Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) sityupityu válasza zsola32 (#25750) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25752) vendingo válasza jansky1 (#25747) üzenetére


vendingo
veterán

Nincs soha célhal. Többnyire csukás helyeken pergetek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25753) jansky1 válasza vendingo (#25752) üzenetére


jansky1
senior tag

De a süllőt is megfogod vele, nem hat zavaróan az ilyen vastag zsinór ? Műcsali mozgását nem butítja le ?

[ Szerkesztve ]

(#25754) vendingo válasza jansky1 (#25753) üzenetére


vendingo
veterán

Többnyire nehéz, vertikális csalikkal, nehéz vasakkal horgászok, semmit nem számít a vastagsága. Ha könnyebb csalikat használok, akkor drótot kötök fel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25755) gban


gban
Közösségépítő

Amikor a Rapalára jöttek a csukák, merítés után a 2 szabad hármashorog úgy akadt be a merítőbe hogy azt hittem sose szedem ki.
Kifordítottam a merítőt, csukát levettem, bár az egyiknél alig fértem így is hozzá az akadt - tekeredett hálótól, és utána kibányásztam a hálóból is a horgokat.
Ezt ti hogy csináljátok hogy ne legyen ekkora bonyodalom? Hogy merítitek 3 hármashorgú wobbler mellett a halat?

Postázást nem vállalok.

(#25756) vendingo válasza gban (#25755) üzenetére


vendingo
veterán

Minden esetben kézzel veszem ki a halat, sokkal egyszerübb, mint a hálóval vacakolni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25757) csƵ válasza gban (#25755) üzenetére


csƵ
őstag

Nem merítek ragadozót. De békés halaknál pl. barbless horgot használok, mert meguntam, hogy folyamatosan beleakadt a hálóba.

(#25758) gban válasza vendingo (#25756) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sajnos a stégről nem érem el rendesen, így alá kell meríteni.

csƵ: Gondoltam én is a szakáll nélküli horogra, lehet kipróbálom, aztán ha sok a leakadás, megy vissza a szakállas.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#25759) tween válasza gban (#25758) üzenetére


tween
őstag

Én Berkley lip-grip-et használok.

(#25760) Jofi81 válasza gban (#25755) üzenetére


Jofi81
őstag

Én Fish Grip-et használok.

(#25761) vendingo válasza gban (#25758) üzenetére


vendingo
veterán

Létezik pergetéshez horogbarát merítő. Amúgy én is stégről, csónak kikötőből pecázok. Ha kell, akkor lefekszek a stégre, hogy elérjem a halat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25762) gban válasza Jofi81 (#25760) üzenetére


gban
Közösségépítő

és tween, köszönöm.
Az a baj hogy részben a méretem, részben a stég és a víz távolsága miatt a grip se megoldás.
Tudom, az már az én problémám.

vendingo: köszönöm, utánanézek.

Postázást nem vállalok.

(#25763) Jofi81 válasza gban (#25762) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor itt egy merítő, ami esetleg jó lehet: D.A.M. Effzett lehajtható, merev keretes merítő gumírozott hálóval.

(#25764) tepenzed


tepenzed
őstag

tegnap borzasztó horgászatot zártam. Kint voltam reggel 7-től délután 2-ig, összesen volt 4 halam, de ebből csak kettő volt 1-2kg körüli ponty. Ugyanitt múltkor ugyanezzel a kombóval 11 halat fogtam fele ennyi idő alatt.

Állandóan mozgott a spicc, de valamiért nem vették fel az ananászos smoke ballt, a fűszeresre mozdítás sem volt.

Ilyenkor mi lehet a bajuk? Érdemes lenne ebben az esetben vásárolni,bedobni egy 8mm-nél nagyobb csalit, hátha csak jobban fel kell a figyelmet kelteni?

[ Szerkesztve ]

(#25765) tomrRRR válasza tepenzed (#25764) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Ezeket az etetőket próbáld meg ezzel sikered lesz. etetők

Csali tekintetében ha nem jó a pellet, próbáld meg a kukoricát. csali. , illetve takarmány kukoricát kifúrod középen bojli fúróval vagy tűvel, s felteszed a horogra, (nem érdemes hajszálelőkére tenni ezt a fajta kukoricát).

The easy day was yesterday!

