Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) lakisoft válasza Sage83 (#26648) üzenetére


lakisoft
veterán

tiszacsegei élő Tisza és a hozzátartozó holtág. Tisza-tó kb 20 km de ott se horgásztam még soha. És a csónakos tiszai horgászat is kimaradt.

(#26652) Grillo


Grillo
senior tag

Na, akkor most kiugrom egyet a gödi Dunához, meglátjuk, hátha ki tudom szedni a múltkori csukát, most már drótelőkével :DDD

(#26653) Sage83 válasza Grillo (#26652) üzenetére


Sage83
aktív tag

Milyen csalit dobálsz? Jó pecat!!! :Y

(#26654) lakisoft válasza Grillo (#26652) üzenetére


lakisoft
veterán

Kérünk képet. :R

(#26655) csƵ


csƵ
őstag

Ez tanulságos peca volt. Végül csak egy pickert vittem magammal. 0.17-es fc előkével toltam. 3 óra alatt csak egy kárász jött pedig cserélgettem az előkehosszt és a csalikat is. Aztán mérgemben lefinomítottam 0.14-re. Ezután 10 percenként jöttek a halak.

(#26656) Halver válasza csƵ (#26655) üzenetére


Halver
csendes tag

Üdv!

Akkor ezért nem fogtam én sem kárászt vasárnap, mert 0.18 -as damil volt a match-en? (szintén Sziki-tó)

Maszatolós kapások voltak, bevágni nem volt értelme, mert nem akadtak. Csak egy kárászt akasztottam, de az is lemaradt féltávon. Mikor csomagoltam már 16 óra körül, beugrott egy 2.0 kg-os tükrös.
A pontyok miatt nem szívesen váltanék finomabb szerelékre, főleg úgy hogy az erdő alatt a nádasnál pecázok.

H

(#26657) csƵ válasza Halver (#26656) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem nagyrészt ez volt a gond. Múlt hétvégén nekem is 3 hal jött 0.17-re. Így télen jobban szeretek a nyílt vízen horgászni, mert jobban összegyűlnek a halak az árokban.

(#26658) tepenzed válasza csƵ (#26655) üzenetére


tepenzed
őstag

Methodozol? Én most 0,10es fonott horogelőkét használok, fluorocarbon előke jobb lehet?

(#26659) csƵ válasza tepenzed (#26658) üzenetére


csƵ
őstag

Én 0.08-as fonottat használtam nyáron, főleg tavaly, de az utóbbi időben fc.

(#26660) Steady74 válasza csƵ (#26655) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Én is hasonló cipőben jártam mint Te, csak én Tereskén. 5kor szólt a telefon, -6fok Tereskén... újratervezés. 8 után indultam, kíváncsiság miatt rakó+match. Kárászok jöttek-jöttek de nem volt az igazi, kaoás csak csontira volt.

(#26661) golyós


golyós
őstag

Végre van időm írni. :B
Kollégámmal leugrottunk Kevére, jól sikerült végül is.
17 db ponttyal és 2 kárásszal +1 dévérrel zártunk.
Teljesen korrektül lefeleztük a fogást annak ellenére, hogy reggel elhúztam 5:0-ra viszont délután szinte csak a kollégámnak jöttek.
Darált hallibut pellet volt a kosárban CSL Fruit-al nyakonöntve.
Horogcsalit váltogattunk rendesen mert megállt egy idő után minden.
4-4 jött ananászos és gyömbéres smokera
3 vannilia
3 SBS M1
A többi csak beesett az etetésre.Végigpróbáltuk a teljes palettát-ízvilágot de a szél valószínűleg megzavarta a pontyokat.
Kollégám megint kivette mellőlem a nagyokat 13,5kg 2db 9kg fogott, nekem 7kg volt a legnagyobb.
Jó volt, jó időnk volt. :K :C

