Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Zeki válasza zaskar (#49549) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kingzone N3
Megy 800MHz-en is.

(#49552) zaskar válasza Zeki (#49551) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm! Tehát ha FDD LTE 800 MHz feltüntetve egy adott készüléknél, akkor az elvileg jó? Vagy ezt a Kingzone- t konkrétan ismered, azért ajánlottad?

(#49553) saci.major


saci.major
újonc

Sziasztok!

Egy hónapja rendeltem az e-bayről. A csomagnak hétfőn kellett volna megérkeznie Budapestre, de még sehol semmi. Valószínűnek tartom, hogy a postázási címmel lehet valami probléma, viszont nem tudom, hogyan tudnám lenyomozni, merre jár a csomag.
Kínából rendeltem, viszont a felhasználó, akitől rendeltem, már nem elérhető e-bayen. (a feedback-k alapján megbízható eladó volt, nem hiszem, hogy ezzel van a probléma.)

Tudnátok esetleg segíteni, hogy azt hogyan tudnám kideríteni, hogy Magyarországon milyen futárszolgálat szállítja ezeket a csomagokat? Sajnos csomagszámot nem tudok hozzá, csupán az "item number-t" ami ebayen meg van adva....

Remélem nem teljesen reménytelen a helyzet.

Előre is köszi a segítséget!

S.

(#49554) Zeki válasza saci.major (#49553) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nem express kérted, akkor posta hozza. Tracking szám alapján rátudnak keresni.
Ha nincs ilyened beszoptad, nyiss vitát.

(#49555) Lgaga001 válasza korikmate (#49527) üzenetére


Lgaga001
újonc

Köszi.
A kiváló Magyar Posta újabb nagyszerű munkavégzése! :C
Hogy miért küldték vissza? Érdeklődésemre az ügyfélszolgálatos nem tudott magyarázatot adni. :W
A 24 órás portaszolgálat nem is látott postást, tehát meg sem próbálták kézbesíteni.

(#49556) saci.major válasza Zeki (#49554) üzenetére


saci.major
újonc

Húha, okés köszönöm a gyors választ!

(#49557) maggi1886076 válasza Lgaga001 (#49555) üzenetére


maggi1886076
addikt

Nálam is ugyanez volt tegnap előtt. 16:45kor volt a kézbesítés. Itthon voltam, de nem kerestek, egyszerűbb volt a postaládába bedobni az értesítőt. Ha lehetőség van rá sem kezbesitik. Így mehettem be sorba állni a postára. Ennyi erővel ne hozzák, legyen olcsóbb és mindenki menjen a postára.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#49558) lovi27


lovi27
addikt

Ma kétszer csöngetett a postás nálam. A Tinydeal-en november 18-án rendeltem 2 db filléres USB Mini LED Light Lamp-et ingyenes szállítással (NL Post). Az megjött 14 órakor. Majd 2 óra múlva a szintén onnan, november 26-án ingyenes szállítással rendelt 9,7" tablet, amit egy aláírásért nálam hagytak. :C
Amúgy a tracker szombat este jelezte, hogy a customhoz megérkezett, ma meg kézbesítették. Szóval nálam már járt a Jézuska... :DD

(#49559) korikmate válasza maggi1886076 (#49557) üzenetére


korikmate
tag

Szerintem ez úgy működik, hogy ha nagy alakú a küldemény és nehéz is, akkor eleve nem is viszi magával a postás, mert gondolj bele... visz 20db 1kg-os csomagot az már 20 kg + a levelek, magazinok stb... Ezt valahol meg tudom érteni.

(#49560) molvany válasza korikmate (#49559) üzenetére


molvany
senior tag

Nálunk mostanában ilyennel is járnak a postások :K

Vagy ilyennel

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#49561) maggi1886076 válasza korikmate (#49559) üzenetére


maggi1886076
addikt

Kis fekete zacskó volt. De akkor minek cipeli, menjen be a paraszt a postára. Felesleges köröket futunk.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#49562) Layne válasza molvany (#49545) üzenetére


Layne
csendes tag

Köszi, és ez ilyenkor karácsony környékén is így szokott neked alakulni?

