Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) yodamester10 válasza Winner_hun (#46085) üzenetére


yodamester10
őstag

Na majd egy 150 lóerős dízel kombi nyerő lesz,4,5 literes fogyasztással.

(#46102) zolynet válasza Tsebacsi (#46099) üzenetére


zolynet
addikt

Inkább átültem és gurultam egy karikát. :)

Ez nem kérdez, nyers, hangos, kevés elektronika....imádom.

Life is too short to stay stock!

(#46103) Tsebacsi válasza zolynet (#46102) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha lenne hely és mani, én is nyomnám valami játszóssal, de mivel nincs, muszáj vagyok kompromisszumokra. Egy erős sportos autónál én is leszarnám a fogyasztást, meg hogy ráz.
De az 1.8 civic egyszerre akar sokminden lenni, és emiatt esik ki nálam.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#46104) Elmör válasza BlacKSouL (#46091) üzenetére


Elmör
senior tag

Annyira nem olvastam bele. :DD

Egyébként amikor elgondolkozok, hogy lecserélni egy 1.5-T-re a mostanit (ez még talán beleférne a keretbe, a Type R már nem), előnyök: biztonságosabb, kényelmesebb, van légkondi, van fedélzeti comp. és a műszerfal is jobban bejön, nagyobb felni rámehet mind a jelenlegire (és tuti cserélném is, mert ez valami csúnyácska), olcsóbb hozzá az olaj és a gyertya, bár lehet minden másban meg visszahozná ezt a cseréknél a szűrőkkel. Rendőr nem köthet bele. Hátrány: nem megy annyira, nincs meg az a hang és a VTEC váltás és ezekkel még mindig megvehető vagyok. :DDD Persze Type R-re bármikor, igaz ott sem az a VTEC ami nekem VTEC, de a fék és a többi megvett már a IX-nél.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#46105) zolynet válasza Elmör (#46104) üzenetére


zolynet
addikt

Túl fiatal vagy te még egy ilyen váltáshoz.
Az átírási költségen inkább vegyél egy új vga-t. :))

Life is too short to stay stock!

(#46109) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv. A nemrég vásárolt FN Civicemben nem akar normálisan működni az ablakmosó. Ha húzom a kart, hallom hogy dolgozik a szivattyú, de csak az első 1 másodpercben spriccel folyadékot, utána semmi sem jön. Ez mitől lehet ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46110) demars válasza hülyegyerek (#46109) üzenetére


demars
addikt

Töltsél bele folyadékot! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46111) hülyegyerek válasza demars (#46110) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Hogy erre nem gondoltam...ja, de. Szóval ötlet valakinek ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46112) JoolsNOS válasza hülyegyerek (#46111) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem lehet, hogy valami eldugítja. Amikor nem használod, leül a kosz, mikor használod felkapja és eldugítja valahol.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46113) demars válasza hülyegyerek (#46111) üzenetére


demars
addikt

Remélem vetted a lapot és nincs harag a poén miatt! :R

Szóval szerintem több dolog miatt is előfordulhat:
Haldoklik a szivattyú.
Csöveket nézd át, nézz a kocsi alá látsz e folyadékot alatta (ha igen egyértelmű hogy ott a gond)
Esetleg koszos, eltömődött a rendszer. Húzd le a csövet a mosó fejekről, próbáld meg úgy. Ha így viszi, akkor el van tömődve a fej, azt lehet cserélni. Ha így se viszi sajnos tovább kell menni.
Nem bonyolult rendszer csak macerás mert minden el van dugva, burkolva.
Anno opel ben mostuk ki a tartályt is mert lerakodott benne valami fekete dzsuva.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46114) JoolsNOS válasza Jaffa75 (#46054) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Néztétek a hirdetést? Hirtelen a próbautakon beleraktak 70ezer km-t. :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46115) tboldi


tboldi
nagyúr

Üdv!

