Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87351) bl4ze válasza Chaser (#87348) üzenetére


bl4ze
veterán

Már nálam is látszik : Winit Logistics, és kapott egy UGxxxxxxxxxCN számot is.

.:. bl4ze .:.

(#87352) sonny007


sonny007
tag

Sziasztok!
Rendeltem Banggood-ról egy csomagot. Életem első rendelése (~1000Ft-os tétel.). A napokban megjelent a rendelésemnél "Confirm delivery". Csomagot még nem kaptam meg. Van ezzel az opcióval valami teendőm, vagy csak az után ha megjön a csomag ?

Előre is köszönöm a segítségeket.

(#87353) Zeki válasza sonny007 (#87352) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs teendőd.
Majd ha megjött a csomagod, akkor megnyomhatod.

(#87354) sonny007 válasza Zeki (#87353) üzenetére


sonny007
tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#87355) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Franciaországból rendelnék Lego alkatrész.
Ezt a két szállítási módot ajánlották fel
EUROPE LETTRE SUIVIE
With tracking Number

EUROPE COLISSIMO
With tracking Number
Eze mit takar,mire számíthatok?
Előre is köszi az infót!

(#87356) Mr.Csizmás válasza joe-ker (#87355) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az első az levél ("lettre"), a colissimo az ottani MPL.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87357) llaszlo


llaszlo
veterán

A DHLnél mennyi most a vámkezelés? Ha vámhatár alatt van, akkor semmit sem kell fizetni?

(#87358) joe-ker válasza Mr.Csizmás (#87356) üzenetére


joe-ker
senior tag

:R

(#87359) Zeki válasza llaszlo (#87357) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha alatta, semmit. Amúgy 6000Ft a vámkezelés.

(#87360) abyssc2


abyssc2
tag

Play-Asiatol rendelt már valaki esetleg?

Van náluk olyan opció, hogy:

"Economy
Hassle free doorstep delivery with customs clearance to your destination, parcel tracking and import tax paid.

Import tax prepaid. Delivery right to your door step without the hassles to go to your customs office. Import duty collected on next page. "

Ez valóban azt jelenti, hogy nekem egyáltalán nem kell foglalkoznom az áfa/vám résszel, csak kifizetem a megrendeléskor, és onnan kezdve ugyanúgy fogom megkapni, mint pl. egy németországi, vagy bármilyen más EU-s csomagot?

Jól hangzik, de azért jó lenne, ha valaki meg tudná erősíteni. Illetve ilyenkor a vámra kell sem várni feltételezem 1 hónapot, hanem gyorsan meglesz?

(#87361) llaszlo válasza Zeki (#87359) üzenetére


llaszlo
veterán

Annyi, hogy elküldöm a paypal screenshotot a telefonról és ennyi? Plusz a két adatokat.

(#87362) llaszlo


llaszlo
veterán

Már BP-en van a csomag, vagy még csak elindult? Számomra ebből nem derül ki.

15.07.2018 05:48
Left postal office
Hong Kong - Hong Kong
1 Pcs
15.07.2018 11:12
Customs data renewal
Budapest - Hungary

Másik:

2018-07-15 11:12

BUDAPEST - HUNGARY, Customs status updated
2018-07-15 05:48

HONG KONG - HONG KONG, Departed Facility in HONG KONG - HONG KONG
2018-07-15 04:52

HONG KONG - HONG KONG, Processed at HONG KONG - HONG KONG

(#87363) Chaser válasza llaszlo (#87362) üzenetére


Chaser
titán

dhl?
sztem ez nincs az országban, sehol nem írja, csak a vámolásnál volt változás, valószínűleg megkapták a csomagról az infokat, mikor dhl-lel rendeltem mindig így csinálták, kínából elindult, itteni vámosoknak ment az adat, ők pedig kérték be az adatokat tőlem, mire a csomag ideért papmunka már rendezve volt és küldték egyből

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87364) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Valaki rendelt már innen?

