Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) kcsa válasza kerekfej (#44443) üzenetére


kcsa
veterán

miért? a 9 forint már nem számít? :U Ja, persze jó lenne ha száz huf lenne egy dollár, de ez a fórumozókon kicsit túlmutató kérdés...

(#44452) El_Diablo válasza szmyky (#44432) üzenetére


El_Diablo
tag

Köszönöm. :C

(#44453) hzsolee


hzsolee
őstag

Üdv!
Kérdésem: ilyenkor mit csinálnak?

A válaszokat előre is :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#44454) El_Diablo válasza hzsolee (#44453) üzenetére


El_Diablo
tag

Én leginkább a semmit tevést javasolnám.

(#44455) aytukabozs válasza hzsolee (#44453) üzenetére


aytukabozs
addikt

Érzésem szerint akkor került postára valójában a csomag.
(Bár a CN engem eddig valahogy elkerült, csak nem nyomkövethetőt kaptam eddig azzal)

(#44454) El_Diablo
Nem az a kérdés ő mit csináljon, hanem hogy a csájnapostos sürgék mit csinálnak épp :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#44456) hzsolee válasza aytukabozs (#44455) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm.
Már harmadszor lett rendelve a cucc. 2x nem jött meg, amikhez nem volt követés. Most legalább látom is, hogy nem jön..... :))

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#44457) Dominó85


Dominó85
veterán

RR246851132HU
Elküldtem 18-án a Simtelep N9 telcsit. Ma meg jött az SMS, hogy a DX.Com refundolt. Ettől függetlenül továbbra sem ajánlom őket.

* Péter - 06302461862 *

(#44458) Dominó85


Dominó85
veterán

Aliexpress-en a Superdeals keretében most csak 30USD a sokak által várt Xiaomi MiBand!!!

* Péter - 06302461862 *

(#44459) kcsa válasza Dominó85 (#44458) üzenetére


kcsa
veterán

ez bizony nem mi band :)

(#44460) beg válasza Dominó85 (#44458) üzenetére


beg
veterán

Szerinted így néz ki? :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44461) Dominó85 válasza kcsa (#44459) üzenetére


Dominó85
veterán

Akkor csak annak hívja a kínai. Sorry. :D

beg
Az Aliexpressnek tényleg büntetnie kellene a mocsok eladóit... Ennyi hamis cuccot és átnevezett kütyüt! És ezzel etetik a népet Superdeals-ben... :F

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#44462) beg válasza Dominó85 (#44461) üzenetére


beg
veterán

Szokj végre hozzá, ez kína. Csak előtte nézd meg 15x és azt se hidd el, amit kérdez.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44463) Laza... válasza Dominó85 (#44461) üzenetére


Laza...
addikt

Hasonlóan sokgyémántos eladónál napok óta 9 dodó a 64GB-os micros SD, van vagy 100 rendelése már. Én nem rendeltem ;]

Közben meglestem, ma már nincs benne a kihagyhatatlan ajánlatokban :D Lehet valakinek már megérkezett? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#44464) hevizms


hevizms
addikt

Na és mire lehet használni ezt a Mi Band nevű valamit?Mire jó ez?

(#44465) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

A chigon-os összekötő srác fent van itt a fórumon, vagy hogy lehet őt elérni? :D Telószámot kaptam, de most ezért nem hívnám fel.

Oneplus 8T 8/256

(#44466) bl4ze válasza ruszi_tomi (#44465) üzenetére


bl4ze
veterán

hungobungo név alatt

.:. bl4ze .:.

(#44467) El_Diablo válasza aytukabozs (#44455) üzenetére


El_Diablo
tag

Jogos félreolvastam! :C Bocs.

(#44468) ruszi_tomi válasza bl4ze (#44466) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Köszi, teszek egy próbát, ráírok, aztán majd lesz valami :D

Oneplus 8T 8/256

(#44469) ruszi_tomi válasza Dominó85 (#44458) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Nagyon bátor embereknek, :K
[MIBand]

Oneplus 8T 8/256

(#44470) maggi1886076 válasza ruszi_tomi (#44469) üzenetére


maggi1886076
addikt

Akkor már innen, ez biztos eredeti. Én tegnap meg is rendeltem.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#44471) espi38 válasza Laza... (#44364) üzenetére


espi38
őstag

Szia!Lehetséges az,hogy 6 munkanap alatt nem érkezik meg a telefonom Kínába?
Van olyan hogy eltűnik odamenet a csomag mert ha igen jobban jártam volna ha nem rakom bele a készüléket.
Ugyanis az aliexpressen úgy működik a dolog ha a visszaküldött termék jelen esetben 25 napon belül nem érkezik meg az eladóhoz automatikusan visszaküldik a vevő számlájára a vételárat.
Várom a válaszod hátha tudod,hogy megy a szállítás Kínába.
Üdv laci

(#44472) szmyky válasza espi38 (#44471) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nyitottál disputot a visszaküldésről???
Az mindenképp nyiss!!!

