Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Dunlop Bluresponse csak egyféle van ugye? Úgy értem sok gumis webáruház csak Bluresponse-ként tünteti fel, némelyik viszont, és a hivatalos megnevezése is Sport Bluresponse. Egyetlen helyen a képen még mintázat-eltérést is láttam, de az lehet csak véletlen is. Dunlop honlapján is csak egyféle, Sport Br. van.
Illetve vannak gyári szerelésűek, mint pl. VW-é, amiknek a címkéje nem A/B, hanem B/B. Értelemszerűen az általános kell nekem tehát az elméletileg jobbik.

Vagyis azt akarom kihozni, hogy ahol csak Br-ként van onnan is ugyanolyat kapnék mint a többitől.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46402) bbubby00 válasza Qru (#46399) üzenetére


bbubby00
őstag

Persze, de csak egy új Skunk2Megapower hátsó dob 60k.
Viszont EZ, vagy esetleg EZ a rendszer már jobban megérheti. Sport kat van a kocsi alatt jelenleg.
Gyárit meg elraknám otthon a sufniba, ha bármi gubanc történik! :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46403) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#46401) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Illetve kiegészítő kérdés:

Ezt a gumit ti még felraknátok? Az 1,6 mm-es TWI-je szerint még elmegy, de a vizes jelzője szerint már nem annyira.
Asszem 2013-as gyártású. Kissé már morog, búg, vagy hogy is mondjam. "Csapágykopás" szerű hangokat ad.

Amúgy a gyári állapotú mintázata ilyen, szóval ha eszerint nézem már nem kéne erőltetni :U

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46404) martillo


martillo
tag

Ezt az oldalt milyen surun erdemes ellenorizni?
Kidobott egy vezetooldali legzsak tulnyomas miatti visszahivast/javitast nekem.
Szamit az, hogy melyik szervizt valasztom ilyen celbol?
Ha igen, akkor Pest-en melyiket ajanljatok?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#46405) tboldi


tboldi
nagyúr

Cirka 3 óra alatt sikerült kicserélni az izzókat. :DDD
Megjött a futár is, első blikkre jónak tűnnek a hangszórók, beépítés után kiderül, hogy működnek-e.

De előbb ebéd! :D

(#46406) yodamester10


yodamester10
őstag

Fékbetéttel kapcsolatban segítség kellene.A hátsókról lenne szó,ami első körben bosch lett volna de nem olyan a befogatása sajna.Gyári horror áron van.Ki mit ajánl?Bremboból sajna nincs.

(#46407) Qru válasza BlacKSouL (#46403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ez vizen olyan lesz mintha korcsolyáznál. Kuka.

mod:

Igen, csak egyféle van belőle (kivéve a gyártói LRR verzió). Nemmidnen webshop rak ki valós képet a gumikohoz meg néhol nem írják ki a sport előtagot.

bbubby00: Akkor a sima Skunk jó lesz. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46408) Jaffa75


Jaffa75
őstag

elmentem ma a gumishoz, hogy feldobálja a Type-S felniket.. Patentul le voltak tisztítva, rákészültem a dologra.

Nem megy fel :W :W , mert ha a fékbetét csere meglesz bele fog érni a nyeregbe a felni :O... persze a Type-S felni ET 55, nekem ET 50 fér fel... :U

Dobálhatom fel a CRX fórumba, meg a jófogásra... :(((

(#46409) Kobe válasza yodamester10 (#46406) üzenetére


Kobe
veterán

Oooo....eddig nem az volt, hogy a gyari az kb a legolcsobb?

(#46410) Qru válasza Jaffa75 (#46408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bakker. Ez a méreg nem a cián. :((

Ma én is lepucoltam a fellákat de még várok a felrakással.

#nincsbennetarcsi

(#46411) tboldi válasza tboldi (#46405) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, a hangszórók is bent vannak és szólnak is. Szuper!
Az ablakletekerőkkel ugyan el kellett ugranom egy autóvillamossági szerelőhöz, mert itthon sehogyan se tudtam leszedni. A szerelőnek meg csak úgy 20 perc volt összesen (ebből 5 a szerszámok keresése), és mivel van egy közös ismerősünk, nem is kért érte semmit. Az ajtópanel leszedését és a hangszórók bepattintását már én csináltam. :))

+ egy kis extrára is sort kerítettem. Ez az ábra alapján csináltam egy AUX kábelt, így most már nem kell CD-t írogatnom. :D

(#46412) Qru válasza tboldi (#46411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor be volt kábelezve ezek szerint hátul is?

