Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) Dluinet válasza bl4ze (#44097) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rendelés után 1-5 munkanapra feladják a csomagot
feladás után 3-25 napra érkezik

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44102) Laza... válasza Dluinet (#44101) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem volt már 2 hetes, és 3 hetes feladásom is. Egy tapasztalat nem tapasztalat :)) De 1 napos feladásom onnan még soha nem volt. Talán 3 nap, az is 1x

Never give up!

(#44103) Gergosz2 válasza bl4ze (#44100) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezen nics semmi meglepő , ezzel kell számolni az embernek ha kínából rendel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#44104) Moleman válasza bl4ze (#44097) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem egy csomag jött svéd postával Banggoodról, 9 napot futott.

(#44105) maj-viktor válasza bl4ze (#44100) üzenetére


maj-viktor
őstag

SE esetén nem is nagyon fogsz látni mozgás (eddigi tapasztalataink alapján), ha látsz is valamit, akkor azt a directlink-es oldalon egyedül!
Ha EU-ba / országba érkezik, akkor szokott feléledni...
De SE esetén ~2-3hét szállítás szokott lenni

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#44106) szmyky válasza bl4ze (#44100) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ahogy látom svéd postával adták fel...ott csak akkor fogod látni a csomagod, ha már itt lesz az EU-ban!

(#44107) Dluinet válasza Laza... (#44102) üzenetére


Dluinet
nagyúr

5-nél járok
ebben van egy UK raktáros is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44108) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Szerintetek ez meg fog jönni valaha: 2014-07-24 10:10, Despatched to overseas ? :W :O
Vagy inkább az emlékét is töröljem? Holnap lesz két hónapja, hogy megrendeltem a telefont.
Más kérdés: a PayPal claim-ben mennyi ideig szokott tartani a Being Reviewed By PayPal státusz? Már 3 napja így áll, pedig nem bonyolult az eset, nem jött meg a nyamvadt fent említett telefon.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#44109) ollie válasza tboy93 (#44095) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van amit lehet, van amit nem. Rendelésnél kiderül.

***

(#44110) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
A német vámhivatal által Kínába visszaküldött telefonom sztorija folytatódik. A Coolicool váltig hangoztatja, hogy csak akkor fizetik vissza a pénzt, ha megkapták a telót. De írják, hogy ne aggódjak, mert mindenképp visszautalják. Igen ám de a rendelés augusztus 7.-én történt, így két nap múlva lejár a Paypal védelme. Ugye jól gondolom, hogy legjobb ha indítok egy disputot?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#44111) szmyky válasza Biqci (#44110) üzenetére


szmyky
aktív tag

Csak ezt teheted, Ők ne aggódjanak és térítsék vissza a lóvét! :K

(#44112) Laza... válasza Biqci (#44110) üzenetére


Laza...
addikt

Jól, bizony, ne hagyd magad ettől eltántorítani!

Never give up!

(#44113) Dominó85


Dominó85
veterán

Sziasztok,
Végéhez közelít lassan a Dx.com-os sztorim a Simtelep N9 fostalicska telefon és a hozzá hasonló oldal kapcsán. Ma sikeresen feladtam TN-vel UK-ba a telefont ajánlott elsőbbségivel 2600Ft-ért. Kíváncsi leszek mikorra ér ki és mi lesz a Dx.com válasza.
Dominó

* Péter - 06302461862 *

(#44114) Biqci válasza szmyky (#44111) üzenetére


Biqci
aktív tag

+ Laza...

Kösz a segítségetek, akkor szépen elindítom a disputot.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#44115) tboy93 válasza ollie (#44109) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ki vagyok akadva. Es1 honda civic front lip 9k huf-ert free postaval erre nem jon Mo-ra :((( depresszios leszek. Ebayen 9k+30k postakoltseg :DDD

(#44116) Zeki válasza bl4ze (#44097) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt kell tudni a kínai rendelésekről, hogy ami nem a kínai postával vagy kínai dhl-el jön, ott előbb a csomagokat kínai futárcégek szedik össze, és ők viszik el Hong Kongba, Szingapúrba, és akkor kapják meg a nemzetközi posták, svéd, holland, svájci... így aztán a külföldi posta tracking numbere 1-2 hét is mire él.

(#44117) Zeki válasza Dominó85 (#44113) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi volt a gond a simteleppel, amin mindenki csak röhögött, hogy berendelted?

