlan volt a címzés (ami persze csak utólag derült ki), de nyomkövetésben láttam, hogy "undelivered"... másnap rohanás be postára... de sajnos előző nap visszaküldték a feladónak... mondom marha jó... várok rá egy-két hónapot és visszaküldik... mondom adjon valami telefonszámot vagy telefonáljon vagy valami... semmit nem "tudtak csinálni" (pedig úgymond "jóba vagyok a helyi postával - vezetővel - kézbesítővel" stb. Ez a protokoll náluk (ugyebár konkrétan mondta hogy ő szortírozta, ha látja a nevem tudja hogy nekem kell - ugyebár elég speckó összetéveszthetetlen nevem van... vagy legalább a telefonszám vagy név töredék - cím töredék látszódik.. de semmi sem látszódott rajta)...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87473) maj-viktor válasza |AP| (#87449) üzenetére


maj-viktor
őstag

DHL eCommerce:
https://webtrack.dhlglobalmail.com

Ott kapsz egy DE-s végű számot, amit már követhetsz posta.hu / 17tracken

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87474) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

halp: ez mit jelent időben az EUEX szállításnál? (vagy priority line?) gearbestes cucc:

Shipping Methods: European Line (HQ-D)

(07.13. rendelés)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87475) |AP| válasza maj-viktor (#87473) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm!
Ezzel már valóban rá tudtam keresni. Ezt látom:

Kézbesítő postához érkezett / Arrival to delivery Post
2018.07.23. | 06:33
Letétben van / Item stored, addressee notified
2018.07.23. | 16:09
Visszakézbesítés / Return delivery
2018.07.23. | 20:06

Most jól értem, hogy egy sikertelen kísérlet után küldik is vissza? :Y

[ Szerkesztve ]

(#87476) Chaser válasza maj-viktor (#87472) üzenetére


Chaser
titán

Enyemmel is talan ez volt, de annyi eszuk lehetne legalabb 3 munkanapot varnak, aki varja a csomagit nagy esellyel tudja mikor mar benn van az orszagban, track alapjan meg siman atvehetne, akar ebay v barmelyik bolti track visszaigazolassal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87477) Mr.Csizmás válasza |AP| (#87475) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kisposta? imho menj be asztalt verni, elvileg 5/10? napig tartaniuk kellene :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87478) Watcher45 válasza Mr.Csizmás (#87477) üzenetére


Watcher45
tag

Nekem az összes értesítőmön 10 nap szerepelt eddig, mint tárolási idő.

(#87479) |AP| válasza Watcher45 (#87478) üzenetére


|AP|
veterán

nem is volt értesítő. A DHL eCommerc-től egy GM-mel kezdődő tracking numbert kaptam, tudtam is követni a csomagot, aztán egyszer csak azt láttam, hogy sikertelen kézbesítés. Azóta folyamatosan nyomozom, ma voltam is bent a postán, de akkor még sajnos nem tudtam, hogy a DE végű kóddal rá tudtak volna keresni... :(
Munkahelyre kértem, a recepciósok állítják, hogy senki nem érkezett a nevemre szóló csomaggal.
Ma meg már azt látom, hogy megy vissza... WTF??
Én is úgy tudtam, hogy 10 napig tartják. Sajnos már csak holnap tudok telefonálgatni az ügyben, addigra pedig már félő hogy bőven úton lesz :(((

(#87480) maj-viktor válasza Mr.Csizmás (#87477) üzenetére


maj-viktor
őstag

A fent leírt eset lesz... ha totál olvashatatlan a címzés... akkor aznap megy vissza a feladónak és semmit nem tehetsz... sajnos már nem egy ilyen esetem volt... ahogy írtam legutóbb is...

Hülye a rendszer, de érthető... hogy nem fogják tárolgatni az "olvashatatlant" és küldik vissza a feladónak, de ahogy írtam azért egy külföldi csomag 1-2hónapos várakozás után kibaszott kellemetlen!
(jó én persze paypal fizetés és visszarefundoltam a pénzt, de akkoris)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87481) |AP| válasza maj-viktor (#87480) üzenetére


|AP|
veterán

nem hinném, hogy olvashatatlan volt.
Cégtől rendeltem, nagy valószínűséggel nyomtatott címzés volt. Egy dolgot tudok elképzelni:
Bár a rendelésnél megadtam, elképzelhető, hogy nem írták rá a cégnevet a csomagra, csak az én nevem. Mivel munkahelyre rendeltem és több cég is van az épületben, ezért elképzelhető hogy a recepció nem tudta hová kell szólni. Bár ők azt állítják nem volt kézbesítő hasonló kérdéssel...
Szóval valami nem kerek a történetben, az meg pláne nem, hogy már aznap este küldik is vissza az USÁba :(((

(#87482) maj-viktor válasza |AP| (#87481) üzenetére


maj-viktor
őstag

Pedig de, mondom ez az "eljárás", nem egyszer futottam már bele sajnos ahogy írtam... belföldi esetén játszik a 10munkanapos tárolás... ilyen olvashatatlan - címzés nélküli, stb. esetén automata vissza a feladónak!

Ha meg simán van, akkor a postán tárolják 10munkanapig... szal TN szám alapján látod, hogy letétben... de ha kapott utána egy célországba elküldve (azaz visszaküldve), akkor úton van vissza...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87483) |AP| válasza maj-viktor (#87482) üzenetére


|AP|
veterán

akkor bizony a jó édes anyjukat :)
Holnap azért eleresztek egy telefont, de refund lesz ebből most már valószínű...

