Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) tboldi


tboldi
nagyúr

Üdv!

Az LS felszereltségű Jazzekben gyárilag csak 2 hangszóró van elöl, hátul sajnos semmi, és szeretném pótolni őket, lehetőleg gyári bontottal. Tudom, hogy aftermarket hangszórókból kaphatnék jobbat is, de akkor az elsőket is ki kellene cserélni, és azokat most nem bántanám. 2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

• Csak a hangszórók hiányoznak vagy az odavezető kábelek is?
• Olvastam valahol, hogy a gyári hátsók valamivel rosszabbul szólnak, mint az elsők. Belemenne fúrás-faragás nélkül egy pár első hátra?

:R

(#46302) BlacKSouL válasza z123456789 (#46297) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem innen képekről úgy tűnik, mintha 1) nem jól lenne összerakva, vagyis befűzve, vagy 2) nem ebbe való lenne a gumiprofil.
Az látszik, hogy szorul, össze van gyűrve, csak a képről pontosan nem látszik az oka. Ennyire azért nem kell szorosnak lennie a rögzítőben.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46303) Bibby


Bibby
addikt

Most láttam facén, hogy elloptak egy 8g civicet Bpesten, ráadásul nem is messze tőlem. :(
Nem túl megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#46304) z123456789 válasza JoolsNOS (#46300) üzenetére


z123456789
addikt

(#46300) JoolsNOS
És nem próbáltad buzerálni, hogy jó legyen?

(#46302) BlacKSouL
CRX-en is valami ilyesmire tippeltek. Viszont kéne nekem egy jó videó arról, amikor kicserélik ezt a gumit, hogy lássam, melyik részeket lehet hajtogatni, lazítgatni. Nem akarom elbaszni, ahhoz nem volt olcsó. Ja, és kompletten vettem a lapátot, nem csak gumit cseréltem. Eddig nem volt dolgom gyárival, csak Bosoko volt fent.

(#46305) Qru válasza Bibby (#46303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy öregszik az állomány belőle megnő az olcsó bontott alkatrész iránti igény, tehát elkezdik lopni őket alkatrésznek. Sajnos ez minden elterjedt márkánál/típusnál így van. :(

#nincsbennetarcsi

(#46306) demars válasza Qru (#46305) üzenetére


demars
addikt

Rohadt felháborító dolog ez :(((
Bontók hogy vásárolhatnak használt cuccokat kétes eladóktól??

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46307) BlacKSouL válasza z123456789 (#46304) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Céges net lassú, videót nem nagyon tudok, de itt egy kép. Látszólag minden úgy van ahogy nálad, de a tiédnél mintha túl szűk lenne a tartópöcök, hogy mindenestől beférjen a három "réteg". Nem feltétlen egyforma/ szabványos a gumiméret vastagság ott a kritikus pontokon, tehát lehet hogy van ami vastagabb vagy vékonyabb, és kb. annyira kell illeszkednie, hogy nagyon ne is lötyögjön, meg ne is szoruljon mint a tiéd.
Én azzal kezdeném, hogy óvatosan kicsúsztatnám, és újra behúznám. Ha nagyon szorulna, akkor pedig nagyon picit hajtanék ki a tartófüleken.

Amúgy meg elég gáz, hogy gyáriként van eladva egy láthatóan bóvli minőségű cucc...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46308) Qru válasza demars (#46306) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legtöbször nem is itthon bontják el őket. Átviszik az ukrán határon ott meg már szabad a vásár. :(

Dolgoztam biztosítónál sok statisztika volt, egyértelműen kirajzolódik, hogy adott közkedvelt/sok eladott számú típus/márkát (pl Suzuki Swift, Skoda Fabia, stb) 6-8 éves koráig alig lopják aztán ahogy öregszik egyre többet. 8-10 évesen már kb 4-5x annyit visznek el mint amikor az adott modell még csak 1-2 éve volt piacon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46309) Ispy válasza Qru (#46308) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor nincs mese, 5 évenként autót kell cserélnem :DDD

Ja, egyébként is kell, na mindegy, így már 2 okom is van rá.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46310) tboy93


tboy93
nagyúr

Vagy vegyetek olyan tipust mint en, par szaz darab rohanhal csak az orszagban, nem erdemes lopni, mert kutyanak nem kell alkatresz :D

(#46311) JoolsNOS válasza z123456789 (#46304) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Több méretben is próbáltam, egyik se tökéletes. De megpróbálom előkeríteni azt ami rajta volt mikor vettem. Jobb esetben az az eredeti lapát, és akkor átfűzöm a gumit.