(#25766) Gabesz26 válasza tepenzed (#25764) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nem próbáltál esetleg finomítani a szereléken? kisebb horog, vékonyabb előke lehet segített volna

(#25767) tepenzed válasza Gabesz26 (#25766) üzenetére


tepenzed
őstag

10-es horog, 12-es horogelőke, hát olyan sokat nem lehet már rajta finomítani :D

(#25765) tomrRRR: az etetőmmel nincs gond, a halak most is ott voltak, a csali egyszerűen ezen a héten nem müködött. Amúgy ezek a HD-s etetők szerintem kifejezetten rosszak, már próbáltak őket. most mikropellettel nyomom meg néha dynamite baits

[ Szerkesztve ]

(#25768) csƵ válasza tomrRRR (#25765) üzenetére


csƵ
őstag

Ez most trollkodás? ;] Nem tudom eldönteni.

(#25769) tomrRRR válasza csƵ (#25768) üzenetére


tomrRRR
senior tag

mivan ?

The easy day was yesterday!

(#25770) tween


tween
őstag

Éppen nézem az F&H-t. Döme-Sipos-Sisa trió. Csak engem irritál ez a cyber beszédstílus? Miért nem lehet emberközelibb módon megnyilvánulni? Mintha az egész világ retardált lenne és csak így értené meg...

(#25771) Steady74 válasza tomrRRR (#25765) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Takarmánykukoricából van HD-s? ;]

tween: hát igen, ezt is tanulni kell... én tuti nem tudnék természetesen viselkedni kamera előtt az első alkalommal, de ennyi idő után azért már elvárható lenne. Tényleg gáz.. mintha felolvasnák harmadik osztályban a táblán lévő szöveget. WalterTomi, Jankovics, Bokor és még sokan mások lazábban, természetesebbek mint ezek a befeszült kékek. De majd ha Holler-csak-a-kék-Imre is videót készít, na akkor leszek kész teljesen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25772) sityupityu válasza tween (#25770) üzenetére


sityupityu
veterán

Tegnap is ez ment, még írtam is, hogy gyorsan kapcsoljátok be a tévét. :)

Most viszont kedvemre való megy: Match Fishing (Szilvási)

szerk: Steady74. Ha forgatás előtt bedobnál két felest akkor szerintem tök természetesen viselkednél. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25773) Steady74 válasza sityupityu (#25772) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szilvási Sziszit imádom, aranyos rendes vidéki srác, csupa szív gyerek. Jók ezek a Match Fishing-es filmek, jó páros a Szabolccsal.

Ha előadásokat tartok most is izgulok mindig előtte, lehet kicsit tényleg fel kellene venni a folyékony pulóvert előtte :DDD

(#25774) sityupityu válasza Steady74 (#25773) üzenetére


sityupityu
veterán

Van az bizonyos "célzóvíz" amit sokan csak mítosznak tartanak pedig létező dolog. Még az olimpiákon is jelen van, engedélyezett a sportlövőknél a nyugtató hatása miatt. Persze a mennyiség szigorúan korlátozva van egy egészen minimális szintre. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25775) Gabesz26 válasza tepenzed (#25767) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Mikor legutóbb voltunk öcsémmel pecázni 12 vagy 14-es horog volt a nyerő 0,10-es előkével. Ugyanaz a szerelék, ugyanolyan előkehossz, csali, etető szintén megegyező, de 10-es horoggal mozdítás sem volt, kisebbel meg fogtuk a halakat... (átlag 4-5 kg-os pontyok)

(#25776) tepenzed válasza Gabesz26 (#25775) üzenetére


tepenzed
őstag

hát ez fura, a horgot még el is tudom képzelni, de pl a hal kiszúrja a 10es és a 12es előke közötti különbséget :U ?

(#25777) vendingo válasza Gabesz26 (#25775) üzenetére


vendingo
veterán

Felénk az öregek fűnyírózsinórral horgásznak, és sorban fogják a halakat.
A horog meg akkora, hogy egy nílusi krokodilt is partra lehetne vele vontatni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25778) sityupityu válasza tepenzed (#25776) üzenetére


sityupityu
veterán

Van ilyen, de az ennyire finom dolgok "hatása" inkább a finomszerelékes úszós horgászatnál szokott kijönni.
Voltam olyan keszeges versenyen ahol rakósbotnál a 0,10-es előkénél alig vették fel a csalit, ellenben a 0,08-as előkénél már érezhetően több kapás volt. De ezt csak 1-2 alkalommal tapasztaltam, a legtöbb esetben a finnyás keszegeknek is bőven elég szokott lenni a 0,10-es vastagság.

