Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Bögre válasza pècsimunkás (#45749) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ha ez egy új 9gen Civic, akkor nem fogod megbánni. :) Igaz nekem csak rövid ideig volt egy FL előtti, de a 8genhez képest sokkal csendesebb és a futóműve is jobb. Én főleg autópályán használtam, a fogyasztása 6.8-7 liter körül alakult így. Gondolkodás nélkül bármikor visszaülnék egybe.

(#45752) pècsimunkás válasza Bögre (#45751) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm a megerősítést :R !
Igen ez új autó , kifutó szériás ! Remélem megegyezünk a Hondával !
Valami ilyesmi lesz : [link]

Először nem tetszett ez a szín , de , most már kezd tetszeni !

Gondolkodtam azon is , hogy várok még egy évet , gyűjtögetek kicsit , aztán jövőre többet tudok lerakni , de most 0,90 % a kamat ! 4 évre kb semmi ! Jön 4 szűkebb esztendő , de osztottam-szoroztam , és úgy döntöttem belevágok !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#45753) Peter.70 válasza tboy93 (#45725) üzenetére


Peter.70
őstag

Imi már csak otthon szerel

(#45754) Bögre válasza Qru (#45744) üzenetére


Bögre
aktív tag

Majd tavasszal, ha meg meglesz es fent lesznek a nyari pacskerok! ;]

(#45755) JustInTime


JustInTime
csendes tag

Sziasztok! 9gen.es civicbe szeretnék szövetszőnyeget az autóhoz adott gumi helyére. Van valakinek tapasztalata, hogy hol lehet elfogadható áron jó minőséget találni?
Köszi előre is!

(#45756) JustInTime válasza pècsimunkás (#45749) üzenetére


JustInTime
csendes tag

Szia! Én december óta használok egy 9.gen-es civicet, 0 kmesen hoztam ki. Nagyon imádom, szerintem nem fogod megbánni - bár az enyémben nincs holttérfigyelő. :) Az ülésfűtés az elmúlt egy hónapban aranyat ért.

(#45757) Tsebacsi válasza BlacKSouL (#45750) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem kicsit sarkítod a véleményem, innentől felesleges is beszélni erről mert bármit mondok az szerinted illogikus és csak a "vesztembe" rohanok...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45758) BlacKSouL válasza Tsebacsi (#45757) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én csak elmondom, hogy szerintem az emberek gondolkodása jellemzően hogy változik. Így. Nekem is volt ilyen fázisom is. Amikor a céges dízelekkel szaladgáltunk, és királyok voltunk, mert Romániában mindenkit lenyomtunk 1-1 gázfröccsel. Aztán a pofánk szakadt le, mikor a DSG Passatnak sport módban tapostam ki a belét Arad és Vajdahunyad között tömény halálfélelemben, és 150-nél a sima főúton beelőzött egy régi rozsdahullató félfülkés félplatós sárga 20 éves, sóderrel és lapátokkal megpakolt Mercedes mikrobusz, és 1 perc alatt egy füstpamacs nélkül eltűnt a szemünk elől. Akkor úgy éreztem, hogy mekkora szarkupacban ülök. Most meg már azt gondolom, hogy az igényeimnek tökéletes a Civic is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45759) Elmör válasza Tsebacsi (#45733) üzenetére


Elmör
senior tag

Akkor még nem ült jó benzines turbósban egyikőtök sem, 80-nál mennénk felfelé és gyorsulni is kell 4 személlyel? Pillanatok alatt meg van, vissza 3 padlógáz és húz felfelé a 320 lóerő, pedig csak 1.6 :DD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#45760) Jaffa75 válasza Elmör (#45759) üzenetére


Jaffa75
őstag

Majd ha a következő Honda talin összefutunk, akkor megnézem :))! Szeptemberben nem jött össze Lacházán.. :(

JustinTime: én a csepeli Honda bontónál rendeltem, nagyon jó és méretpontos szőnyeget adtak!!! Megbízhatóak, keress csak rá a crxforumon is (nem tudok linkelni, telóról vagyok)!

