Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) galervin93 válasza Sub-S (#53700) üzenetére


galervin93
őstag

Elhagyós = ha baj van. Nem minden egyes dobásnál/halnál.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#53702) yanna válasza Sub-S (#53700) üzenetére


yanna
őstag

Aki ilyet használ az nyilvánvalóan környezettudatos, és nem kiégett paksi fűtőelemekből készült szereléket használ, hanem környezetbarát alkatrészeket.

(#53703) mykos válasza horcsog (#53698) üzenetére


mykos
aktív tag

QM1-el annyi halvesztésem volt, hogy majdnem én sem hittem el. 6-7- ből jó, ha egy kijött. Pedig jól néz ki. Ellenben a törökbálinti távon amikor mondták, hogy csak szakáll nélküli játszat, akkor szó nélkül nyomtam le a krank-x-ek szakállait. Összesen 1 halvesztésem volt egész nap még tavaly a forumpecán. Igaz azóta nem is jutottam ki, de majd idén ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#53704) hermanyi válasza mykos (#53703) üzenetére


hermanyi
őstag

QM1 nek megvan a titka . Ha megnézed a gyári előkötöttet akkor észre is fogod venni . Guru kínálatában meg is vásárolható a megoldás .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#53705) KunEmber


KunEmber
senior tag

Sziasztok! Úgy látom, beindítottam a horgos témát. De most lenne már egy újabb: továbbra is spiccbotra, szeretném az előkét összekötni a főzsinórral. Arra gondoltam, hogy csinálok mindkettőre egy sima karabiner hurkot (itt duplán van hurkolva, én egyet hurkoltam http://zsennyehorgaszto.hu/images/csomok/duplaveg.jpg) majd azokat átfűzöm egymáson. Igen ám, de ami jól működik valódi kötélen, itt nem: elkezdenek egymás felé csúszni a 14-es damilon a csomók terhelésre. Engedjen el, jól van az úgy, vagy van valami tuti tipp?

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#53706) KunEmber válasza KunEmber (#53705) üzenetére


KunEmber
senior tag

Jó, néha gondolkodom magamtól is :D , a képen látható módon duplán kötve működik. Valaki azért máshogy csinálja?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#53707) Spoon16 válasza KunEmber (#53706) üzenetére


Spoon16
tag

Én is így kötöm. Duplán kötött véghurok és összefűzöm őket.
Ezen a boton és 14-es főzsinórt használok és 12-es előkét. Ha valami nagyobbra is számítok akkor 16/14 a felállás, de az előke mindig vékonyabb,mint a főzsinór.

(#53708) KunEmber válasza Spoon16 (#53707) üzenetére


KunEmber
senior tag

14-16-os zsinórom van, 14-16-os horoggal. Akkor jól kalkuláltunk, köszi.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#53709) A Zéé válasza KunEmber (#53706) üzenetére


A Zéé
addikt

Ugyanígy annyi különbséggel, hogy én vettem egy fülkötőt. Gyorsabb, és pontosabb. A fülek mérete mindig egyforma, és az előke hosszát is 90%-ban pont egyforma hosszúra tudom kötni, így nincs káosz az előketartóban sem.

Just a simple Lineman...

(#53710) Spoon16 válasza A Zéé (#53709) üzenetére


Spoon16
tag

ígyígy

(#53711) mykos válasza hermanyi (#53704) üzenetére


mykos
aktív tag

Én arra gondolok, hogy egyszerűen csak a bot-főzsinór-dobóelőtét-előke túl kemény hozzá és ezért nem működik, le tudja akasztani magát. Nagyon hasonlóan kötöttem. Volt szilikoncső is helyzet beállítónak. A QM1 viszonylag vékony horog az én világomban. A másik különbség, hogy én fonott horogelőkét használok, azzal pedig másképp akad.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#53712) KunEmber válasza A Zéé (#53709) üzenetére