Szerintem inkább úgy van, hogy ha nem érkezik vissza a csomag Kínába az eladóhoz, akkor Te nem látsz refundot... csak akkor teljesül a refund, ha az eladó hiánytalanul visszakap mindent és ezt jelzi az Alinak!
Ha te feladod és eltűnik a csomagod, akkor mész a postára és bezsebeled a posta által fizetett kártérítést, az eladó pedig nem refundol semmit!

[ Szerkesztve ]

(#44473) espi38 válasza szmyky (#44472) üzenetére


espi38
őstag

Szia!nyitottam refundot de linkelem a szóban forgó ügyet nézz meg légy szíves.
Egyébként a postától nem tudok felvenni semmit mert nem érték biztosítva lett feladva:(
http://trade.aliexpress.com/issue/issueDetail.htm?issueId=60197483261893

(#44474) aytukabozs válasza espi38 (#44471) üzenetére


aytukabozs
addikt

"Ugyanis az aliexpressen úgy működik a dolog ha a visszaküldött termék jelen esetben 25 napon belül nem érkezik meg az eladóhoz automatikusan visszaküldik a vevő számlájára a vételárat."

:Y ezt meg honnan vetted?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#44475) espi38 válasza aytukabozs (#44474) üzenetére


espi38
őstag

a linken így fordította a fordító

(#44476) llaszlo válasza Laza... (#44434) üzenetére


llaszlo
veterán

Miért lenne visszatérítés? Ez befizetés volt a számlára. Annak mennyi a költsége? Az a 3.4%+90HUF. A költség nem attól függ, hogy eladó vagyok-e, hanem, hogy mennyi a számla forgalma.
Ugyanaz a táblázat van a PP oldalán is a költségeknél.
[link]
Korábban is kaptam már ilyen befizetést és az dollárban maradt a PPn nem HUFban.

(#44477) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
Mostanában milyen időket futnak a TN nélküli HK postos csomagok?

(#44478) aytukabozs válasza espi38 (#44475) üzenetére


aytukabozs
addikt

A linked csak nekeked szól hiába linkeled ide a te jelszavad és felhasználóneved nélkül nem látjuk :(((
Nem másolnád be a szöveget?
Úgy talán tud valaki segíteni...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#44479) Dluinet válasza fcsabika1 (#44477) üzenetére


Dluinet
nagyúr

30nap

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44480) espi38 válasza aytukabozs (#44478) üzenetére


espi38
őstag

Opsz!
Ezt nem tudtam ide másolom:)

Awaiting seller's receipt confirmation

Reminder:
You have returned your order to the seller – please wait for their confirmation. If the seller does not confirm receipt of your returned order or escalate the claim, your payment will be refunded to you.
Time remaining for seller to confirm: 21 calendar days 5 hour 49 minute 44 second .

(#44481) Mottie válasza espi38 (#44480) üzenetére


Mottie
őstag

És tényleg azt írják.. Bár ez igen érdekes.. Neked kellett igazolnod, hogy feladtad?

Be Victorious!

(#44482) espi38 válasza Mottie (#44481) üzenetére


espi38
őstag

Nem kellett!
Csak a nyomkövetési számot adtam meg ezen az látszik,hogy feladtam hiszen él a szám-csak nem frissül hogy miért fogalmam nincs múlt héten hétfőn adtam fel és azóta semmi mozgás bármelyik nyomkövető oldalt nézem.

(#44483) Laza... válasza espi38 (#44482) üzenetére


Laza...
addikt

Küld már át priviben a számot...

Never give up!

(#44484) aytukabozs válasza espi38 (#44480) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát szerintem meg ez nem egészen ezt jelenti, az én konyha angolommal úgy értelmezem hogy,

ha 21 napon belül nem erősíti meg hogy megkapta, vagy nyújt be panaszt hogy nem, akkor kapsz refundot.

Tehát ha nem jelentkezik semmilyen infóval akkor lesz refund, ha jelzi hogy nem kapta meg, akkor meg új kör jön...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#44485) espi38 válasza aytukabozs (#44484) üzenetére


espi38
őstag

Hátha így lesz az jó kör lesz mert ezek után nincs kézzel fogható semmim hisz a telo Kínában kering valahol:(
Bízom abban,hogy megkapja a kis Kínai a készüléket és a vége fizetés lesz.
Egyébként videóval bizonyitottam,hogy rossz a telefon nem jó kedvemben postáztam vissza.