[ Szerkesztve ]

(#45761) Bandi18 válasza JustInTime (#45755) üzenetére


Bandi18
tag

Hali

Én innen rendeltem, múlt héten jött meg 2 hetet kellett várni rá d emegérte. Szállítással együtt volt 11.000 HUF a 4db szőnyeg elől hímzett Honda felirat, és a vezető oldalon extra koptató a lábnál Szépen illeszkedik ahogy írják, nem csúszkál

(#45762) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Erdekesek a hozzaszolasok a sima benzines kontra dizel tema. Mi tavaly nyaron vettuk meg az elso Hondankat egy 8. gen Civic 1.4 99le. Igazabol masodik autonak vettuk a felesegemnek mert abban a szerencses helyzetben vagyunk hogy en egy ceges Passatot hasznalok. Elotte volt egy B6os Passatunk azt csereltuk le egy Civicre mert total felesleges volt. Igazabol ez a 99 loero arra a celra amire a felesegem hasznalja tokeletesen megfelelo. Nagyon minimalisan kilometert tesz bele kb evi 8-10ekm. 80% varosi forgalom. Hetvegenkent en is szoktam vezetni mert nagyon tetszik a kialakitasa, sportossaga. Bar en napi hasznalatra nem tudnam elkepzelni a szivo benzines motort. Engem a folyamatos porgetes kimondottan zavar foleg ha 50ekmt megyek egy evbe. Nyilvan a ket autot nem
Lehet osszehasonlitani teljesen mas kategoria. Azert kivancsi leszek hogy fog bevalni hosszu tavon a Honda mert eddig VW nem volt problemank.

(#45763) pècsimunkás válasza JustInTime (#45756) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Annyit kèrdeznèk , ha nem titok , a tiéd mennyibe került ?
Azèrt kèrdem ,mert nèmetben 19000 euró , de azt írták , ès mondták , hogy 26000- ról van leárazva .
Az eredeti 26000 az reális lehetett , vagy kamu , hogy nagyobbnak tűnjön az akció , az árengedmény ?
Ezt kèrdeztem fentebb is .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#45764) Qru válasza Bögre (#45754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó, a versenyszellem amúgy is alábbhagyott bennem az autópályás kalandom után. :D

Egyébként nem tudom mit vannak oda ettől az elfogó autótól, olyan nagyot nem lép. Aztán lehet csak félgázon jött... :F :DDD

#nincsbennetarcsi

(#45765) JustInTime válasza pècsimunkás (#45763) üzenetére


JustInTime
csendes tag

Szia! Írtam priviben több dolgot! :))

(#45766) pècsimunkás válasza JustInTime (#45765) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ok, köszönöm !
Írtam èn is !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#45767) Ispy válasza pècsimunkás (#45679) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem 9 gen van, 1.8 automata, 50 literes a tankja, pályán családdal, csomagokkal, légkondival 6.4 volt a fogyi.

Most viszont simán benyeli a 10-et a kis szemét :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45768) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Akiknek ilyen 8-10 litereket eszik az R18A, azoknak milyen olaj van benne?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45769) BigBlackDog válasza BlacKSouL (#45768) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam LIQUI MOLY TOP TEC 5w30, ha jól rémlik.

(#45770) Tsebacsi válasza BlacKSouL (#45768) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

5w30 :K Előtte 10w40 volt és azzal is ennyit evett.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45771) vekk200


vekk200
tag

Én 3 éve vagyok Boldog tulaja egy 6.gen civic nek és bizony mikor elhoztam nagyon nem ment előzni alig tudtam vele sokan mondták hogy oda van meg hasonlók..egyébként 170000km van benne jelenleg nem nagyon akartam ebbe beletörődni lecseréltem benne az olajat egy Eneos Hyper 5w40 re új gyertyákat kapott üzemanyagszűrőt hozzáteszem nem cserélték még a gyári volt rajta levenni is elég érdekes volt..ez pár apróság után mintha seggbe rúgták volna azóta szépen megy csak egy kis odafigyelés kellett neki érdekes dolgokra képes az autó nem is hinné el az ember. :)

(#45772) pècsimunkás válasza Ispy (#45767) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Biztos a hideg miatt .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#45773) zsole84 válasza Tsebacsi (#45770) üzenetére


zsole84
senior tag

10W40? Azt az olajat ki tette bele?

(#45774) Tsebacsi válasza zsole84 (#45773) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Semmi baja nem volt tőle, nem ette akkor se, most se eszi, nem történt érdemi változás sem abban, hogy 5w30 vagy 10w40 van benne. Se halkabb, se nem megy jobban vagy kevésbé, és a fogyasztás is ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45775) Qru válasza Tsebacsi (#45774) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én amikor lementem 5W40-ről 5W30-ra javult a fogyim picit. :K Aztán lehet csak pont nem nyomtam annyira. :D

#nincsbennetarcsi

(#45776) zsole84 válasza Tsebacsi (#45774) üzenetére


zsole84
senior tag

Az egy dolog, hogy nem eszik tőle többet, stb... Viszont nem belevaló, 90-es évek Hondáiba kellett ilyen olaj én biztos nem tenném bele ezt a viszkozitást.

Abban is biztos vagyok, hogy egyik olajtól sem megy jobban/kevésbé jobban egy autó, nem ez a szerepe.