KunEmber
senior tag

Menő. Jó ötlet. Egyelőre mindent kötök kézzel a gyakorlás végett, de ezt is és a múltkori manuális horogkötőt is elmentem azért. Köszi skacok!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#53713) hermanyi válasza mykos (#53711) üzenetére


hermanyi
őstag

Rosszul gondolod. Annyi a lényege, hogy nem szabad közvetlenül a horogra kötni a zsinórt. Ha megnézed a gyári kötött horgot akkor látni fogod, hogy egy szilikon vagy milyen cső van a kötés alatt. Én sem akartam elhinni, hogy ez a sok halvesztés okozója. Majd teszteltem és de. Lehet kapni amúgy azt a csövet.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#53714) Steady74 válasza hermanyi (#53713) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Az sem mindegy, hogy a csomómentes kötéssel hány menetet kötsz rá. Angol horgászbarátunk ha jól emlékszem 28-29 menettel köti a kötést, egészen leviszi a horog öbléhez közel, így gondolom a csali pozíciója és az akadás is más lesz. 3 éve nekem is sok halvesztésem volt a QM1-gyel, aztán átálltam a Guru pellett waggler horgokra, de tavaly kíváncsiságból kötöttem a fent elmondottak szerint pár QM1-et és nem volt halvesztésem.

(#53715) hermanyi válasza Steady74 (#53714) üzenetére


hermanyi
őstag

Gondolom a szilikon cső is ebben játszik szerepet ,hogy másként akasztja a horgot . A gyári előkötött horognál nincs annyi menet mint amit MP mutatott . De működik az tény .
Én QM1 et már nem veszek mivel a methodos pecát nem művelem , Rakora meg bőven jók a Middy horgok ,és Preston KKMB böl is van annyi ,hogy na .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#53716) daver88


daver88
aktív tag

Helló!!!

SBS-nél fél áron van jónéhány csali: KATT

(#53717) jjohn


jjohn
aktív tag

A csomómentes kötést én úgy csinálom, hogy a száron tekerem lefelé egészen a horog hegyéig. Sokat kötöttem így és nem volt vele gond. Illetve ebben a pozícióban a pop-up úgy emeli meg a horgot, hogy az mindig a hal alsó szájába akad.
Szilikoncsövet csak azért húzok a szárra, hogy lehessen játszani a csali pozícióval.
Ki lehet egészíteni még horog befordítóval.

(#53718) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Bevágnák egy cikk részletet, szerintem közérdekű:
Innét ollóztam: [link]


"Horgászengedély 2020 árak
A horgászengedély 2020-ban bizonyos elemekben 50%-os emelkedést mutat a 2019-es évhez képest. Az emelkedést az EAH azaz egységes állami horgászokmány elemeinek drágula okozza.
A horgászengedély 2020-ban a következő részekből áll:
Állami horgászvizsga és vizsgabizonyítvány
Ára: 2019-től ingyenes
Kötelező horgász regisztráció és Magyar Horgászkártya
A horgász regisztráció díjmentes, a Magyar Horgászkártya ára 2200 ft öt évre
Horgászokmány tok
Megvásárlása nem kötelező, ára maximum 600 forint.
Egységes állami horgászokmány (EAH)
Állami horgászjegy: 3000 forint (50%-os drágulás a 2019-es évhez képest)Fogási napló: 300 forint (50%-os drágulás a 2019-es évhez képest)Összesen az EAH 3300 forintSzankciós (ha nem adtad le a fogási naplót időben): 6300 forint Kedvezményes Állami horgászjegy (gyermek, 70. életévét betöltött személy, vak vagy gyengénlátó, az állapotát igazoló okmányokat benyújtó mozgásszervi vagy hallási fogyatékos): Díjmentes
Egységes szövetségi hozzájárulás
Ára: 2000 forintMentesített ( gyermek, 70. életévét betöltött személy, vak vagy gyengénlátó, az állapotát igazoló okmányokat benyújtó mozgásszervi vagy hallási fogyatékos) : Díjmentes
Egyesületi tagdíj
Egyesületenként változó, de minimum 2000 forint.
A legolcsóbban tehát egy olyan horgász, aki időben leadta a fogási naplóját, nem vásárol tokot, nem rendelkezik horgászkártyával és az egyesület ahová belép a minimum tagdíjat kéri 9500 forintért válthatja ki idén az horgászengedély 2020 -ban. Ebből 2200 forint a Magyar horgászkártya ára öt évre.
Ha már rendelkezel Magyar Horgászkártyával, a 2020-as horgászengedély kiváltásának ára minimum 7300 forintba fog kerülni."