(#44118) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Valaki esetleg Szerbiából? :D Érdekelne ott hogy is megy a vámolás a postán............. :)

Oneplus 8T 8/256

(#44119) tboy93 válasza ruszi_tomi (#44118) üzenetére


tboy93
nagyúr

en ugy hallottam hogy kimegy egy fekete suv hazhoz, kiszall 3 tagbaszakadt gorilla es szepen megkernek ra hogy tejelj ha kedves az eleted:)

[ Szerkesztve ]

(#44120) RBJ


RBJ
addikt

Kinek mi volt a leghosszabb megérkezési idő rendelésben?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44121) Kolondrum válasza RBJ (#44120) üzenetére

Több hónap, mágnes. DX.com

(#44122) Dluinet válasza RBJ (#44120) üzenetére


Dluinet
nagyúr

60-75 nap kürül

mozgásérzékelő
ebay

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44124) beg válasza RBJ (#44120) üzenetére


beg
veterán

Mindegy, azt a kollégát nem tudjuk überelni, aki valamikor a múlt hónap környékén kapott meg egy áprilisi cuccot :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44125) szmyky válasza RBJ (#44120) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én kb. 30-40 rendelésen vagyok túl és a feladástól számítva általában 6-15 napon belül minden megérkezett az országba.

Természetesen a vám az külön téma, ott volt, hogy 2 hetet állt a cuccom.

Plusz külön téma, hogy az eladó mikor adja fel a cumót.

(#44126) Dluinet válasza szmyky (#44125) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha nekem 15 nap alatt megjönne akkor iszonyú boldog lennék

hogyan találod meg a gyors eladókat?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44127) Gergosz2 válasza RBJ (#44120) üzenetére


Gergosz2
veterán

~4 hónap , szilikon muffin sütő forma.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#44128) Akve


Akve
tag

Sziasztok,
A kereső nem segített, az RC******MY tracking milyen postàt jelent?

Élek és élni hagyok.

(#44129) Laza... válasza Akve (#44128) üzenetére


Laza...
addikt

Maláj

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#44130) RBJ válasza Dluinet (#44126) üzenetére


RBJ
addikt

Ezt én is kérdezni szoktam. Én meglepődtem két rendelésnél, hogy 12-14 nap alatt ideért. Nem megszokott nálam. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44131) kjany


kjany
tag

Ilyenkor mi a teendő?
Rendeltem egy olcsó bluetooth autós kihangosítót tinydealtől. Egy hét alatt meg is érkezett az árú Magyarországra, a postai nyomkövetésben megdöbbenve látom, hogy mai nap NAV regisztráció történt, vámköteles küldemény lett. Mivel az értéke postaköltséggel együtt sem éri el a 22 eurot így tudomásom szerint ez vám, és áfa mentes lenne. Megvan a paypal számla, és a megrendelő igazolás pdf.-ben, de félek ha ezt elküldöm a postaimport@...ra akkor ők úgy fogják értelmezni, hogy én vámkezelést kértem tőlük, amit ők meg is csinálnak, valószínűleg kapok egy nullás vám számlát, de az 1.500 huf + költséget kifizettetik velem, hisz dolgoztak, az én kérésemre, viszont én egyáltalán nem akartam ezt a cuccot vámkezeltetni.
Volt már valakinek hasonló eset, mire számíthatok, illetve mit tegyek, hogy a legjobban jöjjek ki a dologból.

(#44132) beg válasza kjany (#44131) üzenetére


beg
veterán

Küld el nyugodtan. Ha nincs áfa, nincs ezerötszáz sem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44133) Laza... válasza kjany (#44131) üzenetére


Laza...
addikt

Úgy fogják értelmezni, hogy semmit nem kell fizetned ha valóban annyi az értéke, és ezt bizonyítani is tudod. Ebben az esetben csönget a postás, és semmit nem kell fizetned

Never give up!

(#44134) Akve válasza Laza... (#44129) üzenetére


Akve
tag

Köszönöm szèpen!

Élek és élni hagyok.

(#44135) Dluinet válasza RBJ (#44130) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem a rekord 4 nap volt
de már nem emlékszem, hogy mi volt az

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44136) szmyky válasza Dluinet (#44126) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nem olvastátok végig, amit írtam?
Én a postai útra értettem 6-15 napot...ebben nincs benne, amíg a kis tyam-tyung elsétál vele a postára!...ami szintén lehet 10nap +

(#44137) CoolBoy323 válasza Dominó85 (#44113) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Én is :)

De hh UKba kell visszakuldened?

[ Szerkesztve ]

(#44138) Kolondrum válasza kjany (#44131) üzenetére

Emberek ülnek ott, lehet velük kommunikálni, én is megettem. Írd meg mi a szitu.

