Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Laza... válasza Magicrat (#48649) üzenetére


Laza...
addikt

Feltöltheted a 2 kártyáról a PP egyenleged, de kalkuláld bele hogy a PP alapból nagyon sz@rul vált. Jobban jársz ha az egyik kártyáról a másikra utalsz, majd így fizetsz

Never give up!

(#48652) Laza... válasza McMarcee (#48650) üzenetére


Laza...
addikt

Jó eséllyel még idén. A többit csak az üveggömbben lehet látni

Never give up!

(#48653) bl4ze válasza McMarcee (#48650) üzenetére


bl4ze
veterán

Továbbra sem vagyunk jósok.

.:. bl4ze .:.

(#48654) Dluinet válasza McMarcee (#48650) üzenetére


Dluinet
nagyúr

talán karácsony előtt megérkezik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48655) beg válasza McMarcee (#48650) üzenetére


beg
veterán

Jövő hét csütörtökön 12:23-kor fog csengetni a postás. Zöld kabát lesz rajta, hozzáillő sapkával és a napszaknak megfelelően fog köszönni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48656) Wesder válasza McMarcee (#48650) üzenetére


Wesder
félisten

lehet hogy együtt jön a csomagunk :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48660) beg


beg
veterán

Azért nincs pontos becslés, mert 1 hét és 2 hónap közötti szórással jönnek meg a csomagok. Ezen mit tudjunk becsülni? Kiszámíthatatlan. Független attól, hogy svéd, kínai, holland, svájci vagy szingapúri posta.

Nem kell azért mimózának lenni, mert esetleg a héten 456-szor feltett ugyanarra kérdésre kissé nyersen válaszolunk. Pár lapot kell csak visszagördíteni, és többször is le volt írva, hogy milyen időkre lehet számítani.

Ugyanazt a tükröt én is fel tudom mutatni: Aki idejön újoncként, ne akarja megmondani, hogy mit és hogyan csináljak, hogy keringjen a Golf áramlat. Ez meg az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48661) Wesder válasza beg (#48660) üzenetére


Wesder
félisten

HK SG posta elèg gyors szokott lenni. a CN tetülassú elvileg. A CH-val mèg nem rendeltem ezèrt èrdekelt volna

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48662) Magicrat válasza Laza... (#48651) üzenetére


Magicrat
tag

És akkor gondolom valahol ki tudom választani, hogy kártyáról vagy egyenlegről szeretnék fizetni?

(#48663) Laza... válasza Wesder (#48661) üzenetére


Laza...
addikt

Ugyanattól az eladótól rendeltem 4 alkalommal, 2x CN, 2x CH postával, direkt a kíváncsiság miatt. Ez volt szeptemberben, 1-2 nap különbséggel jöttek meg, gyak. ugyan azt az időt futották. Azaz varázsgömbös az egész szállítás kínából. Kérdés milyen csillagállásnál rendeltél, és mikor feladták, milyen volt a csillagállás.

Never give up!

(#48664) Wesder válasza Laza... (#48663) üzenetére


Wesder
félisten

CH úgy mûködik hogy Kínából Svájcba ès onnan ide?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48668) vendingo


vendingo
veterán

Ugyan nem rendelés, de szállítással kapcsolatos kérdésem lenne.
Canadából küldenének nekem ismerősék egy nagyobb értékű használt dolgot.

Ha ezt ismerős feladja nekem, akkor ugye nem kötnek bele mindenféle áfával, vámmal?
A készülék teljesen újszerű, nem is látszik rajta a használat nyoma. A készülék új ára ~1000$. Erre nem lenne kellemes mindenféle egyéb magyar juttatást fizetni.

Hogyan küldje el nekem, hogy ebből ne legyen gubancom?
Ha itthon szeretném megvenni magamnak ezt a cuccot, akkor 300-350 ezerbe kerülne használtan, ők meg már nem használják, ezért elküldenék nekem.

Halottam valami ajándékozásos dologról is, de nem tudom pontosan hogy működik.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48669) Laza... válasza vendingo (#48668) üzenetére


Laza...
addikt

Milyen dodó? Canadai?

1000? Á, simán átengedik, eszükbe sem fog jutni bármit is kiszabni. Idióták ülnek a NAVnál, hisz még inglézt sem beszélni. Nagy mesegyáros vagy :))

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#48670) vendingo válasza Laza... (#48669) üzenetére


vendingo
veterán

USA dollár.
Azért kérdezek, mert nem értek hozzá.

Akkor mi a rendes menete egy ilyen küldésnek, hogy megkapjam?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48671) Laza... válasza vendingo (#48670) üzenetére


Laza...
addikt

Kanadában bocs, Canadában feladják, és Te várod a postást. Ha szólnak hogy küldd az adatokat, akkor elküldöd mit vettél és mennyiért, kiszabják a Vám/Áfa párost, átvételkor csengetsz

Never give up!

