Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) tween válasza VIBO (#25700) üzenetére


tween
őstag

Jankovics nem ezen forgatta egyik filmjét?

(#25702) Grillo válasza tween (#25701) üzenetére


Grillo
senior tag

Itt max hosszában tud 180 métert dobni, de csak úgy, ha megcsavarja, és le tudja követni az ívet. :DDD

(#25703) tween válasza Grillo (#25702) üzenetére


tween
őstag

Van egy filmje, egy keskeny városi tavon. Ezért gondoltam.

(#25704) vendingo válasza gban (#25694) üzenetére


vendingo
veterán

Orsónak a ryobi ecusima amit már nyugodt szívvel lehet ajánlani, mert ezt a későbbiekben több horgászmódszerhez is tudod használni. Tartós, strapabíró kivitel.
Előke nagyon fontos, mert a csuka lazán elharapja a zsinórt. Drót, kevlár, wolfram, vagy fluorocarbon kell.
Én csukázni drótot és fluorocarbont használok.
Zsinórnak fonott az ajánlott, de amíg még csak ismerkedsz a pergetéssel, addig valami direkt pergetéshez való monofilt ajánlanék. Kisebb a nyúlása mint a hagyományos zsinóroknak, nem pöndörödik, tartósabb... Én anno sima feeder zsinórral kezdtem, 1 hét alatt kuka lett 150méter. Váltottam pergető monofilra, amiből 5 hónapja szolgál ugyan az a tekercs.
A villantót próbálgassad bátran, nekem sok halat adott. Tegnap is dobáltam mindent, semmi nem jött, aztán felraktam egy villantót, amit le is vert egy csuka.

Pár hozzászólással korábban írtam egy hosszú hsz-t az ajánlott wobblerekről, azok nagy része jó lenne a te botodhoz is. Mindegyik bevált típus, nagy részüket napi rendszerességgel eredményesen használom.
A gumikat, kanalakat, villantókat és bizarr csalikat is bátran használd, mert lehet, hogy aznap pont azok kellenek a halaknak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25705) Grillo válasza vendingo (#25704) üzenetére


Grillo
senior tag

Milyen monofilt használsz?

(#25706) vendingo válasza Grillo (#25705) üzenetére


vendingo
veterán

Asszem pezon, vagy mitchell , vagy pezonmichel 20-as fluo. Baromi jó, olcsó, méretpontos, nagy a szakítósz., nem pöndörödik. Ha van igény a pontos típusra, akkor megkeresem a dobozát.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25707) gban válasza vendingo (#25706) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönom az infókat, és igen, szívesen vennénk a pontos típust.

Postázást nem vállalok.

(#25708) szuszinho válasza tween (#25701) üzenetére


szuszinho
őstag

Én is úgy emlékszem, hogy forgatott itt is.

(#25709) vendingo válasza Grillo (#25705) üzenetére


vendingo
veterán

Grillo, gban: Nem találtam meg a dobozát. Szerintem már kidobtam.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25710) adrian360 válasza Grillo (#25702) üzenetére


adrian360
őstag

Ő nem nagyon szokott száz métereket dobálni, sőt nem egyszer arról szól a filmje, hogy csak tíz méterre horgászik a part mentén és onnan szedi eredményesen a halakat.

(#25712) vendingo válasza #46372352 (#25711) üzenetére


vendingo
veterán

70-es fluorocarbont használok. Erre is van esély, hogy elharapja, de nálam még nem fordult elő. Eddigi csukák még csak meg se karcolták, pedig volt pár 50+ méretű.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25713) sityupityu válasza adrian360 (#25710) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem arra gondolnak, hogy feederrel tud dobni 180-at, vagy valahol akörül (állítólag dobott, én még nem néztem utána). De feederrel minek? :F
Amúgy ja, ő a partközelben szokott horgászni. Pláne ha a nagy Dunáról van szó.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25714) tween


tween
őstag

Nem akarok bunkónak tűnni, de Jankovics homár? Nem csak a fülbevaló miatt, de múltkor szögletesre volt szedve a szemöldöke, meg az egész beszédstílus, szoli, gyurma, megjelenés.. ;]

Jól van na, leléptem :DDD

(#25715) joe979 válasza tween (#25714) üzenetére


joe979
aktív tag

Mikor kint volt 1,5 hónapja a Jászain, akkor a csajával volt.
Nekem is volt régebben ilyen gondolatom, hogy lehet az, meg azért jó pár éve el is tűnt a pecás világból, akkor volt mendemonda hogy a hűvösben landolt. Ez a része nem izgat.

