Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) tween válasza joe979 (#26746) üzenetére


tween
őstag

Ez a CX Commercial-ra is igaz: [link]

Bázijoe! Ez irónia akart lenni? :((( ;] A Stég szar, az oké, de mi a bajod a Commercial-al?

[ Szerkesztve ]

(#26752) sityupityu válasza joe979 (#26746) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha pl a Beastmaster heavy szériáját nézzük akkor tuti, hogy az AX-től a CX-ig bezárólag ugyanaz. A Dx-től megváltozott. Szemmel láthatólag is más, jóval vastagabb. Meglehet, hogy a többi verziónál nem ez a helyzet, és azoknál már korábban változtattak. Bár kétlem, de lehetséges.

ui: Igen, írni sok mindent lehet melléjük. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#26753) joe979 válasza tween (#26751) üzenetére


joe979
aktív tag

Bajom nincsen vele, csak jön pár trendi huszár, és fossák a tutit.
Engem nem izgat ez a hülyeség, az életbe nem veszek gagyi light botot. Csak a Picker ;]
Annyira nem néztem utána, csak a centrumzoos oldalon néztem szét, de akkor ez sem megy nekik :)

(#26752) sityu : Én ezt már nem tudom követni :) valamint, nem is fogom.

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#26754) sityupityu válasza joe979 (#26753) üzenetére


sityupityu
veterán

Tehát a heavy széria (pár apró kinézetbeli módosítást leszámítva) teljesen ugyanaz a DX-ig.
A medium és más változatoknál meglehet, hogy valóban változtattak már korábban is. :)

A legfontosabb pedig, hogy aki heavy változatot akar venni az messze kerülje el a Dx változatot, mert egy vastag, durung és ormótlan sz@r a korábbiakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#26755) csƵ válasza joe979 (#26753) üzenetére


csƵ
őstag

Mi a bajod a light feederrel, ha egyszer pickerezel?

(#26756) joe979 válasza csƵ (#26755) üzenetére


joe979
aktív tag

Pont ennyi :) nem picker. Elvagyok vele, és nem kell több, Azért hogy dobj vele pár méter plusszt, köszi de nem, két darab speed master picker mellé neked sem kellene light feeder :DDD

Szissz

(#26757) csƵ válasza joe979 (#26756) üzenetére


csƵ
őstag

163g a 3,3 méteres példány. Szerintem ez inkább hosszú picker, mint feeder,

(#26758) joe979 válasza csƵ (#26757) üzenetére


joe979
aktív tag

Ezek a számok sajnos semmit sem jelentenek.Nézd meg a Balzer Zammataro Masterpiece szériát. Volt nekem a Maver Reactorlitom, 270-es, 109gr ! HM Carbon, ára csillagos csillio miliio forint.Ha keresel róla képet, azt én mértem mérlegen :) Ennél könnyebb és finomabb cuccot nem találsz !Azt , hogy mire jó, inkább hagyjuk .... Szóval engem ilyen adatokkal nem lehet meggyőzni, mert önmagában kevés, és akkor nem tudni hogyan viselkednek fárasztás,dobás közben !

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#26759) tepenzed válasza joe979 (#26756) üzenetére


tepenzed
őstag

Én például azért néztem ki a beastmaster lightot, mivel 3 részes. Pickerbe viszont nem találtam normális 3 részes botot, a 2 részes szállítását nem tudom megoldani

(#26760) FireFox1996 válasza A Zéé (#26679) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Több ilyen fogott halas kép legyen fiúk!
Mindenki már csak a vásárlással foglalkozik itt? :Y

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#26761) gban válasza FireFox1996 (#26760) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen.
Megyek is és veszek a tescoban egy jó nagy pontyot.
Kell kép? Az is fogott, csak hálóval.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#26762) csƵ válasza tepenzed (#26759) üzenetére


csƵ
őstag

Van pedig 3 részes picker bot. Daiwának, Trabucconak biztosan. De a Shimanok pickerjeinek is 115 cm a szállítási hossza.

joe979: konkrétan mi volt a baj a Maverrel?

[ Szerkesztve ]

(#26763) joe979 válasza tepenzed (#26759) üzenetére


joe979
aktív tag

Az úgy megint más. Kb 2 pickert ismerek ami 3 tagos, az egyik ami kapható az a ET.Picker Blade. A másik amiket használok. Átérzem a problémát . Jövőre viszont veszek Barbel botot ,az 180as tagolással lesznek bajaim az fiksz :) Metró, lift, előre várom, fogok anyuzni rendesen :)

Szissz

(#26764) joe979


joe979
aktív tag

(#26762) csƵ : a felhasználása. Sajnos nem Sajnos. MO ponty buzi ! Nagyon kevesen vesznek egy komoly keszeges botot, ha igen akkor azért mert be van hájpolva, és valójában az egy CX Light :D Csak szívózók, ne vegyétek fel. :DDD
Viccet félretéve : Jó bot, de max 2kilós halig, 4 körül, nem tudod irányítani a halat. Fölötte meg lehet sétálni, dobótávra ott volt mint a Shimi. Csak összességben többet vártam, oké hogy 110gr, ahhoz képest rendben volt, de hiányérzetem is volt mellette.Ilyen súlyban nem tud hova keményedni a blank, húzod és érzed elfogyott a kraft belőle. Ezért nem adta azt, amire kellett volna nekem és ezért adtam el .

