Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) saen válasza horcsog (#53850) üzenetére


saen
veterán

Ez nem ilyen egyszerű. Pl Purefishing mindenkivel szóbaáll (pár éve biztosan) aki elég nagy mennyiséget rendelt tőlük. Ez a nagykeresdi ez már elég régi történet, jó eséllyel ki fognak halni, mert sok hozzáadott értékül nincs. Német nagy boltok jó eséllyel direktben a purefishingtől rendeltek, míg az itthon árult cuccok meg nagykereken keresztül jöttek. Nem volt itt átverés, csak több cég akart megélni belőled.

[ Szerkesztve ]

(#53852) horcsog válasza jpeetr (#53845) üzenetére


horcsog
tag

Nehéz kérdés botban tudnék ajánlani , de orsóban nem nagyon. Nekem van két Okuma Longbow nyeletőfékesem 60-as méretűek és egy spro long cast 460 lcs . Több nyeletőfékesem nincs de nem is lesz valószínű. :) Ezek közül a spro jobb az okumák állítólag 65 -ös mérettől jók onnan más a belső , erősebb. Ez a 60-as nem egy túl jó találmány bojlis botra vsz. 65 -öst viszont nem használtam. Még kb ebben a kategóriában talán a banax helikonok azt sokan használják . Csak nehezek azok és nem tudom mit változtattak rajta mert a régit sokan dicsérték, de amiket ma árulnak ugyanaz e passz.

Shimano Ultegra 5500 xtd (nem nyeletős) vsz olyan 35 környékén meg tudod venni ha kivársz egy akciót szezonkezdéskor csak akcióznak . :) Hát ez és az okuma vagy spro ami nekem van zongorázni lehet a különbséget és árban 20.000 ft különbség. Súlyban pont passzol egy 360-as bothoz ha az nem túl nehéz.

Vagy https://www.nordfishing77.at/daiwa-crosscast-carp-sp-5000ld-qd-7986 Ez kb mostani árfolyamon 23 k Ft ár értékben ennél jobbat nem tudok mondani. De ezt az orsót is felesleges lenne összehasonlítani mondjuk a 60-as okuma longbowommal ami majdnem ennyibe került. :) Ez nehezebb mint az ultegra viszont ha nehezebb a botod ez lesz ideális rá nem az ultegra.

Ha érdekel eladhatom neked a két okumámat, ilyen duma után gondolom nem érdekel. :) 15.000-ért eladom a két db-ot együtt jó állapotban vannak még a rajta lévő zsinórt is megkapod ennyiért az is olyan mehetsz vele horgászni azonnal. De ha az kérdés ajánlom e , akkor vsz kár rákölteni inkább vegyél valami rendes orsót.

[ Szerkesztve ]

(#53853) @mriya@ válasza KunEmber (#53849) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem volt kedvem utánajárni.. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#53854) horcsog válasza saen (#53851) üzenetére


horcsog
tag

Akkor már elmaradtam a kortól. Még ebben a nagyker kisker történetben voltam. Érdekes viszont, hogy a shimanoknál nincs ilyen árkülönbség külföld -belföld között még az áfa különbség se látszik . Sőt shimano cuccoknál van, hogy nálunk olcsóbb. Daiwáknál viszont van azért nem kicsi megint.

Uni catek nagyon félre voltak árazva 2-3-4 éve most már nincs akkora különbség. Még mindig van de már dupla , tripla áron próbálják eladni.

(#53855) Mizsala válasza @mriya@ (#53848) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Ezt jo tudni, koszonom az infot! Azt hiszem sok embernek hasznos lesz :-)

(#53856) @mriya@ válasza Mizsala (#53855) üzenetére


@mriya@
őstag

Lusták, utánam! :DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#53857) Spoon16


Spoon16
tag

Kellene egy kis tanács : a Tisza felső szakaszán csónakból pecázok kb. bármire. Van egy 270-es XH Vanity feederem, orsót keresek rá. Gondolkodom rajta,hogy lehet,hogy jól jönne a nyeletőfék is,főleg nyáron. Mekkora orsókat érdemes nézni egy ekkora bothoz? Egyáltalán milyen súlyú orsó menjen rá?
Árban mondjuk 20k-ig nézelődök, pótdob alap,hogy legyen.

Valami ajánlott vétel ?

(#53858) joe979 válasza Spoon16 (#53857) üzenetére


joe979
aktív tag

Classic Okuma LB 50 ? ha kifogsz egy jót belőle akkor hosszú évekig jól el leszel vele ...

