Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) Winner_hun válasza JoolsNOS (#46342) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46352) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak!
Ablaktörlés illetve víz priccelési gondok vannak a verdán. A bal alsó sarokra kevés vizet lő a fújóka, ezért maszatos az a terület, amit vezetőként használok. Ugyan kotorásztam egy tűvel a outputon, de eredményre nem vezetett. Dolgoztatok már ilyen problémán?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#46353) demars válasza JoolsNOS (#46348) üzenetére


demars
addikt

Ha lesz időm lehet én is nekiesek otthon. Érik már egy nagynyomású mosó beszerzése. Eddig otthon vagy slaggal nyomtam, vagy tesómnál mostam (neki volt kärchere, most meg vett valami erősebb kütyüt). Ha meg gyorsba kellett mentem a kézi mosóba.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46354) Kobe válasza csabi94 (#46345) üzenetére


Kobe
veterán

A Royal Motort nem igazan ajanlom, en naluk csinaltam a kotelezo legzsakpatron cseret + altalanos atvizsgalast, gyakorlatilag feleslegesen.....az alkatreszek felerol fogalmuk sem volt, hogy milyen valo bele pontosan, vagy csak direkt durva felretajekoztatast adtak, a lenyeges dolgokat meg nem szurtak ki....

(#46355) honda23 válasza tboy93 (#46350) üzenetére


honda23
aktív tag

Az éles repesztette el a type r blokkomat előző tulajnál...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#46356) honda23 válasza csabi94 (#46345) üzenetére


honda23
aktív tag

Honda fehérvárhoz vittem az ep3at 2 évig majd már az accordot is, Zsolti tök normális plusz van ott egy profi szerelő is.
A szervizdíjak nevetségesen alacsonyak, mindent én viszek.
Egy házi idióta magánszerelő lassan drágább.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#46357) Ispy válasza csabi94 (#46345) üzenetére


Ispy
veterán

Hát én mindig nagybátyámhoz vittem az accordot szerelni, mert mindig kaptam 20% kedvezményt az összes alkatrészből :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46358) mrdc


mrdc
csendes tag

Sziasztok, elküldenétek kérlek pmben Tóth Imre telefonszámát? Előre is köszi!

(#46359) zolynet válasza mrdc (#46358) üzenetére


zolynet
addikt

ment pü-ben

Life is too short to stay stock!

(#46360) tboy93 válasza honda23 (#46355) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor neked sincs tul jo tapasztalatod velük :(

(#46361) honda23 válasza tboy93 (#46360) üzenetére


honda23
aktív tag

Nincs, amit ott fújtak lököst, az is pattogott le. Azért vettem meg, mert Imi ott volt a javításnál és el mondott róla mindent.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#46362) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

UFO Civichez eredeti ablaktörlő lapátot honnan érdemes rendelni? Néztem az összefoglalóban lévő Cox Motor Parts angol shopot; alaphangon 6e Huf körül lenne az egy pár, de szállítással, áfával együtt már több, mint 15e Hufra jön ki. Csepeli bontóban 12e Huf a pár, ha jól rémlik.

(#46363) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

KB 1 hete lettem tagja a Hondas kozossegnek egy 2010-es gyartasu 1.8-as benzines Civic (235.000 km) formajaban.

Szeretnem a szukseges doglokat "frissiteni" mar csak a sajat megnyugtatasom celjabol is. (folyadekok, szurok, gyertya, stb).
Olvasom, hogy egy bizonyos Tóth Imi nevu kollega aki elvezi a kozosseg bizalmat.
Mit lehet/erdemes/kell tudni az uriemberrol? Elerhetoseget vki megosztana privatban, ha kerhetem?

Koszonom!
Martillo

(#46364) Fkris válasza martillo (#46363) üzenetére


Fkris
őstag

Ment PM

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#46365) z123456789


z123456789
addikt

Ablaktörlő lapátra visszatérve.
Úgy néz ki, a kar van elhajolva, legalább is a videó alapján egy Honda márkaszervíz ezt jelezte felém.
Akinek 7G Accordja van, befotózná nekem ezt a részt az anyós oldali karon? Az se baj, ha FL az autó. Szerintem észre lehet venni, ha annyira eltér. Remélem. :)

Előre is köszi. :R

(#46366) yodamester10 válasza z123456789 (#46365) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem kombi van de remélem tudtam segíteni

(#46367) czirok000 válasza z123456789 (#46346) üzenetére


czirok000
csendes tag

Próbáltál leengedett ablaknál az ajtókeret 2 szélső végébe kis szilikon sprayt befújni?