(#53719) gban


gban
Közösségépítő

Ha valaki épp a Decathlonban akar elkölteni némi horgászcuccra valót, hirdetnek 50k-s utalványt 43-ért, azt megérheti megvenni.

Postázást nem vállalok.

(#53720) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

(#53721) KunEmber válasza Zoli bácsi (#53720) üzenetére


KunEmber
senior tag

Megdermesztettek a számok.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#53722) Grillo válasza Zoli bácsi (#53720) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont most készültem össze előkéket kötni. Bár még meggondolhatom magam. :DDD

(#53723) pupehap


pupehap
tag

Sziasztok.
Menyhalazáson töröm a fejem, ezzel kapcsolatban kérdezném ,hogy van itt valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan, nevezetesen a sajó Miskolc-Felsőzsolca környéki részéről ?

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#53724) gban


gban
Közösségépítő

Van itt egy kép egy horgásztóról, hátha valaki tud segíteni hogy hol van.

Postázást nem vállalok.

(#53725) sityupityu válasza Steady74 (#53714) üzenetére


sityupityu
veterán

He? Műlegyet kötött vagy mi? :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53726) sityupityu válasza pupehap (#53723) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem valamennyi van. Már sok éve nem űzöm ezt a halat, de régebben egy párszor azért jártunk ki.

szerk: Magáról a menyhalazásról van csak tapasztalatom, és csak a Dunán. Az ottani vizeket nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53727) pupehap válasza sityupityu (#53726) üzenetére


pupehap
tag

Köszi, Tiszalöknél én is fogdostam huszon évvel ezelőtt, de hallottam hogy a Sajóban is előfordul, ezért kíváncsiskodom.

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#53728) sityupityu válasza pupehap (#53727) üzenetére


sityupityu
veterán

A Sajó amiket így hallottam mindig is nagyon jó menyhalas víz volt. Régebben a Sport és Magyar horgászban "legendás" helyekről írogattak. Sajnos én nem ismerem ezt a területet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53729) pupehap válasza sityupityu (#53728) üzenetére


pupehap
tag

Egyre jobban kedvet kapok hozzá :)
Köszi, azért még próbálok infókat gyűjteni arról hogy hol érdemes próbálkoznom.

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#53730) busman válasza sityupityu (#53725) üzenetére


busman
addikt

Szoktam :K ..legyez itt még valaki?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#53731) saen válasza busman (#53730) üzenetére


saen
veterán

Én nagyon néha, de mivel mostanában kevés az időm, inkább hanyagolom.

(#53732) sityupityu válasza busman (#53730) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem, pedig egyszer szívesen kipróbálnám. Csak nekem a feeling miatt kéne hozzá egy alkalmas patak, vagy egy kisebb és gyorsabb folyóvíz, amiből sajnos felénk semmi nincs. Tudom, hogy lehetne a Dunán vagy akár egy állóvízen is, de nekem az kevés lenne, olyan halak is kellenének hozzá. :B

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53733) saen válasza sityupityu (#53732) üzenetére


saen
veterán

Van itthon is, Gaja felső szakaszán van C&R pisztrángpeca, illetve ott vannak a vasi vagy miskolc környéki vizek.
Ettől függetlenül nekem egy gázolós balatoni balinos legyezés vonzana nagyon nyáron, de ehhez nincs cuccom és mivel elég drága a legyezés, egyelőre nem is szánok rá.

(#53734) A Zéé válasza busman (#53730) üzenetére


A Zéé
addikt

Néha megnézem mi akciós az Angling Directen és a Shakespeare #4-es kombója most 55 font... Nagyon remegett a kezem, de úgy vagyok vele, mint sityupityu, nem igazán van olyan víz a közelemben, ahol használni tudnám. Egyelőre marad a tenkara arra a pár vízre, és alkalomra.

Just a simple Lineman...