@korikmate

Te is Németországból rendelted?

(#49563) section9


section9
őstag

Banggoodról rendelt svédpostás Xiaomi Powerbank egy hónap és két nap alatt megérkezett (November 8 szállítás). Érkezett vele egy rakás elektronikai alkatrész és egy november 25-ei rendelés ia :Y .

(#49564) NukaNova


NukaNova
újonc

Sziasztok!

Hát olvasva a sok hozzászólást arra gondoltam én már be sem írom a kis problémámat a BANGGOOD-s vásárlásommal kapcsolatosan csak szaporítva a szót, de némi megnyugvást remélve illetve egyben az esetlegesen érkező válaszok, tapasztalatok alapján sorstársaimnak is segítve mégis megosztom a részleteket.

Egészen friss a történet. Sok fordulat, "ütés-váltás" még nem történt (remélem nem is lesz).
Gyakorlatilag kettő napja (2014-10-08) adtam fel a rendelést Banggood-n hanyag eleganciával a PAY WITH CREDIT CARD gombra klikkelve megerősítve vásárlási szándékomat. Szépen ment is minden, jött is az email pik-pak:

Köccike, hogy nálunk vácáloltál, faca minden, fogadtuk a lendelésed, cili-vili.

illetve:...."Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day."

Thanks for ordering with us.
Banggood Team

u.i: cipősz cirke rizivel rulezz! :DD

Ohhh, király...lelki szemeim előtt már láttam ahogy reptettem kis, két marék drótból meg némi, a ház felújításból visszamaradt fűtéscsőből összetákolt Rc quad-omat -10 fokban január első heteiben. :C

Majd ma (2014-12-10) jött egy másik email, hogy nem igazán faxa mégsem minden:

"Thanks for waiting; your payment has been declined as we can’t get authorization from your bank. Login to your user centre and we recommend you use PayPal in order to complete your transaction."

WTF? Mindjárt hívtam is Bankom (OTP) ugyanis egyből csekkoltam is a részletes számlainformációt és látom, hogy ott pihen az összeg zárolva várva hogy túloldalon valaki fogadja. Az OTP ügyintéző elmondta, hogy igen zárolva van ameddig nem fogadják, stb, de nem is érti mert részükről a tranzakció okés, mehetne az összeg a Banggood-nak, akadálya nincs.

Irtam is a Banggood-nak, hogy itt bizony okés a történet a Bankom szerint is, ugyan már ellenőrizék már le, hogy ki nem nézte meg az alsó fiókban is, hogy mi újság.

u.i.: pörkölt rulezz

Most várom a választ! Gyanítom, a képeken látott csomaghegy aljáról valamelyik kiscsákó gépel majd valami választ néhány nap múlva, de kérdezem:

Automatikusan visszadobja az összeget a rendszer a számlámra, feloldja a zárolást Bank, ha ott visszadobják a rendelést vagy nekem kell törölnöm a Banggood Account-omnál?

Ha igen, kb. mennyi nap? (OTP-s emberünk szerint kb. 15nap)

Mennyire jellemző, hogy elúszik a pénz?

Van valami spéci, sürgősen elvégezni ajánlott lépés, amit meg kell tegyek az ügyben vagy automatikusan, némi káromkodással fűszerezve, de visszajön a pénzem?

(#49565) korikmate válasza Layne (#49562) üzenetére


korikmate
tag

Igen, Németországból.

(#49566) korikmate válasza lovi27 (#49558) üzenetére


korikmate
tag

Milyen tabletet rendeltél? Szerencsés vagy, hogy a vámot megúsztad! :)

(#49567) NukaNova válasza NukaNova (#49564) üzenetére


NukaNova
újonc

Jelenlegi státusz (Banggood)

[ Szerkesztve ]

(#49568) lovi27 válasza korikmate (#49566) üzenetére


lovi27
addikt

Cube Talk x9. Most igen, de fizettetek velem már ennél jóval kevesebbért is ÁFA-t. Oda volt készítve rá a pénz, de így a postás bácsinak is maradt... ;]

(#49569) Csabcy válasza NukaNova (#49564) üzenetére


Csabcy
tag

Helló!