Szissz

(#26765) csƵ válasza joe979 (#26764) üzenetére


csƵ
őstag

"Fölötte meg lehet sétálni"

Ó, ez semmi. Bojlos botokkal látok embereket sétálni. Azért lecseréltem le a hosszú botjaimat, mert hiába 6 ha-os tavon pecázok, ha a halak a parttól a 20-40 méterre vannak. A sok longkesztbajnok meg dobál 100 méterekre.

(#26766) golyós válasza tween (#26739) üzenetére


golyós
őstag

Ez tetszik! :C
Több infó róla van valahol? Zsinorkapacítás, behúzás?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#26767) joe979 válasza golyós (#26766) üzenetére


joe979
aktív tag

Szissz

(#26768) rf.kristof


rf.kristof
csendes tag

Üdv.

Érdeklődni szeretnék, hogy van valakinek tapasztalata a TRABUCCO SELEKTOR XS STILLWATER FEEDER 330ML botról ?
Kb mekkora távot lehet vele megdobni, illetve milyen a karakterisztikája ?
Ha beesik néha 4-5 kg-os ponty azt még ki lehet vele szedni, keszegezésre is elég lágy ?

Köszönöm :R

(#26769) tween válasza joe979 (#26764) üzenetére


tween
őstag

Na idefigyelj dzsó. Van 360-as, 390-es feederem. Nem okoz élvezetet a telepített pontyok fogása velük. Nem, nem ismerem ezt a Commercial CX botot, nem is istenítem, csak azt tudom, hogy egy élménybotot akarok, amivel öröm pontyot fogni, de bírja a beugró esetleges nagyobb halat is. Amúgy a te SpeedMaster pickered könnyen irányítja a 4-es pontyokat? Nem kötekedni akarok, félre ne érts, különben is bírom a búrádat :DDD
amúgy ezeket a számokat és jelöléseket nem értem. A Döme 330-as boltja 60gr és médium, a Commercial 70gr és light? Nem értek hozzá, ezért kérdezem.

(#26770) csƵ válasza rf.kristof (#26768) üzenetére


csƵ
őstag

4-5 kilós pontyot egy UL pergetőbottal is ki lehet szedni. Persze, hogy bírja, persze nem 0-24 óráig.

tween: nekem az Aernos pickeremmel 4 kilós tokhal volt a legnagyobb fogásom, nem igazán volt gond az irányításával, csak a part előtt vergődött 3 métereket, de élvezet volt az biztos, majdnem leszakadt a csuklóm, mire megszákoltam.

[ Szerkesztve ]

(#26771) joe979 válasza tween (#26769) üzenetére


joe979
aktív tag

Bányatavon simán gyepáltam velük 5 kilóig, kevésbé ugranak meg ezek a halak, mint mondjuk egy medium, vagy heavy botnál. Bányató , ahol van hova letörni a mélységbe , de csZ is jól mondta, hogy ez a 4-5 kilóig nincsen gond a shimikkel. Bár a tok rosszabb, cikázik, lemegy, visszajön, kiugrik , ilyesmi. Anno a Spro Inspiration pikóm, Red arc orsóval nem tudott mit kezdeni velük,[ 2,5 tok , állítólag hasonló a nexavehez ] sajnos, el is adtam őket, pedig nem rossz cuccok. Meg a halak és a vizek sem egyformák .

Tudom, ne basszá fő agyilag :D
Nehéz javasolni neked bármit is, mert egyikkel sem jársz rosszul, két különböző bot közül, lehetetlen megmondani neked , melyik állna jobban kézre ....