Csatlakoznék a táborhoz egy 2006-os Honda Jazz 1.4 ES-sel. :)

Tavaly szeptemberben elkezdtem az egyetemet, bejárós vagyok (Mosonmagyaróvár - Győr), eddig bicikliztem az vasútállomásra. Sajnos egy tavalyelőtti motorbaleset miatt nem esik túl jól a lábamnak az a 2x 6-7 km tekerés, tömegközlekedés meg tulajdonképpen nincs, ezért elhatároztuk, hogy veszünk egy második autót a WagonR mellé (ezzel apum jár dolgozni), amivel eljutok az állomásra, alkalomadtán Győrbe. Kb. azóta kerestünk egy olyan autót, ami megbízható, viszonylag kis fogyasztású és legfőképp elférek benne a közel 2 méteremmel. Leginkább Suzukikat nézegettünk, gombóc Swifteket és SX4-eseket, néha egy-egy Civic-et, vagy Opel Astra Classic II-t. A Jazz sokáig szóba se került, de szembe jött a HaHu-n néhány darab a közelben, ezért felvettük ezt is a listára.

Múlt hét szombaton elmentünk megnézni ezt az autót, felüdülés volt a rengeteg leharcolt darab után. Ugyan Németországból származik, és az ott töltött 9 évéről nem sok infó van, de látszik rajta, hogy vigyáztak rá. Törésre utaló nyomokat nem látni, a futásteljesítmény is hihetőnek tűnik. Az eladó volt az első magyar tulaj, szimpatikus és kedves. Nem ez volt az egyetlen Honda a családban, van még egy 8G Civic-ük is, illetve az édesapjával is volt szerencsénk összetalálkozni, ő most vett egy zsír új 9G-t. Mondta, hogy '15 végén vette az autót, mert olyan szép állapotban volt és megtetszett neki, pedig eredetileg valami BMW-t szeretett volna. Most újra fellángolt a két vese iránti vágy, ezért került eladósorba, de nem mindenáron, csak tényleg komoly érdeklődőknek. Körbenéztük mindenhol, kipróbáltunk mindent, mentünk egy tesztkört is. Amióta nála van, minden számlát elrakott, a 120k-es szervizt is megcsináltatta kb. 3 héttel ezelőtt (+ légzsákcsere). Meggyőzött engem és apumat is, ezért megállapodtunk, hogy köv. szombaton - vagyis tegnap - elhozzuk.

Elhoztuk, 1,6 millióért, 1,5-2 éves téli és nyári garnitúrával. Egyelőre még ismerkedünk vele, de az első tapasztalatok nagyon jók. Egy alváz- és üregvédelmet, meg egy kis polírozást kellene csinálni rajta, de egyik sem sürgős, illetve az első fékek lesznek cserések a nem túl távoli jövőben.

További képek

(#46116) BigBlackDog válasza tboldi (#46115) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Grat, sok balesetmentes kilométert! :C

(#46117) tboldi válasza BigBlackDog (#46116) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszönöm! :R

Ami még kimaradt: tegnap szerelőaknából alánéztünk. H&R progresszív rugók (-30 mm) vannak alatta, szerencsére nincs semmi sérülés/horzsolás, csak némi felületi rozsda, de az sem vészes annak ellenére, hogy Dajcslandból való.

(#46118) tboy93: Herr Thomas Weiss volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46118) tboy93 válasza tboldi (#46117) üzenetére


tboy93
nagyúr

Wtf, ki rakott egy jazz ala ultetorugokat? :D

(#46119) Fkris válasza tboldi (#46115) üzenetére


Fkris
őstag

Sok balesetmentest! :)

Más, Qru, szeretnék kérni egy összefoglaló képmódosítást! :)

[kép]

tboy:

Itt is így kezdődött! ;]

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#46120) hülyegyerek válasza demars (#46113) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem vagyok sértődős.
Nem hiszem, hogy el lenne tömődve, mivel ha szakaszosan húzom a kart, mindig nyom egy kicsit a szélvédőre.
Jövő hétvégén alánézek, aztán kiderül.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46121) z123456789 válasza tboldi (#46115) üzenetére


z123456789
addikt

Na, ez tényleg pikpakk, grat! Mostantól figyelem majd az NJA Jazz-t is Óváron, aztán jól villantok egyet-kettőt. :D
Rolls Royce felnik vannak rajta? :DDD
Alvázvédelemre a Route 1 szervízbe NE! vidd! :N
Egy haverom tavaszra kapott időpontot egy nyúli műhelytől, akik elvileg ugyan olyan Dinitrol képviselet, mint a TC-s cikkben szereplő Rusztika BT. Ha előbb tudok róluk, lehet én is oda viszem, nem Pestre. :D
A honlap fotók alapján, ők sem tűnnek kóklernek talán.