(#44139) newsync


newsync
tag

Csütörtök, Szeptember 18, 2014 Helyszín Időpont Csomagok
13 Vámkezelési státusz frissült BUDAPEST - HUNGARY 12:04
 
12 Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható BUDAPEST - HUNGARY 08:58

Kerdeznem ,ez mit jelent ,illetve mikor kapom kezhez a csomagom?a szamlat es paypall kivonatot mar reg elkukdtem

(#44140) Gépötty válasza newsync (#44139) üzenetére


Gépötty
senior tag

Végeztek a vámolással, most már napokon belül megkapod.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#44141) Dominó85 válasza Zeki (#44117) üzenetére


Dominó85
veterán

A legfontosabb funkciója nem működött. Az alsó Qwerty klavival mindenhol csak számok voltak írhatóak. Az IPS panelje xarul volt illesztve, alsó része jóval erősebben átvilágított. Meg egyéb furcsaságok, mint kamu, szoftveresen átmókolt SOC adatok (6572 vagy 6582, 512mb vagy 1gb...). Rootolva írták, nem volt az... legkisebb gond. Na meg 2MP-nek hazudott 320*240 kamera... :DDD

Pozitívumok: a Hongmiénál jobb GPS (baszki hatalmas antenna volt benne). Kibaxott jó kijlző idő (majdnem 13 óra!!!)

* Péter - 06302461862 *

(#44142) Alex Harley


Alex Harley
csendes tag

Chigon rendelés:

Kifizetve: 09.05.

TN: 2014.09.08. (időzóna eltérés miatt 09?)

Kézhez vétel: 09.18.

De a legszebb a Fedex gyorsasága...

[ Szerkesztve ]

Motorozni kell !!

(#44143) kjany válasza Kolondrum (#44138) üzenetére


kjany
tag

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
Elküldtem a szükséges adatokat, és várom az árút, remélem nem fogják ott tartani hetekig.

Az átfutási időkhöz hozzászólva: Nekem a rendeléstől az átvételig számolva a leggyorsabb 8 nap, a leglassabb 32 nap várakozás volt., ezek vám mentes áruk voltak, vámmal volt olyan ami 43 nap után érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#44144) tboy93 válasza kjany (#44143) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem volt vammentes aru ami 52 nap alatt erkezett meg. De a legdurvabb a tablet billentyuzet volt, arra 3 honapot vartam, vagyis nem vartam mert mar reg vissza volt teritve a penz, ugyhogy meglepi volt :)

(#44145) Kacsanova


Kacsanova
csendes tag

Nekem még soha nem volt gondom aliexpresses rendeléssel, de most egy 2 gyémántos eladó által adott TN-t már 9 napja nem lát a 17track. Már írtam neki üzenetet, jött a szokásos terelő duma, hogy mostanában szigorú az ellenőrzés stb... (ehhez képest másik 3 egy időben rendelt csomagom már úton van 1 pedig már meg is érkezett). Tudom, alin 60 napom van, hogy megérkezzen az áru... szerintetek várjak még vagy írjak rá megint vagy tuti kamu a TN és indítsak egy disputeot?

(#44146) RVR400 válasza RVR400 (#44082) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, úgy néz ki, hogy sikerült végre lerendezni a dolgokat:

2014-09-18 11:01, Vámmentes vámkezelési indítvány NAV részére elküldve
2014-09-18 10:59, Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-09-18 08:53, Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-09-10 08:39, Visszakézbesítés / Return delivery
2014-09-03 10:21, Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-09-01 13:40, Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-08-27 07:36, Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-08-26 13:24, Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014-08-25 12:30, Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure
2014-08-18 14:27, Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-08-07 23:50, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-08-06 15:01, Célországba elküldve / Item sent abroad

(#44147) KinaitAkarok


KinaitAkarok
újonc

Ez a normális?

Tegnap előtt rendeltem minidealtől, DHL expressel, tegnap reggel jött az email hogy feladták.
De még ma is azt mondja a DHL rendszere, hogy ilyen számon nincs árú a nyilvántartásukban.

Adok-veszek!

(#44148) Laza... válasza KinaitAkarok (#44147) üzenetére


Laza...
addikt

"Normális", jaja. kikérték a számot, de még nem adták fel. Jellemzően pár nap, max egy hét mire ténylegesen is feladják.

Never give up!

(#44149) calogero198


calogero198
csendes tag

Paypal döntött:

After carefully reviewing your case, we've determined that you'll be
eligible for a refund (including handling and shipping) once you've
returned the merchandise to the seller.

Mit jelent az hogy: including handling and shipping

A visszaküldés árát vagy? Free shipping-gel rendeltem, nem lehet valamilyen módon visszakapni a visszaküldés díját? (Csak hogy telhetetlen legyek...)

(#44150) Laza... válasza calogero198 (#44149) üzenetére


Laza...
addikt

Visszakapod a szállítási költséget is - ha már visszaküldted a cuccot, és átvették, akkor kapod meg a pénzed.

including - benne foglaltatik (jelen esetben a szállítási költséget is)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.