Más: Mondtam, hogy tervez forgatást a Dunán, a Jászai környékén, na ez elkészült ! Kb múlthét pénteken volt kint. Nagy titkolózást csinált, mert nem mondta el Facebookon miket fogott ! Októberben adja majd a F&H !

Szissz

(#25716) sityupityu válasza tween (#25714) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem véltem felfedezni benne a "másik ént". :DDD
Ugye mi egyidősek vagyunk. Elárulom, hogy középsuliba nálunk az lógott ki a fiúk közül akinek nem volt fülbevalója. Nekem is volt. :D Valakinek mind a két oldalt. Ugye itt a 90-es évekről beszélünk.
Aztán nekem jött a katonaság ott ugye nem lehetett ilyeneket hordani, amikor leszereltem meg már nem raktam vissza.
Szoli, gyurma, stb...ezek szerintem már nem kirívó dolgok a mai világban.

ui: Jut eszembe, mi bajod a gyurmával? Pont neked? :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25717) Grillo válasza sityupityu (#25713) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, a mostani Sporthorgászban is van cikke, hogy 18x méter volt neki a maximum.
Amúgy szimpatikus csóka, csak ugye Kána az keresztbe vagy 10 méter, hosszában meg kifli.

(#25719) tween válasza sityupityu (#25716) üzenetére


tween
őstag

A balos fülemen 6, a jobboson 3 lyuk van :D Vadbarom fiatal voltam a '90-es években.. Gimiben még hordtam kettő kövest, aztán jött a katonaság, mert nem vettek fel rendőrnek a csopaki suliba. Utána már én sem erőltettem.

Gyurma és gyurma közt is van különbség :D

Hűvösön volt? :Y Sittre gondolsz Joe?

(#25720) sityupityu válasza tween (#25719) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem arra gondol. :K
Pedig ki sem nézném belőle. De hát az ilyesmi mindenkinek a magánügye.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25721) joe979 válasza tween (#25719) üzenetére


joe979
aktív tag

Igen, de maradjon pletyinek , és nem vagyok biztos benne tényleg igaz a dolog . Csak mert eltűnt évekre . 2007ben pl már voltak haldorádos cikkei. Majd peca.hu. Aztán eltűnt szőrén szárán, de még verseny szinten sem volt jelen. Lehetett bármi. az élet elég bizar és komplex tud lenni.Nem érdemli , hogy pálcát törjünk felette , semmilyen szinten !

Szissz

(#25722) tween válasza joe979 (#25721) üzenetére


tween
őstag

Nem is óhajtok pálcát törni, mert én csípem a búráját. Mindenkinek vannak nehéz pillanatai, amit vagy maga hozott létre, vagy az élet dobta elé. Ez van.

(#25723) csabamigo válasza tween (#25722) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Én is csipem ,ahogy horgászik Reklám nélkül
Én még azt is nehezen hiszem ,hogy átmenne a piroson!

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#25724) sityupityu válasza csabamigo (#25723) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem ezt dolgot ne is firtassuk tovább. A legtöbbünk itt kedveli őt és a filmjeit és ez a lényeg. Az, hogy esetleg mit csinált, vagy nem csinált engem speciel tök hidegen hagy.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25725) joe979 válasza sityupityu (#25724) üzenetére


joe979
aktív tag

:K

Hogy sikerült a márnázás ? Volt érdemleges hal ? :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#25726) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Abban kellene segítség, hogy ti milyen módon horgásztok? Leginkább a csali a fontos milyen csalival horgásztok 2-3-4 kilós pontyokra? Illetve felkötitek hajszálelőkére vagy horogra teszitek simán a csalit.?

The easy day was yesterday!

