Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) beg válasza Fitzgerald (#48500) üzenetére


beg
veterán

1-2 hét. Nem mindig jelenti a célországba elküldve kifejezés a tényleges repülőre pakolást.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48502) Fitzgerald válasza beg (#48501) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi! :R

(#48503) Laza... válasza Fitzgerald (#48500) üzenetére


Laza...
addikt

3-5 hét

beg megelőzött, én nem vagyok optimista...

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#48504) Csabcy válasza bacsko42 (#48495) üzenetére


Csabcy
tag

Helló!

Na ezt a 2 modelt hasonlítgatja a fiam is napok óta, de neki az X5C tűnik jobbnak, mutatott már egy csomó videót. Mi csak januárba tervezünk venni, írj ha megjött, esetleg néhány tapasztalatot is.
Ehhez is jó a 8%-os kupon, ne felejtsd használni.Bár most akciós 13,939 Ft-ért, ezért lehet nem jó a kupon. Azért jók ezek mert ezekhez van minden tartalék alkatrész ha gond van. A fiamnak van egy Revell quadrokopter atomium, tönkre ment az aksija, a revell 8000 Ft-ért
küldött volna, innen rendeltem 640 Ft-ért méret és kapacitás alapján jobb mint új korában.
Jó reptetést.

Üdv:

Csaba

(#48505) beg válasza Laza... (#48503) üzenetére


beg
veterán

Én ezért mondtam optimistább becslést, SG ez is (és akksis, áfa érték alatti):

2014-11-24 11:12
Arrived at overseas (Country code: HU)
2014-11-20 10:41
Despatched to overseas (Country code: HU)
2014-11-18 10:41
Received from Customer

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48506) bacsko42 válasza Csabcy (#48504) üzenetére


bacsko42
tag

Köszi szépen, ha megjott jelzek majd! :)

,,It does not matter how slowly you go as long as you do not stop."

(#48507) Fitzgerald válasza Laza... (#48503) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azért remélem nem lesz annyi :Y

(#48508) Laza... válasza Fitzgerald (#48507) üzenetére


Laza...
addikt

Tavaly ilyenkori rendelésem január közepén érkezett meg :W Az ideiről még nem tudom hogy fog muzsikálni, de majd megbeszéljük januárban :DDD

Never give up!

(#48509) bacsko42 válasza Csabcy (#48504) üzenetére


bacsko42
tag

Elinditottam a rendelest, már atment a fizetesen és processing alatt van :P

,,It does not matter how slowly you go as long as you do not stop."

(#48510) Miti78


Miti78
csendes tag

Abban kérnék segítséget, hogy több dolgot rendeltem 63 dolcsi értékben és egyben fizettem. 7 csomag fog érkezni. Egyben az összes áfaköteles, külön-külön nem. Ilyenkor hogy működik ha vámolásra bekérnek papírokat? Milyen papírt kell küldeni? Kell áfát fizetni? Köszönöm

(#48511) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok! A Light in the box-on végre elérhető egy teló, amit kinéztem: [link]
Erről a webshopról van tapasztalatotok?

(#48512) kazan23 válasza MrChef (#48511) üzenetére


kazan23
aktív tag

Nem rosszak az árak, de a Fulfilled by our European warehouse azt jelenti amit szeretnénk, hogy jelentsen? :F

(#48513) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Már úgy rendelnék ebay-ről de a legnagyobb félelmem az, hogy nem vagyok itthon, aztán a 3 hete várt csomag megy vissza, vagy a talált tárgyak osztályára, vagy abból lesz a postásoknak potya cuccuk!

Ha jól sejtem, akkor a pár száz forintos dolgokat a free shippinggel a postás hozná ki, vagy MPL ha nagy, de a lényeg az, hogy a helyi postához köze van! Ma pont átvettem egy MPL csomagot és a srác azt mondta, hogy ha kicsi a csomag, akkor sima kézbesítő hozza, ha nem tudja leadni, akkor a helyi postán marad két hétig, a topikban is ezt az infot találtam. (esetleg kevesebb napot, de a lényeg, hogy itt lenne a postán, és bármikor átvehető)
Ezen kívül megtaláltam hogy a DHL-nél két próbálkozás ingyenes, és bedob egy papírt, amin el lehet érni a futárt, vele lehet egyeztetni, vagy megmondja merre rakta le a csomagot.

Ezek az infok helyesek? Emiatt egyáltalán nem kell aggódnom, hogy nem vagyok itthon, és elvész a csomagom? :)

(olvastam az első HSZ-t, talán valami ilyesmi is belekerülhetne: átvétel arra az esetre, ha nem vagyunk otthon :U )

[ Szerkesztve ]

(#48514) beg válasza masterful87 (#48513) üzenetére


beg
veterán

Amiket írtál, azok helyesek. Nem kell félned. Sikertelen kézbesítéskor értesítenek, hogy hol veheted át. Ha nem leadós, hanem futárnál marad, akkor kapsz mobilszámot, amin egyeztethetsz vele.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48515) teo027 válasza masterful87 (#48513) üzenetére


teo027
tag

A Postánál 10 munkanapig van a csomag letétben.
Arról, hogy megpróbálták hagynak egy papírt, de a nyomkövetésben is látod ha letétbe tették.
A DHL-t nem ismerem.

