Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) atala


atala
addikt

Amit bekarikáztam, azt mire kell vélni? Elég régóta áll már a csomagom. Szerintem ez már nem fog megjönni.

(#38252) beg válasza atala (#38251) üzenetére


beg
veterán

14-én lett feltéve repülőre. Legutóbb nekem majd egy hónap kellett, hogy onnan számítva megkapjam. Szóval türelem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#38253) aytukabozs válasza atala (#38251) üzenetére


aytukabozs
addikt

Amit bekarikáztál az csak a nyomkövető oldal sirámja hogy nem adtad meg a célországot, és emiatt lehet hogy nem teljes az információ amit adnak...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#38254) atala


atala
addikt

Annyira idegesítő, hogy egyes csomagjaim 10 nap alatt itt vannak, mások meg 1 hónapig utaznak.
aytukabozs: köszi.

[ Szerkesztve ]

(#38255) Zeki válasza Doky1988 (#38250) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, azt jelenti.

(#38256) LámaZ válasza atala (#38254) üzenetére


LámaZ
addikt

Futárszolgálattal kell akkor rendelni, annak minden terhével.

Legyen minden jó!

(#38257) bul07 válasza Graphics (#38248) üzenetére


bul07
nagyúr

És nem fog mindkettőnket kizárni a Banggood?
Mert vannak akciók amiket egy ember egyszer vehet igénybe, és így hogy egy paypal-ról lenne fizetve nyugodtan hiheti hogy egy ember van mindkettő mögött

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38258) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Rendelt mostanában valaki iOffer-ről? Valahogy nem egyértelmű a rendelés menete. Nem találom a PayPay fizetés lehetőségét.
Itt van a 2 megrendelt tétel. A megrendelés részleteinél EZT mutatja. Ha rámegyek az "I sent my payment" gombra EZ jön elő. Gondolom a fizetési tranzakció kódját kéri amivel igazolom hogy fizettem. (de még nem fizettem.)

Rámentem, hogy kérek egy "invoice"-ot az eladótól. Kaptam egy emailt amiben a link IDE mutatott. De ha rámegyek, hogy "Complete Purchase", akkor újra EZ jön be... :(

Ennyire körülményes lenne az egész? Azt gondoltam hasonló mint az ebay, hogy csatolom a paypal fiókom és fizetek, aztán várok. De nem igazán akar összejönni...

(#38259) kcsa válasza szabifotos (#38258) üzenetére


kcsa
veterán

Piactér, úgy tudsz fizetni, ahogy az eladó lehetővé teszi. (lásd ebay)

(#38260) Graphics válasza szabifotos (#38258) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Visszakeresel, az iOffer-ről nem túl pozitiv kép alakult ki :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38261) szabifotos válasza kcsa (#38259) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ezt, hogy érted?

Látom, hogy lehet paypallal fizetni nála,de az ebayen csatolom ugye a fiókom és levonja a pénzt. Itt nem történik semmi, nem is kéri a paypal accountom adatait.

Nővérem UK-ban rendelt innen többször, ezért próbálkoznék én is.

(#38262) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Segítsetek értelmezni ezt a rész légyszives:
Amennyiben nem sikerül felvenni a kapcsolatot, vagy nem válaszol a másik fél, esetleg egyáltalán nem tudunk megegyezni, úgy "Claim"-é tudjuk változtatni az ügyet. Itt 10 nap áll rendelkezésre az ügy megoldására, ha nem jelentkezik az eladó, úgy automatikusan zárul a követelés és dönt a PayPal. Ha megoldódik az ügy, bármikor bezárhatjuk a Claim-met.
hogy nyitok claim-et?

Túrista vagyok

(#38263) k.kristof válasza bpmcwap (#38262) üzenetére


k.kristof
őstag

Dispute-ot kell nyitni, azt lehet Claimmé változtatni. Ezt a Resolution Centerben találod, de én még sosem csináltam ilyet, mindig az Ebayen keresztül intéztem a problémáimat (máshonnan nem rendeltem még fizikai dolgot).