(#45777) yodamester10


yodamester10
őstag

Tudom,hogy lerágott csont,de használ itt valaki Bosch tárcsát és betétet?Mercis ismi esküszik rá.

(#45778) Qru válasza yodamester10 (#45777) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Személyesen nem próbáltam de havernak az volt az Avensis-én de nagyon hamar elkopott azt mondta.

#nincsbennetarcsi

(#45779) m3tr0 válasza vekk200 (#45771) üzenetére


m3tr0
senior tag

Valószínű az üzemanyagszűrő és a gyertya csere segített rajta, biztos nem az olajcsere.

(#45780) JustInTime


JustInTime
csendes tag

Üveg fóliáztatásra tudtok valami megbízható, hozzáértő helyet, ahol nem húznak le? Nézegettem a neten, árban nagyjából hasonlóak, persze nem hiper-szuper fóliát akarok... Ha van tapasztalat hellyel és fóliával kapcsolatban azt megköszönném - csak az oldalsó üvegeket akarom megcsináltatni most.

Köszi előre is!

(#45781) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Azért kérdezem, mert amikor 0W40-es olaj volt benne, az enyémnek a fedcomp szerint a tavasztól tavaszig mért időszakra vonatkozó átlagfogyasztás a téli időszak közepén (tehát ilyenkor január vége felé) nézve jellemzően 6 - 6,1 volt, kb. 7-9000 km-re. Éveken át. Jelenleg ebben a korábbiakhoz képest hidegebb télben meg mutat 5,6-ot 7350 km alatt. És csak az olaj más, mint korábban (meg a hosszbordás szíj, feszítőgörgő és a féktárcsák/betétek, de utóbbiak nemigen szólnak bele jelentősen a fogyasztásba) esetleg a téligumi, de méretben nem változott.
Mivel akkor is csalt az óra, meg most is, ezt a tényezőt kivehetjük a képletből. Csak az marad, hogy a 0W20-as olajjal csökkent a fogyasztás. A felhasználási mód egy éves, vagy háromnegyed éves időtartamra nézve nem igazán változott.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45782) Tsebacsi válasza BlacKSouL (#45781) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem hiszem, hogy nálam számítana ez, komolyan mondom az autó mindig ennyit fogyasztott. Akkor enne kevesebbet, ha megerőszakolnám magam, és úgy vezetnék, mint egy... Egy nem is mondom ki micsoda :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45783) maximuss

Dunaautónál (szerintük) 2 napig őrült árak vannak... Mondjuk én már októberben is ennyiért hoztam el a Civicet.

[ Szerkesztve ]

(#45784) bbubby00 válasza JustInTime (#45780) üzenetére


bbubby00
őstag

BestFólia
Náluk csináltattam Boszloptól hátrafele. Időpontegyeztetés után mentem, megvártam a helyszínen, míg felteszik. Korrekt áron dolgoznak. Adnak műbizonylatot és örök élet garanciát Skyfol termékkel dolgoznak.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#45785) Qru válasza JustInTime (#45780) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SkyFol nagyon jó, olyan helyet keress ahol azzal dolgoznak. :K

#nincsbennetarcsi

(#45786) yodamester10 válasza Qru (#45778) üzenetére


yodamester10
őstag

Az mit jelent,hogy hamar elkopott?Mondjuk ez függ vezetési stílustól is.

(#45787) Qru válasza yodamester10 (#45786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igaz, hogy java részt városban használta de kb 30k km-t bírt. Az elég kevés sztem is. Amúgy fogni fog csak kopik.

#nincsbennetarcsi

(#45788) yodamester10 válasza Qru (#45787) üzenetére


yodamester10
őstag

Az nekem kb 2 év :DDD Műszakitól műszaki-ig pont jó lesz.