Nekem is volt ilyen a banggoodnál, a pénzt valamiért csak zároltál, de levenni nem tudták, én nem is írtam nekik, ha a zárolást nem tudja levenni akkor autómatikusan oldódik, és visszakerül a számládra a pénz, kb15-30 nap. Nekem már visszakerült, már máskor is jártam így neten, nem csak itt. Én megrendelte újra , és egy nappal később meg sikerült kártyával fizetni. A pénzed szerintem visszakapod nem kell izgulni.

üdv:

vcs

(#49570) GZoli7 válasza Csabcy (#49569) üzenetére


GZoli7
senior tag

Viszont mindenki fogadja meg a Banggood tanácsát és használjon Paypalt a saját érdekében! :D

[ Szerkesztve ]

(#49571) molvany válasza Layne (#49562) üzenetére


molvany
senior tag

Jelenleg még benne vannak a küldemények ebben a periódusban. Lehet hogy azért majd pár nap múlva lassul kissé.

WhatsApp :+491737182060

(#49572) NukaNova


NukaNova
újonc

Köszi a gyors válaszokat! Thx for your support!

A PAYPAL-os fizetési módra én is gondoltam, tudok is vele fizetni, de nem tudom miért ezúttal simán a kártyásra nyomtam.
Egy kis hűvös szelő végig is futott a tarkomon mint valami rossz megérzés mikor rányomtam! xD :D

Az fix, hogy köv. körben PAYPAL

(#49573) wwenigma válasza NukaNova (#49572) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Inkabb hűvös szellő mint meleg lehellet... ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49574) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Kínából rendeltem (tinydeal) életemben először 1000 ft-nál nagyobb értékban (7500 ft :) )
A nyomkövetés alapján itthon van a vámon.
Mit kell ilyenkor tenni? Hogy fog értesíteni a vámügy?

Most nézem, már kézbesítés regisztrálva ír ki, akkor ma-holnap megkapom? Ettől még érdekel a vámos kérdés.. :R

[ Szerkesztve ]

(#49575) Csabcy válasza csmat (#49574) üzenetére


Csabcy
tag

Szia!

Valószínűleg csak nézegetik, mert 7500 Ft nem Vám,Áfa köteles szerintem pár napon belül kihozza a postás.
Ha úgy gondolják, hogy mégis drágább a cucc akkor kapsz SMS-t és ajánlott levelet, hogy küld el a számlát, meg a fizetés igazolást, ha ilyet nem kaptál, akkor csak várni kell.
Tiny Holland Postás küldeményt szinte mindig Vám elé állítják, de ettől még átjöhet.

Üdv:

vcs

[ Szerkesztve ]

(#49576) #73959936


#73959936
törölt tag

Nem, nem fűződik semmilyen érdekem, semelyik itt említett kínai shophoz v.sima kereskedőhöz.
Csak a tapasztalat.

1. Ebay-ről rendeltem wifi kütyüt (4.300.-) HK posttal (nov.20.) és rendeléstől (és fizetéstől) 19 nap alatt itt volt (még trackje sem volt!)

2. A GeekBuying-ről is vettem volna valamit, ki is fizettem, de meggondoltam magam. A refund eszméletlenül gyors volt, nem szeretnék hazudni, de napokban mérhető (mármint 10 alatt..)

Hát így ;)

[ Szerkesztve ]

(#49577) csmat válasza Csabcy (#49575) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi, meddig nem szórakoznak a vámmal? 10-20.000ft vagy inkább 40-50.000 ft fölött?
Honnan tudják a telefon számomat? onnan hogy, ahonnan rendeltem megadtam? (csak azért mert nem adtam meg..)

