Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) tween válasza gban (#25950) üzenetére


tween
őstag

A körforgó az, aminél rakhat az ember fel akármennyi forgót, akkor is betekeri a zsinórt. Én nagyon ritkán használok. Monofil zsinórt meg egyáltalán nem.

(#25952) Grillo válasza adrian360 (#25949) üzenetére


Grillo
senior tag

Persze, értem, csak arra utaltam, hogy igazából megfelelő PR-ral bármit IS el lehet adni. Én már csak tudom, bőcsész vagyok. :DDD

(#25953) csƵ válasza tween (#25948) üzenetére


csƵ
őstag

Én a 3 méterest választanám:


(#25954) tween válasza csƵ (#25953) üzenetére


tween
őstag

Atyaég :Y
Ez a cx. Kapható még valahol?

(#25955) csƵ válasza tween (#25954) üzenetére


csƵ
őstag

nordfishing77.at ;]

(#25956) vendingo válasza zsola32 (#25940) üzenetére


vendingo
veterán

Mind a 2 bot nagyon jó. A mitchell bot keményebb, feszesebb, de a sakura se egy lágy bot.

Sityupityu: gondoltam rá, mert van hozzá 3 dobom is. Drágábbakból amúgy daiwat meg abut is néztem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25957) csƵ válasza tween (#25954) üzenetére


csƵ
őstag

Tényleg brutál. Úgy kiszedi az afrikait, mint a sicc.
Nem tudok dönteni e között és a Tubertini Reflex között...

(#25958) gban válasza tween (#25951) üzenetére


gban
Közösségépítő

Fonott úton, az megy majd a másik dobra.
Írtam, múlt héten semmi nem jött körforgóra, de mondták, az megy ott nagyon, így vettem 3 szimpatikusat.
Be is vált, 3-ból kettő arra jött, most a twister nullázott.
Érdekes, a bordó kanalasra jöttek csak, még a sügér is arra jött, a zöldre rá se szagoltak.
Viszont megtapasztaltam én is amikor követi majd elúszik keresztbe, nem semmi érzés.

Postázást nem vállalok.

(#25959) vendingo


vendingo
veterán

Segítsetek dönteni.
Beraktam 2 orsót a kosárba:
Ecusima 3000 15k postával, exage 3000 20k postával. (mindegyikhez jár pótdob)

Megér +5 ezret az exage?

Amúgy viccesek a webshopok. Mindenhol minden akciós. Kiírnak egy bődületesen nagy árat áthúzva és aláírják, hogy akciósan csak ennyi, de még így is drágább, mint a többi helyen. Ez kb. minden webshopra igaz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25960) golyós válasza csƵ (#25953) üzenetére


golyós
őstag

Fb Method csoport? ;)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25961) gerii válasza vendingo (#25959) üzenetére


gerii
addikt

Szerintem ez eldönti
Ennyiért már túl nagy az árkülönbség, ha csak átmenetileg kell szerintem.

(#25962) tepenzed


tepenzed
őstag

Valaki írt multkor egy késmozdulatról, amivel a hal azonnal, szenvedés nélkül elpusztul és nem kell leütni sem. Nem találom, le tudnád írni mégegyszer?

(#25963) vendingo válasza gerii (#25961) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi. Walterban minden jó akciós áron van, ami nincs készleten... Bármit nézek ami nincs készleten az mindig bomba áron van. Szinte biztos vagyok benne, ha megrendelem tuti nem ennyi lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25964) tween válasza csƵ (#25955) üzenetére


tween
őstag

(#25965) gerii válasza vendingo (#25963) üzenetére


gerii
addikt

A 4000-es van készleten. Mégsem

[ Szerkesztve ]