Szissz

(#53859) gban


gban
Közösségépítő

Ezek az Okuma Ceymar nyeletősök mennyire vállalhatók?
Pótdobbal egész jó az áruk.
Természetesen helyén kezelve, árkategóriájának megfelelően kérdezem, nem azt várom hogy persze, jobb mint a 40k fölötti Shimano-k :B

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#53860) Spoon16 válasza joe979 (#53858) üzenetére


Spoon16
tag

Én is valami Okumában gondolkodom, csak nem tudom,hogy mekkora illene rá. Nagy zsinórkapacitás nem kell mert nem dobálok messzire. Van valami útmutatás, hogy milyen hosszú bothoz milyen tömegű orsó "illik" ?

(#53861) jpeetr válasza horcsog (#53852) üzenetére


jpeetr
aktív tag

KÖszi, de nem nekem kell, csak érdeklődtem.
Nekem FOX-ok vannak, egyelőre nem akarom lecserélni őket.

Mennyi lenne a 2 okuma? megkérdem ismerősömet.

(#53862) joe979 válasza Spoon16 (#53860) üzenetére


joe979
aktív tag

30as méretben használtam pickeren :)
Mivel XH a bot és csónakos pecáról van szó , nem elsődleges annyira a súly. Inkább legyen egy jó fékerős cucc. Lehet elég lenne az LB40 is .... Nincs előttem mennyire nagy az eltérés az LB40 és az LB50 között.

Szissz

(#53863) @mriya@ válasza @mriya@ (#53856) üzenetére


@mriya@
őstag

Éééés IGEN! 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#53864) #46129152 válasza saen (#53818) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ezt az "időzített bombát" használom 11 éve. Korábban bojlizáshoz,most feederezéshez. 19.900 volt az ára a Walterben annak idején. Pont tegnap zsíroztam át Őket,ahogy kétévente mindig. Eddig csak előny volt,hátrány sosem,hogy nyeletőfékes.

(#53865) Spoon16 válasza joe979 (#53862) üzenetére


Spoon16
tag

Hülyét kapok,hogy szinte sehol nem lehet sem tömeg sem zsinórkapacitás adatot találni a longbow-król. Ahol van bármi,az meg ellentmond bármelyik másik adatnak :D

(#53866) @mriya@ válasza Spoon16 (#53865) üzenetére


@mriya@
őstag

horgasz-zona.hu

azon belül keresőbe: longbow

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#53867) Spoon16 válasza @mriya@ (#53866) üzenetére


Spoon16
tag

Nekem azok a számok is gyanúsak:
50-es longbow : 510 gramm
60-as longbow : 500 gramm
65-ös longbow : 780 gramm

(#53868) @mriya@ válasza Spoon16 (#53867) üzenetére


@mriya@
őstag

Az biztos, hogy az 50-60 méret csak a dobokban különbözik, a 65 már másik liga.

talán felcserélték a két kisebb súlyát.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#53869) miska17


miska17
tag

Üdv mindenkinek !
Két orsó között vacilálok , Ryobi :[link]
Okuma : [link]
3,6MH Feederre tervezem , látta-fogta kézbe valaki ezeket az orsókat ?

[ Szerkesztve ]

(#53870) horcsog válasza jpeetr (#53861) üzenetére


horcsog
tag

15 k /2 db . De szerintem nem jó bojlis vagy távoli fenekezésre nagyobb ólmokra ez a méret ebből az orsóból. Annyira nem akarom eladni , hogy a haverodra rásózzam ami szerintem nem jó arra a fajta pecára.
Nem azért mert okuma és nem shimano hanem azért mert olyan az áttétele ki akarsz tekerni 80 méterről 80 grammos ólommal szerelt cuccot és azt veszed észre csak forgatod forgatod és még mindig és hol van még a part . :) Közeli fenekezésre jó lehet 50 méteren belül egy könnyű fenekezésre . Pl én úszózni használom őket . Nyeletőst meg azért nem fogok többet venni mert azt vettem észre ha azzal is horgásztam soha nem kapcsoltam be .

[ Szerkesztve ]

(#53871) busman válasza miska17 (#53869) üzenetére


busman
addikt

Így látatlanban Ryobi+1

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#53872) #46129152 válasza miska17 (#53869) üzenetére


#46129152
törölt tag

Nekem a Ryobi szimpatikusabb.
De kinek a pap,kinek a paplan....

(#53873) horcsog válasza Spoon16 (#53867) üzenetére


horcsog
tag

A számok jók e vagy sem nem tudom de úgy emlékszem az 50-es és 60 -as longbow ugyanaz az orsó csak a dob mérete más. 65-östől felfelé azért sokkal nehezebb mert más a belső szerkezet is. Onnantól lehet az amit annyira dicsérnek nehéz fenekezéshez . De ilyen méretűm nem volt csak hallottam innen onnan az egész más .

