Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) Telda


Telda
addikt

Hali!

A Balzer system lock etetőanyagokkal van valakinek tapasztalata?
Eddig két különböző tavon volt szerencsém kipróbálni, de eddig még mindig sikerült vele fogni valamit.
Az ára is elég kedvező, 380Ft/kg.
Ami viszont nem vált be, az a Tímár piros ponty/kárász. Nekem az állaga sem tetszik, illetve nagyon lassan oldódik és valahogy a halaknak sem ízlett.
Most hétvégén lehet kipróbálom még a dovit-ot is.

(#25602) csabamigo válasza Telda (#25601) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Hát neked!:)
Ha 2x jó volt akkor biztos jó
Nos én 1x vettem a kedvező ára miatt és úgy emlékszem nekem is jött rá hal
A Dovit kaja nekem bejött mind az olcsó mind a drágább
Legjobb a fluos cucc volt,iszonyat felhőt csinál

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#25603) tween válasza Telda (#25601) üzenetére


tween
őstag

Nyáron egyszer (raktam is fel képeket) piros Tímárral feedereztem. 2 amúr, számtalan ponty, kárász, keszeg.

(#25604) Steady74 válasza csabamigo (#25595) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Én néha szundikálok is :)

Telefonhoz meg bt füles, engem meg mindig akkor hivnak ha éppen szerelek vagy fárasztok.

(#25605) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Pontyra milyen csalit tudtok ajánlani?
2-3 kilós pontyok fogására, illetve etetőanyag?

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#25606) csabamigo válasza Steady74 (#25604) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Asszonynak van érzéke ,hogy mindig akkor hív ha fárasztok,vagy pont kapáskor
Volt hogy ledobtam a telot miközben beszéltem vele :D
A kapás az kapás!
Elvégre nem telefonálni járok oda :)
De már tudja mi van akkor ha 1x csak nem szólok vissza

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#25607) csabamigo válasza tomrRRR (#25605) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Etetőanyag:Dovit:Darabos pontyozó
Csali:Kukorica mindenképp,lebegő pellet-bojli ananászos!
Na viccet félretéve,mondjuk lehet ez is de SZERINTEM nem lehet pontosan eltalálni mi fog menni aznap de. ,du. másmás
Nálam mindig legalább 2 féle etető van,csaliból meg rengeteg

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#25608) Telda válasza csabamigo (#25607) üzenetére


Telda
addikt

Nekem még semmit nem sikerült fogni pellettel.
Lehet ezek ilyen tanyasi halak, de csak csontira vagy gilisztára mennek.

(#25609) Steady74 válasza Telda (#25608) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Merrefele pecázol?

(#25610) Telda válasza Steady74 (#25609) üzenetére


Telda
addikt

Eddig három tavon voltam, Recseken, Jászárokszállások és Hatvanban, itt valami kis magántavon.
Milyen pellettel kellene próbálkoznom?

(#25611) vendingo válasza Telda (#25610) üzenetére


vendingo
veterán

Amíg még melegek a vizek, addig mehet a 12-14-16mm-es halibut pellet.
Nekem mostanában a kolbászos nagyon bevált, de sima halibut se szokott csalódást okozni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25612) Telda válasza vendingo (#25611) üzenetére


Telda
addikt

Konkrét típust tudsz mondani?
A helyi boltban sajnos nagyon korlátozottak a lehetőségek.

(#25613) zsola32


zsola32
őstag

köszönöm a segítséget pergető bot témában.
a befutó végül a: Mitchell Mag Pro Advanced Spin 237 cm 15-50 g lett.
milyen Wobblert használtok (a Rapala-n kívül)? amit nagyon keresek jelenleg: 0.5-1.5 m mélységig megfelelő csali...

(#25614) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Most az ananászos ízek elég jól mennek ilyen meleg 16-20 fokos vízekben.

Pontyra mivel horgásztok? Csak kukorica, cukk, vagy pellet bojli is ? Milyen fajtát s hány mm vesztek?

The easy day was yesterday!

(#25615) Gabesz26 válasza tomrRRR (#25614) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Milyen módszerrel? Feeder, bojli, match? (a módszer a csali típusát, és méretét is jelentősen meghatározza).

Én mostanában szinte csak method feederezek, ha egy csalit kellene mondanom az a fokhagymás gumikukorica lenne, szinte mindig ad halat. Viszont az, hogy éppen milyen ízvilag a legjobb, az tavanként változik, sőt ugyanazon a tavon lehet ami az egyik nap bejött a következő nap semmit nem ad... Szerintem érdemes halas, fűszeres, édes (+ a joker fokhagymás) csalit is tartani magunknal. Én különböző ízesítésű 8mm-es stég smoke ball-t használok gumikukorican kívül, amit mernék még ajánlani.