(#25966) vendingo válasza gerii (#25965) üzenetére


vendingo
veterán

Nem kedvelem walter boltját, mert az eddig soha nem volt, amit szerettem volna. Csak jó árak vannak, de készlet nincs. Ami még kérdéses, hogy mikorra lenne meg, ha nekik is rendelni kell.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25967) sityupityu válasza tween (#25948) üzenetére


sityupityu
veterán

Jók, szépek és igényesek. Én két darab 3,90-es CX heavy-vel tolom az élő Dunán. Bár megjegyzem, hogy jobbak lennének egy fokkal erősebb botok ide, de hát nem is folyóvízre tervezték őket. Eredetileg én sem kizárólag ide vettem őket. Csak úgy spontán akartam két olyan feederbotot venni amik karcsúak és érzékenyek, de legyen bennük erőtartalék is. Viszont a 3,90-es hosszra nem azért esett a választásom mert nagyot akarok dobni, hanem már akkor gondoltam arra, hogy biztos fogom a Dunán is használni őket ahol én jobban szeretem a hosszabb botokat. Állóvízen (különösen az utóbbi években) gyakorlatilag a nullával egyenlő az az idő amit feederhorgászatra fordítok, ezért most már csak és kizárólag Dunai botok lettek belőlük.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25968) csƵ válasza tween (#25964) üzenetére


csƵ
őstag

Igen.

vendingo: azért a grafit dob elég ergya...

(#25969) vendingo válasza csƵ (#25968) üzenetére


vendingo
veterán

Az ecusima grafit dobja évi 5-10 alkalommal lenne használva match-en.
Nem tudom mi legyen: ecuaima vagy exage?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25970) csƵ válasza vendingo (#25969) üzenetére


csƵ
őstag

Okuma Ceymar

(#25971) sityupityu válasza vendingo (#25969) üzenetére


sityupityu
veterán

Ecusima.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25972) vendingo válasza csƵ (#25970) üzenetére


vendingo
veterán

Valahogy engem nem győzött meg, valamiért nem szimpatikus. Pót dob sincsen hozzá, ami nálam kizáró ok, ugyanis jövőre másik pergetőboton és match/feeder boton is szolgálnia kellene majd.

sityupityu: Azt mondod, hogy nem ér meg 5 ezer felárat az exage?
Személyesen még egyikkel se volt dolgom, de mind a kettőt csak dicsérték, ezért is ajánlottam több helyen is az ecusimat.
Te miért ajánlod inkább az ecusimat az exage-el szemben?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25973) tween válasza vendingo (#25972) üzenetére


tween
őstag

Szerintem az exage nem kimondottan pergető orsó, saját véleményem szerint hamar megadná magát.

sityu! Szerintem is szépek, ez a parabola meg egyenesen csábító. Azt hiszem meg van a következő botom jelöltje.

[ Szerkesztve ]

(#25974) vendingo válasza tween (#25973) üzenetére


vendingo
veterán

Meggyőztetek, rendeltem egy 3000-es ecusimat, télen meg veszek majd valami komolyabbat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25975) sityupityu válasza vendingo (#25972) üzenetére


sityupityu
veterán

Nézőpont kérdése. Nekem nem érné meg.
Ecusima-ból volt két darabom, most már csak egy, mert az egyiket elajándékoztam (ezt nem is használtam soha). A másikat viszont megtartottam. Jelenleg ez is pihenőágon van mint sok másik orsóm, de régebben azért tettem rendesen bele "kilométert". Volt exage-m is, de már nincs meg.
Én kézbe véve az ecusima-t valahogy komolyabb orsónak tartom mint az Exage-t. Az ecusima is csak kompozit anyagból van akár mint az exage, de én ahogy megfogom az exage-t az valahogy "gagyibb" érzést kelt bennem. "Törékenyebbnek" és gyengébbnek tartom, és valahogy nekem jobban érződik benne a műanyag hatás is. Nekem az exage mindig olyannak olyannak tűnt mint egy felturbózott és valamivel jobban összerakott catana. De ez csak én véleményem, ettől függetlenül még teljesíthet jól az exage is, és biztos sokan vannak akik nagy megelégedéssel használják. De a ryobi-t én jobb konstrukciónak tartom, szerintem nem véletlen, hogy annyian koppintották le.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25976) tween válasza sityupityu (#25975) üzenetére


tween
őstag

A Stradic FK is törékenynek tűnik. Biztosra veszem, hogy pergető ágon 2-3 évnél többet nem bír ki. Mondjuk a belső összetevőkről nem tudok semmit.