Feederen én 40-es régi abu cardinal pergetőt használok. Nem rakja olyan szépen a zsinórt mint a mai pergetőorsók viszont nagyon masszív és jó áttételű orsó. Azért is neveztem ki feederorsónak. De az új cardinalok már nem ilyenek . Egyik haverom vett , hogy milyen olcsó és mennyire bevált nekem ez a márka és kb 1 évet bírt ki a Dunán az orsó. :) Pedig nem nehéz feederezésre használta.

De általánosságban vsz feederre nagyon jók a pergetőorsók az áttételük miatt. Az a kategória pergetőből ami már erős belsővel van. Vsz egy normál feederbotra 40-es méretű orsó bőven elég. De akkor az nem a távdobó nehéz feederezés. Viszont nincs gyorsfék nincs nyelető, ha ez kell akkor a pergetőorsó nem lesz jó feederezni. Nekem nem kell mert ha úgy horgászom kilazítom , ráfogok a dobra bevágásnál és ráérek meghúzni addig kézzel fékezem a dobot. A régi megszokások , könnyebben rááll a kezem mint a nyeletőfékre .

[ Szerkesztve ]

(#53874) @mriya@ válasza horcsog (#53873) üzenetére


@mriya@
őstag

30/40; 50/60; 65/70; 80/90

a párok belül egyformák.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#53875) Spoon16 válasza horcsog (#53873) üzenetére


Spoon16
tag

Köszi! Rápróbáltam most a botra egy LB60-at,egész jó.
Írhatnál egy privátot arról a két Lb60-ról ;)

(#53876) horcsog válasza @mriya@ (#53874) üzenetére


horcsog
tag

Akkor jól emlékeztem, mert ilyesmi rémlett 50-60-as ugyanaz csak a dob nagyobb.

Spoon16 : Megnézem holnapra pontosan mikoriak elvileg a számlájuk megvan, aztán írok. Nem gondoltam ezek az orsók ilyen kapósak lehetnek. :)

( Penn Sargus II-t nézd meg . Jó nem a 1x ezer forintos kategória hanem a 2x k ft-os . Harcsa pergetésre használják többen az ismeretségi körömből. Nehéz orsó mert van benne anyag de 40-es méretben passzol egy feederbotra. Az orsó vsz ilyen pecára és vszínű 20 év múlva is az lesz. Nincs rajta nyelető meg ilyen nyalánkságok persze. Ilyesmit tennék egy folyóvízi feederezéshez. ABU Cardinal Agenda amit én használok 40-es méret az is jól szuperál sok éve de harcsára nem állnék le vele pergetni az hamar kivégezné ezzel a pennel nyugodtan azt is lehetne nem egy feederhorgászatot)

[ Szerkesztve ]

(#53877) Spoon16 válasza horcsog (#53876) üzenetére


Spoon16
tag

Nyelető kell. Sima elsőfékesből van egy Map p4000 meg egy Tsuri 5000 most kéznél,de kellene egy nyeletős nyárra.

(#53878) hermanyi válasza Spoon16 (#53877) üzenetére


hermanyi
őstag

nem kell otthagyni a botot és nem kell a nyelető :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#53879) galervin93 válasza hermanyi (#53878) üzenetére


galervin93
őstag

Haverral voltunk Dunán, maaaajd a bájdöme ikszhevi meg a bájdöme nyeletős tekerő túljár a márnák eszén...! Nem járt. :D De hiába mondom neki, hogy üljön a bot(ok) mögött, neki a horgászat az állandó dumálásról szól. Én meg ülnék ott csendben, nyugiban, várva a kapást... Hát ki így, ki úgy. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#53880) Spoon16 válasza hermanyi (#53878) üzenetére


Spoon16
tag

Csónak,nem is tudnám otthagyni,de jó néha elbambulni :D

(#53881) miska17 válasza busman (#53871) üzenetére


miska17
tag

Nordfishing ára csábító......

(#53882) miska17 válasza #46129152 (#53872) üzenetére


miska17
tag

Ha hozzájutok ,majd elmesélem/remélem/.

(#53883) Grillo válasza galervin93 (#53879) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor olyan mint az Államtitkár. :DDD

(#53884) @mriya@ válasza hermanyi (#53878) üzenetére


@mriya@
őstag

Én bizony otthagyom. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#53885) sityupityu válasza hermanyi (#53878) üzenetére


sityupityu
veterán

+galervin93

Mint vérbeli Dunai horgász többször leirtam már, hogy igen is vannak helyzetek az élőn amikor nagyon jól tud jönni, és hiába ülsz a bot mellett. De úgy látszik, hogy nem értitek meg. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53886) galervin93 válasza sityupityu (#53885) üzenetére


galervin93
őstag

Ez most inkább a pecára koncentrálásról szólt, nem kifejezetten a dunai kapásokról (amik engem is jópárszor megvicceltek, hiába vagyok rátapadva - de ha valaki még csak ott sincs a bot mellett, akkor aztán tényleg nehéz).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#53887) jansky1 válasza Grillo (#53883) üzenetére


jansky1
senior tag

Volt már, hogy én is beültettem a gyereket az autóba, hogy kell egy kis csend most már :DDD Kiértünk 7-re, délig be nem állt a szája