(#38264) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Mi a helyzet most, jelenleg is fennakad minden a vámnál és szinte 100% az áfa fizetés mint tavaly év végén?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38265) Graphics válasza dethroner (#38264) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanaz a helyzet :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38266) Laza... válasza dethroner (#38264) üzenetére


Laza...
addikt

Nem ugyan az a helyzet, sokkal rosszabb. Képesek 3 hetet is tökölni, hogy lehetőleg még épp beleférj egy dispute nyitásba

Never give up!

(#38267) aytukabozs válasza bpmcwap (#38262) üzenetére


aytukabozs
addikt

A tranzakcióid közül kiválasztod a problémásat, a details gombra kattintassz, majd a következő lap alján a resolution centre gombra, kiválasztod a problémád jellegét (Áruval (Item dispute)vagy tranzakióval kapcsolatos a bibi), az előbbire böksz és a continue gombra, aztán elsírod mi fáj...
:)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#38268) janaman01


janaman01
addikt

Várok valamit ami fontos lenne...tegnap célországba megérkezett....mondom hátha ma a postán átvehető....idág semmi, most frissült, hogy a 7:37 kor postán átvehető...áááá posta meg szombaton délig nálunk...pfffff...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38269) atala válasza LámaZ (#38256) üzenetére


atala
addikt

Ezek max 15 dolláros cuccok.

(#38270) bpmcwap válasza atala (#38254) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Újabban tényleg nonszensz amit csinálnak...

2014.06.04
18:36
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.06.05
10:15
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.06.05
23:13
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.06.11
15:11
Küldemény információ:
Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure

2014.06.13
14:50
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

2014.06.18
06:24
Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

2014.06.23
10:57 Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

Túrista vagyok

(#38271) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.

Az első rendelésem lenne külföldről, és segítséget szeretnék kérni.
Xiaomi Pad lenne a rendelt áru plusz fólia ,tok.Nos ha a Xiaomi hivatalos oldaláról rendelek akkor sajnos gözöm sincs mivel küldik és mennyi az esélye a vám áfá-nak.Viszont szerintem innen biztonságos, a tab ára 54-60k tárhelytől függöen plusz a tok, fólia és headset, így 70 k-ra saccolok. A másik az az aliexpress lenne ugyan ezekkel a kiegészítőkkel.De úgy olvastam hogy minél gyorsabb a posta (DHL,TNT,UPS, stb.) annál nagyobb a vám áfa esélye bele kalkuláltam csak jó lenne ha nem kellene fizetni.Ez esetben megéri sima singapore post-tal rendelni? A idő nem annyira fontos tudok várni.
Köszönöm.

(#38272) Graphics válasza NOKA32 (#38271) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akárhogy nézem, én még csak nem is tudok arról, hogy ez a tablet létezne, és rendelhető lenne :)

Max előrendelhető.

Árat hogy számoltad? 320-350$ , ez alaphangon 75-80 ezer + áfa

240$-ért sehol se lehet kapni, az csak a nagykereknek érhető el Kínában annyiért.

Egyáltalán erről beszélünk, vagy a Hongmi Note-ról?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38273) aytukabozs válasza NOKA32 (#38271) üzenetére


aytukabozs
addikt

MiPad a neve, és én sem láttam még eu-ba szállító webshopban...

(#38272) Duliee
május közepén volt egy ilyen nagy xiaomi rendezvény ahol beherangozták az újdonságokat.
szerintem akkor pár webshop kirakta vevőcsalogatónak, aztán melléhazudtak valami árat...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#38274) Graphics válasza aytukabozs (#38273) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Főképp nem 240$-ért... annyi sose lesz :)

330$-ról indul + áfa

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38275) maj-viktor válasza janaman01 (#38268) üzenetére


maj-viktor
őstag

Már bocs, de szombaton mióta van kiszállítás a postánál!? (pláne külföldi csomag estén)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#38276) maj-viktor válasza NOKA32 (#38271) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ami kivan írva ár (az külföld esetén szinte mindig nettó), arra számolj rá ~30%-ot (ÁFA-VÁM-vámkezelés), és csakkor rendeld meg, ha így is megéri neked...

postát, mert szerintem ilyen értékesebb terméknél válassz futárt, mivel sajnos ígyis-úgyis vámolják már... sima posta esetén 80-90% az esélye mostanában, és úgy akár 1-2hónap is lehet a szállítás, míg futárral jóesetbe csak 1hét a világ másik feléről...