Szerencsére nekem van gyárilag aux csati.

#nincsbennetarcsi

(#46413) tboldi válasza Qru (#46412) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen. A hangszóró lyuka (de hülyén hangzik :DDD) le van takarva egy odaragasztott habszivacslappal. A kábel - csatlakozóval együtt, plug & play - ennek a lapnak a belső felére van ragasztva.

Én is néztem bontott csatit, de csak a német eBay-en találtam, kábel nélkül, és szállítással együtt 10-12k lenne. Annyit meg nem ér. :D

[ Szerkesztve ]

(#46414) demars válasza martillo (#46404) üzenetére


demars
addikt

Besz@rás srácok!
Pár hete volt téma az a légzsákos visszahívás, talán BlacKSouL írta, hogy most már a miénk is bele került ( 2008 sedan), most ütöttem be az alváz számot gyorsan, kidobta:

Visszahívást, illetve frissítés rendeltünk a járművére vonatkozólag:

Elso utasoldali legzsak tulnyomas

Elso vezetooldali legzsak tulnyomas

Kérjük, nyomtassa ki ezt az oldalt és egyeztessen időpontot Honda-márkakereskedőjével, hogy elvégezhessük az ingyenes javításokat, illetve frissítéseket.

Na most én is mehetek a győri honda szalonba!
Még úgy se voltam ott :N

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46415) Qru válasza tboldi (#46413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szuper. Akkor lehet én is rendelek hátra 2 hangszórót ha nem túl drága.

#nincsbennetarcsi

(#46416) Jaffa75 válasza Qru (#46410) üzenetére


Jaffa75
őstag

tudtam hogy nem egyforma a 2 vas, de ennyire??? :W Még ez sem járatos dolog, és nincs esély felhajítani rá! Feltettem, remélem hamar elviszik... Kéne valami patent szett! Mi lesz most azzal, hogy leültessem kicsit ezek után? :F

(#46417) demars válasza tboldi (#46411) üzenetére


demars
addikt

Tök jó, hogy van a Jazz-hez ilyen ábra! Keresek én is valamit neten, hátha kidob. Jó lenne nekem is egy ilyen csati, rögtön beruháznék egy kis mp lejátszóra :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46418) tboldi válasza Qru (#46415) üzenetére


tboldi
nagyúr

3000 Ft/db volt beépítőkerettel együtt a csepeli bontóból. A kabait is megkérdeztem, náluk 2500, de keret nélkül.

És ezt a leírást követtem: [link]

demars: Ha ugyanolyan csati van a rádió hátulján (zöld), akkor használható az ábra. :)

[ Szerkesztve ]

(#46419) Qru válasza tboldi (#46418) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hasznos! Köszi!

#nincsbennetarcsi

(#46420) demars válasza tboldi (#46418) üzenetére


demars
addikt

Ezt sajna nem tudom. Még nem vettem ki. Nézegettem ebay-en navis rádiót amin van usb csati is, de 3 féle csatival találtam és mivel nem szedtem ki (nem egyszerű) így hanyagoltam.
De ha így megoldható lehet alánézek. Öcsém úgy is vett ilyen okos telefonra köthető kamerát, 1,5 m-es vezetékkel, majd jól kipróbáljuk ér e valamit ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46421) BlacKSouL válasza yodamester10 (#46406) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én halkan ebc-t mondanék.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46422) zolynet válasza yodamester10 (#46406) üzenetére


zolynet
addikt

Hátra jó az Ate, vagy egy fekete/zöld ebc. Nem tudom árban mekkor a difi.

Civic brake upgrade 262->282
Kíváncsi leszek mennyit hoz a konyhára.

Meg ugye ott van még a zsír új Toyo R888R gummaszett.

Aprilis 25 Hungaroring! :DD

Life is too short to stay stock!