Gabesz26 Rezgőspicces módszernél használtatok 0,10-es előkét? Milyen bot volt ami nem tépte el a bevágásnál? Valami jobb picker? Mert egy jobb picker-nél (speedmaster, nexave) még el tudom képzelni az ilyen vékony előke használatát, de egy feeder-nél már nem, még ha light feeder is az.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25779) tepenzed válasza sityupityu (#25778) üzenetére


tepenzed
őstag

gondolom fonott horogelőkéje van, feederesek azt szoktak általában, a 12es nekem még soha az életben nem szakadt el, a szakítószilárdsága is kb 8 kg

más: az ananászos smoke ballom már annyira puha lett valszeg az esőben való csalizás miatt, hogy tök könnyen leesik a csalitüskéről. Nem lehet valahogy szilárdítani rajta? :F

[ Szerkesztve ]

(#25780) sityupityu válasza tepenzed (#25779) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja, hogy fonott horogelőke. Na az nem az én világom.
Csalitüske meg hasonlókban sem tudok segíteni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25781) Gabesz26 válasza tepenzed (#25776) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Én a horogméretet írtam, h ennél a horgászatnál számított melyiket használtuk. Az előkezsinór minden esetben fonott 0,10 mm-es volt. A 12, 14-es méretű horgokhoz a fonott 0,10 mm (vagy 0,08) sztem jobban passzol, mint a 0,12-es. De vannak esetek, amikor az előke is számít (ez víztől, és a körülményektől függ)

(#25777) vendingo: Nem tudom a te példád milyen vízterületre vonatkozik, én egy intenzíven horgászott vizen voltam, ahonnan nem lehet halat elvinni, csak sporthorgász jegy van. Mivel itt sokszor voltak horgon a halak, így nehezebb is őket megfogni, és csak lefinomított szerelékkel lehet eredményesen horgászni.

(#25778) sityupityu: Nem voltam egyértelmű :B , fonott előkezsinórról lett volna szó

(#25779) tepenzed: Kicsit szárítsd ki

[ Szerkesztve ]

(#25782) sityupityu válasza Gabesz26 (#25781) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja ja, így már értem,hogy bírja. Én fonott 10-12-est pergetőboton használok a Dunai sodrásban süllőzni. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25783) tepenzed válasza Gabesz26 (#25775) üzenetére


tepenzed
őstag

hazafelé be is ugrottam egy 14-es korum xpert power horogért, 10es horogelőke, meg persze ha már kisérletezünk, nézzük meg azt a mézes smoke ballt is :DDD

remélem kevés fagy lesz télen, ha már így betáraztam csalikból is, illene őket elhasználni, márciusban lejárnak

[ Szerkesztve ]

(#25784) vendingo


vendingo
veterán

Érdemes menni a horgász showra? Volt már valaki közületek?

Nekem nem kevés pénz lenne oda eljutni, illetve csak úgy nem megyek nézelődni, minimum elvernék 30-50 ezret.
Nem keveset spórolnék, ha itthon maradnék :)

Apropó... Az új botomhoz kéne néznem valami könnyű 250g körüli orsót 50k környékén.
Azt ne mondjátok, hogy ryobi, mert szeretnék végre mást is kipróbálni.
Shimano, Mitchell palettán gondolkodok, okuma, dam, dömegábor, bokor, nevis nem érdekel...
30-40-es méretben gondolkodok, jó lenne, ha passzolna majd a leendő 20-80g-os botomhoz is. Fékerő: 6kg+!

Amiket néztem: Stradic, Mitchell Mag Pro RZT vagy RZ, esetleg használt Shimano Biomaster.
Ha jól megy, akkor még szezonba megvenném, ha nem, akkor csak tavaszra marad.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25785) tween


tween
őstag

Elmesélek egy történetet. talán nem is történet, inkább x-akta, számomra. Pár éve, még a kotrás/angolkert rekonstrukció előtt vadregényes volt az egyesületi tavunk. Nádfalak, part menti sűrű bokrok, tavirózsás, sűrű tökleveles. Akárhova etettünk, idővel akkora amurokat aggattunk, hogy felállított a székből, ha csónakból lógattam a sűrű tök szélébe és éjjel láttam, hogy a patron hanyag eleganciával elfekszik már előre remegtem, mert tudtam, hogy kapitális amur lesz a jelentkező. Szűk 3 éve nekiálltak először a szerpentin tavat, majd a 400 hektár angol kertet visszaállítani az "eredeti" képére. Itt jön a lényeg. 3 éve senki sem látott/fogott 4-5 kilónál nagyobb amurt. Ponty a múlt héten is akadt 16 kilós, tegnap 10 kilós, de hol vannak a nagy amurok? Nem hiszem el, hogy nincsenek itt, de senki sem tud fogni, akármit tesz. Mi lehet az ok? :F