https://www.thomann.de/intl/hu/index.html

(#87365) pulutodurumo válasza vasi89 (#87364) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Személyes tapasztalatom nincs, de ha a megbízhatóság a kérdés, akkor rendben van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87366) vasi89 válasza pulutodurumo (#87365) üzenetére


vasi89
addikt

igen azt olvastam Én is, ami leginkább érdekelne, hogy van náluk az áfa különbözet? Mert amazonnál ha végigviszed fizetésig a vásárlást akkor hozzádobja, itt viszont semmit nem változik az ár fizetésig, de az van kiírva az oldalra, hogy az ár tájékoztató jellegű.

(#87367) pulutodurumo válasza vasi89 (#87366) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezt csak ők tudják megmondani. Unión belül akkor van ÁFA különbözet, ha adott cég, adott országba bizonyos összeg felett forgalmaz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87368) Mr.Csizmás válasza pulutodurumo (#87367) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

8k€/év

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87369) vasi89 válasza pulutodurumo (#87367) üzenetére


vasi89
addikt

igen, írtam nekik is csak annyira nem akarnak válaszolni péntek óta :DDD

(#87370) maj-viktor válasza maj-viktor (#87281) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ma nagynehezen meggyütt!
Kemény! Lesz ez mér rosszabb is!? :D

VS DHL... 1nap alatt itt van Kínából és 1nap alatt levámolják... +6E-ért
posta meg.. 1hónap szállítás, 1hónap vámolás +3E-ért...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87371) Zeki


Zeki
nagyúr

Ha nem kaptad meg a csomagod... lehet ez is oka.

(#87372) isot


isot
újonc

Sziasztok!

Nekem június 12-én adtak fel egy csomagot Japánból, azóta nincs híre :(
Sajnos nincs hozzá tracking, viszont meghaladja a 45 eurót, úgyhogy ott ragadhatott a vámon... Szerintetek normális, hogy még azóta sem kaptam értesítőt vagy már elkezdhetek aggódni? :F

Köszi!

(#87373) TheProb


TheProb
veterán

Jelentem február közepe óta mostanra sikerült megcsinálni a telefonomat. Szerintem bátran kijelenthetjük, hogy még magyar mércével is kimagasló teljesítmény ez a Spemall-tól és a magyar szervizes "csapatától". :B

Mondjuk azt nem egészen értem, hogy a szervizes kolléga miért érezte szükségességét annak, hogy szétszagassa a patika állapotban oda adott doboz belsejét... :U

Ezennel innen köszönöm a Spemalléknak a supportot, asszem többet az életben nem veszk ott semmit.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#87374) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Hogy tudok pénzt vissza kérni geekbuyingrol? Egy hete várok a postázásra és már meguntam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#87375) beg válasza enginev3.0 (#87374) üzenetére


beg
veterán

A geek oldalán jobb felül Help, majd contact us? Én lehet megpróbálnám ;)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87376) enginev3.0 válasza beg (#87375) üzenetére


enginev3.0
félisten

Már sikerült is, egy egyszerű emaillel, jofejek voltak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#87377) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Németországból küldött magánszemély nekem egy csomagot, Hermes-en keresztül, viszont szombat óta megállt a tracking, és semmit nem tudok a csomagról. Ilyenkor mi a teendő?

(#87378) Mr.Csizmás válasza Yiggdrasil (#87377) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

express one

btw ezt már kézbesítették :F [link] nyisd le az alsó pluszjelet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87379) Yiggdrasil válasza Mr.Csizmás (#87378) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Remélem nem, mert a portás nem találkozott még vele. (direkt céghez rendelem ahol 0-24es porta van, eddig nem volt még baj belőle)
Tuti jó a szám azon az oldalon?