(#46423) bbubby00 válasza zolynet (#46422) üzenetére


bbubby00
őstag

Minőségre h néz ki a tárcsa?!
Én is gondolkodtam a fúrt/mart kivitelben. Állítólag brutálul fog a 2500al

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46424) Qru válasza zolynet (#46422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézőként lehet csatlakozni?

mod:

yodamester10: Örülj neki, a Bosch-al nincs jó tapasztalatom. Az Avensisen az volt anno, jó gyorsan elkopott. :( Szóval Gyári vagy EBC. Esetleg ATE.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46425) Jaffa75 válasza zolynet (#46422) üzenetére


Jaffa75
őstag

mennyibe fájt? Nekem is kinéz egy komplett kék csere (betét + tárcsa), akkor meg akár vennék nagyobbat is szívesen, ha egyszer pénzt kell kiadni érte! A tegnapi felnis malőr után az a kérdés, hogy elférne-e? :DDD :DD

(#46426) zolynet válasza bbubby00 (#46423) üzenetére


zolynet
addikt

Minőségre jónak tűnik a tácsa, majd meglátjuk a meleget/hőt hogy bírja. Utána olvasgattam, sokan használják pályanapokra, rallyra UK-ban ds2500/sárga ebc kombinációban.
Direkt nem akartam most fúrtat, elég csak a mart, elvezeti az a hőt.

Qru: lehet, az ingyenes :K

Jaffa75: azt nagyon meg kell nézni hogy mekkora fér el ... meg hogy a kisebb téli felni is ráfér-e!
Tárcsa szállítással (UK) 38k
Betét: 45k ... de ez lehetett volna 39k is, kicsit elhamarkodtam a vételt

Life is too short to stay stock!

(#46427) Qru válasza zolynet (#46426) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szuper, akkor ha belefér kigurulok én is. :K

#nincsbennetarcsi

(#46428) zolynet válasza Jaffa75 (#46425) üzenetére


zolynet
addikt

+a féknyereg 22k, homokszórás+porfestés 5k

Mákom volt a nyereggel, nagyon olcsón adta a srác, itthon ilyen 35-40ezerért megy ez a nyereg. (EK9)

Life is too short to stay stock!

(#46429) bbubby00 válasza zolynet (#46428) üzenetére


bbubby00
őstag

Csak fúrtat néztem, nem pedig lyuggatottat!
Nekem is 22volt asszem az EK9 nyereg, lehet ugyan attól a sráctól vettük :D
Bár mi a fényezését home made fogjuk kivitelezni.
Nekem a tárcsából magas széntartalmú ATE 282 lett Ferodo DS2000 betéttel, colos munkahengerrel + nagyobb fékrásegítővel, fém fékcső Motul RBF 660 versenyfékfolyadékkal. 10nap és kiderül milyen lesz a konfig!
++++++
Másik: "Eco" üzemmódban 7,5volt a fogyim budapest-békéscsaba-budapest útvonalon, város+országúti használatban. Kicsit soknak tartom, annó a 6gen vti-vel 6literrel megjártam ugyan ezt.
Bár ott gyári progi volt, sztem nem ártana vagy visszatenni a gyári chipet, vagy újra progiztatni a jelenlegit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46430) zolynet válasza bbubby00 (#46429) üzenetére


zolynet
addikt

Nem hiszem, hogy ugyanattól vettük, mert Te magyar sráctól vetted, én angoltól. ;)
Jó konfig az is. Én első körben a colos főfékhengert kihagyom, az csak az adagolást segíti, én meg pályanapokon nem adagolom hanem letalpalom a fékpedált. :D

Life is too short to stay stock!

(#46431) demars válasza demars (#46414) üzenetére


demars
addikt

Hívtam a győri hondát, ma nincs szerviz, hétfőn ismét keresem őket adat egyeztetés miatt. Felviszik a rendszerbe, ellenőrzik megrendelik a cuccokat és majd értesítenek mikor mehetek. Azt mondta a mókus kb egy órás meló, szóval meg tudom várni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46432) bbubby00 válasza zolynet (#46430) üzenetére


bbubby00
őstag

Ha már belekezdtem a fék up-ba, akkor ezt is hozzácsaptuk. Gyáriból ugyan úgy megtartok mindent. Csak nehogy nagyon bólogatós legyen a kocsi, bár ezzel a futóművel kötve hiszem :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46433) tboldi


tboldi
nagyúr

sunny84!

Ha te jöttél velem szembe és villantottál a Királyhidai úton, akkor Üdv! Későn kapcsoltam. :B :D

(#46434) sunny84 válasza tboldi (#46433) üzenetére


sunny84
senior tag

igen igen , accordal voltam :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#46435) yodamester10


yodamester10
őstag

Vásárolt már valaki közületek hátsó porvédőt/lemez/ a tárcsa mögé?Hol lehet ilyet újonnan vásárolni?

(#46436) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Ma vettem észre a jobb hátsó kipufogón van egy szabályos lyuk, nyílás ki minek nevezi :)

Ez normális ?