(#46368) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Teljesítménymérés menete röviden hogy van? Felszíjazzák, beülnek, beindít, és aztán? Felváltogat mondjuk 4-ig, beállít mondjuk 1800-ra a fordulat, és aztán padló 7000-ig?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46369) Qru válasza BlacKSouL (#46368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, kb. 1500/2000 -es fordulatszámtól egészen leszabályozási fordulatszámig 3., vagy 4. sebességi fokozatban (vmax mérésnél általában a legnagyobb fokozatban). Turbós motorokat nem szükséges leszabályozási fordulatszámig felpörgetni, hiszen a legnagyobb teljesítményüket már korábban leadják.

#nincsbennetarcsi

(#46370) uyka


uyka
tag

Udv Hondasok.

Multheten vasaroltam egy 7g 2.4 Type-S-t es ez alá szeretnek majd nyárra valami mutatósabb felnit.
Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy milyen J széles és mekkora ET vel rendelkezo felni megy alá gond nelkul? Ami nem lóg ki nem ér bele az ívbe stb.. ha beülnek hátra 3 an esetleg plusz csomagok..
Természetesen nem a gyári méret után érdeklődnék.
Előre is köszönöm szépen a választ! :R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#46371) zolynet válasza BlacKSouL (#46368) üzenetére


zolynet
addikt

Először is hidegen nem csinálják!
Max váltófokozat -1-dik sebességben mérik a táltost, miután leszíjazták.
Nyáron egy nagy ventit is elétesznek hogy jó legyen a hűtés.
Legforgatják, várnak egy kicsit és újból leforgatják, nem feltétlenül tiltásig ... nekem pl szólni kellett hogy még jobban forgasd le, mert 7600nál szabályoz le.
Mérés után kinyomtatják a mérési eredményt/görbét és kicsengeted a szolgáltatásért a pénzt.
Általában érdemes előre bejelentkezni, pl a Dyno-nál. (Csepel)

Life is too short to stay stock!

(#46372) z123456789 válasza yodamester10 (#46366) üzenetére


z123456789
addikt

(#46366) yodamester10
Nagyon is. Neked sokkal feljebb áll a hajlításnál a kar.
Meg is lett. El volt hajolva az enyém. Köszi szépen. :R

(#46367) czirok000
Hétvégén volt egy komoly autómosásom, gondoltam jobb lesz a szerkezeteken átfutó víz miatt. Nem lett.
WD40-et toltam bele, meg vízzel permeteztem, hátha. Szilikon jobb lenne?

(#46370) uyka
Na várjunk csak! Ennyivel nem úszod meg. ;]
Képet, adatokat kicsit bővebben! (Ha nem titkos :R )
Egyébként lehet, hogy egy felnis topicban, vagy CRX fórum Accord topicban nagyobb segítséget kapsz. Facebookon meg jól összekevernek, ha arra vágysz. :D

[ Szerkesztve ]

(#46373) Qru válasza z123456789 (#46372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

WD40 nem jó erre mert az nem kenésre van kitalálva.

mod:

Ilyesmit kéne bepróbálnod: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46374) BlacKSouL válasza zolynet (#46371) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Értem. Akkor 6 sebességesnél 5-ben, 5 sebesnél 4-ben.
Ha most belegondolok, akkor abban a fokozatban kéne csinálni, amelyiknek az áttétele minél közelebb van a direkthez (1:1) hogy a teljesítményt az minél kevésbé módosítsa.

És a padot meg úgy állítják be, hogy akkora ellenállást(fékerőt) adjon, mint amit az úton is kapna a kerekeken keresztül (- a légelenállás terhelése) ?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46375) z123456789 válasza Qru (#46373) üzenetére


z123456789
addikt

OK, köszi, nézek valami ilyesmit a bótban'. :)

(#46376) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Uzemanyagszint jelzovel kapcsolatban erdeklodnek, hogy mik a tapasztalatok...
Mivel meg "uj" az auto (csak nekem) igy nem igazan van tapasztalatom, de ez elso jelzes kicsit korainak tunt nekem.

2010-es gyartasu Honda Civic, 1.8 benzin. A konyve szerint, amikor kigyullad a sarga potty az uzemanyag jelzon akkor meg van ~7,5 L a tankban. Nekem amikor kigyulladt a potty, akkor 3 kis negyzet volt a kijelzon. Mentem 25-30km-t es mar csak egy kis negyzet maradt, igy megalltam tankolni. 40L ment bele a konyv szerint 50L-es tankba.

Normalis ez a jelenseg?
Valamint a kijelzon mutatott atlag fogyi is eltert elso alkalommal 0,4, masodszor 0,7L-el.