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#26662) Grillo válasza Sage83 (#26653) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, kis összefoglaló. Múltkor ugye a Sződrákosi-patak torkolatánál dobáltam, és jött is egy csuka körforgóra, de nem volt fent fémelőkém, és elharapta a fonottat, mielőtt kihúzhattam volna.
Ma odafelé vettem még 2 körforgót, meg egy mutánst, azt majd megkeres, belinkelem, jól mozgott, és fel is mászott egy fára, ott is fog megrohadni... :DDD
Szóval ma a torkolatnál nem volt érdemes dobálni, mert vagy 1 méterrel alacsonyabb a víz, mint múltkor, és a fenéken lévő levelek gereblyézésén kívül nem sok mindent tudtam elérni. Lsd. 1. kép.
Úgyhogy elindultam délnek. A homokszigetre ilyenkor szárazon be lehet menni, és marad is holtágszerű ág. Ott volt a fáramászás, lsd. 2 kép. Halat nem láttam, csak jégmadarat.
Aztán még délebbre van egy kőrugany, oda kimentem, és a déli oldalára dobáltam egy régi Kettner körforgóval, 4essel, azt szép messze lehet dobni a light bottal is. Jött is egy 40es balin, képet erről nem lőttem, mert benyelte rendesen, és kicsit vérzett, minél előbb vissza akartam engedni, de szépen elúszott, szerintem nem volt vészes a sérülés, csak a kopoltyúnál lévő vérbő területbe akadt.
Még maradtam volna egy órát, kb. addig láttam volna, de jönnöm kellett. Talán holnap is kijutok, akkor megpróbálom támolygóval meg wobblerrel is. Bár gumival is kéne játszani, de ha balin van, akkor erre jobbak az előbbiek gondolom.
Ja, lsd. 3. kép.

Amúgy balin konyhai szempontból milyen? Most vissza dobtam volna, bármi jön, mégis az első pergetett halam a Dunából, de ha esetleg lesz több, miért is ne.

[ Szerkesztve ]

(#26663) Sage83 válasza Grillo (#26662) üzenetére


Sage83
aktív tag

A balin tiszta szálka, nem a legjobb... Elég sokat vagyok Keszin és környékén majd megnézem a pályát!!! :)

Legtöbb balinomat 3 original vibrax-al fogtam meg salmo thrill-el!! :)

[ Szerkesztve ]

(#26664) tween


tween
őstag

Pontosan mikor van ez a Black Friday? Horgászüzletekre is szokott vonatkozni? Érdemes rá várni?

(#26665) gban válasza tween (#26664) üzenetére


gban
Közösségépítő

Érdemes, ha jobban szereted látni ugyanazt az árat előtte egy jó magas áthúzott számmal mert akkor úgy tűnik sokat spóroltál.

Postázást nem vállalok.

(#26666) rf.kristof válasza golyós (#26661) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

Üdv

Merre és mikor voltatok pontosan kevén?
Mivel etettetek?
Szeretnék egyszer én is ekkora halakat fogni arra, de eddig csak a 30 cm-s pontyok jöttek.

Köszi

(#26667) L_YKing válasza tween (#26664) üzenetére


L_YKing
addikt

November utolso penteken.

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#26668) golyós válasza rf.kristof (#26666) üzenetére


golyós
őstag

Most 31-én, reggel 6-tól 16-ig.
Írtam a kaját: Halibut pellet ledarálva, hogy felhősödjön, majdnem készre keverve methodhoz.Nyakonöntöd CSL -el és mehet be.

Ja,és a bojlis oldalra járunk általában, most az ötös álláson voltunk.1-6 állásig jó mert ez az oldal mélyebb, viszont kell dobni a közepéig.

Nyáron a melegben meg erjesztett kukorica ( vajsav :K ) vagy fűszeres. Fokhagymás smoke vagy SP6, gyömbér de sokszor elég ha az erjesztett kukiból raksz a horogra, elé egy gumikukit, hogy lebegjen.Csalitüske.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#26669) tween válasza gban (#26665) üzenetére


tween
őstag

Azért ez nem egészen így van, mert az adott árakat hónapok óta tudom, szóval más ár nem lehet áthúzva.