(#44486) Laza... válasza espi38 (#44485) üzenetére


Laza...
addikt

Magyar oldalon elküldve, kínai oldalon nézve:

Most vagy tényleg elküldve, és még nem ért Kínába, vagy a magyar VÁM csüccsen még rajta (utóbbira szavazok, 1 hét alatt ki szokott érni)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#44487) llaszlo


llaszlo
veterán

Hogyan lehet úgy utalni PP-n, hogy a költségeket az utaló fizeti? Nem találtam ilyen lehetőséget. Van egyáltalán ilyen?
Miért nem a 3.4%+90HUF-ot vonja le, hogyha pénzt kapok a számlámra? A költségeknél pedig ez van a táblázatban. Mert vissza néztem egy korábbi utalást is és ott sem ennyit vontak le, hanem többet. Akkor is kb 5.5-5.6% volt meg most is a 90-HUF-fal együtt.
Van még valaki aki már kapott pénzt a PP-n és meg tudná mondani, hogy neki mennyi volt a levonás?

[ Szerkesztve ]

(#44488) RVR400 válasza llaszlo (#44487) üzenetére


RVR400
veterán

(#44489) llaszlo válasza RVR400 (#44488) üzenetére


llaszlo
veterán

Ott alig válaszolnak. :( Ezt a topicot meg sokkal többen nézik.

[ Szerkesztve ]

(#44490) aytukabozs


aytukabozs
addikt

tujafáim külső ágai kezdenek elbarnulni, mitől lehet?
valaki azt mondta gomba, maradék canestennel kenjem le vagy mi?

bocs hogy itt de a tujakankó topicban senkise válaszol...

(#44491) Laza...

Vicceltem basszus :)
tujakankó topic? Meg növénygombára canesten? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#44491) Laza... válasza aytukabozs (#44490) üzenetére


Laza...
addikt

Origón van egy cikk, nemrég olvastam . egy új bogár vagy mi a franc, délről tör észak felé. Keresd meg a cikket, nem sok módszer van védekezni ellene :(

szerk.: meg is van

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#44492) Mottie válasza llaszlo (#44487) üzenetére


Mottie
őstag

Úgy, hogy a kérdéses összeggel többet utal az utaló. :D Így aaztán azt levonva pont a remélt összeg érkezik meg.

Be Victorious!

(#44493) Zeki válasza Mottie (#44492) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kurvaegyszerű, utalásnál ki lehet választani, hogy miért utalok, és attól függ, hogy állom-e az utalás költségét, vagy nem állom, és akkor kevesebb megy át.

(#44494) Laza... válasza aytukabozs (#44490) üzenetére


Laza...
addikt

Akkor kabbe. csak így, röviden :P Az első sort olvastam el, én marh ameg segíteni próbálok :W :DDD

Never give up!

(#44495) beg válasza aytukabozs (#44490) üzenetére


beg
veterán

Miért? Simán kinézem emberekből. Anno unokatestvéremnek mondták, hogy a vhs fejet pucolja meg alkoholos vattával. Csak cherry garone volt otthon...

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44496) espi38 válasza Laza... (#44486) üzenetére


espi38
őstag

Felhívtam a postát ott azt mondták elment a csomag,múlt hèt kedden.De hogy 7nap alatt nem ért Kínàba ez kicsit kínos nem de?

(#44497) Laza... válasza espi38 (#44496) üzenetére


Laza...
addikt

7 nap még nem a világ vége... péntekig biztosan kiér

Never give up!

(#44498) szmyky válasza espi38 (#44496) üzenetére


szmyky
aktív tag

A kínaiak is sokat ba..akodnak a vámmal, az én csomagomat, amit kiküldtem 2x is scannalték(Peking és Shenzhenben is) lehet, hogy a vámon is fog állni 1 hetet.

(#44499) espi38 válasza szmyky (#44498) üzenetére


espi38
őstag

Roppant mod boldog vagyok csak benne all az ember pénze a semmiért,soha tobbet kinabol telefont

(#44500) llaszlo válasza Zeki (#44493) üzenetére


llaszlo
veterán

És ebből szerinted tudom, hogy mit kell beállítani???

Mottie: Szövegértés??? A százalék és az összeg között mi is az összefüggés, ebben az esetben? Semmi. A százalék nem attól függ, hogy mennyivel többet vagy kevesebbet utaltak. Egyértelmű, hogy nem 3.4%+90HUF a levonás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.