Hasonlo tapasztalat?
Koszi,
M

(#46377) Qru válasza martillo (#46376) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A BC fogyi mérése csal azon ne lepődj meg. Egyik autónál sem pontos.

Amikor elkezd világítani akkor még egy 100 km lazán benne van. Szóval kicsit túl van tolva az óvatoskodás gyárilag. :K

#nincsbennetarcsi

(#46378) martillo válasza Qru (#46377) üzenetére


martillo
tag

Koszi!
Azt sejtettem, hogy nem pontos, de azt hittem legalabb konstans teved... Ezek szerint nem :-)

(#46379) Tsebacsi válasza martillo (#46378) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amikor nekem már csak 30 megtehető km-t ír, olyankor tudok bele 44l körül tankolni, a megtett km ehhez mértem 470-500km szokott lenni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#46380) Jaffa75 válasza martillo (#46378) üzenetére


Jaffa75
őstag

nekem is gyorsan lemegy az utolsó 2... amikor 2 csík van, akkor még 10-15km belemegy és a lámpa gyullad! Utána még elmentem vele párszor 40-50 km-t, nem volt gond! (8gen4D 2007) :N

(#46381) Ispy válasza martillo (#46376) üzenetére


Ispy
veterán

Az accordon 52 liternél gyulladt a lámpa és 65 literes volt a tankja, a civicnél 40 körül, ilyenkor ír a computer még 50km-t és lehet menni vele 80-100-at.

És a lányom állandóan jajjgat, hogy már 0 km-t ír ki az autó, most mi lesz, most mi lesz!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46382) zolynet válasza BlacKSouL (#46374) üzenetére


zolynet
addikt

Az utolsó kérdésedet a Dyno szakinak kell feltenned, nem tudom a választ.

Life is too short to stay stock!

(#46383) BlacKSouL válasza zolynet (#46382) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi, nem életbevágó, csak mindig érdekelt, de sosem láttam végig a menetét pontosan mi is történik.
Ennél most másabb jellegű bajaim vannak, de remélhetőleg hamarosan legalább részben orvoslásra kerülnek.

Ki kéne deríteni mitől nyiszog a motor és melyik része.
Találni kéne végre egy megbízható alvázvédős céget, 1 évnél lehetőleg rövidebb határidővel.
Filózok, hogy visszategyem-e még a nyári Conti PC5-öt, mivel a TWI jelzőnek még fölötte van, de a vizes jelzőt már éppen elérte az egyik pár, a másik még abban is benne van. Vagy veszek egy új szettet...
Ki kéne cserélni a kiégett műszerfali klíma izzókat.
4 éve szeretném fóliáztatni az ablakokat.
Meg ha minden fasza, akkor megcsinálni dupla-dupla hátsó lámpásra a gyári szimpla helyett.

Ez nagyjából fontossági sorrend, költségben meg nagyon remélem, hogy a gumi, az üregelés és a fólia külön is többe lesz mint a nyiszogás kijavítása. Ellenkező esetben idén csak az első tétel lesz..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46384) tboldi


tboldi
nagyúr

Helyzetjelentés:

Bementem a győri Hondába, hogy megkérdezzem, megcsináltak-e minden visszahívást a Jazzen (köszi Qru a tippet!). Szerencsére igen, és tényleg volt ott 120k-es szervizen az autó januárban és mindent kicseréltek, amit ilyenkor kell. Ennek örülök. :)
Kértem még egy árajánlatot komplett fékcserére, mert ha nem is mindet, de az elsőket hamarosan muszáj lesz cserélni. Gyári tárcsákkal és betétekkel 117k lenne, munkadíj nélkül. Csak az elsők meg 65k.
Illetve rendeltem a csepeli bontóból 2 gyári hátsó hangszórót. Azt írták kedden, hogy ma hozza a futár, de eddig semmi. Telefon/SMS/e-mail se. Mindegy, ha holnap sem jön, hétfőn zaklatni fogom őket.
Az új izzók (Osram Night Breaker Laser H4 + Cool Blue Intense W5W) viszont tegnap megjöttek, holnap be is szerelem őket.

[ Szerkesztve ]

(#46385) yodamester10


yodamester10
őstag

Na holnap bekerül a járgányba az új fék,remélem beváltja a reményeket.