(#25977) csƵ válasza tween (#25976) üzenetére


csƵ
őstag

Ne idegelj. Pedig már nagyon beleszerettem.

(#25978) tween válasza csƵ (#25977) üzenetére


tween
őstag

Tapasztalatom még nincs vele, vedd úgy, hogy a levegőbe beszélek. Nem tudom ez a Hagane rendszer mennyire tartós. Lehet 10 évig simán ellehet dobálózni vele. Nem régóta létezik, tartósteszt nincs róla még sehol. Ki tudja.

(#25979) FireFox1996 válasza tween (#25929) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ez 4-5kg-s lehet ?!
Csukával nem annyira élvezetes fárasztani, mert hamar feladják a küzdelmet. Szerintem a balin is jobban küzd, mint a sűllő + csuka.
Viszont egy hihetetlen éményem volt (kb. 2 éve), hogy egy majdnem 5 kgs- csukát 3szor kellett bevágnom, hogy sikerült kihúzni megakasztani: az első bevágásnál nem akadt meg, visszadobtam ugyanoda a szereléket, ráment, bevágás, megakadt, de azonnal leküzdötte magát a horogról, újra bedobás ugyanoda, megint ráment, és akkor sikerült megakasztani, de fárasztani már nem nagyon kellett. Általában 1 perc után szokták feladni (nekem) a harcot, ugráltak 1-2-t a levegőbe, aztán annyi :(

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#25980) vendingo válasza sityupityu (#25975) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi.
Remélem holnap itt is lesz az ecusima. Már kaptam tippet is tuningra, lehet bele tenni extra csapágyat. A fonott zsinór még nem jött meg kínából, addig rátekerem a mostani monofilt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25981) egykettő válasza FireFox1996 (#25979) üzenetére


egykettő
aktív tag

Inkább 4 még aznap ugyanott megfogta egy gyerek, szerintem ugyan azt(mintázat alapján) Saccra olyan 80 cm körüli volt, és tényelg nem küzdött olyan borzasztó sokat. Küzdelemből nekem a harcsa tetszik eddig a legjobban, az inkább lefele úszik mintsem oldalra és veri a farkával a zsinort, karikába húzva a botot :)

(#25982) sityupityu válasza vendingo (#25980) üzenetére


sityupityu
veterán

Hova akarsz tenni extra csapágyat?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25983) tween


tween
őstag

Tudom, nem ide való, de hátha valaki: [link]

(#25984) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Milyen fajta zsinórt használtok feederezésre ? Illetve milyen színűt, neon színek beváltak nektek, használjátok?
Ezt néztem vélemény: HALDORÁDÓ STRONG LINE 350M

The easy day was yesterday!

(#25985) vendingo válasza sityupityu (#25982) üzenetére


vendingo
veterán

Olvastam valahol, hogy valami műanyag valami helyére lehet tenni csapágyat, aztán jobb lesz tőle. Majd megkeresem a forrást, aztán linkelem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25986) sityupityu válasza vendingo (#25985) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak azért vagyok kíváncsi, mert a sarkalatos-fontos helyeken csapágy van mindenhol.
A spro passion-ban pl a fogantyú tengelyében van egy csapágy pluszban, a blue arc-ban és a zauber-ban meg ezen kívül is van még, de ugye itt már más a belső mechanika is.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25987) Steady74 válasza tomrRRR (#25984) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Van asszem feeder line is, nekem bevált. Jó ár/érték aránnyal bír.