(#53735) busman válasza A Zéé (#53734) üzenetére


busman
addikt

Van egy olyanom,(ha a Sigma) dzsungel pecára tökéletes. Abban az árban verhetetlen. Nagyon jó kis bot.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#53736) dik


dik
őstag

Új év új remények! :D Hogy is javasoltátok ez az aqua garant pellet keverést? Valami arany középút kellene. Rendelni szeretnék próbára pár kilót. Ja igen és melyiket? Classic és uni ugye? Nem próbáltam még sosem itt lenne az ideje...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53737) Spoon16 válasza dik (#53736) üzenetére


Spoon16
tag

Én 2mm-est használok, 2:1 arányban keverem, a Classicból van több.
Két egység pellethez adok picit kevesebb,mint egy egység vizet. Összekeverem/összerázom, hagyom állni míg kiérek a vízpartra és kész.
Használtam már panírozva (a kész pelletre dobtam egy kis method kaját), úgy sem rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#53738) joe979 válasza dik (#53736) üzenetére


joe979
aktív tag

Keresőbe beírod és láss csodát, recept könyv hegyek lesznek , ki hogyan merre és hol és mikor ;)

Szissz

(#53739) dik válasza joe979 (#53738) üzenetére


dik
őstag

:D Köszönöm kimerítő válaszod! Előző hozzászólás példa értékű.

Nagyon köszönöm neki! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53740) joe979 válasza dik (#53739) üzenetére


joe979
aktív tag

Ne is mond, túl is lett ragozva :D de csak neked csak ma ;)

Szissz

(#53741) dik válasza joe979 (#53740) üzenetére


dik
őstag

Óóó micsoda úriember! ;] :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53742) Spoon16


Spoon16
tag

Nem az a mondás,hogy télen az édes etetőanyag a nyerő, nyáron meg a büdös? Most mindenhol a halas/büdös kajákat látom reklámozni hideg vízre,még a csakakék csapat aktuális csodacucc triplex csalija/etetője is nagyrészt büdös összetevőkből áll.

Most akkor mi van?

(#53743) saen válasza Spoon16 (#53742) üzenetére


saen
veterán

Nem az a lényeg, hogy büdös vagy édes, ez csak egy béna marketingszöveg. Az a lényeg, hogy hogyan oldódik az aroma hideg vízben. Az olajos cuccok nem jók télen, erre kell csak figyelni, mert az nem terjed rendesen, de attól még lehet hallisztes vagy akármilyen büdös összetevőkből.

(#53744) Spoon16 válasza saen (#53743) üzenetére


Spoon16
tag

Azt vágom,de mi a helyzet például ilyenkor az aqua pellettel?

(#53745) BlackmMmDog válasza Spoon16 (#53744) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

csl likőrrel keverd ,az etetőanyagot is azzal keverem télen.Csak unit használok a tok mindig szereti. Pontynál meg minden víznél máshogy (10-12 vízre járok),van amikor télen is ad az uni ,de van hogy csak a hallisztmentes etető megy.

(#53746) Steady74 válasza Steady74 (#53714) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Megvan

(#53747) diablo1984 válasza Steady74 (#53746) üzenetére


diablo1984
veterán

Monofillal ennyi tekeréssel a sérülés veszély durván megnő, elég csak valamibe megakadni egy élesebb kagylóban is és a horog megy majd a hallal. Valahogy nekem methodnál és csalitüskénél a fonott az egyetlen alternatíva, a vastagabb mono-k nem igazán természetes mozgásúak, keményebbek....szerintem....

(#53748) Steady74 válasza diablo1984 (#53747) üzenetére


Steady74
Topikgazda

tavaly álltam át fonottról mono-ra, semmivel nem fogtam kevesebb halat, vagy nem éreztem hátrányát a monofil előkének.

(#53749) diablo1984 válasza Steady74 (#53748) üzenetére


diablo1984
veterán

Én hosszúelőkénél mono, methodnál(ami nálam nagyon ritka) fonottal operálok. Lehet neked van igazad, én még a dobóelőke kötéséig sem jutottam el, 0,20-as zsinór és annyi, pickernél 0,18as teliben igaz ha keményen akarnék dobni, valszem menne minden, de így is a 360assal 50-60 méter megdobható, majd talán idén csinálok egy távdobót, csak eddig nem volt értelme...

(#53750) hermanyi válasza diablo1984 (#53747) üzenetére


hermanyi
őstag

Methodnál szerintem tök mindegy, mivel elvileg a kosárból szipkázza ki a hal . kivéve ha lebegő sz@r van a tüskén ,de akkor is akkora távban lényegtelen a természetes mozgás . Mekkora az előke 6-10cm ? Itt lehet az előke sodronyból is az sem számít annyit . Csalinak annyi mozgása van ,hogy semmi . Hosszú előkénél már van jelentősége .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.