(#46301) tboldi: én mintha azt láttam volna, hogy elöl 16, hátul 13as. De rákeresek a katalógusban.

Mégsem: ezt írja: 39120-SAA-003 SPEAKER ASSY. (17CM SINGLE) (FOSTER) 4db kell/kocsi.
Tehát elvileg mind egy méret. Bár láttam már katalógusban hibát... (Egész nap John Deere katalógusokat bujok)

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46312) tboldi válasza JoolsNOS (#46311) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi! :R

Már csak az a kérdés, hogy van-e vezeték a hátsó ajtókban.

(#46313) demars válasza tboldi (#46312) üzenetére


demars
addikt

Kárpit le és nézd meg! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46314) tboldi válasza demars (#46313) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak ezért nincs kedvem leszedni. :))

Különben is, holnap motorkiállításon leszek, nem érek rá. :D

szerk.: Én hülye! Eddig eszembe se jutott, hogy az amerikai modell Fitre keressek rá. :W :DDD

There are already wires in the doors and the wires are already hooked up to the stereo. [link]

[ Szerkesztve ]

(#46315) Bibby


Bibby
addikt

8g civic tükörbehajtás: azt olvastam hogy másnál is szorul, nekem is a vezető oldali, legtöbbször csak félig hajlik be. De az mitől van, hogy másnap reggel ha ráadom a gyújtást, akkor simán továbbhajtja? :F

Ελευθερια η θανατος

(#46316) yodamester10


yodamester10
őstag

Lecserélte már valaki a téli szettet?Csábít ez a jó idő :DD

(#46317) zsole84 válasza Bibby (#46315) üzenetére


zsole84
senior tag

Biztosítékot kell cserélni a tükörben. Típushiba, nekem is ilyen, de nem foglalkozom vele, mert nem szoktam behajtani.

Tükör

[ Szerkesztve ]

(#46318) sgtGiggsy


sgtGiggsy
csendes tag

Sziasztok. Honda Civic Type-S vásárlás előtt állok, és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Azt olvastam, hogy a 8. generációsból csak a 2008 utáni, ráncfelvarráson átesettből érdemes vásárolni. És az a furcsa, hogy én még 2009-eseket is találok hirdetésekben, amik az orruk alapján a ráncfelvarrás előttiek. Létezhet, hogy valaki a két fényszóró közti darabot a régire cserélte, vagy azok nem kompatibilisek egymással? Vagy még 2008 után is kerülhettek ki régebbi modellek? Az orron kívül miről lehet még megkülönböztetni a régit az újtól? A válaszokat előre is köszönöm.

(#46319) zsole84 válasza sgtGiggsy (#46318) üzenetére


zsole84
senior tag

Bármelyik rács kompatibilis egymással, tehát simán előfordulhat, hogy pl. egy koccnál épp a másik veriót tszik bele, mivel az új gyári rács horror áron megy.

A 2009 utáni UFO-nak:
- nem plüss a beltér,
-a műszerfal kormány mögötti része nem tele plexis,
- a hátsó sárvédő alsó betétje is más.

Azért érdemes ezeket venni, mert kezdetben sok visszahívás volt, amely hibákat a 2009 utáni szériákban elvileg már javítottak.Itt kb. leírják: Teszt

Ez egyébként az árukon is látszik, a normális szép állapotú elég drága szokott lenni, mégis gyorsan elkelnek, mert keresett autók.

(#46320) BlacKSouL válasza yodamester10 (#46316) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Reggel 7kor -2 fok volt, szoval nem erzem meg indokoltnak

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46321) bbubby00 válasza yodamester10 (#46316) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem lent van vidéken a szett. Március 15lesz az átszerelés pontos időpontja! :D
Várom már, hogy elkészüljön a kocsi ;)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46322) tboy93 válasza BlacKSouL (#46320) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem kene vennem tehermentesito karikakat illetve crowa készletet a nyomatekkulcsomhoz, meg amugy sincs meg olyan meleg :D

(#46323) Qru válasza yodamester10 (#46316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reggel/este még hideg van. Arról nem is beszélve, hogy lehet még simán hó.