(#26670) vendingo


vendingo
veterán

Reggel időben keltem, hogy megyek horgászni, de nem volt kedvem jeget kaparni a kocsiról, szóval egy kicsit tolódik a dolog. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26671) gban válasza vendingo (#26670) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is azt nézem hogy egyre több esőt mondanak mára, két napja még úgy volt, nem esik ma, erre most már 7mm-t ír az időkép. :(

Postázást nem vállalok.

(#26672) Grillo


Grillo
senior tag

Hát igen, itt is 3,6 fokot ír a hőmérő, ez a parton gondolom még kis széllel fokozódik, nem tudom, van-e kedvem. Kesztyűt is kéne vennem, meg sapkám sincs. Lehet, ma maradok itthon, aztán majd holnap. Bár holnapra már esőt ír, majd egy hétig.
Nehéz az élet...

(#26673) sityupityu válasza tween (#26669) üzenetére


sityupityu
veterán

De van benne igazság ha nem is mindennél és mindenhol. A műszaki-elektronikai dolgoknál szokták a legtöbbször azt csinálni, hogy pár nappal előtte felviszik az árat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#26674) Grillo


Grillo
senior tag

Na, kemény vagyok, kimegyek...

(#26675) A Zéé válasza Grillo (#26674) üzenetére


A Zéé
addikt

Sződrákos?
Egy háromnegyed óra múlva ott vagyok én is :)

Just a simple Lineman...

(#26676) zsola32


zsola32
őstag

én tegnap voltam pergetni.
egy kifejlett sügér jött össze délutánig, az első mióta horgászni járok.
a 6.5-ös berkley gumihalra jött, de nem viccelt vele, kétharmadát el is tüntette.
Ismerkedek a 66-os Sebile flatt shad wobblerrel, eddig még halat nem adott, de tegnap egy csuka kikísérte...

volt egy érdekes próbálkozásom, láttam a stégről, hogy "valami" úszik a víz alatt a levágott nádas irányába.
második dobásra, be is nyelte a gumihalat, de a nád miatt beszakadt a gumi...de legalább megpróbáltam.

kb. ennyi a tegnapi sztori
ma találtam pécsen egy jó horgászboltot, a kétheti gumihal veszteségeimet vissza tudtam pótolni
volt egy utolsó darab Flatt shad 54 (sinking), ezt elhoztam.
a pécsi tavon partközelben nem valami nagy a vízmélység, szerintem ez lesz a jó wobbler.

Használ valaki Abu Toby villantót?
(sok jót olvastam róla, ezért érdekel a téma)

(#26677) tween


tween
őstag

Ha valaki nagyobb távot akar, vagy csak egy nagyobb feeder orsót, ez egész jó akció: [link]

(#26678) Grillo válasza A Zéé (#26675) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem, attól kicsit délebre, a kőruganynál. A pataknál olyan alacsony a víz, hogy nem lehet normálisan pergetni.

A rugany déli oldalán dobáltam többnyire, a végén volt egy fenekező fazon, ő is dobált közben másik bottal, meg érkezett egy pergetős az öblöcske túloldalára, ő fogott is egy halat (balint?). Nem te voltál?

Nekem ma nem jött össze, pedig kipróbáltam a gumin kívül mindent, ami volt nálam, úszó és süllyedő rapala, körforgók, ottóbácsis kanál. Majd legközelebb.
Eső közben megeredt többször, de el is állt, ez a része nem volt vészes, de azért 5 fokban nem egy nagy élménye 2 órát álldogálni, még ha közben dobál is az ember.