(#25988) tween válasza Steady74 (#25987) üzenetére


tween
őstag

Én 22-es pellet line-t vettem, csak a színe nem tetszik, de az nagyon nem :DDD

(#25989) Emu


Emu
őstag

Tudnátok valami jó feeder bot+orsó kombót ajánlani távolabbi horgászatra, ami nem olyan merev mint egy dióverő? Azt nem mondom, hogy az ár nem számít, de inkább ár/érték arány tekintetében szeretnék egy jó szettet.
Más: Hétvégén futottam össze egy STÉG-es teszthorgásszal, DG féle távdobó feederekkel horgászott, de nagyon nem volt megelégedve velük. Mondta is, hogy télen cseréli őket, mert ezeknél még a zászlórúd is jobb. Bár az vitathatatlan, hogyha kell egész nap tud velük 100+ méterre horgászni mindenféle megerőltetés nélkül.

(#25990) Steady74 válasza tween (#25988) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Pellet line, igazad van, én is azt vettem, csak sz@rul emlékeztem.

(#25991) vendingo válasza sityupityu (#25986) üzenetére


vendingo
veterán

"Van egy 3000-es ecusimám,gondoltam felturbózom egy kicsit,mert a tányérkerék egyik oldalán csak műanyagpersely volt benne gyárilag.
Kiszedtem a perselyt,és ma elmentem a csapágyboltba.Sikerült is kapnom megfelelő méretűt,amit már be is raktam a helyére.Szépen működik.

Ha valaki kedvet kap a barkácsoláshoz,annak itt a porvédett(zárt) csapágy mérete:

7mm x 11mm x 3mm

Ahol az első a furatátmérő(belső átmérő),a második a külső átmérő,a harmadik pedig a csapágy szélessége,vastagsága

Vagy itt a tipusszáma: MR117ZZ

Ez a 3000-es mérethez való csapágy....a többi mérethez nem tudom jó -e..."

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25992) miska17 válasza tween (#25983) üzenetére


miska17
tag

Vajon meddig lesz hirdetve ?

(#25993) miska17 válasza tween (#25941) üzenetére


miska17
tag

8:53- nál hol és mit csinál Döme ?

(#25994) tween válasza miska17 (#25992) üzenetére


tween
őstag

Amíg el nem sikerül adnom :D

(#25995) csƵ


csƵ
őstag

Használ valaki Shimano Aero Spin 2500 vagy 4000 orsót? Kellene a dobátmérője.

(#25996) sityupityu válasza vendingo (#25991) üzenetére


sityupityu
veterán

Na most úgy értékeld ezeket a képeket, hogy egy egyszerű robbantott ábra belinkelése helyett én lementem a műhelybe és szétszedtem neked. :) Csak, hogy lásd, hogy nem igaz amit olvastál. Jól látható a képeken mind a két hajtókarcsapágy (a tányérkerék felöli is, 4-es kép).




[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25997) vendingo válasza sityupityu (#25996) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi. Már majdnem megvettem a csapágyat. Az írás ~10 éves volt, lehet azóta fejlesztettek rajta.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25998) zsola32 válasza vendingo (#25956) üzenetére


zsola32
őstag

megrendeltem a Sakura botot, 233/10-35 paraméterekkel.
köszi a segítséget...
jó lenne hétvégén kipróbálni, mivel összeállt a szett.

más: vettem egy Carp academy pulsar kapásjelzőt, milyen swingert ajánlotok hozzá?

(#25999) Grillo válasza vendingo (#25980) üzenetére


Grillo
senior tag

Végül duplakukacból rendelted?

(#26000) vendingo válasza Grillo (#25999) üzenetére


vendingo
veterán

Nem, hal.hu lett a befutó. 15 ezertől free posta, így mellé csaptam egy kanalat.

zsola32 Grat a bothoz. Én is 233 centis botot szerettem volna, de nem volt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.