Szissz

(#26772) sityupityu válasza tween (#26769) üzenetére


sityupityu
veterán

Na te is idefigyelj! Holnap szépen elmész és megveszed a Walter botot! Téma lezárva. :((( :DD ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#26773) tween válasza sityupityu (#26772) üzenetére


tween
őstag

Írtam a Walter Tominak, válaszolt is.
"Szia! A kedvenc botomról beszélünk így nem tudok elfogulatlan lenni :) Minden versenyen ezt használom, ha a táv nem több mint 20-25m. Szerintem 30m-től vannak arra jobban való botok. Anyaga a legmagasabb (és sajnos legdrágább) elérhető karbon, nagyon könnyű, és kellően gerinces 0-20g kosarakhoz, amik megtömve max 40g-ig érnek. A halméret nem akadály, maty-éren pontyos versenyen gyorsan fárasztok vele, de ha durvulni akarsz akkor nem ez való hozzá, ez inkább élménybot. 20-as főzsinórral, 18-as előkével fék nélkül használom, de óvatos kezem van :)
üdv: wt"
Tudom, magánlevelezést nem illik linkelni, de nincs kedvem kiemelni a lényeget.
Ezek alapján azért gyengébb, mint amire én gondoltam. Vagy a tököm tudja már... Annyira utálom ezt, mikor hezitálni kell...

(#26774) golyós válasza joe979 (#26767) üzenetére


golyós
őstag

Na ettől féltem.Egy újabb bojlis orsó.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#26775) sityupityu válasza tween (#26773) üzenetére


sityupityu
veterán

Írtad, hogy élménybotot akarsz venni hát ez az. És ahogy Walter írja, még pontyos versenyeken is megállja a helyét. Ez már csak azért is fontos, hogy ezt elmondta, mert versenyen nem nézik jó szemmel a többiek ha a halad az ő szektorukba megy fárasztás közben. Tehát ezek szerint viszonylag jól lehet irányítani is a halat vele.
A 30 métert meg úgy írta, hogy van ennél jobb bot is amivel ennél nagyobbat lehet dobni, de ez nem azt jelenti, hogy ezzel egyáltalán nem lehet. De ez tiszta sor, finom bot nem távdobásra való. Vagy te azt akarsz? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#26776) tween válasza sityupityu (#26775) üzenetére


tween
őstag

Maximum 40 métert. Igen, az anyaga valóban k. jó lehet.
Egyedül ez a toldás zavar, mert ugye így 4 részes a bot.

[ Szerkesztve ]

(#26777) csƵ válasza tween (#26773) üzenetére


csƵ
őstag

Ezt most melyikre írta? Amúgy a táv ne ijesszen el. Pickerrel dobok 50 métert. Ezzel simán megy a 60 is.

szerk: eszem megáll rajtad. Leírja, hogy mennyire jó bot, te meg elbizonytalanodsz. No comment. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26778) tepenzed


tepenzed
őstag

ma keltette fel az új preston kosár a figyelmemet az fb csoportban
Preston In-Line Dura Banjo Feeder

A kosarat lehet cserélni a szerelék megbontás nélkül, egyben gyorskapocs is van a gumi végén

Videjóó

Valaki próbálta már :) ?

[ Szerkesztve ]

(#26779) csƵ válasza tepenzed (#26778) üzenetére


csƵ
őstag

Tetszik, jónak tűnik, de gondoltam kb. 1500Ft. :)

(#26780) tepenzed válasza csƵ (#26779) üzenetére


tepenzed
őstag

990Ft, mint a többi preston kosár
Legalábbis a small annyi a walterben, a többi meg még nincs készleten mert újdonság :D

[ Szerkesztve ]

(#26781) Steady74 válasza sityupityu (#26772) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ne szívasd már. Várja meg a pénteket, akkor 20%-kal olcsóbb lesz!

(#26782) csƵ válasza tepenzed (#26780) üzenetére


csƵ
őstag

Pontyshow-n bevásárolok, a Gurunak is vannak jó method kosarai.

(#26783) tween válasza Steady74 (#26781) üzenetére


tween
őstag

Természetesen csak akkor rendelem :D

(#26784) Steady74 válasza tween (#26783) üzenetére


Steady74
Topikgazda

El tudnék költeni vagy 300 ezret 2 pillanat alatt... 2 db Walter WC feeder 3,9/4,2, 2 db topszettarto, 2 db MAPorso, Delphin pontybölcső, előketartók, kosarak, horgok meg a sok biszbasz :D de visszafogom magam és marad csak a sok kis biszbasz... pedig egy jó Daiwa G50re nagyon viszket a tenyerem. Bár Szilvási Sziszi az Italica botokat ajánlotta nagyon... na majd tavasszal...

(#26785) gban


gban
Közösségépítő

Végre megjött a fonott zsinór.
Nagyon igényes, műanyag dobozos a csomagolása - ha más nem, legalább pozitív az első benyomás.
Erősen gondolkodom hogy feltegyem-e még idén.
Szerintrem megyünk még párszor, akár 5-6 alkalommal is.
Ha felteszem, javasolt nem lent hagyni fűtetlen házban? Gondolok itt arra hogy megszívja (?) magát vízzel, aztán megfagy, az esetleg nem jó se neki se az orsónak.
Sosem használtam még fonottat.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#26786) B4l!nt válasza gban (#26785) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Milyen méretben vetted? Nem fogsz csalódni benne :)
Télire az orsónak is jobb lenne ha nem a mínuszban lenne, ha meg tudod oldani a tárolását nyugodtan tedd fel. Ha beválik minimálisan többért már kapsz belőle 300 méteres verziót is.