Amúgy 240$ esetén:

240$ x 230Ft = 55.200 Ft +30% (16.560 Ft) = 71.760 Ft körül számolhatsz... futár esetén még +10-20$ (3-4E Ft)...

De ha az ár a többiek által írt: 330$ körüli, akkor:
330$ x 230 Ft = 75.900 Ft +30% (22.770 Ft) = 98.670 Ft körül számolhatsz.... futár estén még +10-20$ (3-4E Ft)...

Szóval ezekszerint, csak akkor vágj bele, ha van rá 100k-d!

aliexpress-en óvatosan... sok a csaló rajta... mielőtt megrendelnéd rakd be kitől szeretnéd szerintem és segítünk, hogy érdemes-e tőle rendelni... (sok értékeléses legyen 10.000+ pozitív, rövid processing time ~3-5nap)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#38277) NOKA32 válasza maj-viktor (#38276) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Juli 16 án lesz kapható persze kínában. Így már értem hogy a magyar xiaomishop oldalán miért írtak 98 ezret rá azt hittem olcsobban kijövök, dehát ez van.Még egyszer köszönöm ha megjelenik akkor könnyebb lesz dönteni ,ja és a testvérem is rendelne egyet nagy eséllyel.

(#38278) Zeki válasza maj-viktor (#38276) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tabletre sincs vám, csak Áfa meg 1500Ft postai kezelési költség. Ha jól tudom.

(#38279) Graphics válasza Zeki (#38278) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tabletre van vám :) én ezt tudom. Telefonra nincs.

De ez már ügyintéző válogatja kb..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38280) maj-viktor válasza Zeki (#38278) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen... a vám 0-12% közötti (számtech cuccokra 0), de általánosságba írtam... azért is írtam összesen ~30%-ot, stb.

és a vámolást (legtöbben úgy értelmezik... az ÁFA... 27%, csak a köztudatba a vámolás szó = az áfázással külföldről jövő csomag esetén)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#38281) janaman01 válasza maj-viktor (#38275) üzenetére


janaman01
addikt

félreértesz.....ha hamarabb frissül, akkor bemegyek érte a postára...ahogy már arra volt példa számtalanszor

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38282) maj-viktor válasza janaman01 (#38281) üzenetére


maj-viktor
őstag

Így már érthetőbb... (errefelé nincs posta nyitva szombaton - pontosabban de, de nem a főposta, ahonnan a külföldi csomagjaimat kapom...)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#38283) Graphics válasza janaman01 (#38268) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hááát :D erre a megoldás ,bemééész hátha.

Mondjuk én is várok egy csomagot, sejtésem szerint hétfőn fogják kiszállítani, tehát ma átvehettem volna.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38284) janaman01 válasza Graphics (#38283) üzenetére


janaman01
addikt

na igen , bár eddig mindig frissült rendesen, ebből tanultam.....
multkori eset, : szombaton megyek a cuccért a postára, kisasszony hosszas keresgélés után jön a motyómmal, majd mikor kiadja, beköpi,: ja már emlékszem , reggel húztam le, még milyen jó hogy lehúztam mert ha nem, akkor csak hétfőn kapom meg.....na mondom milyen jó....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38285) pane


pane
tag

Sziasztok
Ebből lehet még valami?
Maláj posta:
27-May-2014 1840 Dispatch Pre-Alert 26/05/2014 In Transit

Egy kamera akku aliról.

[ Szerkesztve ]

(#38286) parkr válasza pane (#38285) üzenetére


parkr
őstag

nálam is ugyanez van csak 05.24. óta
laptop aksi (ebay)

(#38287) k.kristof válasza parkr (#38286) üzenetére


k.kristof
őstag

Még jó hogy Németországból rendeltem laptop akksit múltkor öcsémnek, sima német posta+magyar posta kihozta három nap alatt, aztán ötödik nap el is mentek érte, mert nem fért be a postaláda nyílásába, és nem dobta be a postás.