(#25727) golyós válasza VIBO (#25695) üzenetére


golyós
őstag

Szép!
Itt lakom a kerületben, nem gondoltam, hogy ekkora halak vannak benne.Ki kellene próbálnom mostmár :K

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25728) tepenzed válasza golyós (#25727) üzenetére


tepenzed
őstag

én is itt vagyok 10 percre, Albertfalván, de inkább vidékre szoktam lejárni horgászni hétvégén :D fura ilyen "mesterséges" környezetben :U

[ Szerkesztve ]

(#25729) csabamigo


csabamigo
aktív tag


Végre sikerült egyet fognom
Szombaton a Villantó horgásztón
Volt még 2db kb.2,5-3 kg ponty,és több leakadt sajnos

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#25730) joe979 válasza csabamigo (#25729) üzenetére


joe979
aktív tag

Jó halak, nekem egy időben az volt a perverzióm , hogy pickerrel utaztam rájuk :)

Szissz

(#25731) tween válasza joe979 (#25730) üzenetére


tween
őstag

Szerintem neked a következő perverziód a pickeres harcsázás lesz :DDD ;]

(#25732) csabamigo válasza joe979 (#25730) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Feederrel fogtam!
Mellettem egy srác kb.6 méteres gumizott spiccel fogott 3 db- ot!
Nem nagyon harcoltak azok sem:(

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#25733) joe979 válasza tween (#25731) üzenetére


joe979
aktív tag

Cimbik egy időben azzal oltogattak, rakjak a Dunai pecára,öbölben a Speed Master Pickerre Big Baitunnert mert akkor pár száz méter lehet csurgatni a sodrásban, persze :) nem győztem volna a bigi talpát reszelni :D

Szissz

(#25734) zsola32 válasza Jofi81 (#25696) üzenetére


zsola32
őstag

szia
ha jól látom kétféle színben gyártják, Te melyik színt használod, illetve írnál egy kersztmetszete is?
(süllő/csukára kellene)

köszi

(#25735) egykettő válasza #46372352 (#25711) üzenetére


egykettő
aktív tag

Nekem a 3 szál 10-es fluo-t elrágta szákolás előtt :(

(#25736) sityupityu válasza joe979 (#25725) üzenetére


sityupityu
veterán

A márnázás? Hát az kutya rossz volt, legalább is márna szempontból. Hárman voltunk lenn és egyetlen "nyomorult" márnát fogtunk csak. Viszont az egyéb halak (bagoly, szilva, paduc) szerencsére úgy ahogy jövögetettek.
Pár napja voltunk az élő Dunán süllőzni csónakból. Egy kb 1,5 kilós formát sikerült fognom, de ezen kívül nem is volt nagyon rávágásom. A haver mellettem viszont fogott négyet. Hasonló méretűek voltak mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25737) Jofi81 válasza zsola32 (#25734) üzenetére


Jofi81
őstag

5 színben gyártják, nekem sárga van (Hi-Vis Yellow), 0,14-es.

(#25738) tween válasza joe979 (#25733) üzenetére


tween
őstag

Tavunkon sok a hari, jövő nyáron iccaka meg fogom próbálni feederrel! ;] :DDD

(#25739) tween válasza tween (#25738) üzenetére


tween
őstag

Óooo, el is felejtettem. 46cm.

(#25740) joe979 válasza sityupityu (#25736) üzenetére


joe979
aktív tag

Teljesen jó az, bár nem tudom milyen mennyiséghez, és súlyhoz vagy szokva ... Én azon imádkozom jöjjön végre egy 3+ márna :) Gettóban is olyan szépen jönnek a paducok, szilvák.

(#25738) tween : Ha nem jönnek sajtra, akkor gagyik ;] , elvannak kényeztetve , bezzeg vadvízen feleszenek mindent ami eléjük kerül :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#25741) sityupityu válasza tween (#25739) üzenetére


sityupityu
veterán

Szép.

Gyerekek, kapcsoljatok gyorsan a horgászcsatornára, megy az oktatóanyag a "mester" közreműködésével! Sipos Gábor megint úgy magyaráz mintha felolvasná a szöveget. :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25742) sityupityu válasza joe979 (#25740) üzenetére


sityupityu
veterán

"Teljesen jó az, bár nem tudom milyen mennyiséghez, és súlyhoz vagy szokva ..."