(#49578) Jessus81 válasza csmat (#49577) üzenetére


Jessus81
tag

akkor ajánlott levelet kapsz majd, de fel is hívhatod a postát, és megmondják, hogy vám elé lett e állítva, és meggyorsíthatod, hogy a papírokat meg a paypal számlát el-emailezed nekik :)

PSN: Thorpapa

(#49579) arfer válasza csmat (#49574) üzenetére


arfer
aktív tag

Ha "Kézbesítás regisztrálva", akkor szerintem azt már megkaptad ;] . ha mégsem, akkor valaki más tracking numberét kaptad, és az a másik illető vette át a saját csomagját.

(#49580) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

aliról rendeltem, használok egy progit a gépen ami nyomköveti a csomagot és reggel ez fogadott:

11-12-2014 08:23 The item is ready for shipment HUNGARY
11-12-2014 08:22 The item is pre-adviced

China Post Registered Air Mail RS178675635NL

Azért különös számomra mert 2 napja lett shipping státusza, tn holland postás, az oldal meg china postot ir.
Kínai track nem dob semmit, postnl viszont azt amit fent írtam.
Ennyire gyorsan nem szokott európába érni, a rekord 5 nap volt eddig.
Ez valami kamu tn vagy behajították a konénerbe amiben éppen volt hely pont jókor jó időben? :)

(#49581) Kolondrum

Bangiék órája, olcsó volt, valahol 1500huf táján. Ébreszt, világít, van dátum, stopper, 12/24-es kijelzés és mutatja az aktuális napot is.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49582) bl4ze válasza Kolondrum (#49581) üzenetére


bl4ze
veterán

:) :)

.:. bl4ze .:.

(#49583) RVR400 válasza Kolondrum (#49581) üzenetére


RVR400
veterán

15-20 éve mit meg nem adtunk volna egy ilyenért. Még az 1500 Ft-ot is megérte volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49584) Kolondrum

Az a ti bajotok, hogy 200 évesek vagytok. :P

(#49585) molvany válasza Kolondrum (#49584) üzenetére


molvany
senior tag

Akár hány éves is vagy, te sem fiatalodsz. ;)

WhatsApp :+491737182060

(#49586) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
A Singapore Posttal rendeltünk légipostás, TN-es verzióban november 25-én, 15-25 nap szállítási idő volt garantálva. (+6.5$)
Mik a tapasztalatok velük? Van esélyem, h idén kézhez kapom a terméket?
TN alapján november 30 óta despatched to overseas (country code: HU).
A másik dolog: melóhelyre fog jönni, de én lehet akkor már szabin leszek. A TN alapján tudni fogom, mikor jön a postás??

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#49587) bl4ze válasza zolikaDB (#49586) üzenetére


bl4ze
veterán

Figyeled,lesed a TN-t és akkor igen. Mást nem tehetsz. Jósok nem vagyunk, de esélyes talán idén befut.

.:. bl4ze .:.

(#49588) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Amerikában feladott USPS-s csomagom körülbelül mennyi idő alatt érkezhet meg? Milyen szállítási idővel számoljak? Magyarországon a Posta fogja kézbesíteni? A TN a Magyar posta oldalán is a rendszerben van.
Mennyire részletes a rendszerük? 6.-a óta a Houston van kint.
Várhatom hogy jövő héten megjön?
USPS TN

Köszönöm!

(#49589) Dominó85 válasza Tomika86 (#49588) üzenetére


Dominó85
veterán

Olvass eggyel feljebb. Faxom tényleg azt hiszi itt mindenki, hogy percre pontosan meg lehet mondani mikor jön meg a csomagja. Izguljatok otthon, figyeljétek a "buyers protection" időt és csitt. Senki sem tudja megmondani hogy kábé vagy pöccre pontosan mikor jön meg ez, az amaz... Miért nem lehet ezt felfogni? :W

Megérkezési idő: 1nap és a soha között!