Én ezt a kettőt kaptam hozzá:
48191014108
01191160830176

[ Szerkesztve ]

(#87380) Chaser válasza Zeki (#87371) üzenetére


Chaser
titán

Nagy lehet a baj, par eve meg 18 ev alatt nem dolgozhatott diak postan semmilyen munkakorben, most sem dolgozhatna...hulye a kozvetito meg a posta is, fiatalkoruak csak olyan munkakorbe valok ahol van folyamataos felnott felugyelet, remelem paran beperlik a postat, rajuk fer

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87381) Mr.Csizmás válasza Yiggdrasil (#87379) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a linkedben volt a szám, akk' próbálgasd a többit sztem :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87382) Yiggdrasil válasza Mr.Csizmás (#87381) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Bocsi, valszeg csak én nem találom, nem vagyok túl jártas ezekben a dolgokban :B
Megnéztem egy másik trackert is, azon is elakadva látom, az Express One meg 25 percen keresztül csak csöngött, de senki sem reagált. Ilyenkor vegyek egy nagy levegőt és mondjak le a csomagról? :(

(#87383) cubix válasza Yiggdrasil (#87382) üzenetére


cubix
tag

Az általad adott linken(aftership) a legfrissebb bejegyzés annyit tesz, hogy "Szállítópartnernek átadva". Innentől kezdve nem ők kezelik a csomagot.

「시작이 반이다」

(#87384) Yiggdrasil válasza cubix (#87383) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Értem, köszi!
Akkor ezek szerint innentől csak az Express One az egyetlen kontakt?

(#87385) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Telefonkészülék váltás közepette vagyok. Eddig az itthoni használt, garanciás piacon nézelődtem, és konzultáltam sokakkal a lapcsaládon.
Viszont az Aliexpress-en találtam egy igen korrekt árú MI 8 készüléket.

Ez postázással együtt kevesebb, mint 86ezer Ft.
Erre jön a vám ktsg., nagyjából 10ezer, és ezen túlmenően semmi, jól mondom?
Javítsatok ki, ha tévedek, kérlek.

Köszi szépen.
zsoltip

(#87386) arfer válasza zsoltip (#87385) üzenetére


arfer
aktív tag

Nagy valószínűséggel 27% ÁFA, nemdebár? Bár azt írja, mentes... Hmmmm... Hátha valaki már próbálta.

[ Szerkesztve ]

(#87387) tupacamaru válasza zsoltip (#87385) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem kb 92 ezer jött ki, de elvileg, ha a DHL postázást választod, akkor semmilyen plusz költség nem jön rá. Én már régebben vettem így telótm, es simán megkaptam minden egyéb költség nélkül.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#87388) pulutodurumo válasza zsoltip (#87385) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Gondolom olyan EU országban vámoltatják, ahol olcsó és az benne van az árban. Ha mégis galiba lenne, dispute, és visszakérni a plusz költséget. Hiszen a hirdetésben vállalja hogy mentesülsz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87389) Mr.Csizmás válasza zsoltip (#87385) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak végig kell görgetni, kamu :U +26$-ért van a DHL.

Please read the TIPS carefully before placing an order!
1. The price does not include the customs duty for all shipping methods except "European Union Express", and does not include remote area fee or other payable fees from the courier as well. There is fee to be paid by the customer if the address provided is in a remote area, that fee is USD $30.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87390) gkrisz78 válasza maj-viktor (#87281) üzenetére


gkrisz78
tag

Végre 10 nap után egyet léptünk előre:
Címzettől beérkezett dokumentumok postai feldolgozása / Processing customs documents
2018.07.07. | 13:38
Vámmentes vámkezelési indítvány NAV részére elküldve
2018.07.17. | 11:32

Szuper gyorsaság! :C

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#87391) maj-viktor válasza Mr.Csizmás (#87389) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem feltétlenül kamu... az ilyen ali-s eladók így szokták... a DHL-be bevan építve a +áfa-vám-tax-duty, stb.
(rá kell kérdezni konkrétan)

Mert a képen írja a "duty free"-t és vannak ilyen alis eladók, akik vállalják!