8gen civic 1.8 benzin 2008-as
Íme a kép róla

(#46437) BlacKSouL válasza yodamester10 (#46435) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Haaat. Az egy kisse maceras mert gyakorlatilag a csapagyra van szegecselve. Elol legalabbis nem bonthato egyseget kepez. A hatsora nem emlekszem kristalytisztan.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46438) BigBlackDog válasza Bandi18 (#46436) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam is van (1.8 UFO).

(#46439) yodamester10 válasza BlacKSouL (#46437) üzenetére


yodamester10
őstag

2 csavar fogja hátul.

(#46440) BlacKSouL válasza yodamester10 (#46439) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De ha jol emlekszem teljes zárt kör. Vagyis nem tudod leszedni, hiaba csavarozod le. Csak az agyon keresztül lehetne, de ahhoz a csapagyat meg nem erdemes szetszedni.

Na meg is van. Ez a hátsó nekem, ez meg az első. Utóbbinál látszik, hogy teljesen zárt a sárvédő lemez belső része, vagyis nem lehet lehúzni egyik irányba sem.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46441) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Elvitte ma egy Hondás márkatárs a Type-S felniket... Ha vki tud 8genre való (5x114,3, ET50, 16 v 17 collos) aluszettet gumival, dobjon rám egy privit! :R

(#46442) PartyNewl


PartyNewl
tag

Valaki nem tud gyöngyházfehér színkódot?

Valami ilyesmi kellene ugyan így felnire.

(#46443) Kobe válasza PartyNewl (#46442) üzenetére


Kobe
veterán

Szinkod max tajekoztato jellegu. Normalisabb fenyezo bemeri eloszor az elemrol a szint,es azt keveri ki. Gyari szin az idomulasaval fakul, kiszijja a nap, adott heten eppen X helyett Y beszallito festeket hasznaltak a gyarban,stb stb

Ha csak egy felnit akarsz fujatni, inkabb vidd el es meresd be a szint a masikrol,hogy passzoljon hozza. Ha mind a negyet, akkor mindrgy :)

(#46444) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

8.gen Civic hátsó híd szilentcserére sikerült valakinek megoldást találni ? Eléggé időszerű lenne.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46445) Jaffa75 válasza hülyegyerek (#46444) üzenetére


Jaffa75
őstag

Kornélt keresd, ő tavaly végigjárta a dolgot! Márha UFO, és nem szedán... ;)

(#46446) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

3 év gondatlan használat után a bal első ablakemelő kapcsolóm megadta magát a HR-V-ben. :(

Mit gondoltok, honnan lehetne szerezni ilyen kapcsolót? (Komplett panelt ha egy mód van rá nem vennék..)

A gép ugye egy Honda HR-V 2005, 5 ajtós. A kapcsoló működése, hogy középen van a "nulla" állása, 1-et előre, 1-et hátra tolva csak addig emel míg abban a pozícióban van a kapcsoló, a 2. fokozatban előre vagy hátra húzva pedig automatán, ütközésig le illetve felviszi az ablakot.

Kivettem, multiméterrel kimértem, felfelé mindkét állása működik, de lefelé tolva sajnos nem jelzett életjelet a multiméter.

A kapcsolóra ez van ráírva: 2164 D28-1
3 fotó: 01, 02, 03

Próbáltam google-zni de semmi, illetve írtam kb. 5-6 "mikorkapcsoló" google találatos cégnek, de senki nem tud ilyet adni..

Mit lehetne még bepróbálni?

Kösz!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46447) Qru válasza runner 125 (#46446) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csepeli bontó?

#nincsbennetarcsi

(#46448) tboldi válasza runner 125 (#46446) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bontó? Bár lehet, hogy csak egyben adnák a panelt, meg kell kérdezni.

(#46449) Jaffa75 válasza runner 125 (#46446) üzenetére


Jaffa75
őstag

esetleg zse a crx-fórumon (bajai bontó)... Ha a Kabai úton vagy Budaörsön van a bontóban, akkor az elhozatalban tudok segíteni! ;)

(#46450) BigBlackDog válasza runner 125 (#46446) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A beszerzésre nincs különösebb ötletem (a bontón kívül), de esetleg kontaktspray-vel megpróbálhatod megfújkálni (én WD40-el kezeltem már többször is mikrókapcsolókat sikerrel). Ne fürdesd meg benne, csak egy csöpp kell, hogy beszivárogjon, aztán meg szoktam járatni végállástól végállásig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.