(#48516) Laza... válasza beg (#48514) üzenetére


Laza...
addikt

Annyival kiegészítve, hogy még 1x ingyen megpróbálják kézbesíteni. Utána már fizetős

Never give up!

(#48517) bl4ze


bl4ze
veterán

Új negatív rekord : UK airmail small packets : 19 nap (!) alatt ért ide. Jellemzően 2-5 nap alatt itt van minden airmail small packets.

.:. bl4ze .:.

(#48518) El_Diablo válasza Attee88 (#48496) üzenetére


El_Diablo
tag

Én ezt még korainak érzem. Várj vele.

(#48519) El_Diablo válasza Miti78 (#48510) üzenetére


El_Diablo
tag

HA egyenként nem haladja meg az értékhatárt, fel sem fog merülni a vámkezelés problémája. Várd a csomagokat türelmesen. :K

(#48520) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Még egy kérdésem van: eBayen valaki nagyon nem akar tracking numbert adni Kínából, azt mondja hogy 40 dollár alatt nem ad fel registered küldeményt, de legyek nyugodt, meg fog jönni. Nyomjam rá a dispute-ot, vagy legyek nyugodt?

[ Szerkesztve ]

(#48521) molvany válasza Fitzgerald (#48520) üzenetére


molvany
senior tag

Vásárlás elött biztos láttad a terméklapján az idöt, amit megadott várható szállításra ( ezt gyakorlatilag mindegyik megadja ).
Nem gondolnám, hogy mielött ez az idö letelne, jogos - e lenne ?
Továbbá rengeteg eladó nem ad számot és mégis megérkezik a terméke.

WhatsApp :+491737182060

(#48522) diablo1984 válasza Fitzgerald (#48520) üzenetére


diablo1984
veterán

én már vagy 60 napja várok egy csomagot, engem is kábítanak azzal, hogy meg fog az jönni, de szerintem soha! egy hete írtam, hogy 10 napot várok, ha akkor is semmi, akkor megy a negatív, mert tudtommal paypal-al annyi idő elteltével futhatok a lóvém után...

(#48523) molvany válasza diablo1984 (#48522) üzenetére


molvany
senior tag

Ha kifutottál a PayPal idöböl, az sajnos csakis a te hibád :K

WhatsApp :+491737182060

(#48524) Fitzgerald válasza molvany (#48521) üzenetére


Fitzgerald
veterán

30 napot vállalt. Az nem világos, hogy ezt a megrendeléstől szokták számítani, vagy a feladástól.
November 12.-én rendeltem, ő állítólag november 14.-én feladta, ez idáig ok. November 22 és december 2 között kéne megjönnie, azt írta. Ez is ok. De valamit azért csak adhatna, ami mindezt alátámasztja? Dec 2.-ig vagyok hajlandó várni, ha addig nem kapok valamilyen stabilabb információt (vagy nem jön meg a csomag), akkor lesz dispute. eBay-es értékelés kb. semmit nem jelent, ha valaki elad 150 darab 1 dolláros itemet, az már magában 150 pozitív értékelés lehet akár, egy tranzakcióval.

[ Szerkesztve ]

(#48525) Fitzgerald válasza diablo1984 (#48522) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én úgy tudom, hogy 45 nap van rá...

(#48526) hevizms


hevizms
addikt

Akinek sokat késik a csomagja,azé biztos ebben a konténerben van.Kitartás!
:) :))

[ Szerkesztve ]

(#48527) molvany válasza Fitzgerald (#48524) üzenetére


molvany
senior tag

Ha 30 napot vállalt, akkor nem hinném hogy a PayPal ez az idö elött foglalkozik a dologgal.
Pl. az Alin 15 - 34 napot vállalnak. Ez idö letelte elött az Ali sem foglalkozik vele.
Nekem pl. Nov. 14, Nov.16. - i küldemények vannak úton. Semmi gáz. Jönnek. Messze még a 34 nap.

WhatsApp :+491737182060

(#48528) diablo1984 válasza Fitzgerald (#48525) üzenetére


diablo1984
veterán

igen :O

(#48529) El_Diablo


El_Diablo
tag

Nekem Ali-n 10-ből 3 dispute, mivel 60 nap alatt sem érkeztek meg a TN nélküli küldeményeim. Ez elég szomorú...

Viszont a 11.11-én vásárolt TN nélküli sima HK Post-al küldött cuccom ma megérkezett. 11.13-án adták postára. 12 nap alatt ért ide. A sima CN Post-os küldemények 40-60 nap alatt érnek ide (vagy soha).

(#48530) molvany válasza El_Diablo (#48529) üzenetére


molvany
senior tag

Nekem jobb a statisztikám. Az utóbbi 50 - böl csak kettö nem érkezett meg ( természetesen pénzem visszakaptam )
DE ezzel semmi gond számomra. Ez tudva levö és már rendeléskor benne van a pakliban.