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#49590) bl4ze válasza Tomika86 (#49588) üzenetére


bl4ze
veterán

Komolyan: szerinted itt jósok vannak ? :W

.:. bl4ze .:.

(#49591) wwenigma válasza Tomika86 (#49588) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gyenge kettős fronthatás van, ez latszik is.

Hogy legyen normalis valasz is: tranzitban van azaz valahol egy kontenerben ami errefelé tart. USPS nem egy csájnapost, meg fog érkezni de ezt megsaccolni nem lehet csak eléggé hozzávetőlegesen. En elképzelhetőnek tartom a jövő hetet, attól fuggően hogy hol rakja le a gép európában ÉS a vámosok kiveszik-e a kupacból. Itthon a posta fogja hozni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49592) jojoando válasza Dominó85 (#49589) üzenetére


jojoando
senior tag

Szerintem egy átlagos átfutási időt szeretne tudni,
mint ahogy tudva-levő dolog, hogy Kínából ha rendel valaki valamit,
az 2 hét után már keresheti a postást. Legalábbis nekem manapság mind megérkezett, természetesen a feladást követő 2 hét után!
Erre lenne kíváncsi , kb 2-3 hét lehet egy USA posta ideérkezése, vagy kevesebb. :F

(#49593) bl4ze válasza jojoando (#49592) üzenetére


bl4ze
veterán

peak season van - még saccolni sem lehet ilyenkor. érthető nem ?

.:. bl4ze .:.

(#49594) jojoando válasza bl4ze (#49593) üzenetére


jojoando
senior tag

Értem, köszi, bár nekem a küldési mód: Postal Product: First-Class Package International Service
és még azt írja, hogy Departed USPS Facility, Majd meglássuk, ha átjött az Óceánon.

[ Szerkesztve ]

(#49595) RVR400


RVR400
veterán

Vajon mit szólna a MP, ha mindenki beküldené az adatokat egy-egy pakkra, ami 2 napnál többet áll ott? Mármint úgy értve, hogy minden cuccra, ami vámérték alatti... Szerintetek mennyire erőltetnék a vámkezelést a továbbiakban?

(#49596) jojoando válasza RVR400 (#49595) üzenetére


jojoando
senior tag

nyugiba 30 nap alatt kapnál talán választ is, de az se biztos,...

(#49597) RVR400 válasza jojoando (#49596) üzenetére


RVR400
veterán

Gondolj bele, hogy jelenleg mondjuk az érkező csomagok 30%-ára kérnek be adatot, és még így is lassulnak. Ha egyszercsak megkapnának erre ajándékba még 30%-ot, aminél ugye végig kell csinálni az egész procedúrájukat, akkor lehet, hogy nem sikerülne a 30 nap.

(#49598) Layne


Layne
csendes tag

Imádom az ilyen levelezéseket.

Ezt írtam:

Hello there,

XY here. I received an email 2 days ago, it said that my order (reference number: xxxxxxx) has been shipped, and I will receive either a tracking number, or a link to be able to track my package. I haven't received anything ever since. You say that you commit to deliver orders via regular mail in 2-5 business days, once the order has been processed. Could you please look into this? Thank you for your helpful cooperation,

Best Regards,
XY

Jött a no shit válasz:

Dear customer,

Thank you for contacting ZOPO MOBILE EUROPE.

It will be delivered soon. It was shipped by postal service

Thanks

Best regards

Zopo Mobile Europe team

És ők még nem is kínaiak, hanem németek. Nem erősségük a kommunikáció.

(#49599) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Rendeltem Tmart UK raktárból egy led lámpát. UK to Europe free shippingel. Itt ugye TN nem jár. A kérdésem az lenne hogy a Tmart oldala sem írja ki a terméket hogy mi van vele, merre jár? Ma változott az állapota Shipped-re, gondolom 3-4 munkanap mire megjön UK-ból?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#49600) bl4ze válasza Layne (#49598) üzenetére


bl4ze
veterán

Megválaszolták.
Ennyi.
Vársz.

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.