(#26679) A Zéé válasza Grillo (#26678) üzenetére


A Zéé
addikt

patak üres már, sétáltam mellette ~20 percet a falu felőli részén is, a torkolat után is. Gondolom nagyon hideg már a víz. Én a kikötőnél voltam, de annyian voltak benn, mint az állat ~ 15 méterenként állt valaki :D
Így kimentem a nagy Dunára a kikötő északi nyúlványánál megnézni, hogy mi van arrafelé. Úgy pezsgett a víz fél 4 magasságában, hogy nem bírtam elképzelni mi lehet ott. Keszegívásnál láttam ekkora locsogásokat utoljára. Dobáltam mindennel, hátha lesz valami. Mélyre törő wobbler, gumi, thrill, popper, aztán végül a körforgót leverte egy jóképű balin:

Életem első dunai hala, és idén a legnagyobb :)) Saccra már méretes volt, de nem akartam sokat kinn tartani a levegőn, visszaengedtem mérés nélkül. Aztán így, hogy kikaptam egyet a rajból, odébb is álltak a szemetek :D Beljebb mentek vagy 20 métert, oda már nem tudtam bedobni.

Aztán sötétedésre bementem a kikötőhöz, hátha a sötétben meginduló süllők közül sikerül elcsípni valamit, erre még egy fenekeszeg sikerült, szintén körforgóra a (még 10 dobás és megyek haza kb 5. dobására).

Érezni már rajtuk, hogy hideg a víz, alig volt ellenállásuk. A kisebbikről azt hittem, hogy le is maradt, mert csak hagyta magát kihúzni a vízből.

Just a simple Lineman...

(#26680) Grillo válasza A Zéé (#26679) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, fasza. Legközelebb mehetünk együtt akár, bár ahogy nézem, rövid időn belül nem lesz nagy vízemelkedés, mondjuk így legalább be lehet menni a kőruganyokra.

(#26681) gban


gban
Közösségépítő

Nekem ma teljes betli.
Egy halat láttam, a stégig követte a majdnem kulcstartósított wobblert (vettem rá kis horgokat, és tényleg tetszik a csukáknak a mozgása).
Sajnos azt hittem, a szokásos levelet akasztottam, annyira közel követte, így ki se szúrtam időben hogy az hal, csak mikor visszafordult a wobbler kiemelése után.
Ha időben észreveszem, megállok, talán ráment volna.
Egyre gyengébb a dolog. Talán nem éhesek még eléggé hogy semmi / egyre kevesebb a fogás?

Postázást nem vállalok.

(#26682) zsola32 válasza gban (#26681) üzenetére


zsola32
őstag

mondjuk én nem nagyon lövök még a dolgokhoz, de ma a horgászboltos ezt mondta:
kell még néhány fagypont közeli nap, akkor elmennek a kishalak, ergo a csukák nem tálcán kapják a kaját vízfelszín közelében...akkor jön el a mi időnk...
hogy ez így van, vagy sem, majd a tapasztalt kollégák megerősítik :)

(#26683) Grillo


Grillo
senior tag

Szerintem az időjárás változás is bejátszhat. Vagy bármi. IS.

(#26684) zsola32


zsola32
őstag

használ valaki Nomura Hiro, vagy Nomura Aichi orsót?
ha igen, kíváncsi lennék a véleményére - köszönöm

(#26685) A Zéé válasza Grillo (#26680) üzenetére


A Zéé
addikt

részemről rendben van a közös peca :K
Kezdem megszeretni ezt a szakaszt, innen még nem sikerült fogás nélkül hazajönnöm.

És telefonnal felvettem a locsogást is, amikor kezdtek felidegelni... :D [link]

Just a simple Lineman...

(#26686) VIBO válasza A Zéé (#26685) üzenetére


VIBO
őstag

Videót nem engedi betolteni :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#26687) sityupityu válasza A Zéé (#26685) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem betölti a videót, jól látszik minden. Ezek mind valamilyen keszegfélék.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#26688) Grillo válasza A Zéé (#26685) üzenetére


Grillo
senior tag

Én megyek ki most is, mert ha nem esik az eső, akkor miért ne. A két kőrugany környékén leszek, a homokszigetnél, te a kompkikötőnél voltál?
Számom a profilomnál ott van, ha meg kint vagy, akkor fekete kabát, szürke nadrág, hátizsák nem lesz nálam, csak a bot, minden elfér a kabátomban (legalábbis most azt hiszem :DDD :DDD ).