WhatsApp :+491737182060

(#48531) Timre


Timre
csendes tag

Nekem is van rendelésem az ebay-en amit nagyon várok.
10.21 rendelés. Még nem érkezett meg.
Amit 10,24 rendeltem, az meg már egy hete megérkezett.
Írtam az eladónak hogy dec 4 ig várok, aztán dispute.

JIAYU G4S/L

(#48532) RVR400


RVR400
veterán

De szeret engem a posta, hogy egyszerre két SMS-t is küldtek... :DDD :W

Jah, az egyik TN meg nem is ismerős. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48533) Laza... válasza RVR400 (#48532) üzenetére


Laza...
addikt

Már örülni se tudsz? :DDD ;]

Never give up!

(#48534) vapega


vapega
tag

Böbe rendelt a To2c-n :)) :C :Y :W

"Böbe • 17 hours ago
Hi!
my order 100037174.
would like it Hungarian gossips and EU with a charger the telephone.
and please writes it on on the packet, that 30$. Thank you. Have a nace day.
• Reply•Share ›
Avatar
MrTo2c Mod Böbe • 7 hours ago
Dear friend , thanks for your order from our website . And friend , we will mark your package as gift with 30$ , your package can be shipped today , your tracking number is RS171291295NL . Good luck for you , have a nice day."

MI 10T

(#48535) bl4ze válasza vapega (#48534) üzenetére


bl4ze
veterán

Hungarian gossips

WTF
ez meg mi ??? :Y :DDD

.:. bl4ze .:.

(#48536) RVR400 válasza Laza... (#48533) üzenetére


RVR400
veterán

Közben rájöttem, hogy két csomagban küldték el a rendelésemet, de csak egynek adták meg a nyomkövetési számát. Kíváncsi vagyok, hogy az okosok mit fognak ehhez szólni. :D

(#48537) Laza... válasza bl4ze (#48535) üzenetére


Laza...
addikt

a ghost seprűje ;]

Nemrég hívott fel egy faszi, és váltig álította hogy ha 20$ gift, azt tuti sosehasenem vámolják. Meghagytam a hitében :U

Never give up!

(#48538) Laza... válasza RVR400 (#48536) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem volt mikor mondtam hogy bontsák fel a csomagot, mert van vagy 5-6 rendelésem, és nem tudom melyiket akarják tudni. Felbontották, voltak olyan szívesek és leírták a tartalmát...

Never give up!

(#48539) Dris69


Dris69
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek hol kéne érdeklődnöm egy november 16.-a óta m.o.-n tengődő csomag felől? Az létezik, hogy egy enyveskezű postás kaparintotta meg? :(((
A YANWEN csomagküldővel küldték, még nem volt vele dolgom. Esetleg valakinek valami véleménye róla?

(#48540) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Yanwen trackingje kamu, ez igazából egy track nélküli China Postos csomag, ami majd valamikor meggyün.

[ Szerkesztve ]

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#48541) Dris69 válasza tfalcon96 (#48540) üzenetére


Dris69
csendes tag

Köszi a gyors választ. :R Ez most kicsit megnyugtatott. :D

(#48542) El_Diablo válasza Dris69 (#48539) üzenetére


El_Diablo
tag

Nem kell foglalkozni azzal amit a látszólagos nyomkövető ír. DE a fenti keresőt ha használod akkor nem kell ide feleslegesen irkálnod! A YANWEN Express cuccai sima CN Post-al jönnek 30-60 nap között. :C

Lekéstem, de jobb 2X, mint egyszer sem! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48543) Laza... válasza El_Diablo (#48542) üzenetére


Laza...
addikt

Nyugi, a következő oldalon smét el lesz sütve ez apoén. Tárol el a linket a hsz.-ra, az a tuti :D

Never give up!

(#48544) Dris69 válasza El_Diablo (#48542) üzenetére


Dris69
csendes tag

Bocsi, kereső eszembe se jutott.. Tudom amatőr és nagy hiba. :B

(#48545) Laza...


Laza...
addikt

Pandawillnél DHL szállításnál már 20% a vám biztosítási díj :DDD

Never give up!

(#48546) Zeki válasza Laza... (#48545) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hehe... :)

(#48547) gyűrű válasza Laza... (#48545) üzenetére


gyűrű
addikt

Ez nem csoda..nekem volt már 5%, aztán lett 10% , és most 20% ,

de ez csak DHL nél, amúgy 10%. viszont még így is megéri sztem.. :K

(#48548) Neveno


Neveno
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy melyik boltból vagy oldarról lenne érdemes iOcean X8 as mobilkészüléket rendelni? ahol garancia is van rá illetve a vámolással sincsen probléma.
tapasztaltabb vásárlók véleményére lennék kíváncsi,
tudnátok ebben segíteni információkkal?
Köszi előre is.
Üdv.

(#48549) petya0426 válasza petya0426 (#48396) üzenetére


petya0426
tag

?

(#48550) kazan23 válasza Laza... (#48545) üzenetére


kazan23
aktív tag

Lesz az még 27% is ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.