Etető az még nehezebb ügy, mint a csali... Itt még inkább érdemes előzetesen tájékozódni a kiválasztott vízről, és a kapott infók alapján felkészülni (akár kettő vagy többféle etetővel is).

(#25616) egykettő válasza zsola32 (#25613) üzenetére


egykettő
aktív tag

Ezzel a bottal a nehezebb csalikat keresd mert a kicsiket nem nagyon tudod majd ellökni. Ha olcsón akarod megúszni: Decathlon-ba van 600-ft ért jóféle csali(horgokat ki lehet cserélni, jobbra.) első halam ez adta. Facebookon van pergető adok veszek onnan szoktam még használtakat venni, újakat félteném elsőre a leakadástól, majd ha már pro leszek. Illetve van a kínai csaliknak külön csoport, 1-2 kínai wobbler meglepően jó. Jig fejeket, gumikat simán a legközelebbi boltból veszem.

(#25617) csabamigo


csabamigo
aktív tag

Urak
Valaki(k) ismerős a Villantó vagy a Csendespart horgász tavakon
Szombaton mennék valamelyikre és most kivételesen szeretnék halat is vinni
Melyikre érdemesebb?

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#25618) Grillo válasza csabamigo (#25617) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem mindkettőbe vihetsz halat, de csak őshonos fajtákat. :DDD

(#25619) csabamigo válasza Grillo (#25618) üzenetére


csabamigo
aktív tag

:D Annyira tudtam ,hogy át kéne fogalmazni! :C

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#25620) Steady74 válasza Grillo (#25618) üzenetére


Steady74
Topikgazda

LOL ez jó :)

(#25621) joe979 válasza Steady74 (#25620) üzenetére


joe979
aktív tag

hehe :C

Szissz

(#25622) vendingo válasza zsola32 (#25613) üzenetére


vendingo
veterán

Kezdem sorban:
-Sebile Flatt shad 54, 66. (nem xh azaz nem extra heavy) Ez egy univerzális csali csuka süllő balin, harcsa. Vezetheted fenéken és felszín közelében is. (nekem ez a favorit csalim)
-Sebile Magic Swimmer Sinking 95 (brutálisan jó mozgású csali, húzva rendesen veret, rángatva meg olyan mint egy döglődő kishal) Ebből nézhetsz nagyobbat, nehezebbet is, mert bírni fogja a botod.
-Sebile Splasher 90 (felszíni fröcskölős, cuppogós csali)
-Sebile Pro-Shad Finesse 90 (csukára tökéletes)
- Savage gear 3D Frog reaction (felszíni béka)
-Sebile Koolie Minnow Medium Lip 102 (felszín közeli minnow)
-Pezon & Michel / Gunki Gamera 90 F (felszín közeli)
-Salmo Skinner 10 F (jó mozgású, felszín közeli)

Röviden ennyi. Azért vegyél majd pár gumit, villantót, kanalat is.

Ezekből nekem szinte mindegyikből van, ami még nincs annak a beszerzése folyamatban van. :)
Érdemes megnézni a többi gyártó termékét is, de mint látható én egy kicsit elfogult vagyok a Sebile csalikkal.
Beszerzésre ajánlom a fishingtime.hu-t. 3000 forinttól ingyen posta van.

Csaliválasztáskor ara figyelj, hogy a csali súlya ne nagyon haladja meg a botod maximális dobósúlyának a felét.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25623) joe979


joe979
aktív tag

Friss Prohardveres cikk : " A 480 GB-os Transcend SSD220, egy újabb TLC-s " 04ahgy tollából.
Elkezdtem olvasni és fennakadtam ezen :
- ezt ne felejtsük el! Így továbbra is megkérdőjelezhetetlen a hagyományos megoldással bíró változatok létjogosultsága.-

Nem nézett sok Döme filmet, vagy esetleg a haverja ? ;]

Szissz

(#25624) Dyde válasza joe979 (#25623) üzenetére


Dyde
aktív tag

:DD

(#25625) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Holnap megyek ki horgászni, szombaton lesz verseny azért 1 nappal előbb kimegyek szarásig fogom magam remélem :)

Vásároltam egy Haldorádó Ananász etetőanyagot- Maros Mixnek szintén az Ananász etetőanyagját ( kiváncsi vagyok zöld színű + pelletes), illetve vásároltam Maros Mix Horgos Pellet Epres, kiváncsi leszek, 12mm vettem remélem 1-2-3-4 kilós pontyok megeszik nem nagy nekik.