(#46386) Elmör válasza BlacKSouL (#46368) üzenetére


Elmör
senior tag

Betolat, besüllyeszt, leállít, szíjaz, megkérdezi meddig forgassa, kb mit vársz, mire számítson (melyik sebességben mérjen, mert a nagyon erőseket általában maxra felkapcsolva, tehát pl. 800 lóerős kocsit már nem mérnek 4-ben, csak 5 vagy 6 vagy ami a max) indít, kicsit megnézni, hogy teljesen középen legyen, egyenesen elöl, aztán kis gázokkal váltogat felfelé, majd beáll 4.-ben mondjuk 2000-re, műszert nyomkod bent, onnan azért még picit megpöcködi, hogy megcsúszik-e, aztán mutatja, hogy most fog kezdeni és akkor eltolja neki majd vissza hagyja pörögni és újra. Ha van extra kérés azt is általában felár nélkül megteszik, nálam az első turbónál kicsit állítgatni kellett a nyomáson, nem volt gáz nekik, megvárták és újra mérték. Aztán papírt kinyomtat és fizetés után kiáll, majd pá. Áprilisban nem volt olyan meleg, de mégis ment a szélgép.

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#46387) bbubby00 válasza Elmör (#46386) üzenetére


bbubby00
őstag

Mennyi most egy ilyen menet?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46388) Elmör válasza bbubby00 (#46387) üzenetére


Elmör
senior tag

Lóerőtől és hajtástól függ, 2WD 150 paciig 12280Ft, 150-300Le 18420Ft, 300-450Le 24560Ft, 450+ 30700Ft. Euro alapú, azért ilyen hülye árak jönnek ki Ft-ra. 40-60-80-100 euro. Nekem elsőre 18400-at kértek, majd amikor elérte a mostani állapotot akkor rendesek voltak és ismét csak a 150-300Le közötti kategóriát fizettem. 4WD-nél minden kategória ára egyel feljebbi, a 450+ az 120euro, tehát 36840Ft. Motorkerékpár: 150 paciig 40 euro, 150 felett 60 euro. Legalábbis honlapon ez van, ha idén minden összejön akkor megyünk fel 3 kocsival méretni és akkor megtudjuk a mostani árakat.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#46389) bbubby00


bbubby00
őstag

Gondolkozom h a kocsira kene rakni valami hangos rendszert, megmondom oszinten h hianyzik az a hang.
100ert lenne hasznalt Skunk2 rendszer katalizator vegetol hatso dobig. Nemtudom h megeri-e

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46390) Qru válasza bbubby00 (#46389) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem kicsi drágának tűnik így első körben...

#nincsbennetarcsi

(#46391) bbubby00 válasza Qru (#46390) üzenetére


bbubby00
őstag

Én is ezen vagyok. Skunk2 copy ujban 70e. 100bol mar 4-1 leomlovel megoldanam elejetol a vegeig rozsdamentessel.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46392) JoolsNOS válasza tboldi (#46384) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Sok szerencsét a bal izzó beszereléséhez ;) :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46393) zsole84 válasza Segnior_Barthez (#46352) üzenetére


zsole84
senior tag

Biztos, hogy a fúvóka? Nem lehet, hogy a lapát eláll és azért nem töröl?

(#46394) tboldi válasza JoolsNOS (#46392) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi! :DDD

(#46395) Jaffa75 válasza tboldi (#46384) üzenetére


Jaffa75
őstag

Én rendeltem tőlük már 2x is, minden rendben volt! Kaptam e-mailt, a futár hívott! 5/5 az értékelés róluk!

(#46396) tboldi válasza Jaffa75 (#46395) üzenetére


tboldi
nagyúr

Reggelre már kaptam egy SMS-t, hogy a mai napon 8-17 óra között jön a futár.

(#46397) zolynet válasza Qru (#46390) üzenetére


zolynet
addikt

Ott a Skunk2 márkát fizeted meg.
Haspernél csinálnak rendszert a negyedéért.

Life is too short to stay stock!

(#46398) bbubby00 válasza zolynet (#46397) üzenetére


bbubby00
őstag

Viszont valami hasonlo hatsodobot szeretnek hozza, mint a skunk2. Lehet eleg lenne csak egy hatsodobot venni.
Mit ajánlotok, ami hasonló!? Hangtompitos legyen.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46399) Qru válasza bbubby00 (#46391) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ááá, nem kérdés akkor, nem éri meg a origi ennyiért.

#nincsbennetarcsi

(#46400) zolynet válasza bbubby00 (#46398) üzenetére


zolynet
addikt

nekem anno elég volt egy ideig csak egy dob is, de az skunk2 volt
egy kis vidi is készült, bazz már 7 éve :Y
és itt egy vidi leömlővel, sport kattal, 55ös rendszerrel ... nekem pl ez már sok :)

Life is too short to stay stock!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.