(#87484) maj-viktor válasza |AP| (#87483) üzenetére


maj-viktor
őstag

tracked mit ír? letét majd célországba küldve? (akkor visszaküldték sajnos)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87485) |AP| válasza maj-viktor (#87484) üzenetére


|AP|
veterán

Itt bemásoltam.
Az utolsó állapot a visszakézbesítés.

(#87486) Petikusz


Petikusz
tag

Sziasztok. Még nem volt ilyen valaki segitene. Rendeltem. Alirol kicsi ledpaneleket. 8db-ot összesen 39euro a vége. Posta küldte a levelet csatoljam a számlát. Bankkártyával fizettem. Irtam az eladonak küldje el a számlát. Küldött egy xls dokumentumot. Amiben ott van hogy 8db de darabja 0.62 dollar a total összeg 4.96 dollar. Na ezt elfogadják a vámon? Ezt az xls dokumentumot meg ezt az összeget?

[ Szerkesztve ]

(#87487) Zeki válasza Petikusz (#87486) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt kell csatolnod amit fizettél. A vám nem hülye.

(#87488) Petikusz


Petikusz
tag

Én is igy gondolom de azt tudom csatolni ami az ali oldalon van a rendelesi infonal. Ahol belemegyek a megrendelt arukba ott van a megrendelt mennyiség, mennyi darabja es a végösszeg. De valaki azt mondta neki azt nem fogadták el. Képet nem lehet itt valahogy küldeni hogy megmutassam?

(#87489) Petikusz


Petikusz
tag

Közben rajottem képet hogy kell csak telon máshogy mutatta itt a kép ezt elfogadják? kép

(#87490) |AP| válasza |AP| (#87485) üzenetére


|AP|
veterán

annyi a fejlemény, hogy sikerült beszélnem az ügyfélszolgálattal. Valóban ismeretlen címzésre hivatkozva küldték vissza (valószínűleg a feladó nem írta rá a cégnevet)
Segítőkészek voltak, ha még nincs repülőn a cucc, akkor a határról visszafordítják 940 Ft-ért. Ha már úton van, akkor nincs mit tenni.

(#87491) Chaser válasza Petikusz (#87486) üzenetére


Chaser
titán

Paypal es banki kivonatot kergetik, ha.trukkozol legfeljebb ok fogjak megallapitani az erteket, azzal nem jarsz jol ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87492) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Rendeltem egy csomagot (250gr tömegű), ami vámkezelés alá esett, viszont úgy néz ki hogy elvileg 20 napig őrzik, addig esélyem van beküldeni a számlát és az egyszeri import vámkezelési megbízást. Tegyük fel, utazok külföldre, így ezt elfelejtem megcsinálni. Akkor visszaküldik a feladónak. Egy nemzetközi cégtől rendeltem, Paypal-on keresztül fizettem. Elvileg visszakapom az elutalt összeget? Milyen lehetőségeim vannak? Aki járt már így, privátban segítene?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#87493) Petikusz válasza Chaser (#87491) üzenetére


Petikusz
tag

Amit linkeltem képet fentebb ha azt mutatom be nem jo? Azon rajta van minden adat a vásárlásról.

(#87494) cubix válasza Tothgera30 (#87492) üzenetére


cubix
tag

Fizetsz. Ilyen esetben etikátlan dolog visszakérni a PayPaltól a pénzt... Hisz se nem a Posta, se nem a feladó nem hibázott, csak te, hiszen neked kell nyilatkoznod az értékről.

「시작이 반이다」

(#87495) dmaul6


dmaul6
csendes tag

Sziasztok.

Aliexpress-ről rendeltem egy androidos tv okosítót 35.84 Dollár áron.
A feladó PostNL adta fel.
Ma látom a magyar posta nyomkövetési oldalán az alábbi szöveget.
Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra.

Javítsatok ki, ha nem jól tudom, de az unión belülről érkező csomagok azok áfa és vámmentesek.
Máskor is érkezett nagyobb összegű csomagom PostNL csomagként és még sose jártam így.

Valaki tud segíteni abban, hogy ez miért basztatja a posta?

(#87496) davenport válasza dmaul6 (#87495) üzenetére


davenport
aktív tag

Mit írt a termék oldalán az eladó, honnan küldi a csomagot? Mert attól, hogy a holland posta hozza, még jöhet Kínából. A 35.84 dollár már a postaköltséggel együtt számított ár, vagy erre még fizettél postaköltséget?

No money, no honey.

(#87497) Turbobacsi válasza dmaul6 (#87495) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

07.07-07.17 között jött át kínából NL-be, onnan jött BP-re

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#87498) Mr.Csizmás válasza dmaul6 (#87495) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a PostNL itt csak fuvaroztató, mint ahogy az USA-ba is akár lengyel vagy francia légitársasággal is tudsz repülni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87499) Chaser válasza Petikusz (#87493) üzenetére


Chaser
titán

Nekem jo, vamosoknak lehet nem:) ez pedig szandekos felrevezetes, jobb esetben csak jogszabalyt sertesz, rosszabb esetben torvenyt - mind1 mit irt ra az elado, te pontosan tudod mennyit fizettel -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87500) dmaul6 válasza davenport (#87496) üzenetére


dmaul6
csendes tag

Gondolom Kínából, mert az látszik a nyomkövetésen is, a feladás és a Hollandiában történő továbbítás alapján.
Ez a postaköltséggel megnövelt ár. Price 34.49. Shipping cost 1.35.
Akkor valószínűleg az árat "rendesen" feltüntette rajta.. és posta kapott az alkalmon...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.