The easy day was yesterday!

(#25626) zsola32 válasza vendingo (#25622) üzenetére


zsola32
őstag

örök hálám a segítségedért...köszönöm szépen
és gondolom jó lesz ezekhez a csalikhoz a Mitchell Mag Pro Advanced Spin 237 cm 15-50 bot...csak azért kérdezem, mert lehet hogy hogy elég lenne a Sakura bot is (233cm/10-35g)

[ Szerkesztve ]

(#25627) vendingo válasza zsola32 (#25626) üzenetére


vendingo
veterán

Sakura 10-35-el dobálom ezeket a csalikat. Sakura 20 grammig simán bírja ezeket. A splasher határeset bevontatáskor, de eddig nem volt gond vele. Én is 15-50-es botban gondolkodtam, de akkor pár kissebb favorit csalimról le kellett volna mondanom. Viszont most pár nagyobb csaliról kell lemondani. Sebaj, következő botom 20-80g lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25628) zsola32 válasza vendingo (#25627) üzenetére


zsola32
őstag

igen, nálam is ez a dilema...
tegnap délután voltam a pécsi horgászboltban, ott kapcsiból rávágták, hogy ez erősebb botot vegyem, a másik gyenge. (szerintük)
aztán írta az egyik fórumtárs tegnap este, hogy a Mitchell nem fog jól működni a pici csalikkal...
lehet hogy nekem is elég lenne a Sakura, aztán majd alakul...
az ára is a Sakura mellette szól, igaz, nem 5ezer forintom múlik a dolog.
hmm :) nem egyszerű

amit linkletél oldal, nagyon jó, eddig nem ismertem, ma este lesz mit böngészni, és előny a vásárlói vélemény része is...

[ Szerkesztve ]

(#25629) tween


tween
őstag

Ismeri valaki a president carp csalijait?

(#25630) vendingo válasza zsola32 (#25628) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem pici csalikhoz is vannak külön botok. 1 bottal nem lehet pergetni. Kell minimum 2-3 db. A 10-35 egy viszonylag jó középút. A kis gumikkal nem a legjobb, de azért lehet használni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25631) vendingo válasza vendingo (#25630) üzenetére


vendingo
veterán

Még annyi, hogy nem elég csak a dobósúlyt nézni, minden botnak más a karakterisztikája. A mitchell, sakura sportism egy feszes kemény pálca, wobblerezni, meg nagyobb gumikhoz valók. Gumizni nekem van külön botom. Wobblerezni, öszvérnek a sakurát használom.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25632) Steady74 válasza joe979 (#25623) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Versenykörlülmények közepette....

Nekem az itteni cikkekben ha nincs benne már fáj: rendre ennyibe meg annyiba kerülnek meg a xy órajelen ketyeg

(#25633) zsola32 válasza vendingo (#25631) üzenetére


zsola32
őstag

engem meggyőztél, a Sakura jó lesz nekem is, én először Wobblerezni szeretnék, a többi majd alakul

(#25634) joe979 válasza Steady74 (#25632) üzenetére


joe979
aktív tag

Que ?

Szissz

(#25635) vendingo válasza zsola32 (#25633) üzenetére


vendingo
veterán

A feszesebb wobbleressel is tudsz gumizni, csak kevésbé érzed a csalit, viszont egy lágyabb bottal amivel jobbak a kissebb gumik, azzal elfelejtheted a nagy villantókat, kanalakat, nagy ellenállású wobblereket. A 10-35 inkább jobb kezdésnek mint egy kemény nagy dobosúlyú bot, jobban tudsz tanulni vele, jobb a kontakt a csalikkal. Ha bejön a pergetés, akkor meg úgy is lesz mellé még 3-4 másik botod. Én 10-40-el kezdtem, aztán lett 0-7, utána 5-25, végül a 10-35. Szinte csak a 10-35-öt használom, mert kis kompromisszummal minden téren teljesít.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25636) boken


boken
senior tag

Sziasztok, közel 10 éve nem pergettem, de holnapra meghívást kaptam a kollegamtól a harcsa horgásztóra Majoshazara. Alapból ide járok de feederezni.Sok csukát fognak, átlag 2 és 7 kiló között, nincs pergető felszerelésem de kaptam egyszer ajándékba egy botot, Cormoran I-cor one ultra fast spin 20-60 gr, 240
Ehez keresnék egy orsót.mit ajánlanátok kb 10 k forint környékén? Holnap egy noname lesz rajta, de később vennék olyat ami illik hozzá. A másik a csali, nekem még a képen látható nem mai darabok vannak, ( van közöttük 25 éves darab is). Ezekből milyet érdemes venni, pár darabot. Csuka a cél. Minden segítséget nagyon köszönök.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#25637) csƵ válasza vendingo (#25635) üzenetére


csƵ
őstag

Téveszmében vagy. A feszes bottal jobb gumizni és a lágy jó wobblerekhez.