#nincsbennetarcsi

(#46324) demars válasza Qru (#46323) üzenetére


demars
addikt

Április közepéig ráér a dolog. :K

tboy: nekem még nyomatékkulcs is kell, az még hiányzik. Nem csak kerékhez, úgy általában.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46325) demars válasza tboldi (#46314) üzenetére


demars
addikt

Idén nem megyünk, több dolog is közbe jött. Talán jövőre sikerül elmenni. Irigykedek azokra akik ott vannak. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46326) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Mit kezdjek a lehúzásnál nyikorgó vezetőoldali ablakkal? Felfelé kussban van, de lefele olyan, mintha... Szóval irtó hangosan visít... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#46327) tboy93 válasza demars (#46324) üzenetére


tboy93
nagyúr

En karira kaptam, csak a fejek hianyoznak hozzá :)

(#46328) sgtGiggsy válasza zsole84 (#46319) üzenetére


sgtGiggsy
csendes tag

Köszi szépen. A ráncfelvarrás előttiekkel akkor egyáltalán nem érdemes foglalkozni? Akkor sem, ha mondjuk nem az elsők között gyártották, hanem mondjuk 2007 végén, vagy 2008-ban?

(#46329) demars válasza Tsebacsi (#46326) üzenetére


demars
addikt

Kárpit le ( ez mostanában jó tipp ;] ), mechanikát, vezető síneket meg kell "zsírozni"! Meg nem mondom mit használnak bent renault szervizben a srácok, nem sima zsír, direkt az ablakokhoz van nekik. De gondolom szilikonzsír jó lehet. Az ablaküveg széleit is megfújják ezzel, nem csak a belső részeket.
Ha pedig leveszed a központi zár csúszó részeinek is adj kenést! Jót tesz neki! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46330) tboldi válasza demars (#46325) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ne irigykedj, nem vesztettél semmit. :DDD
A tavalyi sokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#46331) demars válasza tboldi (#46330) üzenetére


demars
addikt

Na akkor majd a jövő évi szuper lesz! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46332) tboldi válasza demars (#46331) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ebben a TB cikkben minden le van írva, szó szerint. :D
Nem tudom, hogy jövőre jobb lesz-e. Mindenesetre 2 hét múlva lesz Pozsonyban is egy kiállítás, lehet, arra is elmegyek.

[ Szerkesztve ]

(#46333) hülyegyerek válasza zsole84 (#46319) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az én 2008-as type s-emben sem plüss a kárpit.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46334) zsole84 válasza sgtGiggsy (#46328) üzenetére


zsole84
senior tag

Dehogynem, ha követhető az előélete ( visszahívások, szerviz ), akkor olyan nagy baj nem érhet.

(#46335) JoolsNOS válasza tboldi (#46314) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A Fit-ről jut eszembe: mi miért undorító narancs műszerfalvilágítást kaptunk a frankó kék helyett... :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46336) EQMontoya válasza JoolsNOS (#46335) üzenetére


EQMontoya
veterán

No offense, de szerintem a narancs sokkal természetesebb szín, sokkal jobb vele vezetni éjszaka.

Same rules apply!

(#46337) Qru válasza JoolsNOS (#46335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a B5.5-ben kék volt anno, éjjel nagyon bántotta a szemem én örülök a narancs színnek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46338) Kobe


Kobe
veterán

Felkerult az uj aerotwin lapat, boschhal korabban vegyes volt az osszkep, de kvajol bevalt, gyonyoruen takarit....6700 penzt megerte a szett

A masik dolog viszont ami kezd aggasztani az a kormany. Kicsit jobbra all a kormany, kb fel ventis dolese van, illetve enyhen jobbra is huz a kocsi, elmaszik.

Mivel ugy tunik a futomu es a kormanytengely is " szinkronban" van, igy remelem csak a futomu van rosdzul beallitva, es nem a kormanymuben kezd elkopni valami

Szerintetek mi lehet? Multkor kalott egyet kb fel eve a bal elso hatsobtengely padkazasnal de utana volt futomu allitas
Kihez erdemes vinni, aki a kormanyt, futomuvet is tudja allitani ? Nem tom Imi csinal-e ilyesmit, nem lattam nala padot hozza multkor

(#46339) Qru válasza Kobe (#46338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bosch AT jó csak nem túl tartós. Nekem a Bosoko vált be.

Pátkai autót kft-re nézz rá.

#nincsbennetarcsi

(#46340) Fkris válasza Kobe (#46338) üzenetére


Fkris
őstag

Én múltkor voltam Iminél, futómű alkatrészeket cserélt, rá is kérdeztem, hogy ajánl futóműállitásra.