(#45789) BlacKSouL válasza Tsebacsi (#45782) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Alighanem akkor viszont szoftveres kérdés is lehet.
Az előző melóhelyemen volt egy 2006-os évjáratú céges 8G4D, és aztán lett a családink. Párhuzamosan volt rálátásom az autókra, 2-3 éven át többé-kevésbé hasonló utakon, távokon használtuk a használója a cégest, és én a sajátot. Ráadásul ő még néha Pestre is feljárt vele, tehát "kiszellőzött", nem fulladt be. Meg céges volt, taposták neki hidegen is, stb. Ebben az időszakban a miénk 5,8-6 között mutatott, a céges 7,7 alá nem nagyon ment le. Mivel egyszer együtt mentünk vele Pestre, és én pályán 140-el mentem, megjegyezte, hogy ő azért ennyire nem állatkodik vele, vagyis 120-130, ezért az sem lehetett, hogy pályán 10 litereket megitatott vele. Ergo 1,5-2 liter különbség volt a két autó között, a különbség pedig csak a 2008-as modellfrissítés volt, amikor ezek megkapták a széria VSA-t, ami amabban még nem volt, és érezhetően áthangolták az ECU-t.
Amikor jött a panasz, hogy 7,7 alá nem bírt lemenni vele, akkor egyszer jól megkínoztam az enyémet, de akárhogy állatkodtam, 6,7 fölé nem ment nekem. Jó, 3-5 km alatt nullázás után lehet akár 10-12 is, de az semmire nem mérvadó. 80-100 km után kezd beállni, de nekem folyamatosan csökkent.
Vagy még egy megoldás lehet, hogy a BC máshogy csal. Nálam 0,5 liternél többet nem. Lehet, hogy a régi szoftverrel meg realistább volt, vagy még fölé is mért inkább.
Én próbáltam úgy is, hogy nagyon lassan gyorsítok csak, meg azt is hogy minden fokozatban koppig padló, és egyébként 50-90-130. Hosszú távon meg képtelenség papatempóval gyorsulgatni is, meg állandóan a padlót átlyukasztani is. A motor karaktere a középutat bírja jól.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45790) Qru válasza yodamester10 (#45788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradok a gyárinál az nem kopik el olyan gyorsan. Ő is vissza állt a gyárira több mint a dupláját kibírja/kibírta, árban meg nem a duplája.

#nincsbennetarcsi

(#45791) vekk200 válasza m3tr0 (#45779) üzenetére


vekk200
tag

Igen meglehet de nagyon elvolt hanyagolva úgy jártak vele hogy több gyujtás kábel ki volt szakadva és még így is ment..de mostmár aránylag alakul.

(#45792) Jaffa75 válasza BlacKSouL (#45789) üzenetére


Jaffa75
őstag

az én BC-m is hasonlóan 4-5 decit csal, elég konstans...

még FL előtti /2007.06.havi/, de pesti viszonylatban rendben van a fogyi... :C nem 7.7, most 6.3 körül mozog átlagban! (BC érték)

(#45793) Tsebacsi válasza BlacKSouL (#45789) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát én voltam vele már 3 szakinál, abból 1 hivatalos Honda Szervíz volt, és mindenki széttette a kezét, hogy ez ilyen. Akkor kifogtam egy ilyet, jobbat már nemtudok :) Igaz vasárnap kedves ismerős azt mondta, városban az ő 1.6-os H Astra kombija is megevett 10 litert.
Mind1 nekem az a bajom, hogy normál használattal 8.4l BC szerint (az ugye kb. 9l), dinamikusan használva meg 9.4-9.6l. Ha most veszek egy 2.0 Turbódízel automatát, és annak kinyomom a szemét, az lesz 10l városban, normál meg dinamikusabb haladással meg 7.5-9. És az az autó halad. Plusz pályán 6-7l, ez meg 8.5 :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45794) Qru válasza Tsebacsi (#45793) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2.0 TDI-vel etettem már meg 13,2 litert városban... ;] De normál használatban valóban 8,5-9 ilyen hidegben rövid távokat autózva is, pályán meg 5,5-6-ból elvan. Ehhez mérve Bubi +2-2,5 litert kér, cserébe se kettős tömegű, se dpf nincs benne. Azok árából azért elgurungászok egy jó darabig. Oké tartalék nincs de hát valamit valamiért. :D

#nincsbennetarcsi

(#45795) yodamester10 válasza Qru (#45794) üzenetére


yodamester10
őstag

Dízel tulajként mondom,hogy az brutál sok,és sokk :DDD

(#45796) Qru válasza yodamester10 (#45795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos csak nem rég kezdtem el írni de azért már kb valamit mutat a dolog. Sokat megyek a dízellel városban rövidtávokat és sokszor sietek, nem erre van kitalálva tudom... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45797) yodamester10 válasza Qru (#45796) üzenetére


yodamester10
őstag

Azért van ott 5,62 is ;)

(#45798) Qru válasza yodamester10 (#45797) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, pályán jól eszik ez oda való. :K

#nincsbennetarcsi

(#45799) sunny84 válasza bbubby00 (#45784) üzenetére


sunny84
senior tag

accordon nekem ők [link] csinálták az előző tulajnál , plasztik kártya minden papír van, 2009 ben volt rárakva még mindig hibátlan :)

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#45800) Fkris válasza yodamester10 (#45777) üzenetére


Fkris
őstag

Fater Gastráján az van, teszi a dolgát, rosszat nem tudok rola mondani.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.