(#25638) tween válasza csƵ (#25637) üzenetére


tween
őstag

A lágy semmiképpen sem jó wobblerezni... :N

(#25639) vendingo válasza csƵ (#25637) üzenetére


vendingo
veterán

Ahogy neked jobban tetszik, de nekem a lágy botok karikába hajlanak a wobblerektől, a gumikat meg öröm vezetni velük.

Nálam a pergetőszezon megkezdődött a múlt heti lehűléssel/hidegfronttal. Annyi halat fogtam 7 nap alatt mint az elmúlt hónapban összesen. Heti mérleg: 5 csuka, 3 süllő, 1 nagy sügér.

Tud valaki egy jó süllőreceptet? Grillezni szeretnénk.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25640) sityupityu válasza Steady74 (#25604) üzenetére


sityupityu
veterán

"Én néha szundikálok is"

Ezt a versenyládán is elszoktad játszani? :) Veszélyes. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25641) Steady74 válasza sityupityu (#25640) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azon nem merek, mert tényleg csúnya vége lehet :DDD Fotelben viszont simán szoktam... nagyon jól szokott esni

(#25642) sityupityu válasza Steady74 (#25641) üzenetére


sityupityu
veterán

Gondolom te is láttál már egy-két ládáról való lefordulást úgy, hogy még nem is aludt az illető. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25643) Steady74 válasza sityupityu (#25642) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen :) mondjuk akkor az illető nem volt éppen józan kategóriába sorolható :D

(#25644) sityupityu válasza Steady74 (#25643) üzenetére


sityupityu
veterán

Hamar megvan ám a baj még ilyenek nélkül is. Egyszer mellettem a haver alatt csuklott össze a láda ő meg ment be a vízbe, mert nem húzta meg eléggé (elfelejtette) az első lábakat. Veszélyes tud ám lenni, pláne ha valami magasabb partoldalon ülsz. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25645) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Emberek, mi van mostanában a Dunával komolyan..
Alig tudok halat fogni, hosszú órák alatt örülök ha jön 1-2 keszeg. Sokan panaszkodnak mostanában.

(#25646) Steady74 válasza sityupityu (#25644) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kákafoki holtágon versenyeztünk egyszer, olyan helyet húztam, ahol a part kb 45 fokban tört le a partig, és kvázi gyalásóval volt kiásva egy kis lépcső. Na ott szepegett rendesen, vagy Frank Drebint idézve: ahol egykoron vígan fütyült a szél oda egy zabszem sem fért :DDD

Szeszkazán: beetetsz legalább 15 kiló HD etetőanyagot? Keresd Holler Imrét, ő segít abban, hogyan fogj nagy és sok halat.

(#25647) sityupityu válasza Szeszkazán (#25645) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem tudom, hogy te merre horgászol, de a mi szakaszunkon (Komárom-Esztergom megye) is átlagon aluli az idei év. Mi arra gondolunk, hogy nyáron egyfolytában fel-le jött a víz, jóval az átlagszint fölött volt végig. Talán ez is közrejátszik valamit, de ez csak egy feltevés. A fene tudja, hogy mi lehet. De ilyen évre én sem nagyon emlékszem. Rendszeresen naplózom a fogásaimat, a korábbi évekhez képest márnát is tök keveset fogta idáig. És nem kell éveket visszamenni, mert tavaly pl nagyon jól jött a márna.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25648) Szeszkazán válasza sityupityu (#25647) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Százhalombattára járok, van sok jó hely. Sok halat hozott régebben, az elmúlt fél évben nagyon harmatos..

(#25649) tepenzed válasza sityupityu (#25590) üzenetére


tepenzed
őstag

megrendeltem végülis, kiváncsi leszek :D az mondjuk zavaró, hogy a székkel együtt el kell forduljak, hogy görbüljön a spicc, dehát ilyen árban nem volt semmi más a piacon, a trabucco meg azért egy jó márka :)

(#25650) Telda válasza tepenzed (#25649) üzenetére


Telda
addikt

Ha megérkezik kérlek írj majd róla pár sort, mert engem is érdekelne az a szék. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.