Márnára vagy a süllőre gondolsz? Mert márnából azért legalább 2-3 darabot össze szoktam kalapálni vegyes méretben egy este alatt. Most viszont egyet sem fogtam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25743) joe979 válasza sityupityu (#25742) üzenetére


joe979
aktív tag

Na szép Beast Masterrel kapálni ;]
Azért kérdeztem mert nem tudom mennyire van tuti helyed , mondjuk márnázni. Mennyire ismersz eldugott fllos helyeket ... Nem érdeklődésből kérdem, csak úgy :D
Elég sokrétű a Duna, a vasárnapi Mohosz Duna River verseny elég szar hal mennyiséget hozott. Pedig szétszórták a környéket, de és du .

Szissz

(#25744) sityupityu válasza joe979 (#25743) üzenetére


sityupityu
veterán

"Na szép Beast Masterrel kapálni"
Ó, bírják azok, más választásuk nincs. :)

Persze, vannak kedvenc bejáratott helyeink. Köztük olyanok is ahova valóban nem nagyon járkál más. Túl vad és megközelíthetetlen a nagyközönségnek (nagy kövek, növényzet). :)
De az idei év eddig ahogy korábban is írtam nagyon karcsú valamiért az elmúlt évekhez képes.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25745) thlaca válasza tween (#25703) üzenetére


thlaca
csendes tag

Szerintem ez a video a Kisváci feederezés lesz :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25746) gban válasza Jofi81 (#25696) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm neked is, vendingonak is a tanácsokat.
Eddigi javaslatok az orsóra, pergetéshez: DAM Quick Camaro 630, DAM Quick Shadow de ez csak nagy méretben elérhető, RYOBI ECUSIMA, ebből az 1000-es méretet néztem.
Rögtön jön is a kérdés, nem elég nekem a legkisebb bármilyet is választok? A méret csak a zsinórkapacitásra vonatkozik, a minőség 100%-ban ugyanaz egy név alatt méretfüggetlenül?
A túlpart 40-50m, ha oldalra dobok az max. 60m, elég nekem akár egy 1000-es is, nem? Oké, ha máshova megyek, de nagyobbat akkor se fogok szerintem dobni, és a súly fontos szempont.

Amiket én néztem ki, az 1 csapágyasakat kivettem, gondolom pergetésnél halmozottan számít:
QUANTUM AXIL 420 FD
QUANTUM VIBE 15 - ez nagyon bejön
D.A.M Quick Camaro 610 - ez is de picit félek a DAM-tól
Carpzoom Predator-Z Rival pergető orsó 1000
CORMORAN BLACK BULL 6PIF 2500
OKUMA Revenger Pro FD 25 - hoppá, ez 1 csapágyas
SHIMANO Sienna 1000 FD - ebből van RD is
DAIWA LAGUNA 2000A - ez az egyik kedvenc látatlanban
Daiwa Crossfire CF1000A - 155g!

Melyik lehet jó választás? Vagyí ha az egyszerűbb, melyiket tilos megvenni?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#25747) jansky1 válasza vendingo (#25712) üzenetére


jansky1
senior tag

70-es FC-nal süllőzöl?

[ Szerkesztve ]

(#25748) A Zéé válasza gban (#25746) üzenetére


A Zéé
addikt

1000-es orsót ne vegyél ekkora botra, nagyon pici méretre is, fékre is. 2500-as, 3000-es kell neked (szerintem) legalább, már csak a súlya miatt is, hogy balanszot tartson a bottal. Szinte biztos orrnehéz lenne a kicsi orsókkal.
Bónuszként bedobom még az Okuma Dead Ringert, ha a Caymus már túl sok lenne árban. Az se tűnt nekem rossz orsónak. A Daiwa Laguna annyira nem győzött meg, amikor kézbe vettem, pedig én is nagyon nézegettem annó.

Just a simple Lineman...

(#25749) gban válasza A Zéé (#25748) üzenetére


gban
Közösségépítő

Oké, 1000-est felejtem. Tetszik az Okuma is, és az ára is jó, köszönöm. Daiwán meglepődtem, de hiszek neked.
És igen, a fékerőre nem gondoltam, köszönöm hogy említetted, az Okumánál az 1000-esnél 3 kg, a 2500-asnál már 6 kg. A 3 kg az azért kevés lehet (bár úgy lenne :B )

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#25750) zsola32


zsola32
őstag

a Ryobi Ecusima orsóval lehet feederzni is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.