(#53888) @mriya@ válasza @mriya@ (#53884) üzenetére


@mriya@
őstag

Főleg akkor, ha a botokra süt a nap.
Egy bőrrák elég volt egy ideig. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#53889) tepenzed válasza @mriya@ (#53888) üzenetére


tepenzed
őstag

Egy döme felé ruha szett megvéd attól is ;]

De én is mindig felteszem a nagy ernyőt a botok, helyem fölé :)

[ Szerkesztve ]

(#53890) hermanyi válasza sityupityu (#53885) üzenetére


hermanyi
őstag

Dunán rakozom nem orsós bottal tolom . Tudom milyen kapások tudnak lenni . De én pl azért megyek le ,hogy horgásszak s nem azért ,hogy a jövőhét szerdai kajáról álmodozzak . És ráadásul alapból csak 1 bottal horgászom 99% ban , és nem csak a dunán .
Amúgy ki kell engedni a féket és máris van nyelető . Én személy szerint ugyanúgy mint az autóknál az ezer + 1 extrát csak plusz meghibásodási forrásnak tekintem . Nekem a lényeg egy orsónál az áttétel és a jó finom fék . A gyors fékes orsókat sem igazán kultiválom ,mert szerintem egy hagyományos fékesnél ha rendes a fékrendszere sokkal finomabban be lehet állítani a fékerőt . Néztem rengeteg videót és jókat mosolygok rajta ,hogy akasztás után fárasztásnál tekergeti a féket . Mi a faxomnak ha be van lőve előkéhez ? vagy ha nem tud fékerőt állítani rendesen akkor meg húzza meg csumára és kikapcsolt visszaforgás gátlóval horgásszon .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#53891) sityupityu válasza hermanyi (#53890) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is jó részt szinte csak egy bottal tolom, nyeletős orsót pedig csak A Dunán használok, mondjuk máshol nem is feederezek egyáltalán.
Bár mostanában nincs időm ilyesmire, de első nagy Dunai rakós botozásomon már vagy 15 éve túl vagyok...

"De én pl azért megyek le ,hogy horgásszak s nem azért ,hogy a jövőhét szerdai kajáról álmodozzak"

Már elmagyaráztam, hogy miért használok kb ötödik éve nyeletőst a Dunai feederen, de ezek után inkább már nem mondok semmit.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53892) diablo1984 válasza hermanyi (#53890) üzenetére


diablo1984
veterán

Néztem rengeteg videót és jókat mosolygok rajta ,hogy akasztás után fárasztásnál tekergeti a féket . Mi a faxomnak ha be van lőve előkéhez ?

A haldorádós Sipi is állandóan tekergeti az orsón a féket, én meg nézek bután, hogy mi a fenének, tán' nem telik normális orsóra?! :))

(#53893) gban válasza diablo1984 (#53892) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az előkéhez van belőve nem a halhoz :))
Azt' hogy néz ki ha csak kitekeri a halat, a fék meg nem szól közben?
Napidíj ugrik, a mester a harmadik ilyen után még tán el is küldi, hát kell ez neki?
Szóljon az a fék ha már olyan szép hangja van.

Postázást nem vállalok.

(#53894) Tondi


Tondi
tag

Sziasztok!
Feeder botot szeretnék venni 3,3m méretben a közeljövőben finomszerelékes horgászathoz, tavon 20-40max méterre horgászom <20g-os kosarakkal, alapvetően keszegezem de ha beugrik egy kisebb ponty akkor az se legyen gond, sőt nem baj ha lágy a bot és az dolgozik. Mit javasoltok?

(#53895) Spoon16 válasza Tondi (#53894) üzenetére


Spoon16
tag

Árat nem írtál,de mondjuk Dart II?
[link]

(#53896) KunEmber


KunEmber
senior tag

Újabb felesleges valami: októberi igenylessel megjött a horgászkártyám is. Most már csak tényleg egy napijegy meg a jó idő választ el a hatalmas törpéktől és fenevad küszöktől :C

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#53897) hermanyi válasza Tondi (#53894) üzenetére


hermanyi
őstag

MAP SUV

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#53898) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

A Benta-tavak -nak van víztérkódja? Ha igen, mi?
Sehol nem találtam, fogási napló kitöltéséhez kellene.

Köszi,
Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#53899) Spoon16 válasza pvt.peter (#53898) üzenetére


Spoon16
tag

A napijegyen rajta kell lennie

(#53900) hermanyi válasza pvt.peter (#53898) üzenetére


hermanyi
őstag

Területiben illenék benne lenni ha oda szól .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.