(#38288) janaman01 válasza pane (#38285) üzenetére


janaman01
addikt

hát a maláj postáról nem olvasok jókat mostanság, várni kell türelemmel...van akinek megérkezett már :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38289) maj-viktor válasza pane (#38285) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mivel csak pre-alert, így csak kikérték a számot, valójába nem adták fel... ez nincs úton...

Következő fázisa, ez lenne a maláj MY TN-nek:
Item posted over the counter, MPC PMIH (KLIA)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#38290) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Rekord állt fel a Pandánál? :) 1 1/2 napos feladás! Csütrötökön dél körül rendeltem meg. Ma 7:58kor adták fel. :) Volt már ilyen? :O

[ Szerkesztve ]

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#38291) beg válasza drewcsalad (#38290) üzenetére


beg
veterán

Többször is. Régen, mikor még rendeltem tőlük.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#38292) llaszlo válasza aytukabozs (#38273) üzenetére


llaszlo
veterán

Még nem lehet rendelni, csak előrendelni a MiPadot.
Én ezt olvastam korábban.

(#38293) b0bcat válasza Graphics (#38279) üzenetére


b0bcat
addikt

Én úgy tudom, tabletra sincs vám, mert számtech cucc.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#38294) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Pár napja tettem fel itt kérdést szállítási díj vámolásáról. Gondoltam, megosztom az eset-béli tapasztalatomat. Elküldtem a megfelelő email címre egy pdf-be konvertálva a bolttól kapott számát, a visszaigazoló email-t, és a PayPal számlát. Kiemeltem (bekereteztem) a lebontott költségben a kijelző árát, és az email-ben megjegyzésként odaírtam, hogy azért, mert a levélben azt írták, hogy "A vámteher mértékét a küldményben elhelyezett áruk értékének összege határozza meg (2913/92/EGK rendelet 29-32. cikk)."
Amint azt a mellékelt papír mutatja, csak az 57$ termék ár kapott ÁFA-t, a szállítási díj nem. Amikor megérkezett a VÁM-olt kijelző, a postásnak 4950Ft körüli összeget kellett fizetni, ami ennek az 57$-nak az ÁFA-ja, plusz az ügyintézési díj (1500Ft).
Lehet, hogy egyedi eset, de talán egy próbát megér másnál is :)

[ Szerkesztve ]

(#38295) Laza... válasza Balázs1986 (#38294) üzenetére


Laza...
addikt

Köszi, ezt még lehet majd bepróbálom. Azért csak odaxtak vámot is ..

Never give up!

(#38296) maj-viktor válasza Laza... (#38295) üzenetére


maj-viktor
őstag

Látjátok.. ott a 2,5% "általányvám" amiről beszéltem...

Szóval létező dolog... bár folyton lehurrogtok miatta...
(bár tény ez most, ha jól látom egy laptop LCD)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#38297) janaman01 válasza maj-viktor (#38296) üzenetére


janaman01
addikt

Le....nám nagy ivben a vámot ha nem lenne tréfa...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38298) hunterk43


hunterk43
csendes tag

Srácok, amazonról rendelt már valaki ?
Mennyire biztonságos ?
Illetve mit jelent az amazon prime ? Nem szeretnék előfizetni, csak egy HDD-t rendelni innen és kész, ez lehetséges így ? Tehát megrendelem kifizetem kihozzák és kész :D ?

(#38299) LámaZ válasza hunterk43 (#38298) üzenetére


LámaZ
addikt

Amazon boltja ugyanolyan, mint az ebay vagy aliexpress. Átfedések is vannak.

Legyen minden jó!

(#38300) hunterk43 válasza LámaZ (#38299) üzenetére


hunterk43
csendes tag

http://www.amazon.com/Seagate-Expansion-Desktop-External-STBV2000100/dp/B00834SJS0/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1403998376&sr=1-1&keywords=Seagate+Expansion+2TB+Desktop+External+Hard+Drive

Ezt szeretném megrendelni . Akkor ez lehet fake cucc is ? ( belefutottam már pár fake 32 gigás pendrivébe ebay+alin is)

Illetve vám ? A terméket honnan kapom meg ? Garancia van rá ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.