(#26689) A Zéé válasza Grillo (#26688) üzenetére


A Zéé
addikt

dolgozni kell, este meg mozi, szóval én ma nem megyek :)
De sok sikert! :)

Amúgy itt voltam én tegnap Sződligeten: [link] Homoksziget az Göd, nem? :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#26690) Grillo válasza A Zéé (#26689) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, Gödön voltam. OK, akkor majd legközelebb.

(#26691) tween


tween
őstag

(#26692) mano660 válasza tween (#26691) üzenetére


mano660
tag

A Walter is akciózik a hétvégén:

(#26693) tween válasza mano660 (#26692) üzenetére


tween
őstag

Kíváncsian várom, Serie Walter-ből mire vonatkozik majd az akció.

(#26694) Grillo


Grillo
senior tag

Na, ma is betli, de legalább szép volt, meg nem is volt hideg. 2 körül értem ki, hatalmas pára ült a vízen és a parton, aztán változott folyamatosan, épp mennyit látni. 3 körül feltámadt a déli szél, és kitisztult az idő, viszont innentől kezdve csak északra lehetett dobálni. Volt 1-2 spori, de nem nagyon ugrált senki a bot után.

[ Szerkesztve ]

(#26695) gban válasza tween (#26691) üzenetére


gban
Közösségépítő

Érdekes darabok is vannak, kösz a linket.
Spiccbot nagyon jó árban van pl.
Sienna FD elég jó 7,5-ért, kár hogy csak 1000-es, Catana FC és RB még jobb 9 alatt, nem mellékesen pótdobbal.
Ami csak kíváncsiságból érdekelne, mennyivel jobb vagy rosszabb egy FX FB pl. egy Zebco-nál.
Ilyet vett ismerős (Zebco Cool XTRA 120FD-t), furán néztem elsőre, de párszor kézbevéve kellemes csalódást okozott, semmi negatívumot nem tapasztaltam. Kellemesen fut, és ráadásul pótdob is járt hozzá.
Arra gondolok itt, hogy direkt tök gagyi a legolcsóbb a nagynevű gyártóknál, mert ha szuper lenne senki se venne drágát, vagy ezek is azért elég jó minőségűek?

Ami viszont picit már-már túlzásnak tűnik, a Shimano gumicsizma :))
Értem én hogy neoprén belső, stb., de akkor is, vessetek meg, de ez nekem már túl sznob.
A leírása se kutya: 'vízálló gumicsizma' - igen, bíztunk benne hogy az. :U

Postázást nem vállalok.

(#26696) gerii válasza gban (#26695) üzenetére


gerii
addikt

A csizma tényleg sok, ennyiért már -35C-ig jó EVA csizmát lehet kapni.

(#26697) MeTaL


MeTaL
tag

Sziasztok,

szokott valaki pergetni a nagydunán fővárosi, csepeli részen ? esetleg M0 környékén vagy tökölön, halásztelken?

Üdv.,

(#26698) egykettő válasza MeTaL (#26697) üzenetére


egykettő
aktív tag

Én párszor már voltam(3-4 alkalom) 0 eredmény, egy kis csukát fogtam csepel mellett a soroksári kisdunán.
De infó érdekel a helyről mert ez van hozzám a legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#26699) A Zéé


A Zéé
addikt

Orsó karbantartáshoz érdemes megvenni a "márkás" anyagokat, vagy tök felesleges, és elég valami jobb műszerolaj, és csapágyzsír kombó?
Az elmúlt pár alkalommal mindig megázott kicsit az Okumám, és egy picit ápolgatnám a lelkét.

Just a simple Lineman...

(#26700) tween


tween
őstag

Nézem ezt a nagy pontyok nyomában 15-öt. Ez a Haskó srác valóban nem tud beszélni, vagy nekem van bot fülem? :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.