(#46122) zolynet válasza tboy93 (#46118) üzenetére


zolynet
addikt

Főnököm volt Jazz-ében (eggyel régebbi generáció) ültetőrugó, 15" szép felni, nagy fék, blox váltógomb, ep3 kormány! Csak igényesen! :K

tboldi: Sok balesetmentest! Jó autót választottál, sok bajod nem lesz vele. ;)

Life is too short to stay stock!

(#46123) Qru válasza tboldi (#46117) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Grat. Bettelek az összefoglalóba, ha másik képet szeretnél (amin pl nem látszik rendszám) szólj.

Fkris: Cserélem. :K

#nincsbennetarcsi

(#46124) Ispy válasza Qru (#46123) üzenetére


Ispy
veterán

Én is kérnék egy cserét :R

[kép]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46125) demars válasza tboldi (#46115) üzenetére


demars
addikt

Üdv a klubban! :C
Ha jobb idő lesz megyek többször is Óvár felé (mocival), majd összefuthatunk. A parton van egy jó kis bisztró, fini a melegszendvicsük. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46126) Nigrin válasza hülyegyerek (#46120) üzenetére


Nigrin
csendes tag

Valószínűleg a tartályban a szivattyú külsejére rakodott szennyeződés okozza. Volt olyan hogy algára emlékeztető valami nőtte be. Azon csak lassan szivárog át a folyadék, ezért amikor meghúzod a kart akkor jön egy kicsi, de nem tud már utána szívni. A kerékdobot kell megbontani, ott a szivattyú, csak bele van pattintva a tartályba. Tisztítás után jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46127) demars válasza Nigrin (#46126) üzenetére


demars
addikt

Igen, ilyen algás cucc volt az astráén is.
Ha alulrol kivehető a szivattyú és nem kell a tartályt kiműteni az még jobb.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46128) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mocsok egy algaféle lehet, ha a "tömény szeszben" így meg tud élni. Bár van amelyik meg az óceán alján a lávafolyások mellett él, szóval bármi lehetséges.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46129) tboldi


tboldi
nagyúr

Köszi mindenkinek!

Qru: Köszi! Jó lesz így, nem ragaszkodom a rendszám kitakarásához, az utcán úgy is láthatja mindenki.

z123456689: Nem RR felni. :D Valamiféle Momo, ahogy látom a zinterneten.
Olvastam, hogy hogy jártál a Route 1-gyel, nem viszem oda, viszont ennek a nyúli cégnek utánanézek. :R

[ Szerkesztve ]

(#46131) jtag.repair


jtag.repair
csendes tag

Sziasztok!
2008as Jazz fűtése kezd megőrjíteni. Beállítom a hőmérsékletet 22°-ra viszont a kocsiban a pulcsit is le tudom venni, mert annyira meleget fúj, csak a ventilátor fordulatával tudom szabályozni a hőmérsékletet. Ha Lo állásban van akkor a kinti levegőt fújja be, ha 16°-ra állítom akkor már a forró levegőt.
Nyáron meg akart fagyasztani a kocsi, csak jéghideg levegőt fújt be.
Szerintetek mi lehet a baj?

(#46132) BlacKSouL válasza jtag.repair (#46131) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha jól látom ez már digitklíma. Én azt tippelném, hogy ha 16 foknál is forrót fúj, akkor is, ha a kocsiban már egy ideje meleg van, akkor a beltéri hőmérő zakkant meg, és hamis adatokat ad a rendszernek.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46133) jtag.repair válasza BlacKSouL (#46132) üzenetére


jtag.repair
csendes tag

Igen digitklíma van benne, ilyen: [link]

Biztos rosszul keresgéltem a google-lel, de nem találom hasonló hibát és nem találok leírást a javításról se.
Gondolom a hőmérő szenzort kellene cserélni, de hol mit kell cserélni?