(#48672) beg válasza vendingo (#48670) üzenetére


beg
veterán

Töltethetsz ki az ismerőssel ajándékozási szerződést. Van rá formanyomtatvány, nem találom hirtelen. De! 90%, hogy még így is meg fogják vámolni/áfázni. Számold bele, ha tetszik, ha nem, csak úgy rendeld meg. Aztán ha mégsem lesz vám, akkor örülj. Ez a menete, ez a szabály.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48673) bl4ze válasza vendingo (#48668) üzenetére


bl4ze
veterán

VÁM+ÁFA köteles ilyen összegnél az a kávégép, kávé pörkölő

.:. bl4ze .:.

(#48674) Dluinet válasza vendingo (#48670) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez egész megáll 100.000 HUF-ból

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48676) lm83


lm83
őstag

Nike oldaláról rendeltem szombat este.
Dec. 22ig ingyenes a szállítás náluk, meg lepődtem, hogy ez UPS-es futárt jelent :) Így bőven megérte.
Ma érkezett:
Location Date Local Time Activity
Vecses, Hungary 2014/11/27 10:58 Delivered
2014/11/27 7:13 Out for Delivery
2014/11/27 7:13 Import Scan
2014/11/27 6:45 Out for Delivery
2014/11/27 6:45 Import Scan
2014/11/27 3:30 Arrival Scan
Nurnberg, Germany 2014/11/26 4:50 Departure Scan
Nurnberg, Germany 2014/11/25 3:09 Arrival Scan
Koeln, Germany 2014/11/24 21:48 Departure Scan
2014/11/24 20:07 Origin Scan
Belgium 2014/11/24 9:20 Order Processed: Ready for UPS

(#48677) vendingo


vendingo
veterán

Vámot a készülék új vagy használt árára kalkulálják?
1000$ újonnan, használtan kint ér kb. 700-800$.

Amúgy ezeknél a a NAV-nál van valaki értelmiségi, aki beazonosítja a készüléket és megállapítja az árát?

bl4ze: Ezt te miből gondolod? :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48678) sirperducat


sirperducat
csendes tag

Sziasztok. Hétfőn csomagom érkezett az ebayről. Vámkezelés alatt a csomag, 200. rendelt csomagból ez az 1. No comment.. Miért nem kapok 4 nap alatt értesítést vagy valami lófaszt ha vám alatt van? Ha én nem érdeklődöm hogy csomagom érkezett akkor a postavám lese@ar? A csomag érték 50$. Bejelöltem hogy rendelt termék. Számíthatok áfa csengetésre? Elküldtem most emailbe nekik a vámkezelési nyilatkozatot, mennyi idő még megkapom a csomagot? Köszi.

(#48680) sirperducat válasza lm83 (#48676) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Jó "olcsó" helyről rendeltél. Mi neked ebben az üzlet, hogy megérte. Az hogy 100euro alatt nincs cipő? Bár nem tudom mit rendeltél ami nagyon jó árban van ami itthon nincs meg. :C

(#48681) beg válasza Laza... (#48679) üzenetére


beg
veterán

Deja vu-m van, de nem eladó :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48684) Dluinet válasza vendingo (#48677) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A vámon éles szemű emberek vannak, azok kiválasztják a csomagot és töled kérik a számlát.
Számla alapján számolják a VÁM-ot és ÁFA-t.
Ha nem tudod a valós értékét bizonyítani, akkor ők fogják megbecsülni, de azt minimum 2× annyi lesz és abból számolják ki.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48688) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]

innen rendelt már valaki?
egy próbát megér az óra nem mert vámmnentes?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#48689) vendingo válasza Dluinet (#48684) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi.
Kezd elmenni az egésztől a kedvem.
Majd hazahozatom velük alkatrészenként, másképp nem éri meg nekem. 2 részletben 2 csomagban hazajön, én ráérek. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48691) sirperducat válasza dragonfx (#48688) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Nekem nem mutatsz olyan oldalt ahonnan nem rendeltem. Erről is. Ha most akarsz rendelni, nem fogod megkapni szinte biztosan karácsony előtt. Ahány csomagot vártam tőlük 20-25 munkanap volt. Ha gyorsba kéred DHL-t akkor plusz 10-20$ amit kér. Rendelj a miniintheboxról 35felett, és max 5 nap és hozza a DHL. De 24h shippingeset, mert van ami 1-3 ill. 1-5 munkanapos. Bár ott nincs csak olcsó óra abból meg kell több hogy kitegye a 35-öt. Ami jobb az meg drága.

[ Szerkesztve ]

(#48696) Karma


Karma
félisten

Takarítottam a közelmúltból több hozzászólást. Kérek mindenkit, hogy a folytatásban kerülje a felesleges hangulatkeltést és személyeskedést a fórumon. A személyes nézeteltéréseket intézzétek el privát üzenetekben, vagy engedjétek el!

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.