(#25786) vendingo válasza tween (#25785) üzenetére


vendingo
veterán

Nem lehet, hogy kilopták őket?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25787) csƵ válasza vendingo (#25784) üzenetére


csƵ
őstag

Biomaster.
Én tegnap már majdnem megrendeltem a Stradicot, csak nagyon sokallom rá a pótdobot (10k), és mivel idén már túl sokat nem használom, inkább megvárom a black friday-t vagy valami évvégi akciót. Hátha leárazzák.

(#25788) tween


tween
őstag

Van az enyém utódja, a Ci4-es Stradic. Azt ajánlom. Vagy ha kicsit van több rá, akkor egyértelmű, hogy Rarenium!

(#25789) jansky1


jansky1
senior tag

Mi ez a masszív HD utálat itt egyébként?

(#25790) tepenzed válasza jansky1 (#25789) üzenetére


tepenzed
őstag

nem csak itt, az összes fb csoportban is. Csak annyi, hogy undorító marketing és szarok a filmjeik is, de egyébként vannak jó termékei szerintem, meg leírások kezdők/haladók számára, csak annyi, hogy más termékeket kell használni, mint amit írnak :D

most jöttek ki új olcsó orsóik is, szerintem jó belépő

[ Szerkesztve ]

(#25791) vendingo válasza tween (#25788) üzenetére


vendingo
veterán

Ci4-et nézegettem, nagyon szép, de húzós az ára. A régebbi széria árát egy kicsit lenyomta, és szerintem az se rossz. A mitchell RZT orsó nagyon tetszik, de a józan ész a shimi felé húz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25792) Grillo válasza csƵ (#25768) üzenetére


Grillo
senior tag

:DDD
Én is ezen gondolkodtam.

(#25793) Grillo válasza tween (#25785) üzenetére


Grillo
senior tag

Dég? Forsteres vagyok :D

(#25794) tween válasza Grillo (#25793) üzenetére


tween
őstag

Igen, Dég. Hogy mi vagy?? :F

(#25795) gerii


gerii
addikt

Vegyetek telket :)
De jó lenne egy ilyen hely.

(#25796) csƵ válasza tepenzed (#25790) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem ez kifejezetten jó film.

Tween: Rarenium kapható még valahol nordfishinges áron?

[ Szerkesztve ]

(#25797) Grillo válasza tween (#25794) üzenetére


Grillo
senior tag

A kastélyt, meg a felújításokat a Forster Központ kezeli. Én meg ott dolgozom.
Voltam tavaly lent, mikor ment a park kialakítása, meg tókotrás, stb, nézegettem is, hogy de jó is volna itt horgászni.

(#25798) Steady74 válasza jansky1 (#25789) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Döme öntelt, nagyképű. A termékeik ugyan jók, de a masszív 40%+ árrésük miatt nagyon drága, undorító marketing, sok utánzó döme-klón, akik félistenként kezelik, csak a profit és a profit számít. Csak néhány gondolat...

(#25799) golyós


golyós
őstag

Szerintem csak szimpla irigység ez a Döme utálat.A filmek jók, lehet belölük tanulni max nem az ő terméküket kell használni.Kötéseket, módszereket ellesni szerintem jó.Több horgász Yt csatornáit nézve azért lehet jókat tanulni.Tény, hogy a marketing túl van tolva de ettől még sok terméke jó és elérhető árú az átlag pénztárcával rendelkezőknek.

Én személy szerint bármilyen csoportban vagyok Facen tized annyira nincs tolva mint a Stég! A Stégtől mászok a falra, ezt fogtam a stéggel, azt fogtam a stéggel csak azt nem írják, hogy mennyi idő alatt sikerűlt azt a nyamvat halat megfogni meg hol a többi? Nem egyszer mosolyogtam már ugyan azon a vízen a nap végén miután feltöltik a képeket a facere.Fogott tényleg 2 halat egész nap, más meg hülyére fogta magát sima erjesztett kukoricával.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25800) tween válasza csƵ (#25796) üzenetére


tween
őstag

Milyen is az az ár?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.