(#46134) spawn21


spawn21
veterán

Nem is köszöntem :D

Üdv, csatlakozom én is ezzel a gyönyörűséggel. Első autóm, friss jogsival. 8 hónap alatt eddig 35000 km-t tettem bele. Remélem hűséges társam marad, hosszú évekig

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#46135) hülyegyerek válasza jtag.repair (#46133) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nálam is ugyanez van, csak eddig mechanikailag raktam rendbe az autót. Most jöhet majd a klíma és az ablakmosó hibáinak a kijavítása.
Képek a kicsikéimről :

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46136) Qru válasza hülyegyerek (#46135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de melyik a tiéd? A pimpelt vagy a sima? :D

#nincsbennetarcsi

(#46137) hülyegyerek válasza Qru (#46136) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Mindkettő :K
Jelenleg az asszony használja az FK-t.

(#46138) BigBlackDog: Mindketten sötétben indulunk dolgozni, szóval fordult már elő, hogy hajnal 5-kor pazdmekelésre ébredt az utca, mivel nem nyitotta a kulcs a zárat.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46138) BigBlackDog válasza hülyegyerek (#46137) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Paszsmeg. Azért Ti is jól nyomjátok! Nem szoktátok reggelente összecserélni? :D

(#46139) Ispy válasza spawn21 (#46134) üzenetére


Ispy
veterán

A francba én pont lecsúsztam az alufelni akcióról, így most gyári van rajta, pedig az kevésbé tetszik. Viszont a gyár felni ára a wtf kategória.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46140) Qru válasza hülyegyerek (#46137) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, így már vili. :D Akkor évjáratot meg felszereltség szintet kérek és bent lesztek a összefoglalóban. :K

#nincsbennetarcsi

(#46141) hülyegyerek válasza Qru (#46140) üzenetére


hülyegyerek
addikt

FK - 2006 Comfort, FN- 2008 Type S (abból csak egy felszereltség van, ha jól tudom)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46142) hülyegyerek válasza hülyegyerek (#46141) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ja, és mindkettő 1.8 benzin.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46143) spawn21 válasza Ispy (#46139) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem ugyan olyannal adták mint ami neked is van, plusz egy ugyan olyat szett téli gumival. De szerettem volna egy ilyet. Amíg megvolt a kes, gyorsan megvettem :DDD

iPhone 13p

(#46144) maximuss válasza spawn21 (#46143) üzenetére

Ez melyik felni, ha kérdezhetem?

(#46145) Ispy válasza maximuss (#46144) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ez a 17-es radium lesz, nekem a fekete neon jön be nagyon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46146) Qru válasza hülyegyerek (#46141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a TypeS az gyakorlatilag a 3 ajtós Civicet jelöli némi fix specifikációval, rendelhető volt az 1,4-es benzines meg a 2.2-es dízel motorral is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46147) spawn21 válasza maximuss (#46144) üzenetére


spawn21
veterán

Igen, ez a 17 Radium. Sok tetszett, de ez mellett döntöttem

iPhone 13p

(#46148) z123456789


z123456789
addikt

2003 7G 2.0 benzines Accord.
Hátsó felől valami nyekergő, kopogó hangot hallok, de csak ha elindulok 0-ról, vagy visszaáll a sebesség 10/15 km/h-ra, és onnan gyorsítok.
Olyasmihez tudnám hasonlítani a hangot, mint mikor kicsit indulásnál befog a kézifék, mert mondjuk mosás után beálltam garázsba, és behúztam azt, vagy ha rohadt hideg van, és egész éjjel kézifékkel állt.
Szilentek talán? Ez csak ilyen okoskodós kérdés ám, fogalmam sincs.
Akna felett állok, van tippetek, mit nézzek meg?

Előre is köszi.

(Szöveg copy paste, ha esetleg valaki már találkozott vele más fórumon. :B )

(#46149) Qru


Qru
MODERÁTOR

Tudom, hogy elég nagy az átfedés a két topik között de azért ide is bespamelem beteszem, hogy most csütörtökön (márka független) autós tali lesz este hattól.

Helyszín: Aréna Plaza P2 (-1 szint) "V" sor.

#nincsbennetarcsi

(#46150) Jaffa75 válasza Qru (#46149) üzenetére


Jaffa75
őstag

Jó sok Hondással! :)) :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.