Ha érdekel, priviben leírom.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#46342) JoolsNOS válasza EQMontoya (#46336) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én kék mániás vagyok :D Anno a 3310 zöld háttérvilágítása is csere volt kékre. meg a régi fordom műszerfala is pattant ki, bár az egyszerűbb művelet volt. Szívem szerint ezt is cserélném, de ez gondolom nagyobb falat.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46343) demars válasza JoolsNOS (#46342) üzenetére


demars
addikt

Én a jég fehérért voltam megveszve anno. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46344) EQMontoya válasza JoolsNOS (#46342) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én meg pont ezt a nem túl zavaró borostyánsárgát szeretem, ami az IS-ben van, még ez is viszonylag alacsony fényerővel:

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46345) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Közeledik a 120.000-res szervíz Anyum 8. generációs Civicjénél, és Anyum nagy dilemmában van, hogy hova vigye. A Honda Royal-Motornál vettük az autót majd fél éve, és abszolút meg voltunk elégedve az ottani kiszolgálással, azonban a lakóhelyünkhöz inkább a Honda Fehérvár lenne közelebb, oda egyszerűbb lenne eljuttatni az autót. Ti mit javasoltok? A Royal-Motorról olvastam hideget, meleget, a fehérvári Hondáról meg még semmit. Az autóval hosszú távra tervezünk, ezért szeretnénk, ha megkapna mindent, ami ilyenkor szükséges. Véleményem szerint ezt egy nem márkaszerviz is meg tudja adni, de ez nem az én autóm, úgyhogy ebbe nem szólok bele. Ugyanakkor az autó eddig végig a Royal-Motornál volt szervizelve, egy esetleges eladásnál ez is jelenthet valamit, hogy végig egy helyre hordtuk.

(#46346) z123456789 válasza BlacKSouL (#46307) üzenetére


z123456789
addikt

(#46307) BlacKSouL
Szerintem semmi köze a gumi vastagságnak ahhoz, hogy eláll. A törlő karom az, ami lenyomja a lapát egyik felét, és ezért emelkedik el a másik végén a szélvédőtől.
Video
A forrásért kezeskedem. Tuti, hogy nem bóvli, nálam lesz szerintem valami bibi.

(#46311) JoolsNOS
Hm...érdekes.

(#46326) Tsebacsi
Nekem is az Accord, és rohadt idegesítő. Már átkentem midnen szarra, de szétszedni emiatt nem akarom. :(((
Volt egy sarasabb időszak, frankón megszáradt, és szerintem behordta a szerkezetbe a port.

(#46338) -=Libria=-
Ha lesz rá érkezésed, tolnál róla egy fotót nekem? :R

(#46347) demars


demars
addikt

Ma elég száraz volt az idő így kitakarítottam belül. Semmi extra, porszívó meg törölgetés. Végén adtam neki műszerfal ápolót amit szalonban használnak. Olyan az illata mint az újnak! :C
Kedden mosás, remélem nem esőben kell majd.
Viszont a szőnyeg az kezd szétmenni. A koptató rész vezető oldalon kirepedezett több helyen is. Sajnálom mert pofás darab, de ha elakad a sarkam benne megy a kukába. :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46348) JoolsNOS válasza z123456789 (#46346) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Tegnap visszaraktam a régi törlőt ami rajta volt,(nem tudom, hogy gyári lehet-e) és fűztem bele új gumit. De még nem próbáltam. Amúgy talán jobban fekszik az üvegen.

(#46347) demars: tegnap a takarítást is megcsináltam én is. Kívül-belül. Még a pollenszűrőt is kitakarítottam. A mosást meg sima vízzel és szivaccsal csináltam. Nem sütött rá a nap, fújt kicsit a szél. Teljesen cseppmentesen száradt :C

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46349) Qru válasza csabi94 (#46345) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha márkaszervíz akkor Honda Éles akivel jó tapasztalatom volt (én oda hordtam amíg garis volt a gép) illetve a Honda M&M a Bojtár utcában (pár apróbb dolgot csináltak ott).

Ha nem ragazskodsz a márkaszervizhez akkor meg vidd el Imihez.

Én ez utóbbit tenném.

EQMontoya: Borostány jó de én pl a Skodánk zöldjét is szerettem (mondjuk semi más egyéb nem volt jó abban a kocsiban :D).

#nincsbennetarcsi

(#46350) tboy93 válasza Qru (#46349) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem meg pont az Élessel nincs jó tapasztalatom. Vezérlést félig cseréltek (csak szíjat, görgőt nem), koccanás után meg iszonyat hanyagul javították a sérülést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.