Később írja is:
"4.Is it true that the customs duty & VAT is free for the EU by DHL?
Yes, we guarantee customs duty & VAT is free. It's safe and fast!"

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87392) Mr.Csizmás válasza maj-viktor (#87391) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor viszont nagyon MNBaráti árfolyam kell, hogy a 309+26 pénz kijöjjön "kevesebb mint 86 ezerre". :N

(#87393) maj-viktor hm, igaz. sose gondoltam volna :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87393) maj-viktor válasza Mr.Csizmás (#87392) üzenetére


maj-viktor
őstag

310$ * 280 Ft-tal számolva kijön... csak abba ugyebár nincs bene a +DHL ptkg.

javítok "vámköltségnek írta" +10E a DHL-t... úgy kijön a matekja! :)

Teljesen OK-nak tűnik! Annyi, hogy ez nem "global version", hanem chinese... azaz gondolom nincs B20, így 4G nem megy

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87394) sonny007


sonny007
tag

Sziasztok!
Rendeltem a Banggood-ról egy ~1000FT-os tételt.
07.10.-e óta a nyomon követésnél semmi változás nem történt. Lehetséges, hogy elakadt a csomag, vagy nem fog megérkezni?
Rendelés dátuma: 2018-07-08.

Előre is köszönöm a segítségeket.

(#87395) maj-viktor válasza sonny007 (#87394) üzenetére


maj-viktor
őstag

Milyen értek? 1hónapnál korábban kár "aggódni", ha 1-2hónap után semmi - akkor esetleg!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#87396) sonny007 válasza maj-viktor (#87395) üzenetére


sonny007
tag

988Ft volt, egy D osztályú erősítő panel.
Ez az első rendelèsem, ezért érdeklődtem. De akkor várunk.

(#87397) llaszlo


llaszlo
veterán

Hogy számol a NAV/DHL?? NEM stimmel az összeg. Mit lehet tenni?

22.084*.27=5955Ft ÁFA. Mégis 7580Ftot írtak..

Tisztelt Ügyfelünk!
Áru értéke:
Árfolyam:
A vámmérték:
Vám alapja:
ÁFA mértéke:
Vám:
ÁFA alapja:
A vámeljárás adatai:
Kérjük engedje meg, hogy a ****** fuvarlevélszámon beérkezett import küldemény
vámeljárásával kapcsolatban az alábbiakról tájékoztassuk:
279,54 HUF/USD
79 USD
4,70 %
22 084
0,00 HUF
27,00 %
HUF/áruérték+az esetlegesen felmerülő szállítási költség vámhatáron kívülre eső része
29 112 áruérték+az esetlegesen felmerülő szállítási költség+vám+a DHL szolgáltatási díj
Számított ÁFA:
A küldemény értékéről:
Fizetendő:
7 580,00 HUF
7 580 HUF (ÁFA), valamint DHL szolgáltatási díj: 5 990 HUF.
Az elhanyagolható értékű küldemények vám és ÁFA mentességéről:
Figyelemmel az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 94. § (1), valamint 93. § (1) bekezdésének
b) pontjában említett feltételekre, ÁFA mentesség az 1186/2009/EK rendeletben szabályozott elhanyagolható értékű
termékek importjára abban az esetben alkalmazható, ha azok összértéke küldeményenként nem haladja meg a
22 EUR-nak megfelelő pénzösszeget.
Amennyiben egy küldeményen belül érkező áruk értéke a 22 EUR-nak megfelelő, az aktuális – a vámkezelések
során alkalmazandó – árfolyam alapján számított értéket nem éri el, úgy sem vám, sem adó (ÁFA) fizetési
kötelezettség nincs.
22 EUR – 150 EUR értékhatár között, csak adó (ÁFA) fizetendő.
150 EUR áruérték felett vám és adó (ÁFA) fizetési kötelezettséggel kell számolni.
45 EUR értékig azok a nem kereskedelmi jellegű áruk mentesülhetnek vám és más adók megfizetése alól, amelyeket
magánszemély ellenszolgáltatás nélkül küld egy másik magánszemély részére.
A szállítási költségről:
Az Uniós vámkódex létrehozásáról szóló, az Európai Parlament és a Tanács 952/2013/EU rendelet 70. cikk, valamint
71. cikk (3) pont, e) bekezdés alapján a behozott áruért ténylegesen kifizetett vagy kifizetendő árat ki kell egészíteni az
árunak az Unió vámterületére való beszállítása helyéig felmerülő alábbi költségekkel:
ii.
Fentiek értelmében, a termékimport esetén a szállítási költség közösségen kívüli szakaszra eső része a vámértéket növeli.
(A légi úton történő szállítás költségeit a vámértékbe történő beszámítás során a vonatkozó jogszabályok szerint kell
megosztani külföldi, illetve belföldi (EU-n belüli) szakaszra.)
a behozott áru szállításával kapcsolatos rakodási és anyagmozgatási költségek.
i. a behozott áru szállításának ésbiztosításánakköltsége; valamint és
összértéket /elhanyagolható érték/, a vámeljárás során kizárólag adófizetési (ÁFA) kötelezettség keletkezett, mely
fizetési kötelezettséget a NAV vámigazgatási döntése alapján meghozott határozatban közölte
Mivel az Ön részére érkező küldemény esetében - a vámeljárás időpontjában rendelkezésre álló áruinformációkat és a
behozatalhoz kapcsolódó fizetési adatokat figyelembevéve - a megállapított áruérték nem haladta meg a 150 EUR
A vámmentességek közösségi rendszerének létrehozásáról szóló 1186/2009/EK rendelet 23. cikk 2. pontjának
értelmében „elhanyagolható értékű küldemény”-nek az a küldemény tekinthető, amelynek belső értéke nem haladja
meg a 150 EUR összértéket.