(#26787) gban válasza B4l!nt (#26786) üzenetére


gban
Közösségépítő

0,18-ast vettem, az 9 kilót bír elvileg.
Ha beválik, biztosan rendelek pergetésen kívül más célra is.

Postázást nem vállalok.

(#26788) musli26 válasza gban (#26787) üzenetére


musli26
tag

Én is gondolkodok a zsinór megvételén.
Csak idén alig használnám talán 2-3 alaklom.
Hány nap alatt jött meg?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#26789) gban válasza musli26 (#26788) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont egy hónap feladástól.
30-35 nappal számolj.
A wobblerek megjöttek kb. 12 nap alatt, más rendelés meg az ígért dátum után érkezett.
Most még várom a villantókat, azoknak hétfőn járt le a határidő, postázás okt. 6., valamint a mérleget, annak tegnap járt le a határidő, postázás okt. 4.
Vagyis idénre ne nagyon rendelj szerintem sokmindent.
De attól még lehet januárban meg utána is pergetni, ha arra kell.
Amúgy ránézésre vastagabbnak tűnik mint az elvi 0.18-as méret, látatlanba azt mondanám, nem vékonyabb mint a 30-as zsinórom, de nem tettem egymás mellé, és sosem volt fonottam, lehet ez normális első benyomásnak.

Postázást nem vállalok.

(#26790) sityupityu válasza gban (#26789) üzenetére


sityupityu
veterán

0,18-as? Biztos? Az igen vastag. Hova kell ilyen vastag fonott pergetni?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#26791) tween válasza sityupityu (#26790) üzenetére


tween
őstag

Nekem MH boton van 14-es Spider, de még ez is sok.

(#26792) sityupityu válasza tween (#26791) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem 0,08-ast akarhatott írni? :F

szerk: Bár nem hiszem, mert a 30-as mono-hoz hasonlítja vastagságban.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#26793) gban válasza sityupityu (#26792) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, 0,18-as, direkt ekkorát vettem, a szakítószilárdság volt az elsődleges, és a korábban leírt gyakori akadás (pl. Rapala-vesztés) okán.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#26794) zsola32


zsola32
őstag

én kb. 2 hete vettem 0.10-es power pro zsinórt - igaz nagy tekercsről, méterben - és nem hozta amit vártam tőle, a színvesztésen túl, szakad rendesen.
hétvégén ki fogom próbálni a 0.13-as vastagságot, szerintem az jobb lesz.

(jellemzően ez a zsinór kb. 8 halat vesztett, az előző Nevis secure 1halat)

(#26795) vendingo válasza zsola32 (#26794) üzenetére


vendingo
veterán

A kastkingel nekem is volt csalivesztés, de onnan vontatókötéllel se jött volna ki a wibbler. Nekem maximálisan megfelel ez a kínai madzag. Kicsit vastagabb mint a feltüntetett méret, de bírja a strapát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26796) gban


gban
Közösségépítő

Ezzel a fonottal fel lehet tölteni a dobot fullra, vagy ha fullra töltöm szárazon, akkor nedvesen 'túlcsordul'?
Mennyire tényező hogy megszívja magát vízzel?
Illetve mennyire jellemző hogy megszívják magukat, és ha jellemző, mennyire észrevehető a térfogat-növekedés a dobon?

Postázást nem vállalok.

(#26797) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Képtelen vagyok döntést hozni feeder orsó ügyben. Egy 360H 50-100g botra kellene. 15 erzet szánok a témára. Milyen sekély dobos orsót ajánlanátok?

(#26798) zsola32


zsola32
őstag

minden elismerésem a hal.hu felé!
korábban írtam, hogy elhagytam az Ecusima orsóról, a tengellyel szemközti oldalon egy zárósapkát.
múlt hét szerdán kerestem meg Őket, megígérték hogy (most) kedden, ha jön a szervízes kolléga, segítenek, ha tudnak.
Kedd este jött egy telefon Tőlük, amiben megkérdezték hová küldjék az alkatrészt...amit ma meghozott a posta. (0 forint költségen)
Így is lehet..:)

[ Szerkesztve ]

(#26799) tween válasza zsola32 (#26798) üzenetére


tween
őstag

Én legszívesebben kinyírnám őket. pont. :(((

(#26800) miska17 válasza kertsa (#26797) üzenetére


miska17
tag

Ha fontos a dobótáv, minél nagyobb méretet; még a sekély dob rovására is.
Ősszel ezt[ezt] raktam erre [erre]a botra,
Másik összeállításom;[link][link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.