(#87398) shepherdfire


shepherdfire
újonc

Újabb adalék a Posta inkompetenciájához:

Egy rendelésem hosszú ideje áll, a holland és a nemzetközi nyomkövetők szerint már Magyarországon van július 13-a óta a csomagom, ezért írtam a Postának.

Küldeményazonosító : "LXxxxxxxxxxNL"

Érdeklődés oka : "A küldeményről nincs információ a nyomkövetési rendszerben"

Üzenet : "A küldemény a holland posta nyomkövetése szerint már megérkezett az országba 2018. júlus 13-án 10 óra 56 perckor."

Ezt a választ kaptam ma:

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.

Elektronikus nyilvántartásunk szerint a keresett küldemény a Magyar Posta kezelésébe még nem érkezett meg.
Beérkezését követően nyomkövetésünkben a "Célországba megérkezett vagy feldolgozva" információ fog megjelenni.
https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal

A fentiek miatt javasoljuk a feladóval felvenni a kapcsolatot, és megkérni, hogy a külföldi postaigazgatásnál, ahol a küldeményt feladta, indítsa el a hivatalos kerestetést.

Megértését és szíves együttműködését köszönjük.

NEM EZT KÉRDEZTEM!
ARRA VÁRTAM VÁLASZT, HOGY HOL A CSOMAGOM, ha egy megbízható posta, a holland azt mondja, hogy már átadták a csomagot, akkor HOL VAN? Egy lehetőség van: a holland posta a magyar határon beledobta egy fekete lyukba a csomagomat, és ha majd kilökődik onnan, akkor a magyar posta majd "kezelésbe" veszi.

(#87399) Mr.Csizmás válasza shepherdfire (#87398) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

like a magyar államvasutak

mindig az időjárás, műszaki hiba, előre nem látható Soros-terv, stb. miatt késik. sosem hibáznak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87400) agroman válasza shepherdfire (#87398) üzenetére


agroman
senior tag

errol mar tobbszor volt szo. a csomagod Mo-on, de meg nem a Posta birtokaban van...

------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.